Welkom in het indietopic! Als je van indiemuziek houdt een absolute vereiste om te lezen en te postenquote:Op zondag 26 februari 2006 22:14 schreef AudreyHepburn het volgende:
Ik ga me hier maareens melden. Alle bandjes waar ik het al weken met vrienden over heb zie ik hier op 1 pagina voorbij komen, dus dit lijkt me wel een goeie plek om ook eens wat te zeggen.
Allereerst: Ik heb kaartjes voor de Arctic Monkeys weten te kopen zaterdag..
Ten tweede: ik ga naar Morrissey.
Ten derde: Dit nummer is echt fantastisch. En de video ook.
Hoi..
Liars. Geen verkeerde plaat trouwens, Drum's Not Dead.quote:Op maandag 27 februari 2006 09:26 schreef Z het volgende:
1 maart staat Liars in de Ekkoo overigens. Stond ook al in de concertagenda.
Is het overigens Liars of The Liars?
Kijk hier en oordeel zelf!quote:Op maandag 27 februari 2006 11:46 schreef pfaf het volgende:
Vinden we de Infadels trouwens leuk? Ik best wel.
Niet als je voor de definitie gaat van indie als een band getekend door een independent label...quote:Op maandag 27 februari 2006 11:40 schreef Kabouter_Krulleput het volgende:
Vandaag naar de Arctic Monkeys gaan is veel Indiër![]()
Nee, maar er naartoe gaan is wel Indie..quote:Op maandag 27 februari 2006 11:42 schreef Z het volgende:
Er is weinig indie aan de AM alleen, als je het mij vraagt.
Degene die ooit besloot dat het wel okay was om voormalige indiebandjes die tekenden bij een major label toch onder de indienoemer te blijven scharen, denk ik. Daardoor verloor het haar vastomlijnde definitie, en was het hek van de dam met het oog op later misbruik.quote:Op maandag 27 februari 2006 11:59 schreef DaisyDuke het volgende:
Is Indie niet gewoon dood?
En zo ja, wie is de dader?
Dus zodra je platen verkopen ben je Indie af? Bovendien zitten ze bij Domino..quote:Op maandag 27 februari 2006 11:57 schreef Grobbel het volgende:
[..]
Niet als je voor de definitie gaat van indie als een band getekend door een independent label...
Ik heb al in een eerder topic aangegeven dat "indie" allang voor een veel bredere stroming gebruikt wordt dan enkel ongetekende bandjes, maar als je me vraagt wat "Indiër" is, een concert van een band die met elke nieuwe plaat hun a-melodieuze geluid rigoreus blijft veranderen (maar daardoor veel moeite heeft een vaste fanbasis op te bouwen, en het moet doen zonder een grootse verkoopcampagne en nog grootsere contracten) of een concert van een band wiens debuutalbum in de eerste weken miljoenen exemplaren verkoopt wereldwijd, dan ga ik toch ook echt voor Liars.
Mooie manier om mijn woorden te verdraaien, maar nee. Jij was degene die begon met gradaties van indie-heid, niet waar? En dan ga ik toch voor de band die het moet doen zonder belachelijk breed uitgemeten en prijzige promotie en hype, als je het niet erg vindt. Met de hoeveelheid aandacht en promotiebedragen die er aan de AM besteed zijn, had je ook vele andere bandjes naar een vergelijkbare heldendom kunnen hypen. AM waren klaarblijkelijk precies de juiste band op de juiste plaats, maar muzikaal zijn ze ook weer niet zo spectaculair.quote:Op maandag 27 februari 2006 12:06 schreef Kabouter_Krulleput het volgende:
[..]
Dus zodra je platen verkopen ben je Indie af?
Ja, of de goede-smaak-politie verzoeken dit topic voortaan iets beter in de gaten te houden.quote:Op maandag 27 februari 2006 12:17 schreef Z het volgende:
Dat is natuurlijk een beetje overdreven, maar indie is wel commercieel geworden. Misschien moeten we een nieuwe term verzinnen en een nieuw topic openen. Neuzelbandjes #1 oid.
Airplay. Alles wat op MTV gedraaid wordt, wordt tegenwoordig een lievelingetje van het publiek. Een beetje een hap-slik-weg cultuur, gewoon nemen wat er wordt aangeboden en niet verder kijken dan de neus lang is. Verklaart ook de anders onverklaarbare plotse populariteit een tijdje terug van een rits middelmatige vocal jazz artiesten - en dus ook van de gitaarbandjes nu.quote:Op maandag 27 februari 2006 12:28 schreef Kabouter_Krulleput het volgende:
Ohja, daar heb je helemaal gelijk in. Ik snap ook niet waarom AM nou ineens zo doorbreekt bij het grote publiek, en bands die identieke muziek maken, en kwalitatief gelijkwaardig zijn dat niet lukken.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |