quote:Huizinga werd geboren in Groningen. Zijn vader, Dirk Huizinga, was daar hoogleraar fysiologie. Zijn moeder, Jacoba Tonkens, stierf toen Johan 2 jaar oud was. In Groningen genoot Johan ook zijn middelbare scholing aan het stedelijk gymnasium. In 1891 schreef hij zich in aan de Groninger universiteit, waar hij vier jaar studeerde. Hij legde zich voornamelijk toe op de vergelijkende taalkunde. Hij werd een kenner van het Sanskriet. Na afloop van zijn studie startte Huizinga in Leipzig zijn promotieonderzoek dat hij in 1897 afrondde. Zijn proefschrift betreft de rol van de vidusaka, een soort nar, in het oud-Indische toneel.
In de jaren daarna doceerde hij geschiedenis in verschillende Nederlandse plaatsen, om in 1905 terug te keren naar zijn geboortestad waar hij zich aan de universiteit verbond. In 1915 aanvaardde Huizinga de benoeming tot hoogleraar algemene geschiedenis aan de Rijksuniversiteit Leiden. In Leiden zou Huizinga het boek schrijven waar hij wereldfaam mee verwierf, Herfsttij der Middeleeuwen. Dit boek verscheen in 1924 in het Duits en het Engels. Hiermee brak Huizinga internationaal door als historicus van naam. Op verzoek van een Amerikaanse uitgever schreef Huizinga een boek over Erasmus. Achteraf was hij zelf niet geheel gelukkig met het resultaat van zijn relatief beknopte studie, maar niettemin heeft zijn studie de belangstelling voor Erasmus aanzienlijk vergroot. Huizinga stierf op 1 februari 1945 in De Steeg na een korte ziekte.
Huizinga is de grondlegger van de Nederlandse cultuurgeschiedenis en gaf zijn naam aan het Huizinga Instituut voor cultuurgeschiedenis aan de Universiteit van Amsterdam
quote:In de schaduwen van morgen
Een bekend boek van Huizinga is In de schaduwen van morgen uit 1935. In dit boek bood Huising een uitwerking van een voordracht die hij op 8 maart 1935 in Brussel had gehouden. Het boek heeft verschillende herdrukken beleefd. Het wordt tot op de dag van vandaag geciteerd en gelezen. Het boek geeft een analyse van de culturele en maatschappelijke situatie van de jaren voor de Tweede Wereldoorlog. Vooral de openingszin is bekend geworden:
Wij leven in een bezeten wereld. En wij weten het. Het zou voor niemand onverwacht komen, als de waanzin eensklaps uitbrak in een razernij, waaruit deze arme Europese mensheid achterbleef in verstomping en verdwazing, de motoren nog draaiende en de vlaggen nog wapperende, maar de geest geweken.
Het boek loopt ook vooruit op meer filosofische ontwikkelingen die niet direct gerelateerd zijn aan de bovengenoemde "razernij".
Het komende geleerde modewoord voor beschaafde kringen zal ongetwijfeld "existentieel" zijn. Ik zie het overal reeds opschieten. Het zal spoedig bij het groote publiek belanden. Wanneer men, om zijn lezer te overtuigen, dat men de dingen beter snapt dan zijn buurman, lang genoeg "dynamisch" heeft gezegd, zal het "existentieel" zijn. Het woord zal dienen om den geest te plechtiger te verzaken, een belijdenis van maling aan al wat weten en waarheid is.
quote:Herfsttij der Middeleeuwen
Aanvankelijk was het de bedoeling van Huizinga om een studie te schrijven over de schilder Jan van Eyck. Het werk groeide echter uit tot een diepborende visie op de late Middeleeuwen. De ondertitel van het boek luidt: Studie over de levens- en gedachtevormen der veertiende en vijftiende eeuw in Frankrijk en Nederland. De slotzin van het eerste hoofdstuk geeft een markante weergave van het levensgevoel van de late Middeleeuwen:
Het is een boze wereld. Het vuur van haat en geweld brandt hoog, het onrecht is machtig, de duivel dekt met zijn zwarte vlerken een duistere aarde. En spoedig wacht der menschheid het eind van alle dingen. Maar de menschheid bekeert zich niet; de Kerk strijdt, predikers en dichters klagen en vermanen vergeefs." (Verzameld Werk, deel III, pag 33)
De late Middeleeuwen vormen geen periode van verval of enkel de voorbode van de Renaissance, maar bezaten een eigen toon en kleur. Huizinga's werk is een klassieker geworden door zijn markante stijl en pregnante visie die vele studies heeft geïnspireerd. De kritiek erop heeft het belang van dit boek niet verminderd.
http://www.fur4all.nl/download.php?id=30&sid=e094e835e89171fc0863a40854ae1198quote:Homo ludens
Het is bijna onmogelijk een werk van deze diepgang te karakteriseren in enkele losse woorden. Als men het desondanks toch zou willen proberen, zou men het kunnen doen met de zes woorden: "Het spel is een ernstige zaak". Dit, samen met zijn anti-materialistische en anti-fysicalistische filosofie verwoordt hij op de volgende wijze:
Men kan bijna al het abstracte loochenen: recht, schoonheid, waarheid, goedheid, geest, God. Men kan den ernst loochenen. Het spel niet. Maar met het spel erkent men, of men wil of niet, den geest. Want het spel is, wat ook zijn wezen zij, niet stof. Het doorbreekt, reeds in de dierenwereld, de grenzen van het physisch bestaande. Het is ten opzichte van een gedetermineerd gedachte wereld van louter krachtwerkingen in den volsten zin des woords een superabundans, een overtolligheid. Eerst door het instroomen van den geest, die de volstrekte gedetermineerdheid opheft, wordt de aanwezigheid van het spel mogelijk, denkbaar, begrijpelijk. Het bestaan van het spel bevestigt voortdurend, en in den hoogsten zin, het supralogisch karakter van onze situatie in den kosmos. De dieren kunnen spelen, dus zij zijn reeds meer dan mechanismen. Wij spelen, en weten, dat wij spelen, dus wij zijn meer dan enkel redelijke wezens, want het spel is onredelijk.
En dan geen screen-caps maken.quote:Op donderdag 29 december 2005 21:47 schreef RichardQuest het volgende:
Sacha de Boer. Nu mét benen. (vorig jaar had ze zelfs een rok)
De civvers hebben elkaar dood gemaaktquote:Op vrijdag 30 december 2005 03:10 schreef Drugshond het volgende:
Lijkt hier wel een dooie-vliegen-show.
![]()
Mooiquote:Op vrijdag 30 december 2005 03:18 schreef Disciple_of_Guinness het volgende:
De civvers hebben elkaar dood gemaakt
Plaatje werkt niet.quote:Op vrijdag 30 december 2005 03:23 schreef Drugshond het volgende:
[..]
Mooi![]()
Gezocht
[afbeelding]
Om mee te kunnen POL-SC sjatten, je politieke interesses boeien mij geen reet.
andere bronquote:Police take Pinochet's mug shot
Chile's former ruler Augusto Pinochet has been fingerprinted and photographed by police, as part of his indictment over killings and disappearances.
The general's picture was taken from the front and the side at his mansion in the Chilean capital Santiago.
A lawyer for 90-year-old Gen Pinochet called it "an affront to a former president of the republic".
On Monday the supreme court ruled he was fit to stand trial over the 1975 disappearance of political opponents.
The court rejected an appeal saying he should not be sent for trial because of poor health.
In the past, courts have dismissed cases against Gen Pinochet on medical grounds.
He has been under house arrest in Santiago since being indicted on 24 November by Judge Victor Montiglio - the same judge who ordered his details be taken on Wednesday.
The indictment relate to a case that became known as Operation Colombo, in which at least 119 people were believed to have been abducted and later murdered.
The former regime said all had died in clashes between rival opposition groups.
More than 3,000 people were killed when Gen Pinochet was in power from 1973 to 1990.
The general is also facing tax evasion charges in connection to his foreign bank accounts, but this is the first time he has been fingerprinted and photographed.
Ik heb een plasmascherm van 1m 5 Dus mijn lul is groter.quote:Op donderdag 29 december 2005 21:22 schreef MrX1982 het volgende:
Ik heb ook een 32" lcd tv.
In welke categorie val ik nu?
Ik stel mijn lichaam ter dienste van de wetenschap.... Nu nog een vr. onderzoekster in verpleegster uniformquote:Niets helpt tegen een kater
Drie onderzoekers veegden alle wetenschappelijke studies bij elkaar die ze konden vinden over de bestrijding en preventie van katers. Conclusie: niets helpt, behalve je drankgebruik in toom houden.
Britten staan sowieso al bekend als stevige drinkers, maar de kerstborrels op het werk zijn helemaal berucht. Dronkenschap is daar heel gewoon, dus katers de volgende dag zullen ook wel niet zeldzaam zijn. Vandaar waarschijnlijk dat het British Medical Journal in zijn kerstnummer het overzichtsartikel over katerbestrijding heeft geplaatst van drie onderzoekers, waaronder de Utrechtse psychofarmacoloog Joris Verster. Het drietal ploos de literatuur na en hoorde collega’s uit, waarmee ze uiteindelijk 15 onderzoeken boven tafel kregen.
Acht van deze studies waren degelijk genoeg om serieus genomen te worden. Ze gingen over drie soorten pillen, het slikken van suikers of gist en het innemen van drie verschillende kruiden. In geen enkel onderzoek kon worden aangetoond dat het hielp. Nooit wetenschappelijk getest zijn de haring met slagroom, het rauwe ei en het ochtendbiertje.
quote:Op vrijdag 30 december 2005 12:17 schreef Drugshond het volgende:
[..]
Ik stel mijn lichaam ter dienste van de wetenschap.... Nu nog een vr. onderzoekster in verpleegster uniformOw ja haring lust ik niet.
NWS-jaaroverzicht 2005quote:Op vrijdag 30 december 2005 12:23 schreef Mutant01 het volgende:
Drugshond, ze hebben je nodig in Marokko!
Jaaaaaaaaa wat moet ik zeggen!quote:Op vrijdag 30 december 2005 12:37 schreef kLowJow het volgende:
[..]
En dan gewoon niet posten hè. [afbeelding]
quote:Op vrijdag 30 december 2005 12:40 schreef kLowJow het volgende:
[..]
Hè! Je bent [insert waardeloos topic] vergeten!
Ik heb geen spelcomputer en ik ben geen bepaald type man, dus wat mij betreft klopt je stelling tot dusverre..quote:Op donderdag 29 december 2005 21:05 schreef George-Butters het volgende:
Het is dus toch echt beperkt tot een bepaald type man
quote:Op donderdag 29 december 2005 22:30 schreef LodewijkNapoleon het volgende:
[Over Huizinga]
http://www.fur4all.nl/download.php?id=30&sid=e094e835e89171fc0863a40854ae1198
http://members.rott.chello.nl/jhorikx/Huizinga-schaduwen.pdf
![]()
Wil daar best naar toe.... onkruid groeit overal.quote:Op vrijdag 30 december 2005 12:23 schreef Mutant01 het volgende:
Drugshond, ze hebben je nodig in Marokko!
Al qaida heeft een volgens een klein deel van de islam een legitiem 'doel'. LRA niet, die gozer heeft zichzelf tot profeet uitgeroepen, het is een sekte. Kindsoldaten die worden bevrijd uit het LRA willen het liefste gelijk in het regeringsleger om die Jospeh (profeet te doden), stel je je dat ook voor bij Osama? Heeft die ook allemaal gedwongen volgelingen van een jaar of 12?quote:Op vrijdag 30 december 2005 12:28 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Het is in beide gevallen beperkt tot een selecte groep mensen. Daarom blijft het ook een sekte. Enige verschil is dat Alquada een internationale groepering is en daarom op meerdere plekken leed kan veroorzaken (dus ook in de Westerse wereld). Gegarandeerd meer media-aandacht dan een groepering die in zwart-afrika mensen dood. Next to that maakt AlQuada gebruik van Westerse middelen en doelen om dood en verderf te zaaien, bussen, treinen, restaurants, disco's , vliegtuigen, wolkenkrabbers.
Als het geen selecte groep mensen was, hoefde Osama bin Laden nooit te schuilen natuurlijk.
Gewoon voordat je gaat slapen wat water naar binnen kwakken, want van alcohol moet je pissen.quote:Op vrijdag 30 december 2005 12:17 schreef Drugshond het volgende:
[..]
Ik stel mijn lichaam ter dienste van de wetenschap.... Nu nog een vr. onderzoekster in verpleegster uniformOw ja haring lust ik niet.
Psssst. Je staat in het NWS-jaaroverzicht.quote:Op vrijdag 30 december 2005 13:15 schreef Yildiz het volgende:
[..]
Gewoon voordat je gaat slapen wat water naar binnen kwakken, want van alcohol moet je pissen.
Zo simpel is het.
Ik zag het.quote:Op vrijdag 30 december 2005 13:19 schreef kLowJow het volgende:
[..]
Psssst. Je staat in het NWS-jaaroverzicht.
Is je plasma tv hd-ready?quote:Op vrijdag 30 december 2005 11:34 schreef Mutant01 het volgende:
Ik heb een plasmascherm van 1m 5 Dus mijn lul is groter.
Mijn plasma tv is zo groot en zo nieuw!quote:
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Bovenstaande tekst = C C 3.0 NL BY-NC-ND - quotes inkorten uitgezonderd.
quote:Op vrijdag 30 december 2005 13:21 schreef Yildiz het volgende:
Mijn plasma tv is zo groot en zo nieuw!Dan maak je hem toch gewoon zelf.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Geen zin in.quote:Op vrijdag 30 december 2005 13:24 schreef MrX1982 het volgende:
[..]
Dan maak je hem toch gewoon zelf.
Nooit naar gekeken eigenlijk, er zitten iig enorm veel stekkers aan de kont van dat ding.quote:
plopquote:De politie komt niet in actie tegen mensen die seksueel getinte één-op-één-gesprekken hebben op internet, bijvoorbeeld via een webcam. "Zulke privé-gesprekken zijn niet in strijd met de wet", aldus Zhao. "Maar het deugt zeker niet en kan leiden tot mogelijke misdrijven."
Dan is hij vast niet hd-ready.quote:Op vrijdag 30 december 2005 13:28 schreef Mutant01 het volgende:
Nooit naar gekeken eigenlijk, er zitten iig enorm veel stekkers aan de kont van dat ding.
China is overrated...quote:Op vrijdag 30 december 2005 13:29 schreef Yildiz het volgende:
Investeer in China! Zulks een booming-economy!
[..]
plop
Ik zal even spiekenquote:Op vrijdag 30 december 2005 13:31 schreef MrX1982 het volgende:
[..]
Dan is hij vast niet hd-ready.
Binnenkort weer achter een vrachtwagen gaan staan.
quote:Zoals gewoonlijk in de brieven van Thompson, kan hij het ook niet laten om met modder te gaan gooien. Zo verwijst hij onder andere naar Microsofts Flight Simulator als een traingingssimulator voor de 9/11 terroristen. "What's next, Paul, a game in which players can practice flying commercial jetliners into the World Trade Towers? Oh, I forgot. Microsoft already did that."
Was 1600 euries, hijs idd wel erg vetquote:Op vrijdag 30 december 2005 13:37 schreef MrX1982 het volgende:
Maar wel vet hoor 42" plasma tv.
Je ziet wel waar het geld zit.
Zo van welke vrachtwagen is die gepleurtquote:Op vrijdag 30 december 2005 13:43 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Was 1600 euries, hijs idd wel erg vetHeb em nu een paar maanden al hoor daar niet van. Moet alleen nog ff bijbehorende speakerset aanschaffen, kost ook 300 euro ofzo.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |