Das gevoel. Laatste kaarten laten weer een uitgstelde dooiaanval zien richting oud-en nieuw, met een nieuwe hogedruk boven Scandinavië. Het is nog te ver weg om over het vervolg iets te zeggenquote:Op zaterdag 24 december 2005 10:04 schreef Againzender het volgende:
Winterprikje komende week, met toenemende sneeuwkansen in de loop van de week. Ben bang dat het niet lang gaat volhouden...
quote:vrijdag 30 december tot en met maandag 02 januari 2006
Waarschijnlijk geleidelijk wat zachter, richting normale temperaturen voor deze tijd van het jaar. Verder een aanhoudende kans (40-50%) op neerslag (aanvankelijk nog kans op sneeuw).
Ik vind deze persoonlijk beter (en duidelijker), omdat je ook de individuele lijntjes ziet. Die van jou is leuk voor het grote publiek, maar niet voor een weerfreakquote:Op zaterdag 24 december 2005 10:31 schreef hetsjhokleek het volgende:
[afbeelding]
[afbeelding]
Verwachtingen tot volgende week maandag van het knmi. Het lijkt inderdaad weer wat zachter worden. Maar laten we eerst maar genieten van de komende dagen met lekker koud weer.
Ik heb de indruk dat het KNMI altijd op safe speelt. De mogelijkheden die we hier steeds horen in deze topicreeks, zie je nooit terug bij het KNMI. Meteoconsult speelt wel wat vaker in op de mogelijkheid. Natuurlijk zijn wij er hier wel op gespitst om zoveel mogelijk sneeuw en zo laag mogelijke temperaturen in de scenario's te krijgen!quote:Op zaterdag 24 december 2005 11:11 schreef Caesu het volgende:
knmi is wel beetje om hoor.
geven veel koudere temperaturen aan dan voorgaande dagen.
alleen lange termijn minder koud. maar dat zeggen alle modellen wel.
maar verder dan 5 dagen kan je altijd alles nog veranderen. misschien blijft de kou wel na donderdag/vrijdag.
quote:Op zaterdag 24 december 2005 11:30 schreef Keromane het volgende:
GFS06 komt nu binnen. Sneeuwkansen zijn aanzienlijk toegenomen omdat de koudeput ons land toch lijkt te gaan aandoen. Zoiets kan in sommige gevallen vuurwerk opleveren. Verder is het hogedrukgebied weer een stukje steviger dan in de voorgaande runs zodat het koudere weer intenser kan worden en waarschijnlijk ook wat langer gaat duren.
Het wordt even wat kouder, maar een echte vorstperiode wil ik dit nog niet noemen. Bij 'echt' winterweer blijft de temperatuur ook overdag ruimschoots onder nul en dat lijkt nu nog de vraag te zijn. Het kan wel kouder uitpakken door de vele sneeuw in de aanvoergebied. Bij opklaringen 's nachts kan het boven eventuele sneeuw in ons land ook flink afkoelen.
Vast niet.quote:Op zaterdag 24 december 2005 13:56 schreef Martijn_77 het volgende:
En zit er in 2006 een Elfstedentoch in?
Niet volgens KNMI standaard nee.quote:Op zaterdag 24 december 2005 15:40 schreef Jonathon het volgende:
We krijgen in iedergeval géén witte kerst![]()
Op tweede kerstdag waarschijnlijk sneeuw vanuit het NO. Daar hoort mooie droge sneeuw ook vandaag te komen, niet vanuit het W-NW.quote:Op zaterdag 24 december 2005 15:40 schreef Jonathon het volgende:
We krijgen in iedergeval géén witte kerst![]()
schaatsen is veel mooierquote:Op zaterdag 24 december 2005 17:02 schreef Gijsje het volgende:
Ik ben benieuwd wat het gaat worden hoop natuurlijk op flink wat sneeuw
Kut! Geen sneeuw in het westen!?quote:Op zondag 25 december 2005 01:32 schreef logisnack het volgende:(behalve als je in het westen woont dan misschien)
OKE DAN!quote:Op zondag 25 december 2005 12:09 schreef Keromane het volgende:
Ook in het westen valt sneeuw als het tot neerslag komt. De bovenlucht wordt erg koud.
Bang? Ik mag het hopen dat het niet lang vol gaat houden...quote:Op zaterdag 24 december 2005 10:04 schreef Againzender het volgende:
Winterprikje komende week, met toenemende sneeuwkansen in de loop van de week. Ben bang dat het niet lang gaat volhouden...
Nee, bij lange na niet. Tenzij het echt een paar weken flink zou gaan vriezen. Het weerbeeld wat we gaan zien hoort bij een normale winter, alleen zijn we die de afgelopen pakweg 15 jaar nog maar amper tegengekomen. Leuk dat het even wat kouder wordt met sneeuwkansen erbij, maar dit stelt eigenlijk niks voor.quote:Op zondag 25 december 2005 14:07 schreef MvL het volgende:
maar wel eindelijk eens die 'koude winter' waar dit forum nu al vanaf ergens begin oktober over spreekt
Ok, bedankt.quote:Op zondag 25 december 2005 15:01 schreef Keromane het volgende:
Nog even dit: Volgens de kaarten krijgen we met oud en nieuw waarschijnlijk te maken met een dooi-offensief, alleen gaat dit niet snel. Er kan langdurig neerslag vallen bij temperaturen die maar langzaam opkruipen. Zoals het er naar uitziet kunnen er heel vervelende situaties ontstaan voor het verkeer. Mocht je eropuit willen trekken of zelf dingen organiseren: hou de ontwikkelingen in de gaten. Pakweg tien jaar geleden was half Nederland met oud en nieuw gestrand door ijzel en sneeuw.
De komende week kan het elke dag tot sneeuw komen, te beginnen morgen door een front vanuit het noordoosten. Op het eind van de middag lijkt het op de meeste plaatsen te vriezen bij lichte sneeuwval. Het noorden en westen lijken dan de meeste sneeuw te krijgen. Als ik nu zou moeten inschatten zit een centimeter of 5 er plaatselijk toch wel in.
tip
Kijk hier regelmatig voor de neerslagprognoses. De data wordt iedere 6 uur ververst met de nieuwste gegevens:
http://vakman.weeronline.com/rart_frame.htm
Groene puntjes is regen, blauwe sterren sneeuw, een kringel is ijzel, een driehoek wil zeggen 'buien', rode puntjes is hagel
Zijn gewoon niet ingetekend zo te zien.quote:Op zondag 25 december 2005 14:07 schreef MvL het volgende:
Aparte kaart trouwens deze:
[afbeelding]
Helemaal geen Hoge drukgebieden te zien..
Ehm... de winter is nog niet voorbij hoor....quote:Op zondag 25 december 2005 18:18 schreef dewd het volgende:
Volgens mij kunnen we dit wel stoppen nu? Die koude winter waarschuwing is blijkbaar ook gedaan door wat al te amateuristische figueren?
Wees ff reeel, als het echt zo'n koude winter zou worden zouden we nu in de vorst zitten. Het ziet er nu naar uit dat het in ieder geval in het nieuwe jaar nog steeds niet koud gaat worden, en dan zijn er nog ongeveer 1,5 maand om koud te worden, maar als het nu niet gebeurd gebeurd het dan ook niet. Dus vergeet het maar, die koude winter komt niet. Het is immers 25 december en vandaag was het 8 graden, terrasjesweer. Piet Paulusma zet vrijdag alweer 6 graden op de kaarten.quote:Op zondag 25 december 2005 18:34 schreef IkWilbert het volgende:
[..]
Ehm... de winter is nog niet voorbij hoor....![]()
Een "Winter" van 2 dagen, nou de vlag kan uit..quote:Op zondag 25 december 2005 19:29 schreef Sterke_Yerke het volgende:
En vorig jaar was de winter op z'n best in maart![]()
Piet Paulusma gebruikt een model waarvan je de voorspellingen niet heel serieus moet nemen.quote:Op zondag 25 december 2005 19:24 schreef Omaha het volgende:
[..]
Wees ff reeel, als het echt zo'n koude winter zou worden zouden we nu in de vorst zitten. Het ziet er nu naar uit dat het in ieder geval in het nieuwe jaar nog steeds niet koud gaat worden, en dan zijn er nog ongeveer 1,5 maand om koud te worden, maar als het nu niet gebeurd gebeurd het dan ook niet. Dus vergeet het maar, die koude winter komt niet. Het is immers 25 december en vandaag was het 8 graden, terrasjesweer. Piet Paulusma zet vrijdag alweer 6 graden op de kaarten.
Dus kan deze topic reeks gesloten worden?quote:Op zondag 25 december 2005 19:24 schreef Omaha het volgende:
[..]
Wees ff reeel, als het echt zo'n koude winter zou worden zouden we nu in de vorst zitten. Het ziet er nu naar uit dat het in ieder geval in het nieuwe jaar nog steeds niet koud gaat worden, en dan zijn er nog ongeveer 1,5 maand om koud te worden, maar als het nu niet gebeurd gebeurd het dan ook niet. Dus vergeet het maar, die koude winter komt niet. Het is immers 25 december en vandaag was het 8 graden, terrasjesweer. Piet Paulusma zet vrijdag alweer 6 graden op de kaarten.
85/86 weet ik niet, maar 1997 was de elfstedentocht op 4 januariquote:Op zondag 25 december 2005 23:45 schreef Swetsenegger het volgende:
Volgens mij begon bij de laatste elfstedentochtenwinters (leuk scrablewoord) de kou ook pas echt half januari ofzo.
Tis pas een paar dagen "winter"kwa seizoen dan.. en duurt toch echt 3 maandenquote:Op zondag 25 december 2005 23:39 schreef KonnieKipke het volgende:
[..]
Dus kan deze topic reeks gesloten worden?
'97 was ik alweer vergetenquote:Op zondag 25 december 2005 23:49 schreef WEST het volgende:
[..]
85/86 weet ik niet, maar 1997 was de elfstedentocht op 4 januari![]()
inderdaad, en die van '85 was vo;lgens mij ook extreem laat, en de nacht voor de tocht dooide het zelfs een beetje. maar de ij svloer was zo dik dat dat geen probleem wasquote:Op maandag 26 december 2005 00:00 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
'97 was ik alweer vergetenDat was ook nauwelijks elfstedentocht te noemen, er werd meer geklunt dan geschaatst
In de jaren 80 waren ze geloof ik beide ergens in februari
dat heb ik nog niet bewust allemaal mee gemaakt toen was ik 2/3quote:Op maandag 26 december 2005 00:00 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
'97 was ik alweer vergetenDat was ook nauwelijks elfstedentocht te noemen, er werd meer geklunt dan geschaatst
In de jaren 80 waren ze geloof ik beide ergens in februari
We leven niet meer in oktober.quote:Op zondag 25 december 2005 21:17 schreef dewd het volgende:
De winter is nog niet voorbij maar over een koude winter kunnen we niet echt spreken als alle warmte records nog verbroken worden niet?
Vanmiddag/vanavond draait de wind naar het noordoosten en koude lucht stroomt het land binnen.quote:
Blijft het ook al liggen?quote:Op maandag 26 december 2005 12:29 schreef kv26 het volgende:
Hier in Hengelo (ov) sneeuwt het nu!!
Inderdaad,quote:Op maandag 26 december 2005 14:44 schreef Dementor het volgende:
Hagel in Rotterdam.
Nu zie ik sneeuw wolkjes komen
Het is nu een beetje aan het regenen weer, maar het is wel leuk dat we in Rotterdam weer sneeuw krijgen waarschijnlijk. Het is al bijna een jaar geleden...quote:Op maandag 26 december 2005 14:50 schreef Dementor het volgende:
Het moet nu echt koud worden en het zit er dik in!
Vanavond -1 en morgen -3 snachts dus misschien sneeuw
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |