quote:AMSTERDAM - Een zwarte tiener is zaterdag in een ziekenhuis in het Britse Liverpool overleden aan de verwondingen die hij de avond daarvoor opliep toen een man die racistische taal uitsloeg een bijl in zijn schedel sloeg. Dat heeft de politie bekendgemaakt.
Het slachtoffer, de 18-jarige Anthony Walker, zijn vriendin en een familielid stonden vrijdagavond laat op de bus te wachten, toen een man hen begon uit te schelden vanwege hun huidskleur. Het drietal ging daar niet op in, maar vertrok om moeilijkheden te voorkomen naar een halte verderop, aldus de politie. Een groep van drie of vier mannen achtervolgde hen echter en toen een van die mannen Walker te lijf ging met een bijl, renden diens vriendin en familielid weg om hulp te halen. Toen ze een paar minuten later terugkwamen zagen ze Walker liggen met een bijl in zijn schedel.
"We hebben hier te maken met een wrede en niet uitgelokte aanval op een jonge zwarte man, waaraan naar wij aannemen een racistisch motief ten grondslag lag", zei het hoofd van de recherche in Liverpool, Peter Currie. Volgens de politie hebben zich de laatste tijd meer incidenten met een racistische achtergrond voorgedaan in de buurt waar Walker werd vermoord.
Bron : Telegraaf
Daar zijn er ook meer van he.quote:Op zondag 31 juli 2005 12:54 schreef Loedertje het volgende:
(En Meki, geweldadige incidenten komen helaas op elk niveau voor, geloof niet dat *zwarten* in Europa vaker slachtoffer zijn dan *witten* )
iemand die negers haat wegens hun zwarte kleurquote:Op zondag 31 juli 2005 12:54 schreef Loedertje het volgende:
Wow, ben onder de indruk (welke idioot gaat er nu met een bijl wandelen??)
(En Meki, geweldadige incidenten komen helaas op elk niveau voor, geloof niet dat *zwarten* in Europa vaker slachtoffer zijn dan *witten* )
quote:Police believe the killers are local, and want the community to give them up.
thnxquote:Op zondag 31 juli 2005 12:57 schreef kLowJow het volgende:
Hier een wat uitgebreider artikel: http://news.bbc.co.uk/1/hi/england/merseyside/4730559.stm.
Inderdaad nogal een dramatische moord. Verder viel dit me ook op uit het artikel van de BBC...
[..]
???quote:Op zondag 31 juli 2005 13:18 schreef DarkDancer het volgende:
raar zeg, ik dacht dat iedereen, zwart, wit, geel een schijthekel had aan moslims en niet aan mekaar.
ff thee drinken
Ben jij dat Meki ?quote:
nee dat ben ik niet dat is een slachtoffer van de Engelse racistenquote:Op zondag 31 juli 2005 13:38 schreef Gaffer het volgende:
[..]
Ben jij dat Meki ?
Het is wel een sympathieke foto.
Nu weten we tenminste wie ons gaat beschermen.
Ik dacht al. Zo sympathiek als deze jongen op de foto had ik me je ook niet voorgesteld.quote:Op zondag 31 juli 2005 13:41 schreef Meki het volgende:
[..]
nee dat ben ik niet dat is een slachtoffer van de Engelse racisten
een terreurgroep zou ik zeggen
quote:Op zondag 31 juli 2005 13:41 schreef Meki het volgende:
[..]
nee dat ben ik niet dat is een slachtoffer van de Engelse racisten
een terreurgroep zou ik zeggen
ik ben blij dat je het inzietquote:Op zondag 31 juli 2005 13:55 schreef Gaffer het volgende:
[..]
Ik dacht al. Zo sympathiek als deze jongen op de foto had ik me je ook niet voorgesteld.
Een terreurgroep ? Wel nee, hoe kom je er bij.
Maar een beest dat zo'n jongen doodslaat, dient voorgoed uit de samenleving verwijderd te worden.
quote:Op zondag 31 juli 2005 14:06 schreef Den_Dead_Kennedys het volgende:
Zijn de daders al gepakt?
Hebben de daders al bekend?
Ik had me na de aanslagen wel kunnen voorstellen dat een een moslim afgeslacht werd.
Het kunnen overigens ook Pakistani's of moslims zijn die zo'n neger afslachtten.
Dat lijkt me voorlopig het meest voor de hand liggend.
Ik denk dat de meeste moslims zich ook niet kunnen vinden in de levenstijl van de negers.
Op zich overigens wel weer iets wat snel Europeanen aanpsreekt, de afro-lifestyle.
Dan zit Michael Jackson in ieder geval safequote:Op zondag 31 juli 2005 12:56 schreef Meki het volgende:
[..]
iemand die negers haat wegens hun zwarte kleur
Is die info van belang? Was het minder erg geweest als hij schoonmaker was, in plaats van 'A-level student'?quote:Op zondag 31 juli 2005 14:05 schreef Meki het volgende:
The black A-level student...
ik heb het van BBCquote:Op zondag 31 juli 2005 14:20 schreef Lupa_Solitaria het volgende:
[..]
Is die info van belang? Was het minder erg geweest als hij schoonmaker was, in plaats van 'A-level student'?
Tuurlijk, dit soort toevoegingen zijn altijd sappig.quote:Op zondag 31 juli 2005 14:20 schreef Lupa_Solitaria het volgende:
[..]
Is die info van belang? Was het minder erg geweest als hij schoonmaker was, in plaats van 'A-level student'?
Ja? Is dat erger? Is het leven van zo iemand meer waard?quote:Op zondag 31 juli 2005 14:38 schreef Cheese het volgende:
Het is altijd erger als het een persoon "midden in de samenleving met veel contacten en een aardig karakter en een hoge intelligentie" is.
Denk dat dat stenen tijdperk nooit geëindigd is. Helaas is dit iets van alle tijden...quote:Wat een schokkende moord, terug naar het stenen tijdperk.
Sorry, ik vind dat niet, maar zo wordt het in de media vaak geimpliceerd. Ik vind dat ook belachelijk, maar het sarcasme kwam niet over.quote:Op zondag 31 juli 2005 14:41 schreef Lupa_Solitaria het volgende:
Ja? Is dat erger? Is het leven van zo iemand meer waard?
Ah, okee.quote:Op zondag 31 juli 2005 14:43 schreef Cheese het volgende:
Sorry, ik vind dat niet, maar zo wordt het in de media vaak geimpliceerd. Ik vind dat ook belachelijk, maar het sarcasme kwam niet over.
De Middeleeuwen.quote:Op zondag 31 juli 2005 13:03 schreef Woodbridge het volgende:
Dat soort moet gewoon publiekelijk onthoofd worden.
En iedereen die het goed praat 100 stokslagen op het marktplein.
Het zal iig tijd worden dat er een goede moslim-partij opstaat die dit soort straffen willen uitvoeren in de praktijk, ook in Nederldn, de vraag naar stokslagen en doodmartelen is namelijk nogal groot onder de witte Nederlandse bevolking.quote:Op zondag 31 juli 2005 13:03 schreef Woodbridge het volgende:
Dat soort moet gewoon publiekelijk onthoofd worden.
En iedereen die het goed praat 100 stokslagen op het marktplein.
Eerst leren spellen voordat je gaat etteren.quote:Op zondag 31 juli 2005 15:32 schreef Devlinsect het volgende:
Bron: De Telegraaf.![]()
Eerst bewijzen dat het om een rascistische moord gaat voordat je het gaat blaten![]()
Eerst een andere kop kopen voordat je er een avatar van maaktquote:Op zondag 31 juli 2005 15:33 schreef Overlast het volgende:
[..]
Eerst leren spellen voordat je gaat etteren.
Inderdaad, zoiets doe je toch niet?quote:Op zondag 31 juli 2005 15:34 schreef Bombie het volgende:
Wat een lafbekken, die familielid en vriendin. Zij mogen zich hier terecht de rest van hun leven schuldig over voelen.
Helemaal mee eens. Met een grote bek kun je dat soort kneuzen meestal wel afschrikken, door bang weg te lopen roep je onheil over je af.quote:Trouwens ook een goed voorbeeld van hoe weglopen voor geweld uiteindelijk ook heel goed je ondergang kan inluiden. Alhoewel ik wel moet zeggen dat, gezien de oprecht vriendelijke uitdrukking op het gezicht van het slachtoffer, het waarschijnlijk nooit in het hoofd van deze jongen zou opkomen om geweld met geweld te bestrijden. Dat maakt het ook wel een heel laffe moord.
Is dat alles??quote:Op zondag 31 juli 2005 12:52 schreef n00fer het volgende:
de dader dient simpelweg gecastreerd te worden.
sorry maar je moet de gemiddelde moslim eens horen over westerse mensen.quote:Op zondag 31 juli 2005 14:10 schreef kLowJow het volgende:
Post van DarkDancer en reacties hierop verwijderd.
DarkDancer: nog zo'n post en je kunt wat mij betreft direct wegwezen.
Ik neem aan dat jij, als er een keer een paar gekke Engelsen met een bijl achter je aan zitten, hun wel ff af zal schrikken door een grote bek op te zetten? Zo van hee vuile klootzak! oprotten met die bijl!!!quote:Helemaal mee eens. Met een grote bek kun je dat soort kneuzen meestal wel afschrikken, door bang weg te lopen roep je onheil over je af.
Volgens mij hebben die aanslagen niet zoveel met racisme te maken - die zijn gericht tegen iedereen en alles en niet geselecteerd op kleur of religie of wat dan ook.quote:Op zondag 31 juli 2005 16:30 schreef ShaoliN het volgende:
Nogal lompe moord zeg. Rascistische moorden zijn niks nieuws in Engeland trouwens. Kijk maar naar de aanslagen van enkele weken terug.
Anders lees je het verhaal even voordat je reageert.quote:Op zondag 31 juli 2005 16:58 schreef DaveHarris het volgende:
[..]
Ik neem aan dat jij, als er een keer een paar gekke Engelsen met een bijl achter je aan zitten, hun wel ff af zal schrikken door een grote bek op te zetten? Zo van hee vuile klootzak! oprotten met die bijl!!!![]()
Dan alsnog.. Ik ben echt niet van mening dat iemand, zeker niet iemand die in staat is je schedel in te rammen met een bijl, zijn potentiele slachtoffer zal laten lopen omdat deze zich niet of nauwelijks zou laten intimideren.. Misschien dat we daarover van mening verschillen?quote:Op zondag 31 juli 2005 17:02 schreef heiden6 het volgende:
[..]
Het tuig begon met een beetje treiteren, en pas toen bleek dat dat zeer effectief was ging men een paar stapjes verder, pas nadien was er sprake van een bijl.
Zoiets is doorgaans niet gepland. Het zijn een paar jongeren die elkaar ophitsen terwijl ze steeds een stapje verder gaan met treiteren. De meeste kans om zoiets af te stoppen heb je niet door schichtig weg te lopen, maar door er tegenin te gaan.quote:Op zondag 31 juli 2005 17:04 schreef DaveHarris het volgende:
[..]
Dan alsnog.. Ik ben echt niet van mening dat iemand, zeker niet iemand die in staat is je schedel in te rammen met een bijl, zijn potentiele slachtoffer zal laten lopen omdat deze zich niet of nauwelijks zou laten intimideren.. Misschien dat we daarover van mening verschillen?
En het was geen neger maar een A-Level studentquote:[b]Op zondag 31 juli 2005 16:41
http://www.telegraph.co.uk/news/main.jhtml?xml=/news/2005/07/31/naxe31.xml&sSheet=/news/2005/07/31/ixnewstop.html
An A-level student was axed to death in a racist attack, Merseyside Police said yesterday.
Dat is dus jouw mening ja en ik ben het dus niet met je eens, het ligt er maar net aan wie je voor je hebt en eigenlijk ook wel aan wie je zelf bent. De Engelsen staan er al om bekend dat ze best houden van een knokpartijtje, je bent zelf student houdt niet van vechten en kunt nog geen deuk in een pakje boter slaan, dan kun je wel aankomen met een paar intelligente scheldwoorden maar als je tanden je lief zijn lijkt het me echt wijzer om, zeker in Liverpool, niet op dergelijke provocaties in te gaan en het hazenpad te kiezen.quote:Op zondag 31 juli 2005 17:08 schreef heiden6 het volgende:
[..]
Zoiets is doorgaans niet gepland. Het zijn een paar jongeren die elkaar ophitsen terwijl ze steeds een stapje verder gaan met treiteren. De meeste kans om zoiets af te stoppen heb je niet door schichtig weg te lopen, maar door er tegenin te gaan.
Om vervolgens die gasten zo enthousiast te maken dat ze je met een bijl achtervolgen?quote:Op zondag 31 juli 2005 17:19 schreef DaveHarris het volgende:
[..]
Dat is dus jouw mening ja en ik ben het dus niet met je eens, het ligt er maar net aan wie je voor je hebt en eigenlijk ook wel aan wie je zelf bent. De Engelsen staan er al om bekend dat ze best houden van een knokpartijtje, je bent zelf student houdt niet van vechten en kunt nog geen deuk in een pakje boter slaan, dan kun je wel aankomen met een paar intelligente scheldwoorden maar als je tanden je lief zijn lijkt het me echt wijzer om, zeker in Liverpool, niet op dergelijke provocaties in te gaan en het hazenpad te kiezen.
OMdat hij zwart is. Het is onvoorstelbaar maar het gebeurt.quote:Op zondag 31 juli 2005 17:10 schreef Wojworshebn het volgende:
Raar verhaal en geloof er nog weinig van, waarom zou je iemand die gewoon netjes wacht in de bus een bijl in het hoofd klijven![]()
Yep, triest maar waar. Als zulke dingen nu ook in Nederland zouden gebeuren dan hebben organisaties als KAFKA tenminste nog enig bestaansrecht!quote:Op zondag 31 juli 2005 17:24 schreef SCH het volgende:
[..]
OMdat hij zwart is. Het is onvoorstelbaar maar het gebeurt.
Racistisch geweld komt helaas ook in Nederland voor - maar dit soort brute moorden gelukkig niet al te vaak, ook in Engeland is het gelukkig niet aan de orde van de dag.quote:Op zondag 31 juli 2005 17:32 schreef DaveHarris het volgende:
[..]
Yep, triest maar waar. Als zulke dingen nu ook in Nederland zouden gebeuren dan hebben organisaties als KAFKA tenminste nog enig bestaansrecht!
quote:Op zondag 31 juli 2005 17:08 schreef heiden6 het volgende:
[..]
De meeste kans om zoiets af te stoppen heb je niet door schichtig weg te lopen, maar door er tegenin te gaan.
Inderdaad, volgens mij moet de eerste keer nog komen dat een Marokaans-Nederlandse vrouw gehuld in niqaab aangifte gaat doen bij de politie omdat bijvoorbeeld haar tasje geroofd is door een groepje Marokkaantjes. En gelukkig doen organisaties als KAFKA niet aan 1 richtingsverkeer door bijvoorbeel alleen naar "blanke" racisten/nationalisten te kijken maar zijn ze ook druk in de weer om de racistische uitingen van onze medelanders tegen te gaan...quote:Racistisch geweld komt helaas ook in Nederland voor - maar dit soort brute moorden gelukkig niet al te vaak, ook in Engeland is het gelukkig niet aan de orde van de dag.
waarom geloof je er niks vanquote:Op zondag 31 juli 2005 17:10 schreef Wojworshebn het volgende:
Raar verhaal en geloof er nog weinig van, waarom zou je iemand die gewoon netjes wacht in de bus een bijl in het hoofd klijven![]()
Video http://news.bbc.co.uk/1/hi/england/merseyside/4733171.stmquote:The family of murder victim Anthony Walker, 18, who was killed with an axe in a racist attack, has paid tribute to the "loving, caring young man".
His older sister Dominique, 20, also made an emotional plea for people to help catch the gang who attacked him in Huyton, Merseyside on Friday night.
"If anybody knows anything, they have got to talk to the police," she said.
Merseyside Police said an 18-year-old man was arrested after three searches were carried out in the area.
An axe was found embedded in Mr Walker's skull following the attack. He died later in hospital.
BBC bevestigt hetquote:
Afgaande op het nieuwsbericht van de BBC zou je voor het laatste gaan, al lijk je hier gezien je eerdere posts in dit topic nogal aan te twijfelen.quote:Op maandag 1 augustus 2005 00:29 schreef Den_Dead_Kennedys het volgende:
Is er nu al wat bekend over de afkomst van de daders? Waren het moslims, pakistani of arabische lui.?
Of waren het per ongeluk Britse nationalisten. ?
vind jij dat belangrijkquote:Op maandag 1 augustus 2005 00:29 schreef Den_Dead_Kennedys het volgende:
Is er nu al wat bekend over de afkomst van de daders? Waren het moslims, pakistani of arabische lui.?
Of waren het per ongeluk Britse nationalisten. ?
Natuurlijk is dat belangrijk, dat kan immers te maken hebben met het motief. Een blanke die een zwarte afslacht, omdat 'ie zwart is, bijvoorbeeld.quote:Op maandag 1 augustus 2005 00:34 schreef Meki het volgende:
[..]
vind jij dat belangrijk
als je het goed nadenkt dan weet je het wel
ms was er helemaal geen motief, gewoon de kolder in zijn kop.quote:Op maandag 1 augustus 2005 00:37 schreef heiden6 het volgende:
[..]
Natuurlijk is dat belangrijk, dat kan immers te maken hebben met het motief. Een blanke die een zwarte afslacht, omdat 'ie zwart is, bijvoorbeeld.
het is een britse man een racist met een motief die alle zwarte mensen haatquote:Op maandag 1 augustus 2005 00:37 schreef heiden6 het volgende:
[..]
Natuurlijk is dat belangrijk, dat kan immers te maken hebben met het motief. Een blanke die een zwarte afslacht, omdat 'ie zwart is, bijvoorbeeld.
Daar lijkt het wel op, ja.quote:Op maandag 1 augustus 2005 00:40 schreef Meki het volgende:
[..]
het is een britse man een racist met een motief die alle zwarte mensen haat
is het nu duidelijk
Ja, want alle zwarte mensen zijn slecht en moeten dood. Wat denk je zelf?quote:vind je het minder erg als het andersom was ??
ik weet niet wat jij denkt mischien vind jij dat wel of weer nietquote:Op maandag 1 augustus 2005 00:41 schreef heiden6 het volgende:
[..]
Daar lijkt het wel op, ja.
[..]
Ja, want alle zwarte mensen zijn slecht en moeten dood. Wat denk je zelf?
Dat weet je helemaal niet, voor hetzelfde bekend hij deze week dat hij ook nog 9 blanke mensen vermoord heeft in de afgelopen 4 jaar.quote:Op maandag 1 augustus 2005 00:40 schreef Meki het volgende:
[..]
het is een britse man een racist met een motief die alle zwarte mensen haat
is het nu duidelijk
wat ik bedoel eigenlijk, is dat een racist zijn alleen niet perse een motief is.quote:
Je doet me een beetje denken aan een vriend van me, die over neo-nazi's structureel beweerd dat 'ze toch niet weten wat het inhoudt'.quote:Op maandag 1 augustus 2005 00:47 schreef milagro het volgende:
[..]
wat ik bedoel eigenlijk, is dat een racist zijn alleen niet perse een motief is.
er zijn zat racisten, blanke en 'gekleurde', wiens vooroordelen gewoon bij woorden vooral blijven.
zo een moord als deze, die lijkt uit het niets te komen, zonder aanleiding of wat dan ook, zo wreed ook, is vooral de gestoordheid wat zo'n man drijft, lijkt mij.
had hij een hekel gehad aan bakkers, was er nu een bakker dood.
er is ook een man doodgestoken dit weekend in London, in een bus, door een man die hij aansprak op zijn vervelend gedrag (eten gooien naar de overige reizigers)..... beide heren echter waren blank, en dus krijgt zo een moord veel minder aandacht sowieso dan een moord die lijkt gedaan vanwege racisme... terwijl het allebei even gestoord is, even eng.
een kwestie van op de verkeerde plek op het verkeerde moment zijn, en de verkeerde tegenkomen... vreselijk gewoon, dat arme kind.
kap eens met dit soort onzin, zeg, loop mensen geen woorden in de mond te leggen ajbquote:Op maandag 1 augustus 2005 00:44 schreef Meki het volgende:
[..]
ik weet niet wat jij denkt mischien vind jij dat wel of weer niet
jammer dan dat je totaal mijn punt mist.quote:Op maandag 1 augustus 2005 00:48 schreef heiden6 het volgende:
[..]
Je doet me een beetje denken aan een vriend van me, die over neo-nazi's structureel beweerd dat 'ze toch niet weten wat het inhoudt'.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |