Lees voordat je post.quote:Op maandag 10 oktober 2005 00:22 schreef Nickthedick het volgende:
Wel eens van Intelligent Design gehoord?![]()
Sorry, ik heb al 354.696 van dit topics voorbij zien komen dus heb ik een word-document waar al mijn antwoorden al in staan. Ik copy/paste later wel een nieuwe.quote:Op maandag 10 oktober 2005 00:24 schreef Sorcerer8472 het volgende:
Wil iedereen die hier reageert s.v.p. EERST de openingspost lezen en DAN PAS posten?
[..]
Lees voordat je post.
quote:Op maandag 10 oktober 2005 00:27 schreef Nickthedick het volgende:
Nee, god heeft de evolutie niet bedacht omdat god niet bestaat.
Je kunt niet bewijzen dat God niet bestaat, noch dat hij wel bestaat. Ontkracht mijn stelling of stem ermee in, maar gebruik op z'n minst argumenten.quote:(In dit topic graag géén eenszinsreacties met 'God bestaat niet' en dergelijke. Draag nuttig bij of bespaar je tijd door *nu* naar een ander topic te surfen.)
Misschien heb je niet zo goed opgelet of je nog niet voldoende verdiept in het onderwerp?quote:Op maandag 10 oktober 2005 00:21 schreef Sorcerer8472 het volgende:
Waarom heb ik dan nog nooit niemand horen opperen dat God misschien wel zelf de evolutietheorie heeft ontworpen?
Stel dan ook niet zo'n idiote gesloten vraag.quote:Op maandag 10 oktober 2005 00:30 schreef Sorcerer8472 het volgende:
[..]
[..]
Je kunt niet bewijzen dat God niet bestaat, noch dat hij wel bestaat. Ontkracht mijn stelling of stem ermee in, maar gebruik op z'n minst argumenten.
Omdat degenen die die mogelijkheid open houden, meestal geen bekeringsdrang hebben.quote:Op maandag 10 oktober 2005 00:21 schreef Sorcerer8472 het volgende:
Waarom heb ik dan nog nooit niemand horen opperen dat God misschien wel zelf de evolutietheorie heeft ontworpen?
Je kunt prima concluderen dat God het brein is achter de evolutietheorie. Zolang je dan ook erkent dat dat een religieuze conclusie is, en geen wetenschappelijke. Daarbij moet je ook het idee laten varen dat de mens uniek is, denk ik. Maar verder zie ik geen bezwaren.quote:Op maandag 10 oktober 2005 09:54 schreef Bensel het volgende:
Het grote probleem van evolutie theorie in verband met geloof is dat bij de evolutietheorie alles bij toeval onstaat, en dus niet gestuurd word. Er bestaat geen vooruitgang, slechts gang.. Om te zeggen dat God dan de touwtjes in handen heeft om via evolutie het doel 'mens' te bereiken zou hetzelfde zijn dat een rivier stroomt om de grand canyon te maken..
Dat hoeft ook niet, iets bestaat niet tot het tegendeel bewezen is, anders blijf je bezig.quote:Op maandag 10 oktober 2005 00:21 schreef Sorcerer8472 het volgende:
Je kunt immers als wetenschapper niet bewijzen dat God niet bestaat,
Dat komt omdat ie wel kloptquote:noch kun je als gelovige bewijzen dat de evolutietheorie helemaal niet klopt.
Mensen die dit soort uitspraken doen hebben geen enkel idee hoe evolutie werkt, en dat terwijl het zo ontzettend simpel isquote:(...) ook lijken sommige wetenschappers niet meer te kunnen bevatten dat zo veel per toeval kan gebeuren:
Nee, ID is helemaal geen combinatie tussen evolutie en creationisme, het is gewoon puur creationisme waar ze overal 'god' vervangen hebben door 'een intelligente ontwerper', er zit geen enkel aspect van Evolutie in.quote:samen kwamen ze op het idee om ID (Intelligent Design) in het leven te roepen: een soort combinatie tussen de evolutietheorie en het creationisme.
God is niet nodig voor evolutie, het toevoegen van een god aan de theorie voegt een extra aanname toe en maakt de theorie op geen enkele manier vollediger.quote:(...)
Waarom heb ik dan nog nooit niemand horen opperen dat God misschien wel zelf de evolutietheorie heeft ontworpen?
Een van de sterkste argumenten die aantonen dat God niet bestaat.quote:Op maandag 10 oktober 2005 10:05 schreef Aaargh! het volgende:
[..]
God is niet nodig voor evolutie, het toevoegen van een god aan de theorie voegt een extra aanname toe en maakt de theorie op geen enkele manier vollediger.
Waarbij je even voor het gemak aanneemt dat er geen zaken buiten het wetenschappelijke en logische denken vallenquote:Op maandag 10 oktober 2005 12:12 schreef thabit het volgende:
[..]
Een van de sterkste argumenten die aantonen dat God niet bestaat.
Het is helemaal geen kwestie van gelijk hebben of niet. Evolutie is een model, een vereenvoudigde weergave van de werkelijkheid, het is een model die beschrijft wat er in de werkelijkheid gebeurt, niet andersom, en dan ook alleen maar als je er op een bepaald niveau naar kijkt.quote:Op maandag 10 oktober 2005 12:34 schreef Hallulama het volgende:
Kunnen we daarom niet aannemen dat beide kampen gelijk hebben, en beide kampen geen gelijk hebben?
Als het binnen de werkelijkheid valt dan is het niets bovennatuurlijks en dus kan de wetenschap er dingen mee, als het niet binnen de werkelijkheid valt dan heeft het ook geen invloed op ons en heeft het ook geen zin voor de wetenschap om zich er mee bezig te houden.quote:Op maandag 10 oktober 2005 12:47 schreef Haushofer het volgende:
[..]
Waarbij je even voor het gemak aanneemt dat er geen zaken buiten het wetenschappelijke en logische denken vallen
Wat er in de werkelijkheid gebeurt, hmm, zonder te weten wat de werkelijkheid nou eigenlijk is.quote:Op maandag 10 oktober 2005 13:01 schreef Aaargh! het volgende:
Het is helemaal geen kwestie van gelijk hebben of niet. Evolutie is een model, een vereenvoudigde weergave van de werkelijkheid, het is een model die beschrijft wat er in de werkelijkheid gebeurt, niet andersom, en dan ook alleen maar als je er op een bepaald niveau naar kijkt.
Dat is inderdaad een v/d aanname. Een andere is b.v. de aanname dat het universum morgen nog op precies dezelfde manier werkt als vandaag.quote:Op maandag 10 oktober 2005 13:07 schreef Hallulama het volgende:
[..]
Wat er in de werkelijkheid gebeurt, hmm, zonder te weten wat de werkelijkheid nou eigenlijk is.
Er van uitgaande dat ons bio-pak en onze instrumenten de werkelijkheid waarachtig presenteren.
Nee, het levert gereedschap.quote:Met wat uiteindelijk als doel, het stillen van een nieuwsgierigheid?
Er is ook nog honger in de 3e wereld, mede omdat bepaalde gewassen daar niet goed groeien. Kennis van evolutie stelt ons in staat om beter gewassen te veredelen om op die manier gewassen te kweken die het in die omstandigheden wel goed doen.quote:Kap er dan gewoon mee, en zeg: We weten het niet, maar eeh, er staat nog een afwas, en het is nog altijd geen vrede op aarde, dus aan de slag!
Evolutietheorie is onmisbaar bij het bestrijden van een hele hoop ziektes.quote:Op maandag 10 oktober 2005 13:07 schreef Hallulama het volgende:
Met wat uiteindelijk als doel, het stillen van een nieuwsgierigheid?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |