Ergens midden tussen de weilanden gaan staan, waar je geen last hebt van stadsverlichting en het zo donker mogelijk is. Dan gewoon de sluiter openzetten, wachten en hopen dat de bliksem op je foto komt.quote:Op zaterdag 25 juni 2005 16:30 schreef Schorpioen het volgende:
Wat is de beste manier om onweer te fotograferen? Ik heb wel eens wat geprobeerd maar daar is niks uitgekomen...
Maar met een simpele digicam kom je niet zo ver omdat je de sluiter niet zelf in kunt stellen. Dat kan ik zelfs niet.. en daarnaast heb je denk ik ook wel een sluitertijd van een seconde of 5 of meer nodig...quote:Op zaterdag 25 juni 2005 16:33 schreef Subhuman het volgende:
[..]
Ergens midden tussen de weilanden gaan staan, waar je geen last hebt van stadsverlichting en het zo donker mogelijk is. Dan gewoon de sluiter openzetten, wachten en hopen dat de bliksem op je foto komt.
Met een simpele digitale camera red je dat inderdaad niet nee. Maar je stelt de sluitertijd niet van te voren in. Je zet hem gewoon open, wacht tot je een bliksem gezien hebt en doet hem dan weer dicht. Een bliksem geeft genoeg licht om een film in een keer goed te belichten. Dan is het nog een beetje experimenteren met het diafragma om overbelichting te voorkomen.quote:Op zaterdag 25 juni 2005 16:39 schreef SirSimon het volgende:
[..]
Maar met een simpele digicam kom je niet zo ver omdat je de sluiter niet zelf in kunt stellen. Dat kan ik zelfs niet.. en daarnaast heb je denk ik ook wel een sluitertijd van een seconde of 5 of meer nodig...
Zijn die allemaal vanacht in nederland genomen? ik heb geen enkele donderstoot gehoordquote:Op zaterdag 25 juni 2005 16:52 schreef dimage het volgende:
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
ze zien er niet nederlands uit...quote:Op zaterdag 25 juni 2005 17:01 schreef Lu_uK het volgende:
[..]
Zijn die allemaal vanacht in nederland genomen? ik heb geen enkele donderstoot gehoord
Ziet er wel goed uit hoor!! Ik vind 'm mooiquote:Op zaterdag 25 juni 2005 23:14 schreef Pinobot het volgende:
[afbeelding]
15 sec/f8/iso 50 onbewerkt.
Ff snel voor de regen buiten een paar foto's gemaakt, zag geen moer door de zoeker (geen slr) dus maar een beetje de richting gegokt en daarom (natuurlijk) scheef
.
Ik heb geen digitale videocameraquote:Op zaterdag 25 juni 2005 16:41 schreef Conorach het volgende:
..een andere manier is om een digitale filmcam ter hand te nemen en naderhand de mooiste frames eruit capturen.
Dat heb ik een aantal jaar geleden gedaan met het volgende resultaat:
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
![]()
(overigens uit m'n dakraam gehangen toen, en VERROTgestoken door muggen)![]()
Het je dat filmpje zelf ook nog?quote:Op zaterdag 25 juni 2005 16:41 schreef Conorach het volgende:
..een andere manier is om een digitale filmcam ter hand te nemen en naderhand de mooiste frames eruit capturen.
Dat heb ik een aantal jaar geleden gedaan met het volgende resultaat:
<knip>
Dank, ik haal em de volgende keer even van de 1600 ISO afquote:Op zaterdag 25 juni 2005 23:53 schreef PankPinther het volgende:
mag ik voor de mensen die het ook willen proberen hier m'n beknopte handleiding spammen?![]()
Hoe onweer fotograferen?![]()
hij was al weer zo snel dicht en het was best veel typen...![]()
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |