Niet ongewoon voor een heerser die allerlei onchristelijke zaken moet verrichten.quote:Op zondag 13 november 2005 17:50 schreef 075sailor het volgende:
Overigens liet die zich pas op zijn sterfbed dopen tot christen. Dus zo fanatiek als zijn moeder, de herbergierster, zal ie wel niet geweest zijn.
![]()
Was je erbij of zo?quote:
Dit is de tweede mislukte kat.quote:Op zondag 13 november 2005 18:19 schreef wonderer het volgende:
Alsof geschiedschrijving objectief is.
Nou, wil jij het tegendeel beweren dan? Je kan wel leuk met ongewone woorden gaan smijten, maar echt veel voeg je niet toe. Je zegt een hoop, maar onderbouwen, ho maar. Zo lust ik er nog wel een paar.quote:Op zondag 13 november 2005 18:22 schreef Johan_de_With het volgende:
[..]
Dit is de tweede mislukte kat.
Doe ik dat dan soms ergens? Objectief is nu juist een ''ongewoon woord'' dat ik niet in de mond genomen heb. Dit waren twee tamelijk algemene vragen over specifieke onderwerpen. Als je er iets van wist, zou je namelijk niet vragen ''Was je erbij of zo?'', want dan zou je weten dat het in een officieel document stond en dus geratificeerd was.quote:Op zondag 13 november 2005 18:26 schreef wonderer het volgende:
[..]
Nou, wil jij het tegendeel beweren dan?
''Ongewoon'' is een zeer subjectieve kwalificatie en al die woorden staan gewoon in het woordenboek. Ik smijt er dan ook niet mee.quote:Je kan wel leuk met ongewone woorden gaan smijten
Daar hebben we jou voor, natuurlijk.quote:maar echt veel voeg je niet toe.
Ja, ik kan inderdaad beter een hoop dooddoeners aan elkaar rijgen en kankeren op andermans woordenschat.quote:Je zegt een hoop, maar onderbouwen, ho maar. Zo lust ik er nog wel een paar.
Beste Johan,quote:Op zondag 13 november 2005 21:33 schreef Johan_de_With het volgende:
Ik ergerde mij aan het feit dat de loopbaan van Constantijn slechts zeer summier vermeldt wordt, omdat hierin nu juist mogelijk de verklaring ligt van zijn godsdienstige opvattingen. Hij was immers slechts een van de vele pretendenten, en had de voortekenen tegen zich. Hierover geen woord. Geen woord over het labarum, Claudius Gothicus, de Herculische dynastie, zelfs niet het roemruchte I.H.S.V. (zoek dat zelf maar op).
Kortom; over het wezenlijke geen woord. Wel slechte grappen die zich alleen van de toneelstukjes van Goor en Geer onderscheiden doordat ze niet over Constantijn's schoonmoeder, maar over diens echte moeder gaan. (Of liever, over de hausse aan overblijfselen die latere eeuwen kenmerkte.)
Als wij van doen hebben met de echte Walter Kamp, dan kan ik niet anders concluderen dan dat hij een kruising is tussen Geert Mak en Piet Bambergen. In het andere geval is het al evenmin geestig, of zelfs maar grappig.
Ik heb me er een middagje aan gewaagd, maar ik begrijp hem niet helemaal. Ik kan wel een plek voor een derde kusje bedenken maar ik geloof niet dat je dat bedoeltquote:Op maandag 14 november 2005 00:10 schreef 075sailor het volgende:
twee kusjes op je bol en kijk uit voor het derde kusje...![]()
Walter Kamp
![]()
Nee hoor wonderer. Mijn boek begint met: "Dit boek gaat over vampiers." Ik word in dit boek tweemaal gebeten door een vampier en daarom is de derde kus van mij in je nek. Ik zuig al je bloed eruit. Het boek gaat ook echt over vampiers: bloedzuigers die met list, bedrog en mooie beloftes het bloed uit volkeren zuigen - de kerken..! Ik eindig daar ook mee. "Dit boek ging over vampiers, of misschien toch niet..?"quote:Op maandag 14 november 2005 20:51 schreef wonderer het volgende:
[..]
Ik heb me er een middagje aan gewaagd, maar ik begrijp hem niet helemaal. Ik kan wel een plek voor een derde kusje bedenken maar ik geloof niet dat je dat bedoelt
Ja, Doffy. Stuur maar een (voor mijn part blanco) mailtje naar mijn e-mail adres walterkamp@hotmail.com.quote:Op maandag 14 november 2005 21:44 schreef Doffy het volgende:
Ben nou toch wel benieuwd. Walter, geldt dat aanbod van dat boek nog?
Als het goed is komt het nu bij je binnen. Veel leesplezier. En bedenk dat er al zo'n 1500 mensen 25 euro voor neergeteld hebben hahahahaquote:Op maandag 14 november 2005 21:44 schreef Doffy het volgende:
Ben nou toch wel benieuwd. Walter, geldt dat aanbod van dat boek nog?
Ik zal hem ook nog een keer lezen, dan hebben we wat te bespreken tussen al die whisky door volgende maandquote:Op maandag 14 november 2005 22:36 schreef Doffy het volgende:
Binnen! Dank je zeer, ik laat je weten wat ik ervan vond als ik het uit heb![]()
Ook zo lekker onderbouwd.quote:
Die kun je inderdaad beter houden als je niks hebt toe te voegen.quote:
Ach kom nou, niets wijst erop dat Jezus een homoseksueel was. Dit is gewoon een potje rellen tegen het christendom. Erg onvolwassen en ook nog eens volslagen achterlijk! Ik neem dat soort mensen gewoon niet serieus. Het zijn net kinderen met een geestelijke stoornis. Je moet er respect voor hebben en ze het leven gunnen, maar verder moet je ze maar laten kwakken.quote:Op dinsdag 15 november 2005 08:49 schreef dVTB het volgende:
Ben het volledig met Wonderer eens. FuifDuif klinkt iets te veel als een Christen die met de mond vol tanden staat...
Heb ik de afgelopen week uitvoerig uitgelegd dat het ondenkbaar is dat Christus niet vanwege zijn homoseksualiteit aan het kruis genageld zou zijn, krijg ik dit. Ik wil met alle genoegen mijn reacties hier in dit forum naar achteren halen zodat je ze nog een keer kunt lezen.quote:Op dinsdag 15 november 2005 10:41 schreef FuifDuif het volgende:
[..]
Ach kom nou, niets wijst erop dat Jezus een homoseksueel was. Dit is gewoon een potje rellen tegen het christendom. Erg onvolwassen en ook nog eens volslagen achterlijk! Ik neem dat soort mensen gewoon niet serieus. Het zijn net kinderen met een geestelijke stoornis. Je moet er respect voor hebben en ze het leven gunnen, maar verder moet je ze maar laten kwakken.
Ik denk niet dat je dit onder een potje rellen tegen het christendom kunt benoemen. En achterlijk al helemaal niet. De enige die je van achterlijkheid kunt betichten is het licht gelovige kerkvolk. Hoor jij daat ook bij...??quote:Op dinsdag 15 november 2005 10:41 schreef FuifDuif het volgende:
[..]
Dit is gewoon een potje rellen tegen het christendom. Erg onvolwassen en ook nog eens volslagen achterlijk!
Hoi Johan de Witt.quote:Op zondag 13 november 2005 21:33 schreef Johan_de_With het volgende:
Ik ergerde mij aan het feit dat de loopbaan van Constantijn slechts zeer summier vermeldt wordt, omdat hierin nu juist mogelijk de verklaring ligt van zijn godsdienstige opvattingen. Hij was immers slechts een van de vele pretendenten, en had de voortekenen tegen zich. Hierover geen woord. Geen woord over het labarum, Claudius Gothicus, de Herculische dynastie, zelfs niet het roemruchte I.H.S.V. (zoek dat zelf maar op).
Kortom; over het wezenlijke geen woord.
Hoezo zeikerig toontje.quote:Op zaterdag 12 november 2005 17:48 schreef Doffy het volgende:
[..]
Hoe toch eens op met je zeikerige toontje. Als je denkt dat je iets toe te voegen hebt, post dat hier dan.
Je excuses zijn royaal geaccepteerd.quote:Op dinsdag 15 november 2005 11:06 schreef FuifDuif het volgende:
Als ik sommige mensen hoor praten met een bepaalde afkeer van de kerk dan denk ik: weet je wel eens waar je het over hebt?
Mijn excuses voor mijn uitval.
Dat het volk wordt opgelicht is voor mij zonneklaar. Dat Jezus een homosexueel is geweest is dat niet. Ten eerste kun je je slechts beroepen op de bestaande bronnen. De vraag is: wordt uit de bijbel duidelijk dat de figuur jezus homosexueel was ? Zoals eerder gezegd: Met goede wil is dit te extraheren uit de bijbel, maar ook het tegendeel kan beweerd worden.quote:Op dinsdag 15 november 2005 12:54 schreef 075sailor het volgende:
Het sterke van Judas is dat ik gewoon laat zien dat het volk wordt opgelicht.
Het tegendeel beweren, dus dat Jezus heteroseksueel geweest was, is vrij lastig zoniet onmogelijk. In de bijbel (Statenbijbel zijnde HET handboek van de meest felle ggristenen) staat over affectieve relaties van Christus slechts vermeld dat Hij een leerling had dien hij beminde. Geen andere affecties in bijzondere zin en betrekking hebbende op een persoon wordt gemeld. Deze vermelding van genegenheid van Christus voor een manspersoon komt twee keer voor en beide vermeldingen in een dusdanige kontekst dat je onmiddellijk je afvraagt: "wat is hier aan de hand?"quote:Op dinsdag 15 november 2005 12:58 schreef het_fokschaap het volgende:
[..]
Dat het volk wordt opgelicht is voor mij zonneklaar. Dat Jezus een homosexueel is geweest is dat niet. Ten eerste kun je je slechts beroepen op de bestaande bronnen. De vraag is: wordt uit de bijbel duidelijk dat de figuur jezus homosexueel was ? Zoals eerder gezegd: Met goede wil is dit te extraheren uit de bijbel, maar ook het tegendeel kan beweerd worden.
Ten tweede bekijk je de boel vanuit je eigen gekleurde wereldbeeld.
Misschien moet je nog even nadenken over de definitie van relnicht, en daarna even nadenken of zoiets 2000 jaar geleden ook bestond... Maar het idee is leukquote:Op dinsdag 15 november 2005 14:28 schreef het_fokschaap het volgende:
overigens wordt de discussie interessanter als we ons afvragen of Jezus een relnicht was ! Dit gezien in het licht van de verschillende rellen rond zijn persoontje...
klopt. maar datzelfde geldt wat mij betreft ook andersomquote:Op dinsdag 15 november 2005 14:39 schreef wonderer het volgende:
Leuk stukje tekst, maar dat de kansen klein zijn dat ie homo was, betekent niet dat ze uberhaupt niet bestonden.
het huwelijk is een aanname. Jezus kan ook graag gewild hebben dat er gewoon goed voor deze Johannes werd gezorg. Om welke reden dan ook. Een goede reden is dat hij van Johannes hield, maar hier hoeft het niet te gaan om homosexuele gevoelens.quote:Jezus had volgens mij wel wat beters te doen dan rondneuken, dus of ie praktiserend homo was, valt ook nog te bezien. Dat ie ontzettend van Johannes hield, is wel duidelijk door dat aanliggen en het "huwelijk".
was zijn in de buurt van Johannes zijn ?quote:Dat ie voor het "traditionele" huwelijk is, lijkt me ook vrij logisch. Kinderen krijgen en de familielijn voortzetten was toen ontzettend belangrijk. Jezus wist echter dat hijzelf een taak had waar kinderen niet in pasten, dus voor hem had een huwelijk met een vrouw, om kinderen te krijgen (waarom zou je anders trouwen), geen zin. Hij bevond zich liever in de nabijheid van zijn echte geliefde, Johannes.
ik heb hem ook niet gelezen. Ik wacht wel op de film met Tom Hanksquote:Ik ben geloof ik de enige nog die De Da Vinci Code niet heeft gelezen, dus daar kan ik verder niks over zeggen.
de vraag is of onze definitie van relnicht de lading nog wel dektquote:Op dinsdag 15 november 2005 14:40 schreef wonderer het volgende:
[..]
Misschien moet je nog even nadenken over de definitie van relnicht, en daarna even nadenken of zoiets 2000 jaar geleden ook bestond... Maar het idee is leuk
(Homo)seksuele gevoelens zijn sowieso lastig te duiden. Ben je alleen homo als je seks met mannen hebt? Maar hoe zit het dan met die mannen die keurig getrouwd zijn, en zich te buiten gaan aan m/m seks op parkeerplaatsen?quote:Op dinsdag 15 november 2005 14:54 schreef het_fokschaap het volgende:
[..]
klopt. maar datzelfde geldt wat mij betreft ook andersom
[..]
het huwelijk is een aanname. Jezus kan ook graag gewild hebben dat er gewoon goed voor deze Johannes werd gezorg. Om welke reden dan ook. Een goede reden is dat hij van Johannes hield, maar hier hoeft het niet te gaan om homosexuele gevoelens.
[..]
was zijn in de buurt van Johannes zijn ?
[..]
ik heb hem ook niet gelezen. Ik wacht wel op de film met Tom Hanks
de definitie van homo maakt me niet uit. het gaat mij erom dat Walter Kamp een definitieve uitspraak wil doen over deze kwestie.quote:Op dinsdag 15 november 2005 15:15 schreef wonderer het volgende:
[..]
(Homo)seksuele gevoelens zijn sowieso lastig te duiden. Ben je alleen homo als je seks met mannen hebt? Maar hoe zit het dan met die mannen die keurig getrouwd zijn, en zich te buiten gaan aan m/m seks op parkeerplaatsen?
Er zijn genoeg hetero mannen die zich liever onder hun vrienden begeven dan hun vrouw. Kijk in deze ook vooral naar de moslims. Koffiehuizen voor mannen.quote:Punt een: hij hield van Johannes. Misschien had en wilde hij geen seks met hem, maar feit blijft dat hij zich liever onder de heren begaf dan onder de dames.
Net zo goed kan met heel weinig fantasie deze plek een plek genoemd worden waar mannen zich terugtrekken voor meditatie/bidden.quote:Punt twee: hij werd opgepakt in een situatie en op een plek die met heel weinig fantasie een homo-ontmoetingsplek genoemd kan worden.
Het gaat niet om alle dingen apart, maar wat ze samen opleveren.quote:Op dinsdag 15 november 2005 15:19 schreef het_fokschaap het volgende:
[..]
de definitie van homo maakt me niet uit. het gaat mij erom dat Walter Kamp een definitieve uitspraak wil doen over deze kwestie.
[..]
Er zijn genoeg hetero mannen die zich liever onder hun vrienden begeven dan hun vrouw. Kijk in deze ook vooral naar de moslims. Koffiehuizen voor mannen.
[..]
Net zo goed kan met heel weinig fantasie deze plek een plek genoemd worden waar mannen zich terugtrekken voor meditatie/bidden.
jezus verwachtte toch dat hij geslachtofferd zou worden. dat wordt toch enigszins duidelijk uit het verhaal. daarom zette hij iemand op wacht. verder lijkt het me niet duidelijk worden uit dat verhaal of dat slachtofferen gebeurde vanwege zijn vermeende homosexualiteit.quote:Op dinsdag 15 november 2005 15:32 schreef wonderer het volgende:
[..]
Het gaat niet om alle dingen apart, maar wat ze samen opleveren.
Was het jodendom een verboden godsdienst dan, dat ze iemand op de uitkijk moesten zetten om niet gestoord te worden tijdens hun "meditatie"?
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |