quote:
Op vrijdag 18 november 2005 01:31 schreef cultheld het volgende:![]()
Ja de schrijvers en leraren die PvdA stemmen zijn bij uitstek Volkskrant/Parool-lezers. Maar het gros van de PvdA-stemmers leest toch echt wel de Telegraaf (want plaatjeskrant) hoor.
Ik wil toch eens weten welke bronnen je hiervoor hebt.... Als ik namelijk kijk naar de historie van de kranten, dan is Het Parool namelijk altijd een erg socialistische krant geweest, en past meer bij de PvdA lezer dan de Telegraaf.
De hoofdredacteur van De Telegraaf zegt het zelf eigenlijk het beste:
Olde Kalter: ,,De Telegraaf is van oudsher de meest onafhankelijke krant van Nederland. Niet gebonden aan welke kerkelijke richting, politieke partij of maatschappelijke institutie ook. De mensen zijn voor ons het belangrijkst.'' Bron.Dat artikel is zowiezo wel erg intressant om te lezen, het geeft een beetje inzicht van hoe de hoofdredacteuren van enkele grote Nederlandse kranten over zaken denken.
Nog een paar uitspraken van de Telegraaf hoofdredacteur:
Olde Kalter: ,,Wat politieke en maatschappelijke denkbeelden betreft staat De Telegraaf nog altijd het verst weg van Nederlands meest linkse krant de Volkskrant. De krant staat van oudsher technologische veranderingen voor die vanzelf leiden tot maatschappelijke vernieuwing. De Telegraaf is de echte volkskrant van Nederland. Het lezersbereik loopt dwars door alle lagen van de bevolking heen. Van de meisjes op de Wallen tot de hoeklieden op de Amsterdamse effectenbeurs. Die krant boeiend te houden voor zowel de taxichauffeur, de jonge ondernemer, de hoogleraar en de officier van justitie is een dagelijkse uitdaging.''Olde Kalter: ,,De Telegraaf staat voor vrijheid van handelen en ondernemen. In die zin is het een liberale krant bij uitstek. Wij staan voor ontplooiing van mensen en vinden vrijheid net zo belangrijk als gelijkwaardigheid.''Ik wil nou wel eens weten hoe men (cultheld) bij het belachelijke idee komt dat de Telegraaf bij de PvdA stemmer zou horen..... als ik de hoofdredacteur zo eens hoor zou de Telegraaf lezer eerdere een VVD of LPF stemmer zijn.
Zie ook hier:
http://www.nrc.nl/W2/Lab/Profiel/Krant/inhoud.htmlVerder nog een paar intressante dingen uit bovenstaand artikel:
De Telegraaf is sterk bij de moderne burgers en de opwaarts mobielen. Moderne burgers zijn minder calvinistisch dan de traditionele burgers, en meer gericht op comfort en geld verdienen. Het is de grootste bevolkingsgroep (28 procent van de Nederlanders wordt er toe gerekend). De Volkskrant en NRC Handelsblad hebben in deze groep een zwakke positie; het AD, Trouw en de regionale bladen worden gemiddeld gelezen.Dat lijkt me ook zo klaar als een klontje. Als er 1 partij gericht is op comfort en geld verdienen dan is het wel de VVD, en zeker NIET de PvdA.
De opwaarts mobielen zijn kleiner in aantal (8 procent van Nederland). Zij willen carrière maken, zijn statusgevoelig, prestatiegericht, individualistisch, jong, goed opgeleid en vaak man. En ze hebben weinig vrije tijd. Uit het Summo-onderzoek kan een soortgelijk beeld worden opgeroepen. Van de mensen die zeggen bereid te zijn risico's te nemen in hun beleggingen als tevens de kans op een hoog rendement groot is, leest 21 procent De Telegraaf. Dat is overduidelijk meer dan de 11 procent van de Volkskrant, de 7 procent van NRC Handelsblad en de 3 procent van Trouw.Wederom, TOTAAL het tegenbeeld van de PvdA, en ZEER overeenkomstig met de VVD of LPF stemmer.
Hier nog een andere bron:
http://tbsreport.web-log.nl/archief/26/02/2005"De Telegraaf doet het onder VVD-stemmers het beste (slechts een rapportcijfer van 5,66) en als slechtste cijfer een 3,46 van de PvdA."Kortom: De kranten die door VVD stemmers het meest gelezen worden (en eigenlijk ook de LPF omdat deze partij veel oud-VVD stemmers kent) zijn voornamelijk de Telegraaf en het NRC handelsblad.
De linkse socialisten voelen zich veel meer thuis bij Het Parool en de Volkskrant.
De gelovigen houden zich meer bij Trouw, en het Algemeen Dagblad past meer bij mensen die bij geen geloof horen maar zich ook niet vast binden aan een bepaalde partij, dus valt eigenlijk overal tussenin.
Maar wel duidelijk is dat de Telegraaf dus bij de VVD stemmer past, en ab-so-luut niet bij de PvdA stemmer.
Proud to be American.
Hier woon ik."Beer is proof that God loves us" - Benjamin Franklin.
-
"Those who would give up Essential Liberty to purchase a little Temporary Safety deserve neither Liberty nor Safety" - Benjamin Franklin