Staan er al duizenden van op dit forum, is ook nogal off-topic, maar daar heb ik me ook toe laten verleiden, dan weer.quote:Op vrijdag 18 november 2005 13:44 schreef soulsurvivor het volgende:
[..]
ok [ ff voor de duidelijkheid ik zelf heb geen stelling alleen een openmind]
Geef mij 1 [bewijs] van evolutie van een soort naar een andere soort die niet gestoeld is op aanname en hypothese. Dan kan ik mijn aanname veranderen dat het creationisme en evolutie beide een geloof is.
aangezien het Topic allang niet meer ontopic is, paste ik me hier aan aan.quote:Op vrijdag 18 november 2005 13:46 schreef Doffy het volgende:
Dit is geen evolutie-topic, soulsurvivor. Gelieve daar een eigen topic over te openen, of te graven in de tientallen topics die daar al over volgeouwehoerd zijn.
Dat is off topicquote:
Dit topic ging over de vraag waarom mensen bidden. Of breder: geloven. Sommigen vinden het een dwangneurose, anderen niet. Dát was het topic, en dat blijft het.quote:
Nee het Topic heeft de vraagstelling: is bidden een dwangneurosequote:Op vrijdag 18 november 2005 14:10 schreef Doffy het volgende:
[..]
Dit topic ging over de vraag waarom mensen bidden. Of breder: geloven. Sommigen vinden het een dwangneurose, anderen niet. Dát was het topic, en dat blijft het.
Ik heb uitlegd wat míjn visie op de zaak is. Niet mijn stellingname in het evolutie-debat, al moge dat ook duidelijk zijn. Mocht je daar echter nader op in willen gaan, dan open je maar een nieuw topic, of je kijkt of er nog evolutie-topics open staan.
Jouw visie op het verschil tussen 'geloof en religie' is dus wél ontopic, soulsurvivor.
ja. de stelligheid van gelovigen (terwijl ze gewoon iets geloven, zonder onderbouwing behalve een gaar overleveringsboek) is erg indoctrinerend. kijk maar naar mensen die denken dat ze dichter bij allah komen als ze zich, tenkoste van onbekende mensen, opblazen. het zal helaas nog wel even duren voordat godsdienst zichzelf kapot maakt, hoewel het tegenwoordig wel snel gaat.quote:Op vrijdag 18 november 2005 16:27 schreef roobje het volgende:
Nog even over het aanleren van evolutie / creationisme met betrekking tot indoctrinatie;
Als je in de boeken leest over evolutie dan wordt niet vaak gezegd 'Alles is geëvolueerd uit een eencellig beestje en dat is DE waarheid'. Er staat vaak bij dat het waarschijnlijk is. En dan nog kan je zelf op zoek gaan in andere literatuur/internet hoe ze dan tot die conclusie zijn gekomen, de evolutietheorie is namelijk het eindresultaat van logisch redeneren op basis van (overweldigend) bewijs. Dat valt van creationisme niet te zeggen. Daar wordt gezegd 'dit is de waarheid, zo is het', zonder bewijs. Dus de evolutietheorie kan je ook zien als een voorbeeld van het leren van hoe een wetenschappelijk proces plaatsvindt.
Kinderen zijn op jonge leeftijd zeer beinvloedbaar, dat weet iedereen. Denk maar aan het geloven in Sinterklaas en de kerstman. Als je dan tegen je kinderen zegt 'als je niet gelooft ga je naar de hel' (om het even grof te zeggen maar daar komt het wel op neer) dan weten ze het wel hoor! Zo zijn er nog velen andere bangmakende verhalen die aan kinderen worden verteld. Tuurlijk is dat dan indoctrinatie. Geen twijfel over mogelijk. Sowieso is het slecht om kinderen ruwe feiten aan te leren, het is toch veel beter om het proces aan te leren zodat ze dat zelf kunnen toepassen en zelf kennis kunnen vergaren? Dat geldt in het bijzonder voor evolutie/religie omdat daar nog niet, en misschien wel nooit, een definitief antwoord is.
is dat zo? dacht dat ze onderdeel van de hondachtigen zijn.quote:Op vrijdag 18 november 2005 16:39 schreef DionysuZ het volgende:
ach honden en kattenhyena's lijken op honden maar zijn het meest verwant aan de katachtigen
Voor discussie over evolutie heb ik nu net een nieuw topic aangemaaktquote:Op vrijdag 18 november 2005 13:46 schreef Doffy het volgende:
Dit is geen evolutie-topic, soulsurvivor. Gelieve daar een eigen topic over te openen, of te graven in de tientallen topics die daar al over volgeouwehoerd zijn.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |