abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_27810951
quote:
Op vrijdag 10 juni 2005 10:20 schreef schatje het volgende:

[..]

Nou, volgende mij vond Lionsguy18 dat ook blasfemie. Dus het filmpje van Hirsi Ali gemaakt door Theo van Gogh.
Dat was een zeer intelligente opmerking van je, Schatje
normen en waarden politiek http://www.pphwn.nl/
  vrijdag 10 juni 2005 @ 18:07:22 #82
84252 Verdwaalde_99
Definitief uitgelogged.
pi_27812351
Zijn ze bang dat ze de laatste 10 bejaarden die iedere zondag de kerk bezoeken ook al verliezen?

Het is een kwestie van geduld dat alle geloven verdwijnen en dat het logische verstand overblijft. Maar dat kan ook te hoog gegrepen zijn dat alle mensen geloven in de kracht van de mensheid zelf.

Daarbij zou het zo moeten zijn dat als God bestaat dat mensen hun verstand ten volste moeten gebruiken dus ook mogen twijfelen aan het bestaan van God. Dan krijg je zo'n organisatie als de Christenunie die mensen verbiedt om te denken en te discussieren erover, gewoonweg een mening opdringen is het.

[ Bericht 32% gewijzigd door Verdwaalde_99 op 10-06-2005 18:17:13 ]
Sinds 2007 anti depressiva vrij,
In 2008 gezonder enigsins rustiger blij.
Gekte en waanzin voorbij.
Eindelijk tijd voor de normalere realiteit.
pi_27827869
quote:
Op donderdag 9 juni 2005 12:51 schreef BansheeBoy het volgende:

[..]

Dit is zo'n heerlijke troll-zin Lichte kritiek zegt ie Jongen, wijlen Theo van G. heeft dingen gezegd die whay whay beyond "lichte kritiek" gaat, dat was gewoon keihard beledigen en op de zieltjes trappen van de nobele Moslims

²

Ik verheug me nu al op de uitzending, waarin de islam op de korrel genomen wordt.
Dan gaan die z.g. nobele moslims van jou zeker helemaal uit hun dak.
Nobele moslims ? Nobel betekent edel. En edel betekent met zeer goede bijzondere eigenschappen.
Wil jij nu beweren, dat moslims zeer goede bijzondere eigenschappen hebben ?
Als er een religie is, die zich wereldwijd gediscrediteerd heeft, dan zijn het wel de moslims.
Moord, doodslag, verkrachting,marteling, inteelt, sodomie, pedophilie, intolerantie etc..
Natuurlijk komt dat bij alle volkeren voor, maar moslims spannen statistisch gezien de kroon.
Dus ik zou dat woordje "nobel" maar weglaten.
Maar misschien worden er in die toekomstige uitzendingen wel van die jou bekende verhaaltjes uit de "kleuterkoran" naar voren gebracht, die naive moslims de rillingen bezorgen. Dan kan half Nederland dubbel liggen en jullie je weer op je pik getrapt voelen....
  zaterdag 11 juni 2005 @ 09:38:11 #84
95998 -DailaLama-
Het is Dalai, niet Daila!
pi_27827938
quote:
Op vrijdag 10 juni 2005 02:21 schreef Nickthedick het volgende:

[..]

O ja? Ik heb zelf op een Katholieke basisschool gezeten, ik ben er bijna afgestuurd omdat ik als 9-jarig jongentje "een slechte invloed" zou hebben op de andere kinderen; omdat ik het gore lef had de vraag: "Wat gebeurt er nadat je bent gestorven?" -- wat door de meester denk ik retorisch bedoeld was -- met: "Niets", te beantwoorden.
Kan best. In elk geloof lopen gekken.
  zaterdag 11 juni 2005 @ 11:52:04 #85
111382 Ofyles2
Bestemming: onbekend
pi_27829724
De SGP en de ChristenUnie strijden gewoon een verloren wedstrijd. Ze probeerden in een dichtbij verleden een reclame van Versatel tot verboden te verklaren vanwege 'de hand van God'. Gelukkig zag de Reclame Code Commissie er wel de grap van in.

En dat ze ook nog eens het kabinet om hulp vragen om 'God Bestaat Niet' van de buis te helpen, vind ik al helemaal laf en hypocriet. Regel die zaken dan toch in je uppie!!!!
pi_27832316
Zoals ik al eerder zei heeft deze meneer Rob Muntz al vaker documentaires gemaakt.
Bij de VPRO heeft hij ooit "Waskracht!" gemaakt. Toen had hij een satirische act met een man met een snorretje, een fles Zyklon B, een groepje orthodoxe gelovigen met pijpekrullen en zwarte hoeden.
Qua satirisch gehalte en gevoel voor humor absoluut vergelijkbaar met zijn huidige programma.
Toen had je ook van die religieuze zeikers die vonden dat dat niet kon.
Wel raar dat toen de VPRO wel haar excuses maakte. Terwijl de VPRO eigenlijk alleen maar verantwoording hoeft af te leggen aan de eigen leden, die de programma's van de VPRO financieren.
De RVU wordt door alle Nederlanders (ook de Christenen) gefinancierd. Wel gek dat men nu vindt dat men over Muntz' huidige programma geen kritiek mag leveren, terwijl Muntz destijds bij de VPRO wel gekritiseerd diende te worden.
Je kunt beter één kaars opsteken dan duizend maal de duisternis vervloeken.
  zaterdag 11 juni 2005 @ 13:52:36 #87
95998 -DailaLama-
Het is Dalai, niet Daila!
pi_27832505
VPRO krijgt toch ook wel subsidie neem ik aan?
pi_27834088
quote:
Op zaterdag 11 juni 2005 13:52 schreef -DailaLama- het volgende:
VPRO krijgt toch ook wel subsidie neem ik aan?
Gedeeltelijk zullen ze subsidie krijgen. Zoals een politieke partij ook subsidie krijgt. Maar deels krijgen ze het geld voor hun programma's toch ook van de leden.
Een programma als de RVU krijgt haar geld geheel uit de algemene pot, en daar mag meer kritiek op worden geleverd.
Maar mijn punt is: "kwajongen" Rob Muntz werd door een "schoolmeester a la Piet Hein Donner" VPRO op de vingers getikt toen hij in Oostenrijk een satirisch en intellectueel buitengewoon weldoordacht en politiek cultureel correct programma Waskracht maakte, terwijl men bij het neersabelen van Christenhonden ineens weer hamert op de culturele satirische vrijheid.
Dus iedereen (van VPRO tot SGP, van Rob Muntz tot Jan Peter Balkenende, van Imam El Moumni tot Theo van Gogh) bepaalt haar eigen satirische grenzen.
Je kunt beter één kaars opsteken dan duizend maal de duisternis vervloeken.
pi_27861618
quote:
Doubting Danish priest suspended


Thorkild Grosboel is accused of sowing confusion
A Danish Lutheran priest has been suspended from his duties after confessing that he does not believe in God.
Thorkild Grosboel, pastor of Taarbaek, a town near the capital Copenhagen, said in a recent interview that "there is no heavenly God, there is no eternal life, there is no resurrection".
Local bishop Lise-Lotte Rebel suspended the priest for a week after a meeting with him on Tuesday at which she demanded that he retract his comments.

In Denmark, Lutheran priests are employed by the state and bishops do not have the power to dismiss them.

Ms Rebel described Mr Grosboel's comments as "totally unacceptable".

"With his comments, the pastor has created confusion and uncertainty about what the Church stands for," she said.

'Refreshing'

Ms Rebel said the priest could be allowed to return to his job, but added: "He will have to consider making significant concessions, clarifying that he did not want to sow doubt about the Church's confession, but rather trigger a debate.

"There should be no doubt that priests have committed themselves to act within the Church's confession of faith."

Mr Grosboel declined to comment. He is due to meet Ms Rebel again next week.

Tove Fergo, the Minister for Ecclesiastic Affairs and a Lutheran priest herself, said it was impossible to be a pastor without believing in the existence of God and the resurrection of Christ.

However, Mogens Lindhardt, the leader of Denmark's Theological College of Education, described Mr Grosboel's claims as "refreshing".

Sodeluthers, refreshing indeed!
[i]"you left me standing here, a long long time ago"[/i]
pi_27867037
Een stelletje goddeloze Fokkers denkt de wijsheid in pacht te hebben.
Mag ik even fijntjes opmerken dat de blasfemisten minder dan 1 % van de wereldbevolking vertegenwoordigen.
Dus hou die grote vuilbekken maar dicht.
Zelfs een atheistisch regime in Oost Europa kreeg het geloof niet klein.
SGP en CU staan voor principes met eeuwigheidswaarden.
Hun klacht is terecht, al zou ik zelf niet naar zo'n asociaal programma kijken, want die makers zijn helemaal de weg kwijt en behoorlijk in de war.
normen en waarden politiek http://www.pphwn.nl/
pi_27867267
quote:
Op zondag 12 juni 2005 20:51 schreef lionsguy18 het volgende:
Een stelletje goddeloze Fokkers denkt de wijsheid in pacht te hebben.
Mag ik even fijntjes opmerken dat de blasfemisten minder dan 1 % van de wereldbevolking vertegenwoordigen.
Dus hou die grote vuilbekken maar dicht.
Zelfs een atheistisch regime in Oost Europa kreeg het geloof niet klein.
SGP en CU staan voor principes met eeuwigheidswaarden.
Hun klacht is terecht, al zou ik zelf niet naar zo'n asociaal programma kijken, want die makers zijn helemaal de weg kwijt en behoorlijk in de war.
Da's je goed recht. Maar vanwaar de drang om anderen het te verbieden?
As the officer took her away, she recalled that she asked,
"Why do you push us around?"
And she remembered him saying,
"I don't know, but the law's the law, and you're under arrest."
pi_27868113
Als "God bestaat niet" écht een belachelijk programma was dan zouden de schijnheilige gristenen zich niet zo "zwaar beledigd" voelen en zouden ze hooguit hun schouders ophalen om het programma en erom lachen. Blijkbaar staan ze niet zo sterk in hun vrome schoenen.
Bovendien zijn ze nogal totalitair (heel erg gristelijk) in hun gedrag door de vrijheid van meningsuiting te willen dwarsbomen.
De Postcodeloterij helpt!........mensen de vernieling in.
pi_27868706
quote:
Op zondag 12 juni 2005 20:51 schreef lionsguy18 het volgende:
Een stelletje goddeloze Fokkers denkt de wijsheid in pacht te hebben.
Mag ik even fijntjes opmerken dat de blasfemisten minder dan 1 % van de wereldbevolking vertegenwoordigen.
Dus hou die grote vuilbekken maar dicht.
Zelfs een atheistisch regime in Oost Europa kreeg het geloof niet klein.
SGP en CU staan voor principes met eeuwigheidswaarden.
Hun klacht is terecht, al zou ik zelf niet naar zo'n asociaal programma kijken, want die makers zijn helemaal de weg kwijt en behoorlijk in de war.
Hun zogenaamd Heilge Boek staat, zoals al die andere Heilge Boeken, vol met onverdraagzaamheden jegens andersdenkenden, voornamelijk in het OT.
Het is dan nogal een brutaliteit om de onverdraagzaamheid van anderen, in dit geval in de vorm van provocerende sketches te willen verbieden.
Keer de andere wang toe en zo, zoals die meneer in het NT predikte.
[i]"you left me standing here, a long long time ago"[/i]
pi_27868772
quote:
Op zondag 12 juni 2005 21:24 schreef Mikrosoft het volgende:
Als "God bestaat niet" écht een belachelijk programma was dan zouden de schijnheilige gristenen zich niet zo "zwaar beledigd" voelen en zouden ze hooguit hun schouders ophalen om het programma en erom lachen. Blijkbaar staan ze niet zo sterk in hun vrome schoenen.
Bovendien zijn ze nogal totalitair (heel erg gristelijk) in hun gedrag door de vrijheid van meningsuiting te willen dwarsbomen.
Je verwart vrijheid van meningsuiting met ziekelijk beledigend gedrag, maar ja dat onderscheid ken je niet dus waarom zal ik dat uitlegggen.
Respect hebben voor godsdienstige gevoelens is heidenen vreemd.
Als ze maar om zich heen kunnen trappen onder het motto "alles moet kunnen ".
normen en waarden politiek http://www.pphwn.nl/
pi_27868842
quote:
Op zondag 12 juni 2005 21:43 schreef lionsguy18 het volgende:

[..]

Je verwart vrijheid van meningsuiting met ziekelijk beledigend gedrag, maar ja dat onderscheid ken je niet dus waarom zal ik dat uitlegggen.
Respect hebben voor godsdienstige gevoelens is heidenen vreemd.
Als ze maar om zich heen kunnen trappen onder het motto "alles moet kunnen ".
Anders reageer je even op mijn heidense vraag.
As the officer took her away, she recalled that she asked,
"Why do you push us around?"
And she remembered him saying,
"I don't know, but the law's the law, and you're under arrest."
pi_27869158
quote:
Op zondag 12 juni 2005 21:43 schreef lionsguy18 het volgende:

[..]

Je verwart vrijheid van meningsuiting met ziekelijk beledigend gedrag, maar ja dat onderscheid ken je niet dus waarom zal ik dat uitlegggen.
Respect hebben voor godsdienstige gevoelens is heidenen vreemd.
Als ze maar om zich heen kunnen trappen onder het motto "alles moet kunnen ".
Als gristenen konden bewijzen dat God bestaat dan zouden ze niet willen grijpen naar het Stalinistische middel om "God bestaat niet" te verbieden. SGP, de ChristenUnie en hun volgelingen laten duidelijk hun onmacht blijken en geven ongewild het programma extra gewicht.
De wereld zou veel beter af zijn als alle gelovigen hun hobby binnenshuis zouden beoefenen. Geloof en politiek samen is een explosief mengsel gebleken.
De Postcodeloterij helpt!........mensen de vernieling in.
  zondag 12 juni 2005 @ 22:02:57 #97
106776 Nickthedick
Non-smokers die every day
pi_27869478
quote:
Op zondag 12 juni 2005 20:51 schreef lionsguy18 het volgende:
Een stelletje goddeloze Fokkers denkt de wijsheid in pacht te hebben.
Mag ik even fijntjes opmerken dat de blasfemisten minder dan 1 % van de wereldbevolking vertegenwoordigen.
Laat dat nu ook net het percentage zijn van mensen die daadwerkelijk de intelligentie en daadkracht hebben om de wereld vooruit te helpen (was het niet voor alle middelmatige kortzichtigen die hen steeds weer obstakels in de weg leggen).
- It's always funny until someone gets hurt. Then it's just hilarious
- Digressions, objections, delight in mockery, carefree mistrust are signs of health; everything unconditional belongs in pathology.
pi_27871099
quote:
Op zondag 12 juni 2005 21:43 schreef lionsguy18 het volgende:

[..]

Je verwart vrijheid van meningsuiting met ziekelijk beledigend gedrag, maar ja dat onderscheid ken je niet dus waarom zal ik dat uitlegggen.
Respect hebben voor godsdienstige gevoelens is heidenen vreemd.
Als ze maar om zich heen kunnen trappen onder het motto "alles moet kunnen ".
Nee andersom is het lief, hoeveel mensen zijn wel niet geslacht uit naam van het christelijk geloof?
pi_27872750
quote:
Op zondag 12 juni 2005 22:46 schreef Evil_Jur het volgende:

[..]

Nee andersom is het lief, hoeveel mensen zijn wel niet geslacht uit naam van het christelijk geloof?
Hitler, Mao etc waren dus in jouw ogen christenen?
Of Pol Pot?
Jammer van dat VMBO onderwijs, je leert er niks.
normen en waarden politiek http://www.pphwn.nl/
pi_27872858
quote:
Op zondag 12 juni 2005 23:32 schreef lionsguy18 het volgende:

[..]

Hitler, Mao etc waren dus in jouw ogen christenen?
Of Pol Pot?
Jammer van dat VMBO onderwijs, je leert er niks.
Ik ontken dat ook helemaal niet, jij schildert hier alleen een beetje eenzijdig plaatje dus vul ik je aan. En als we het over intelligentie gaan hebben, wie haalt hier zijn antwoorden op de grote vragen in het leven uit een sprookjesboek?

En niks leren op het VMBO valt wel mee, vooral aangezien ik de leraar ben, evenals op de HAVO en het VWO.
pi_27877451
quote:
Op zondag 12 juni 2005 20:51 schreef lionsguy18 het volgende:
Een stelletje goddeloze Fokkers denkt de wijsheid in pacht te hebben.
Mag ik even fijntjes opmerken dat de blasfemisten minder dan 1 % van de wereldbevolking vertegenwoordigen.
Dus hou die grote vuilbekken maar dicht.
Zelfs een atheistisch regime in Oost Europa kreeg het geloof niet klein.
SGP en CU staan voor principes met eeuwigheidswaarden.
Hun klacht is terecht, al zou ik zelf niet naar zo'n asociaal programma kijken, want die makers zijn helemaal de weg kwijt en behoorlijk in de war.
Mag ik even fijntjes opmerken, dat het woord blasfemist helemaal niet bestaat.
Laat staan, dat je er een percentage van de wereldbevolking mee kunt aanduiden.
Het niet in het bestaan van een god te geloven, als vuilbekkerij te bestempelen, geeft blijk van een intolerantie, die iemand, die, zoals jij zelf aanduidt, voor principes met eeuwigheidswaarde staat, onwaardig is.
Dat SGP en CU voor principes met z.g. eeuwigheidswaarden zouden staan, geeft alleen blijk van enorme kortzichtigheid en zelfoverschatting.
Het gebruik van het woord "asociaal" in betrekking tot het programma omdat de makers volgens jou de weg kwijt zouden zijn, geeft blijk van ondoordachte gemoedsuitingen.....

[ Bericht 31% gewijzigd door Gaffer op 13-06-2005 09:42:20 ]
  maandag 13 juni 2005 @ 11:27:54 #102
16715 Mylene
*schatje*
pi_27880848
Volgens mij is de geplande herhaling op zondag wel geschrapt. Het zou gistermiddag uitgezonden worden, maar er was toch een andere programmering.

Vanavond een nieuwe aflevering, met daarin:
quote:
"Geloof heeft altijd bij de hiërarchische maatschappij gehoord en dient er toe om de groep bij elkaar te houden.

Door kinderen tijdens hun opvoeding te indoctrineren, met bijvoorbeeld de regels en verboden van het geloof, wordt hun geweten gevormd. Het geweten zijn de innerlijke regels die nodig zijn om volgens de moraal van de gemeenschap te kunnen leven.

Het is een zwakte van de democratie dat er geen duidelijke regels zijn en kinderen niet democratisch geïndoctrineerd worden."
bron
pi_27881021
quote:
Op maandag 13 juni 2005 11:27 schreef schatje het volgende:


Vanavond een nieuwe aflevering, met daarin:
morgenavond dacht ik...

edit: nee, bljkbaar verplaatst van dinsdag naar maandag...

edit: al kom ik dit ook tegen

woensdag 15 juni
00.00 - 00.30 Nederland 3
pi_27881268
quote:
Op woensdag 8 juni 2005 21:32 schreef McCarthy het volgende:

[..]

huilies, nog nooit van vrijheid van meningsuiting gehoord.
Ja, daar maken zij toch gebruik van? .
Maar het is natuurlijk alleen ''vrijheid van meningsuiting'' als je debiele sketches maakt of een elektrische stoel voor negers op een carnavalswagen plaatst. .
pi_27882823
Wat ik jammer vind aan dit programma is dat de magere inhoud verdoezeld word door een stel schokkende tussenfilmpjes die weinig anders aan het programma toevoegen.
Op zo'n manier wordt verhuld dat de inhoud erg mager was (de mening van 1 hersen chirurg) en kunnen de programma makers wel trots aangeven dat er over het programma gediscusieerd word.
Vorm staat hier ter discussie en niet de inhoud.
En over de vorm kan worden gezegd dat deze ofwel heel ongelukkig is gekozen of express gekozen is om te shockeren en te beledigen. Gekeken naar de vorige programma's die van de Wint en Muntz hebben gemaakt is dat laatste ook waarschijnlijk het geval.
Het is dan niet meer dan een programma waar een minderheid in word gebashed. En aan de reacties hier te zien zijn veel mensen van mening dat ze niet zo moeten zeuren. Inzien dat het beledigend zou kunnen zijn is er niet bij geloof ik.
  maandag 13 juni 2005 @ 12:36:30 #106
92494 CarManiac
Sodeknetters!
pi_27883070
SGP en CU moeten gewoon niet zeuren. Zet die kast lekker uit als het je niet bevalt.
Omdat we in een land leven waar een scheiding van kerk en staat is vastgelegd, vindt ik trouwens dat dit soort partijen geen enkel bestaans recht hebben. Om nog maar niet te spreken over de stelselmatige discriminatie van vrouwen en homo's.

De reacties van sommige 'gelovigen' hier sterken mij alleen maar in de gedachte dat elke vorm van religie veboden zou moeten worden. Vooral de intolerantie naar anders denkenden druipt er van af..
Waar de ene fundi iedereen een blasfemist noemt, zegt de andere dat gelovigen geen respect voor ongelovigen moeten hebben. En dan heb je natuurlijk nog de idioten die een ander vermoorden om hun mening..
There are many old and bold pilots. There are very few old, bold pilots
pi_27883326
quote:
Op maandag 13 juni 2005 12:36 schreef CarManiac het volgende:
SGP en CU moeten gewoon niet zeuren. Zet die kast lekker uit als het je niet bevalt.
Dan kan de kritiek ook wel inpakken. Ik zou niet snel oproepen een programma te verbieden, ook niet in dit geval, maar die debiele ''satires'' doen wel enorm afbreuk aan de kwaliteit van het geheel.
quote:
Omdat we in een land leven waar een scheiding van kerk en staat is vastgelegd
Dat artikel is niet erg duidelijk en slaat in ieder geval niet op de vrijheid van vereniging.
quote:
vindt ik
Ai...
quote:
trouwens dat dit soort partijen geen enkel bestaans recht hebben.
Zie boven.
quote:
Om nog maar niet te spreken over de stelselmatige discriminatie van vrouwen en homo's.
Het CDA heeft enige homosexuele kamerleden. Zou deze partij dan ook maar op moeten worden geheven, louter en alleen vanwege een fictieve scheiding?
quote:
De reacties van sommige 'gelovigen' hier sterken mij alleen maar in de gedachte dat elke vorm van religie veboden zou moeten worden.
Dan zou ik toch echt eens twijfelen aan mijn eigen tolerantie en vermogen tot generaliseren.
quote:
En dan heb je natuurlijk nog de idioten die een ander vermoorden om hun mening..
Dat is inderdaad louter aan de confessionelen voorbehouden.
  maandag 13 juni 2005 @ 12:59:22 #108
92494 CarManiac
Sodeknetters!
pi_27883863
quote:
Op maandag 13 juni 2005 12:43 schreef Johan_de_With het volgende:


Dan kan de kritiek ook wel inpakken. Ik zou niet snel oproepen een programma te verbieden, ook niet in dit geval, maar die debiele ''satires'' doen wel enorm afbreuk aan de kwaliteit van het geheel.
Met je eens, maar het gaat mij niet om de kwaliteit, maar puur om het verbieden omdat de inhoud van een programma niet welgevallig is.
quote:
Dat artikel is niet erg duidelijk en slaat in ieder geval niet op de vrijheid van vereniging.
Nee, maar wordt wel relevant als beslissingen op grond van het geloof genomen worden, in plaats van bijvoorbeeld economische motieven.
quote:
Ai...
[..]

Zie boven.
Met 'vindt ik' geef ik aan dat het mijn mening is, jij mag daar natuurlijk heel anders over denken..
quote:
Het CDA heeft enige homosexuele kamerleden. Zou deze partij dan ook maar op moeten worden geheven, louter en alleen vanwege een fictieve scheiding?
Nee. Echter zodra dat kamerlid vanwege zijn geaardheid uit de kamer getrapt wordt, omdat het geloof dat voorschrijft, dán wel, ja.
quote:
Dan zou ik toch echt eens twijfelen aan mijn eigen tolerantie en vermogen tot generaliseren.
Waarom moet ik tolerant zijn naar iemand die mijn mening niet tolereert?
Bovendien is het niet mijn bedoeling om álle gelovigen als fundi's neer te zetten. Want dat is nou eenmaal niet zo.
Mocht ik toch die indruk wekken, dan zeg ik sorry.
quote:
Dat is inderdaad louter aan de confessionelen voorbehouden.
Weer mee eens
There are many old and bold pilots. There are very few old, bold pilots
pi_27886038
Ach kom op zeg, het geloof mag wel homo's en vrouwen beledigen en dan zou het opeens te ver gaan als datzelfde geloof, volkomen terecht, aan de tand gevoeld wordt?
pi_27886180
quote:
Op maandag 13 juni 2005 13:53 schreef thabit het volgende:
Ach kom op zeg, het geloof mag wel homo's en vrouwen beledigen en dan zou het opeens te ver gaan als datzelfde geloof, volkomen terecht, aan de tand gevoeld wordt?
Lijkt me ook logisch, maar iedere vorm van kritiek wordt afgedaan als blasfemie of het beledigen óm het beledigen...
Maar religie heeft nog immer een status aparte helaas, waardoor dit soort argumenten ala valide worden gezien.
Een negatieve column over bijv het beleid van feyenoord en waarop de voorzitter van de Rotterdammers het blad in de ban zou willen doen zou slechts op hoon kunnen rekenen, gaat het echter om religie dan moet men daar uiterst voorzichtig mee omspringen..
Yeah baby Yeah!
pi_27891304
Even, onbescheiden, een quote uit een post van mijzelf:
quote:
Het woord ''evolutionist'' is overigens een onzin woord. Evolutie is een feit, een fenomeen dat zichtbaar is in de natuur zoals de zwaartekracht. Iemand een evolutionist noemen is net zoiets als hem een zwaartekrachtionist noemen. Alsof de zwaartekracht een mening is en géén feit, alsof het een idee is dat je kunt aanhangen.
De correcte term is Darwinist, iemand die Darwin's theorie over het verschijnsel evolutie als de vermoedelijk juiste theorie beschouwt om dat verschijnsel te beschrijven en verklaren.
Het woordje ''evolutionist'' is vermoedelijk in creationistische kringen gemunt met als doel een feit, evolutie, tot een mening te reduceren. In creationistische kringen is men niet in staat, met opzet of niet, het verschil te zien tussen een natuurlijk fenomeen en een theorie om dat fenomeen te beschrijven/verklaren.
Het valt me op dat het woordje evolutionist steeds vaker opduikt, let daar een beetje op, het woord is onzinnig.
pi_27892941
quote:
Op maandag 13 juni 2005 13:53 schreef thabit het volgende:
Ach kom op zeg, het geloof mag wel homo's en vrouwen beledigen en dan zou het opeens te ver gaan als datzelfde geloof, volkomen terecht, aan de tand gevoeld wordt?
Weer iemand die de klok heeft horen luiden.
Homo's worden in elkaar geslagen door goddelozen en niet door christenen.
Dus let voortaan even op als je de krant leest, maar ik vrees dat je dat ook niet doet.
En ik heb nog nooit een beledigde vrouw gezien, die door het geloof beledigd is.
Wel worden vrouwen door goddelozen voor de meest vreselijke dingen uitgemaakt en is zij haar lijf en leven niet veilig.
normen en waarden politiek http://www.pphwn.nl/
pi_27892984
En degenen die pleiten voor afschaffing van reliigie heb ik nog een land in de aanbieding waar het al gebeurt.
Ik zou zeggen ga lekker in Noord Korea wonen, dan woon je in je heilstaat.
normen en waarden politiek http://www.pphwn.nl/
pi_27893430
quote:
Op maandag 13 juni 2005 17:11 schreef lionsguy18 het volgende:
En degenen die pleiten voor afschaffing van reliigie heb ik nog een land in de aanbieding waar het al gebeurt.
Ik zou zeggen ga lekker in Noord Korea wonen, dan woon je in je heilstaat.
Het probleem van Noord Korea is niet dat ze religie verboden hebben maar dat ze géén democratie kennen, geen liberale rechtsstaat. Netzomin als Iran of de Taliban in Afghanistan.
  maandag 13 juni 2005 @ 17:28:59 #115
106776 Nickthedick
Non-smokers die every day
pi_27893440
quote:
Op maandag 13 juni 2005 17:11 schreef lionsguy18 het volgende:
En degenen die pleiten voor afschaffing van reliigie heb ik nog een land in de aanbieding waar het al gebeurt.
Ik zou zeggen ga lekker in Noord Korea wonen, dan woon je in je heilstaat.
Euuh, dat zijn communisten hoor Da's de ene ideologie vervangen door 't andere. Atheisme staat niet gelijk aan communisme .
- It's always funny until someone gets hurt. Then it's just hilarious
- Digressions, objections, delight in mockery, carefree mistrust are signs of health; everything unconditional belongs in pathology.
  maandag 13 juni 2005 @ 17:33:15 #116
106776 Nickthedick
Non-smokers die every day
pi_27893581
quote:
Op maandag 13 juni 2005 17:09 schreef lionsguy18 het volgende:

[..]

Weer iemand die de klok heeft horen luiden.
Homo's worden in elkaar geslagen door goddelozen en niet door christenen.
Dus let voortaan even op als je de krant leest, maar ik vrees dat je dat ook niet doet.
En ik heb nog nooit een beledigde vrouw gezien, die door het geloof beledigd is.
Wel worden vrouwen door goddelozen voor de meest vreselijke dingen uitgemaakt en is zij haar lijf en leven niet veilig.
Blaaaat. Omdat een gelovige iets doet vanuit zijn geloof, maar het past niet in jouw straatje; is het opeens een ongelovige of een gelovige die van z'n geloof gevallen is?
- It's always funny until someone gets hurt. Then it's just hilarious
- Digressions, objections, delight in mockery, carefree mistrust are signs of health; everything unconditional belongs in pathology.
pi_27894233
quote:
Op maandag 13 juni 2005 17:33 schreef Nickthedick het volgende:

[..]

Blaaaat. Omdat een gelovige iets doet vanuit zijn geloof, maar het past niet in jouw straatje; is het opeens een ongelovige of een gelovige die van z'n geloof gevallen is?
Lionsguy gebruikt zij eigen morele zintuigen om onderscheidt te maken tussen wat wel of niet religieus is. Dus in plaats dat hij religie gebruikt wordt om te bepalen wat moreel is gebruiken hij zijn eigen morele zintuigen om te bepalen wat wel of niet religieus is. De vraag is dan wat religie voor nut heeft, het kan blijkbaar ook zonder. In ieder geval wat betreft waarden en normen.

Het is wel een beetje jammer dat hij al die misdaden goddelozen in de schoenen schuift terwijl dat overduidelijk onterecht is. Of het nu de inquisitie of de Talibaan is, allen zijn/waren het diep religieuze mensen die oprecht meenden een opdracht te hebben van God, net als Abraham die bereidt was om zijn eigen zoon Isaac te vermoorden in opdracht van God. Ik geloof niet dat er gelovigen zijn die twijfelen aan de religiositeit van Abraham, of hij nu bestaan heeft of niet.
Een God die allerlei regels en wetten heeft gedicteerd, en deze gelovers menen degenen te zijn die Gods wil moeten opleggen aan de mensheid en vervolgens de meest verschrikkelijke misdaden begaan. Denk aan de kapers van 11 september, of in Beslan, of de bloedbaden in Algerije.
De ware, overtuigde gelovige is degene die gevaarlijk is en voor wie we moeten oppassen.
  maandag 13 juni 2005 @ 18:13:00 #118
106776 Nickthedick
Non-smokers die every day
pi_27894575
quote:
Op maandag 13 juni 2005 17:58 schreef Godslasteraar het volgende:

Lionsguy gebruikt zij eigen morele zintuigen om onderscheidt te maken tussen wat wel of niet religieus is. Dus in plaats dat hij religie gebruikt wordt om te bepalen wat moreel is gebruiken hij zijn eigen morele zintuigen om te bepalen wat wel of niet religieus is. De vraag is dan wat religie voor nut heeft, het kan blijkbaar ook zonder. In ieder geval wat betreft waarden en normen.
Klopt, ik vind het alleen jammer dat Leeuwenjongen in zijn argument probeert de religieuzen die iets doen wat tegen zijn eigen religieuze normen en waarden ingaat op de atheisten-stapel probeert te gooien. Alsof ongelovingen per definitie ontaard zijn.
- It's always funny until someone gets hurt. Then it's just hilarious
- Digressions, objections, delight in mockery, carefree mistrust are signs of health; everything unconditional belongs in pathology.
pi_27894688
quote:
Op maandag 13 juni 2005 18:13 schreef Nickthedick het volgende:

[..]

Klopt, ik vind het alleen jammer dat Leeuwenjongen in zijn argument probeert de religieuzen die iets doen wat tegen zijn eigen religieuze normen en waarden ingaat op de atheisten-stapel probeert te gooien. Alsof ongelovingen per definitie ontaard zijn.
Zodra je medegelovigen die over de schreef gaan niet bestempeld als afvalligen of 'nep-christenen' maak je je als religist natuurlijk ongeloofwaardig.
Hij speelt het spel wat dat betreft wel weer goed mee, dat moet ik hem nageven.

Maar problemen negeren is niet vreemd in de Kerk, we geven ze gewoon een andere naam zodat het weer in het beleid past.
Yeah baby Yeah!
pi_27894987
quote:
Op maandag 13 juni 2005 18:18 schreef Elgigante het volgende:

[..]

Zodra je medegelovigen die over de schreef gaan niet bestempeld als afvalligen of 'nep-christenen' maak je je als religist natuurlijk ongeloofwaardig.
Hij speelt het spel wat dat betreft wel weer goed mee, dat moet ik hem nageven...
....
''The blame game'' ,het ''Zwarte Pieten toeschuiven'' We zien dat de laatste jaren toch vooral bij moslims. Bij wat voor misstand dan ook is er een schuldige buiten de gemeenschap en mocht de schuldige zch binnen de gemeenschap bevinden, bij gebrek aan Joden, dan wordt díe er snel uitgegooid. Inderdaad een heel irritant fenomeen, en niet alleen bij moslims dus.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')