De theorie spreekt mij wel aan, alleen dat fanclubspel lijkt me niets voor mij.quote:Spiegelogie; je leven als een sprookje
Alles en iedereen in jouw omgeving is een spiegel: je kijkt voortdurend naar en in jezelf. Dit is het principe van de spiegelogie. Het is een feit dat je een ander niet kunt zien, je ziet alleen die aspecten die je herkent uit jezelf. Vraag maar eens aan tien verschillende personen wat voor indruk je op hen maakt; de kans is zeer groot dat je tien verschillende antwoorden krijgt. Niemand kan voor jou denken of voelen. Dat is onmogelijk. Stel je ergert je rot aan je buurman dan heeft dat niets met die buurman te maken, maar met een stuk ergernis in jou wat weerspiegelt wordt door die buurman. We zijn echter zo geprogrammeerd dat we geloven dat het aan die buurman ligt. Hiermee geef je je macht weg aan het gedrag van de buurman en dat is toch zonde!
Alles in het Universum is perfect, alles is energie. Jij en ik zijn opgebouwd uit energie en daarom zijn wij EEN!!! Door de wereld en haar bewoners weer als perfect te gaan ervaren verander je je eigen wereld. Je bent namelijk wat je denkt. Als jij gelooft dat het na elf uur 's avonds gevaarlijk is op straat dan is dat jouw beeld en ervaring als je inderdaad na elven over straat wandelt. Je kunt ook denken: ik ben altijd veilig. Die gedachte geeft een boodschap aan jouw gevoel, aan je lijf waardoor je waarschijnlijk veel prettiger over straat gaat dan in het eerste voorbeeld. Zo werkt het met alle dingen. Jij bent de regisseur van jouw leven, de schrijver van jouw sprookje. Met die wetenschap kies je er toch liever voor om te gaan doen wat je echt wilt. Waar je hart ligt, wat jouw oneindig wijze gevoel je ingeeft. Spiegelogie en het fanclubspel zijn gebaseerd op 21 'spelregels'.
Een belangrijk onderdeel van spiegelogie is het fanclubspel. Een fanclub is een groep van 6-8 toegewijde fans die elkaar steunen in het in de praktijk brengen van het meester worden over je leven. Landelijk zijn er honderden van die fanclubs verspreid en ook in België heeft men spiegelogie ontdekt. De bijeenkomsten vinden gewoon bij mensen thuis plaats. Een fanclub is een veilige plek om te oefenen in het teruggrijpen van je macht en weer een gevoelsmens te worden.
Jouw fans steunen je onvoorwaardelijk en houden van je precies zoals je bent.
Idd, die fanclubjes gaan mij ook net iets te ver. Maar de theorie opzich vind ik wel mooi.quote:Op dinsdag 6 december 2005 15:42 schreef mgerben het volgende:
Het fanclubspel met 'honderden fanclubs' in België gaat me dan weer een beetje te ver..
Ik denk dat de clue hier is dat jij juist níet moet/kan zeggen "verander nu jij".quote:Op dinsdag 6 december 2005 16:31 schreef PhiNiks het volgende:
is niks moois aan... krijg je van die problemen mee; "jij bent mijn spiegel... verander nu!" "niet waar, jij bent mijn spiegel en ik wil dat je je nu aanpast aan mijn sprookje", "nietes", "welles"
werkt niet... gegarandeerd
De theorie is inderdaad gebasseerd op allerlei oude (natuur)wetten, die je waarschijnlijk allemaal al kent. Het gaat er echter om dat de mens vaak op de automatische piloot leeft. Spiegelogie wil laten zien dat je de macht in je eigen hand hebt. En dat je door acceptatie van jezelf en en je omgeving een gelukkiger leven krijgt.quote:Op woensdag 7 december 2005 14:24 schreef LostFormat het volgende:
Is dit niet gewoon gezond verstand?
is ook precies mijn idee over 'hoe alles in elkaar zit'.quote:Alles in het Universum is perfect, alles is energie. Jij en ik zijn opgebouwd uit energie en daarom zijn wij EEN!!!
Het klopt dat hij veel ideeën heeft overgenomen van andere denkers. In het boek wordt Arnold Patent ook vaak aangehaald.quote:Op donderdag 8 december 2005 16:00 schreef Geartsjuh het volgende:
Ik ken het boek niet, maar de boeken van Neale Donald Walsch beschrijven exact hetzelfde. Ook Norman Vincent Peale was iemand die dit soort ideëen in zijn boeken beschreef, vaak vanuit het onderwerp 'positief denken' waardoor je je ervaringen kon beïnvloeden.
Ik ben het zeker met deze denkbeelden eens. Ik heb het zelf ook altijd zo ervaren en zie het overal me me heen: ik heb overal zelf invloed op. Vooral het stuk over dat als je je aan iemand ergert diegene vaak een spiegel is van iets wat je bij jezelf tegenhoudt of jezelf ontkent.
geen idee of andere fokkers dat boek hebben gelezen, ik in ieder geval wel.quote:Op dinsdag 6 december 2005 15:34 schreef ThomasBerge het volgende:
Zijn er nog andere fokkers die het boek hebben gelezen,
ik heb een jaar geleden 2 miljoen euro besteld, want wie het kleine niet eert is het ach je weet wel., het duurt alleen wel lang. fanclubjes doe ik niet aan.quote:of spiegelogie ook daadwerkelijk toepassen?
Als de buurman kwaad wordt, ziet de spiegelogie dat als een teken van het Universum om te testen hoe ver jij je houdt aan de theorie.quote:Op zondag 11 december 2005 23:14 schreef SuperHarregarre het volgende:
Stel: Die buurman is kwaad omdat jij het gras gaat maaien en dat teveel lawaai zou maken. Moet jij dan je gras maar niet meer maaien? Denk het niet. Beter is om je op elkaar aan te passen ofzo. Ga gezellig samen gras maaien. (Als de buurman geen gras heeft dan helpt de buurman jou met jouw gras en help jij hem met andere dingen, planten watergeven ofzo. Op zo'n manier is iedereen happy maar het is eigenlijk een beetje een utopie.
Hoi Alicequote:Op dinsdag 20 december 2005 08:36 schreef Alicey het volgende:
Het idee zoals het in de OP staat is op zich leuk en aardig. Bij het daadwerkelijk toepassen is het probleem echter vaak dat er bepaalde emoties de kop op steken, en ook bepaalde dwangmatigheden..
Ik bedoel o.a. dat je opspelende emoties niet altijd kunt bedwingen met rationele gedachten. Ook schakel je er deels je identiteit mee uit, want je kiest bijv. mensen juist omdat je iets in ze ziet of juist niet.quote:Op dinsdag 20 december 2005 09:42 schreef Geartsjuh het volgende:
[..]
Hoi Alice![]()
Hoe bedoel je dat precies? Bedoel je dat het lastig is om je bewust te blijven van de zaken uit de OP?
Juist bij emoties vind ik het goed werken. Probeer maar eens als je bijvoorbeeld een kwaad gevoel voelt ook echt dit gevoel te voelen en te accepteren. Als je vervolgens al je liefde erop richt, als is het maar bijvoorbeeld op het gevoel van je voeten in je schoenen, verdwijnt het kwade gevoel direct.quote:Op dinsdag 20 december 2005 08:36 schreef Alicey het volgende:
Het idee zoals het in de OP staat is op zich leuk en aardig. Bij het daadwerkelijk toepassen is het probleem echter vaak dat er bepaalde emoties de kop op steken, en ook bepaalde dwangmatigheden..
En toch zijn die mensen niet irritant, maar is het gevoel in jezelf dat irriteert. Je moet gewoon je hele omgeving zin als een spiegel om je heen. Als jij van iemand houdt, dan hou je indirect van jezelf, vind je iemand vervelend, dan vind je jezelf indirect vervelend.quote:Sommige mensen zijn weldegelijk irritant met hun gedrag, juist omdat het gedrag is wat niet naar jezelf te herleiden is.
Kwade gevoelens is iets waar ik doorgaans geen problemen mee heb. Als ik ze al heb zijn ze zo weer weg door een onverwachte gebeurtenis.quote:Op dinsdag 20 december 2005 16:08 schreef ThomasBerge het volgende:
[..]
Juist bij emoties vind ik het goed werken. Probeer maar eens als je bijvoorbeeld een kwaad gevoel voelt ook echt dit gevoel te voelen en te accepteren. Als je vervolgens al je liefde erop richt, als is het maar bijvoorbeeld op het gevoel van je voeten in je schoenen, verdwijnt het kwade gevoel direct.
Zo ervaar ik het in ieder geval.
Je moet volgens de spiegelogie altijd onthouden, dat de situatie waarin jij je bevind (ook al is dat een verdrietige) volledig door jou is gecreeërd. Probeer dan eens je gevoel echt te voelen, ga er dan maar eens rustig voorzitten en voel je gevoel. Al is het maar het gevoel van je voeten op de grond, of je rug tegen de leuning.quote:Op dinsdag 20 december 2005 16:11 schreef Alicey het volgende:
[..]
Kwade gevoelens is iets waar ik doorgaans geen problemen mee heb. Als ik ze al heb zijn ze zo weer weg door een onverwachte gebeurtenis.
Maar verdriet en wantrouwen zijn moeilijker..
Opspelende emoties zijn idd niet altijd te bedwingen met rationele gedachten. Ik vind het echter wel relativerend om mijn gevoel te kunnen plaatsen; waarom ervaar ik dit gevoel bij persoon X?quote:Op dinsdag 20 december 2005 09:45 schreef Alicey het volgende:
Ik bedoel o.a. dat je opspelende emoties niet altijd kunt bedwingen met rationele gedachten. Ook schakel je er deels je identiteit mee uit, want je kiest bijv. mensen juist omdat je iets in ze ziet of juist niet.
Het is juist wel toepasbaar als het niet naar jezelf te herleiden is. Misschien zie ik het iets anders als de spiegologie, maar het is een combinatie van gelijkgestemden zoeken maar ook van het idee dat tegenpolen elkaar aantrekken.quote:Verder is het ook niet op alle situaties toepasbaar. Sommige mensen zijn weldegelijk irritant met hun gedrag, juist omdat het gedrag is wat niet naar jezelf te herleiden is.
Ik heb het idee dat je hier op een specifiek iets doelt? Ik zou zeggen dat als iemand je verdriet doet of jij iemand wantrouwt je aan de hand van spiegologie kan zeggen waarom je dat ervaart. Echter wil dat nog niet zeggen dat je diegene dan gelijk aardig hoeft te vinden noch met hem/haar moet omgaan. Jij bepaalt en je kan er natuurlijk altijd voor kiezen niet om te gaan met mensen die je verdriet doen en ook niet met mensen die jij niet vertrouwt.quote:Op dinsdag 20 december 2005 16:11 schreef Alicey het volgende:
Kwade gevoelens is iets waar ik doorgaans geen problemen mee heb. Als ik ze al heb zijn ze zo weer weg door een onverwachte gebeurtenis.
Maar verdriet en wantrouwen zijn moeilijker..
Leuk, maar zo werkt het dus niet.quote:Op dinsdag 20 december 2005 16:34 schreef ThomasBerge het volgende:
Alles en iedereen is een onderdeel van jezelf, als je dus iemand wantrouwt dan wantrouw je jezelf.
Zeg gewoon een aantal maal tegen jezelf: "Ik heb vertrouwen" (in de tegenwoordige tijd, en in positieve zin, in een negatieve zin richt je je energie namelijk op het wantrouwen). En ga weer over tot de orde van de dag.
Waarom ik iets zo ervaar weet ik meestal wel, maar niet zelden is het een misplaatst gevoel (Hoewel ik zeker niet moet vergeten dat mijn gevoel ook erg accuraat blijkt te zijn..)quote:Op woensdag 21 december 2005 10:55 schreef Geartsjuh het volgende:
Opspelende emoties zijn idd niet altijd te bedwingen met rationele gedachten. Ik vind het echter wel relativerend om mijn gevoel te kunnen plaatsen; waarom ervaar ik dit gevoel bij persoon X?
Okee.quote:Ik kies niet mensen op basis van de 'regels' uit de spiegelogie. Juist andersom denk ik. Ik ga nog steeds met mensen om puur omdat ik me daar goed bij voel en/of ik ze interessant vindt. Spiegelogie echter geeft in veel situaties bij mij wel accuraat aan waarom die mensen mij aantrekken.
Ik kende hem niet, maar het klinkt vrij logisch.quote:Misschien ken je het begrip 'kernkwadrant'. Dit handelt vanuit het idee dat je kernkwaliteiten hebt .
Niet per se. Ik kan me ook ergeren aan mensen die gedrag vertonen wat ik zelf ook vertoon..quote:Als je uit gaat van bovenstaand principe dan zou iedereen waaraan jij je ergert een bepaalde eigenschap hebben die jij op dat moment niet bezit of graag wil bezitten.
Een beetje van beiden is denk ik het beste.quote:Het kernkwadrant strookt ook met het idee dat tegenpolen elkaar aantrekken. Je ziet vaak in relaties dat mensen zich aangetrokken voelen tot iemand die eigenschappen bezit die zij niet hebben of graag willen hebben. In het begin is dit enorm aantrekkelijk, later kan het irritatie opwekken. Maar als beide partners snappen dat ze van elkaar kunnen leren, ontstaat er opeens iets heel moois. Ze kunnen elkaar dan ondersteunen om te bereiken wat ze beide willen zijn.
Dat is ook absoluut zo.. Maar ik denk niet dat er een hele theorie voor nodig is. Gewoon proberen objectief en observerend te zijn, dan zie je het vanzelf.quote:Ik zie spiegelogie altijd als het principe dat iedereen wie je tegenkomt een spiegel voor jou is en ze dus kunt 'gebruiken' om het even onsympathiek uit te drukken.
Nee. Ik heb soms periodes dat ik alles en iedereen wantrouw, of periodes waarin allerlei leed tegelijk naar boven komt.. Juist dus gevoelens waarvan ik wel weet dat ze niet overeenkomen met de werkelijkheid..quote:Ik heb het idee dat je hier op een specifiek iets doelt?
Dan vind je het geen 'goede' eigenschap van jezelf?quote:Op woensdag 21 december 2005 11:04 schreef Alicey het volgende:
Niet per se. Ik kan me ook ergeren aan mensen die gedrag vertonen wat ik zelf ook vertoon..
Dat ben ik absoluut met je eensquote:Een beetje van beiden is denk ik het beste.
Ook waarquote:Dat is ook absoluut zo.. Maar ik denk niet dat er een hele theorie voor nodig is. Gewoon proberen objectief en observerend te zijn, dan zie je het vanzelf.
Maar dat spreekt spiegelogie, of iig mijn denkbeelden, niet tegen. Dan zijn je gevoelens nog steeds terug te halen naar jezelf. Als jij iemand wantrouwt dan merk je dat door de ervaring met die persoon dat het wantrouwen onterecht is. Hierdoor dient de ander als spiegel voor jou om te laten zien dat je wantrouwen onterecht is.quote:Nee. Ik heb soms periodes dat ik alles en iedereen wantrouw, of periodes waarin allerlei leed tegelijk naar boven komt.. Juist dus gevoelens waarvan ik wel weet dat ze niet overeenkomen met de werkelijkheid..
Je moet criminelen accepteren zoals ze zijn. Ze zijn perfect, en niets valt aan hen te verbeteren. Als je dit werkelijk zo ervaart, blijft de energie stromen.quote:Op woensdag 21 december 2005 15:31 schreef Vulkan het volgende:
Klopt geen meter van...
Dus criminelen zijn ook een weerspiegeling van ons. Dus als ik denk dat ze ok zijn dan worden ze dat ook? Niet dus...
Ja dat is wel leuk allemaal, maar je schiet er geen meter mee op. Alleen je visie naar de wereld toe veranderd. Dat is weer net zo iets als: iedereen is gelijk, ieder voor zich, samen zullen we alles bereiken etc.quote:Op woensdag 21 december 2005 16:19 schreef ThomasBerge het volgende:
[..]
Je moet criminelen accepteren zoals ze zijn. Ze zijn perfect, en niets valt aan hen te verbeteren. Als je dit werkelijk zo ervaart, blijft de energie stromen.
Maar word jij kwaad of verdrietig van criminelen, dan plak je ze een stempel op. Bij elke crimineel komt dat kwade of verdrietige gevoel weer terug, zo blokkeer je je stroom van energie en bezorg je jezelf steeds een slecht gevoel. Omdat je in feite jezelf niet accepteert.
Zolang jij niet iedereen als een deel van jezelf accepteert, kan je nooit gelukkig zijn.
Kloptquote:Op donderdag 22 december 2005 13:59 schreef Dromenvanger het volgende:
Interessant
Ergernissen niet afschuiven op anderen, zelf de verantwoordelijkheid nemen van hoe je je voelt ook. Helemaal in de kern zitten van jezelf misschien ook? Dat je helemaal je eigen gevoel bepaald ook. En dat anderen er niets mee te maken hebben. Zo ben je tenminste onafhankelijk gekalmeerd en kan ook niets je van slag maken.
Het hoeft niet eens echt een slechte eigenschap te zijn, maar bij sommige eigenschappen is 1 persoon die het heeft genoeg.quote:Op woensdag 21 december 2005 11:54 schreef Geartsjuh het volgende:
[..]
Dan vind je het geen 'goede' eigenschap van jezelf?
Enige raakvlakken zijn wel nodig om normaal te kunnen praten.quote:Dat ben ik absoluut met je eens. Je wil toch ook overeenkomsten met je partner hebben. Ik wel iig.
Helemaal objectief ben je natuurlijk nooit.quote:Ook waar. Bewust observeren kan heel erg helpen. Objectief zijn is echter nog wel eens lastig vind ik. Maar dat is weer een heel ander verhaal.
Dat doet echter neits af avn het gevoel van wantrouwen.. Dat het onterecht is weet ik op dat moment ook wel.quote:Maar dat spreekt spiegelogie, of iig mijn denkbeelden, niet tegen. Dan zijn je gevoelens nog steeds terug te halen naar jezelf. Als jij iemand wantrouwt dan merk je dat door de ervaring met die persoon dat het wantrouwen onterecht is. Hierdoor dient de ander als spiegel voor jou om te laten zien dat je wantrouwen onterecht is.
Haha ja ik ook.quote:Op donderdag 8 december 2005 13:52 schreef clowncloon het volgende:
Ik luisterde altijd naar hem op talk radio...fantastische vent
Dat is wel een principe in de spiegelogie. Zij zien alles om ons heen als energie, en als je dat diep bekijkt blijkt het van dezelfde atomen/energie te zijn als waar wij van zijn gebouwd.quote:Op maandag 2 januari 2006 14:12 schreef Metro2005 het volgende:
Is toch ook wel een beetje het idee dat je je eigen wereld creeert. Je kunt dus invloed uitoefenen op de wereld om je heen. Hoe vaak gebeurt het niet dat je denkt: stel dat dat en dat gebeurt... en het gebeurt daarna ook![]()
Is dat dan telkens toeval? of is het omdat je denkt dat iets gaat gebeuren.
Oefenen we met zijn allen niet onbewust kracht uit op dingen om ons heen.
Als jij je irriteert aan pubers die stoeptegels gooien of fietsers in het donker zonder licht, dat ligt dat inderdaad aan jou.quote:Op vrijdag 27 januari 2006 20:37 schreef YoopY het volgende:
wat een gelul, dus als ik me erger aan pubers die zonodig stoeptegels van viaducten moeten gooien of aan fietsers in het donker zonder licht, dan ligt dat voor een gedeelte aan mezelf vanwege dat spiegelgebeuren...
tsssk
kul
Het lijkt wel een beetje op gnostiek/gnosticisme. Een vroege christelijke "ketterse" stroming die door de RK kerk in de latere middeleeuwen werd uitgeroeid.quote:Op zaterdag 4 februari 2006 13:02 schreef Urquhart het volgende:
welke raakvlakken met religies en filosofische stromingen herken jij in de spiegelogie?
Bram Moerland hamert ook altijd in z'n boek "Schatgraven in Nag Hammadi" op het beginnen te leven van je leven alsof het een verhaal is en jij de hoofdrolspeler. En ook "het losmaken van de kudde".quote:In elk mens schuilt een goddelijke vonk, leerden de gnostici. Maar de meeste mensen zijn daar onwetend van. Als spirituele traditie biedt de gnostiek een weg om de mens in staat te stellen zich weer met die innerlijke vonk te verbinden. Wie die verbinding heeft hersteld, beschikt tengevolge daarvan over gnosis.
Om de gnosis in zichzelf te kunnen vinden moet een mens zich innerlijk vrijmaken, zich bevrijden van alle morele slavernij. Alleen wie zich vrij heeft gemaakt van alle uiterlijke morele dwang kan de gnosis in zichzelf ontdekken, kan de goddelijke bron van zichzelf, in zichzelf vinden, kan de goddelijke liefde in zichzelf realiseren.
Interessantquote:Op dinsdag 7 februari 2006 16:10 schreef MrBean het volgende:
[..]
Het lijkt wel een beetje op gnostiek/gnosticisme. Een vroege christelijke "ketterse" stroming die door de RK kerk in de latere middeleeuwen werd uitgeroeid.
http://www.brammoerland.com/start/
[..]
Bram Moerland hamert ook altijd in z'n boek "Schatgraven in Nag Hammadi" op het beginnen te leven van je leven alsof het een verhaal is en jij de hoofdrolspeler. En ook "het losmaken van de kudde".
Ah leukquote:Op woensdag 8 februari 2006 13:19 schreef -Will- het volgende:
Geweldig boek. Het heeft mijn leven en denkwijze ingrijpend veranderd
Toen ik het boek las zat ik midden in een burnout. Ik had totaal geen energie meer omdat ik steeds bezig was na te denken over wat ik allemaal nog moest doen en wat ik allemaal verkeerd had gedaan of verkeerd aan het doen was. Ik lag 's nachts slapeloos en trillend in bed van de spanning.quote:Op woensdag 8 februari 2006 16:25 schreef Urquhart het volgende:
[..]
Ah leuk
Kun je misschien wat voorbeelden geven wat er allemaal verandert is, dat soort verhalen vind ik altijd erg leuk om te lezen.
Bedankt voor je verhaal, erg leukquote:Op donderdag 9 februari 2006 17:21 schreef -Will- het volgende:
[..]
Toen ik het boek las zat ik midden in een burnout. Ik had totaal geen energie meer omdat ik steeds bezig was na te denken over wat ik allemaal nog moest doen en wat ik allemaal verkeerd had gedaan of verkeerd aan het doen was. Ik lag 's nachts slapeloos en trillend in bed van de spanning.
Meteen na de eerste paar pagina's voelde ik mijn denkwijze veranderen. Opeens snapte ik dat ik alles wat ik binnen kreeg in een negatief kader plaatste. Ik dacht véél te veel na over alles; maar door ergens aan te denken los je het niet op!
Opeens stonden daar, zwart op wit, alle denkmanieren en kleine gedachten die me me het jaar daarvoor zo happy lieten voelen. Opeens had alles een naam en kon ik het zélf toepassen in plaats van mijn gemoedsgesteldheid voor lief te nemen. Wat een vrijheid!
Sindsdien is alles alleen maar mooier geworden. Ik speel de hoofdrol in mijn eigen sprookje. Ik geniet intens van het verhaal met al zijn wendingen. Elke week heb ik het gevoel dat mijn leven perfecter wordt, met als hoogtepunt mijn eerste zelfgeorganiseerde goa-feest vorige week. In een maand ging het van een idee naar een daadwerkelijk feest! Ook vrij zware tegenslagen vang ik heel goed op; binnen een dag voel ik me weer normaal en geniet ik weer van alles. Het is heerlijk om bijna elke dag met een euforisch gevoel wakker te worden. Ik voel me op en top gezond, een gezonde mens.
In zo'n 2,5 maand tijd ben ik uit een diep dal geklommen en ik ben nu echt op m'n top... en die top wordt steeds hoger.
Tuurlijk! Zijn nog meer mensen die het willen lezen o.a. mijn vriendin dus je moet wel even wachtenquote:Op donderdag 9 februari 2006 17:38 schreef LostFormat het volgende:
Zeg -Will-, kan ik dat boek niet eens van je lenen?
Wie weet is dat boek inderdaad wel heel erg goed voor je om je uit het dal te trekken.quote:Op vrijdag 10 februari 2006 11:22 schreef amornl87 het volgende:
ze zeggen ook tegen mij dat ik van mezelf moet gaan houwe
Je bént je eigen hoofd... je lichaam en je geest zijn niet zo gescheiden als men in deze cultuur vaak aanneemt. Jezelf laten gaan en vertrouwen op de oneindige liefde van het universum is de manier om controle te krijgen over je eigen leven. Leer om dingen te wensen op de meest effectieve manier en ze worden op de meest merkwaardige, onverwachte (en liefdevolle) manieren tot werkelijkheid.quote:Op vrijdag 10 februari 2006 11:44 schreef amornl87 het volgende:
Dit gaat echt helemaal over mij. Je bent baas over je eigen hoofd
![]()
Waarom zou je daar over nadenken? Hoe meer energie je stopt in nadenken over wat er zou kunnen gebeuren als het niet lukt, hoe groter de kans wordt dat het ook niet lukt. Je maakt voor jezelf een blokkade aan waar je later tegenaan gaat lopen.quote:Op vrijdag 10 februari 2006 13:24 schreef amornl87 het volgende:
Ja, ik zit echt in een enorme dip. Ik heb echt bijna geen bewustzijn over om nog te kunnen beseffen dat ik bepaal wat ik denk. Dat komt omdat ik zo slecht slaap. Ik voel me echt heel versuft.
Wat als beseffen niet lukt?
quote:Op zaterdag 25 november 2006 12:02 schreef Urquhart het volgende:
Even een schopje.
Het blijft fascinerend idd. Het is ook ontzettend praktisch om uit te voeren.quote:Ik kwam van de week weer iets tegen over spiegelogie, en het heeft mij interesse weer wat aangewakkerd. Ik ga het weer wat meer in de praktijk proberen te brengen.
Bij resultaten, uiteraard.quote:Op zaterdag 25 november 2006 13:33 schreef Geartsjuh het volgende:
[..]
[..]
Het blijft fascinerend idd. Het is ook ontzettend praktisch om uit te voeren.
Als je voorbeelden hebt uit de praktijk, ga je ze dan hier posten?
Ik hou me er niet echt mee bezig. Het is meer een soort houding die je aanneemt. Positief denken, mijn eigen werkelijkheid creëren en naar mijn intuïtie luisteren. Daar probeer ik zo vaak mogelijk naar te strevenquote:Op zaterdag 25 november 2006 13:34 schreef Urquhart het volgende:
[..]
Bij resultaten, uiteraard.
Hou jij je er nog een beetje mee bezig?
Doe je trouwens aan die fanclubjes? Dat is eigenlijk het enige van het hele fenomeen Spiegelogie wat mij niet zo aanstaat.quote:Op zaterdag 25 november 2006 14:39 schreef Geartsjuh het volgende:
[..]
Ik hou me er niet echt mee bezig. Het is meer een soort houding die je aanneemt. Positief denken, mijn eigen werkelijkheid creëren en naar mijn intuïtie luisteren. Daar probeer ik zo vaak mogelijk naar te streven. Het is wel eens moeilijk als je iets naars overkomt of als je last hebt van een winterdip (
), maar ik krijg vaak te horen dat ik een positief ingesteld mens ben. Dus volgens mij gaat het wel goed
.
Ik heb er vroeger erg veel over gelezen. Het is een interessant onderwerp. Ik heb nog steeds wel dat als ik mensen tegenkom waar ik me aan erger of me juist heel erg aangetrokken tot voel, dat ik denk aan het idee dat iedereen een spiegel voor je is. Dan ga ik kijken wat die persoon heeft wat ik niet heb. Ik kan altijd veel leren van dat soort personen. Je eigen emoties zijn een handig hulpmiddel wat dat betreft. Het zegt iets over wie jij bent. Men zegt niet voor niets wel eens dat emoties de taal zijn van de ziel.
Nah dat lijkt me echt 3x niks. Het klinkt een beetje sekte-achtig.quote:Op maandag 27 november 2006 16:20 schreef Urquhart het volgende:
[..]
Doe je trouwens aan die fanclubjes? Dat is eigenlijk het enige van het hele fenomeen Spiegelogie wat mij niet zo aanstaat.
Idd, en volgens mij kun je het ook wel af zonder die groepjes.quote:Op maandag 27 november 2006 22:26 schreef Geartsjuh het volgende:
[..]
Nah dat lijkt me echt 3x niks. Het klinkt een beetje sekte-achtig.
Ik heb nog even een vraagje aan je over spiegelogie. Gaat men in die theorie er nu vanuit dat er een buitenwereld is of gaat het uit van het solipsisme? Ik ben even kwijt hoe dat nu precies zat.quote:Op maandag 27 november 2006 22:26 schreef Geartsjuh het volgende:
[..]
Nah dat lijkt me echt 3x niks. Het klinkt een beetje sekte-achtig.
Ik heb zo ook wel genoeg mensen om me heen die me helpen herinneren dat ik zelf verantwoordelijk ben voor mijn leven.
Nou, die moest ik toch echt even uit wikipedia plukkenquote:Op donderdag 14 december 2006 13:44 schreef Urquhart het volgende:
[..]
Ik heb nog even een vraagje aan je over spiegelogie. Gaat men in die theorie er nu vanuit dat er een buitenwereld is of gaat het uit van het solipsisme? Ik ben even kwijt hoe dat nu precies zat.
Ik denk niet dat je rechtlijnig kan stellen dat spiegelogie uitgaat van het solipsisme. Spiegelogie gaat namelijk niet uit van het feit dat het universum een illusie is, maar dat het universum beïnvloedbaar is. Het ligt wel dicht bij het solipsisme omdat spiegelogie de wereld ook benadert vanuit de waarnemer zelf. Bij spiegelogie zegt men ook wel eens dat het leven een groot toneelstuk is waarin jij de hoofdrol speelt. In die zin gaat spiegelogie wel uit van het idee dat het leven een illusie (toneelstuk) is, maar de andere spelers in het toneelstuk zijn net zo goed waarnemers van hun eigen leven. Zij spelen zelf ook in een toneelstuk, namelijk die van henzelf. Zo krijg je een heel netwerk van toneelstukken.quote:Solipsisme komt van solo wat 'alleen' betekent en ipsus wat 'zelf' betekent. Het is het geloof of de filosofie dat er maar een enkel bewustzijn bestaat: dat van de waarnemer. Dus in dit geval jij die nu deze woorden leest. Het hele universum en alle andere personen waarmee gecommuniceerd wordt bestaan slechts in de geest van de waarnemer.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |