Pfoe! Het onmogelijke is gelukt, tot nu toe.
Met RBC heb ik in ieder geval directe degradatie weten te voorkomen. Na een zware strijd stond ik na 31 duels op plek 16. Ik had daarin mijn concurrenten FC Twente en Roda JC ingehaald en stond kort achter ADO Den Haag. Mijn contract was toen al verlengd tot juli 2009, met een salarisverdubbeling. Tussendoor werd ik door de media genoemd als kandidaat bij Roda en Twente, die beiden hun coach ontsloegen. Nergens op in gegaan. Ik had zelfs gestunt met een 1-1 tegen Ajax, hoewel die zeer mazzelig was.
In ronde 32 en 33 verloor ik echter twee keer. Eerst van concurrent Twente, daarna zelfs met 3-7 van NAC. Had toen wel 10 man en speelde bij 2-4 alles op de aanval. Hierdoor ging ik de slotronde in als nummer 18. Ik moest winnen en dan hopen dat één van de andere drie punten zou verspelen.
Ik speelde uit tegen NEC, zonder de geschorste Tyrone Loran en clubtopscorer Ali Elkhattabi. NEC was uitgevoetbald, maar deed het toch goed. Ze kregen al snel een pingel, waarna Bart Van den Eede er 1-0 van maakte. Tot overmaat van ramp kreeg mijn assistkoning op links, Tayfur Kahraman, in de 28e minuut direct rood wegens slaan. Kort daarna werd het door opnieuw Van den Eede 2-0 en leek ik geklopt, totdat Danny Koevermans in de 49e (!) minuut van de eerste helft 2-1 maakte.
Na rust zette ik alles op alles, een tweede spits erin ipv verdedigende middenvelder Jorge Acuña. Ik speelde 3-4-2 dus eigenlijk. Al snel maakte invaller en supersub Walter van Ommeren echter de 2-2. Daarna kreeg ik een strafschop mee. Nu heb ik daar een syndroom mee. Al drie keer was er een penalty gemist, eerst twee keer door Elkhattabi en ook door Lammens. Ook mijn vierde van het seizoen, door Lammens, ging mis, maar gelukkig schoot hij de rebound wel binnen: 2-3. Op de counter kreeg ik nog een strafschop en deze benutte Lammens wel: 2-4. De late 3-4 van Andrzej Niedzielan in de 91e minuut zorgde nog voor spanning, maar mijn zege bleef intact.
Daardoor werd ik 17e, met 29 punten. 6 duels winst, 11 keer gelijk en 17 verloren, maar wel 1 punt meer dan ADO. In de nacompetitie moet ik me nu redden tegen Cambuur, Excelsior en MVV. Geen idee hoe sterk die teams zijn, maar dit vind ik al heel wat.
Overigens geen onrealistische standen verder. PSV kampioen, Ajax 2e, NAC Breda 3e, Feyenoord 4e en AZ 5e. Alleen dat Roda ook nacompetitie moet spelen is misschien verrassend.
ASWH, de trots van de regiowww.thuisuiteten.nl