quote:Op woensdag 28 september 2005 15:29 schreef Vhiper het volgende:
Ja joh, nog een kostenpost erbij, alsof de koopkracht nog niet genoeg is afgenomen![]()
Een particuliere inkomensverzekering is uiteraard flink duurder dan de huidige WW.quote:Op woensdag 28 september 2005 15:36 schreef Steijn het volgende:
[..]Het ontbreken van een verplichte premie voor de WW verzekering uit zich natuurlijk op het loonstrookje in een hoger netto inkomen.
Dat betwijfel ik of die verzekering duurder is. Het is goed mogelijk om voor een hele sector een aparte verzekering op te zetten in de vorm van een non-profit fonds. Geen moeilijke toestanden met winstmarges, aandelen en noem maar op, alleen kosten in de vorm van overheadkosten en een klein uitvoerend personeelsbestand. Het grote voordeel is het maatwerk dat je op deze manier kunt leveren, iedere sector heeft zo zijn eigen karakteristieken. Bovendien maak ik mij er sterk voor dat een kleine organisatie efficienter werkt dan een gigantische overheid met 6 miljoen WW verzekerden.quote:Op woensdag 28 september 2005 15:39 schreef Vhiper het volgende:
Een particuliere inkomensverzekering is uiteraard flink duurder dan de huidige WW.
Zoals ik al zei, nog een kostenpost erbij![]()
Geen verzekeraar die aan een non-profit fonds gaat beginnen. Hoe wil je trouwens aan beginkapitaal komen, om mensen die bijvoorbeeld een week na het invoeren van dat fonds werkloos raken, te betalen? Laat staan dat een kleine verzekeringsgroep vele malen meer kwetsbaar is voor een ontslaggolf dan de huidige WW opzet.quote:Op woensdag 28 september 2005 15:44 schreef Steijn het volgende:
[..]
Dat betwijfel ik of die verzekering duurder is. Het is goed mogelijk om voor een hele sector een aparte verzekering op te zetten in de vorm van een non-profit fonds. Geen moeilijke toestanden met winstmarges, aandelen en noem maar op, alleen kosten in de vorm van overheadkosten en een klein uitvoerend personeelsbestand. Het grote voordeel is het maatwerk dat je op deze manier kunt leveren, iedere sector heeft zo zijn eigen karakteristieken. Bovendien maak ik mij er sterk voor dat een kleine organisatie efficienter werkt dan een gigantische overheid met 6 miljoen WW verzekerden.
De salarissen van de overige werknemers liggen vast, die kunnen niet zomaar verlaagd worden (En wederom terecht. Ze kunnen hun andere leveranciers toch ook niet zomaar melden "Jongens, we gaan vanaf nu voor jullie grondstoffen maar eens minder betalen"?)quote:Op woensdag 28 september 2005 16:13 schreef McCarthy het volgende:
avebe rekent dat sociale plan natuurlijk gewoon door aan haar klanten of desnoods lagere salarissen voor haar werknemers.![]()
cadeautjes komen niet uit het niets.
Een 148 werknemers die op straat worden getrapt, in de WW komen en 70% van hun laatstverdiende loon krijgen. Dat kost zeker niets?quote:Op woensdag 28 september 2005 16:13 schreef McCarthy het volgende:
avebe rekent dat sociale plan natuurlijk gewoon door aan haar klanten of desnoods lagere salarissen voor haar werknemers.![]()
cadeautjes komen niet uit het niets.
maar ook dat had links fok nog niet door
Inderdaad, dus we mogen wel wat terugverwachten voor al die belastingcenten die er naartoe gegaan zijn, toch ?quote:Op woensdag 28 september 2005 16:13 schreef McCarthy het volgende:
cadeautjes komen niet uit het niets.
tuurlijk wel. Andere partij hoeft daar echte rniet mee akkoord te gaanquote:Op woensdag 28 september 2005 16:16 schreef Vhiper het volgende:
[..]
De salarissen van de overige werknemers liggen vast, die kunnen niet zomaar verlaagd worden (En wederom terecht. Ze kunnen hun andere leveranciers toch ook niet zomaar melden "Jongens, we gaan vanaf nu voor jullie grondstoffen maar eens minder betalen"?)
ik weet niet hoe ruim avebe in hun winst en reserves zit.quote:Doorbelasten aan de klanten kan, maar zal hun concurrentiepositie aantasten. Ik denk dat ze liever hun winstmarge incidenteel aanpassen en het dus gewoon uit hun eigen reserves gaan financieren.
op straat komen ze toch, ze willen alleen nu ook nog allerlei leuke cadeautjes van het bedrijf.quote:Op woensdag 28 september 2005 17:03 schreef dVTB het volgende:
[..]
Een 148 werknemers die op straat worden getrapt, in de WW komen en 70% van hun laatstverdiende loon krijgen. Dat kost zeker niets?
Als een lagere baanzekerheid ervoor zorgt dat er minder werkelozen zijn, kan ik daar geen argumenten tegen verzinnen. We weten nu toch allemaal wel dat die hoge baanzekerheid enkel leidt tot een weinig dynamische economie?quote:Op woensdag 28 september 2005 18:37 schreef fortunate_son het volgende:
McCarthy, heb jij een baan?
Jij praat zo makkelijk over dat ontslaan. Ik hoop voor je dat jij het niet hoeft mee te maken, maar als jij je ziel en zaligheid geeft en je wordt zonder pardon aan de kant gezet, dan mag je blij zijn dat er een fatsoenlijk sociaal plan komt.
Het zal door werkgevers gebruikt worden om oudere werknemers te dumpen en in te ruilen tegen goedkopere jongere werknemers, waardoor je een groot gedeelte van de oudere beroepsbevolking buiten het arbeidsproces plaatst.quote:Op woensdag 28 september 2005 19:34 schreef Ludwig het volgende:
[..]
Als een lagere baanzekerheid ervoor zorgt dat er minder werkelozen zijn, kan ik daar geen argumenten tegen verzinnen.
Nu ben ik geen econoom, maar als men geen zekerheid heeft van inkomsten, zal men m.i. toch meer geld gaan sparen en minder gaan uitgeven?quote:Op woensdag 28 september 2005 19:34 schreef Ludwig het volgende:
[..]
Als een lagere baanzekerheid ervoor zorgt dat er minder werkelozen zijn, kan ik daar geen argumenten tegen verzinnen. We weten nu toch allemaal wel dat die hoge baanzekerheid enkel leidt tot een weinig dynamische economie?
quote:Op woensdag 28 september 2005 19:23 schreef CherrymoonTraxx het volgende:
Gewoon ontslaan die beroepsstakers. Werklozen genoeg die hun plaatsen in kunnen nemen.
je hebt geen totaal beeld van de situatiequote:Op woensdag 28 september 2005 19:37 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Het zal door werkgevers gebruikt worden om oudere werknemers te dumpen en in te ruilen tegen goedkopere jongere werknemers, waardoor je een groot gedeelte van de oudere beroepsbevolking buiten het arbeidsproces plaatst.
Wat een onzin... Dus omdat de overheid regels oplegt, moeten werkgevers een vrijbrief krijgen om mensen de WW en Bijstand in te schoppen?quote:Op woensdag 28 september 2005 19:47 schreef McCarthy het volgende:
[..]
je hebt geen totaal beeld van de situatie
oudere werknemers worden door allerlei onzin regels onnodig duur gemaakt. Geen wonder dat werkgevers van ze af willen.
quote:Op woensdag 28 september 2005 19:42 schreef nummer_zoveel het volgende:
Ben het zelden met TS eens, maar nu wel. Ik vind dat werknemers veel te veel rechten en eisen hebben, die alleen maar in het voordeel zijn van de werknemer zelf terwijl de werkgever het zich kan bekijken.
We willen tegenwoordig allemaal als het even kan met 55 met pensioen en nog een smak geld cadeau ook. Oh ja, en ook geen te lange werkweken maken, poeh poeh, we doen al genoeg zeg. En wie gaan dat betalen? Juist, wij zelf, en diegenen die het misschien helemaal niet zo willen.
Want bedrijven hebben geen zin zich in zeurpieten-Nederland te gaan vestigen. Kunnen in andere landen goedkopere en harder werkende mensen vinden.
Zo komt het natuurlijk nooit goed met de economie.
hopeloos gewoonquote:Op woensdag 28 september 2005 19:49 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Wat een onzin... Dus omdat de overheid regels oplegt, moeten werkgevers een vrijbrief krijgen om mensen de WW en Bijstand in te schoppen?![]()
sla eens een blz terugquote:Op woensdag 28 september 2005 19:44 schreef fortunate_son het volgende:
[..]
Nu ben ik geen econoom, maar als men geen zekerheid heeft van inkomsten, zal men m.i. toch meer geld gaan sparen en minder gaan uitgeven?
Men schijnt te vergeten dat veel bedrijven zeer veel te danken hebben aan hun nu oudere werknemers.quote:Op woensdag 28 september 2005 19:47 schreef McCarthy het volgende:
[..]
je hebt geen totaal beeld van de situatie
oudere werknemers worden door allerlei onzin regels onnodig duur gemaakt. Geen wonder dat werkgevers van ze af willen.
quote:Op woensdag 28 september 2005 19:55 schreef fortunate_son het volgende:
[..]
Men schijnt te vergeten dat veel bedrijven zeer veel te danken hebben aan hun nu oudere werknemers.
Dat daar iets voor teruggegeven wordt door bijvoorbeeld oude lullen dagen is m.i. terecht.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |