Paludrine is niet geschikt voor Afrika, voor zover ik weet, alleen voor bijvoorbeeld Midden Amerika. Heeft te maken met resistentie van de malaria tegen bepaalde medicijnen.quote:Op dinsdag 17 juni 2008 11:02 schreef miss_sly het volgende:
Volgens internet mag Deet niet tijdens de zwangerschap. Er zijn natuurlijk wel andere middelen die mogen, ik geloof Autan, bijvoorbeeld. Of inderdaad kan ik naar homeopatische middelen kijken.
Homeopatische anti-malaria middelen ken ik niet, ik heb wel Paludrine gevonden dat wel tijdens de zwangerschap zou mogen.
Lariam wordt steeds minder voorgeschreven en (voor zover ik weet) al bijna helemaal niet meer voor Afrika. Er is één uitzondering: als je heel lang in malaria-gebied bent, omdat je Malarone nog steeds niet langer dan een week of zes mag slikken.quote:Op dinsdag 17 juni 2008 11:22 schreef leolinedance het volgende:
[..]
Lariam wordt nog zeer regelmatig voorgeschreven hoorJa, het kan wel bijwerkingen hebben maar dan ben je zo achter. Dan kun je altijd nog overschakelen op Maleron. Voordeel van Lariam is dat je het wekelijks slikt. Maleron dagelijks (dacht ik).
Volgens mij wordt lariam nog steeds standaard voorgeschreven door de GGD hoor, ook voor Afrika. Of het moet het laatste jaar veranderd zijn, dat kan natuurlijk.quote:Op dinsdag 17 juni 2008 14:14 schreef Hik het volgende:
[..]
Lariam wordt steeds minder voorgeschreven en (voor zover ik weet) al bijna helemaal niet meer voor Afrika. Er is één uitzondering: als je heel lang in malaria-gebied bent, omdat je Malarone nog steeds niet langer dan een week of zes mag slikken.
Nadelen van Malarone: het is veel duurder, je moet het inderdaad vaker slikken (dagelijks inderdaad, één dag vooraf en één week erna), je mag het maximaal een week of 6 slikken.
Voordeel van Malarone: voornamelijk dat er vrijwel geen bijwerkingen zijn, waar die van Lariam nog wel eens behoorlijk heftig kunnen zijn, niet alleen lichamelijk maar ook mentaal. Met name door dat laatste lijkt het me dan ook geen optie als je vakantie een mooie kans is om lekker zwanger te worden...(Lariam zorgde bij een vriendin van mij niet voor sex, maar voor lange paranoïde nachtelijke zoektochten naar imaginaire vogelspinnen...
).
Klopt ongeveer wel wat je zegt. Alleen heb ik vorige week college's gehad van een tropenarts die ons vertelde dat de bijwerkingen van Lariam vooral in het hoofd zitten. Iedereen weet dat er iets met je kan gebeuren en gaat er ook vanuit dat men het krijgt. Ik dacht het de eerste 2 weken ook, heb inderdaad een nacht wakker gelegen en een nacht liggen zweten. Daarna heb ik me er 'overheen' gezet en totaal geen last meer gehadquote:Op dinsdag 17 juni 2008 14:14 schreef Hik het volgende:
[..]
Lariam wordt steeds minder voorgeschreven en (voor zover ik weet) al bijna helemaal niet meer voor Afrika. Er is één uitzondering: als je heel lang in malaria-gebied bent, omdat je Malarone nog steeds niet langer dan een week of zes mag slikken.
Nadelen van Malarone: het is veel duurder, je moet het inderdaad vaker slikken (dagelijks inderdaad, één dag vooraf en één week erna), je mag het maximaal een week of 6 slikken.
Voordeel van Malarone: voornamelijk dat er vrijwel geen bijwerkingen zijn, waar die van Lariam nog wel eens behoorlijk heftig kunnen zijn, niet alleen lichamelijk maar ook mentaal. Met name door dat laatste lijkt het me dan ook geen optie als je vakantie een mooie kans is om lekker zwanger te worden...(Lariam zorgde bij een vriendin van mij niet voor sex, maar voor lange paranoïde nachtelijke zoektochten naar imaginaire vogelspinnen...
).
Hier precies hetzelfde, ben ook 4 maanden naar Oost-Afrika geweest. Waar ben jij geweest?quote:Op woensdag 2 juli 2008 08:14 schreef knuppelhout het volgende:
idd, lariam wordt steeds minder gebruikt. heb t zelf voor 4 maanden oost afrika geslikt (vanwege >6wk en vanwege de kosten).
Echter, in amerika is malarone wel geregistreerd voor langere periodes, het is gewoon onvoldoende onderzocht oid. Kan me niet herinneren ooit een artikel te hebben gelezen waarin schadelijke effecten gevonden werden.
Wbt bijwerkingen lariam: ik sliep de eerste 3 weken de nacht na inname onrustig en voelde me wat opgejaagd, daarna totaal geen last meer van gehad. ongeveer 10% vd mensen heeft vervelende bijwerkingen en moeten om die reden switchen, de grote meerderheid heeft vrijwel nergens last van. Let dus wel op bij de apotheek: neem de 1e keer niet alle pillen tegelijk mee, je kunt ze niet meer teruggeven als je ze niet verdraagt.
Top-typoquote:Op dinsdag 2 september 2008 12:28 schreef fishbeer het volgende:
De meeste bijwerkingen verdwijnen na een paar weken schijt.
ik merk wel of de jeuk weggaat, zal mijn ervaringen hier neerzetten....quote:Op dinsdag 2 september 2008 12:28 schreef fishbeer het volgende:
Ik heb ook een proef-recept Lariam achter de kiezen en had eigenlijk nergens last van. De meeste bijwerkingen verdwijnen na een paar weken schijt. Trouwens, als je je niet laat vaccineren en je wordt toch ziek zijn de kosten voor jezelf, zo zijn verzekeraars dan ook wel weer :-)
WOOOOW! Ik ben zo jaloers! Ik ben ook 4 maanden in Oeganda geweest! En een paar weken Kenia (ten tijde van de politieke crisis, toen naar Oeganda gegaan en aan het eind weer terug naar Kenia).quote:Op dinsdag 2 september 2008 12:16 schreef Altijd_Lastig het volgende:
Zondag ga ik voor 4 maanden naar Oeganda, super veel zin in.
Ik heb alle prikken die ik nog niet had gehaald, 200 euro totaal, ik heb alleen een basis verzekering en deze worden dus niet vergoed. Aan één kant lijkt mij dit niet logisch, het is preventie om ziek te worden, slik je niet en word je ziek dan heeft de zorgverzekeraar veel hogere kosten. Tenminste ik ga er vanuit dat als je ziek word en je hebt bij terugkomst medische zorg nodig dat deze wel vergoed word. Kan ik na zoeken in de Polis maar vast iemand hier die het weet.
Ik slik nu 3 weken Lariam en blijf dat nog tot februari doen, er is gewaarschuwd voor bijwerkingen en die merj ik ook. Ik slaap wat slechter en voel me niet helemaal happy. Ik denk dat dit Lariam is maar zoals velen al terecht zeggen kan het ook tussen mijn oren zitten en is het de spanning voor de reis.
Echter kreeg ik in de tweede week jeuk.. Overal jeuk.. Verschikkelijk irritant, ik had de bijsluiter van Lariam nog niet gelezen (volgens de tropenarts zou ik na het lezen van de bijsluiter niet meer naar Afrika willen) en wist ook niet dat dit een bijwerking van Lariam kan zijn, daar kwam ik pas achter toen ik ging googlen naar Lariam (ook niet heel slim om te doen).
Dat ik wat onrustig slaap boeit me niet, die jeuk boeit me echter wel..
Verdwijnen dit soort bijwerkingen na een poosje of heb ik de komende 5 maanden jeuk?
Waar zijn die pillen nou goed voor?quote:Op dinsdag 2 september 2008 15:18 schreef Blik het volgende:
Gisteren naar de GGD geweest voor Guatemala, krijg 100 pillen paludrine mee. Moet ik 2maal daags slikken en dat tot 4 weken na thuiskomst
Maar het is gelukkig wel de minst "giftige" van de pillen
studeer idd in Wageningen, dus dat had je helemaal goed.quote:Op dinsdag 2 september 2008 15:22 schreef leolinedance het volgende:
[..]
Waar zijn die pillen nou goed voor?
En jij studeert toch ook in Wageningen he? Waarom ga je niet naar onze Universiteitsdoktor? Die weet echt alles, veel deskundiger en preciezer dan de GGD en doet het nog non-profit ook. Informeer wel even bij je verzekeringsmaatschappij.
edit:
oeps, vergis me volgens mij..had je in het Wageningen topic gezien dus vandaar![]()
Wat betreft vergoedingen is het slim dat je naar de GGD gaat, ik heb een hoop gezeik (nog steeds) om mijn geld terug te krijgen van het VGZ. Maar mijn medestudenten hebben wel allemaal hun geld teruggekregen van de verzekeraar. Ik heb waarschijnlijk gewoon pech.quote:Op dinsdag 2 september 2008 15:29 schreef Blik het volgende:
[..]
studeer idd in Wageningen, dus dat had je helemaal goed.
Ik weet van de GGD dat ik alles terugkrijg via de zorgverzekering. Dus dat maakt me dan niet zoveel uit, de GGD was nu ook redelijk precies. in Antigua is geen malaria, als ik uit Antigua vertrek moet ik beginnen met slikken omdat ik dan in meer ruraal gebied kom.
En tja, het nut van die pillen... Ik slik ze maar gewoon omdat deze toch geen echte bijwerkingen hebben. Als ik Lariam ofzoiets dergelijks moest slikken en ik had last van flinke bijwerkingen zou ik ze ook niet nemen.
en ik moet ook toegeven dat ik niet wist dat Wageningen een universiteitsdokter had
Mijn bezoek aan Guatemala heeft helemaal niks met de universiteit te maken, dus ik neem aan dat ik daar niet voor in aanmerking komquote:Op dinsdag 2 september 2008 15:34 schreef leolinedance het volgende:
[..]
Wat betreft vergoedingen is het slim dat je naar de GGD gaat, ik heb een hoop gezeik (nog steeds) om mijn geld terug te krijgen van het VGZ. Maar mijn medestudenten hebben wel allemaal hun geld teruggekregen van de verzekeraar. Ik heb waarschijnlijk gewoon pech.
Mocht je trouwens in aanmerking willen komen voor het tropenfonds van de WUR (75% van je vliegticket kun je terug krijgen) moet je wel een medische keuring laten doen bij de doktor, de heer Godkewitz. Dat stelt niks voor. Hij zit op de Costerweg, achter het hoofdgebouw. Afspraak maken kan via de website.
quote:Op dinsdag 2 september 2008 16:02 schreef Blik het volgende:
[..]
Mijn bezoek aan Guatemala heeft helemaal niks met de universiteit te maken, dus ik neem aan dat ik daar niet voor in aanmerking kom
Ik ga wat leuks doen daar, had het hier neergezet, maar lang verhaal en off topic dus ik heb het je ge-pmt.quote:Op dinsdag 2 september 2008 14:45 schreef leolinedance het volgende:
[..]
WOOOOW! Ik ben zo jaloers! Ik ben ook 4 maanden in Oeganda geweest! En een paar weken Kenia (ten tijde van de politieke crisis, toen naar Oeganda gegaan en aan het eind weer terug naar Kenia).
Wat ga je doen? Ga je lokaal wonen? Heb je nog een veilige lokale slaapplaats nodig (zeer leuke ervaring)? Of misschien een uitstapje naar Nairobi met zeer leuke slaapplaats met lekker eten en luxe? Nairobi kun je trouwens niet eenvoudig op eigen houtje heen, niet aan te raden.
Ik kreeg mijn vaccinaties ook niet vergoed omdat ik ze had laten zetten bij de doktor op de Universiteit. Ontzettende onzin natuurlijk maja.
Maar echt SUPER vet dat je naar Oeganda (ik neem aan Kampala?) gaat. Ik heb toevallig net al mijn vrienden enzo daar gemaild. Ik ga volgend jaar weer terug.
Oh, pas op met de vrouwen daar. Iedereen wil jou daar straks. Of je geld. Of mee naar Nederland. Je lult zo heel makkelijk het bed in maar pas er mee op. Neem maar een familiepak rubbers mee..
Belletje geven lijkt mij inderdaad het beste. Maar ik neem aan dat ik 75 euro sowieso terugkrijg en alles daarboven uit mijn eigen zak moet komen.quote:Op maandag 15 juni 2009 14:26 schreef Thetallguy het volgende:
Ik heb voor zover ik weet ook diezelfde verzekering als dat jij hebt.
Een week of 3 terug een DTP-herhalingsvaccinatie (verlopen na 3 jaar) en Malaria tabletten gehaald. DTP en consult kreeg ik volledig vergoed, de pillen helemaal niet. Neem aan dat je er vanuit kunt gaan dat je Hepatitis en DTP gewoon vergoed krijgt, mits het dus onder de ¤75 euro blijft.
Ik had het geld na ruim een week alweer op mijn rekening staan, snelle service
Hallo,quote:Op maandag 15 juni 2009 16:11 schreef Hik het volgende:
Hepatitus A en B zijn verschillende ziektes, dus verschillende inentingen. Ik wist niet dat er ook een combinatieprik bestond, maar blijkbaar wel dus. Kijk ook even het prijsverschil tussen de verschillende Hepatitusprikken na, ivm mijn eerdere post! (Havrix of ...?)
Ik denk dat je dat zelf beter kunt bepalen. Ik weet overigens wel zeker dat je na 8 dagen ook wel gedeeltelijk beschermt bent hoor.quote:Op maandag 15 juni 2009 21:34 schreef athlonkmf het volgende:
hmm... we gaan binnen 8 dagen op reis (last minute), heeft het dan nog zin om een prik tegen gele koorts te nemen? Die heeft 10 dagen inwerktijd...
Hoelang moet je antibiotica slikken? Want met Malarone moet je pas één dag op voorhand beginnen.quote:Op dinsdag 26 april 2011 15:30 schreef nlboy het volgende:
Ik heb sinds vandaag antibiotica (1000mg) en wil binnenkort buiten Thailand reizen, dus moet ik aan de Malarone beginnen. Is dat mogelijk?
antwoord van iemand andersquote:my first malaria, after almost 3 years in Africa! Yes, Ive been lucky.
quote:I've had 4 in 6 months!
Het valt gelukkig mee, 5 dagen.quote:Op dinsdag 26 april 2011 19:00 schreef Kielse het volgende:
[..]
Hoelang moet je antibiotica slikken? Want met Malarone moet je pas één dag op voorhand beginnen.
Ik heb een Hep A+B gehad in 1 inenting inderdaad. Eigenlijk had ik maar een van de twee nodig, maar kreeg het advies om ze gewoon tegelijk te nemen.quote:Op maandag 15 juni 2009 16:11 schreef Hik het volgende:
Hepatitus A en B zijn verschillende ziektes, dus verschillende inentingen. Ik wist niet dat er ook een combinatieprik bestond, maar blijkbaar wel dus. Kijk ook even het prijsverschil tussen de verschillende Hepatitusprikken na, ivm mijn eerdere post! (Havrix of ...?)
Ik heb pas B laten doen, maar dat waren in totaal drie injecties om te komen tot een levenslange bescherming. Ik neem aan dat die eenmalige combinatieprik maar een beperkte geldigheid heeft?quote:Op woensdag 27 april 2011 11:03 schreef Fogel het volgende:
Ik heb een Hep A+B gehad in 1 inenting inderdaad. Eigenlijk had ik maar een van de twee nodig, maar kreeg het advies om ze gewoon tegelijk te nemen.
Voor A moet je al 1 keer terugkomen voor 25 jaar bescherming, dus ik neem aan dat Fogel maar 1 jaar beschermt is nu.quote:Op woensdag 27 april 2011 17:21 schreef k_man het volgende:
[..]
Ik heb pas B laten doen, maar dat waren in totaal drie injecties om te komen tot een levenslange bescherming. Ik neem aan dat die eenmalige combinatieprik maar een beperkte geldigheid heeft?
Combiprik A+B heb ik inmiddels twee keer gehad, meen met 6 weken ertussen, en de 3e prik is in mei een keer. En daarna ben ik inderdaad levenslang klaar.quote:Op woensdag 27 april 2011 17:21 schreef k_man het volgende:
[..]
Ik heb pas B laten doen, maar dat waren in totaal drie injecties om te komen tot een levenslange bescherming. Ik neem aan dat die eenmalige combinatieprik maar een beperkte geldigheid heeft?
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |