Mag ik zeggen dat ik dit uitstekend geschreven vind? Ik vraag me alleen af of je ''delegeren'' niet beter door ''denigreren'' kunt vervangen. Of begrijp ik je verkeerd?quote:Op zaterdag 9 juli 2005 16:29 schreef Mauritsz het volgende:
[..]
Mm. Ik ben het dus wel eens op bepaalde gebieden met socialisten. Weet je, ik ben het voor negentig procent eens met de ideeën van de SP. Maar mijn kritiek op socialisten is,
dat het bij hen vaak minder lijkt te gaan om het opbouwen van goede dingen die mensen echt nodig hebben, dan om het afpakken van wat anderen bezitten. Dat vind ik onzin. Want vergis je niet: Waar zijn de explosies van creativiteit? In de kapitalistische wereld! Dat zie je aan jonge bedrijven die opgericht worden. Denk eens aan Silicon Valley in Californië. Daar zitten vele duizenden jonge en zeer creatieve bedrijven.
Ja, er is wel een bepaalde vorm van hiërarchie, maar die is gebaseerd op leiderschap en niet op machtsstructuren die nergens op slaan. Zo van: ik ben ouder en heb meer geld, dus ik heb gelijk en jij houdt je mond. Bij de Shell’s en ABN AMRO’s gaat dat helaas nog steeds zo. Maar bij die kleine snelle bedrijven allang niet meer
Dat zijn geweldige bedrijven, waar het heel leuk is om te werken. Het zijn mensen die uit de heffe des volks voortkomen en die hun eigen verantwoordelijkheid nemen. Als ik zie hoe veel jonge bedrijven in elkaar zitten, durf ik te zeggen: Dát is het socialistische ideaal.
[..]
Juist Marcel van Dam probeert mensen de les te lezen en te delegeren.
En ik ben ook liberaal, en heb respect voor de goede dingen van het socialisme. De laatste groep heeft echter geen respect voor liberalen, imo. Een soort van zelfverkozen morele superioriteit.
Mijn stelling is: geef mensen hun eigen verantwoordelijkheid, maar treedt hier en daar wel corrigerend op. Want als je het kapitalisme vrij baan geeft, dan krijg je wild-west. Dus je mag het best een beetje afstoppen. O ja, een ding wil ik in dat verband nog kwijt. Je moet niet onderschatten, dat bedrijven het zich tegenwoordig nauwelijks meer kunnen permitteren om asociaal te zijn.
Delegeren in de negatieve perceptie betekent zoiets als 'iemand voor je karretje spannen'. Ik had hier wellicht beter het duidelijke commanderen kunnen gebruiken.quote:Op zaterdag 9 juli 2005 16:36 schreef Johan_de_With het volgende:
[..]
Mag ik zeggen dat ik dit uitstekend geschreven vind? Ik vraag me alleen af of je ''delegeren'' niet beter door ''denigreren'' kunt vervangen. Of begrijp ik je verkeerd?
Aha. Daar had ik ook al wel aan gedacht, maar bedankt voor de toelichting.quote:Op zaterdag 9 juli 2005 17:06 schreef Mauritsz het volgende:
[..]
Delegeren in de negatieve perceptie betekent zoiets als 'iemand voor je karretje spannen'. Ik had hier wellicht beter het duidelijke commanderen kunnen gebruiken.
Van Dam voldoet aan alle cliche's. Dat maakt hem zo triest. Een volkomen doorgeschoten waanzinnige.quote:Op zaterdag 9 juli 2005 15:24 schreef Toffe_Ellende het volgende:
Dacht dat dit topic over de stellingen van Van Dam gingenDit lijkt meer bashen... en dat kennen we nu al
Want hij:
- vult zijn zakken
- is een salonsocialist
- links lullen, rechts vullen
- hij mag niet rijk zijn en toch zit ie op de Veluwe
Maar je kan wel de hele dag fokken?quote:Op vrijdag 1 juli 2005 16:37 schreef McCarthy het volgende:
[..]
ik kan niet gesubsidieerd op mijn luie gat zitten en kan dus ook niet zoveel tijd besteden aan die brieven. Ik heb iig wel mij afkeer van ze duidelijk kunnen maken en dat voelt goed
prioriteiten stellenquote:Op zondag 10 juli 2005 02:32 schreef hmmmmmmmmm het volgende:
[..]
Maar je kan wel de hele dag fokken?![]()
Kan er trouwens niet eens een topic over Liberalisme en de VVD opgericht worden, om die politiek correcte Verbal even van repliek te dienen?quote:
Ook 17-jarige orakels maken spelfouten zo te zien...quote:Op zondag 10 juli 2005 11:21 schreef Mauritsz het volgende:
Geen gelul. Het 17-jarige orakel heeft gesproken![]()
[ Bericht 3% gewijzigd door Mauritsz op 10-07-2005 11:31 ]
Kansloze rukker.quote:Op vrijdag 1 juli 2005 16:22 schreef McCarthy het volgende:
korte mail corr. die ik met de VPRO had
ik had beter vriendelijk kunnen blijven (heb ze al eens op niet zo;n vriendelijke toon voor vuile marxisten uitgemaakt) maar ik werd gewoon erg boos toen ik die vanDam horde lullen
[..]
[..]
[..]
v dam met de VVD vergeliken is niet eens een appel-peren verhaal, want dat zijn tenminste beide vruchtenquote:Op zaterdag 2 juli 2005 01:09 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Ach, in tegenstelling tot de VVD is hij tenminste wel consequent daarin, door de VVD werdt Fortuyn vergeleken met Mussolini, hij was 'gevaarlijk' en toch ging men vrolijk met de LPF in de regering zitten.
De schijnheiligheid komt van rechts![]()
Wat de inhoudelijke kritiek niet weerlegt.quote:Op maandag 11 juli 2005 12:42 schreef CANARIS het volgende:
v dam met de VVD vergeliken is niet eens een appel-peren verhaal, want dat zijn tenminste beide vruchten
v dam is 1 persoon, de VVD is een Partij zoals bepaald in ons burgelijk wetboek.
je doet hem veel te veel eer aan.quote:Op maandag 11 juli 2005 13:11 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Wat de inhoudelijke kritiek niet weerlegt.
Gezien de rabiate reacties in dit topic van users die zichzelf 'libertair', 'liberaal' en 'rechts' noemen zou je haast denken dat van Dam toch minstens 20 zetels heeft in het parlement![]()
En een eigen biotoop geven is niet te veel eer?quote:
Dat is de kracht.quote:Op maandag 11 juli 2005 11:02 schreef HarigeKerel het volgende:
Sip
Dat woord gebruiken niet veel mensen meer
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |