Het grootste probleem bij het nabootsen van menselijk gedrag is dat menselijk gedrag niet enkel bestaat uit de simpele manier van "if/then" gedrag. Mensen hebben emoties en een referentiekader op basis waarvan beslissingen genomen worden. Maar niet iedereen in een gelijke situatie met een gelijke emotie maakt dezelfde beslissing (door het referentiekader).quote:Op zaterdag 10 september 2005 09:08 schreef kepler het volgende:
[..]
maar dat laatste is dus nu juist de hele uitdagingeen AI systeem ontwerpen dat een menselijke reaktie geeft. Alleen de tijd zal het ons leren denk ik
In een game als Oblivion zou dit heel goed uitgewerkt kunnen worden. Zelfs personages met vooroordelen moeten kunnen. Zo vonden bepaalde personages in morrowind je ook al niet aardig als je van een bepaald ras was enz. Als je maar een mogelijkheid beschikbaar stelt om het op een andere manier op te lossen is er geen probleem.quote:Op zondag 11 september 2005 22:41 schreef kepler het volgende:
ok ik bedoelde dus niet letterlijk een menselijke reactie, maar iets wat er in de buurt komt. Ik weet wel dat een AI die echt menselijk is nog lang niet haalbaar is, maar het kan zeker wel verbeterd worden. Ook tijdens de next-gen generatie zal echt menselijk gedrag niet gehaald worden.
het programmeren gebruikt idd if/then, maar ik heb begrepen dat je ook algoritmes kunt gebruiken voor zogenaamde willekeurige beslissingen (of juist op basis van 'emoties' ). En wat Rodie zegt dat je dan niet meer kan inspelen op het gedrag van de NPC's; dat is juist de uitdaging dan natuurlijk.
Het 'unieke' gedrag (als dit mogelijk is) van NPC's zorgt juist voor een veel bredere game-ervaring. Het zou echt cool zijn dat je dus NPC's kunt herkennen aan hun gedrag, of dat je een soort van vriendenband kunt opbouwen. Tuurlijk zijn dit soort dingen moeilijk in te bouwen in een game, want stel dat een belangrijke NPC 'zelf' besluit dat hij je niet aardig vind... Maar op alles is een oplossing te vindenDit zijn dan spellen die de gamewereld kunnen veranderen (hoop ik althans)
Ik verwacht niet dat er überhaupt nog spellen komen die de gamewereld zullen veranderen. De ontwikkelingen gaat te geleidelijk daarvoor.quote:Op zondag 11 september 2005 22:41 schreef kepler het volgende:
Dit zijn dan spellen die de gamewereld kunnen veranderen (hoop ik althans)
Kijk naar een game als spore, als dat goed uitgewerkt wordt is het toch wel een revolutionaire game.quote:Op zondag 11 september 2005 22:48 schreef P-Style het volgende:
[..]
Ik verwacht niet dat er überhaupt nog spellen komen die de gamewereld zullen veranderen. De ontwikkelingen gaat te geleidelijk daarvoor.
waarom niet? Half-Life 1 en GTA3 zijn goede voorbeelden die de gameswereld aardig hebben verandert, althans naar mijn bescheiden mening danquote:Op zondag 11 september 2005 22:48 schreef P-Style het volgende:
[..]
Ik verwacht niet dat er überhaupt nog spellen komen die de gamewereld zullen veranderen. De ontwikkelingen gaat te geleidelijk daarvoor.
Nog nóóit van gehoord!quote:Op zondag 11 september 2005 22:50 schreef peristilius het volgende:
Kijk naar een game als spore, als dat goed uitgewerkt wordt is het toch wel een revolutionaire game.
quote:Op zondag 11 september 2005 22:52 schreef P-Style het volgende:
[..]
Nog nóóit van gehoord!Vertel eens iets over "spore"!
(of geef een link...)
Leg eens uit... Hoe goed de games ook waren, revolutionair kan ik ze echt niet noemen.quote:Op zondag 11 september 2005 22:51 schreef kepler het volgende:
waarom niet? Half-Life 1 en GTA3 zijn goede voorbeelden die de gameswereld aardig hebben verandert, althans naar mijn bescheiden mening dan
If Orc , Hate = no nice answersquote:Op zondag 11 september 2005 22:48 schreef peristilius het volgende:
[..]
Zo vonden bepaalde personages in morrowind je ook al niet aardig als je van een bepaald ras was enz.
http://www.gamespot.com/pc/strategy/spore/preview_6125451.htmlquote:Op zondag 11 september 2005 22:52 schreef P-Style het volgende:
[..]
Nog nóóit van gehoord!Vertel eens iets over "spore"!
(of geef een link...)
Het is simpel, maar uiteindelijk denken mensen ook in acties en reacties. Als jij een leipe post ziet vind je degene die hem geplaatst heeft ook een mafkees en zal je in de toekomst misschien anders op hem reageren.quote:Op zondag 11 september 2005 22:54 schreef Gamedemon het volgende:
[..]
If Orc , Hate = no nice answers
If Elf , love = Tell everything
redelijk simpel en heeft weinig met ai te maken
if Ruzbeh , Flamequote:Op zondag 11 september 2005 22:58 schreef peristilius het volgende:
[..]
Het is simpel, maar uiteindelijk denken mensen ook in acties en reacties. Als jij een leipe post ziet vind je degene die hem geplaatst heeft ook een mafkees en zal je in de toekomst misschien anders op hem reageren.
Je snapt m.quote:Op zondag 11 september 2005 23:00 schreef Gamedemon het volgende:
[..]
if Ruzbeh , Flame
if piet_pelle , love
GTA vanwege het vrije gevoel wat je hebt, dat je alles kon doen wat je wil. Veel games grijpen nog terug naar diezelfde game-playquote:Op zondag 11 september 2005 22:53 schreef P-Style het volgende:
[..]
Leg eens uit... Hoe goed de games ook waren, revolutionair kan ik ze echt niet noemen.
Half-Life was gewoon een meesterlijke FPS.quote:Op zondag 11 september 2005 23:02 schreef kepler het volgende:
[..]
GTA vanwege het vrije gevoel wat je hebt, dat je alles kon doen wat je wil. Veel games grijpen nog terug naar diezelfde game-play
Half-Life weet ik niet precies, maar ik heb het idee dat veel games een soort van voorbeeld nemen aan dit spel.
een revolutie is het inderdaad niet, maar dat was eigenlijk alleen van 2D naar 3D.
Wat dan allemaal weer compleet verneukt werd door die maffe alien planeet.quote:Op zondag 11 september 2005 23:05 schreef Gamedemon het volgende:
Half life is de grondlegger van de moderne FPS, voor het eerst een goed verhaal , goede puzzels en afwissellende lvls en een zeer goede ai van de marines later in het spel
snap niet wat iedereen tegen die planeet heeft, ik vond het vetquote:Op zondag 11 september 2005 23:12 schreef peristilius het volgende:
[..]
Wat dan allemaal weer compleet verneukt werd door die maffe alien planeet.
Hopen dat er nog zon goede FPS naar de Xbox360 gaat komen.
Het enige wat ik ertegen heb is dat het helemaal nergens op sloeg.quote:Op zondag 11 september 2005 23:22 schreef Gamedemon het volgende:
[..]
snap niet wat iedereen tegen die planeet heeft, ik vond het vet
Maar het waren juist de commando's die uitblonken in AI waren veel leuker om tegen te vechten. Ik vond de aliens ook nep. Al heb ik e meer vertrouwen in in HL 2 (heb die namelijk nog niet gespeeld) daar zien die aliens er gewoon te vet uit.quote:Op zondag 11 september 2005 23:27 schreef peristilius het volgende:
[..]
Het enige wat ik ertegen heb is dat het helemaal nergens op sloeg.
Die spin gast was grappig om tegen te knokken en de eindbaas was ook wel vet, maar daartussen huppelde je maar vaag wat rond en schoot af en toe op een alien.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |