Dit gaat al de goede kant op dunkt me. Wat iedereen er ook over zegt vanuit zijn eigen "deskundigheid", ik heb het huidige vakkenpakket altijd als iets prettigs ervaren. Algemene vakken, profiel, vrije deel.quote:De tweede fase vanaf augustus 2007 - Trouw donderdag 17 november 2005
In de tweede fase verdwenen de vakkenpakketten die leerlingen zelf mochten kiezen. Alle leerlingen volgen nu algemeen vormende vakken (zoals Nederlands, Engels en een vorm van wiskunde). Daarnaast kiest elke leerling een van de vier profielen (en bijbehorende vakken): natuur en techniek, natuur en gezondheid, cultuur en maatschappij en economie en maatschappij. Daar bovenop volgt nog een aantal ’vrije vakken’.
Dit programma bleek te strak, versnipperd en overladen. De minister wil –na overleg met de scholen– de volgende wijzigingen invoeren per augustus 2007:
Voor alle vwo-ers: geen deeltalen (alleen spreken of alleen lezen) verplicht voor Frans en Duits, wel één volledige taal kiezen.
Geschiedenis en aardrijkskunde worden ’robuuste’ vakken: een combinatie van bronnenonderzoek en kennisoverdracht.
In natuur en gezondheid: natuurkunde is niet meer verplicht, leerlingen kunnen ook aardrijkskunde kiezen of een nieuw bètavak (namelijk natuur, leven en techniek).
In natuur en techniek: er komt een ’degelijk’ vak wiskunde B voor iedereen en een (voortgezet) keuzevak wiskunde D.
quote:
Studiehuis / ’Stem hoger onderwijs beter af’ - Trouw donderdag 17 november 2005
Het studiehuis moet op de schop – daarover zijn scholen en minister Van der Hoeven (onderwijs) het inmiddels eens. Te overladen en versnipperd is het eindexamenprogramma voor havo- en vwo- leerlingen.(...)
Universiteiten en hogescholen moeten meer rekening houden met de veranderingen die in het onderwijsprogramma op middelbare scholen hebben plaatsgevonden.(...)
„Uit de nieuwe onderwijsprogramma’s zijn allerlei dwingend opgelegde onderdelen verwijderd die feitelijk bepalende onderwijsvormen aan leraren opleggen”, schrijft Van der Hoeven. „Leraren zijn niet meer verplicht om nog volgens deze vormen onderwijs te geven.”(...)
„Het vervelende hiervan is dat jongeren met de uitkomst dat ’de kennis kennelijk achteruit gaat’ onrecht wordt aangedaan. Zij worden gedemotiveerd en kunnen geen weerwoord hebben: wat echt de noodzakelijke kennis is, kunnen zij immers nog niet overzien.”(...)
Mjah, wat is het nieuwe hieraan? In 1980 kon ik mijn eigen pakket al samenstellen mits er tenminste een exact vak en een moderne taal in zat plus Nederlands.quote:Op donderdag 17 november 2005 14:01 schreef freako het volgende:
Het ruikt als het oude systeem, waar je gewoon 7/8 vakken kon kiezen.
Die eis van een exact vak was er bij mij (in '96) niet, maar dat kan best per school verschillend zijn geweest.quote:Op donderdag 17 november 2005 14:06 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Mjah, wat is het nieuwe hieraan? In 1980 kon ik mijn eigen pakket al samenstellen mits er tenminste een exact vak en een moderne taal in zat plus Nederlands.
Dat ligt ook aan de instelling van de leerling. Ik denk dat het oude systeem, hoe dan ook, een keer hervormd moest worden.quote:Op donderdag 17 november 2005 14:09 schreef freako het volgende:
[..]
Die eis van een exact vak was er bij mij (in '96) niet, maar dat kan best per school verschillend zijn geweest.
Op zich was er ook weinig mis met het oude systeem. Ik heb de noodzaak tot vernieuwing nooit gezien.
allemaal heel leuk en aardig maar waarom natuurkunde uit N&G halenquote:Op donderdag 17 november 2005 13:57 schreef tudoros het volgende:
Het mocht tijd worden!
[..]
Dit gaat al de goede kant op dunkt me. Wat iedereen er ook over zegt vanuit zijn eigen "deskundigheid", ik heb het huidige vakkenpakket altijd als iets prettigs ervaren. Algemene vakken, profiel, vrije deel.
Meer quotes uit bijgaand artikel:
[..]
Ik vind het ook een beetje vreemd (lees: heel erg vreemd), maar het is, denk ik, omdat anders niemand NT kiest (het profiel der profielen). En ach... Natuurkunde inruilen voor Aardrijkskunde... das ook wel een ontzettend boeiend vak. Dat andere vage anw vak is wel een raadsel ja...quote:Op donderdag 17 november 2005 14:27 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
allemaal heel leuk en aardig maar waarom natuurkunde uit N&G halen![]()
en nog zo`n anw vak erbij![]()
de rest klinkt allemaal heel logisch enigste mindere is nog dat je als beta student opgescheept blijft zitten met 3 talen
op de tu is voor de meeste opleidingen nat2 verplicht.quote:Op donderdag 17 november 2005 14:31 schreef tudoros het volgende:
[..]
Ik vind het ook een beetje vreemd (lees: heel erg vreemd), maar het is, denk ik, omdat anders niemand NT kiest (het profiel der profielen). En ach... Natuurkunde inruilen voor Aardrijkskunde... das ook wel een ontzettend boeiend vak. Dat andere vage anw vak is wel een raadsel ja...
ik had precies hetzelfde vakkenpakketquote:Op donderdag 17 november 2005 15:36 schreef EdwardSeepers het volgende:
Hiero een N leerling.
Pleur op, natuurkunde weghalen bij N&G. Zijn ze nou helemaal? Maak de Nederlandse jeugd nóg dommer.
*Blij is dat hij NT + biologie totaalvak en informatica heeft kunnen koppelen*.
Het systeem wérkt nu toch, láát het dan zo.
Wel zou het goed zijn Frans te kunnen dumpen voor een totaalvak duits, of andersom. Verder allemaal alleen maar dom.
En geef leerlingen de ruimte als ze willen studeren! Ik heb nu nog maar 2 van de 3 'normale' biologie lessen écht les in een lokaal, omdat in 1 uur mijn Wiskunde B2 uur valt.
De docent ging ermee accoord dat ik dit uur dan thuis doe, en ik haal alsnog een gebundeld-profiel-diploma binnen.
Aan mijn school.
Aan plannen die de leerlingen mogelijk nog dommer gaan maken dan ze al zijn.
En maximaal drie moderne vreemde talen dacht ik, maar dat kan ook een regel van mijn middelbare school zijn geweest.quote:Op donderdag 17 november 2005 16:14 schreef DionysuZ het volgende:
(2 verplichte uitzonderingen ofzo, nederland en vreemde taal?).
vriend van mij is havo gaan doen vanwege de talen had op zijn diploma een 9 voor b12.quote:Op donderdag 17 november 2005 16:25 schreef sitting_elfling het volgende:
Lol wat weer grote onzin, ;d. Het is van de gekke om natuurkunde uit natuur en gezondheid te halen, als je N&G hebt heb je maar natuurkunde 1, nou das echt niet verschrikkelijk moeilijk hoor, en zo mis je wel wat varianten als je wel scheikunde en wiskundeB hebt. Omdat beide vakken in combinatie staan met natuurkunde.
Maar 2 the point. CKV en ANW mogen beide afgeschafd worden, vrij zinlose bagger vakken.
En ik ben wel tevreden met duits1 en frans1, is wat simpeler dan een totaal vak, veel N&T leerlingen zijn nou niet bijster goed in talen. Iig dat was bij mij op school zo.
EN!, zo maak je degradeer je wel zeker het profiel Cultuur en maatschappij ;d, wat dan helemaal niks meer voorsteld als die mensen samen met NT( het profiel!) duits1,2 of frans1,2 doen. Die mensen blinken dan alleen uit in .. sja CKV2, of CKV3 of tekenen ;>
Vergeet niet dat bij veel biologische studies ook natuurkunde vereist wordt.quote:Op donderdag 17 november 2005 17:16 schreef tudoros het volgende:
Ik begon de OP met het idee dat het iig over het algemeen een beetje beter is geworden dan het geval was!
Maar ja, ieder valt meteen over Natuurkunde![]()
Alleen Natuurkunde valt buiten de boot. Nu is het zo dat de meeste mensen Natuurkunde leuker vinden dan wiskunde, omdat natuurkunde gewoon minder droog is (toch???). Dus ik denk niet dat Natuurkunde zo buiten de boot valt.. Het heeft natuurlijk ook consequenties als je het laat vallen - dan kun je geen technische studies meer doen.
aha, weer wat geleerd. Is biologie niet exact trouwens? ... of is het iets voor meiden, dan is het sowieso niet exact.quote:Op donderdag 17 november 2005 17:45 schreef EdwardSeepers het volgende:
[..]
Vergeet niet dat bij veel biologische studies ook natuurkunde vereist wordt.
![]()
Min of meer exact ja. Maar wel iets voor vrouwen juah.quote:Op donderdag 17 november 2005 17:46 schreef tudoros het volgende:
[..]
aha, weer wat geleerd. Is biologie niet exact trouwens? ... of is het iets voor meiden, dan is het sowieso niet exact.![]()
dat komt niet door de tweede fase maar door het bachelor/master systeemquote:Op donderdag 17 november 2005 19:05 schreef tudoros het volgende:
Bouwkunde mag sinds kort ook tot de wijvestudies gerekend worden.. Op TU/e zijn dit jaar de eerstejaars 50-50 verdeelt....Als 2e jaars bouwkundestudent vind ik dat helemaaaal niet erg![]()
Daar ben ik het ook wel mee eens. Ter illustratie:quote:Op donderdag 17 november 2005 19:47 schreef Eamon het volgende:
Ik zit er nu ook in, wat een rotzooi. Zit nu in v5, anw heb ik gelukkig al met een 6 zonder veel moeite afgesloten, wat een onzin is dat.
Ik heb het profiel Economie en Maatschappij, wat interesseert me ANW dan echt. Frans en duits. Ik heb vanav de 1e frans gehad, ik heb vorig jaar voor mijn gevoel pas net geleerd hij ik me voor moet stellen in het frans. Duits ging wel, maar dat is gewoon (voor mij iig) veel makkelijker.
Schaf duits en frans af, maak er een leuk keuze vak ofzo van. Iedereen standaard Engels en Nederlands, de rest gewoon mooi zelf kiezen. Geen id of t kan, maar Frans, Duits en ANW zijn echt de domste dingen die ik ooit heb gehad. Nja, op muziek, tekenen en handarbeid na, maar daar hoefde je niks voor te doen.![]()
Vreselijk, wat een pauper ben je dan, als je dat achterlijke dialect als je moedertaal ziet.quote:Op donderdag 17 november 2005 21:31 schreef tudoros het volgende:
[..]
Daar ben ik het ook wel mee eens. Ter illustratie:
Eindcijfers:Frysk - 8.2 Frans - 7.2 Nederlands - 7.2 Engels - 6.1 Duits - 5.9
Mijn eigen mening over mn talenknobbel:Frysk is mijn moedertaal en daar ben ik derhalve nog het beste in, omdat ik zo spreek, denk, voel en schrijf. Nederlands is mijn 2e taal en ben ik zeer goed in Met Engels kan ik me prima redden - de domste egel snapt mij nog in Engels en grammaticaal spreek ik ook best correct - oefening is nog wel geboden Met Duits kan ik me ook nog goed redden: gelift in Duitsland en ik verstond echt alles en als ik me concentreerde kon ik ook best een redelijk diepgaand gesprekje houden Frans - Kan ik gewoon niet - echt niemand kan me verstaan, laat staan dat ik iemand versta
en wat zie je? Frans staat op een behoorlijk aparte plaats.. Terwijl het wel mijn slechtste taal is!
Maak er dus een vrij deel vak van dat serieus behandeld wordt. Terwijl ik bij Frans echt niks uitgevoerd heb, krijg je toch een 7.2. Dan kun je dat vak toch niet serieus nemen?
quote:Op donderdag 17 november 2005 21:44 schreef EdwardSeepers het volgende:
[..]
Vreselijk, wat een pauper ben je dan, als je dat achterlijke dialect als je moedertaal ziet.
Ze zouden een grote zaag door de aardbodem langs friesland zijn grens moeten trekken, en dat dan laten afmeren naar de Noordpool. Idioterie.
nou dat valt tegen ik ben nu eerste jaarsquote:Op donderdag 17 november 2005 19:05 schreef tudoros het volgende:
Bouwkunde mag sinds kort ook tot de wijvestudies gerekend worden.. Op TU/e zijn dit jaar de eerstejaars 50-50 verdeelt....Als 2e jaars bouwkundestudent vind ik dat helemaaaal niet erg![]()
mmmh... als je in de Matrix komt, is het beeld wat anders. Bijna alleen maar meisjes volgens mij... W-hal was half om half en vloer 10 zaten wat meer jonges volgens mij. Niet elk atelier is hetzelfde. Maar waar ik de informatie vandaan haal, is omdat ik bij CHEOPS dicht op het introweek en -kamp gebeuren heb gezeten. En daar is overduidelijk m/v verdeling 50-50.quote:Op vrijdag 18 november 2005 11:11 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
nou dat valt tegen ik ben nu eerste jaars
het is ongeveer 1/3 - 1/4 wat vrouw is (waar zeker de helft het niet gaat halen vanwege mechanica en wiskunde) waar ik meer van schrok was dat ze zelfs E&M ers toelaten![]()
die weten niet eens wat integreren is
Je zult trouwens wel aardig verdienen aan je homepage.... zo te zien!quote:Op vrijdag 18 november 2005 11:11 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
nou dat valt tegen ik ben nu eerste jaars
het is ongeveer 1/3 - 1/4 wat vrouw is (waar zeker de helft het niet gaat halen vanwege mechanica en wiskunde) waar ik meer van schrok was dat ze zelfs E&M ers toelaten![]()
die weten niet eens wat integreren is
ik heb het dan over de collegezalen met mijn 1/3-1/4 ik heb trouwens atalier op vloer 10quote:Op vrijdag 18 november 2005 13:11 schreef tudoros het volgende:
[..]
mmmh... als je in de Matrix komt, is het beeld wat anders. Bijna alleen maar meisjes volgens mij... W-hal was half om half en vloer 10 zaten wat meer jonges volgens mij. Niet elk atelier is hetzelfde. Maar waar ik de informatie vandaan haal, is omdat ik bij CHEOPS dicht op het introweek en -kamp gebeuren heb gezeten. En daar is overduidelijk m/v verdeling 50-50.
En hoe zit het met de collegezalen? als ik een 1e jaars vak volg volgend trimester zal ik eens opletten.
jaaah heibelquote:Op vrijdag 18 november 2005 13:34 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
ik heb het dan over de collegezalen met mijn 1/3-1/4 ik heb trouwens atalier op vloer 10
(was het bij jullie trouwens ook altijd zo`n heibel met atelier)
over die site ik ben een man die is van een oud klasgenootje (verwend nest) van mij je bent trouwens de eerste die het opvalt.
ik vind aant van der zee wel de leukste die ik heb die is altijd zo droogquote:Op vrijdag 18 november 2005 13:40 schreef tudoros het volgende:
[..]
jaaah heibelIk kon met niet goed concentreren - laten we het daar op houden
![]()
Ik zat op vloer 10 rechts van de liften. Bij die kansloze Aant vd Zee, Zweverige Eric Vasterd en altijd kritische Gerald Lindger. Gerald was overigens de beste.
Daarnaast hadden we 3 dames die ons begeleiden: Nina, Jocien (beide niet meer begeleider) en Noëmie. Voor Noëmie hadden we Mark. Kheb btw 10 x zoveel gehad aan de studentbegeleiders dan aan de "gewone" begeleiders.
Zo, weet je dat ook weer![]()
bert gaat wel maar voor mij evaluatie hadden ze een vervanger ervoor want hij was ziek en dat was me een chagerein die maar half wist wat de bedoeling was (ene de zwart dacht ik).quote:Op vrijdag 18 november 2005 15:16 schreef tudoros het volgende:
bert van Schaik is behoorlijk goed, maar wel wat zweverig en hem ligt niet iedere student. Wat ga je doen? AT? Aant is misschien droog, maar ontzettend dom! Hij geeft CAD, maar weet zelf niet hoe AutoCAD werkt en zegt dat CAD nikst met AutoCAD te maken heeft - nou waarom noem je het dan zo verwarrend CAD? Verder denkt hij dat het niet de taak van de begeleider is om studenten te helpen met hun keuze voor het vervolgprofiel - DUS WEL. En ouwehoeren dat ie kan! Altijd gaat ie door op de meest onzinnige details..
Nou, dat was ff een Aant-bash..
lekker offtopic zo..![]()
aha, sjon swachten... die heeft een keer 2 fietsestallingen gebouwd in Helmond en dat was het. Daar heeft ie het altijd over, ook met colleges.. Een mislukte architect, zoals alle architecten op TU.quote:Op vrijdag 18 november 2005 15:23 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
bert gaat wel maar voor mij evaluatie hadden ze een vervanger ervoor want hij was ziek en dat was me een chagerein die maar half wist wat de bedoeling was (ene de zwart dacht ik).
Maar aant is idd dom maar daar kan ik mij leven.
En ik ben kwaad omdat ik gvd een 5 had voor mijn project)
Het is niet zo erg als jij het omschrijf. In de praktijk komt het bij ons gewoon neer op les krijgen of opdrachten maken.quote:Op vrijdag 18 november 2005 04:00 schreef StefanP het volgende:
Pffffrt het lijkt me een aanfluiting die 2e fase, basisvorming en al wat niet tegenwoordig. Ik mocht gewoon 7 vakken kiezen en heb gelukkig nooit die softe bullshit meegemaakt waar de 'leerling proactief in groepen aan opdrachten werkt'. Ik zat gewoon in de klas en kreeg les of moest opdrachten maken.feminisering van het onderwijs
quote:Op vrijdag 18 november 2005 01:04 schreef tudoros het volgende:
[..]
Ik kan er niks aan doen! Kvind het ook niet de mooiste taal! Doe mij maar Frans of Duits... of Italiaans. Stel dat jij je hele leven Fries had gesproken? Dan drukt dat wel een stempel op je of je nu wil of niet. Maar feit blijft dat het een taal is met andere oorsprong en andere ontwikkeling dan het Nederlands en daarmee is het geen dialect, zoals deze grapjas beweert (leuk stukje trouwens). Een meer genuanceerd stukje over hoe de situatie "echt" is, staat hier en op Wikipedia.
BTW: het is afmeren aan.
quote:Dan heb je nog wat leenwoorden uit andere talen, die alle kinderen van vijf jaar in heel Nederland fout spellen, zoals het moeilijke Franse woord etalage, dat spellen ze dan etalaazje, maar dan gaan ze naar school en leren dat die spelling fout is, en in Friesland leren ze dat het Fries is.
Daar komt het nu ook op neer.quote:Op vrijdag 18 november 2005 16:51 schreef DionysuZ het volgende:
Overigens werd er geeist toen ik naar de TU/e ging dat ik wiskunde B + natuurkunde in mijn pakket had zitten. Weet niet hoe dat tegenwoordig zit
maar bosman kan dan weer totaal niet lesgevenquote:Op vrijdag 18 november 2005 15:56 schreef tudoros het volgende:
[..]
aha, sjon swachten... die heeft een keer 2 fietsestallingen gebouwd in Helmond en dat was het. Daar heeft ie het altijd over, ook met colleges.. Een mislukte architect, zoals alle architecten op TU.Bosman heeft dan nog wel enige status buiten Eindhoven, maar das een uitzondering.
Daar zijn de meningen ook weer over verdeeld. Je moet wel wat zweverig ingesteld zijn om zijn colleges leuk te vinden. Of kan hij nog minder orde houden dan vorig jaar?quote:Op vrijdag 18 november 2005 21:34 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
maar bosman kan dan weer totaal niet lesgeven
ne hij kan niet praten en dan val je binnen 10 min in slaap heel lastigquote:Op zaterdag 19 november 2005 13:15 schreef tudoros het volgende:
[..]
Daar zijn de meningen ook weer over verdeeld. Je moet wel wat zweverig ingesteld zijn om zijn colleges leuk te vinden. Of kan hij nog minder orde houden dan vorig jaar?
bij welk college niet..quote:Op zondag 20 november 2005 12:54 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
ne hij kan niet praten en dan val je binnen 10 min in slaap heel lastig
meer geld = meer belasting = betere zorg en beter onderwijs.quote:Op zaterdag 26 november 2005 01:01 schreef Tup het volgende:
Het meest kwalijke van deze plannen is dat het allemaal beleidsarm moet worden ingevoerd (idem voor vernieuwde onderbouw). Lees: het mag geen geld kosten. Wél wordt meer samenhang in de vakken en programma's geeist.
quote:Op maandag 28 november 2005 01:12 schreef tudoros het volgende:
[..]
meer belasting = betere zorg en beter onderwijs.
je zou enes wat van je eigen dogmas in twijfel kunnen trekkenquote:Op maandag 28 november 2005 01:12 schreef tudoros het volgende:
[..]
meer geld = meer belasting = betere zorg en beter onderwijs.
Nu betalen we als Nederlanders best wel veel en is de kwaliteit van het onderwijs en de zorg best hoog, maar de laatste jaren is wel een minder sterke vooruitgang te merken. Er zijn zelfs steeds meer landen die ons voorbijgaan. Kvind dat we daar best wat aan mogen doen.
je moet wat overhebben voor de solidariteit in dit landquote:Waar ik me nog het meeste aan erger is dat simpele dingen als wachtlijsten ed die zo gemakkelijk op te lossen zijn nog steeds een probleem zijn hier.
Laten we het nu even niet over meer bureaucratie en meer foute, verkeerde uitvoering en meer zakkenvullen hebben... Relatief gezien betaalt de Nederland veel belasting en daar krijgen ze relatief gezien ook veel voor terug.quote:
Klopt inderdaad. Is ook een zeer goed idee - tis zelfs in de praktijk op grote zaal te zien.quote:Op maandag 28 november 2005 13:11 schreef McCarthy het volgende:
[..]
je zou enes wat van je eigen dogmas in twijfel kunnen trekken
(1) zero sum (2) more money good, less money bad (waardleoze OP moet ik zeggen maar het idee is wel goed)
[..]
Solidariteit is op zich niks mis mee. Tis vaak wel een probleem hoe je het uitvoert.quote:je moet wat overhebben voor de solidariteit in dit land
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |