Sarcasme enzo...quote:Op donderdag 22 september 2005 13:35 schreef Floripas het volgende:
Werkgelegenheid toeneemt?
Heb jij de CPBcijfers wel gezien?
[noobmodus]Hallo, iedereen![/noobmodus]
Ik heb het niet gevolgd, maar je conclusie klopt wel. Balkenendequote:Op donderdag 22 september 2005 14:00 schreef Floripas het volgende:
Oh ja? Heb je vandaag het debat op Nederland 2 gevolgd? Die man is er zelf van overtuigd dat hij het allemaal voor elkaar heeft gekregen.
Dat speelt ie maar. Reken erop dat na de komende verkiezingen er weer flink wat tegenvallers gemeld gaan worden en dat "nieuwe bezuinigingen onvermijdelijk zijn"quote:Op donderdag 22 september 2005 14:00 schreef Floripas het volgende:
Oh ja? Heb je vandaag het debat op Nederland 2 gevolgd? Die man is er zelf van overtuigd dat hij het allemaal voor elkaar heeft gekregen.
Te slecht gewoon. Gisteren ook een stuk gekeken,daar kwam onze bakellende dan niet in voor. Maar damn,wat een arrogante flikker is die eikel zeg. Teringquote:Op donderdag 22 september 2005 14:00 schreef Floripas het volgende:
Oh ja? Heb je vandaag het debat op Nederland 2 gevolgd? Die man is er zelf van overtuigd dat hij het allemaal voor elkaar heeft gekregen.
Ik hoop dat tegen die tijd wat ambulances klaarstaan met zuurstofflessen, want als de dan winnende oppositie het huishoudboekje onder ogen krijgt, zullen ze dat nodig hebben om bij te komen.quote:Op donderdag 22 september 2005 14:24 schreef Floripas het volgende:
Nee, hoor.
Want dan is-ie niet maar aan de macht!
Terecht.quote:Op donderdag 22 september 2005 14:28 schreef -Angel- het volgende:
[quote]Mijn concluise? Zijn conclusie.
Ik sta wel achter zijn beleid.quote:Op donderdag 22 september 2005 14:41 schreef dVTB het volgende:
dat zelfs een meerderheid van zijn eigen CDA-achterban niet achter zijn beleid staat?
Hij doet zijn werk op basis van het mandaat wat hij aan het begin van de termijn heeft gekregen en laat zich niet leiden door allerhande peilingen die hun grondslag vinden in onze mediacratie. Erg verstandig.quote:Op donderdag 22 september 2005 15:53 schreef Vhiper het volgende:
Nu nog geen compensatie olieprijs
DEN HAAG Het kabinet neemt in december een besluit over mogelijke compensatie voor de hoge olieprijs. Volgens premier Balkenende zijn dan de berekeningen van het Centraal Planbureau bekend over de ontwikkeling van de olieprijs.
Tijdens de Algemene Beschouwingen zei Balkenende dat hij niets ziet in het verlagen van de energieprijzen of de accijnzen op motorbrandstoffen. Dan verdwijnt volgens hem de prikkel om de auto te laten staan.
De premier trekt zich verder weinig aan van het geringe vertrouwen van het publiek in zijn kabinet. Wat telt is het verkiezingsresultaat in 2007,zei hij.
bron: nos teletekst
Wat een minachting voor de kiezer toch weer. Zolang z'n verkiezingsresultaat dus maar goed is, zal het hem worst wezen wat het volk tussendoor van z'n beleid vind. Hoezo staat de politiek ver van de burger af??![]()
Dat heb je meestal met mensen met een visie, zie Bush.quote:Op donderdag 22 september 2005 16:00 schreef Sickie het volgende:
Hij doet zijn werk op basis van het mandaat wat hij aan het begin van de termijn heeft gekregen en laat zich niet leiden door allerhande peilingen die hun grondslag vinden in onze mediacratie. Erg verstandig.
Ach ik hoef geen koppeling met Bush. Ik vind dat de man het heel redelijk doet en dat hij groeit in zijn rol. Hij zal nooit een briljant communicator worden maar hij wordt er wel degelijk beter in. Inhoudelijk heb ik meer vertrouwen in Balkenende dan bijvoorbeeld in Kok en qua integriteit idem dito.quote:Op donderdag 22 september 2005 16:03 schreef -Angel- het volgende:
[..]
Dat heb je meestal met mensen met een visie, zie Bush.
Mensen willen zoveel. Ik wil ook een Ferrari, villa, vakantiehuis op een onbewoond eiland, ...quote:Op donderdag 22 september 2005 16:06 schreef Floripas het volgende:
Het gaat erom dat Balkenende mensen dingen door de strot duwt waar ze niet op zitten te wachten.
Als de oppositie niet op de hoogte is van het huishoudboekje dan is het te hopen dat de oppositie niet aan de macht komtquote:Op donderdag 22 september 2005 14:30 schreef Vhiper het volgende:
[..]
Ik hoop dat tegen die tijd wat ambulances klaarstaan met zuurstofflessen, want als de dan winnende oppositie het huishoudboekje onder ogen krijgt, zullen ze dat nodig hebben om bij te komen.
Bush?!quote:Op donderdag 22 september 2005 16:03 schreef -Angel- het volgende:
[..]
Dat heb je meestal met mensen met een visie, zie Bush.
Onzin. Het systeem moet betaalbaar blijven voor de volgende generaties. Demografische ontwikkelingen zijn niet te ontkennen.quote:Op donderdag 22 september 2005 16:11 schreef Floripas het volgende:
...en er is geen enkele partij die jou dat belooft in een doorgerekend programma. En terecht.
Balkenende wil de georganiseerde solidariteit afschaffen en naar een systeem waarin eigen verantwoordelijkheid zwaarder telt dan een sociaal vangnet. De bevolking wil het precies andersom, blijkt uit de enquete "21 minuten".
Bullshit. 1 generatie babyboomers wegwerken en het systeem is weer prima betaalbaarquote:Op donderdag 22 september 2005 16:14 schreef Sickie het volgende:
[..]
Onzin. Het systeem moet betaalbaar blijven voor de volgende generaties. Demografische ontwikkelingen zijn niet te ontkennen.
Op naar de socialistische heilstaat. Een plek waar niemand meer naar elkaar omkijkt, behalve een leger aan sullige ambtenaren. Nee als er echt iets is vertrouw ik liever op mijn buurman dan op een of andere anonieme veel te dure instantie. Geef mij maar lage belastingen en een eigen verantwoordelijkheid. Ik hoef al die ambtenarij niet!quote:Op donderdag 22 september 2005 16:11 schreef Floripas het volgende:
...en er is geen enkele partij die jou dat belooft in een doorgerekend programma. En terecht.
Balkenende wil de georganiseerde solidariteit afschaffen en naar een systeem waarin eigen verantwoordelijkheid zwaarder telt dan een sociaal vangnet. De bevolking wil het precies andersom, blijkt uit de enquete "21 minuten".
* mompelt iets over immigranten, de eenwording van de EU..... China en olietekort.quote:Op donderdag 22 september 2005 16:17 schreef Vhiper het volgende:
[..]
Bullshit. 1 generatie babyboomers wegwerken en het systeem is weer prima betaalbaar
De oppositie heeft een aardig idee, vandaar dat de PvdA met een tegenbegroting komt die meer economische groei oplevert en de gehele oppositie de kachel aanmaakt met de miljoenennota van Balkie en Zalm.quote:Op donderdag 22 september 2005 16:09 schreef Chewie het volgende:
[..]
Als de oppositie niet op de hoogte is van het huishoudboekje dan is het te hopen dat de oppositie niet aan de macht komt![]()
Laten ze maar lekker de kachel aanmaken, haha. De oppositie. haha.quote:Op donderdag 22 september 2005 16:19 schreef Vhiper het volgende:
De oppositie heeft een aardig idee, vandaar dat de PvdA met een tegenbegroting komt die meer economische groei oplevert en de gehele oppositie de kachel aanmaakt met de miljoenennota van Balkie en Zalm.
Niks geen onzin. De financiele druk per werkende burger wordt gigantisch vergroot. Dat werk je niet even weg. Verder kent ons land een relatief hoog aantal mensen dat gebruik maakt van de sociale middelen. Ergens houdt het op.quote:Op donderdag 22 september 2005 16:17 schreef Vhiper het volgende:
[..]
Bullshit. 1 generatie babyboomers wegwerken en het systeem is weer prima betaalbaar
En het gaat niet alleen om babyboomers. Mensen worden überhaupt steeds ouder en gaan daardoor meer kosten. Dat moet ook meegenomen worden in de berekeningen.quote:Op donderdag 22 september 2005 16:21 schreef Sickie het volgende:
[..]
Niks geen onzin. De financiele druk per werkende burger wordt gigantisch vergroot. Dat werk je niet even weg. Verder kent ons land een relatief hoog aantal mensen dat gebruik maakt van de sociale middelen. Ergens houdt het op.
Hervormingen zou nou eenmaal kostbaar. Dat is een keuze.quote:Op donderdag 22 september 2005 16:19 schreef Vhiper het volgende:
[..]
De oppositie heeft een aardig idee, vandaar dat de PvdA met een tegenbegroting komt die meer economische groei oplevert en de gehele oppositie de kachel aanmaakt met de miljoenennota van Balkie en Zalm.
Nederland is een emigratieland. Van immigranten hebben we dus in de toekomst weinig last.quote:Op donderdag 22 september 2005 16:19 schreef Ludwig het volgende:
[..]
* mompelt iets over immigranten, de eenwording van de EU..... China en olietekort.
In de tegenbegrotingen wordt net zo hard hervormdquote:Op donderdag 22 september 2005 16:22 schreef Sickie het volgende:
[..]
Hervormingen zou nou eenmaal kostbaar. Dat is een keuze.
Ja, en daaruit kan ik concluderen dat de hervormingsagenda die ik ook noodzakelijk acht, niet de agenda van de PvdA is.quote:Op donderdag 22 september 2005 16:23 schreef Floripas het volgende:
Heb jij die tegenbegrotingen wel gelezen, Sickie? En hun doorberekeningen?
Gelukkig hecht ik meer waarde aan de mening van het CPB en die melden toch echt dat de begroting van de PvdA meer economische groei oplevert dan de begroting van Balkie.quote:Op donderdag 22 september 2005 16:31 schreef Sickie het volgende:
[..]
Ja, en daaruit kan ik concluderen dat de hervormingsagenda die ik ook noodzakelijk acht, niet de agenda van de PvdA is.
Toevallig het rapport van het CPB doorgelezen?quote:Op donderdag 22 september 2005 16:19 schreef Vhiper het volgende:
[..]
De oppositie heeft een aardig idee, vandaar dat de PvdA met een tegenbegroting komt die meer economische groei oplevert
Dus is het nogal twijfelachtig of deze plannen van de PvdA wel zo gunstig zijn en gezien deze uitspraak in het rapport van het CPB vraag ik mij af of de PvdA wel helemaal realistisch bezig is.quote:Gezien de korte voorbereidingstijd tot 1 januari 2006 betekent dit, dat mogelijk niet alle plannen van de PvdA in de analyse van de tegenbegroting worden meegenomen
Dat lijkt me hun werk, zouden ze het er mee eens zijn dan is er geen sprake van oppositie.quote:en de gehele oppositie de kachel aanmaakt met de miljoenennota van Balkie en Zalm.
Op korte termijn ja. En ik hecht op mijn beurt weer meer waarde aan de langere termijn.quote:Op donderdag 22 september 2005 16:36 schreef Vhiper het volgende:
[..]
Gelukkig hecht ik meer waarde aan de mening van het CPB en die melden toch echt dat de begroting van de PvdA meer economische groei oplevert dan de begroting van Balkie.
Over de lange termijn durft het CPB geen eens een uitspraak te doen en blijft de vraag of die 0,3% meer groei wel overeind blijft als alle plannen van de PvdA meegenomen zouden worden.quote:Op donderdag 22 september 2005 16:39 schreef Sickie het volgende:
[..]
Op korte termijn ja. En ik hecht op mijn beurt weer meer waarde aan de langere termijn.
Nogmaals, wat weet jij over de langere termijn dat wij en het CPB en de linkse partijen niet weten?quote:Op donderdag 22 september 2005 16:39 schreef Sickie het volgende:
[..]
Op korte termijn ja. En ik hecht op mijn beurt weer meer waarde aan de langere termijn.
Wijs mij dat dan eens aan in het rapport over de begroting van het kabinet? Daarin durft het CPB wel een prognose te maken voor de lange termijn.quote:Op donderdag 22 september 2005 16:41 schreef Floripas het volgende:
Dat geldt voor die van het kabinet ook.
Nogmaals ik zie net als het kabinet de noodzaak voor structurele hervormingen op de korte termijn. Dat weegt bij mij zwaarder dan groeicijfers op korte termijn.quote:Op donderdag 22 september 2005 16:41 schreef Floripas het volgende:
"Gezien de korte voorbereidingstijd tot 1 januari 2006 betekent dit, dat mogelijk niet alle plannen van de PvdA in de analyse van de tegenbegroting worden meegenomen"
Dat geldt voor die van het kabinet ook.
De tegenbegrotingen zijn dus doorberekend.
Ze leveren een hogere economische groei op.
Ze leveren meer werkgelegenheid op.
Ze leveren een grotere bedrijvigheid in het MKB op.
Ze leveren een Nederland op dat tachtig procent van de Nederlanders wil.
Ze zijn op de lange termijn betaalbaar.
Nou, dat lijkt mij een uitgemaakte zaak.
Heb je hem voor je liggen? Inleiding, ix.quote:Wijs mij dat dan eens aan in het rapport over de begroting van het kabinet? Daarin durft het CPB wel een prognose te maken voor de lange termijn.
Ten eerste: die lange termijn is niet eenvoudig te berekenen.quote:Op donderdag 22 september 2005 16:50 schreef Sickie het volgende:
[..]
Nogmaals ik zie net als het kabinet de noodzaak voor structurele hervormingen op de korte termijn. Dat weegt bij mij zwaarder dan groeicijfers op korte termijn.
Niet arrogant. Hij doet zijn werk.quote:Op donderdag 22 september 2005 16:52 schreef zhe-devilll het volgende:hoe arrogant is die man wel niet..
Balkenende gaf wel toe dat ,,de hervormingen bijdroegen aan verdere onzekerheid, hoe noodgedwongen ze ook waren. Maar het kabinet wil eerlijk zijn, resultaten laten zien en mensen serieus nemen.'' Volgens de premier is Nederland door zijn beleid veiliger geworden en is de concurrentiepositie versterkt.
![]()
Respect dat ontbreekt in dit land, voor een belangrijke man.quote:Op donderdag 22 september 2005 17:00 schreef Toffe_Ellende het volgende:
een Playmobielfiguur blijft het
Wie heeft het over het afschaffen van de verzorgingsstaat? Ik heb het over het betaalbaar houden. De demografische ontwikkelingen liegen er niet om. Het aantal mensen dat de werkende beroepsbevolking zal moeten onderhouden gaat de komende jaren exponentieel stijgen. Als we kijken dat we momenteel al tegen de 1 miljoen wao ers aanhikken dan trekt het kabinet de juiste conclusie dat het sociale stelsel onder zijn eigen gewicht in elkaar lazert als we niet gauw pas op de plaats maken.quote:Op donderdag 22 september 2005 16:55 schreef Floripas het volgende:
[..]
Heb je hem voor je liggen? Inleiding, ix.
[..]
Ten eerste: die lange termijn is niet eenvoudig te berekenen.
Ten tweede: je geeft geen argumenten waarom het op de lange termijn niet houdbaar is om een verzorgingsstaat te houden. Doe es!
Mij maak je niet meer gek -angel-quote:Op donderdag 22 september 2005 17:02 schreef -Angel- het volgende:
[..]
Respect dat ontbreekt in dit land, voor een belangrijke man.
Mjuh, en mensen die dit soort uitlatingen doen zijn hoogvliegers.quote:Op donderdag 22 september 2005 17:00 schreef Toffe_Ellende het volgende:
een Playmobielfiguur blijft het
Of kunnen lachen om een goeie grap. Ik bescheurde me net in elk geval weerquote:Op donderdag 22 september 2005 17:04 schreef Sickie het volgende:
[..]
Mjuh, en mensen die dit soort uitlatingen doen zijn hoogvliegers.![]()
?quote:Op donderdag 22 september 2005 17:03 schreef Toffe_Ellende het volgende:
Mij maak je niet meer gek -angel-
Hah, argumenten, prettig.quote:Op donderdag 22 september 2005 17:03 schreef Sickie het volgende:
[..]
Wie heeft het over het afschaffen van de verzorgingsstaat? Ik heb het over het betaalbaar houden. De demografische ontwikkelingen liegen er niet om. Het aantal mensen dat de werkende beroepsbevolking zal moeten onderhouden gaat de komende jaren exponentieel stijgen. Als we kijken dat we momenteel al tegen de 1 miljoen wao ers aanhikken dan trekt het kabinet de juiste conclusie dat het sociale stelsel onder zijn eigen gewicht in elkaar lazert als we niet gauw pas op de plaats maken.
Een deel ligt kwijlend kasplant te zijn? Het feit is dat wij een relatief groot percentage arbeidsongeschikten kennen in ons land. Tijd om die eens door te zeef te halen m.b.h. duidelijke criteria.quote:Op donderdag 22 september 2005 17:10 schreef Floripas het volgende:
[..]
Hah, argumenten, prettig.
Waar maak je uit op dat er steeds meer inactieven komen die onderhouden moeten worden? Het aantal instromende WAOers neemt af. En over dat miljoen: een deel ligt kwijlend kasplant te zijn, die gaan nooit actief worden op de arbeidsmarkt. En een gigantisch ander deel werkt al, maar niet voor 100%.
Quote eens? In de begroting zijn nl de plannen bekend van het kabinet en die worden dus allemaal meegenomen in de berekening.quote:Op donderdag 22 september 2005 16:55 schreef Floripas het volgende:
[..]
Heb je hem voor je liggen? Inleiding, ix.
Dat het niet eenvoudig is is nogal een opendeur maar het CPB is normaal in staat om voor de lange termijn een berekening te maken.quote:Ten eerste: die lange termijn is niet eenvoudig te berekenen.
Ik heb het dan ook niet over of de verzorgingsstaat onhoudbaar is, ik reageer op de berekening van de tegenbegroting van de PvdA door het CPB. Die zoals het CPB zelf al aangeeft nog te veel vragen open laat staan om een echt goede berekening te maken.quote:Ten tweede: je geeft geen argumenten waarom het op de lange termijn niet houdbaar is om een verzorgingsstaat te houden. Doe es!
"Over de middellange en lange termijn zijn de implicaties van de beleidsvoornemens meegenomen. Echter, door recente wijzigingen in de voornemens zijn niet alle structurele wijzigingen in de berekeningen aangepast."quote:Op donderdag 22 september 2005 17:19 schreef Chewie het volgende:
[..]
Quote eens? In de begroting zijn nl de plannen bekend van het kabinet en die worden dus allemaal meegenomen in de berekening.
[..]
Met verkiezingsprogramma's is dat eenvoudiger, heb ik me laten vertellen.quote:[..]
Dat het niet eenvoudig is is nogal een opendeur maar het CPB is normaal in staat om voor de lange termijn een berekening te maken.
[..]
Maar ik geloof toch eerder het CPB dan jou. Sorry!quote:Ik heb het dan ook niet over of de verzorgingsstaat onhoudbaar is, ik reageer op de berekening van de tegenbegroting van de PvdA door het CPB. Die zoals het CPB zelf al aangeeft nog te veel vragen open laat staan om een echt goede berekening te maken.
Waarom?quote:Principieel ben ik trouwens voor een zo klein mogelijke overheid, dus tegen de huidige staat van de verzorgingsstaat.
Onzin. Niemand heeft er rekening mee gehouden!quote:Op donderdag 22 september 2005 17:18 schreef Floripas het volgende:
Ik weet wat vergrijzing is, maar in tegenstelling tot Frankrijk hebben wij gespaard voor onze vergrijzingsgolf.
Hè? We hebben meer dan 500.000.000.000 euro in onze pensioenfondsen zitten. Da's tweemaal de staatsschuld!quote:Op donderdag 22 september 2005 18:05 schreef Ludwig het volgende:
[..]
Onzin. Niemand heeft er rekening mee gehouden!
Maar dit ging over de berekening voor 2006 waarin wel alle plannen van deze regering berekend zijn. Van de tegenbegroting van de PvdA geeft het CPB zelf aan dat ze voor 2006 niet alle plannen mee konden nemen. Wat mij dan doet twijfelen of die 0,3% met berekening van die plannen wel overeind blijft.quote:Op donderdag 22 september 2005 17:29 schreef Floripas het volgende:
[..]
"Over de middellange en lange termijn zijn de implicaties van de beleidsvoornemens meegenomen. Echter, door recente wijzigingen in de voornemens zijn niet alle structurele wijzigingen in de berekeningen aangepast."
Klopt maar zoals in je quote staat geven ze zover mogelijk wel de implicaties voor de lange termijn.quote:Met verkiezingsprogramma's is dat eenvoudiger, heb ik me laten vertellen.
Dat staat toch in het rapport van het CPB?quote:Maar ik geloof toch eerder het CPB dan jou. Sorry!![]()
Omdat ik van mening ben dat de burger zoveel mogelijk verantwoordelijk is voor zijn eigen welzijn.quote:Waarom?
Het verschil met Frankrijk is dat de pensioenen hier niet uit algemene middelen betaald hoeven te worden, wat dat betreft doen we het inderdaad beter. Maar dat betekend niet dat wij geen last krijgen van de vergrijzing, auw wordt bijvoorbeeld wel uit algemene middelen betaald.quote:Op donderdag 22 september 2005 17:18 schreef Floripas het volgende:
Ik weet wat vergrijzing is, maar in tegenstelling tot Frankrijk hebben wij gespaard voor onze vergrijzingsgolf.
Punt is dat het niet alleen gaat om pensioenen. Het gaat voor een overgroot deel om hogere ziektekosten. Daar zit de pijn.quote:Op donderdag 22 september 2005 18:15 schreef Floripas het volgende:
[..]
Hè? We hebben meer dan 500.000.000.000 euro in onze pensioenfondsen zitten. Da's tweemaal de staatsschuld!
Het punt is dat dat enorm wordt overtrokken. Doemscenario's die niet berusten op eerlijke analyse van wat er werkelijk aan de hand is. Bert de Vries heeft dit netjes nagerekend in zijn boek 'overmoed en onbehagen'.quote:Op zaterdag 24 september 2005 13:48 schreef Ludwig het volgende:
[..]
Punt is dat het niet alleen gaat om pensioenen. Het gaat voor een overgroot deel om hogere ziektekosten. Daar zit de pijn.
Nee, dank je ben niet geinterreseerd in de partij van de duivel.quote:Op zondag 25 september 2005 19:59 schreef Bosnimf het volgende:
En het kan echt anders! Zie de tegenbegroting van de SP op de site van het CPB.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |