abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_34614367
quote:
Boycot moslimlanden kost Arla miljoenen

Het Deense zuivelbedrijf lijdt elke dag een miljoenenverlies als gevolg van een consumentenboycot in Saoedi-Arabië en andere islamitische landen.

Als belangrijkste Deens exporteur is Arla mikpunt van een campagne, die ageert tegen cartoons in de krant Jyllands-Posten. De cartoons beelden de profeet Mohammed af.
De kwestie speelt al maanden en sinds vorige week is sprake van een boycot. Deze verspeidt zich naar andere landen in de regio. Veel supermarkten hebben producten uit de schappen gehaald, andere brandmerken deze als 'Deens'.

Arla heeft grote belangen in het Midden-Oosten. De jaaromzet bedraagt zo'n 270 miljoen euro, waarvan ruwweg de helft in Saoedi-Arabië wordt gerealiseerd.

Ook andere bedrijven ondervinden hinder van de boycot. Sadafco wordt geraakt hoewel het een volledig Saoedische zuivelonderneming is. Het bedrijf ging in 1976 samenwerking met Denemarken aan, maar produceert nu op basis van import van grondstoffen uit Nieuw-Zeeland.


Publicatiedatum: maandag 30 januari 2006
Door: Agrarisch Dagblad
bron

De Oorzaak:
quote:
Deense moslims woest over cartoons profeet Mohammed
Van onze verslaggeefsters Janny Groen, Nanda Troost

AMSTERDAM - ‘We leven in 2005, niet in 905. Het is aan de moslims om te geloven in iets wat zich in de Middeleeuwen bevindt. Ik doe niets anders dan wat ik volgens de Deense wet mag en dat is het vrij hanteren van mijn pen. Daarbij wil ik moslims niet kwetsen.’


Met deze woorden reageert politiek tekenaar Franz Füchsel op de rel die in Denemarken is ontstaan na de publicatie van ‘De gezichten van Mohammed’, twaalf cartoons over de profeet in Jyllands-Posten, de grootste Deense krant. In een enkel geval werd de profeet afgebeeld als terrorist: Mohammed met een aangestoken bom als tulband met daarop de tekst: La ilaha illa Allah (Er is geen god behalve Allah, red.)

De conservatieve krant wilde de cartoons, omdat een kinderboekenschrijver er niet in slaagde een illustrator voor zijn boek te vinden. Kåre Bluitgen zocht voor een biografie over Mohammed een plaatje van de profeet, iets wat volgens de Islam verboden is. Drie illustratoren weigerden. Een vierde wilde alleen anoniem. Volgens Bluitgen komt de weigering voort uit angst voor wat is gebeurd met Theo van Gogh.


De tekeningen leidden tot veel protest. Twee cartoonisten doken onder. De krant nam tijdelijk een beveiliger in dienst. Een 17-jarige jongen van Turkse afkomst werd opgepakt – en weer vrijgelaten – omdat hij verhaal wilde halen.

Imam Raed Hlayhel eiste dat de krant zijn verontschuldigingen aanbood. ‘Moslims zullen deze manier van vernederen nooit accepteren. Het artikel heeft elke moslim ter wereld beledigd.’ De krant staat nog steeds achter de actie. Hoofdredacteur Johan Mikkelsen: ‘We hebben vrijheid van meningsuiting en wonen in een seculiere staat. De reacties geven alleen maar aan hoe noodzakelijk de tekeningen zijn.’

Elf ambassadeurs uit moslimlanden willen een gesprek met premier Anders Fogh Rasmussen over ‘een lastercampagne in de media tegen de islam en moslims’. Rasmussen peinst daar niet over. ‘Als premier heb ik geen enkele macht om de pers in te perken, en die macht wil ik ook helemaal niet.’

VVD-politicus Ayaan Hirsi Ali constateert dat er overeenkomsten zijn met de situatie in Nederland. ‘De vrijheid van meningsuiting wordt ernstig bedreigd. Een tweede overeenkomst is dat zodra iets beledigends over de islam wordt gezegd of geschreven, boze moslims opstaan en ambassadeurs van moslimlanden officieel protest aantekenen.’ Opvallend vindt zij wel dat de Deense premier veel duidelijker stelling neemt dan Balkenende heeft gedaan.

Lars Refn, een van de tekenaars, is het deels eens met imam Hlayhel. ‘Het enige doel van Jyllands-Posten is het vuur aan te wakkeren zodra ze de kans krijgen. Daarom heb ik voor de schooljongen gekozen. En de tekst: de journalisten van Jyllands-Posten zijn een stelletje reactionaire provocateurs.’

In veel van de tekeningen zijn grapjes verwerkt, zegt Refn. ‘Maar als je uit Egypte komt, geen Deens spreekt en niet weet wie er hier toe doen, dan zie je niet dat Kåre Bluitgen op de hak wordt genomen. Of Pia Kjærsgaard van de Dansk Folkeparti, die een zeer strikt immigratiebeleid voorstaat. Daarmee is het project zijn doel voorbij geschoten.’
bron



Ze hadden zeker verwacht dat, net als bij hun zelf , de Deense premier zomaar de media kan censureren
pi_34614458
Dit laat weer duidelijk zien dat veel moslims absoluut niet thuishoren in een democratisch land met persvrijheid. Er is maar 1 vrijheid bij die mensen lijkt het wel en dat is de "vrijheid" om moslim te zijn.
  maandag 30 januari 2006 @ 15:21:34 #3
126836 Super7fighter
Obedience brings victory.
pi_34614468
Heel goed dat er niet meteen naar de wapens is gegrepen. Je moet de Denen pakken daar waar het pijn doet: in hun portemonnee.
We will export death and violence to the four corners of the earth in defence of our great nation.
pi_34614991
quote:
Op maandag 30 januari 2006 15:21 schreef Super7fighter het volgende:
Heel goed dat er niet meteen naar de wapens is gegrepen. Je moet de Denen pakken daar waar het pijn doet: in hun portemonnee.
Aanstellers zijn het. Wanneer de westerse wereld alle beledigingen en provocaties van individuele moslims op dezelfde manier zou 'bestraffen' sprak jij er waarschijnlijk schande van.
"If you receive something that says "Send this to all your friends", please consider me not your friend. "
  maandag 30 januari 2006 @ 15:39:20 #5
29444 RemcoDelft
4 8 15 16 23 42
pi_34615018
Ow wat kijk ik uit naar de dag dat de olie op is! Kijken hoe hard dat Midden Oosten ons dan om hulp komt smeken, als ze uitdrogen in de zandbak!
censuur :O
pi_34615050
quote:
Op maandag 30 januari 2006 15:21 schreef Super7fighter het volgende:
Heel goed dat er niet meteen naar de wapens is gegrepen. Je moet de Denen pakken daar waar het pijn doet: in hun portemonnee.
Gaan we weer terug naar de middeleeuwen, waar je geen kritiek op het geloof mag hebben ?
Als ik een tekening wil maken van de profeet dan bepaald ik dat zelf wel, gelovigen moeten eens niet zulke lange tenen hebben. Je hebt niet alleen rechten als je gelovig bent, ook als ongelovige heb je bepaalde rechten. Dat moeten gelovigen eens een keer inzien!
Music is no longer an expression of the soul or the work of an artist; it's a 'product' that is manufactured, packaged, catalogued, distributed, managed, regulated, and above all sold! http://xiph.org/about/
  maandag 30 januari 2006 @ 15:41:10 #7
29444 RemcoDelft
4 8 15 16 23 42
pi_34615077
quote:
Op maandag 30 januari 2006 15:38 schreef Idiosincrasico het volgende:

[..]

Aanstellers zijn het. Wanneer de westerse wereld alle beledigingen en provocaties van individuele moslims op dezelfde manier zou 'bestraffen' sprak jij er waarschijnlijk schande van.
Welnee, dat zou discriminatie en generalisatie heten! Maar hey, wij zijn dan ook een stukje nuchterder!
censuur :O
  maandag 30 januari 2006 @ 15:43:24 #8
29444 RemcoDelft
4 8 15 16 23 42
pi_34615136
quote:
Op maandag 30 januari 2006 15:40 schreef RuiDaSilva het volgende:

[..]

Gaan we weer terug naar de middeleeuwen, waar je geen kritiek op het geloof mag hebben ?
Als ik een tekening wil maken van de profeet dan bepaald ik dat zelf wel, gelovigen moeten eens niet zulke lange tenen hebben. Je hebt niet alleen rechten als je gelovig bent, ook als ongelovige heb je bepaalde rechten. Dat moeten gelovigen eens een keer inzien!
En "de kerk", die hier in Nederland eeuwenlang alle macht had, en elke vooruitgang tegenhield, is ondertussen zo ver! Moslims daarentegen leven wat dat betreft nog compleet in de Middeleeuwen (voorlopig nog met hoofdletter!). Maar ja, dat mag je niet zeggen, want dan zijn ze boos....... Wat dat betreft snap ik ook niet dat ze zo graag willen "meedoen" met de grote boze wereldhandel: gesloten grenzen zijn toch veel beter voor het beperken van je eigen geloof en afsluiten van andere meningen?
censuur :O
pi_34615179
Kunnen ze daar in het midden-oosten niet eens iets nuttigs gaan doen? Boren naar Olie of zandkastelen bouwen ofzo, iets dat de verveling verdrijft. Desnoods moeten we ze maar onze oude spelcomputers sturen ofzo, hebben ze in ieder geval nog wat te doen.

Dit is vergelijkbaar met chagarijnige bejaarden die met mekaar uren kunnen babbelen en schande spreken van die vrouw op de 5e verdieping die in de afgelopen 6 jaar al 3 verschillende mannen over de vloer gehad heeft. Ga eens iets nuttigs doen met zn allen.
Live like there's no tomorrow, love like you've never been hurt and dance like nobody's watching.
"We all lie in the gutter, but some of us look up at the stars." -- Oscar Wilde
pi_34615229
quote:
Op maandag 30 januari 2006 15:21 schreef Super7fighter het volgende:
Heel goed dat er niet meteen naar de wapens is gegrepen. Je moet de Denen pakken daar waar het pijn doet: in hun portemonnee.
quote:
Sadafco wordt geraakt hoewel het een volledig Saoedische zuivelonderneming is.
Nou en of!
All those moments will be lost, like tears in rain... Time to die.
  maandag 30 januari 2006 @ 15:46:26 #11
94080 VeX-
HAHA..JIJ hebt HEUL veel POSTS
pi_34615231
Ach ja. De westerse wereld kent het effect van de boycot al langer en maakt er met succes gebruik van. Zo gaat dat nu eenmaal. Jammer dat de Denen er nu het slachtoffer van worden.
Life is just a series of peaks and troughs, yeah. And you don't know whether you're in a trough until you're climbing out, or on a peak, 'till you're coming down. And that's it. - David Brent
pi_34615249
quote:
Op maandag 30 januari 2006 15:43 schreef RemcoDelft het volgende:

[..]

En "de kerk", die hier in Nederland eeuwenlang alle macht had, en elke vooruitgang tegenhield, is ondertussen zo ver! Moslims daarentegen leven wat dat betreft nog compleet in de Middeleeuwen (voorlopig nog met hoofdletter!). Maar ja, dat mag je niet zeggen, want dan zijn ze boos....... Wat dat betreft snap ik ook niet dat ze zo graag willen "meedoen" met de grote boze wereldhandel: gesloten grenzen zijn toch veel beter voor het beperken van je eigen geloof en afsluiten van andere meningen?
Juist dat middeleeuwse gedachtgoed beperkt moslims bijna overal ter wereld. Geen wonder dat onder de nieuwe economische grootmachten (China, India, Rusland en Brazilie) geen moslimlanden te vinden zijn.
"If you receive something that says "Send this to all your friends", please consider me not your friend. "
pi_34615273
Het gaat hier om 11 moslimlanden, hoeveel moslimlanden zijn er in de wereld? Bovendien heb ik er zelf helemaal niets van meegekregen, dus die hele boycot zal wel nergens op gestoeld zijn.
Allah Al Watan Al Malik
  maandag 30 januari 2006 @ 15:48:55 #14
37225 BAC
Lekker hoor..........
pi_34615300
en hebben we die cartoons ook ergens?
pi_34615401
quote:
Op maandag 30 januari 2006 15:46 schreef Idiosincrasico het volgende:

[..]

Juist dat middeleeuwse gedachtgoed beperkt moslims bijna overal ter wereld. Geen wonder dat onder de nieuwe economische grootmachten (China, India, Rusland en Brazilie) geen moslimlanden te vinden zijn.
Waar heb jij het over als ik vragen mag? Gedachtegoed van "gesloten" economieen? Je argument slaat nergens op want een van de strengste moslimlanden ter wereld heeft een open economie. Dat is, jawel, Saoedie-Arabie.
Allah Al Watan Al Malik
  maandag 30 januari 2006 @ 15:56:07 #16
23022 RAND
Ja RAND! ja
pi_34615519
Een boycot! DAT zouden we hier ook moeten doen!
Denial isnt that a river in egypt ?
pi_34615544
de enige reden dat saudi arabie relatief welvarend is, is dat ze toevallig olie in de grond hebben zitten
pi_34615551
quote:
Op maandag 30 januari 2006 15:56 schreef RAND het volgende:
Een boycot! DAT zouden we hier ook moeten doen!
Wat wil je boycotten dan, de kaasexport naar Saoedie-Arabie?
Allah Al Watan Al Malik
  maandag 30 januari 2006 @ 15:58:20 #19
126836 Super7fighter
Obedience brings victory.
pi_34615587
quote:
Op maandag 30 januari 2006 15:46 schreef Roi het volgende:

[..]


[..]

Nou en of!
Colleteral damage.

Als de Deense regering en de populisten inzien wat voor schade het berokkend, zullen snel bijdraaien, denk ik.
We will export death and violence to the four corners of the earth in defence of our great nation.
pi_34615598
quote:
Op maandag 30 januari 2006 15:57 schreef Mutant01 het volgende:

[..]

Wat wil je boycotten dan, de kaasexport naar Saoedie-Arabie?
boycotten betekend dat wij geen producten uit saudi arabie importeren..
jammer alleen dat dat lastig wordt met die olie, anders zou ik er wel voor zijn
pi_34615607
quote:
Op maandag 30 januari 2006 15:57 schreef Esc het volgende:
de enige reden dat saudi arabie relatief welvarend is, is dat ze toevallig olie in de grond hebben zitten
Maar het heeft een open economie, en dan ontgaat mij de link dus die de andere user probeert te trekken. Vooral als ik zie dat er in 2010 een vrijhandels-netwerk af moet zijn tussen alle mediteraanse landen. Of dat er om de paar dagen FTA's gesigned worden.
Allah Al Watan Al Malik
  maandag 30 januari 2006 @ 15:59:33 #22
126836 Super7fighter
Obedience brings victory.
pi_34615613
quote:
Op maandag 30 januari 2006 15:38 schreef Idiosincrasico het volgende:

[..]

Aanstellers zijn het. Wanneer de westerse wereld alle beledigingen en provocaties van individuele moslims op dezelfde manier zou 'bestraffen' sprak jij er waarschijnlijk schande van.
Het gaat hier niet om individuen, het gaat hier om een regeringsstandpunt.
We will export death and violence to the four corners of the earth in defence of our great nation.
pi_34615620
quote:
Op maandag 30 januari 2006 15:58 schreef Esc het volgende:

[..]

boycotten betekend dat wij geen producten uit saudi arabie importeren..
jammer alleen dat dat lastig wordt met die olie, anders zou ik er wel voor zijn
Ach ja domme fout van me idd. Wat wil je blokkeren dan, zand?
Allah Al Watan Al Malik
pi_34615642
quote:
Op maandag 30 januari 2006 15:58 schreef Super7fighter het volgende:
Colleteral damage.

Als de Deense regering en de populisten inzien wat voor schade het berokkend, zullen snel bijdraaien, denk ik.
hopelijk ziet de gewone burger nou ook in wat een intolerante religie de Islam is, een paar spotprentjes, die ook nog eens vrij onschuldig waren, en de boycots en doodsbedreigingen vliegen in het rond
pi_34615661
quote:
Op maandag 30 januari 2006 15:59 schreef Mutant01 het volgende:

Ach ja domme fout van me idd. Wat wil je blokkeren dan, zand?
enige nuttige wat zij exporteren is olie, en dat is vrij lastig boycotten...
  maandag 30 januari 2006 @ 16:02:11 #26
23022 RAND
Ja RAND! ja
pi_34615685
quote:
Op maandag 30 januari 2006 15:57 schreef Mutant01 het volgende:

[..]

Wat wil je boycotten dan, de kaasexport naar Saoedie-Arabie?
Wat dacht je van arabieren?

Nee flauw grapje, maar je zal nog raar kijken als je eens ziet wat we importeren uit die zandbak.
Denial isnt that a river in egypt ?
pi_34615709
quote:
Op maandag 30 januari 2006 15:40 schreef RuiDaSilva het volgende:

[..]

Gaan we weer terug naar de middeleeuwen, waar je geen kritiek op het geloof mag hebben ?
Als ik een tekening wil maken van de profeet dan bepaald ik dat zelf wel, gelovigen moeten eens niet zulke lange tenen hebben. Je hebt niet alleen rechten als je gelovig bent, ook als ongelovige heb je bepaalde rechten. Dat moeten gelovigen eens een keer inzien!
Welnee joh, als er kritiek op ongelovigen wordt geuit springen de atheisten even hoog. Moet je ze eens horen jammeren als er een dominee/rabbi/pastoor of Imam ongelovigen zondaars en duivels noemt die zullen branden in de hel en met wie ieder contact vermeden dient te worden tenzij in een poging tot bekering.

Mensen jammeren nu eenmaal graag ben ik bang.
  maandag 30 januari 2006 @ 16:02:39 #28
29444 RemcoDelft
4 8 15 16 23 42
pi_34615712
quote:
Op maandag 30 januari 2006 15:46 schreef Idiosincrasico het volgende:

[..]

Juist dat middeleeuwse gedachtgoed beperkt moslims bijna overal ter wereld. Geen wonder dat onder de nieuwe economische grootmachten (China, India, Rusland en Brazilie) geen moslimlanden te vinden zijn.
Ehhh Rusland een nieuwe economische grootmacht?
censuur :O
pi_34615730
quote:
Op maandag 30 januari 2006 16:00 schreef Esc het volgende:

[..]

hopelijk ziet de gewone burger nou ook in wat een intolerante religie de Islam is, een paar spotprentjes, die ook nog eens vrij onschuldig waren, en de boycots en doodsbedreigingen vliegen in het rond
De gewone burger trekt zich niets van de spotprentjes aan, thats the difference, dat heeft niets met de "Intolerante religie" te maken. Mensen oordelen zelf of ze ergens op reageren of niet, dat kan een religie zelf niet.

Overigens gaat het hier ook om zeer belangrijke en gematigde moslimlanden :

Syrie
Libanon
Koeweit
Saoedie-Arabie
Egypte
etc.
Allah Al Watan Al Malik
  maandag 30 januari 2006 @ 16:03:04 #30
126836 Super7fighter
Obedience brings victory.
pi_34615734
quote:
Op maandag 30 januari 2006 15:40 schreef RuiDaSilva het volgende:

[..]

Gaan we weer terug naar de middeleeuwen, waar je geen kritiek op het geloof mag hebben ?
Als ik een tekening wil maken van de profeet dan bepaald ik dat zelf wel, gelovigen moeten eens niet zulke lange tenen hebben. Je hebt niet alleen rechten als je gelovig bent, ook als ongelovige heb je bepaalde rechten. Dat moeten gelovigen eens een keer inzien!
In de Middeleeuwen was het Midden-oosten juist welvarend. Je kan dus niet zoaar teruggrijpen naar het Middeleeuwen, omdat de Europeanen een traumatische ervaring hebben gehad met de Kerk.

Dit is overigens geen kritiek. Het is niet alleen historisch incorrect, ook worden moslims zwaar beledigd in hun geloof. Elk zichzelf respecterende westerling weet hoeveel waarde moslims hechten aan de non-disclosure van het portretrecht op de profeet Mohammed.
We will export death and violence to the four corners of the earth in defence of our great nation.
pi_34615806
Overigens zit iedereen wel te kutten op die moslimlanden, maar:
quote:
Last December, the Council of Europe, an organisation of 46 European countries, has criticized the Danish government for invoking the “freedom of the press” in its refusal to take action against “insulting” cartoons of the Prophet Muhammad.

The Council Committee of Ministers discussed the case during a meeting in Strassburg. In a statement, the Committee said that “a seam of intolerance” is noted in certain Danish media – a reference to the Danish cartoon case.
Waarom hoor ik hier niets over?
Allah Al Watan Al Malik
  maandag 30 januari 2006 @ 16:05:42 #32
126836 Super7fighter
Obedience brings victory.
pi_34615816
quote:
Op maandag 30 januari 2006 16:00 schreef Esc het volgende:

[..]

hopelijk ziet de gewone burger nou ook in wat een intolerante religie de Islam is, een paar spotprentjes, die ook nog eens vrij onschuldig waren, en de boycots en doodsbedreigingen vliegen in het rond
Zo gewelddadig of intolerant is een boycot niet echt.
We will export death and violence to the four corners of the earth in defence of our great nation.
  maandag 30 januari 2006 @ 16:09:33 #33
126836 Super7fighter
Obedience brings victory.
pi_34615938
quote:
Op maandag 30 januari 2006 15:46 schreef Idiosincrasico het volgende:

[..]

Juist dat middeleeuwse gedachtgoed beperkt moslims bijna overal ter wereld. Geen wonder dat onder de nieuwe economische grootmachten (China, India, Rusland en Brazilie) geen moslimlanden te vinden zijn.
Getuige de vele sloppenwijken in India em Brazilie.

Hoewel ik zeker niet zal ontkennen dat India een economische groeispurt doormaakt. Maar datzelfde geldt voor zijn islamitische buurland.

Wat doet Rusland eigenlijk in dat rijtje? Je had beter het Islamitische Maleisie of de Verenigde Arabische Emiraten kunnen nemen. Die zijn tenminste islamitisch en rijk.
We will export death and violence to the four corners of the earth in defence of our great nation.
pi_34615974
quote:
Op maandag 30 januari 2006 15:52 schreef Mutant01 het volgende:

[..]

Waar heb jij het over als ik vragen mag? Gedachtegoed van "gesloten" economieen? Je argument slaat nergens op want een van de strengste moslimlanden ter wereld heeft een open economie. Dat is, jawel, Saoedie-Arabie.
Geen eerlijke vergelijking. Saoedi-Arabië is immers de grootste olie-exporteur ter wereld. Kun je een land aangeven met een significante moslimbevolking die een open economie heeft, zonder dat het belangen in olie heeft?
pi_34615997
quote:
Op maandag 30 januari 2006 16:02 schreef Mutant01 het volgende:

De gewone burger trekt zich niets van de spotprentjes aan, thats the difference, dat heeft niets met de "Intolerante religie" te maken. Mensen oordelen zelf of ze ergens op reageren of niet, dat kan een religie zelf niet.
het lijkt erop dat vrijwel alle moslim-vertegenwoordigers tegen de publicatie van die cartoon zijn

http://www.jihadwatch.org/dhimmiwatch/archives/009653.php
http://www.jihadwatch.org/dhimmiwatch/archives/009863.php
http://www.jihadwatch.org/dhimmiwatch/archives/008837.php
http://www.jihadwatch.org/dhimmiwatch/archives/008482.php
  maandag 30 januari 2006 @ 16:11:49 #36
126836 Super7fighter
Obedience brings victory.
pi_34616029
quote:
Op maandag 30 januari 2006 16:10 schreef The_Dijkstra het volgende:

[..]

Geen eerlijke vergelijking. Saoedi-Arabië is immers de grootste olie-exporteur ter wereld. Kun je een land aangeven met een significante moslimbevolking die een open economie heeft, zonder dat het belangen in olie heeft?
Maleisie?
We will export death and violence to the four corners of the earth in defence of our great nation.
pi_34616043
quote:
Op maandag 30 januari 2006 16:10 schreef The_Dijkstra het volgende:

[..]

Geen eerlijke vergelijking. Saoedi-Arabië is immers de grootste olie-exporteur ter wereld. Kun je een land aangeven met een significante moslimbevolking die een open economie heeft, zonder dat het belangen in olie heeft?
Ik denk dat Indonesie of Maleisie een behoorlijk open economie hebben.
Allah Al Watan Al Malik
pi_34616114
quote:
Op maandag 30 januari 2006 16:12 schreef Mutant01 het volgende:

Ik denk dat Indonesie of Maleisie een behoorlijk open economie hebben.
http://www.heritage.org/research/features/index/countries.cfm

erg hoog staan ze niet, 68.. maar voor een moslim land is het niet slecht
pi_34616121
quote:
Ja, en dat mogen ze toch zijn? Maar er zijn er maar weinigen die er actie tegen ondernemen of die actief gaan boycotten of whatsoever. In die zin verschillen de vertegenwoordigers niet met het standpunt van de EU.
Allah Al Watan Al Malik
pi_34616151
quote:
Op maandag 30 januari 2006 16:14 schreef Esc het volgende:

[..]

http://www.heritage.org/research/features/index/countries.cfm

erg hoog staan ze niet, 68.. maar voor een moslim land is het niet slecht
China., India en Rusland ook niet, dus dan ontbreekt die link ook weer. Die staan zelfs nog veel lager dan de gemiddelde moslimland.
Allah Al Watan Al Malik
pi_34616169
quote:
Op maandag 30 januari 2006 16:14 schreef Mutant01 het volgende:

Ja, en dat mogen ze toch zijn? Maar er zijn er maar weinigen die er actie tegen ondernemen of die actief gaan boycotten of whatsoever. In die zin verschillen de vertegenwoordigers niet met het standpunt van de EU.
en wat was de reactie geweest als er een spotprent van jezus gemaakt zou zijn? (wat continue gebeurd)
pi_34616194
quote:
Op maandag 30 januari 2006 16:16 schreef Esc het volgende:

[..]

en wat was de reactie geweest als er een spotprent van jezus gemaakt zou zijn? (wat continue gebeurd)
Dan zullen er behoorlijk wat Christenen opstaan en protesteren (wat vaker is gebeurd). Echter er is een essentieel verschil, afbeeldingen zijn in bepaalde religieuze stromingen in het Christendom toegestaan. Die zullen dan een stuk milder reageren natuurlijk.
Allah Al Watan Al Malik
pi_34616259
quote:
Op maandag 30 januari 2006 16:14 schreef Esc het volgende:

[..]

http://www.heritage.org/research/features/index/countries.cfm

erg hoog staan ze niet, 68.. maar voor een moslim land is het niet slecht
Jordanie zit even hoog als Griekenland. 57
Allah Al Watan Al Malik
pi_34616278
quote:
Op maandag 30 januari 2006 16:12 schreef Mutant01 het volgende:

[..]

Ik denk dat Indonesie of Maleisie een behoorlijk open economie hebben.
Ja, daar zat ik ook aan te denken. Wat ik nog niet begrijp, is wat Islam en open economie met elkaar te maken hebben. Islam verbiedt voorzover ik het weet geen handel met 'ongelovigen', toch?
pi_34616308
quote:
Op maandag 30 januari 2006 16:19 schreef The_Dijkstra het volgende:

[..]

Ja, daar zat ik ook aan te denken. Wat ik nog niet begrijp, is wat Islam en open economie met elkaar te maken hebben. Islam verbiedt voorzover ik het weet geen handel met 'ongelovigen', toch?
Nee daarom begreep ik de betreffende post van die user ook niet.
Allah Al Watan Al Malik
pi_34616323
quote:
Op maandag 30 januari 2006 16:17 schreef Mutant01 het volgende:

[..]

Dan zullen er behoorlijk wat Christenen opstaan en protesteren (wat vaker is gebeurd).
jezus cartoons worden constant gepubliceerd, en je hoort (bijna) nooit over protesten.. bijvoorbeeld in southpark worden zowel jezus als god totaal belachelijk gemaakt, en southpark is één van de meest bekeken programma's in het christelijke amerika..
pi_34616360
quote:
Op maandag 30 januari 2006 16:21 schreef Esc het volgende:

[..]

jezus cartoons worden constant gepubliceerd, en je hoort (bijna) nooit over protesten.. bijvoorbeeld in southpark worden zowel jezus als god totaal belachelijk gemaakt, en southpark is één van de meest bekeken programma's in het christelijke amerika..
Ja, in welk deel van Amerika? Ga jij maar eens Jezus-bashen in de bible belt, dan bid ik voor je dat je er zonder kleerscheuren vanafkomt.
Allah Al Watan Al Malik
pi_34616432
quote:
Op maandag 30 januari 2006 16:22 schreef Mutant01 het volgende:

Ja, in welk deel van Amerika? Ga jij maar eens Jezus-bashen in de bible belt, dan bid ik voor je dat je er zonder kleerscheuren vanafkomt.
southpark is op Comedy Central, en dat is in heel amerika te ontvangen
pi_34616471
quote:
Op maandag 30 januari 2006 16:24 schreef Esc het volgende:

[..]

southpark is op Comedy Central, en dat is in heel amerika te ontvangen
Ja en RTL 4 is ook in Marokko te ontvangen, betekent niet dat ze ernaar kijken.
Allah Al Watan Al Malik
pi_34616529
quote:
Op maandag 30 januari 2006 16:25 schreef Mutant01 het volgende:

[..]

Ja en RTL 4 is ook in Marokko te ontvangen, betekent niet dat ze ernaar kijken.
rtl4 is voor hun een buitelandse zender, nogal logisch dat ze er niet naar kijken. Comedy Central is in heel amerika één van de best bekeken kanalen, en je hoort nooit van protesten
pi_34616661
quote:
Op maandag 30 januari 2006 16:27 schreef Esc het volgende:

[..]

rtl4 is voor hun een buitelandse zender, nogal logisch dat ze er niet naar kijken. Comedy Central is in heel amerika één van de best bekeken kanalen, en je hoort nooit van protesten
Komop zeg Esc, dat is geen argument en geen voorbeeld. In Southpark wordt ELKE religie aangepakt en er is ook geen sprake van daadwerkelijke pogingen om een religie zwart te maken, het is humoristisch bedoeld en het komt ook zo over. Kennelijk heeft deze prent iets heel anders tot doel (dat zegt een Deense illustrator ZELF notabene).
quote:
Lars Refn, een van de tekenaars, is het deels eens met imam Hlayhel. ‘Het enige doel van Jyllands-Posten is het vuur aan te wakkeren zodra ze de kans krijgen. Daarom heb ik voor de schooljongen gekozen. En de tekst: de journalisten van Jyllands-Posten zijn een stelletje reactionaire provocateurs.’
Allah Al Watan Al Malik
pi_34616832
quote:
Bedrijfsleven neemt afstand van Jyllands-Posten

(Novum/AP) - Het Deense bedrijfsleven heeft afstand genomen van de krant Jyllands-Posten, die karikaturen van de profeet Mohammed heeft gepubliceerd. De publicatie van de tekeningen heeft in een aantal Arabische landen geleid tot een boycot van Deense producten.

Het hoofd van de Confederatie van Deense Industrieën, Hans Skov Christensen, riep het dagblad vrijdag in een ingezonden brief op 'zijn vrijheid van meningsuiting te gebruiken om uit te leggen hoe het er tegenover staat dat grote groepen mensen zich beledigd voelen door de tekeningen'. Skov Christensen vindt dat de krant zich moet realiseren dat het feit dat veel mensen beledigd zijn 'negatieve consequenties heeft voor derde partijen die er niet direct bij betrokken zijn'.

De hoofdredacteur van Jyllands-Posten, Carsten Juste, zei tegen het persbureau Associated Press dat het hem spijt als moslims zich gekrenkt voelen, maar voegde daaraan toe dat zijn krant zijn redactionele beleid niet laat bepalen door 'een dictatuur als Saudi-Arabië'.

Saudi-Arabië riep donderdag zijn ambassadeur terug uit Denemarken naar aanleiding van de tekeningen, die overigens al in september vorig jaar in de krant verschenen. Jyllands-Posten vroeg twaalf illustratoren destijds een tekening van de profeet Mohammed te maken, om de tendens tegen te gaan die volgens de krant onder tekenaars bestaat om zichzelf te censureren waar het onderwerpen betreft die met de islam te maken hebben.

Imams in tal van moskeeën in Irak veroordeelden de tekeningen vrijdag tijdens de gebedsdienst en eisten dat er juridische stappen worden ondernomen tegen de Deense krant.
pi_34616846
Ach ja die landen zijn vrij om hun ambassadeurs terug te trekken als ze dat willen. Denemarken is vrij om vrijheid van meningsuiting te hanteren zoals zij willen.
pi_34616929
http://pics.jp.dk/nybillede/default.asp?id=2253&pixid=31783

hier moeten de cartoons staan maar volgens mij is de site een beetje aan het bezwijken
pi_34617027
quote:
Op maandag 30 januari 2006 16:02 schreef RemcoDelft het volgende:

[..]

Ehhh Rusland een nieuwe economische grootmacht?
Ondanks alle problemen gaat het economisch best aardig met Rusland. Een GDP-groei van circa 6% op jaarbasis en per hoofd van de bevolking een stuk welvarender dan bv. India.
"If you receive something that says "Send this to all your friends", please consider me not your friend. "
pi_34617074
Het is een beetje hetzelfde soort gezeik als rond de film van Hirsi Ali alhoewel ik dit wat minder provocerend vindt.

Die cartoons moeten gewoon gemaakt en gepubliceerd kunnen worden, gekwetst worden hoort bij het leven.

Aan de andere kant vind ik de motivatie om deze cartoons te maken niet zo heel erg sterk.

Sommige zijn wel grappig, zoals die van "de maagden zijn op".
pi_34617091
quote:
Op maandag 30 januari 2006 16:43 schreef Idiosincrasico het volgende:

[..]

Ondanks alle problemen gaat het economisch best aardig met Rusland. Een GDP-groei van circa 6% op jaarbasis en per hoofd van de bevolking een stuk welvarender dan bv. India.
Dat is niet zo moeilijk, zelfs Marokko is per hoofd van de bevolking welvarender dan India.
Allah Al Watan Al Malik
pi_34617103
quote:
Op maandag 30 januari 2006 16:09 schreef Super7fighter het volgende:

[..]

Getuige de vele sloppenwijken in India em Brazilie.

Hoewel ik zeker niet zal ontkennen dat India een economische groeispurt doormaakt. Maar datzelfde geldt voor zijn islamitische buurland.

Wat doet Rusland eigenlijk in dat rijtje? Je had beter het Islamitische Maleisie of de Verenigde Arabische Emiraten kunnen nemen. Die zijn tenminste islamitisch en rijk.
Maleisie is niet bijzonder riijk en zeker geen economische grootmacht. Daarnaast is het twijfelachtig over meer dan 50% van de Maleisische bevolking werkelijk moslim is.
UAE zijn zeker rijk, maar veel te klein om echte invloed te hebben.

Rusland is met 140 Mln. inwoners en een jaarlijkse GDP-growth van circa 6% zeker een grootmacht.
"If you receive something that says "Send this to all your friends", please consider me not your friend. "
pi_34617137
quote:
Op maandag 30 januari 2006 16:31 schreef Mutant01 het volgende:

Komop zeg Esc, dat is geen argument en geen voorbeeld. In Southpark wordt ELKE religie aangepakt en er is ook geen sprake van daadwerkelijke pogingen om een religie zwart te maken, het is humoristisch bedoeld en het komt ook zo over. Kennelijk heeft deze prent iets heel anders tot doel (dat zegt een Deense illustrator ZELF notabene).
Die deense krant heeft ook elke religie belachelijk gemaakt, en echt beledigend waren die cartoons ook niet.
pi_34617181
quote:
Op maandag 30 januari 2006 16:46 schreef Idiosincrasico het volgende:

[..]

Maleisie is niet bijzonder riijk en zeker geen economische grootmacht. Daarnaast is het twijfelachtig over meer dan 50% van de Maleisische bevolking werkelijk moslim is.
UAE zijn zeker rijk, maar veel te klein om echte invloed te hebben.

Rusland is met 140 Mln. inwoners en een jaarlijkse GDP-growth van circa 6% zeker een grootmacht.
Ja een grootmacht op het gebied van verschil tussen arm en rijk.
Allah Al Watan Al Malik
pi_34617202
quote:
Op maandag 30 januari 2006 16:45 schreef Mutant01 het volgende:

[..]

Dat is niet zo moeilijk, zelfs Marokko is per hoofd van de bevolking welvarender dan India.
Zelfs dat zal niet lang meer duren.
"If you receive something that says "Send this to all your friends", please consider me not your friend. "
pi_34617227
quote:
Op maandag 30 januari 2006 16:47 schreef Esc het volgende:

[..]

Die deense krant heeft ook elke religie belachelijk gemaakt, en echt beledigend waren die cartoons ook niet.
Waar haal je dat vandaan dat de krant elke religie belachelijk maakt? Het gaat om een conservatieve krant, een beetje de HP/De Tijd van Denemarken.

Dit was een hele bewuste actie tegen de islam, lees de OP maar, waar ook niet iedereen van de deelnemers blijkbaar zo blij mee was. Ik vind het sop de kool niet waard maar het is wel het zoeken naar problemen. Waarom moet er perse een beeltenis van Mohammed gemaakt worden?
pi_34617233
quote:
Op maandag 30 januari 2006 16:47 schreef Esc het volgende:

[..]

Die deense krant heeft ook elke religie belachelijk gemaakt, en echt beledigend waren die cartoons ook niet.
Het doel van die krant was een vuurtje stoken, en kennelijk is dat hen ook gelukt. Als nu zelfs een illustrator dit zegt, dan weet je dat er wel wat meer achter die önschuldige" spotprentjes zit. En maken ze ook andere religies belachelijk? Dat wist ik niet, heb je daar meer info over?
Allah Al Watan Al Malik
pi_34617245
quote:
Op maandag 30 januari 2006 16:49 schreef Mutant01 het volgende:

[..]

Ja een grootmacht op het gebied van verschil tussen arm en rijk.
On topik jij
pi_34617256
quote:
Op maandag 30 januari 2006 16:45 schreef SCH het volgende:
Aan de andere kant vind ik de motivatie om deze cartoons te maken niet zo heel erg sterk.
De motivatie was dat een schrijver geen illustratoren kon vinden voor zijn boek omdat die te bang waren door moslims aangevallen te worden, de krant dacht dat het wel zou meevallen en wou dat bewijzen door wat onschuldige cartoons te publiceren, helaas had de krant ongelijk en bleek er wel degelijk een gevaar te zijn, hierdoor is een bestaand probleem boven water gehaald en daarmee bespreekbaar gemaakt, dus uiteindelijk heeft het wel nut gehad.
pi_34617268
quote:
Op maandag 30 januari 2006 16:45 schreef SCH het volgende:
Het is een beetje hetzelfde soort gezeik als rond de film van Hirsi Ali alhoewel ik dit wat minder provocerend vindt.

Die cartoons moeten gewoon gemaakt en gepubliceerd kunnen worden, gekwetst worden hoort bij het leven.

Aan de andere kant vind ik de motivatie om deze cartoons te maken niet zo heel erg sterk.

Sommige zijn wel grappig, zoals die van "de maagden zijn op".
Maar een heilig huisje in de Moslimwereld is imo iets dat tot bloedens toe verdedigd schijnt te worden en men is nimmer bereid tot water bij de wijn.
Normaal gezien negeer je dit soort idioten, alleen heb je een probleem als dit soort idioten macht hebben in landen en de bevolking goed op kunnen hitsen.

Al met al geen verstandige zaak van de Deense krant, het Midden Oosten is nog niet klaar voor de westerse vrijheden die wij kennen en in feite ook aan die landen opleggen.
Ik vind alleen dat een Deense krant dit soort zaken gewoon moet kunnen publiceren, maar men had wel rekening kunnen houden met de overdreven reactie die er nu is geweest.
Yeah baby Yeah!
pi_34617274
quote:
Op maandag 30 januari 2006 16:49 schreef Mutant01 het volgende:

[..]

Ja een grootmacht op het gebied van verschil tussen arm en rijk.
Dat is in de rijke Arabische landen, de VS en zelfs Europa niet anders.
Deze verschillen zullen ook alleen maar groeien. Neemt niet weg dat het potentiele grootmachten zijn.
"If you receive something that says "Send this to all your friends", please consider me not your friend. "
pi_34617338
quote:
Op maandag 30 januari 2006 16:50 schreef Idiosincrasico het volgende:

[..]

Zelfs dat zal niet lang meer duren.
En dus? Sorry, maar het is nu wel duidelijk dat de cijfers je tegenwerken. Je eerdere opmerking sloeg nergens op.
Allah Al Watan Al Malik
pi_34617345
quote:
Op maandag 30 januari 2006 16:51 schreef Esc het volgende:

[..]

De motivatie was dat een schrijver geen illustratoren kon vinden voor zijn boek omdat die te bang waren door moslims aangevallen te worden, de krant dacht dat het wel zou meevallen en wou dat bewijzen door wat onschuldige cartoons te publiceren, helaas had de krant ongelijk en bleek er wel degelijk een gevaar te zijn, hierdoor is een bestaand probleem boven water gehaald en daarmee bespreekbaar gemaakt, dus uiteindelijk heeft het wel nut gehad.
Hoezo is dat probleem boven water gehaald? Dat probleem was er toch al, als het al een probleem was. Moslims willen geen beeltenis van Mohammed zien, is het nou zo ontzettend veel gevraagd om dat te respecteren?

Wat een drukte om niks. Wat is het nut dan en wat maak je dan bespreekbaar. We moeten moslims dwingen om het wel goed te vinden dat er beeltenissen van Allah worden gemaakt ofzo?

Het past helemaal in die neo=-conservatieve stijl. Het gaat nergens over, het is niet inhoudelijk, het is louter op de provocatie en uiteindelijk stelt zo'n krant zich dan als slachtoffer op.

Ik vind het vooral een kwestie van een hele slechte smaak en hele slechte journalistiek.
pi_34617370
quote:
Op maandag 30 januari 2006 16:51 schreef Idiosincrasico het volgende:

[..]

Dat is in de rijke Arabische landen, de VS en zelfs Europa niet anders.
Deze verschillen zullen ook alleen maar groeien. Neemt niet weg dat het potentiele grootmachten zijn.
Rusland is een vervallen grootmacht, die je nu eigenlijk geen grootmacht meer kan noemen. op Economisch gebied zijn ze een afzetmarkt, dat wel, maar ja dat geldt voor elk groot land.
Allah Al Watan Al Malik
pi_34617385
quote:
Op maandag 30 januari 2006 16:51 schreef Elgigante het volgende:

[..]

Maar een heilig huisje in de Moslimwereld is imo iets dat tot bloedens toe verdedigd schijnt te worden en men is nimmer bereid tot water bij de wijn.
Dat klopt, al is het wat generaliserend.
quote:
Normaal gezien negeer je dit soort idioten, alleen heb je een probleem als dit soort idioten macht hebben in landen en de bevolking goed op kunnen hitsen.
Het gaat dan ook om vrij conservatieve landen.
quote:
Al met al geen verstandige zaak van de Deense krant, het Midden Oosten is nog niet klaar voor de westerse vrijheden die wij kennen en in feite ook aan die landen opleggen.
Ik vind alleen dat een Deense krant dit soort zaken gewoon moet kunnen publiceren, maar men had wel rekening kunnen houden met de overdreven reactie die er nu is geweest.
Eens!
pi_34617412
quote:
Op maandag 30 januari 2006 16:54 schreef SCH het volgende:

[..]
Moslims willen geen beeltenis van Mohammed zien, is het nou zo ontzettend veel gevraagd om dat te respecteren?
Dit vind ik dicutabel aangezien er ook nog zoiets bestaat als vrijheid van pers en dit niet riekt maar stinkt naar censuur.
Yeah baby Yeah!
pi_34617440
quote:
Op maandag 30 januari 2006 16:56 schreef Elgigante het volgende:

[..]

Dit vind ik dicutabel aangezien er ook nog zoiets bestaat als vrijheid van pers en dit niet riekt maar stinkt naar censuur.
Nee want vrijheid van pers houdt op wanneer het aankomt op haatzaaien, beledigen, of stelselmatig zwartmaken van zaken of personen. Het is een vrijheid waarmee je verantwoordelijk om moet kunnen gaan.
Allah Al Watan Al Malik
pi_34617450
quote:
Op maandag 30 januari 2006 16:53 schreef Mutant01 het volgende:

[..]

En dus? Sorry, maar het is nu wel duidelijk dat de cijfers je tegenwerken. Je eerdere opmerking sloeg nergens op.
Wel degelijk ..... het aantal inwoners * het gemiddelde inkomen per hoofd van de bevolking bepalen of je een grootmacht bent of niet. Rusland, Brazilie, India en China zijn dit zodoende dus wel degelijk.
"If you receive something that says "Send this to all your friends", please consider me not your friend. "
pi_34617474
quote:
Op maandag 30 januari 2006 16:56 schreef Elgigante het volgende:

[..]

Dit vind ik dicutabel aangezien er ook nog zoiets bestaat als vrijheid van pers en dit niet riekt maar stinkt naar censuur.
Nou censuur. Het gaat niet om een bestaande prent van Mohammed die niet afgedrukt mag worden natuurlik. Het gaat om iets dat gevoelig ligt en dat is bekend en daar zou je rekening mee kunnen hoduen.

Ten diepste ben ik het met je eens dat het allemaal moet kunnen en zo, net als het roepen van geitenneukers, de vraag is of je het ook moet doen.
pi_34617483
quote:
Op maandag 30 januari 2006 16:57 schreef Idiosincrasico het volgende:

[..]

Wel degelijk ..... het aantal inwoners * het gemiddelde inkomen per hoofd van de bevolking bepalen of je een grootmacht bent of niet. Rusland, Brazilie, India en China zijn dit zodoende dus wel degelijk.
Oftewel andere landen KUNNEN geen grootmacht zijn, waar sloeg je post dan op.
Allah Al Watan Al Malik
pi_34617494
quote:
Op maandag 30 januari 2006 16:56 schreef Mutant01 het volgende:

[..]

Nee want vrijheid van pers houdt op wanneer het aankomt op haatzaaien, beledigen, of stelselmatig zwartmaken van zaken of personen. Het is een vrijheid waarmee je verantwoordelijk om moet kunnen gaan.
De vraag is natuurlijk of dat hier is gebeurd.

Voel jij je beledigd door die cartoons Mutant?
pi_34617513
quote:
Op maandag 30 januari 2006 16:56 schreef Mutant01 het volgende:

[..]

Nee want vrijheid van pers houdt op wanneer het aankomt op haatzaaien, beledigen, of stelselmatig zwartmaken van zaken of personen.
Zoals je weet zijn de door jouw aangehaalde zaken behoorlijk aan interpretatie onderhevig en dus NIET op voorhand vast te stellen.
Er is GEEN verschil tussen het afbeelden van Jezus als pooier of Mohammed als pooier, dat moet je accepteren, het één is niet heiliger dan het ander omdat het ander toevallig aangehangen wordt door voornamelijk traditionelen met schoenmaat 54.
Yeah baby Yeah!
pi_34617564
quote:
Op maandag 30 januari 2006 16:58 schreef Elgigante het volgende:

[..]

Zoals je weet zijn de door jouw aangehaalde zaken behoorlijk aan interpretatie onderhevig en dus NIET op voorhand vast te stellen.
Er is GEEN verschil tussen het afbeelden van Jezus als pooier of Mohammed als pooier, dat moet je accepteren, het één is niet heiliger dan het ander omdat het ander toevallig aangehangen wordt door voornamelijk traditionelen met schoenmaat 54.
Over een tekening van Jezus als pooier ontstaat natuurlijk ook de nodige ophef. Wat minder, maar wel ophef.
pi_34617594
quote:
Op maandag 30 januari 2006 16:58 schreef SCH het volgende:

[..]

De vraag is natuurlijk of dat hier is gebeurd.

Voel jij je beledigd door die cartoons Mutant?
Nee. Maar vele anderen kennelijk wel.
Allah Al Watan Al Malik
pi_34617629
quote:
Op maandag 30 januari 2006 16:58 schreef Elgigante het volgende:

[..]

Zoals je weet zijn de door jouw aangehaalde zaken behoorlijk aan interpretatie onderhevig en dus NIET op voorhand vast te stellen.
Er is GEEN verschil tussen het afbeelden van Jezus als pooier of Mohammed als pooier, dat moet je accepteren, het één is niet heiliger dan het ander omdat het ander toevallig aangehangen wordt door voornamelijk traditionelen met schoenmaat 54.
Uhm zeg ik dat dan? En dan begrijp ik weer niet waarom je weer zo'n rare laatste bijzin moet plaatsen maargoed.
Allah Al Watan Al Malik
pi_34617678
quote:
Op maandag 30 januari 2006 16:57 schreef SCH het volgende:

[..]

Nou censuur. Het gaat niet om een bestaande prent van Mohammed die niet afgedrukt mag worden natuurlik. Het gaat om iets dat gevoelig ligt en dat is bekend en daar zou je rekening mee kunnen hoduen.

Ten diepste ben ik het met je eens dat het allemaal moet kunnen en zo, net als het roepen van geitenneukers, de vraag is of je het ook moet doen.
Blikbaar mag je Mohammed niet afbeelden in geen enkele vorm, in het Westen noemt men zoiets censuur.
Het is gevoelig dus weet je wat je ermee los maakt )of kan maken) als illustrator of journalist, maar dat overdreven reacties aan de zijde van de ontvanger als maatstaf zouden moeten gelden vind ik pertinente onzin, al helemaal als de cartoon in een westerse krant wordt afgedrukt waar dergelijke benaderingen van personen of zaken schering en inslag zijn (de krant wordt meerdere dagen per week gevuld met cartoons).
geitenneukers mag je van mij ook wel roepen, net zoals kaaskoppen of weet ik wat veel, als je een béétje eigenwaarde hebt laat je je door zoiets simpels niet van de wijs brengen.
Hoe erg de belediging ook is (mits deze wel past in onze opvattingen over vrijheid van het woord), als je je daardoor geroepen voelt om iemand persoonlijk iets aan te doen vind ik dat getuigen van zwakte.
Yeah baby Yeah!
  maandag 30 januari 2006 @ 17:04:44 #83
89730 Drugshond
De Euro. Mislukt vanaf dag 1.
pi_34617718
Zo vreemd is die boycot niet.
Ik kan me wel een paar boycots voor de geest halen waarbij mensen flessen franse wijn kapot aan het gooien waren of het goddelijke vocht in de goot wierpen.
De vraag is alleen hoelang is deze boycot al bezig. En komt er ooit een einde aan.

En bovendien.... wie is er aan zet ?
pi_34617761
quote:
Op maandag 30 januari 2006 17:02 schreef Mutant01 het volgende:

[..]

Uhm zeg ik dat dan? En dan begrijp ik weer niet waarom je weer zo'n rare laatste bijzin moet plaatsen maargoed.
JIj haalt er het volgende bij:
Nee want vrijheid van pers houdt op wanneer het aankomt op haatzaaien, beledigen, of stelselmatig zwartmaken van zaken of personen. Het is een vrijheid waarmee je verantwoordelijk om moet kunnen gaan.

Ik had het over vrijheid van pers in het voorbeeld dat we nu bespreken: een cartoon in karikatuurvorm van de profeet Mohammed.

Als je dit als haatzaaien, zwartmaken of beledigen wilt zien kun je alle cartoons verbieden.
Yeah baby Yeah!
pi_34617795
quote:
Op maandag 30 januari 2006 17:04 schreef Drugshond het volgende:
Zo vreemd is die boycot niet.
Ik kan me wel een paar boycots voor de geest halen waarbij mensen flessen franse wijn kapot aan het gooien waren of het goddelijke vocht in de goot wierpen.
De vraag is alleen hoelang is deze boycot al bezig. En komt er ooit een einde aan.

En bovendien.... wie is er aan zet ?
Werd het toen ook op het diplomatiek vlak zo hard gespeeld en waren de regeringen er actief bij betrokken?
Yeah baby Yeah!
pi_34617828
quote:
Op maandag 30 januari 2006 17:01 schreef Mutant01 het volgende:

[..]

Nee. Maar vele anderen kennelijk wel.
Maar niet iedereen dus, en dat maakt het wel ingewikkeld. Op zich vind ik dat het ook stoer zou zijn als de strengere moslims wat meer weerbaarheid zouden krijgen en ook leren zien dat we in het westen anders met die dingen omgaan zonder dat het meteen al te verkeerd is bedoeld.

Al kun je bij dat laatste in dit geval wel weer vraagtekens zetten. Het is een beetje dwangmatig, dat gedoe rond de vrijheid van meningsuiting.
pi_34617839
quote:
Op maandag 30 januari 2006 17:06 schreef Elgigante het volgende:

[..]

JIj haalt er het volgende bij:
Nee want vrijheid van pers houdt op wanneer het aankomt op haatzaaien, beledigen, of stelselmatig zwartmaken van zaken of personen. Het is een vrijheid waarmee je verantwoordelijk om moet kunnen gaan.

Ik had het over vrijheid van pers in het voorbeeld dat we nu bespreken: een cartoon in karikatuurvorm van de profeet Mohammed.

Als je dit als haatzaaien, zwartmaken of beledigen wilt zien kun je alle cartoons verbieden.
Ja en ik had het dus over het algemeen, en deze verantwoordelijkheden gelden dus ook voor de krant in casu. Heb je de cartoon gezien? Tot hoever kan je gaan? Je had het over subjectiviteit, maar in principe doe jij precies hetzelfde. Jij vindt het subjectief gezien gewoon kunnen. Anderen blijkbaar niet.
Allah Al Watan Al Malik
  maandag 30 januari 2006 @ 17:09:37 #88
89730 Drugshond
De Euro. Mislukt vanaf dag 1.
pi_34617894
Over het belachelijk maken van de goden.
Wie kent er de serie "God bestaat niet van de RVU". ?
En hebben wij een boycot gekregen ?. Het hangt puur van de tekst, boodschap en context af.

Overigens : Ik denk niet dat er veel kranten/dagbladen het lef of smaak hebben om "gregorius nekschot" af te beelden.
pi_34617900
quote:
Op maandag 30 januari 2006 17:07 schreef Elgigante het volgende:

[..]

Werd het toen ook op het diplomatiek vlak zo hard gespeeld en waren de regeringen er actief bij betrokken?
Liever op diplomatiek vlak dan dat er door burgers onderling over gevochten wordt eerlijk gezegd.
Allah Al Watan Al Malik
  maandag 30 januari 2006 @ 17:11:18 #90
89730 Drugshond
De Euro. Mislukt vanaf dag 1.
pi_34617955
quote:
Op maandag 30 januari 2006 17:07 schreef Elgigante het volgende:
Werd het toen ook op het diplomatiek vlak zo hard gespeeld en waren de regeringen er actief bij betrokken?
Die boycot had toen wel een politieke reden. Moet ik eigenlijk opzoeken.
Maar of de regering zich er actief mee bemoeide.... dat is een groot vraagteken.

Goeie vraag overigens.
pi_34617957
Het leuke van dit alles is dat er in de Moslimwereld een vooroordeel bevestigd wordt, en dat er eveneens in de Westerse wereld een vooroordeel bevestigd wordt.
Allah Al Watan Al Malik
pi_34617992
quote:
Op maandag 30 januari 2006 17:08 schreef Mutant01 het volgende:

[..]

Ja en ik had het dus over het algemeen, en deze verantwoordelijkheden gelden dus ook voor de krant in casu. Heb je de cartoon gezien? Tot hoever kan je gaan? Je had het over subjectiviteit, maar in principe doe jij precies hetzelfde. Jij vindt het subjectief gezien gewoon kunnen. Anderen blijkbaar niet.
Met het verschil dat ik gesteund wordt door de wet en 'anderen' niet.
Ik kan inderdaad wat makkelijker omgaan met tegenslagen, beledigingen en kritiek dan de anderen die jij aanhaalt en daar is niets mis mee denk ik.
Yeah baby Yeah!
pi_34618058
quote:
Op maandag 30 januari 2006 17:12 schreef Elgigante het volgende:

[..]

Met het verschil dat ik gesteund wordt door de wet en 'anderen' niet.
Ik kan inderdaad wat makkelijker omgaan met tegenslagen, beledigingen en kritiek dan de anderen die jij aanhaalt en daar is niets mis mee denk ik.
Pardon? Je wordt gesteund door de wet? Je bedoelt diezelfde wet die beperkingen oplegt die ik zelf aanhaalde? De wet is wat dat betreft zo vaag als het maar kan en voor interpretatie vatbaar.
Allah Al Watan Al Malik
pi_34618079
quote:
Op maandag 30 januari 2006 17:00 schreef SCH het volgende:

[..]

Over een tekening van Jezus als pooier ontstaat natuurlijk ook de nodige ophef. Wat minder, maar wel ophef.
Ben benieuwd of er een boycot komt van meerdere Christelijke landen in de wereld en of de krant een persoonsbeveiliger nodig zal hebben.
pi_34618127
quote:
Op maandag 30 januari 2006 17:14 schreef FreedonNadd het volgende:

[..]

Ben benieuwd of er een boycot komt van meerdere Christelijke landen in de wereld en of de krant een persoonsbeveiliger nodig zal hebben.
Nee, want zo'n portret van Jezus zou in een betreffend moslimland het ook niet goed doen
Allah Al Watan Al Malik
pi_34618135
quote:
Op maandag 30 januari 2006 17:14 schreef FreedonNadd het volgende:

[..]

Ben benieuwd of er een boycot komt van meerdere Christelijke landen in de wereld en of de krant een persoonsbeveiliger nodig zal hebben.
Daarom zei ik ook: minder ophef.
pi_34618144
quote:
Op maandag 30 januari 2006 17:13 schreef Mutant01 het volgende:

[..]

Pardon? Je wordt gesteund door de wet? Je bedoelt diezelfde wet die beperkingen oplegt die ik zelf aanhaalde? De wet is wat dat betreft zo vaag als het maar kan en voor interpretatie vatbaar.
Die cartoon mag in een Nederlandse kant gewoon geplaatst worden hoor, enige geklaag bij een rechtbank wordt daar lachend weggewoven en imo niet meer dan terecht (dat laatste is van mijn kant inderdaad subjectief omdat ik vind dat we als volwassenen met elkaar om moeten gaan en niet kinderachtig op elke slak zout moeten leggen)
Maar haatzaaien is inderdaad een zeer moeilijk iets voor de wet en zal per individu of groep verschillen, de vraag is dan ook of je zoiets wel in de wet op moet nemen dan.
Yeah baby Yeah!
pi_34618215
quote:
Op maandag 30 januari 2006 17:16 schreef Elgigante het volgende:
Die cartoon mag in een Nederlandse kant gewoon geplaatst worden hoor, enige geklaag bij een rechtbank wordt daar lachend weggewoven en imo niet meer dan terecht (dat laatste is van mijn kant inderdaad subjectief omdat ik vind dat we als volwassenen met elkaar om moeten gaan en niet kinderachtig op elke slak zout moeten leggen)
Dat denk ik niet, er zijn mensen om minder veroordeeld als het ging om beledigingen tegen personen of andere zaken. Zelfs Ayaan had destijds nog een preek van een rechter gekregen om Submission, ze zat al op het randje.
Allah Al Watan Al Malik
pi_34618262
quote:
Op maandag 30 januari 2006 15:21 schreef Super7fighter het volgende:
Heel goed dat er niet meteen naar de wapens is gegrepen. Je moet de Denen pakken daar waar het pijn doet: in hun portemonnee.
Ehhhh.....
quote:
Gunmen storm EU office in Gaza to protest cartoons of prophet
Last Updated Mon, 30 Jan 2006 06:33:19 EST
CBC News
Masked gunmen stormed an office used by the European Union in Gaza City on Monday to protest cartoons published in Denmark and Norway.
pi_34618326
quote:
Op maandag 30 januari 2006 17:18 schreef Mutant01 het volgende:

[..]

Dat denk ik niet, er zijn mensen om minder veroordeeld als het ging om beledigingen tegen personen of andere zaken. Zelfs Ayaan had destijds nog een preek van een rechter gekregen om Submission.
Die rechter had zijn wijselijke mond moeten houden over Submission, aangezien dat natuurlijk een slap aftreksel was van hetgeen Ayaan en Theo werkelijk wilde maken, maar zelfs dat aftreksel was al teveel voor sommige maat 54-ers, hilarisch gewoon.
Maar goed, ik ben het met je eens dat je als rechter een middenweg moet inslaan en het zeer moeilijk werken is met zoveel verschillende invalshoeken, culturen, gebruiken, tradities en verworvendheden en dat haatzaaien, beledigen, smaad en laster altijd mensen zal verdelen in pro's en contra's.
Yeah baby Yeah!
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')