quote:Mijn baby heeft toch een voorkeurshouding ontwikkeld, wat nu?
Als je kind toch een voorkeurshouding ontwikkelt, dan is het van belang dat je de niet-voorkeurskant stimuleert. Dit doe je door deze kant interessant te maken om naar te kijken. Laat bijvoorbeeld daar het licht vandaan komen, laat felle kleurtjes zien, leg daar de speeltjes neer of ga zelf aan die kant van je baby zitten. Dit kan zowel in de box als het bedje. Let wel op de veiligheid van de slaapomgeving als je veranderingen aanbrengt.
Verder kun je nog het hoofdje van je baby, als hij slaapt, voorzichtig de kant opdraaien van de niet-voorkeurskant. Als je je kindje optilt, kun je hem zo dragen dat hij aan de goede kant ligt, door hem bijvoorbeeld op één arm voor je te draaien. Ook de flesvoeding geef je zo, dat je kind naar de niet-voorkeurskant moet draaien om jou te kunnen zien. Bij borstvoeding gaat dit natuurlijk niet op, omdat je regelmatig van borst moet verwisselen. Ga bij het verzorgen en verschonen zo staan dat je kind naar de niet-voorkeurskant moet draaien om jou te kunnen zien. Soms is een voorkeurshouding hardnekkig en moeilijk te corrigeren. Het kan zijn dat er dan hulp van een kinderfysiotherapeut nodig is.
Gebruik nooit fixatiemiddelen, tenzij de arts je dit in dit geval adviseert. Gebruik ook nooit kussentjes of opgerolde handdoekjes om je kindje in de gewenste houding te houden, in verband met wiegedoodpreventie.
quote:Op woensdag 15 juni 2005 13:50 schreef Belana het volgende:
65 cm alweer bixwat gaat dat toch hard man!
Das in elk geval fijnquote:Op woensdag 15 juni 2005 17:28 schreef texelonia het volgende:
Noah heeft dus nooit fruit gehad, alleen die invaller had aangenomen van wel en dat dus in het schriftje gezet.
Onze tweede (geboren 19 maart 2005) heeft wél KISS gehad. Maar het is nu na een paar bezoekjes aan de manueel therapeut gelukkig opgelost. Ook hij was en is geen beslist geen huilbaby. Wel hele sterke voorkeurshouding naar rechts, en een afgeplat hoofdje aan die kant.quote:Op woensdag 15 juni 2005 12:15 schreef TearSong het volgende:
Een paar ja. Hij ligt niet graag plat op z'n rug, zet zich dan af met z'n voeten en tilt z'n kontje op. Buikligging is ook geen succes, hij is nu 10 weken en heeft nog niet erg z'n best gedaan om z'n hoofdje op te tillen. Aan en uitkleden vindt hij niet zo prettig en hij overstrekt zich vaak, zet zich erg af met z'n benen, terwijl hij echt geen krampjes heeft ofzo. Allemaal van die kleine dingen waarvan ik dacht dat het er eigenlijk gewoon bijhoorde. Maar omdat hij eigenlijk geen huilbaby is (hij huilt nooit, behalve dus bij buikligging en aan en uitkleden) en verder erg goed slaapt (16 tot 18 uur per dag) heb ik eigenlijk ook niet gedacht aan KISS.
Maar misschien is het inderdaad geen KISS. Ik wil er in ieder geval wel even naar laten kijken door een manueel therapeut. Als het wel wat is, dan zijn we blij dat we gegaan zijn, is het niks, dan weten we dat in ieder geval zeker vanaf dan
Ze kan toch even met hem naar de ostheopaat? Baat het niet, dan schaadt het niet, toch?quote:Op donderdag 16 juni 2005 09:55 schreef Suzanna het volgende:
Over KISS gesproken... ik zit er nu ineens aan te denken dat een goede vriendin van mij ook een hele snelle bevalling heeft gehad, en dat jochie (nu bijna 8 weken) heeft ook een voorkeurshouding, hij wilde ook op een gegeven moment geen borstvoeding meer en hij huilt aardig veel.![]()
Ja, dat zou ik 'r ook echt aanraden Suzanna ! Het hoeft echt niet in alle gevallen KISS te zijn, maar beter een keer voor niets naar de osteopaat dan een keer te weinig toch ? En als ik dat zo lees dan lijkt me de kans groot dat 't kindje last heeft van zijn nekje.quote:Op donderdag 16 juni 2005 12:26 schreef miss_dynastie het volgende:
[..]
Ze kan toch even met hem naar de ostheopaat? Baat het niet, dan schaadt het niet, toch?
Ik zat net aan je te denken en nu kom ik je in 2 topics tegen!quote:Op donderdag 16 juni 2005 13:29 schreef Sugar het volgende:
Tink
![]()
Ik schrik altijd zo als kindjes al zoveel kunnen! Maria kan eigenlijk nog niks!![]()
Thomas praat, eet zelf van een lepeltje (), kan zelf gaan zitten...
Maria kan zitten en that's it.
Ik weet wel dat elk kindje anders is, maar soms denk ik naar aanleiding van verhalen hier dat ik meer moet proberen met 'r... Zelf laten eten bijvoorbeeld, doen we zelden. En sinds ze goed kan zitten, zet ik haar altijd ergens neer. Liggen vindt ze stom!Maar dus hoeft ze ook niet te leren zelf te gáán zitten.
Ik raak een beetje in de war en onzeker denk ik!![]()
![]()
Wel goed dat alles lekker met 'm gaat! en met jou!
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |