abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_28037953
is er hier ook iemand die het boek van de Deen van Sonja Bakker gebruikt ?
Hoe zijn je ervaringen ?
pi_28041431
Weer wat wetenschapsnieuws over afslanken:
quote:
Afslankpil schokt babybrein

Een antirook- en antivreetpil die volgend jaar op de markt komt, moet uit handen blijven van zwangere vrouwen. Rimonabant kan epileptische aanvallen bij de ongeboren baby opwekken, leiden Franse en Hongaarse neurowetenschappers af uit onderzoek bij jonge ratjes.

Je mag tegenwoordig bijna niets meer als zwangere vrouw. Alcohol is taboe, roken blijkt nog schadelijker dan al werd aangenomen. En stresshormonen kunnen het ongeboren kind een slechte start geven, dus wind je vooral niet op over al die beperkingen. Het zal niemand verbazen dat ook blowen, het roken van cannabis, in het lijstje van ongeoorloofde activiteiten staat.

Kinderen van cannabisgebruikers hebben vaak een lichte geestelijke achterstand. Wat is er misgegaan bij hun hersenontwikkeling? Dat wordt langzaam duidelijker. Op de website van het vakblad Proceedings of the National Academy of Sciences staat deze week een artikel dat daar een steentje aan bijdraagt. Bovendien toont het een mogelijk gevaar van 'rimonabant', een afslank- en antirookpil die volgend jaar op de markt moet komen.

Rimonabant is ontwikkeld nadat was ontdekt hoe het komt dat veel mensen van blowen een sterk hongergevoel krijgen. Zogenaamde cannabinoïdreceptoren in de hersenen reageren op de stof THC en dat levert een hongersignaal op. Rimonabant zet juist een rem op die cannabinoïdreceptoren, waardoor de trek in eten vermindert. De trek in een sigaret of een glas whisky trouwens ook, bleek bij praktijkproeven.

Natuurlijk zitten die receptoren niet in het brein om ons gevoelig te maken voor cannabis en pillen. Hun echte taak is te reageren op de zogenaamde endocannabinoïden, signaalstoffen die in de hersenen zelf worden aangemaakt. Zouden die signaalstoffen ook in de vroege ontwikkeling al een rol spelen, vroegen Christophe Bernard en een vijftal collega's uit Frankrijk en Hongarije zich af. En zo ja, raakt het evenwicht dan verstoord bij cannabisgebruik of het slikken van rimonabant?

Ze onderzochten de invloed die de cannabinoïdreceptoren hebben op de ontwikkeling van de hersenen bij pasgeboren ratjes. Die worden naakt, blind en hulpeloos geboren. Mensenbaby's hebben in dat stadium nog een tijdje in de baarmoeder tegoed. Wetenschappers nemen daarom vaak aan dat ratjes in de eerste week na de geboorte goed te vergelijken zijn met ongeboren baby's in de laatste maanden van de zwangerschap.

Het waren niet bepaald prettige proeven voor de diertjes. Er waren experimenten met plakjes hersenen van jonge ratjes, maar ook met levende ratjes die elektroden in hun hersenen geïmplanteerd kregen. Uit die proeven bleek dat de cannabinoïdreceptoren inderdaad aanwezig zijn op bepaalde plekken in het jonge rattenbrein, en dat ze invloed hebben op de prikkeloverdracht tussen zenuwcellen.

De prikkeloverdracht raakte verstoord wanneer de cannabinoïdreceptoren werden gestimuleerd of geremd. Een injectie met cannabisachtige stoffen legde de activiteit lam, terwijl een spuitje met het actieve bestanddeel uit rimonabant bij de ratjes resulteerde in epilepsieverschijnselen. En dat is relevant, schrijven de onderzoekers. Zowel cannabisgebruik als het slikken van zogenaamde cannabinoïdreceptor-antagonisten, waar rimonabant onder valt, verstoren het evenwicht in de jonge hersenen en beïnvloeden daardoor de ontwikkeling van de netwerkstructuur.

De resultaten steunen dus niet alleen het idee dat blowen tijdens de zwangerschap hersenproblemen bij de baby kan opleveren, maar wijst ook op een gevaar van een pil die nog niet eens op de markt is. Rimonabant kan je straks helpen bij het stoppen met roken of drinken, maar je moet er wel op tijd bij zijn. Wie al zwanger is, zal het van pure wilskracht moeten hebben.


C. Bernard, H. Gozlan, M. Milh, Y.M. Morozov, T.F. Freud en Y. Ben-Ari: "Altering cannabinoid signaling during development disrupts neuronal activity", PNAS Early Edition, 13 juni 2005
"Dear life, When I said "can my day get any worse?" it was a rhetorical question, not a challenge."
pi_28041572
Isabeau Ik lees zo'n artikel toch eerlijk gezegd wel met openvallende mond.

Je kan natuurlijk niet iedereen over een kam scheren, en sommige mensen zullen gewoon wel niet kunnen afvallen vanwege bepaalde dingen, maar waarom dan weer zo'n soort pil op de markt brengen..
Die pillen helpen je misschien tijdelijk met afvallen, maar je zal toch je levenspatroon moeten aanpassen voor een echt effect..

Afgelopen donderdag was er op de EO het programma "Na de diagnose", over veel afvallen. Het begon op zich wel goed, uitleg over waarom sommige mensen zo dik worden door het eten als troost zeg maar..
Maar daarna werd het voor mijn gevoel een verkooppraatje voor een operatie...
En dat vond ik toch wel heel vervelend. Ik had het idee dat die mensen eerder iets hadden aan gesprekken over hun problemen, zodat het eten ook wel weer goed kwam..

Maar kijk ik nou door een gekleurde bril omdat ik nu zelf ervaren heb hoe zo'n behandeling kan helpen?? Hoe denken anderen er nou over?
You don't have to know why you do something to stop doing it. All you have to do is to take a close look at what you are actually doing and decide to stop doing it for that moment!"
pi_28050562
Nog een boeiend berichtje:
quote:
Het tegendeel blijkt waar te zijn. Uit onderzoek blijkt dat mensen die dieet cola drinken geen gewicht verliezen, maar juist in gewicht aankomen (wetenschappelijke bijeenkomst van de American Diabetes Association, San Diego juni 2005). De resultaten uit een onderzoek met 1550 Amerikanen zijn verbluffend. De kans om in de loop van 6 jaar overgewicht te ontwikkelen was 32,8% bij gebruik van één tot twee blikjes gewone cola, maar bij gebruik van de zelfde hoeveelheid dieet Cola bleek de kans op overgewicht 54,6%. Ligt het aan de dieet cola? Niemand kent het antwoord. Het kan ook wel zijn dat mensen die merken dat ze te zwaar zijn op dieet cola overgaan. Dat vertekent het beeld behoorlijk.


Ik denk trouwens dat dat laatste klopt, als je te zwaar bent ga je al eerder over op dieetcola.

En teigan, ik ben eigenlijk een beetje anti-opereren voor overgewicht. Ik ben ook anti-medicijnen. Maar ja, sommige mensen zien geen andere uitweg meer na al veel frustratie te hebben ervaren met alle andere methoden om af te vallen.
"Dear life, When I said "can my day get any worse?" it was a rhetorical question, not a challenge."
pi_28051752
Ik kom er nu pas achter dat ik als student toegang heb tot een handvol tijdschriften over overgewicht en zo.. Gratis artikelen lezen.
"Dear life, When I said "can my day get any worse?" it was a rhetorical question, not a challenge."
pi_28054736
Gister bij de dietist was leuk! Helemaal niet eng! Ze ging me niet meten, niet wegen...ze vrat me niet op of ze beet niet .

Ik heb nu een energiebeperkt dieet, 1500 calorieën per dag. Ook heb ik een jaar de tijd om 14-20 kilo af te vallen, dan heb ik een 'gezond' overgewicht .
Zes weken moet ik me strikt aan het dieet houden, daarna is er weer ruimte om ook andere dingen te eten zoals tussendoortjes. Ook een uur per dag bewegen moet erbij .

Al met al valt het reuze mee en 1 juli moet ik weer terugkomen!

[ Bericht 2% gewijzigd door mallemeid op 19-06-2005 00:13:44 ]
  Moderator zondag 19 juni 2005 @ 00:13:05 #207
5428 crew  miss_sly
pi_28054812
mallemeid, wat fijn dat het meeviel!
Ik hoop dat het het lekker gaat met het dieet en dat je over een jaartje inderdaad je 14-20 kilo kwijt bent!

trouwens namens mijn vriendin nog bedankt voor het pakketje
And the young, they can lose hope cause they can't see beyond today,. ..
The wisdom that the old can't give away
pi_28058639
Mallemeid Mooi dat het zo meeviel joh, ik hoop dat het je gaat lukken, maar dat zal vast wel!

Ik zag net op nederland 3 het programma XL, dat gaat over kinderen die af willen vallen..
Deze aflevering ging over een meisje die een half jaar in een kliniek heeft gezeten.. Het was erg boeiend, en het leek op wat ik heb gedaan het afgelopen half jaar..
http://villa-achterwerk.v(...)tml?2936067+21114565
Op deze link staat meer info..
You don't have to know why you do something to stop doing it. All you have to do is to take a close look at what you are actually doing and decide to stop doing it for that moment!"
  zondag 19 juni 2005 @ 13:05:18 #209
36304 Christine
Da's toch ideaal?!
pi_28061511
TVP

Ik heb alweer een tijdje niet op mijn gewicht gelet, maar begin nu toch weer wat te dik te worden. Ik hoop deze week weer te beginnen met sporten, en ik post later deze week ook weer mijn gewicht (momenteel hou ik ivm een allergische reactie heeeeeeel veel vocht vast, dus dat geeft geen goed beeld).
  zondag 19 juni 2005 @ 16:04:52 #210
67399 marchien
Wijze vrouw
pi_28064910
quote:
Op zaterdag 18 juni 2005 21:42 schreef Isabeau het volgende:
Ik kom er nu pas achter dat ik als student toegang heb tot een handvol tijdschriften over overgewicht en zo.. Gratis artikelen lezen.
valt het ook door te mailen?
Vandaag hoef ik me geen zorgen te maken over teveel eten... gisteren vergeten boodschappen te doen en nu alleen nog maar redelijk oud brood en komkommerspread in huis
Wel balen, warm eten is erg prettig
Carpe diem
  zondag 19 juni 2005 @ 20:57:26 #211
54058 babyfeet
08-09-2010 Trouwen!!!!!
pi_28071329
Ik wil ook heel erg graag meedoen probeer al een tijdje op mijn eetpatroon te letten maar het wil er maar niet af
nu wil ik het atkins dieet gaan volgen.je moet dan voedingssuplementen erbij in gaan nemen
en wat is dan goed ?
mijn lengte is 1,72
BMI 30,9
gewicht is 91,5
buikomtrek 100 cm
en ik wil graag wegen 75 kilo dus er moet 15,5 kilo af
hopelijk hou ik door dit topic mijn motivatie om er mee door te gaan om mijn streef gewicht te gaan halen want ik wil er echt vanaf
  Moderator zondag 19 juni 2005 @ 21:38:22 #212
5428 crew  miss_sly
pi_28072730
Update week 24:

Babbelzz (1m78) (27) was 90,6 kg, weegt nu 85,6 kg en wil graag 69 wegen -5
babyfeet (1m72) (30,9) was 91,5 kg, weegt nu 91,5 kg en wil graag 75 kg wegen 0,0
Ballebek (1m88) (29,9) was 105,7 kg, weegt nu 105,7 kg en wil graag 90 kg wegen 0,0
Beessie-jen (1m85) (31) was 115,5 weegt nu 106,3 en wil graag 85 kg wegen -9,2
Bolletje (1m78) (28,6) was 94,5 kg, weegt nu 90,5 kg en wil graag 75 kg wegen -4
Bubsel (1m71) (43,5) was 143,3 kg, weegt nu 127,3 kg en wil graag 72 kg wegen -16
Cutie (1m87) (27) was 108,0 kg, weegt nu 93,8 kg en wil graag 75 kg wegen -15
Droeke (1m70) (29,2) was 92,5 kg, weegt nu 84,3 kg en wil graag 75 kg wegen -8,2
Eefje2602(27.9) (1m65) was 105 kg, is nu 76 kg en wil graag 68 kg wegen, -29
Fannetje(1m75) (26,8) was 100,8 kg, weegt nu 82,1 kg en wil graag 76 kg wegen -18,7
Gaoxing (1m72) (26,7) was 94,5 kg, weegt nu 80 kg en wil graag 70 kg wegen -14,5
Glimworm (1m75) (28,4) was 98 kg, weegt nu 87,0 kg en wil graag 70 kg wegen –11
Jolene(1m58) (34,6) was 89,0 kg, weegt nu 86,5 kg en wil graag 85 kg wegen -2,5
Ke2v2in(1m84) (96) was 96 kg, weegt nu 96 kg en wil graag 85 kg wegen 0,0
Koningin (1m70) (28,4) woog 84,8 kg, weegt nu 82,0 kg en wil graag 75 wegen -2,8
Kaputwiehund (1m73) (25,2) was 114,5 kg, weegt nu 75,5 kg, en wil graag 75 kg wegen -39
Knuppelhout (1m89) (29,4) was 114 kg, weegt nu 105,4 kg en wil graag wegen <100 kg -8,6
Levitation (1m70) (33,5) was 102 kg, weegt nu 96,7 kg en wil graag 80 kg wegen -5,3
m@x (1m65) (30,9) was 88 kg, weegt nu 84 kg en wil graag 65 kg wegen -4
Maeghan (1m67) (30,5) was 93,6 kg, weegt nu 85 kg en wil graag 65 kg wegen –8,6
Malchevia(1m87)(26,1) was 100,3 kg weegt nu 91,2 kg en wil graag 85 kg wegen -9,1
marchien (1m74) (26,09) was 87 kg, weegt nu 79 kg en wil graag 65 kg wegen -8,0
miss_dynastie (1m70) (38,5) was 112,5, weegt nu 111,3 en wil eerst eens <100 -1,2
miss_sly (1m65) (27,9) was 84,5 kg, weegt nu 76 kg en wil graag 75 kg wegen -8,5
octopussy (1m76) (30) was 107,8 kg, weegt nu 92,8 kg en wil graag 70 kg wegen -15
Pandorah (1m68) (25,4) was 89,5 kg, is nu 71,8 kg en wil graag 65 kg wegen - 17,7
Riann (25,4) was 102 kg, weegt nu 75 kg en wil graag 70 kg wegen -27 kg en 163 cm
Sjeen (1m70) (32,9) was 105 kg, weegt nu 95 kg en wil graag <95 kg wegen -10
stoopkind (1m76) (27,6) was 92 kg, weegt nu 85,5 kg en wil graag 70 kg wegen -6,5
Talietje (1m72) (30,4) was 90 kg, weegt nu 90 kg en wil graag 70 kg wegen -0
Teigan (1m60) (35.55) was 96.4 kg, is nu 91.0 kg en wil graag 90 kg wegen, -5.4
Vogue (1m70) (29,6) was 85,4 kg, weegt nu 85,4 kg en wil graag 66 kg wegen -0
Zusje (1m77) (27,9) was 107,3 kg, weegt nu 87,3 kg en wil graag 80 kg wegen -20

Updatelijstje:
Week 25: Teigan
Week 26: miss_dynastie
Week 27: Babbelzz
Week 28: Pandorah
Week 29: Sjeen
Week 30: miss_sly

Let op!!! Als je je nieuwe regeltje post, denk dan ook even aan het aanpassen van je BMI.... Ik zie toch te vaak dat het niet is aangepast, en het is voor de updater best veel werk om dat elke keer weer uit te moeten rekenen...
And the young, they can lose hope cause they can't see beyond today,. ..
The wisdom that the old can't give away
pi_28078105
babyfeet
Ik wil je graag wijzen op een alternatief voor het Atkins dieet. Wel eens gehoord van het South beach dieet?
Het zijn allebei dieeten waar koolhydratenbeperking centraal staat alleen maakt Atkins geen verschil tussen slechte vetten en goede vetten. Je mag dus vrolijk aan de worst en mayonaise. Nou je kan je voorstellen dat dit niet erg goed is voor je cholestrol en hart en bloedvaten. Bij South Beach wordt er wel uitgegaan van het eten van producten met goede vetten (zoals zalm). Een stuk beter al...

Hoewel ik het persoonlijk niet lang volgehouden heb omdat ik echt niet zonder mijn boterhammetjes kan.
Voor mij werkt het Weight-watchers puntensysteem het beste.

Als je meer info wil over SB (south beach) moet je maar even roepen in dit topic want er zijn een paar mensen hier bezig met dat dieet. Er is volgens mij ook een appart topic over, dus daar kan je je vragen stellen over dat specifieke dieet (en de voedingssupplementen).

succes
  maandag 20 juni 2005 @ 09:04:03 #214
67399 marchien
Wijze vrouw
pi_28080569
Ik ben niet mee-ge-update
Niet zo heel dramatisch was een negatieve update, maar toch
Carpe diem
pi_28081300
Met dit weer kom ik in iedere geval aan mijn goede hoeveelheid water op een dag!
  maandag 20 juni 2005 @ 10:09:22 #216
54058 babyfeet
08-09-2010 Trouwen!!!!!
pi_28081758
octopussy
dat klinkt inderdaad beter ja was al opzoek naar recepten van het SB dieet maar die kan ik dus nergens vinden want ik wil dadelijk de boodschappjes ervoor gaan halen
pi_28081931
marchien Volgens mij nemen we meestal de negatieve updates niet mee, blijven we meestal toch van het positieve uitgaan....
You don't have to know why you do something to stop doing it. All you have to do is to take a close look at what you are actually doing and decide to stop doing it for that moment!"
  maandag 20 juni 2005 @ 12:39:35 #218
28677 Beessie-Jen
Meisjesmama!!!
pi_28085868
en het is weer maandag, dus weer tijd voor een update:

Beessie-jen (1m85) (31) was 115,5 weegt nu 106,3 en wil graag 85 kg wegen -9,2

en nieuw:

Beessie-jen (1m85) (31) was 115,5 weegt nu 105.7 en wil graag 85 kg wegen -9,8

gister lekker met mijn familie naar de pannekoekenboerderij geweest! was echt heeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeerlijk!
vandaag maar weer flink groente eten.
05-12-2009 is ons lieve meisje geboren! Evie (L)
17-08-2011 Onze 2e prachtige meid maakt het gezinnetje compleet: Liene (L)
  maandag 20 juni 2005 @ 16:22:44 #219
67399 marchien
Wijze vrouw
pi_28092821
quote:
Op maandag 20 juni 2005 10:17 schreef teigan het volgende:
marchien Volgens mij nemen we meestal de negatieve updates niet mee, blijven we meestal toch van het positieve uitgaan....
ow? ok
Leek me wel realistisch om hem wel mee te nemen
Maar het hoeft niet
Carpe diem
pi_28108205
mag ik ook meedoen ?
Ben al eens eerder geweest maar toen kon ik het niet volhouden. NU gaat het prima !!

Stout (1m70) (35,36) was 106.8 weegt nu 102.2, wil graag 70 kg wegen -4.6 kg

Vorig jaar ben ik al 17 kg afgevallen, als we dat ook meetellen wordt mijn rijtje

Stout (1m70) (35,36) was 122.6 weegt nu 102.2, wil graag 70 kg wegen -20.4 kg

Maar hou de bovenste maaar aan
pi_28108207
oja, ik lijn met het boekje van Sonja Bakker
  Moderator dinsdag 21 juni 2005 @ 22:11:11 #222
5428 crew  miss_sly
pi_28116033
quote:
Op maandag 20 juni 2005 09:04 schreef marchien het volgende:
Ik ben niet mee-ge-update
Niet zo heel dramatisch was een negatieve update, maar toch
Juist daarom had ik hem niet meegenomen, omdat dat doorgaans niet gedaan wordt. Ik kan het aanpassen als je wilt
And the young, they can lose hope cause they can't see beyond today,. ..
The wisdom that the old can't give away
pi_28116345
quote:
Op dinsdag 21 juni 2005 06:18 schreef Stout het volgende: oja, ik lijn met het boekje van Sonja Bakker
Ik ben dat boekje nog niet tegengekomen in de winkel. Wat is de methode van dat boekje?
pi_28116683
Eigenlijk heel simpel : gevarieerd en gezond eten. Heel veel afwisseling en gewon dingen eten (dus aardappelen, vlees en groente maar ook vis, omelet, patat en bijv pasta/rijst)
Is onwijs goed vol te houden, vanmorgen was ik alweer 500g lichter dan gistern......

kijk eens op www.sonjabakker.nl
pi_28123755
DIT IS teigan!!

Ik was vanmorgen thuis op de weegschaal 89.9...
Ik ben dus happy!!!!

Ik moet nog ff kijken welk gewicht ik aan ga houden, voor mijn regeltje, maar ik denk dat dat deze wordt..
Ik post hem nog wel even aangepast...

[ Bericht 5% gewijzigd door Mik_infra op 22-06-2005 08:27:45 (account vriendje gebruikt, oeps) ]
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')