2.6 mb?? Ooit van resizen gehoord??quote:Op vrijdag 16 december 2005 15:50 schreef Keromane het volgende:
[..]
Let op de krul. Dat is een polar low. Een bel erg koude bovenlucht waar veel neerslag en veel wind uit ontstaat boven het relatief warme zeewater. Een minidepressie. Eenzelfde soort principe zie je op veel grotere schaal met orkanen.
Hier een grote satellietfoto. In het midden, boven.
[afbeelding]
Misschien is het een goed plan om dat soort info inquote:Op vrijdag 16 december 2005 16:01 schreef the_disheaver het volgende:
ontiopic: hierzonet een hefig, maar kort hagelbuitje...
KNMIquote:De verwachting is nu dat er gedurende de tweede helft van de avond en de nacht ook droge sneeuw kan gaan vallen en dat die sneeuw ook kan blijven liggen, met name in de oostelijke helft van het land. In combinatie met de wind kan dat voor problemen zorgen en we adviseren om wat dat betreft de berichtgeving te blijven volgen.
en wat versta je onder het noordoosten ?oost friesland ook ?quote:Op vrijdag 16 december 2005 16:56 schreef Keromane het volgende:
KNMI komt misschien met een weeralarm voor sneeuwval in combinatie met harde wind. Nog een beetje onduidelijk wat de temperaturen doen. Het is net als eind November een 'erop of eronder'. Dit soort situaties zijn heel moeilijk te voorspellen.
[..]
KNMI
---
Zware sneeuwval verwacht in het noordoosten.
[afbeelding]
quote:Op vrijdag 16 december 2005 16:58 schreef highway101 het volgende:
Het noordoosten lijkt me die helft van Nederland. Dus Overijssel, Drente en Groningen, maar ook wel Friesland denk ik.
quote:Op vrijdag 16 december 2005 17:46 schreef highway101 het volgende:
met uitzondering van Zuid Holland
Dat is in één woord zwaar KUT!!quote:Op vrijdag 16 december 2005 17:46 schreef highway101 het volgende:
Op knmi.nl is te zien dat het vannacht in heel het land gaat sneeuwen met uitzondering van Zuid Holland en Zeeland.
quote:
quote:Op vrijdag 16 december 2005 17:46 schreef highway101 het volgende:
Op knmi.nl is te zien dat het vannacht in heel het land gaat sneeuwen met uitzondering van Zuid Holland en Zeeland.
Temperatuur kan hard dalen in een bui hè.quote:Op vrijdag 16 december 2005 19:50 schreef Keromane het volgende:
Ik heb het idee dat het wel eens mee kan gaan vallen. Bovenlucht is koud, maar aan de grond zien we zeelucht. De temperaturen blijven meest boven nul. Het zijn geen mooie sneeuwomstandigheden. Op het uiterste oosten na verwacht ik hooguit een druipdek, maar misschien heeft de vortex nog iets in petto.
Vergelijkingen met 1979 gaan niet op, toen werd zeer koude lucht aangevoerd. We zitten nu met een noordwest stroming.
Hier een prachtige animatie: http://forum.weeronline.com/pic/2005/pic374476.gif
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |