abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  woensdag 2 november 2005 @ 14:37:35 #1
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_31896667
quote:
Sony-cd's installeren ongevraagde software

Uitgegeven: 1 november 2005 14:43
Laatst gewijzigd: 1 november 2005 15:10
AMSTERDAM - De beveiligde cd's van fabrikant Sony installeren ongevraagde software op het moment dat deze cd's worden afgespeeld op een Windows-pc. Dit ontdekte beveiligingsexpert Mark Russinovich van Sysinternals . Het verwijderen van deze bestanden levert ook een probleem op; volgens Russinovich zal de Windows-pc na het verwijderen mogelijk kunnen crashen.

De beveiligingsexpert kwam achter deze verborgen software toen hij zijn pasgekochte cd 'Get Right with the Man' van Van Zant afspeelde op zijn computer. Deze cd is door middel van drm (Digital Rights Management) beveiligd. Na het opstarten van de cd, werd een nieuw stukje software geladen genaamd '$sys$drmserver.exe'. Deze ging echter niet weg toen de cd gestopt was met spelen.

Russinovich noemt tevens de geinstalleerde bestanden van Sony een 'rootkit'. Een rootkit is een programma dat zich onzichtbaar maakt op een systeem. Zelfs virusscanners kunnen de bestanden niet vinden. Hackers maken bijvoorbeeld veelvuldig gebruik van deze rootkits om hele systemen te kunnen overnemen.

Sony heeft nog niet gereageerd op de bevindingen van Russinovich.
Dit lijkt me een duidelijk geval van computervredebreuk, of hoe heet dat. Lijkt me dat dit niet is toegestaan dat Sony dit doet zonder dat de gebruikers mee te delen of te vragen.
Wat denken jullie?
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
  woensdag 2 november 2005 @ 14:51:10 #2
13804 MouseOver
Cabdriver from Hell
pi_31897145
Karakteristiek voor de houding van de muziekindustrie, dat lijkt me een aardige omschrijving.
Vampire Romance O+
  woensdag 2 november 2005 @ 14:58:18 #3
71333 BUG80
Stop making sense
pi_31897399
Sinds Sony de mp3 module in de laatste generatie Minidisc spelers expres heeft "gedowngrade", zodat ATRAC bestanden beter klinken dan MP3 bestanden, heb ik het helemaal gehad met die gasten.

Sony heeft de laatste tijd een soort minachting naar hun klanten toe die ik niet begrijp. Dit moet een keer fout gaan, maar dat zien ze waarschijnlijk niet vanwege hun arrogante houding.

Dit software verhaal zal hopelijk een flink staartje krijgen. Op een ander forum is ook al ontdekt dat ze waarschijnlijk een illegale licentie hebben gebruikt bij deze technologie.
pi_31897506
Ik zou als ik hun was een rechtzaak beginnen want het ongevraagd software installeren is volgens mij toch nog steeds een verboden zaak
The people who lost my respect will never get a capital letter for their name again.
Like trump...
pi_31904651
quote:
Op woensdag 2 november 2005 14:58 schreef BUG80 het volgende:
Sinds Sony de mp3 module in de laatste generatie Minidisc spelers expres heeft "gedowngrade", zodat ATRAC bestanden beter klinken dan MP3 bestanden, heb ik het helemaal gehad met die gasten.
Is dit serieus?

Wat een baggerbedrijf dan!
  woensdag 2 november 2005 @ 19:34:22 #6
10864 maartena
Needs more cowbell.
pi_31905915
Dit soort praktijken verwacht je toch eigenlijk alleen van programma's die spyware en adware op je PC installeren zoals dat 180-solutions enzo..... maar niet van een groot bedrijf als Sony.

Ik heb het ook niet zo op Sony Minidiscspelers trouwens. Ik heb er eentje in huis, en je kunt echt alleen MP3's naar dat ding sjouwen met HUN software, en die is zo brak als wat....
Proud to be American. Hier woon ik.
"Beer is proof that God loves us" - Benjamin Franklin.
-
"Those who would give up Essential Liberty to purchase a little Temporary Safety deserve neither Liberty nor Safety" - Benjamin Franklin
pi_31938208
Als *dit* echt waar is, is Sony wel heel erg verschrikkelijk dom bezig. Het imago van Sony zal enorme schade oplopen en dat zullen ze flink merken in de verkoop van consumentenelektronica.
pi_31938320
Lijkt mij niet dat dit waar is. Dat kan Sony zich niet veroorloven, daarbij is het niet helemaal legaal en een bedrijf als Sony kan dat niet zomaar maken lijkt mij.

Daarbij is het bullshit wat een of andere knul hier zegt, dat ze mp3 downgraden ofzo, atrac is gewoon beter dan mp3, simpel.
  Donald Duck held donderdag 3 november 2005 @ 20:39:42 #9
46149 __Saviour__
Superstapelsmoor op Kristel
pi_31938467
Uitgebreid verslag van wat er geinstalleerd wordt enzo: http://www.sysinternals.c(...)-digital-rights.html
❤ Rozen zijn rood ❤
❤ Viooltjes zijn blauw ❤
❤ Kristel, ik hou van jou! ❤
  donderdag 3 november 2005 @ 20:49:25 #10
9740 Knarf
Ik hou niet van titels
pi_31938789
Even van tweakers geplukt:
quote:
SonyBMG heeft een patch beschikbaar gesteld die een einde zou maken aan mogelijke problemen met pc's waarop tegen kopiëren beveiligde cd's van het label worden afgespeeld. De cd's laten bij het afspelen verborgen bestanden achter op de computers van argeloze muziekliefhebbers, waarvan de werking lijkt op die van een rootkit, wat niet zonder potentiële problemen is. Omdat de via de muziek-cd's geïnstalleerde DRM-software ervoor zorgt dat bestanden die met $sys$ beginnen verborgen worden, zouden kwaadwillenden er bijvoorbeeld eenvoudig misbruik van kunnen maken om bestanden te verbergen door ze simpelweg een $sys$-prefix te geven. Daarnaast meldde de ontdekker van de software, Mark Russinovich, merkwaardige problemen bij het handmatig verwijderen van de bestanden; zo werd bijvoorbeeld de cd-speler onzichtbaar voor het systeem. Sony is blijkbaar geschrokken van de golf van verontwaardiging die over het internet trok naar aanleiding van de zaak, en gaf het bedrijf dat verantwoordelijk is voor het schrijven van de gewraakte software, First 4 Internet, opdracht om een patch te leveren die de antikopieersoftware zichtbaar maakt en zorgt dat de cd-speler bij verwijdering ervan blijft werken. Er komt tevens een versie van de patch voor antivirusbedrijven.
http://tweakers.net/nieuws/39666


En volgens de makers van de software waren er op 1juni, al 2 millioen CD's verkocht met deze 'shit':
http://www.xcp-aurora.com/press_article.aspx?art=jun_05_art11
Don't Hold Me Back, This Is My Own Hell.
No keyboard found, press F1 to continue
  donderdag 3 november 2005 @ 21:15:27 #11
109065 sungaMsunitraM
Fancybox is not a function
pi_31939688
Wéér een reden erbij om te downloaden.
Op donderdag 28 augustus 2008 14:34 schreef Breathtaking het volgende:
:9~
pi_31939742
Sony op de spyware blacklist
  donderdag 3 november 2005 @ 21:39:41 #13
71333 BUG80
Stop making sense
pi_31940567
quote:
Op donderdag 3 november 2005 20:35 schreef Markster het volgende:
Daarbij is het bullshit wat een of andere knul hier zegt, dat ze mp3 downgraden ofzo, atrac is gewoon beter dan mp3, simpel.
Dat is geen bullshit, dat is allang bewezen. De frequentie respons van de MP3 decoder is expres aangepast, zodat de weergave minder hoge tonen bevat t.o.v. de ATRAC decoder. Kwalijke zaak.

Verder is het subjectief of ATRAC in het algemeen beter klinkt dan MP3. In 128 kbs range is MP3 (gecodeerd met Lame) in elk geval beter bevonden in een onafhankelijke luistertest.

Eerst vond ik ATRAC ook beter klinken dan MP3, totdat ik nieuwe oortelefoontjes kocht van een beter merk, toen bleek ATRAC LP2 een hoop artifacten te veroorzaken die ik eerst niet hoorde. Dit heb ik laten volgen door enkele blinde luistertesten van mezelf, waar ook uitkwam dat ik MP3 (en OGG Vorbis) beter vind dan ATRAC.
pi_31941035
In de nabije toekomst ga ik een mp3 speler kopen
Dus iig geen Sony
Are you nuts??
pi_31944196
En dan vinden ze het gek dat mensen blijven downloaden? Dit soort grappen die duidelijk wijzen op totale minachting voor de consument zetten mij er dus toe om vooral niks te kopen maar vrolijk verder te downloaden.

Hetzelfde geldt voor computersoftware, zodra een spel mij gaat vertellen dat ik bepaalde software niet mag gebruiken kan de uitgever mijn harige reet kussen, dan koop ik het toch gewoon niet en maak ik toch lekker gebruik van een illegale versie?
"It's hard to argue against cynics - they always sound smarter than optimists because they have so much evidence on their side."
pi_31944274
quote:
Op woensdag 2 november 2005 14:51 schreef MouseOver het volgende:
Karakteristiek voor de houding van de muziekindustrie, dat lijkt me een aardige omschrijving.
Yup...

Screw the bastards, download everything zeg ik altijd maar .

Warez
"It's hard to argue against cynics - they always sound smarter than optimists because they have so much evidence on their side."
pi_31950569
Sony

Daar koop ik dus nooit van m'n leven iets meer van.
"Welfare culture is bad not just because, as in Europe, it's bankrupting the state, but because it enfeebles the citizenry, it erodes self-reliance and resourcefulness."
-Mark Steyn
  vrijdag 4 november 2005 @ 06:10:36 #18
10763 popolon
Fetchez la vache!
pi_31950586
quote:
Op donderdag 3 november 2005 20:35 schreef Markster het volgende:
Lijkt mij niet dat dit waar is. Dat kan Sony zich niet veroorloven, daarbij is het niet helemaal legaal en een bedrijf als Sony kan dat niet zomaar maken lijkt mij.

Daarbij is het bullshit wat een of andere knul hier zegt, dat ze mp3 downgraden ofzo, atrac is gewoon beter dan mp3, simpel.
Lijkt jou ja.

Die mensen van SysInternals zijn gewoon heel erg goed en melden dit zeker niet zonder een gegronde reden.
Patience is not one of my virtues, neither is memory. Or patience for that matter.
pi_31950647
Op de Sony music site kun je ook een officieel bericht hierover vinden, met de melding dat ze door de commotie overgegaan zijn tot het leveren van een uninstaller. Die valt dan ook te downloaden.

Geen excuses of zo hoor,helemaalniets. Enkel de kille mededeling in een paar zinnen dat ze door alle 'ophef' (goh hoe zou dat nou komen ) een "patch" geleverd hebben.
"Welfare culture is bad not just because, as in Europe, it's bankrupting the state, but because it enfeebles the citizenry, it erodes self-reliance and resourcefulness."
-Mark Steyn
pi_31953439
quote:
Op donderdag 3 november 2005 21:15 schreef sungaMsunitraM het volgende:
Wéér een reden erbij om te downloaden.
Exacto
'And I called your name,
like an addicted to cocaine calls for the stuff he'd rather blame'
pi_31954779
Wat een tuig! en ze komen er verdomme nog mee weg ook, alleen omdat ze het geld hebben.
  vrijdag 4 november 2005 @ 11:47:42 #22
120804 Yildiz
Freedom or loyalty?
pi_31955197
Nou, voortaan dus geen Sony meer kopen, hoppa.

En dat begon weken geleden al met een digitale camera bij mij, daar was ik ook verre van tevreden mee. En daar leg je dan 220 euro voor neer ofzo.

Doei Sony
Bovenstaande tekst = C C 3.0 NL BY-NC-ND - quotes inkorten uitgezonderd.
  vrijdag 4 november 2005 @ 11:50:58 #23
120804 Yildiz
Freedom or loyalty?
pi_31955295

Goh, doet ie anders noooit
Bovenstaande tekst = C C 3.0 NL BY-NC-ND - quotes inkorten uitgezonderd.
  vrijdag 4 november 2005 @ 11:59:58 #24
71333 BUG80
Stop making sense
pi_31955580
Het gedrag van Sony verbaast me al een paar jaar. Intern zijn er bijvoorbeeld wat conflicten qua belangen: één divisie wil zoveel mogelijk mp3/minidisc spelers verkopen, terwijl de andere divisie zoveel mogelijk cd's wil verkopen.

Ik zou zeggen: geen probleem. Mensen die willen downloaden doen dat toch wel, dus hou dat lekker gescheiden. Maar nee, Sony wringt zich in allerlei bochten om de mp3/minidisc spelers zoveel mogelijk dicht te timmeren. Dit heeft er o.a. toe geleid dat je geen opnames van minidisc naar je pc kon verplaatsen, uit angst voor illegaal kopiëren. Maar waar bestaat de constante markt voor Minidisc voornamelijk uit? Journalisten en muzikanten, die dus enorm geïrriteerd raakten door dit fenomeen. Intussen wordt Sony links en rechts ingehaald door fabrikanten van MP3 recorders. Vanwege luid protest kun je op de nieuwste spelers wel opnames "uploaden", maar het kwaad is al geschied.

En zo zijn er nog legio voorbeelden, zoals een limiet op het aantal keer dat je een song naar je speler mocht verplaatsen (ook te laat gefixed). En dat verhaal met die MP3 decoder was voor mij de druppel. Sindsdien koop ik voorlopig geen Sony producten meer, op een paar cd's na.

Het verhaal in dit topic bevestigt dit weer eens.
pi_31960552
"It's hard to argue against cynics - they always sound smarter than optimists because they have so much evidence on their side."
  vrijdag 4 november 2005 @ 17:26:02 #26
71333 BUG80
Stop making sense
pi_31965757
quote:
Op vrijdag 4 november 2005 14:31 schreef Grrrrrrrr het volgende:
Sony software helpt cheaters in World of Warcraft

Val dood Sony...
Hehe, ik hoop echt dat er een paar Sony officials slecht slapen de komende tijd. Prutsers
quote:
Sony's mededeling dat hun XCP-software 'niet kwaadaardig is' kan nog best op waarheid berusten, maar de stelling dat het product 'de beveiliging niet in gevaar brengt' moet voorlopig op z'n minst met een korrel zout genomen worden.
Software dat veranderingen aanbrengt aan mijn systeem waar ik vooraf niet vanaf weet en geen toestemming voor heb gegeven zijn in mijn woordenboek per definitie kwaadaardig

[Edit]Nog een andere nuttige opmerking van Tweakers:
quote:
Daarbij is de toepassing voor $sys$ veel groter en gevaarlijker dan alleen voor een cheater van een willekeurig spel; denk hierbij aan spyware-fabrikanten die een nieuwe release plannen, keyloggers en andere meuk.
  vrijdag 4 november 2005 @ 17:32:44 #27
10763 popolon
Fetchez la vache!
pi_31965916
De Goden van SysInternals hebben ook al een rootkit revealer.

http://www.sysinternals.com/utilities/rootkitrevealer.html
Patience is not one of my virtues, neither is memory. Or patience for that matter.
pi_31967794
quote:
Op vrijdag 4 november 2005 17:26 schreef BUG80 het volgende:

[..]

Hehe, ik hoop echt dat er een paar Sony officials slecht slapen de komende tijd. Prutsers
Dat is ijdele hoop...

En nu komt er waarschijnlijk ook nog een heffing op mp3 spelers en DVD-recorders... Mooi, dan betaal ik via mijn lege cd's en DVD's en afspeel en opname apparatuur voldoende om het niet meer legaal te hoeven kopen. Happy downloading mensen .
"It's hard to argue against cynics - they always sound smarter than optimists because they have so much evidence on their side."
  vrijdag 4 november 2005 @ 19:02:09 #29
71333 BUG80
Stop making sense
pi_31968315
quote:
Op vrijdag 4 november 2005 18:43 schreef Grrrrrrrr het volgende:

[..]

Dat is ijdele hoop...
Ik ben er ook bang voor. Een eventuele schadeclaim van de makers van WoW is waarschijnlijk een schijntje voor Sony, helaas.
quote:
En nu komt er waarschijnlijk ook nog een heffing op mp3 spelers en DVD-recorders... Mooi, dan betaal ik via mijn lege cd's en DVD's en afspeel en opname apparatuur voldoende om het niet meer legaal te hoeven kopen. Happy downloading mensen .
Ik vind dat zo raar hè, die heffingen. Je betaalt toch ook geen heffing op een schroevendraaier omdat je er wel eens mee zou kunnen gaan inbreken? Ik gebruik mijn mp3 speler in 90% van de gevallen gewoon voor gekochte CD's, en gedownloade CD's die bevallen koop ik alsnog. Ik moest zeggen dat dit "legale" gedrag steeds minder aantrekkelijk wordt..
  vrijdag 4 november 2005 @ 19:20:46 #30
30789 RonaldV
Phabulous Phantoms
pi_31968955
quote:
Op donderdag 3 november 2005 20:33 schreef dVTB het volgende:
Als *dit* echt waar is, is Sony wel heel erg verschrikkelijk dom bezig. Het imago van Sony zal enorme schade oplopen en dat zullen ze flink merken in de verkoop van consumentenelektronica.
Sony zal het worst wezen. Waarom? Nou, gister submitte ik de volgende tekst voor de frontpage:
quote:
Eerder deze week bracht beveiligingsexpert Mark Russinovich van Sysinternals naar buiten dat cd's van Sony-BMG stiekem software installeren. Deze software is voor een doorsnee gebruiker niet terug te vinden. Het verwijderen van deze zogeheten rootkit is ook niet zonder risico en kan zelfs de pc onbruikbaar maken. Rootkits zijn een verzameling programma's waarmee bestanden, directories, registersleutels en software ongezien kunnen worden geïnstalleerd. De software moet er voor zorgen dat van een CD niet meer dan drie kopiën worden gemaakt. Of en wat de software nog meer doet is niet bekend. Wel bekend is dat het zich zo installeert dat zelfs gevorderde PC gebruikers rare trucs moeten uithalen om het op de harde schijf te kunnen vinden en te verwijderen.

Sony meldde tot deze week niets over deze software die al zeker 8 maanden met zeker 20 titels wordt meegeleverd. Na het openbaar worden van deze handelswijze verontschuldigt Sony zich nergens voor. De muziektak van Sony, Sony-BMG, heeft slechts een patch on line gezet die de stiekume software zichtbaar maakt op de harde schijf. "Dit service pack verwijdert de xcp-technologie waarover door diverse media is gepubliceerd. De technologie is niet kwaadaardig of onveilig. Mochten gebruikers zich toch zorgen maken, dan kunnen zij deze patch installeren om de software te verwijderen", valt er op de site te lezen. De software wordt echter niet verwijderd, maar slechts zichtbaar gemaakt.

Volgens Sysinternals is de software zo slecht geschreven dat hackers en virusschrijvers er misbruik van kunnen maken, om zo hun eigen software op PCs die met de Sony technolgie zijn besmet onzichtbaar te installeren. The Register vindt het verbazingwekkend hoe lauw er in de media en door het publiek op wordt gereageerd.
"Sony beweert dat ze tot deze week geen enkele klacht hebben ontvangen. Dus zijn mensen nog niet in de problemen gekomen, of -en dat is nog verontrustender- zitten niet zo mee dat Sony de technolgie zonder hun weten installeert. We hopen dat het niet het laatste is."

"Het besluit van Sony om een patch uit te brengen die de code niet verwijdert bewijst hoe weinig Sony zich druk maakt om de woede van gevorderde PC gebruikers. En als het daarbij blijft zullen de muziek giganten dit soort technieken steeds vaker gaan gebruiken. En opnieuw. En opnieuw," aldus The Register.
En raad eens? Het staat nog steeds in de wachtrij. Het interesseert de consument geen ene ruk, net zoals het de consument geen ene ruk interesseert dat er helemaal niets meer privé blijft aan persoonlijke gegevens. "Ik heb toch niks te verbergen, dus mijn privacy vind ik niet belangrijk". En Sony weet dat maar al te goed.
- "Blind faith in your leaders, or in anything, will get you killed" Bruce Springsteen - War
- Door controle aan de landsgrenzen op te heffen kan men nu grenzenloos gaan controleren...
- Privacy Matters
  vrijdag 4 november 2005 @ 19:40:03 #31
120804 Yildiz
Freedom or loyalty?
pi_31969649
quote:
Op vrijdag 4 november 2005 19:20 schreef RonaldV het volgende:

[..]

Sony zal het worst wezen. Waarom? Nou, gister submitte ik de volgende tekst voor de frontpage:
[..]

En raad eens? Het staat nog steeds in de wachtrij. Het interesseert de consument geen ene ruk, net zoals het de consument geen ene ruk interesseert dat er helemaal niets meer privé blijft aan persoonlijke gegevens. "Ik heb toch niks te verbergen, dus mijn privacy vind ik niet belangrijk". En Sony weet dat maar al te goed.
Helaas wel ja...
Bovenstaande tekst = C C 3.0 NL BY-NC-ND - quotes inkorten uitgezonderd.
  vrijdag 4 november 2005 @ 19:45:56 #32
9740 Knarf
Ik hou niet van titels
pi_31969855
Ach het schijnt ook zijn voordelen te hebben.
Je kan nu cheaten bij WoW.

(Niet dat ik het spel heb, maar ik vind het wel grappig)
Don't Hold Me Back, This Is My Own Hell.
No keyboard found, press F1 to continue
pi_31972562
quote:
Op vrijdag 4 november 2005 19:45 schreef Knarf het volgende:
Ach het schijnt ook zijn voordelen te hebben.
Je kan nu cheaten bij WoW.

(Niet dat ik het spel heb, maar ik vind het wel grappig)
Het schijnt ook zijn nadelen te hebben... Via hetzelfde trucje dat je kan gebruiken om te cheaten kan je ook nog heel veel andere dingen doen als je een virus of spyware progje wil schrijven...
"It's hard to argue against cynics - they always sound smarter than optimists because they have so much evidence on their side."
  vrijdag 4 november 2005 @ 21:29:04 #34
9740 Knarf
Ik hou niet van titels
pi_31972885
quote:
Op vrijdag 4 november 2005 21:19 schreef Grrrrrrrr het volgende:

[..]

Het schijnt ook zijn nadelen te hebben... Via hetzelfde trucje dat je kan gebruiken om te cheaten kan je ook nog heel veel andere dingen doen als je een virus of spyware progje wil schrijven...
Weet ik, maar ik hoop dat Blizzard nu met Sony gaat praten.

Het zou ook grappig zijn dat Everquest nu 'verneukt' gaat worden door dit programma (everquest = sony) (Sorry voor de everquest spelers).

Het rootkitpprograama van de 1 zit het spyware programma van de ander in de weg.
Don't Hold Me Back, This Is My Own Hell.
No keyboard found, press F1 to continue
pi_31982180
Ik vind trouwens dat er veel te weinig ophef hierover komt. Geen enkele van mijn collega's had ervan gehoord, toen ik het vandaag besprak. In mijn ogen is het gedrag van Sony ontoelaatbaar, dat het nergens te vinden is behalve op wat hacker sites is dan ook een grote teleurstelling.

Leuk trouwens dat je die patch niet kunt downloaden met Firefox. Mensen stappen over van IE naar Firefox omdat die bewust ActiveX niet ondersteunt, om zo virusen, spyware en andere troep te ontwijken en veiliger te browsen. Vervolgens word je door Sony gedwongen om, nadat ze troep op je pc geinstalleerd hebben, je veilige browser te verlaten en IE te moeten gebruiken om de rommel te uninstallen.
"Welfare culture is bad not just because, as in Europe, it's bankrupting the state, but because it enfeebles the citizenry, it erodes self-reliance and resourcefulness."
-Mark Steyn
  zaterdag 5 november 2005 @ 08:55:57 #36
120804 Yildiz
Freedom or loyalty?
pi_31983604
Stel nou he, hypothethisch, dus stel dat, ik nu een bankpasje maak. Met zo'n $sys$ bestandje erop.
Kan vast wel, zo klein. En ik mik het in een betaalapparaat. Vervolgens wordt dat slecht geschreven bestand ge-upload in de server van de bank.

Dat ik dan proclameer dat het veilig zou zijn, maakt toch geen zak uit, omdat het het huidige systeem omzeild, sterker nog, hackers kunnen nu een stuk makkelijker binnendringen?

Kortom, als ik dat dus met dat bankpasje zou doen (ik weet niet eens of het kan, en ik kan het ook niet, maar het is hypothetisch) dan wordt ik aan de hoogste schandpaal genageld, en ben ik strafbaar op 300 punten.

Nu doet Sony dit, en er is niemand die dit tegengaat. Is dit geen zaakje voor.
www.denationaleombudsman.nl ?
Onder het punt van, ik vind dat mijn overheid mij niet beschermd in mijn digitale bewegingen?
Bovenstaande tekst = C C 3.0 NL BY-NC-ND - quotes inkorten uitgezonderd.
pi_31983967
Onbegrijpelijk dat de media hier nog niet op gesprongen zijn. Wat Sony doet is rootkits voor iedere script-kiddie toegankelijk maken. Gebruikers die deze software geinstalleerd hebben kunnen last krijgen van allerlei rotzooi met eventueel verregaande financiele gevolgen. Daarnaast zie je nu ook al andere toepassingen die anderen schade toebrengen, ook bij Everquest2 trouwens.

Sowieso is dit een vorm van computercriminaliteit dat dit geinstalleerd wordt. Ik pleit ervoor dat iedereen Sony gaat boycotten. Ik hoop dat via mond-op-mond anti-reclame Sony een flinke klap krijgt. Ook al wordt dit niet groot gebracht, via de wel-technisch onderlegde personen zal dit alsnog flinke publiciteit krijgen.

Dat zal het probleem zijn voor de debiele media; zij snappen de verstrekkende gevolgen van deze ontwikkeling en het fenomeen rootkit helemaal niet. Zijn redacties van kranten dan zo stom?
  zaterdag 5 november 2005 @ 12:50:37 #38
30789 RonaldV
Phabulous Phantoms
pi_31987816
quote:
Op zaterdag 5 november 2005 09:48 schreef drexciya het volgende:
Onbegrijpelijk dat de media hier nog niet op gesprongen zijn. Wat Sony doet is rootkits voor iedere script-kiddie toegankelijk maken. Gebruikers die deze software geinstalleerd hebben kunnen last krijgen van allerlei rotzooi met eventueel verregaande financiele gevolgen. Daarnaast zie je nu ook al andere toepassingen die anderen schade toebrengen, ook bij Everquest2 trouwens.

Sowieso is dit een vorm van computercriminaliteit dat dit geinstalleerd wordt. Ik pleit ervoor dat iedereen Sony gaat boycotten. Ik hoop dat via mond-op-mond anti-reclame Sony een flinke klap krijgt. Ook al wordt dit niet groot gebracht, via de wel-technisch onderlegde personen zal dit alsnog flinke publiciteit krijgen.

Dat zal het probleem zijn voor de debiele media; zij snappen de verstrekkende gevolgen van deze ontwikkeling en het fenomeen rootkit helemaal niet. Zijn redacties van kranten dan zo stom?
De frontpage-crew heeft besloten mijn stukje niet te plaatsen. Waarschijnlijk heeft het een te hoog "nerd-gehalte". Beantwoordt dat je vraag over de intelligentie van de redacties een beetje?

Ik kan me herinneren dat de wereld te klein was toen Intel een serienummer in de Pentium-II meebakte die zelf over het Internet "naar huis" belde. Toen Windows XP uitkwam deed die software hetzelfde (en dan heb ik het niet over de on line activatie), en vrijwel niemand deed er iets mee, we zijn allemaal braaf doorgeschoven naar WindowsXP. Privacy is niet belangrijk meer voor de consument. "Voor onze eigen veiligheid" zijn we bereid om van alles toe te laten, zoals het vast laten leggen van onze GSM gegevens en ons surfgedrag. Pas als het consumenten (veel) geld gaat kosten komen ze in beweging.
- "Blind faith in your leaders, or in anything, will get you killed" Bruce Springsteen - War
- Door controle aan de landsgrenzen op te heffen kan men nu grenzenloos gaan controleren...
- Privacy Matters
  zaterdag 5 november 2005 @ 12:57:27 #39
120804 Yildiz
Freedom or loyalty?
pi_31987965
quote:
Op zaterdag 5 november 2005 12:50 schreef RonaldV het volgende:

[..]

De frontpage-crew heeft besloten mijn stukje niet te plaatsen. Waarschijnlijk heeft het een te hoog "nerd-gehalte". Beantwoordt dat je vraag over de intelligentie van de redacties een beetje?

Ik kan me herinneren dat de wereld te klein was toen Intel een serienummer in de Pentium-II meebakte die zelf over het Internet "naar huis" belde. Toen Windows XP uitkwam deed die software hetzelfde (en dan heb ik het niet over de on line activatie), en vrijwel niemand deed er iets mee, we zijn allemaal braaf doorgeschoven naar WindowsXP. Privacy is niet belangrijk meer voor de consument. "Voor onze eigen veiligheid" zijn we bereid om van alles toe te laten, zoals het vast laten leggen van onze GSM gegevens en ons surfgedrag. Pas als het consumenten (veel) geld gaat kosten komen ze in beweging.
Zelfs dán nog niet. Men vind het lastig, ingewikkeld en men denkt er niks tegen te kunnen doen, men vind protesteren haast eng, voor je het weet lig je op straat.

Nu durft men hooguit een beetje te schoppen tegen het aloude kwartje van Kok, omdat het zo simpel, duidelijk en helder is. Privacy is zo lastig,... de overheid zal wel volledig 100% goed zijn, je hebt toch niks te verbergen?

Mijn god...
Bovenstaande tekst = C C 3.0 NL BY-NC-ND - quotes inkorten uitgezonderd.
pi_31990017
quote:
Op zaterdag 5 november 2005 03:00 schreef StefanP het volgende:
Ik vind trouwens dat er veel te weinig ophef hierover komt. Geen enkele van mijn collega's had ervan gehoord, toen ik het vandaag besprak. In mijn ogen is het gedrag van Sony ontoelaatbaar, dat het nergens te vinden is behalve op wat hacker sites is dan ook een grote teleurstelling.
Misschien is het een idee als mensen hun lokale krant en/of computertijdschriften aan gaan schrijven met het verzoek om aandacht aan deze kwestie te besteden? Mijn krant besteed in de digitale rubriek regelmatig aandacht aan veiligheid.
"It's hard to argue against cynics - they always sound smarter than optimists because they have so much evidence on their side."
  zaterdag 5 november 2005 @ 15:32:15 #41
9740 Knarf
Ik hou niet van titels
pi_31991842
En het feest wordt steeds groter:

De verwijder software kan je Windows laten crashen, en het programma stuurt gegevens naar Sony (wat niet in de Eula staat.).
http://www.sysinternals.c(...)rous-decloaking.html
http://tweakers.net/nieuws/39720
Don't Hold Me Back, This Is My Own Hell.
No keyboard found, press F1 to continue
  zaterdag 5 november 2005 @ 15:44:53 #42
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_31992190
In roep hierbij op tot een algehele boycot van Sony!
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
pi_31992996
quote:
Op zaterdag 5 november 2005 15:44 schreef Pietverdriet het volgende:
In roep hierbij op tot een algehele boycot van Sony!
Deed ik al jaren.
For great justice!
pi_31993053
quote:
Op zaterdag 5 november 2005 15:44 schreef Pietverdriet het volgende:
In roep hierbij op tot een algehele boycot van Sony!
I second that motion!
"It's hard to argue against cynics - they always sound smarter than optimists because they have so much evidence on their side."
  zaterdag 5 november 2005 @ 16:20:48 #45
64670 Dagonet
Radicaal compromist
pi_31993107
google news resultaten
Het begint langzaamaan meer stoom te krijgen.
Op woensdag 24 sept. 2008 schreef Danny het volgende:
Dagonet doet onaardig tegen iedereen. Je bent dus helemaal niet zo bijzonder als je denkt...
Mijn grootste bijdrage aan de FP.
  zaterdag 5 november 2005 @ 16:22:06 #46
120804 Yildiz
Freedom or loyalty?
pi_31993133
Het zou helemaal mooi zijn als Sony gehacked wordt met $sys$ bestanden

Zou wel het toppunt van ironie zijn.

Btw. sinds mijn zeer slechte ervaringen met die DSC-S60 ben ik ook gekapt met Sony.

Doei!
Bovenstaande tekst = C C 3.0 NL BY-NC-ND - quotes inkorten uitgezonderd.
  zaterdag 5 november 2005 @ 16:50:47 #47
32768 DionysuZ
Respect my authority!
pi_31993939
Ook hier geen sony meer en ik zal proberen zoveel mogelijk mensen te bewegen hetzelfde te doen. sony
□ Reality is merely an illusion,albeit a very persistent one-A.Einstein
■ Of ik ben gek of de rest van de wereld.Ik denk zelf de rest van de wereld-Rudeonline
□ The war is not meant to be won.It is meant to be continuous-G.Orwell
pi_31995673
Idem. Sony zak maar in de poep.
"Welfare culture is bad not just because, as in Europe, it's bankrupting the state, but because it enfeebles the citizenry, it erodes self-reliance and resourcefulness."
-Mark Steyn
pi_31998583
jammer dat er niet meer aandacht aan besteden wordt.
  zaterdag 5 november 2005 @ 19:25:03 #50
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_31999033
quote:
Op zaterdag 5 november 2005 19:13 schreef Meh7 het volgende:
jammer dat er niet meer aandacht aan besteden wordt.
KWaliteitskranten als de Suddeutsche melden het uitgebreid op de voorpagina, maar ja, Nederlandse media, nederlandse journalisten...
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
  zaterdag 5 november 2005 @ 19:30:15 #51
71333 BUG80
Stop making sense
pi_31999272
Ik boycot ze nu ongeveer een half jaar en ik heb nog steeds geen telefoontje gekregen of ik mijn beslissing misschien wil heroverwegen in ruil voor een Playstation

Serieus:Ik denk dat massale media-aandacht meer oplevert voor de consument dan een boycot.
  zaterdag 5 november 2005 @ 19:31:40 #52
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_31999325
quote:
Op zaterdag 5 november 2005 19:30 schreef BUG80 het volgende:


Serieus:Ik denk dat massale media-aandacht meer oplevert voor de consument dan een boycot.
koop dan maar braaf verder-.
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
  zaterdag 5 november 2005 @ 19:34:40 #53
71333 BUG80
Stop making sense
pi_31999437
quote:
Op zaterdag 5 november 2005 19:31 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

koop dan maar braaf verder-.
Dat kan ik dan weer niet aan mezelf verkopen. Ik ben al te vaak door ze teleurgesteld door allerlei limieten en functies die niet bleken te werken zoals ze zouden moeten werken.

Het probleem met de media is denk ik inderdaad dat de kern van wat Sony (fout) doet vaak te technisch is voor de gemiddelde lezer. Of voor de gemiddelde journalist.
  zaterdag 5 november 2005 @ 20:38:19 #54
120804 Yildiz
Freedom or loyalty?
pi_32001820
quote:
Op zaterdag 5 november 2005 19:34 schreef BUG80 het volgende:

[..]

Dat kan ik dan weer niet aan mezelf verkopen. Ik ben al te vaak door ze teleurgesteld door allerlei limieten en functies die niet bleken te werken zoals ze zouden moeten werken.

Het probleem met de media is denk ik inderdaad dat de kern van wat Sony (fout) doet vaak te technisch is voor de gemiddelde lezer. Of voor de gemiddelde journalist.
Jup, Duitsland is over het algemeen beschouwd toch wat technischer ingesteld.
Bovenstaande tekst = C C 3.0 NL BY-NC-ND - quotes inkorten uitgezonderd.
  maandag 7 november 2005 @ 23:44:52 #55
30789 RonaldV
Phabulous Phantoms
pi_32074103
En lekker arrogant gaat Sony verder: http://webwereld.nl/articles/38218
quote:
Opvallend in deze zaak is de uitspraak van Thomas Hessa van Sony BMG's Global Digital Business tegenover NPR: "De meeste mensen weten niet eens wat een rootkit is, dus waarom zullen zij zich er zorgen om maken?"
Drie jaar geleden maakte men zich ook geen zorgen over wormen, virussen en spyware. Toch waren die toen ook al ongerief. Misschien moeten de AV-makers hier ook maar eens achteraan.
- "Blind faith in your leaders, or in anything, will get you killed" Bruce Springsteen - War
- Door controle aan de landsgrenzen op te heffen kan men nu grenzenloos gaan controleren...
- Privacy Matters
  dinsdag 8 november 2005 @ 01:10:53 #56
120804 Yildiz
Freedom or loyalty?
pi_32076949
woeps, verkeerde.
Bovenstaande tekst = C C 3.0 NL BY-NC-ND - quotes inkorten uitgezonderd.
pi_32078335
quote:
Op maandag 7 november 2005 23:44 schreef RonaldV het volgende:
En lekker arrogant gaat Sony verder: http://webwereld.nl/articles/38218
[..]

Drie jaar geleden maakte men zich ook geen zorgen over wormen, virussen en spyware. Toch waren die toen ook al ongerief. Misschien moeten de AV-makers hier ook maar eens achteraan.
Wat een loser, ongelofelijk. Ach gossie, die mensen weten toch niet wat een rootkit is, dus waar maken ze zich druk om? Alsof die klojo het wel weet, mr. ik-knip-lintjes-door-en-woon-vergaderingen-bij sukkel.

Misschien ga ik morgen maar eens een programmaatje uitvinden dat iedereen met internet bankieren automatisch 10 euro naar mijn rekening overmaakt. 99.9% snapt dat toch niet, dus dan mag het. De Sony baas heeft immers gezegd dat zoiets mag.
"Welfare culture is bad not just because, as in Europe, it's bankrupting the state, but because it enfeebles the citizenry, it erodes self-reliance and resourcefulness."
-Mark Steyn
  dinsdag 8 november 2005 @ 03:05:22 #58
6290 Dr_Crouton
Uw advertentieruimte hier.
pi_32078410
Tja, zeggen dat het illegaal downloaden van muziek schadelijke spyware kan verspreiden en zelf ongevraagd rotzooi installeren in de pc's van de consument.
The Internets, I needs it..
  dinsdag 8 november 2005 @ 14:39:17 #59
30789 RonaldV
Phabulous Phantoms
pi_32088242
- "Blind faith in your leaders, or in anything, will get you killed" Bruce Springsteen - War
- Door controle aan de landsgrenzen op te heffen kan men nu grenzenloos gaan controleren...
- Privacy Matters
pi_32088348
Ik koop gewoon op dit moment geen Sony CDs meer. Dat is de enige manier die effectief is, mits iedereen dit gaat doen natuurlijk.
Beter een baas onder je duim, dan tien bovenop
Trekt bij warm weer een poncho aan
  dinsdag 8 november 2005 @ 14:50:13 #61
30789 RonaldV
Phabulous Phantoms
pi_32088481
quote:
Op dinsdag 8 november 2005 14:44 schreef Lucille het volgende:
Ik koop gewoon op dit moment geen Sony CDs meer. Dat is de enige manier die effectief is, mits iedereen dit gaat doen natuurlijk.
Minstens zo effectief: de eerste AV-producent die deze beschouwt als malware is er inmiddels ook: Computer Associates zal de rootkit onder handen nemen vanaf de eerstkomende update van PestPatrol. Dat zal waarschijnlijk wel wat herrie gaan opleveren.
- "Blind faith in your leaders, or in anything, will get you killed" Bruce Springsteen - War
- Door controle aan de landsgrenzen op te heffen kan men nu grenzenloos gaan controleren...
- Privacy Matters
  dinsdag 8 november 2005 @ 15:03:37 #62
120804 Yildiz
Freedom or loyalty?
pi_32088818
quote:
Oeeh, i resistance
quote:
Wat Sony doet is een overtreding van de Italiaanse wet", stelt Andrea Monti van de ALCEI-EFI (Association for Freedom in Electronic Interactive Communications - Electronic Frontiers Italy). De groep wil tevens dat de Europese Unie de zaak gaat onderzoeken. "De ironie is dat een sterke industriële lobby heeft geleid tot rare wetgeving, waardoor kopiëren illegaal is. Wanneer bedrijven zoals Sony virusachtige software verspreiden, vallen zij echter onder een veel coulantere wet."
Leuk, zo'n grote industriële lobby in Brussel, kwamen die op voor de burgers waar het voor bedoeld is, of voor die stinkend rijke aziaat?
quote:
Sony maakt sinds begin dit jaar gebruik van de zogeheten xcp-technologie op audio-cd's. Deze technologie licenseert het bedrijf van het Engelse First 4 Internet. Volgens Sony zijn er twintig titels voorzien van de kopieerbeveiliging. Deze cd's installeren stiekem software die niet zichtbaar is voor de gebruiker. Tevens staat de software in contact met Sony. Gebruikers kunnen de rootkit amper verwijderen. Doen zij dat toch, dan lopen ze kans dat het systeem crasht.

Storm
Sony zelf ziet het probleem niet, getuige een uitspraak van Thomas Hessa van Sony BMG's Global Digital Business tegenover NPR: "De meeste mensen weten niet eens wat een rootkit is, dus waarom zullen zij zich er zorgen om maken?" De directeur van First 4 Internet noemde alle commotie eerder ook al 'een storm in een glas water'.
P'don? Weten hun wat deformatie is? Als Sony het niet weet, mag ik het dan uitoefenen op Sony?
Nee toch? Dat doe ik dan ook niet. Sony wel, vrij vreemd.
quote:
Beveiligingsbedrijf Computer Associates (CA) gaat niet wachten op een gerechtelijke uitspraak. Het bedrijf kwalificeert de xcp-software als spyware. Hun eTrust PestPatrol-software zal de software dan ook middels een update vanaf 12 november verwijderen van de pc. Saillant detail is dat ook de door Sony vrijgegeven patch als spyware gekwalificeerd wordt. Deze patch is voor gebruikers die de onzichtbare software zichtbaar willen maken. "De patch vertelt je niet wat het doet en het kan zelfs systemen doen crashen", stelt Sam Curry van CA.
Geweldig
quote:
Rippen dankzij drm
Sommige gebruikers zijn juist blij met de rootkit. Zo kan er met behulp van de software valsgespeeld worden in het online spel World of Warcraft. Anderen beweren dat dankzij de software van Sony de beschermde cd's juist geript kunnen worden. Met een kleine aanpassing maken zij de ripsoftware onzichtbaar, waarna ze de audio-cd probleemloos kunnen omzetten in mp3-bestanden. Deze bewering is nog niet gereproduceerd
Onverwacht neveneffect.

En ondertussen weten we allemaal dat de grote kopieer-boys hier toch geen last van hebben, desnoods pakken ze n goede cd-speler, met n optische line-out, en vangen het signaal weer op.

De normale consument die er niet om zit te springen om de wet te breken wordt er dan weer wel de dupe van. Terecht dat o.a. Italie dit hard aanpakt. Ik hoop dat er meer volgen.
Bovenstaande tekst = C C 3.0 NL BY-NC-ND - quotes inkorten uitgezonderd.
pi_32092063
Dit is dan natuurlijk wel weer lachen:
quote:
Rippen dankzij drm
Sommige gebruikers zijn juist blij met de rootkit. Zo kan er met behulp van de software valsgespeeld worden in het online spel World of Warcraft. Anderen beweren dat dankzij de software van Sony de beschermde cd's juist geript kunnen worden. Met een kleine aanpassing maken zij de ripsoftware onzichtbaar, waarna ze de audio-cd probleemloos kunnen omzetten in mp3-bestanden. Deze bewering is nog niet gereproduceerd.
Het rippen van je muziek mogelijk maken door je eigen beveiliging, oh heerlijke ironie .
"It's hard to argue against cynics - they always sound smarter than optimists because they have so much evidence on their side."
pi_32097991
Waar maakt iedereen zich zo druk om? Heeft er iemand al hinder van ondervonden? Ja nu het pas bekent is.

Alsof het trouwens helpt dat iedereen nu geen cd's meer gaat kopen, die paar nederlanders.

Ik wil het even voor Sony opnemen want ze leveren dus echt wel goeie cd's. Op mijn werk worden miljoenen cd'sper week ingekocht. Altijd perfecte kwaliteit.

Alleen het is wel slecht dat je nu kan cheaten met WoW
pi_32098355
quote:
Op dinsdag 8 november 2005 20:37 schreef versteegrob het volgende:
Waar maakt iedereen zich zo druk om? Heeft er iemand al hinder van ondervonden? Ja nu het pas bekent is.
Ah, we moeten dus maar wachten totdat de eerste trojans die gebruik maken van de exploit die dit stukje "beveiliging" mogelijk maakt onze computers binnen vallen?
quote:
Alleen het is wel slecht dat je nu kan cheaten met WoW
Vent... Bleef het daar maar bij, de mogelijkheden gaan wel even iets verder... Sony hoort van je computer af te blijven en het netjes in de EULA te vermelden als ze wel aan je PC komen.
"It's hard to argue against cynics - they always sound smarter than optimists because they have so much evidence on their side."
  woensdag 9 november 2005 @ 00:33:48 #66
9740 Knarf
Ik hou niet van titels
pi_32105449
quote:
Op dinsdag 8 november 2005 20:37 schreef versteegrob het volgende:
Waar maakt iedereen zich zo druk om? Heeft er iemand al hinder van ondervonden? Ja nu het pas bekent is.

Alsof het trouwens helpt dat iedereen nu geen cd's meer gaat kopen, die paar nederlanders.

Ik wil het even voor Sony opnemen want ze leveren dus echt wel goeie cd's. Op mijn werk worden miljoenen cd'sper week ingekocht. Altijd perfecte kwaliteit.

Alleen het is wel slecht dat je nu kan cheaten met WoW
Ze leveren ander 'gratis' de tool voor virus en spyware schrijvers. Als je de sony zooi hebt geinstalleerd, zijn de virussen en spyware onzichtbaar.
Don't Hold Me Back, This Is My Own Hell.
No keyboard found, press F1 to continue
  woensdag 9 november 2005 @ 01:06:39 #67
120804 Yildiz
Freedom or loyalty?
pi_32106181
quote:
Op dinsdag 8 november 2005 20:37 schreef versteegrob het volgende:
Waar maakt iedereen zich zo druk om? Heeft er iemand al hinder van ondervonden? Ja nu het pas bekent is.

Alsof het trouwens helpt dat iedereen nu geen cd's meer gaat kopen, die paar nederlanders.

Ik wil het even voor Sony opnemen want ze leveren dus echt wel goeie cd's. Op mijn werk worden miljoenen cd'sper week ingekocht. Altijd perfecte kwaliteit.

Alleen het is wel slecht dat je nu kan cheaten met WoW
'T valt verder niet op dat je werk en daarmee je leven afhankelijk is van Sony.
Bovenstaande tekst = C C 3.0 NL BY-NC-ND - quotes inkorten uitgezonderd.
  woensdag 9 november 2005 @ 01:49:11 #68
6290 Dr_Crouton
Uw advertentieruimte hier.
pi_32106814
En natuurlijk de hypocrisie ervan; mensen die downloaden bangmaken met rechtszaken, gestapo-achtige propaganda van de door o.a. Sony gefinancieerde clubjes omdat downloaden gevaarlijke software kan verspreiden, je gehackt kan worden, terrorisme financieert en andere bangmakerij. Nu installeren ze zelf illegaal, zonder toestemming, een rootkit dat misbruikt kan worden door ongure of puisterige figuren met teveel script/programmeertijd voor handen.

Hmm, kreeg net een auto-update van Microsoft... Zou dit ermee te maken zijn? En is Microsoft er echt zo snel bij?
The Internets, I needs it..
  woensdag 9 november 2005 @ 13:07:33 #69
120804 Yildiz
Freedom or loyalty?
pi_32115078
quote:
Op woensdag 9 november 2005 01:49 schreef Dr_Crouton het volgende:
En natuurlijk de hypocrisie ervan; mensen die downloaden bangmaken met rechtszaken, gestapo-achtige propaganda van de door o.a. Sony gefinancieerde clubjes omdat downloaden gevaarlijke software kan verspreiden, je gehackt kan worden, terrorisme financieert en andere bangmakerij. Nu installeren ze zelf illegaal, zonder toestemming, een rootkit dat misbruikt kan worden door ongure of puisterige figuren met teveel script/programmeertijd voor handen.

Hmm, kreeg net een auto-update van Microsoft... Zou dit ermee te maken zijn? En is Microsoft er echt zo snel bij?
T zou zomaar kunnen, kreeg net ook die update
Bovenstaande tekst = C C 3.0 NL BY-NC-ND - quotes inkorten uitgezonderd.
  woensdag 9 november 2005 @ 13:25:39 #70
9740 Knarf
Ik hou niet van titels
pi_32115624
quote:
Op woensdag 9 november 2005 13:07 schreef Yildiz het volgende:

[..]

T zou zomaar kunnen, kreeg net ook die update
[afbeelding]
Nee heeft er niets mee te maken:
http://support.microsoft.com/?kbid=890830
Don't Hold Me Back, This Is My Own Hell.
No keyboard found, press F1 to continue
pi_32157802
http://tweakers.net/nieuws/39801

Het lijkt er op dat dit een hele rel gaat worden en dat Sony de gebeten hond is, iets wat ze aan hun zelf te danken hebben. Ik vind het een goede zaak dat Sony aangepakt wordt, dus ben benieuwd hoe dit af gaat lopen.
Are you nuts??
  donderdag 10 november 2005 @ 21:06:22 #72
6290 Dr_Crouton
Uw advertentieruimte hier.
pi_32159650
En nu heb ik een SonyEricsson foon. Hypocriete zak dat ik ben.


The Internets, I needs it..
pi_32160889
Sony is de lul!
"It's hard to argue against cynics - they always sound smarter than optimists because they have so much evidence on their side."
  donderdag 10 november 2005 @ 22:11:29 #74
30789 RonaldV
Phabulous Phantoms
pi_32161867
En daar bovenop nog dit nieuws

Sony heeft verschillende stukken Open Source software gebruikt in deze applicatie, en volgens de bijbehorende licentie hoor je bij gebruik aan allerlei voorwaarden te voldoen. Je raadt het al: Sony voldoet daar op geen enkel manier aan.
- "Blind faith in your leaders, or in anything, will get you killed" Bruce Springsteen - War
- Door controle aan de landsgrenzen op te heffen kan men nu grenzenloos gaan controleren...
- Privacy Matters
pi_32162418
Ik hoop dat dit Sony VEEL geld gaat kosten, misschien wordt er dan eindelijk eens iets gedaan aan het klantautistische gedrag.
For great justice!
  donderdag 10 november 2005 @ 22:49:21 #76
30789 RonaldV
Phabulous Phantoms
pi_32163138
En de soap gaat maar door....

Overigens: de eerste trojan die hier gebruik van maakt is ook al gevonden (bron: TheRegister)

[ Bericht 26% gewijzigd door RonaldV op 10-11-2005 22:55:24 ]
- "Blind faith in your leaders, or in anything, will get you killed" Bruce Springsteen - War
- Door controle aan de landsgrenzen op te heffen kan men nu grenzenloos gaan controleren...
- Privacy Matters
pi_32169938
Ik denk dat ik van deze:'Most people, I think, don't even know what a rootkit is, so why should they care about it?' mijn sig ga maken ...
"It's hard to argue against cynics - they always sound smarter than optimists because they have so much evidence on their side."
pi_32171462
quote:
Op zaterdag 5 november 2005 03:00 schreef StefanP het volgende:
.........

Leuk trouwens dat je die patch niet kunt downloaden met Firefox. Mensen stappen over van IE naar Firefox omdat die bewust ActiveX niet ondersteunt, om zo virusen, spyware en andere troep te ontwijken en veiliger te browsen. Vervolgens word je door Sony gedwongen om, nadat ze troep op je pc geinstalleerd hebben, je veilige browser te verlaten en IE te moeten gebruiken om de rommel te uninstallen.
Ik geloof dat je die patch van Sony maar beter niet kunt installeren:
quote:
On November 2, 2005 Sony released a patch to remove this rootkit, while continuing to maintain that it is not malicious and does not pose a security risk. To activate this patch, you are required to go to their Web site with Microsoft Internet Explorer; users of other browsers, such as Mozilla Firefox, get a message to the effect that their browser is incompatible, because of the use of ActiveX controls which Mozilla omits. [5] It now turns out this software might be doing more than merely removing the harmful rootkit. The update is more than 3.5 megabytes in size, and it appears to contain new versions of almost all the files included in the initial installation of the entire DRM system, as well as creating some new files. In short, they’re not just taking away the rootkit-like function — they’re almost certainly adding things to the system as well. And once again, they’re not disclosing what they’re doing.
http://en.wikipedia.org/wiki/Rootkit
  vrijdag 11 november 2005 @ 10:02:23 #79
89730 Drugshond
De Euro. Mislukt vanaf dag 1.
pi_32171968
Ik hoop serieus dat Sony hier zijn vingers aan zal verbranden. Zeker nu ze de koppeling maken tussen DRM en een virus.
De eerste trojan die gemaakt maakt van deze rootkit is ook al op de markt.

Het is toch ook van den zotte, dat als je legaal je spullen koopt ongevraagd wordt opgezadeld met allerlei funky-stuff waar je niet op zit te wachten.

Toen de eerste beveiligde muziek CD's op de markt kwamen, ben ik abrupt gestopt met het kopen van geluidsdragers. De reden moge duidelijk zijn.

Ironisch is wel, dat je met muziek downloaden helemaal geen last hebt van dergelijk soort problemen.
quote:
tweakers
En dat terwijl BIG ons leert dat je van muziek downloaden virussen krijgt, en van muziek kopen niet...
  vrijdag 11 november 2005 @ 14:51:41 #80
30789 RonaldV
Phabulous Phantoms
pi_32179549
Het nieuws van vandaag:
Rootkit Sony komt in 2006 naar Nederland (webwereld)
ATO Records protesteert bij Sony BMG (TheRegister)

Overigens geeft EMI in het webwereld artikel impliciet toe zelf ook DRM-software te installeren, zij het niet stiekum.
- "Blind faith in your leaders, or in anything, will get you killed" Bruce Springsteen - War
- Door controle aan de landsgrenzen op te heffen kan men nu grenzenloos gaan controleren...
- Privacy Matters
  vrijdag 11 november 2005 @ 15:49:56 #81
120804 Yildiz
Freedom or loyalty?
pi_32181303
gelukkig heb je dan wel de orginele cover

ooit werd er een vergelijking gemaakt met sportschoenen, kopiesportschoenen zouden ook slecht zijn, en de echte niet

nu blijkt echter dat je van echte schoenen veel kans heb op voetschimmel, het wordt er niet bijgeleverd, maar je kan het wel krijgen
kopieschoenen hebben hier geen last van


daaaaar gaat die vergelijking alvast
Bovenstaande tekst = C C 3.0 NL BY-NC-ND - quotes inkorten uitgezonderd.
  vrijdag 11 november 2005 @ 19:44:03 #82
10763 popolon
Fetchez la vache!
pi_32187757
Nog meer nieuws van de ontdekker:

Sony: You don’t reeeeaaaally want to uninstall, do you?

Leuk stukje voor de mensen met interesse. Sony terreur.
Patience is not one of my virtues, neither is memory. Or patience for that matter.
pi_32198628
Onvoorstelbaar, hoe dik is die plaat voor hun kop wel niet?
"Welfare culture is bad not just because, as in Europe, it's bankrupting the state, but because it enfeebles the citizenry, it erodes self-reliance and resourcefulness."
-Mark Steyn
  zaterdag 12 november 2005 @ 08:17:46 #84
89730 Drugshond
De Euro. Mislukt vanaf dag 1.
pi_32198767
quote:
Sony staakt productie van cd's met omstreden beveiliging
Bron : Nu.Nl
Uitgegeven: 12 november 2005 00:06
AMSTERDAM - De op een na grootste muziekproducent ter wereld, Sony, staakt de verkoop van cd's die zijn uitgerust met een bepaalde kopieerbeveliging. Dat heeft de directie van het bedrijf onder dreiging van een groot aantal rechtszaken vrijdag bekendgemaakt.

Het gaat om cd's die zijn voorzien van zogenoemde XCP-technologie, die er voor zorgt dat de cd maar een beperkt aantal keren gekopieerd kan worden en dat de muziek niet op een andere geluidsdrager, zoals een iPod, gezet kan worden. De XCP-techniek, die speciaal is geschreven voor computers die op Windows draaien, heeft als 'neveneffect' dat computers erg kwetsbaar worden voor hackers. Door virussen en spyware te 'vermommen' als onderdeel van de XCP-beveiligingstechniek kan, volgens deskundigen, gemakkelijk worden ingebroken op computers.

Om rechtszaken van gebruikers en bedrijven te voorkomen die benadeeld zijn door hackers die 'meeliften' op de XCP-software, heeft Sony besloten dat de beveiligingstechniek voorlopig niet gebruikt zal worden op nieuwe cd's. In samenwerking met Microsoft wordt gezocht naar een snelle oplossing voor de huidige problemen met de XCP-beveiliging.
And another one bites the dust

[ Bericht 5% gewijzigd door Drugshond op 12-11-2005 11:04:29 ]
  zaterdag 12 november 2005 @ 10:59:29 #85
30789 RonaldV
Phabulous Phantoms
pi_32199841
quote:
Op zaterdag 12 november 2005 08:17 schreef Drugshond het volgende:

[..]

And another one bites the dust
Linkje?
- "Blind faith in your leaders, or in anything, will get you killed" Bruce Springsteen - War
- Door controle aan de landsgrenzen op te heffen kan men nu grenzenloos gaan controleren...
- Privacy Matters
pi_32199868
Voorlopig. Maw: ze gaan een uninstaller inbouwen in de DRM
For great justice!
  zaterdag 12 november 2005 @ 11:04:53 #87
89730 Drugshond
De Euro. Mislukt vanaf dag 1.
  zaterdag 12 november 2005 @ 12:50:03 #88
120804 Yildiz
Freedom or loyalty?
pi_32202080
quote:
Op zaterdag 12 november 2005 11:01 schreef QyRoZ het volgende:
Voorlopig. Maw: ze gaan een uninstaller inbouwen in de DRM
ik zat ook al, waarom nou weer voorlopig, waarom nou.

kap er gewoon mee, klaar, altijd maar weer dat voorlopig
Bovenstaande tekst = C C 3.0 NL BY-NC-ND - quotes inkorten uitgezonderd.
pi_32203818
quote:
Op zaterdag 12 november 2005 11:01 schreef QyRoZ het volgende:
Voorlopig. Maw: ze gaan een uninstaller inbouwen in de DRM
Zoiets ja...
"It's hard to argue against cynics - they always sound smarter than optimists because they have so much evidence on their side."
pi_32212161
Ik zou er niet al te blij om zijn, ze gaan met MS praten dus voor je het weet is er een vervanger waar je niet omheen kunt, omdat MS ze een handje geholpen heeft. En eentje die wel volgens alle regeltje werkt.

DRM
"Welfare culture is bad not just because, as in Europe, it's bankrupting the state, but because it enfeebles the citizenry, it erodes self-reliance and resourcefulness."
-Mark Steyn
  zaterdag 12 november 2005 @ 22:21:32 #91
30789 RonaldV
Phabulous Phantoms
pi_32217769
- "Blind faith in your leaders, or in anything, will get you killed" Bruce Springsteen - War
- Door controle aan de landsgrenzen op te heffen kan men nu grenzenloos gaan controleren...
- Privacy Matters
pi_32229936
quote:
Op zaterdag 12 november 2005 19:39 schreef StefanP het volgende:


DRM
Volgens mij is dit één van de zeer zeldzame keren dat ik het 100% met jou eens ben .
"It's hard to argue against cynics - they always sound smarter than optimists because they have so much evidence on their side."
  zondag 13 november 2005 @ 17:24:36 #93
71333 BUG80
Stop making sense
pi_32235895
The story continues...

EFF heeft eens kritisch naar de End-User License Agreement (EULA) van Sony gekeken en daar staan echt werkmaardige dingen in.
quote:
1. If your house gets burgled, you have to delete all your music from your laptop when you get home. That's because the EULA says that your rights to any copies terminate as soon as you no longer possess the original CD.

2. You can't keep your music on any computers at work. The EULA only gives you the right to put copies on a "personal home computer system owned by you."

3. If you move out of the country, you have to delete all your music. The EULA specifically forbids "export" outside the country where you reside.

4. You must install any and all updates, or else lose the music on your computer. The EULA immediately terminates if you fail to install any update. No more holding out on those hobble-ware downgrades masquerading as updates.

5. Sony-BMG can install and use backdoors in the copy protection software or media player to "enforce their rights" against you, at any time, without notice. And Sony-BMG disclaims any liability if this "self help" crashes your computer, exposes you to security risks, or any other harm.

6. The EULA says Sony-BMG will never be liable to you for more than $5.00. That's right, no matter what happens, you can't even get back what you paid for the CD.

7. If you file for bankruptcy, you have to delete all the music on your computer. Seriously.

8. You have no right to transfer the music on your computer, even along with the original CD.

9. Forget about using the music as a soundtrack for your latest family photo slideshow, or mash-ups, or sampling. The EULA forbids changing, altering, or make derivative works from the music on your computer.


Lees het artikel hier.
  zondag 13 november 2005 @ 17:48:56 #94
120804 Yildiz
Freedom or loyalty?
pi_32236516
quote:
Op zondag 13 november 2005 17:24 schreef BUG80 het volgende:
The story continues...

EFF heeft eens kritisch naar de End-User License Agreement (EULA) van Sony gekeken en daar staan echt werkmaardige dingen in.
[..]



Lees het artikel hier.
En dan vinden ze het héél gek dat meer en meer mensen er schijt aan krijgen
Bovenstaande tekst = C C 3.0 NL BY-NC-ND - quotes inkorten uitgezonderd.
  zondag 13 november 2005 @ 17:58:35 #95
120804 Yildiz
Freedom or loyalty?
pi_32236765
quote:
Op zondag 13 november 2005 17:24 schreef BUG80 het volgende:
The story continues...

EFF heeft eens kritisch naar de End-User License Agreement (EULA) van Sony gekeken en daar staan echt werkmaardige dingen in.
[..]



Lees het artikel hier.
Nog n goed artikel trouwens:
http://www.eff.org/deeplinks/archives/cat_digital_television.php
Binnenkort, met die digitale recorders, moeten ze binnenkort hollywood-approved zijn

dat betekend, niet die afleveringen van Sopranos op kunnen nemen, die koop je maar op DVD
dat betekend, niet langer dan2 weken afleveringen van andere series op kunnen nemen, je betaald maar lekker
dat betekend nog veel meer puinzooi


hendig, een digitale recorder, het ziet er beter uit, maar je kan er absoluut veel minder mee dan met een ouderwetse videorecorder

hmm, misschien dat ik hier zo n topic over start, wurg de digitale TV ofzo.
Bovenstaande tekst = C C 3.0 NL BY-NC-ND - quotes inkorten uitgezonderd.
  zondag 13 november 2005 @ 20:43:39 #96
32768 DionysuZ
Respect my authority!
pi_32241470
ze gooien hun eigen ruiten in .. wat denk je dat mensen gaan doen als ze zoveel problemen krijgen met legale audio en video? Precies, downloaden zodat je die problemen niet hebt.
□ Reality is merely an illusion,albeit a very persistent one-A.Einstein
■ Of ik ben gek of de rest van de wereld.Ik denk zelf de rest van de wereld-Rudeonline
□ The war is not meant to be won.It is meant to be continuous-G.Orwell
  zondag 13 november 2005 @ 20:54:41 #97
120804 Yildiz
Freedom or loyalty?
pi_32241812
quote:
Op zondag 13 november 2005 20:43 schreef DionysuZ het volgende:
ze gooien hun eigen ruiten in .. wat denk je dat mensen gaan doen als ze zoveel problemen krijgen met legale audio en video? Precies, downloaden zodat je die problemen niet hebt.
vroeger ging het hele video-systeem van philips eruit omdat het geen porno kon spelen
nu worden er dvdspelers/HDD-recorders verkocht die niet eens porno op kunnen nemen

niet dat men het wil, nee, rijke organisaties uit hollywood spelen het via smerige lobby's door de wetten heen, het gaan letterlijk nergens over.

http://www.eff.org/deeplinks/archives/cat_digital_television.php

liberaal aan de ene kant, maar zo a-democratisch en debiel aan de andere kant
en de burger heeft straks geen andere keuze dan een hollywood-goedgekeurd apparaat

waar is die zogenaamde vrije markt waar liberalisten het altijd zo over hebben?
Bovenstaande tekst = C C 3.0 NL BY-NC-ND - quotes inkorten uitgezonderd.
  zondag 13 november 2005 @ 20:59:42 #98
71333 BUG80
Stop making sense
pi_32241962
quote:
Op zondag 13 november 2005 17:48 schreef Yildiz het volgende:

[..]

En dan vinden ze het héél gek dat meer en meer mensen er schijt aan krijgen
Nou inderdaad. Als ik een Sony CD koop ga ik me toch niet houden aan de license agreement. Als ik dan toch illegaal bezig ben, dan kan ik de boel net zo goed downloaden, dan hoef ik me ook niet aan die idiote EULA te houden.

Zo gaan mensen toch denken, beste Sony
  zondag 13 november 2005 @ 21:06:21 #99
48067 neo2000
Asking the important questions
pi_32242149
[sony logica]
Ik haal mijn albums voortaan wel van Usenet af. Toch geen platenlabel die begrijpt hoe usenet werkt, waarom zullen ze zich ervoor interesseren dan?
[/sony logica]

[ Bericht 0% gewijzigd door neo2000 op 13-11-2005 21:33:11 ]
Common sense is my super power. What's yours?
Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
  zondag 13 november 2005 @ 21:15:05 #100
71333 BUG80
Stop making sense
pi_32242405
quote:
Op zondag 13 november 2005 21:06 schreef neo2000 het volgende:
[sony logica]
Ik haal mijn albums voortaan wel van Usenet af. Toch geen platenlabel die begrijpot hoe usenet werkt, waarom zullen ze zich ervoor interesseren dan?
[/sony logica]


Laten we dit even doortrekken naar de auto-industrie. Stel dat je een auto van Sony zou kopen en je moet akkoord gaan met het volgende:
quote:
* Je mag je auto niet parkeren op een plek anders dan je eigen garage.

* Je mag niet met je auto naar het buitenland.

* Elke upgrade die Sony maakt moet je ook daadwerkelijk toevoegen aan je garage

* Sony heeft het recht om bewakingscamera's en afluisterapparatuur te installeren in je garage, als ze dat willen

* Als er iets mis is krijg je hoogstens 5 dollar vergoeding

* Je mag niemand anders meenemen in je auto of andere mensen erin laten rijden. Je mag er ook niks aan veranderen.
Nou is een auto natuurlijk lastig te kopiëren, maar toch.
  maandag 14 november 2005 @ 01:21:25 #101
30789 RonaldV
Phabulous Phantoms
pi_32248785
Het is feest in platenland, de grote platenboeren hebben het grondig verpest:
http://www.tweakers.net/nieuws/39847

- "Blind faith in your leaders, or in anything, will get you killed" Bruce Springsteen - War
- Door controle aan de landsgrenzen op te heffen kan men nu grenzenloos gaan controleren...
- Privacy Matters
  Donald Duck held maandag 14 november 2005 @ 01:26:06 #102
46149 __Saviour__
Superstapelsmoor op Kristel
pi_32248871
quote:
Bovendien, zo schrijft de site, wordt ook bij deze software een volstrekt ontoereikende EULA aan de gebruiker gepresenteerd. Wanneer men niet met de gegeven voorwaarden akkoord gaat, wordt toch een DRM-beveiliging geïnstalleerd en geactiveerd
Zo, da's echt smerig
❤ Rozen zijn rood ❤
❤ Viooltjes zijn blauw ❤
❤ Kristel, ik hou van jou! ❤
  maandag 14 november 2005 @ 09:37:52 #103
120804 Yildiz
Freedom or loyalty?
pi_32251782
quote:
Op maandag 14 november 2005 01:26 schreef __Saviour__ het volgende:

[..]

Zo, da's echt smerig
Precies.
Bovenstaande tekst = C C 3.0 NL BY-NC-ND - quotes inkorten uitgezonderd.
  maandag 14 november 2005 @ 10:20:20 #104
71333 BUG80
Stop making sense
pi_32252433
Er schijnen op dit moment al 6 aanklachten behandeld te worden. Ik hoop niet alleen dat Sony ze allemaal gaat verliezen, ik hoop vooral dat ze er eindelijk eens van leren. Don't bite the hand that feeds you.

Het mooie van de VS is dat je iedereen z'n aandacht hebt zodra het woord "security" valt

Lees bijvoorbeeld dit artikel uit de Washington Post. De overheid gaat zich er nu mee bemoeien, die vind dat Sony het land in gevaar kan brengen:
quote:
"If we have an avian flu outbreak here and it is even half as bad as the 1918 flu, we will be enormously dependent on being able to get remote access for a large number of people, and keeping the infrastructure functioning is going to be a matter of life and death and we take it very seriously."
Ok, je kunt ook overdrijven
pi_32256642
Naast Symantec gaat ook M$ actie ondernemen:
Microsoft Antispyware gaat rootkit Sony te lijf
  dinsdag 15 november 2005 @ 17:18:43 #106
30789 RonaldV
Phabulous Phantoms
pi_32290457
Kasperky is ook aan de gang met het probleem, en Sony Nederland geeft aan dat de kans dat de rootkit naar Europa komt aanmerkellijk is geslonken: webwereld
- "Blind faith in your leaders, or in anything, will get you killed" Bruce Springsteen - War
- Door controle aan de landsgrenzen op te heffen kan men nu grenzenloos gaan controleren...
- Privacy Matters
pi_32307541
quote:
Sony haalt miljoenen cd's terug

NEW YORK Het mediabedrijf van Sony haalt enkele miljoenen cd's met een omstreden kopieerbeveiliging terug uit de winkels. Het slot staat op cd's van onder meer Natasha Bedingfield, Céline Dion en Neil Diamond.

In totaal gaat het om ongeveer vijftig titels, waarvan zo'n vijf miljoen cd's zijn geproduceerd. Klanten kunnen de cd's in de winkel omruilen.

Een computerdeskundige ontdekte dat de beveiliging de computer kwetsbaar maakt voor kwaadwillenden. Zij kunnen met een virus de pc in hun macht krijgen. Sony dacht een oplossing voor het probleem te hebben, maar die werkte averechts.
www.nos.nl
  woensdag 16 november 2005 @ 11:05:04 #108
30789 RonaldV
Phabulous Phantoms
pi_32308721
- "Blind faith in your leaders, or in anything, will get you killed" Bruce Springsteen - War
- Door controle aan de landsgrenzen op te heffen kan men nu grenzenloos gaan controleren...
- Privacy Matters
pi_32311094
quote:
Op woensdag 2 november 2005 14:37 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Dit lijkt me een duidelijk geval van computervredebreuk, of hoe heet dat. Lijkt me dat dit niet is toegestaan dat Sony dit doet zonder dat de gebruikers mee te delen of te vragen.
Wat denken jullie?
Tja, de vrije markt he. Dan krijg je dat.
  woensdag 16 november 2005 @ 12:40:31 #110
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_32311797
quote:
Op woensdag 16 november 2005 12:21 schreef thabit het volgende:

[..]

Tja, de vrije markt he. Dan krijg je dat.
Boven de wet staan is niets voor de vrije markt. Sterker nog, de veiligheid van bezit is een absolute vereiste voor de vrije markt. Sony maakt hier inbreuk op het bezit van mensen. De correctie daarvoor vindt nu wel plaats in de vrije markt. Wie kiest er nu nog voor sony?
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
  woensdag 16 november 2005 @ 13:21:56 #111
120804 Yildiz
Freedom or loyalty?
pi_32312959
Ik allang niet meer, maar het valt wel op dat de eerste 2 weken hier Sony geen kik gaf.
En toen ineens alle aanklachten binnenstroomden van talloze advocatenkantoren uit de hele US (vooral uit californie, viel me op, zal wel met hollywood te maken hebben) en zelfs hele landen als Italie vroegen om een verbod.

Zie bijvoorbeeld
November 14, 2005 Sony-BMG Should Recall Infected CDs, Repair Damage Done

Verschillende amerikaanse advocatenkantoren hebben toen een team gevormd, en had de EIS neergelegd om voor vrijdag een hele flinke stapel CD's terug te halen.
Aldus geschiedde, maar was die aanklacht er niet, dan had Sony nog steeds gezegd van:
'het kan geen kwaad, ofzo'

Kijk maar eens wat deze stichting in zo'n korte tijd op touw heeft weten te zetten, bijvoorbeeld.
http://www.eff.org/IP/DRM/

Ook interessant, dezelfde stichting meld dat cell-phone-tracking er in de USA uitgaat, en niet meer mag zonder uitzonderlijke toestemming. Benieuwd of dat ook overvliegt naar Nederland, waar alle lokaties van alle mobiele telefoons maanden worden opgeslagen.

[ Bericht 18% gewijzigd door Yildiz op 16-11-2005 13:30:49 ]
Bovenstaande tekst = C C 3.0 NL BY-NC-ND - quotes inkorten uitgezonderd.
  woensdag 16 november 2005 @ 13:53:35 #112
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_32313780
quote:
Op woensdag 16 november 2005 13:21 schreef Yildiz het volgende:
Benieuwd of dat ook overvliegt naar Nederland, waar alle lokaties van alle mobiele telefoons maanden worden opgeslagen.
Nee, alleen daar waar relevant voor de billing informatie, dus alleen op het moment dat je belt, en dan alleen de cel info en niet je lokatie, maar slecht welke cel.
Met de nieuwe wet bewaarplicht gaat dat overginds veranderen.
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
  woensdag 16 november 2005 @ 13:57:57 #113
120804 Yildiz
Freedom or loyalty?
pi_32313888
quote:
Op woensdag 16 november 2005 13:53 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Nee, alleen daar waar relevant voor de billing informatie, dus alleen op het moment dat je belt, en dan alleen de cel info en niet je lokatie, maar slecht welke cel.
Met de nieuwe wet bewaarplicht gaat dat overginds veranderen.
Hoe kwamen ze dan aan die duizenden telefoonnummers, toendertijd met dat Feyenoord-supporters-verklik-smsje? Zouden die allemaal tijdens de wedstrijd gebeld hebben?

Anyway, das offtopic.
Dit is on-topic.

bron: Sp!ts http://hirespdf.spitsnet.nl/2005-11-16/SPI20051116.pdf pagina 21
Bovenstaande tekst = C C 3.0 NL BY-NC-ND - quotes inkorten uitgezonderd.
  Lieve Belg woensdag 16 november 2005 @ 14:20:07 #114
86282 Jump
[Belg.] Jump (de ~ (m.))
pi_32314465
Op zondag 28 oktober 2007 01:07 schreef clumsy_clown het volgende:
Jump daarentegen, is wáy minder braaf en lief dan hij lijkt
          «shmoop|dingen» jawel, jij bent Superjump
  woensdag 16 november 2005 @ 16:37:01 #115
32768 DionysuZ
Respect my authority!
pi_32318166
quote:
Op woensdag 16 november 2005 13:53 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Nee, alleen daar waar relevant voor de billing informatie, dus alleen op het moment dat je belt, en dan alleen de cel info en niet je lokatie, maar slecht welke cel.
Met de nieuwe wet bewaarplicht gaat dat overginds veranderen.
quote:
Nadat in een eerder stadium stenengooiers gezocht werden door de politie Rotterdam, wil de politie nu ook zogenoemde meelopers pakken naar aanleiding van de rellen op 17 april 2005. In dit kader is een SMS dienst opgezet. De politie heeft 17.000 telefoonnummers achterhaald die in de omgeving van de Kuip waren tijdens de genoemde rellen.

De tekst van de SMS:
"Tijdens de voetbalrellen van 17 april 2005 was u nabij stadion De Kuip. De politie doet hiernaar onderzoek en vraagt uw medewerking. Zie www.politie-rijnmond.nl"
bron
□ Reality is merely an illusion,albeit a very persistent one-A.Einstein
■ Of ik ben gek of de rest van de wereld.Ik denk zelf de rest van de wereld-Rudeonline
□ The war is not meant to be won.It is meant to be continuous-G.Orwell
  Lieve Belg woensdag 16 november 2005 @ 16:39:40 #116
86282 Jump
[Belg.] Jump (de ~ (m.))
pi_32318263
quote:
Op woensdag 16 november 2005 16:37 schreef DionysuZ het volgende:

[..]


[..]

bron
Verkeerd topic?
Op zondag 28 oktober 2007 01:07 schreef clumsy_clown het volgende:
Jump daarentegen, is wáy minder braaf en lief dan hij lijkt
          «shmoop|dingen» jawel, jij bent Superjump
  woensdag 16 november 2005 @ 17:04:35 #117
32768 DionysuZ
Respect my authority!
pi_32318938
quote:
Op woensdag 16 november 2005 16:39 schreef Jump het volgende:

[..]

Verkeerd topic?
Nee ik reageerde op pietverdriet eerder in dit topic inderdaad wel offtopic
□ Reality is merely an illusion,albeit a very persistent one-A.Einstein
■ Of ik ben gek of de rest van de wereld.Ik denk zelf de rest van de wereld-Rudeonline
□ The war is not meant to be won.It is meant to be continuous-G.Orwell
pi_32320213
Fuck DRM
"It's hard to argue against cynics - they always sound smarter than optimists because they have so much evidence on their side."
  woensdag 16 november 2005 @ 18:58:37 #119
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_32321903
quote:
Op woensdag 16 november 2005 16:37 schreef DionysuZ het volgende:

[..]


[..]

bron
Er is een uitzondering voor prepay toestellen, daarvan worden meer gegevens opgeslagen.
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
pi_32323937
-edit-
  woensdag 16 november 2005 @ 20:16:34 #121
262 Re
Kiss & Swallow
pi_32324105
quote:
Op maandag 14 november 2005 10:20 schreef BUG80 het volgende:
Lees bijvoorbeeld dit artikel uit de Washington Post. De overheid gaat zich er nu mee bemoeien, die vind dat Sony het land in gevaar kan brengen:
[..]
het land van de Patriot act
04-08-11, 02-02-12, 20-06-14, 13-08-15
  woensdag 16 november 2005 @ 22:03:41 #122
120804 Yildiz
Freedom or loyalty?
pi_32327490
quote:
Op woensdag 16 november 2005 20:16 schreef Re het volgende:

[..]

het land van de Patriot act
Dat ligt gelukkig ook wel lekker onder vuur.
Bovenstaande tekst = C C 3.0 NL BY-NC-ND - quotes inkorten uitgezonderd.
  woensdag 16 november 2005 @ 22:31:35 #123
52513 whosvegas
The Trickster
pi_32328406
http://tweakers.net/nieuws/39896

Dit hadden ze veel eerder moeten doen
Als er niet zo'n ophef over was, met dreigende rechtzaken enzo, zouden ze gewoon die cd's blijven produceren en verkopen.
Are you nuts??
  donderdag 17 november 2005 @ 12:09:47 #124
48067 neo2000
Asking the important questions
pi_32339278
Volgens mij is het gewoon simpel.. Sony wiste ervan, maar als er wat op een weblog gepost wordt, gaan ze echt geen moeite doen. Nu kan het het bedrijf geld gaan kosten (rechtzaken e.d.) en dan opeens zijn "ze" zelf bereid er wat aan te gaan doen. Beetje kansloos eigenlijk. Geeft denk ik wel aan dat Sony doorheeft dat ze wel degelijk fout zitten met die incomplete EULA e.d.
Common sense is my super power. What's yours?
Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
pi_32339815
quote:
November 16, 2005

Re: Request for Immediate Product Removal

Dear SONY BMG Music Entertainment Account:

You may be aware of the recent attention given to the XCP content protection software included on some SONY BMG CDs. This software was provided to us by a third-party vendor, First4Internet. We are writing to provide you with information about the XCP technology. In addition, we are asking for your cooperation in removing these CDs from your inventory and supplying consumers with new copies of the same titles without the software.

Security concerns have been raised regarding the use of CDs containing this XCP software. It is important to note that the issues regarding these discs apply only when the CDs are played on computers, not on conventional, non-computer-based CD and/or DVD players. For consumers who wish to play these CDs on their computers, we have issued a software update that we believe addresses the security concerns. Shortly, we will provide a revised and secure uninstall procedure for the XCP software.

Attached to this letter is a list of the titles containing the XCP software. Please note that this issue does not affect any titles not on the list which may have employed a different content protection technology.

We want you to know of the steps we are taking, and ask for your cooperation in supporting them:

1. Please immediately remove from your store shelves and warehouses the titles on the attached list and return those titles to us. We will, of course, give you credit at the price paid for returned merchandise. We are currently manufacturing replacement titles. Your account representative can give you instructions on how to ship the product to us at no cost to you.

2. We are commencing a direct consumer exchange program whereby consumers may return product containing the XCP software for a replacement version of that title without the software. The details of this program, as well as an FAQ and other information, will be posted shortly on: http://cp.sonybmg.com/xcp. At this website, we will also make available a printable fact sheet that you may provide to customers who have questions about this situation. A copy of the fact sheet will also be available on SONY BMG Central.

3. In addition to alerting your customers to the direct exchange program, if they ask to exchange titles at your retail outlet(s), we encourage you to fulfill their request using the new CDs made available to you. We will credit you for opened and unopened XCP content-protected compact discs returned to us.

Thank you for your understanding and cooperation. We strongly believe these steps are beneficial in ensuring our and your continued goodwill with consumers and artists. SONY BMG remains committed to the goal of producing a safe and enjoyable music experience.

For questions regarding this program, please contact your account representative.

Sincerely,


SONY BMG Sales Enterprise



CD’s Containing XCP Content

Protection Technology

Note: We will shortly be releasing new versions of these titles without the XCP software. You therefore need to check this list for both the name of the album and the item number (which can be found on the spine of the CD). If the item number is not listed below, your CD does not contain XCP content protection.

ARTIST
ALBUM
ITEM NUMBER(S)

1.
A Static Lullaby
Faso Latido
CK92772

2.
Acceptance
Phantoms
CK89016

3.
Amerie
Touch
CK90763

4.
Art Blakey
Drum Suit
CK93637

5.
The Bad Plus
Suspicious Activity?
CK94740

6.
Bette Midler
Sings the Peggy Lee Songbook
CK95107 CK74815

7.
Billy Holiday
The Great American Songbook
CK94294

8.
Bob Brookmeyer
Bob Brookmeyer & Friends
CK94292

9.
Buddy Jewell
Times Like These
CK92873

10.
Burt Bacharach
At This Time
CK97734

11.
Celine Dion
On Ne Change Pas
E2K97736

12.
Chayanne
Cautivo
LAK96819 LAK96818 LAK95886

13.
Chris Botti
To Love Again
CK94823

14.
The Coral
The Invisible Invasion
CK94747

15.
Cyndi Lauper
The Body Acoustic
EK94569

16.
The Dead 60's
The Dead 60's
EK94453

17.
Deniece Williams
This Is Niecy
CK93814

18.
Dextor Gordon
Manhattan Symphonie
CK93581

19.
Dion
The Essential Dion
CK92670

20.
Earl Scruggs
I Saw The Light With Some Help From My Friends
CK92793

21.
Elkland
Golden
CK92036

22.
Emma Roberts
Unfabulous And More: Emma Roberts
CK93950 CK97684

23.
Flatt & Scruggs
Foggy Mountain Jamboree
CK92801

24.
Frank Sinatra
The Great American Songbook
CK94291

25.
G3
Live In Tokyo
E2K97685

26.
George Jones
My Very Special Guests
E2K92562

27.
Gerry Mulligan
Jeru
CK65498

28.
Horace Silver
Silver's Blue
CK93856

29.
Jane Monheit
The Season
EK97721

30.
Jon Randall
Walking Among The Living
EK92083

31.
Life Of Agony
Broken Valley
EK93515

32.
Louis Armstrong
The Great American Songbook
CK94295

33.
Mary Mary
Mary Mary
CK94812 CK92948

34.
Montgomery Gentry
Something To Be Proud Of: The Best of 1999-2005
CK75324 CK94982

35.
Natasha Bedingfield
Unwritten
EK93988

36.
Neil Diamond
12 Songs
CK94776 CK97811

37.
Nivea
Complicated
82876671562

38.
Our Lady Peace
Healthy In Paranoid Times
CK94777

39.
Patty Loveless
Dreamin' My Dreams
EK94481

40.
Pete Seeger
The Essential Pete Seeger
CK92835

41.
Ray Charles
Friendship
CK94564

42.
Rosanne Cash
Interiors
CK93655

43.
Rosanne Cash
King's Record Shop
CK86994

44.
Rosanne Cash
Seven Year Ache
CK86997

45.
Shel Silverstein
The Best Of Shel Silverstein
CK94722

46.
Shelly Fairchild
Ride
CK90355

47.
Susie Suh
Susie Suh
EK92443

48.
Switchfoot
Nothing Is Sound
CK96534 CK96437 CK94581

49.
Teena Marie
Robbery
EK93817

50.
Trey Anastacio
Shine
CK96428

51.
Van Zant
Get Right With The Man
CK93500

52.
Vivian Green
Vivian
CK90761

Note: Two titles, Ricky Martin’s "Life" and Peter Gallagher’s "7 Days in Memphis" were released with a content protection grid on the back of the CD packaging but XCP content protection software was not actually included on the albums.
  zondag 20 november 2005 @ 14:04:13 #126
120804 Yildiz
Freedom or loyalty?
pi_32424074
Ik denk dat ik mijn abonnement op DeIngenieur en daarmee technisch weekblad ook maar weer gaat afzeggen, wat een laffe suck-ups daar zeg.
Of het moet de eerste propaganda van Sony zijn in de stijl van 'wir haben es nich gewust'


bron: technisch weekblad 18 november 2005, ik vind het artikel kwalitatief zeer miniem.
Men stelt namelijk niet dat er tientallen rechtzaken klaarlagen, en dat men onder druk van die rechtzaken van o.a. www.eff.org pas besloot om CD's terug te halen. Dat was namelijk precies de eis van www.eff.org
Hier in dit artikel wordt alleen gesteld dat Sony het terughaalde nadat men erachter kwam dat er fouten in zaten.

Aanschouw de halve waarheid en daarmee de hele leugen.
Rechtzaken wordt wel genoemd, maar ondergeschoffeld.
Tevens zie ik ook niet terug dat er wél wat geïnstalleerd werdt zelfs als je níet akkoord ging. Dat lijkt me toch een vrij zware aanklacht, maar nee, dat staat er ook al niet in. Tsssk.
Bovenstaande tekst = C C 3.0 NL BY-NC-ND - quotes inkorten uitgezonderd.
  zondag 20 november 2005 @ 14:15:03 #127
89730 Drugshond
De Euro. Mislukt vanaf dag 1.
  vrijdag 25 november 2005 @ 08:53:34 #128
120804 Yildiz
Freedom or loyalty?
pi_32558423
Schop

Alsnog een aanklacht erbij.
quote:
Texaan klaagt SonyBMG aan vanwege spyware

Dinsdag 22 november 2005, 10:03 - De Texaanse advocaat-generaal Greg Abbott klaagt SonyBMG aan wegens het meeleveren van spyware op minstens 52 verschillende audio-cd's.

Ondanks het omruilprogramma dat Sony onlangs in het leven riep om de gewraakte cd's terug te halen, zijn de schijfjes nog steeds beschikbaar. De staat Texas wil daarom een boete van 100.000 dollar per overtreding van de zogeheten Consumer Protection Against Computer Spyware Act, zo meldt CNet. Deze Amerikaanse wet werd eerder dit jaar in het leven geroepen om de verspreiding van spyware strafbaar te stellen. "Sony belazert consumenten digitaal door ongemerkt spyware op hun computer te installeren", aldus Abbott in een verklaring.

Sinds bekend is geworden dat SonyBMG op bepaalde cd's rootkits meelevert, is de platenmaatschappij in zwaar weer gekomen. Diverse privacy-organisaties zijn bezig met het voorbereiden van rechtszaken. Anti-spywarebedrijven wapenen zich inmiddels tegen de rootkit. Daarnaast lijkt de spyware, die Sony licenseert van First 4 Internet, inbreuk te maken op het auteursrecht, omdat de software gebruik maakt van software die gedistribueerd wordt onder de lgpl-licentie.

De platenmaatschappij probeert de schade te beperken door een uninstaller vrij te geven. Deze blijkt echter de pc open te zetten en dus kwetsbaar te maken. Een Trojaans paard maakt inmiddels handig gebruik van de rootkit om zichzelf onzichtbaar in pc's te nestelen.
bron: http://www.webwereld.nl/articles/38445
Bovenstaande tekst = C C 3.0 NL BY-NC-ND - quotes inkorten uitgezonderd.
  woensdag 30 november 2005 @ 14:32:59 #129
30789 RonaldV
Phabulous Phantoms
pi_32696361
Het begint nu toch zeer te doen bij Sony. Ze blijken al begin oktober te zijn gewaarschuwd. http://webwereld.nl/articles/38579
- "Blind faith in your leaders, or in anything, will get you killed" Bruce Springsteen - War
- Door controle aan de landsgrenzen op te heffen kan men nu grenzenloos gaan controleren...
- Privacy Matters
  woensdag 30 november 2005 @ 14:39:25 #130
89730 Drugshond
De Euro. Mislukt vanaf dag 1.
pi_32696537
quote:
Op woensdag 30 november 2005 14:32 schreef RonaldV het volgende:
Het begint nu toch zeer te doen bij Sony. Ze blijken al begin oktober te zijn gewaarschuwd. http://webwereld.nl/articles/38579
quote:
Sony allang gewaarschuwd voor gebruik rootkit

Woensdag 30 november 2005, 11:33 - Sony is gewaarschuwd voor de gevaren van de rootkit, lang voordat het bestaan ervan publiekelijk bekend werd. Desondanks drukte het bedrijf de technologie door.

Antivirusbedrijf F-Secure waarschuwde SonyBMG begin oktober al de rootkit-software niet te implementeren op audio-cd's van de platenmaatschappij. "Als Sony had opgelet toen we hen het probleem meldden, dan hadden ze alle problemen kunnen voorkomen", stelt Mikko Hypponen van F-Secure tegenover Businessweek. Volgens Hypponen is SonyBMG al op 4 oktober gewaarschuwd.

F-Secure begon de rootkit te onderzoeken op verzoek van een klant. Deze klant, John Guarino, repareert pc's en probeerde al tijden een rootkit te verwijderen. Tot zijn verbazing bleek de kwaadaardige software van SonyBMG afkomstig te zijn. "Dit was echt slecht", zegt Guarino. "Het ergste wat je op je pc kan hebben is een rootkit, en nu bleek Sony deze te installeren op pc's van consumenten."

Na onderzoek besloot het beveiligingsbedrijf per mail contact op te nemen met SonyBMG. Thomas Hesse van Sony zag niet veel in de waarschuwing van F-Secure: "Er werd in die mail gesproken over een rootkit, maar niet dat dat slecht zou kunnen zijn." Overigens stelde Hesse in een radio-interview dat 'de meeste mensen niet eens weten wat een rootkit is, dus waar maken zij zich nou helemaal zorgen over?'
Gek

SonyBMG heeft de bevindingen van F-Secure destijds toch voorgelegd aan First 4 Internet. Dat bedrijf levert de omstreden xcp-technologie aan SonyBMG. Wat er vervolgens gebeurde is niet helemaal duidelijk. Sony stelt dat zij het probleem serieus heeft genomen. Volgens Santeri Kangas van F-Secure, die begin oktober een conference call had met SonyBMG, ligt het anders. "Ze dachten dat we gek waren en probeerden het probleem stil te houden", aldus Kangas. Sony ontkent Kangas zijn bewering.

Inmiddels heeft Sony grote spijt van het gebruik van de technologie. Enerzijds is het consumentenvertrouwen flink beschadigd, anderzijds lopen er ook een aantal rechtszaken tegen de platenmaatschappij. Vorige week werd het bedrijf door de openbaar aanklager in Texas aangeklaagd. Inmiddels heeft ook de openbaar aanklager van New York een aanklacht ingediend.
Trojaans

De spyware die Sony licenseert van First 4 Internet lijkt verder inbreuk te maken op het auteursrecht, omdat de software gebruik maakt van software die gedistribueerd wordt onder de lgpl-licentie. De platenmaatschappij probeert echter de schade te beperken door een uninstaller vrij te geven. Deze blijkt de pc open te zetten en dus kwetsbaar te maken voor aanvallen van buitenaf. Een Trojaans paard maakt inmiddels handig gebruik van de rootkit om zichzelf onzichtbaar in pc's te nestelen.

De complete gang van zaken rond de rootkit van Sony is terug te vinden in het dossier Sony's rootkit.
Wat een slapstick is dit aan het worden, persoonlijk hoop ik dat het veel geld gaat kosten voor Sony, en dat er bij de hoge bazen een paar koppen worden gehakt. Ze verdienen het !!
  woensdag 30 november 2005 @ 19:36:56 #131
120804 Yildiz
Freedom or loyalty?
pi_32705437
Nu ik toch de Financial Times (zeer goede krant overigens) aan het rondspammen ben, ze hadden ook over Sony een artikel. Behoorlijk goed artikel zelfs.





Bron: gevonden in de trein, de Financial Times van dinsdag 29 november 2005, bladzijde 9, bovenin.
Zo vol goede artikelen, ik ga eens denken over een abonnement ofzo.

Zeg nu zelf, als Sony het voor het zeggen had had ik deze krant die ik in de trein gevonden had niet eens kunnen lezen. Want dat is copyright-bla. Dan hadden er nooit cassette-recorders uitgevonden mogen worden want copyright-bla.

Het is wel heel leuk dat Sony zegt dat ze verliezen aan illegale downloads, Sony denkt namelijk dat als men niet kan downloaden, men exact dezelfde hoeveelheid aan muziek koopt.
Dit vind ik substantieel niet waar.
Ik vind het eerder een soort vrije-interesse gebied. Zo lees ik wel eens boek uit de schoolbibliotheek, hier is natuurlijk voor copyright betaald via collegegeld (kijk- en luistergeld of, die 14 cent per lege CD, etc), maar het kost me niks extra. Maar hierdoor raak ik wel in genre's geïntresseerd en lees ik, en bovenal, koop ik eens een boek.

Als het aan Sony lag, hadden we geeneens radio's, want elk liedje wat men op de radio hoort had veel beter op CD gekocht kunnen worden. Het is dat je kijk- en luistergeld betaald...

Tevens geeft dit artikel precies wat Pietverdriet (de TS) stelde in het begin. Je moet je consumenten niet bedriegen op deze manier, dat is niet goed voor het marktmechanisme. Sony heeft zich aan de regels te houden.

[ Bericht 4% gewijzigd door Yildiz op 30-11-2005 19:49:44 ]
Bovenstaande tekst = C C 3.0 NL BY-NC-ND - quotes inkorten uitgezonderd.
  woensdag 30 november 2005 @ 20:43:36 #132
30789 RonaldV
Phabulous Phantoms
pi_32707681
quote:
Op woensdag 30 november 2005 19:36 schreef Yildiz het volgende:


Tevens geeft dit artikel precies wat Pietverdriet (de TS) stelde in het begin. Je moet je consumenten niet bedriegen op deze manier, dat is niet goed voor het marktmechanisme. Sony heeft zich aan de regels te houden.
Sterker nog: Sony moet zich realiseren dat niet zij, maar de consumenten en artiesten de regels bepalen. Ze bestaan bij de gratie van de consumenten en de artiesten, niet andersom.
- "Blind faith in your leaders, or in anything, will get you killed" Bruce Springsteen - War
- Door controle aan de landsgrenzen op te heffen kan men nu grenzenloos gaan controleren...
- Privacy Matters
  FOK!-Schrikkelbaas donderdag 8 december 2005 @ 11:46:12 #133
2057 Tokus
whale oil beef hooked
pi_32914454
Het verhaal gaat weer verder!

Ok, ze hebben nu weer een nieuwe uninstaller online gezet, voor dat probleem met die rootkit.


Echter, nu blijkt dat andere anti-kopieersoftware ook problemen geeft:
quote:
Opnieuw beveiligingslek cd's Sony

Woensdag 7 december 2005, 11:01 - Software die audio-cd's moet beschermen tegen kopiëren creëert een beveilingslek op de pc van de gebruiker. Het gaat in dit geval niet om de rootkit van First 4 Internet.

29 reacties Door Jeroen Doorn
Sony maakt op sommige audio-cd's gebruik van MediaMax Version 5-software van Sunncomm Technologies. Zodra de cd in een pc wordt gestopt, wordt MediaMax geïnstalleerd. Kwaadwillenden kunnen met behulp van de software de controle over de pc overnemen. Sunncomm heeft inmiddels een patch online gezet waarmee het probleem verholpen wordt.

"We zijn blij dat SonyBMG snel en verantwoordelijk gehandeld heeft", zegt Kurt Opsahl van privacy-organisatie Electronic Frontier Foundation (EFF) tegenover CNet. "Consumenten moeten snel handelen om hun pc te beschermen."

Sony ondervindt de laatste tijd alleen maar problemen met software op audio-cd's die kopiëren tegen moet gaan. Begin november ontdekte een beveiligingsexpert dat bepaalde Sony cd's stiekem software installeren. Deze rootkit heeft tot een golf van protesten en rechtzaken geleid.
bron


Nu komt het lachwekkende aan dit verhaal: de patch hiervoor van Sony blijkt ook al niet te deugen:
quote:
Averechts effect patch cd's Sony

Donderdag 8 december 2005, 10:33 - Een patch om een beveiligingslek op pc's te dichten werkt averechts. Het lapmiddel zet de pc open voor kwaadwillenden. Het lek ontstaat door software die kopiëren moet voorkomen.

4 reacties Door Jeroen Doorn
Woensdag werd bekend dat sommige audio-cd's van Sony gebruik maken van MediaMax-software van Sunncomm Technologies. Kwaadwillenden kunnen met behulp van de software de controle over de pc overnemen. Zodra dit bekend werd heeft Sunncomm een patch online gezet om het probleem te verhelpen. De patch blijkt uit onderzoek van Ed Felten onveilig te zijn en het voor hackers juist nog makkelijker te maken de pc over te nemen.

De MediaMax-software installeert zich direct op een Windows-machine, wanneer deze in een cd-lade wordt gestopt. Het maakt daarbij niet uit of de gebruiker de licentieovereenkomst accepteert of niet: de software installeert zich sowieso, schrijft Felten. Zelfs het deïnstalleren van de software biedt geen soelaas: de pc blijft gevoelig voor aanvallen.

Niet patchen
Windows-gebruikers wordt aangeraden de software niet te patchen, niet te verwijderen en liever helemaal geen Mediamax-cd's in hun pc te stopppen. "Het ergste van alles is dat er miljoenen cd's met Mediamax zijn. Deze staan in iemands collectie te wachten om zich te installeren en pc's kwetsbaar te maken. Het is tijd voor SonyBMG om al die cd's terug te halen", aldus Felten.

Sony ondervindt de laatste tijd alleen maar problemen met software op audio-cd's die kopiëren tegen moet gaan. Begin november ontdekte een beveiligingsexpert dat bepaalde Sony cd's stiekem software installeren. Deze rootkit heeft tot een golf van protesten en rechtszaken geleid.
bron
Nothing lasts forever but the certainty of change
  donderdag 8 december 2005 @ 12:49:30 #134
89730 Drugshond
De Euro. Mislukt vanaf dag 1.
pi_32915812
Hoelang blijft dit nog goed gaan (hoeveel tijd hebben ze nog ?). Straks moeten ze alle (gemuteerde CD's) terugnemen en dat is een schadepost die voor de muziekonderneming de doodsteek kan betekenen.
En reken maar van 'Yes' dat de wereld er bovenop zit.
  donderdag 8 december 2005 @ 13:36:09 #135
120804 Yildiz
Freedom or loyalty?
pi_32916964
Zelf kopieren kunnen ze wel:
quote:
Rootkit maakt audio geschikt voor iPod
Fairplay
Dit duidt er volgens Halderman op dat First 4 Internet, de maker van de xcp-software, bewust de drms-code gekopieerd heeft. Apple gebruikt Fairplay-software om muziek in de iTunes Music Store te beschermen. Apple weigert deze software te licenseren aan andere spelers in de muziekmarkt, waardoor andere partijen met beschermde audiobestanden feitelijk geen toegang hebben tot de iPod.
bron: http://webwereld.nl/articles/38675

Afijn, de ironie, auteursrecht schenden om auteursrechtschending te voorkomen
Bovenstaande tekst = C C 3.0 NL BY-NC-ND - quotes inkorten uitgezonderd.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')