http://www.hbvl.be/nieuws(...)F-BC87-F739DEEABC5C}quote:Rita al veel diervriendelijker dan Katrina
De Texaanse kuststad Galveston, die op het spoor van de naderende orkaan Rita ligt, was donderdagmorgen al voor driekwart geëvacueerd.
De bevolking neemt de waarschuwingen serieus, zei burgemeester Lyda Ann Thomas op CNN. Volgens haar heeft de stad bij de ontruiming ook uit de maatregelen voor en na de orkaan Katrina geleerd.
Veel mensen in New Orleans weigerden de stad te verlaten omdat ze hun huisdieren niet mochten meenemen. De uit Galveston vluchtende mensen daarentegen mogen op de klaarstaande bussen wel hun hond, kat of kanarievogel op sleeptouw nemen. In Galveston wonen circa 60.000 mensen.
http://www.refdag.nl/arti(...).000+militairen.htmlquote:Gouveneur Texas vraagt om 10.000 militairen
WASHINGTON (ANP/AFP) – De gouveneur van de Amerikaanse staat Texas, Rick Perry, heeft president George Bush gevraagd om 10.000 federale militairen naar de zuidelijke staat te sturen om te helpen nadat de orkaan Rita is gepasseerd. De gouveneur denkt de troepen nodig te hebben voor zoek– en reddingsacties.
Washington heeft nog niet op de aanvraag gereageerd. Het Amerikaanse ministerie van Defensie had al helikopters en communicatietroepen naar Texas gestuurd en zenden in het kielszog van de orkaan enkele marineschepen naar de Golf van Mexico.
Rita gaat naar verwachting vrijdagavond of zaterdagochtend in de staat aan land en heeft dan volgens meteorologen zeker een kracht van 3 op de schaal van Saffir–Simpson.
Texas heeft zelf al 5000 manschappen van de Nationale Garde en duizend militairen van het Texaanse leger paraat staan.
In dat plaatje gaat het om een tropische storm.quote:Op vrijdag 23 september 2005 01:15 schreef Drugshond het volgende:
[afbeelding]
Delen van N.O. zitten nu al in het oranje gebied.
quote:Op vrijdag 23 september 2005 01:01 schreef rubbereend het volgende:
die voorspellingen voor Galveston als de storm eroverheen trekt, bij categorie 5 is alles weg
http://www.nieuws.nl/bericht/5/61766quote:Houston stroomt leegt uit angst voor Rita
Uitgegeven op 22 september 2005 om 21:25 uur
(Novum/AP) - De snelwegen uit Houston richting het noorden kunnen de honderdduizenden Amerikanen die op de vlucht zijn geslagen voor Rita niet aan. Tot 160 kilometer ten noorden van de stad stonden auto's donderdag bumper aan bumper. Vaders en zoons stapten uit hun auto's en gooiden honkballen naar elkaar om de tijd te verdrijven. Andere automobilisten maakten een praatje of legden de ongewone scène vast op video.
Houston-inwoner Trazanna Moreno begon per auto aan de reis naar Dallas maar gaf het na bijna drie uur op en keerde terug. Hij had toen slechts tien kilometer afgelegd. Zijn wijk zal naar verwachting niet onderlopen.
Ook de 47-jarige John Decker besloot in Houston te blijven, omdat alle hotels verder het binnenland in vol zitten, merkte hij na een dag bellen. Hij heeft zijn ramen dichtgespijkerd en hoopt op het beste. Rita bereikt naar verwachting zaterdagochtend de Amerikaanse kust.
De evacuatie uit Houston, de op drie na grootste stad van de Verenigde Staten, wordt bemoeilijkt door de ligging. De bewoners van de voorsteden aan de kust moeten door het stedelijk deel van Houston om naar het noorden te reizen. De gouverneur van Texas, Rick Perry, besloot de vier rijbanen van Interstate 45 die naar Houston leiden af te sluiten en open te stellen voor verkeer richting het noorden.
Benzinestations raakten naar verluidt hun hele voorraad kwijt. Agenten die patrouilleerden op de snelweg hadden benzine bij zich om automobilisten die zonder kwamen te zitten, te helpen. Mensen kochten in winkels op grote schaal spaghetti, tonijn en andere goederen die niet bederven.
Galveston, dat in 1900 vrijwel van de kaart werd geveegd door een orkaan, leek woensdagavond wel een spookstadje. Toen kwamen tussen de zesduizend en twaalfduizend mensen om. Galveston ligt op een eiland voor de Texaanse kust, dat 2,5 meter boven de zeespiegel uitsteekt. Stadsbestuurder Steve LeBlanc zei dat Rita mogelijk een stormvloed van 15 meter veroorzaakt. De granieten muur die Galveston moet beschermen tegen de zee is vijf meter hoog.
Ik ben bang dat New Orleans wéér vergeten gaat worden omdat Houston even alle prioriteit vraagt.quote:Op vrijdag 23 september 2005 07:06 schreef indahnesia.com het volgende:
Nog steeds staan er enorme files. Ook leuk voor een direct-hit daar. Ik ben trouwens ook benieuwd of New Orleans geen problemen krijg met dijken die wegspoelen door de hoeveelheden regen.
Inderdaad.. er waren ook mensen die in de file stonden en uiteindelijk maar naar huis teruggegaan zijn. Niet zo slim als je in een flood-plain woont, die storm surge kan tot 22 foot komen zag ik vanochtend. ruim 7 meter waterquote:Op vrijdag 23 september 2005 08:26 schreef Mwanatabu het volgende:
[..]
Ik ben bang dat New Orleans wéér vergeten gaat worden omdat Houston even alle prioriteit vraagt.
Je zal goftedomme maar bejaarde zijn daar...
Da's te duur natuurlijk.quote:Op vrijdag 23 september 2005 08:38 schreef Apie74 het volgende:
Het ziet er toch ernstig uit allemaal. Hopelijk leren ze in die regio van deze 2 orkanen en gaan ze de nieuwe huizen niet meer van hout bouwen maar gewoon van beton.
Ik denk dat het op de lange termijn minder duur is dan elke keer maar weer van die houten hutten erneer te zetten.quote:Op vrijdag 23 september 2005 08:48 schreef indahnesia.com het volgende:
[..]
Da's te duur natuurlijk.Wij leren er toch ook niet van om niet onder zeeniveau te wonen als het eens onderloopt? De mens is gewoon eigenwijs
Las net nog in een tijdschrift dat in Florida afgelopen jaar 1 op de 5 huizen aan orkaanschade heeft geleden. Dan moeten de alarmbellen toch gaan rinkelen.quote:Op vrijdag 23 september 2005 08:48 schreef indahnesia.com het volgende:
[..]
Da's te duur natuurlijk.Wij leren er toch ook niet van om niet onder zeeniveau te wonen als het eens onderloopt? De mens is gewoon eigenwijs
Maar is de kans niet groter dat je alles wat in je huis staat kwijt bent als je in een houten huisje woont? Inboedel is toch ook veel waard?quote:Op vrijdag 23 september 2005 08:59 schreef Apie74 het volgende:
[..]
Ik denk dat het op de lange termijn minder duur is dan elke keer maar weer van die houten hutten erneer te zetten.
dan ga je toch lopen lijkt mij? gaat net zo snel en je kunt makkelijker weg indien nodigquote:Op vrijdag 23 september 2005 08:22 schreef Blinky het volgende:
Je zult maar in die files staan...pfff... vreselijk. Op het Journaal zag ik de beelden ervan. Een vrouw in de auto had 11 uur gedaan over een afstnad van 50 kilometer...
Ja maar laat jij je dure autootje met daarin waarschijnlijk kostbare bagage of huisdieren zomaar staan?quote:Op vrijdag 23 september 2005 09:02 schreef addie84 het volgende:
[..]
dan ga je toch lopen lijkt mij? gaat net zo snel en je kunt makkelijker weg indien nodig
Wat ik ook niet snap is waarom ze niet een paar gaten in de vangrail maken en de andere kant van de snelweg ook 1 richtingverkeer maken tot 100 km buiten de stad bijv.. Er rijdt daar namelijk bijna niemand.quote:Op vrijdag 23 september 2005 08:22 schreef Blinky het volgende:
Je zult maar in die files staan...pfff... vreselijk. Op het Journaal zag ik de beelden ervan. Een vrouw in de auto had 11 uur gedaan over een afstnad van 50 kilometer...
zou wel logischer zijn jaquote:Op vrijdag 23 september 2005 09:09 schreef Apie74 het volgende:
[..]
Wat ik ook niet snap is waarom ze niet een paar gaten in de vangrail maken en de andere kant van de snelweg ook 1 richtingverkeer maken tot 100 km buiten de stad bijv.. Er rijdt daar namelijk bijna niemand.
Hebben ze ook gedaan. Alle verkeer de stad uit moest via het noorden en zat dus muurvast. Toen hebben ze de vierbaans de andere kant op opengegooid.quote:Op vrijdag 23 september 2005 09:09 schreef Apie74 het volgende:
[..]
Wat ik ook niet snap is waarom ze niet een paar gaten in de vangrail maken en de andere kant van de snelweg ook 1 richtingverkeer maken tot 100 km buiten de stad bijv.. Er rijdt daar namelijk bijna niemand.
Stilte voor de storm....quote:Op vrijdag 23 september 2005 13:32 schreef indahnesia.com het volgende:
Zo.. iemand nog een update toevallig? Het is een beetje stil op de nieuws-sites.
idd gaat aan land komen met kracht 3 of 4 maar zal vervolgens waarschijnlijk wel 2 dagen boven het gebied in zuid texas blijven hangen omdat een hogedrukgebied de doorgang blokkeerdquote:Op vrijdag 23 september 2005 13:43 schreef Party_P het volgende:
nou, rita trekt steeds noordelijker, in new orleans regent het dus. En de orkaan lijkt wat af te zwakken.
Dit staat op de voorpagina van CNN.com. Rita kan dus kennelijk nog wel sterker worden, volgens weervoorspellers.quote:Hurricane Rita continues to spin toward the Texas-Louisiana coast, with forecasters saying the Category 4 storm could strengthen before making landfall early Saturday. Some areas of both states already are experiencing Rita's outer rain bands
De US begint nu pas een beetje wakker te worden misschien.quote:Op vrijdag 23 september 2005 13:32 schreef indahnesia.com het volgende:
Zo.. iemand nog een update toevallig? Het is een beetje stil op de nieuws-sites.
quote:-- 20 people killed as bus carrying U.S. hurricane evacuees catches fire on gridlocked highway, local TV station reports.
Watch CNN or log on to http://edition.cnn.com for the latest news.
Ben je lekker mee, als je ziet wat een orkaan van die kracht met auto's kan doen...quote:Op vrijdag 23 september 2005 15:13 schreef ChillyWilly het volgende:
Lijkt er op dat veel mensen de orkaan in de auto mogen uitzitten. Er zijn kilometers lange files, en de benzine is zo goed als op.
quote:HOUSTON Bij de evacuatie voor de orkaan
Rita zijn zeker 20 ouderen omgekomen.De
bus die hen vervoerde van Houston naar
Dallas vloog in brand.Die zou ontstaan
zijn door een technisch mankement.De
brand werd mogelijk aangewakkerd door
flessen zuurstof van bejaarde evacués.
In Zuid-Texas is een groot tekort aan
benzine onstaan,doordat miljoenen
mensen per auto zijn gevlucht.Inmiddels
hebben veel pompen geen voorraad meer.
De orkaan bereikt waarschijnlijk in de
loop van morgenochtend de Amerikaanse
zuidkust.Rita is minstens zo krachtig
als de orkaan Katrina,die vorige maand
verwoestend huishield in het gebied.
Morgenochtend alles maar in de gaten houden op CNN, dan is het daar zo'n beetje landfall.quote:Op vrijdag 23 september 2005 14:05 schreef Againzender het volgende:
[..]
De US begint nu pas een beetje wakker te worden misschien.
En iedereen wacht af wat er gaat gebeuren waarschijnlijk.
dat is al een aantal dagen mijn planquote:Op vrijdag 23 september 2005 15:53 schreef indahnesia.com het volgende:
[..]
Morgenochtend alles maar in de gaten houden op CNN, dan is het daar zo'n beetje landfall.
Morgenochtend local time, niet waar?quote:Op vrijdag 23 september 2005 15:53 schreef indahnesia.com het volgende:
[..]
Morgenochtend alles maar in de gaten houden op CNN, dan is het daar zo'n beetje landfall.
Ja idd is het dan lokale tijd of onze tijd? En als het lokale tijd is, hoeveel tijdsverschil zit er dan tussen (new york loopt 6 uur achter op amsterdam weet ik, maar weet niet of New york dan weer zelfde tijd is als Houston/ New Orleans e.d)?quote:Op vrijdag 23 september 2005 15:57 schreef Monidique het volgende:
[..]
Morgenochtend local time, niet waar?
Het is daar UTC-6 dacht ik, dus dat betekent dat het 8 uur vroeger is dan hier.quote:Op vrijdag 23 september 2005 16:10 schreef tulpje6 het volgende:
[..]
Ja idd is het dan lokale tijd of onze tijd? En als het lokale tijd is, hoeveel tijdsverschil zit er dan tussen (new york loopt 6 uur achter op amsterdam weet ik, maar weet niet of New york dan weer zelfde tijd is als Houston/ New Orleans e.d)?
Dus als het daar 8 uur 's morgens is, is het bij ons 3 uur 's middags: lekker slapen dusquote:Op vrijdag 23 september 2005 16:23 schreef emmy het volgende:
Het tijdsverschil is 7 uur.
Zie http://www.verenigdestaten.info/rsinfo/tijdzones.html
Dus als het daar acht uur 's morgens is, is het bij ons 01.00 uur vannacht. Opblijven dus.....
als het daar 8:00 is, is het hier 15:00 hier. je rekent 7 uur de verkeerde kant opquote:Op vrijdag 23 september 2005 16:23 schreef emmy het volgende:
Het tijdsverschil is 7 uur.
Zie http://www.verenigdestaten.info/rsinfo/tijdzones.html
Dus als het daar acht uur 's morgens is, is het bij ons 01.00 uur vannacht. Opblijven dus.....
was ook niet te blussen, stond midden in de file.quote:Op vrijdag 23 september 2005 17:10 schreef popolon het volgende:
Tarps cover the bodies of Rita evacuees who died when their bus caught fire.
[afbeelding]
Is ook geen klein brandje geweest zeg.
Hoe ironisch, 't komt straks met bakken uit de hemel.quote:Op vrijdag 23 september 2005 17:11 schreef indahnesia.com het volgende:
[..]
was ook niet te blussen, stond midden in de file.
Benieuwd of de duizenden achtergebleven honden eveneens deze storm overleven...quote:Op vrijdag 23 september 2005 17:04 schreef kulandra het volgende:
Nu op CNN:
In een deel van New Orleans (ward 9) stroomt het water alweer over 1 van de gerepareerde levee's. Ding zelf is nog intact, maar water staat nu al zo hoog als tijdens hoogtepunt Rita voorspelt was en het begint pas..... New Orleans toch weer als ergste de pisang denk ik....
jep.. en staan die mensen nog steeds in de file..quote:Op vrijdag 23 september 2005 17:13 schreef popolon het volgende:
[..]
Hoe ironisch, 't komt straks met bakken uit de hemel.
quote:Op vrijdag 23 september 2005 17:18 schreef indahnesia.com het volgende:
[..]
jep.. en staan die mensen nog steeds in de file..
ze noemen het nog 'overtopping', .. maar het strooms heel hard..quote:Op vrijdag 23 september 2005 17:34 schreef zakjapannertje het volgende:
zijn ze bezig met zandzakken daar oid, of is het niet meer te doen?
dat is bijzaak denk ik. Het gaat nu alweer zo hard.. niet te geloven.quote:Op vrijdag 23 september 2005 17:38 schreef zakjapannertje het volgende:
er schijnt in New Orleans-centrumdeel dat ze metalen tussenschotten hebben geplaatst, in 'de hoofdstraat', dat gaat nu wel getest worden als dat zo doorgaat...
zakken zijn besteld.. maar het stroomt NU binnen. Trouwens eerder dan verwacht.. vele uren eerder..quote:Op vrijdag 23 september 2005 17:42 schreef zakjapannertje het volgende:
van eerder dit topic:
''...De Amerikaanse genie heeft dwars door de hoofdstraat van New Orleans een enorme metalen stormwal aangelegd om te vermijden dat New Orleans opnieuw zou onderlopen. Nu heeft het leger ook 800 reuzenzandzakken klaar om eventuele bressen in de dijken meteen te kunnen dichten. Nog eens 2.500 zakken zijn besteld....''
maar als dat van alle kanten binnenstroomt is er natuurlijk weinig meer te verdedigen...
quote:Op vrijdag 23 september 2005 17:42 schreef zakjapannertje het volgende:
van eerder dit topic:
''...De Amerikaanse genie heeft dwars door de hoofdstraat van New Orleans een enorme metalen stormwal aangelegd om te vermijden dat New Orleans opnieuw zou onderlopen. Nu heeft het leger ook
Dat werkt wel ja, als het overal dicht is. Maar een groot gedeelte van de rest kan weer blank komen te staan dusquote:
ze is ook behoorlijk nat andersquote:Op vrijdag 23 september 2005 17:50 schreef popolon het volgende:
Hmm, klinkt best seksistisch eigenlijk.
Net na middernacht lokale tijd + 7 uur hier.. dus morgenochtend rond 7 a 8.. maar het is nog altijd niet zeker. Dat ding zwiebert een beetje.quote:Op vrijdag 23 september 2005 18:27 schreef raistlin6 het volgende:
hoe laat nederlandse tijd wordt de volledige rita in louisiana verwacht?
Sinds een uur of vijf is dat het geval inderdaad. Morgen maar een beetje op tijd opstaan denk ik. Boeiende materie.quote:Op vrijdag 23 september 2005 18:37 schreef Drugshond het volgende:
De berichtgeving zal alleen maar snel slechter worden.....
Alvast gefeliciteerd dan.quote:Op vrijdag 23 september 2005 18:46 schreef nummer_zoveel het volgende:
Morgen jarig. Ben benieuwd of die dag in zal gaan als rampdag.
Vind het wel erg voor die mensen hoor. Hoop dat het allemaal meevalt.
Morgen sta ik ook maar op tijd op, ben benieuwd hoe het gaat verlopen allemaal.
Ik hoop het, want een ziekenhuis onder zeeniveau was geen succes de vorige keer.quote:Op vrijdag 23 september 2005 18:47 schreef xFriendx het volgende:
Ik zie net wel een ziekenhuis waar alle bedden klaarstaan, er voedsel en drinken is voor 8 dagen, en ze hebben een soort van sluis bij dat ziekenhuis om zo zelf droog te blijven, wireless apparaten om te kunnen communiceren ook al valt de stroom weg etc.
Oh, ik had al gereageerd in het Katrina topic. Anyway dit is echt geen 'rushes over a levee', maar een volledig bezweken levee. Dat is zo te zien een paar meter hoogteverschil, ergo gaat dat hele hoogteverschil NO in. Da's verdomd veel water.quote:Op vrijdag 23 september 2005 18:35 schreef indahnesia.com het volgende:
[afbeelding]
Water whipped up by Hurricane Rita rushes over a levee in New Orleans.
Zend het journaal dat uit? Of heb je een internetbron. Heb een tijdje geen journaal kunnen kijken...quote:Op vrijdag 23 september 2005 17:36 schreef indahnesia.com het volgende:
damn.. die beelden.. uncut beelden... het water stroomt net zo hard weer naar binnen nu.. twee keer gewoon. Niet te geloven.
Was op CNN, inmiddels wordt het eindeloos herhaald bij gebrek aan nog meer water-plaatjes.quote:Op vrijdag 23 september 2005 20:09 schreef One_of_the_few het volgende:
[..]
Zend het journaal dat uit? Of heb je een internetbron. Heb een tijdje geen journaal kunnen kijken...
Aardbevingen van deze magnitude komen dagelijks voor in de VS. Het is alleen wel wachten op DE aardbeving van de San-Andreasbreuk. OF mount St Helens of de uibarsting van de Vulkaan op Las Palmas, waarschijnlijk onder invloed van zware aardbeving. Door vulkaanuitbarsting krijgt e oostkust van de VS zeer hoge tsunami"s. Eigenlijk zijn er in de wereld potentieel zoveel rampen mogelijk dat het niet zo raar is dat er een paar per jaar zijn....helaas...quote:Op vrijdag 23 september 2005 20:13 schreef logisnack het volgende:
Rita weakens to Category 3
Rita has 125 mph winds; 175 miles off Texas coast
aldus CNN
edit:
A magnitude 3.6 earthquake shook an area north of Los Angeles early Friday, one day after a series of quakes rumbled through the region.
Alsof de VS nog niet genoeg natuurrampen te verduren heeft![]()
precies, niemand kijkt er daad echt van op. Sterker nog, op CNN heb ik nog niet eens wat gezien. Ik kreeg alleen een melding van USGS per email, zoals bij alle aardschokken groter dan 3.5 of zo..quote:Op vrijdag 23 september 2005 20:18 schreef Hertog_Martin het volgende:
Kom op, aardbevingen zijn doodnormaal in los angeles, en er raakte niemand gewond. Nu niet alles gaan dramatiseren he
of het is juist om de kracht van een grote te verminderen.. maar het helpt geen orkanen voorkomen trouwens.quote:Op vrijdag 23 september 2005 20:24 schreef logisnack het volgende:
Ik zeg ook niet dat het een zware aardbeving is.
Alleen dat de VS wel wat anders aan zijn kop heeft dan een aardbeving.
Kleine schokken zijn vaak voorbodes voor grotere.
Als het zover komt dat "The big one" ook één dezer dagen plaats vindt, dan is dat een serieus probleem.
De kans hierop is echter klein
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |