Weet je dat wel zeker?quote:
hij vond in tegenstelling tot de mensen die CP wel goed vonden de bussen leuk om in te zittenquote:Op zaterdag 9 juli 2005 15:42 schreef Please_communicate het volgende:
[..]
Weet je dat wel zeker?
Met alles wat je genoemd hebt lijkt er volgens mij vrij weinig over te blijven waar je van hebt kunnen genieten!!!!!!![]()
quote:Coldplay scoort een keurige voldoende
Door ROB CHEVALLIER
De titel van Coldplays nieuwste album verwijst volgens de band naar uitersten. Die ontmoeten elkaar dan ergens in het midden en daar is alles in balans. Voor zichzelf claimt de groep een positie in dat evenwichtige midden.
In een propvol en heet Gelredome is het de vraag of de balans voor Coldplay niet te ver door zal slaan. Die onzekerheid is gevoed door de onstuimige groei die de band heeft doorgemaakt. Het sfeervolle, ingetogen, bijna schuchtere spel van een jaar of vijf geleden is vervangen door stoere rocksongs. En die ontwikkeling gaat nog steeds door met de nieuwe cd X&Y. De songs van dat album klinken weinig vernieuwend maar een stuk krachtiger en hier en daar bombastischer dan het eerdere werk van de band.
Met strakke videobeelden die doen denken aan Kraftwerk opent Coldplay met Square One en Politik. Dan draagt Martin alle volgende songs op aan zijn landgenoten, die zo'n moeilijke, vreemde en trieste dag moesten doorstaan. "Laten we er toch een avond vol liefde en vreugde van maken". Later op de avond verwerkt Martin nog een paar woorden in zijn songs die refereren aan de aanslagen in Londen, maar daar blijft het bij.
De zanger is nog steeds de onbetwiste frontman van de band, hoewel de rol van gitarist Johnny Buckland dominanter is geworden. De gitarist zelf blijft bescheiden, maar het geluid dat in vorige shows de songs subtiel inkleurde is nu zwaarder en de solo's zijn feller. Dat rockgeweld dreigt de spanning in het concert te smoren.
Coldplay weet de balans vast te houden met een uitgekiende afwisseling in tempo. De eenvoud en intimiteit van van Warning sign en Everything's not lost sluiten naadloos aan op het U2-achtige gitaarspel van Buckland in White shadows. Naast een sterke lichtshow heeft Coldplay met zanger Chris Martin de ultieme troefkaart. Martin voelt feilloos aan hoe je een stadionpubliek moet bespelen. Hij brengt de groep bij elkaar voor een akoestische set voor aan het podium. En tovert het voetbalstadion om tot een intiem cafe tijdens Till kingdom comes, waar drummer Will Champion mee mag zingen. Verrassend is de akoestische uitvoering van Beautiful world. Niet vlekkeloos, maar wel zo charmant.
Ook aan het einde van de set blijft Coldplay in balans. Met stevige uitvoering van Clocks dat een verrassend, steeds sneller gespeeld einde meekrijgt. En met Talk waarin Kraftwerk weer opduikt en de cirkel met de start gesloten wordt.
In de toegift mag het publiek volop meedoen met In my place en Fix you. Coldplay speelt sowieso een gewonnen wedstrijd, en houdt de aandacht tot het einde vast. Zo scoort de groep een keurige voldoende, maar Coldplay balanceert op het randje. Het lijkt tijd om de blik naar voren te richten en de toekomst als een spannende uitdaging te zien.
Concert door Coldplay. Bijgewoond: 7/7, in Gelredome, Arnhem.
Dat uit de maat klappen zal wel te maken hebben met de "Speed of Sound".quote:Op zaterdag 9 juli 2005 13:56 schreef Citroentje het volgende:
Ligt het aan mij of zat het publiek wel opmerkelijk vaak mee te klappen (meestal uit de maat...) met de muziek?
Ik was met de auto.quote:Op zaterdag 9 juli 2005 15:46 schreef S3rp3nt het volgende:
[..]
hij vond in tegenstelling tot de mensen die CP wel goed vonden de bussen leuk om in te zittenverder respecteer ik zijn mening hoor
, ben het er alleen niet mee eens
![]()
volgens mij bedoel je warning signquote:Op zaterdag 9 juli 2005 21:01 schreef Versie1 het volgende:
Hoe heet het nummer waarin hij steeds zong .... 'and i miss you???'
Inderdaad zeker weten wel Warning Signquote:Op zondag 10 juli 2005 00:37 schreef Versie1 het volgende:
nee beide komen niet overeen... iemand nog een suggestie...?
quote:Coldplay - Warning Sign
A warning sign,
I missed the good part then I realized,
I started looking and the bubble burst.
I started looking for excuses.
Come on in,
I've gotta tell you what a state I'm in,
I've gotta tell you in my loudest tones,
That I started looking for a warning sign.
When the truth is,
I miss you.
Yeah the truth is,
That I miss you so.
A warning sign,
It came back to haunt me and I realized,
That you were an island and I passed you by,
And you were an island to discover.
Come on in,
I've gotta tell you what a state I'm in,
I've gotta tell you in my loudest tones,
That I started looking for a warning sign.
When the truth is,
I miss you.
Yeah the truth is,
That I miss you so.
And I'm tired,
I should not have let you go.
So I crawl back into your open arms.
Yes I crawl back into your open arms.
And I crawl back into your open arms.
Yes I crawl back into your open arms....
quote:Op zondag 10 juli 2005 01:22 schreef ImPrEzA het volgende:
Wat idioot dat de recensent van de Gelderlander Don't Panic "Beautiful World" noemt... slecht.
Verder een goede recensie waar ik me redelijk in kan vinden
En @ Versie1, weet je zeker dat het niet Warning Sign is? dat is namelijk ook meteen wat in mij opkomt...
Richard Ashcroft blijft een held, de nummers die hij geschreven heeftquote:Op zaterdag 9 juli 2005 13:56 schreef Citroentje het volgende:
Richard Ashcroft vond ik echt zwaar matig. Wat is er nou zo geweldig aan iemand die met een band meezingt? Velen gingen uit hun dak toen de strijkers van Bittersweet Symphony begonnen in te zetten. Naar mijn mening onderscheid je niet van een matig Idols-deelnemertje als je met een band meezingt. Maar dat zijn maar mijn 2 eurocenten.
meeklappen was zelfs vrij weinig vond k.....quote:
Ligt het aan mij of zat het publiek wel opmerkelijk vaak mee te klappen (meestal uit de maat...) met de muziek? Normaal gesproken vind ik dat niet erg, maar dit keer leek het wel alsof gelijk werd meegeklapt wanneer de bas of drums ff wegvielen voor een paar maten. Puur hinderlijk vond ik dat.
je hebt 1e rang staan dat is op de vloer en de andere rang staan is tussen de 2 lagen van de tribunes. Daar heb ik een keer gestaan (The corrs) opzich best aardige plaatsen. aangezien een concert zittend zien nix is.quote:Op vrijdag 8 juli 2005 17:48 schreef Prep2Fight het volgende:
Welke rang is het beste om te staan in Ahoy?
is ook het eerste waar ik aan dacht , in andere nummers komt die zin naar mijn weten niet voorquote:Op zondag 10 juli 2005 02:09 schreef Tourniquet het volgende:
[..]
Inderdaad zeker weten wel Warning Sign
[..]
Ik ook. Natuurlijk waren er wel wat kleine foutjes, maar als je daar niet tegen kunt, moet je concerten sowieso mijden. Ik word trouwens ook altijd doodmoe van die recensies waarin artiesten het verwijt krijgen dat de nummers live te veel klinken als de albumversies. Wat wordt een band dan geacht te doen? Het hele repertoire verbouwen? Is toch dikke onzin? Een paar alternatieve versies van nummers zijn meer dan genoeg. Don't Panic werd heel anders gespeeld, Clocks had een ander einde.quote:Op zondag 10 juli 2005 02:29 schreef rubbereend het volgende:
toch bijzonder dat Coldplay na 3 albums en een paar volwaardige tours al wordt gespeigeld aan U2 die na 25 jaar en hun zoveelste tour toe zijn. Dat die vergelijking in alles mank gaat is natuurlijk logisch. Dit is de eerste tour langs stadions.
Ik vond het concert in de HMH wat leuker omdat dat wat intiemer was maar ik vond ze volledig overind blijven in het gelredome.
Uhm ik hoorde gister van mijn 1e medewerker dat t iets met de riolering was (errug lekker, heb ik daar gewoon een paar uur lang in de pis lopen soppen/werken, hele schoenen, sokken en onderkant broek waren zeik).quote:Op vrijdag 8 juli 2005 09:02 schreef vanBoeschoten het volgende:
Pfffiiieuw ben weer aan het werk
Of ja, zit koffie te drinken hiero, het is niet zo druk...
Weet iemand waar in godsnaam al dat water vandaan kwam wat ik zag toen ik terugliep ?
Was jij een van de drinken-rondbrengers dan?quote:Op maandag 11 juli 2005 01:59 schreef tulpje6 het volgende:
[..]
Uhm ik hoorde gister van mijn 1e medewerker dat t iets met de riolering was (errug lekker, heb ik daar gewoon een paar uur lang in de pis lopen soppen/werken, hele schoenen, sokken en onderkant broek waren zeik).
Geweldig om 'clocks' live te horen, blijft echt een van mijn lievelingsnummers (in zn algemeenheid dus, niet alleen van Coldplay).
Ach, t blijft leuk. Gratis naar een concertje gaan en er nog betaald voor krijgen ook.![]()
kreeg halverwege het concert dorst en wou uiteraard niet meer uit het voorste vak wegquote:Op maandag 11 juli 2005 11:35 schreef Ri-Klain het volgende:
[..]
Was jij een van de drinken-rondbrengers dan?
Belachelijk!quote:Op zondag 10 juli 2005 02:36 schreef rubbereend het volgende:dat deden een heel aantal fans hier ook..... lees maar terug
Lees eens!quote:Op woensdag 13 juli 2005 22:18 schreef Agiath het volgende:
Hebben ze Don't Panic niet eens gespeeltd?![]()
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |