Ja, en ondertussen blijven we ook de regeltjes maken waar jij je aan moet houden, leuk he?quote:Op zaterdag 11 maart 2006 14:58 schreef unclespam het volgende:
Dit soort toestanden krijg je natuurlijk als de eikeltjes die op de middelbare school altijd werden gepest, op straat in elkaar geslagen en nog nooit door een vrouw zijn aangesproken, ineens in een hok bijelkaar worden gestopt en ze ook nog eens wijs wordt gemaakt dat ze niet wereldvreemd zijn, maar de elite van Nederland vormen. En het mooiste is dat die Arnie's de rest van hun leven onder elkaar blijven (werken, trouwen, hockeyen, bieren, nog meer van kakkindertjes maken, bestuursfuncties bekleden) en gewoon kunnen blijven denken dat ze helemaal het mannetje zijn.
Het gros komt terecht in het bedrijfsleven hoor (of nergens wegens gebrekkige intellectuele vaardigheden). Het is niet voor niets het geval dat de gehele ambtenarij (oftewel alle bestuurfuncties die worden ingevuld) sociaal-democratisch is. Dus hou die dromen maar voor je.quote:Op zaterdag 11 maart 2006 15:21 schreef ButcherBird het volgende:
[..]
Ja, en ondertussen blijven we ook de regeltjes maken waar jij je aan moet houden, leuk he?![]()
![]()
inderdaad...quote:Op zaterdag 11 maart 2006 16:48 schreef Cruoninga het volgende:
Die "interne rechtsspraak" klinkt behoorlijk eng. Met hun eigen sociale structuur waarbij af en toe een corrigerende tik mag worden uitgedeeld....
Ehm...Balkenende, Zalm, Pechtold, van Baalen, Remkes, Wijers, Duisenberg, Bolkestein, Borst zijn enkele namen die lid waren bij corpora en verenigingen.quote:Op zaterdag 11 maart 2006 16:09 schreef Pracissor het volgende:
[..]
Het gros komt terecht in het bedrijfsleven hoor (of nergens wegens gebrekkige intellectuele vaardigheden). Het is niet voor niets het geval dat de gehele ambtenarij (oftewel alle bestuurfuncties die worden ingevuld) sociaal-democratisch is. Dus hou die dromen maar voor je.![]()
Dat bedoel ik dus. Dit is geen aanpakken, maar de hand boven het hoofd houden.quote:Op zaterdag 11 maart 2006 14:47 schreef I.R.Baboon het volgende:
[..]
Precies. Zo nu en dan wordt er even een jaar geen steun gegeven aan een corps, dan zeggen ze dat het anders wordt, en wordt de ontgroening hernoemd naar kennismakingstijd, en dan gaat men precies op dezelfde voet verder. Maar ja, wrs zijn de universiteitsbestuurders ook allemaal ex-corpsleden, dus dan weet je wel hoe het gaat.
mee eens...quote:Op zaterdag 11 maart 2006 17:04 schreef CherrymoonTraxx het volgende:
[..]
Dat bedoel ik dus. Dit is geen aanpakken, maar de hand boven het hoofd houden.
Ik heb het over Minerva en soortgelijke Corpsverenigingen.quote:Op zaterdag 11 maart 2006 17:02 schreef Dr_Jack het volgende:
[..]
Ehm...Balkenende, Zalm, Pechtold, van Baalen, Remkes, Wijers, Duisenberg, Bolkestein, Borst zijn enkele namen die lid waren bij corpora en verenigingen.
Als je bij het Corps zit, heb je zoveel verplichtingen jegens je jaarclub/vereniging dat je nog weinig tijd hebt/maakt voor mensen die niet lid zijn, laat staan mensen die niet eens in hetzelfde collegejaar zitten van dezelfde studie als jij.quote:Op donderdag 9 maart 2006 22:42 schreef Steijn het volgende:
Wat een onzin, als je in elkaar gebeukt bent doe je toch gewoon aangifte bij de politie. Tenminste dat zou ik doen, bovendien ben je wel erg kansloos als je verder buiten de vereniging geen vrienden kunt maken.
Dat maakt het er niet minder kansloos op dat je de vereniging ten schande maakt als je aangifte doet van strafbare feiten. Bovendien, kun je natuurlijk makkelijk met andere mensen omgaan, geen tijd is onzin. Waar een wil is is een weg.quote:Op zaterdag 11 maart 2006 17:59 schreef OldJeller het volgende:
Als je bij het Corps zit, heb je zoveel verplichtingen jegens je jaarclub/vereniging dat je nog weinig tijd hebt/maakt voor mensen die niet lid zijn, laat staan mensen die niet eens in hetzelfde collegejaar zitten van dezelfde studie als jij.
Als je op stap gaat, ga je 9 van de 10 keer met mensen van je jaarclub óf anderen van het Corps. Gezien er vaak een eigen sociteitdisco is, is dit zeker het geval.
De ene keer dat je uitgaat in andere steden (Corps in de randstad, nachtnet, etc.) ga je met je jaarclub of dus anderen van het Corps. Enkele uitzonderingen daargelaten (oude vrienden e.d.).
vind je het erg als ik even onpasselijk word? er word iemand in elkaar gerost en dan word ie met de nek aangekeken omdat hij daarvoor aangifte doet? sick people. en weet je waarom? op deze manier rechtvaardig je het feit dat er dingen mogen gebeuren die strafbaar zijn of mensonterend of vernederend, een soort van emotionele chantage. als je als club geen slechte naam wil hebben, dan hou je je toch gewoon simpel aan de regels die overal gelden? en als je het als lid raar vind dat een ander lid aangifte doet van mishandeling, dan vraag IK mij af was voor persoon je dan bent. en ik schrijf dit in je-perspectief dus niet op jou gericht oldjeller, ik reageer alleen op jouw stukje.quote:Op zaterdag 11 maart 2006 17:59 schreef OldJeller het volgende:
[..]
Als je bij het Corps zit, heb je zoveel verplichtingen jegens je jaarclub/vereniging dat je nog weinig tijd hebt/maakt voor mensen die niet lid zijn, laat staan mensen die niet eens in hetzelfde collegejaar zitten van dezelfde studie als jij.
Als je op stap gaat, ga je 9 van de 10 keer met mensen van je jaarclub óf anderen van het Corps. Gezien er vaak een eigen sociteitdisco is, is dit zeker het geval.
De ene keer dat je uitgaat in andere steden (Corps in de randstad, nachtnet, etc.) ga je met je jaarclub of dus anderen van het Corps. Enkele uitzonderingen daargelaten (oude vrienden e.d.).
Overigens, als je wel aangifte zou doen na finaal afgerost te zijn, wat logisch is voor 'de leek' (_O-), dan word je toch afgeraden dat niet te doen.
Zou je het wel doen, dan word je inderdaad met de nek aangekeken door het merendeel van je vereniging en ook nog eens grote kans dat je jaarclub dat doet, gezien die ook direct een slechte naam ervan krijgen.
Het wordt gewoon gezien als 'landverraden' of N.S.B. etc, dat doe je niet, niet met je club, waar je hart voor zou moeten hebben, dan stel je het in een kwaad daglicht.
quote:Op zaterdag 11 maart 2006 17:59 schreef OldJeller het volgende:
Zou je het wel doen, dan word je inderdaad met de nek aangekeken door het merendeel van je vereniging en ook nog eens grote kans dat je jaarclub dat doet, gezien die ook direct een slechte naam ervan krijgen.
Het wordt gewoon gezien als 'landverraden' of N.S.B. etc, dat doe je niet, niet met je club, waar je hart voor zou moeten hebben, dan stel je het in een kwaad daglicht.
Balkenende was overigens oorspronkelijk lid van Liber, inmiddels het lelijke eendje onder de studentenverenigingen van Amsterdam en totaal geschift (maar wel erg grappig), maar is met z'n dispuut overgegaan naar LANX. Of LANX corporaal is is natuurlijk nog een tweede discussie.quote:Op zaterdag 11 maart 2006 17:02 schreef Dr_Jack het volgende:
[..]
Ehm...Balkenende, Zalm, Pechtold, van Baalen, Remkes, Wijers, Duisenberg, Bolkestein, Borst zijn enkele namen die lid waren bij corpora en verenigingen.
Precies, maar hij ziet het verschil niet tussen corporale verenigingen en de anderen.quote:Op zaterdag 11 maart 2006 18:17 schreef I.R.Baboon het volgende:
[..]
Balkenende was overigens oorspronkelijk lid van Liber, inmiddels het lelijke eendje onder de studentenverenigingen van Amsterdam en totaal geschift (maar wel erg grappig), maar is met z'n dispuut overgegaan naar LANX. Of LANX corporaal is is natuurlijk nog een tweede discussie.
Prioriteiten hebben, andere normen en waarden etc.quote:Op zaterdag 11 maart 2006 18:06 schreef Steijn het volgende:
[..]
Dat maakt het er niet minder kansloos op dat je de vereniging ten schande maakt als je aangifte doet van strafbare feiten. Bovendien, kun je natuurlijk makkelijk met andere mensen omgaan, geen tijd is onzin. Waar een wil is is een weg.
Ontwijkend gezwam, waar het om gaat is dat misdrijven bestraft moeten worden en dat een ieder die dat in de weg staat in zekere zin het misdrijf goedkeurt. Er is geen enkel mogelijk argument dat een misdrijf goed praat.quote:Op zaterdag 11 maart 2006 18:19 schreef OldJeller het volgende:
Prioriteiten hebben, anderen normen en waarden etc.
Er komt iets meer bij kijken, kijk, in pauperstad heb je geen Corps dus misschien moet er wat meer toelichting worden gegeven.
Ontgroening is niet alleen dingen doorstaan voor een 'hoger doel', om vrienden maken, een hechte band te scheppen tussen de sjaars en het werken naar een jaarclub. Je wordt ook gedrild, geïndoctrineerd en zó bijgeschaafd tot een echt Corpslid. Toegegeven; de één meer dan de ander, ligt ook aan je persoonlijkheid, gedrevenheid, toewijding en meer.. maar ik weet niet of je vriendjes en vriendinnetjes hebt die bij het Corps zitten en voordat ze erbij gingen, jij hen al kende?
Iedereen verandert in meer of mindere mate. Als je uit een dorpje komt en vervolgens zit je een aantal jaren tussen brallers waarmee je dag in dag uit mee omgaat en ook uitgaat en zelfs vaak ook mee samenwoont.. dan doet dat toch iets met je hè.
Niet aan te ontkomen, m'n beste.
Sorry, ik ben ook lid van een studentenvereniging. Dus ik weet iets over de band die je opbouwt met een vereniging, jaarclub, verticalen, huis etc. Maar als een hele jaarclub (of dergelijke) mij compleet in elkaar rost, dan hoef ik echt niet lang te twijfelen voor ik naar de politie stap. Zelfs al woonde ik met ze in huis. Er zijn misdragingen die zo groot en erg zijn dat ze niet intern opgelost dienen te worden.quote:Op zaterdag 11 maart 2006 18:19 schreef OldJeller het volgende:
[..]
Prioriteiten hebben, andere normen en waarden etc.
Er komt iets meer bij kijken, kijk, in pauperstad heb je geen Corps dus misschien moet er wat meer toelichting worden gegeven.
Ontgroening is niet alleen dingen doorstaan voor een 'hoger doel', om vrienden maken, een hechte band te scheppen tussen de sjaars en het werken naar een jaarclub. Je wordt ook gedrild, geïndoctrineerd en zó bijgeschaafd tot een echt Corpslid. Toegegeven; de één meer dan de ander, ligt ook aan je persoonlijkheid, gedrevenheid, toewijding en meer.. maar ik weet niet of je vriendjes en vriendinnetjes hebt die bij het Corps zitten en voordat ze erbij gingen, jij hen al kende?
Iedereen verandert in meer of mindere mate. Als je uit een dorpje komt en vervolgens zit je een aantal jaren tussen brallers waarmee je dag in dag uit mee omgaat en ook uitgaat en zelfs vaak ook mee samenwoont.. dan doet dat toch iets met je hè.
Niet aan te ontkomen, m'n beste.
Als ik het me goed herinner was dat een Quintusmeisje, maar goed.quote:Op donderdag 9 maart 2006 19:49 schreef Sinat het volgende:
Een paar maanden terug is er een studente van Minerva aangerand door een politieagent (buiten dienst).
Grappig, op Duisenberg na zijn dat allemaal politici van centrum-rechtse partijen.quote:Op zaterdag 11 maart 2006 17:02 schreef Dr_Jack het volgende:
[..]
Ehm...Balkenende, Zalm, Pechtold, van Baalen, Remkes, Wijers, Duisenberg, Bolkestein, Borst zijn enkele namen die lid waren bij corpora en verenigingen.
Zoals je het omschrijft klinkt het als een soort van sekte.quote:Op zaterdag 11 maart 2006 17:59 schreef OldJeller het volgende:
Zou je het wel doen, dan word je inderdaad met de nek aangekeken door het merendeel van je vereniging en ook nog eens grote kans dat je jaarclub dat doet, gezien die ook direct een slechte naam ervan krijgen.
Het wordt gewoon gezien als 'landverraden' of N.S.B. etc, dat doe je niet, niet met je club, waar je hart voor zou moeten hebben, dan stel je het in een kwaad daglicht.
Pechtold en Borst?quote:Op zaterdag 11 maart 2006 20:01 schreef Plato1980 het volgende:
[..]
Grappig, op Duisenberg na zijn dat allemaal politici van centrum-rechtse partijen.![]()
Het is niet alleen de "interne rechtspraak" dat zo eng is maar het is vooral eng dat een paar kids recht willen spreken over zware misdrijven en dan ook nog met zulke lage straffen komen dat zelf de meest (s)linkse rechter er zich voor zal schamen. En dit allemaal terwijl het verboden is voor zulke zware misdrijven "interne rechtspraak" te gebruiken en het bestuur dit aan de politie had moeten overdragen.quote:Op zaterdag 11 maart 2006 16:48 schreef Cruoninga het volgende:
Die "interne rechtsspraak" klinkt behoorlijk eng. Met hun eigen sociale structuur waarbij af en toe een corrigerende tik mag worden uitgedeeld....
Poeh poehquote:Op zaterdag 11 maart 2006 21:05 schreef Monus het volgende:
Alleen al vanwege dit zou er zware toezicht op dit soort verenigingen moeten komen.
Interne rechtspraak mogen ze gebruiken voor overtreden huisregels, niet voor zware mishandeling en verkrachting.quote:Op zaterdag 11 maart 2006 21:08 schreef Steijn het volgende:
[..]
Poeh poehlaat die mensen lekker zelf kiezen.
Die interne rechtsspraak heeft voor hen gewoon autoriteit, en de Nederlandse weten niet of minder.quote:Op zaterdag 11 maart 2006 21:22 schreef Monus het volgende:
[..]
Interne rechtspraak mogen ze gebruiken voor overtreden huisregels, niet voor zware mishandeling en verkrachting.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |