jezus christus, naive doos, ga jezelf krassen ofzoquote:Op woensdag 11 mei 2005 02:35 schreef sweetgirly het volgende:
[..]
Ja, jullie zijn ook zo grappig.
Maar ben al weg, don't worry
Brengen jullie het topic maar weer even goed ontopic ofzo.
jij ook al niet, ik ook nietquote:Op woensdag 11 mei 2005 02:36 schreef I.R.Baboon het volgende:
Hallo, De Oneven 2.
Ik heb geen idee of ik hoogbegaafd ben.
Daarvoor moet je bij Nick zijn. Die kan dat zo voor je beantwoorden.quote:Op woensdag 11 mei 2005 02:36 schreef I.R.Baboon het volgende:
Hallo, De Oneven 2.
Ik heb geen idee of ik hoogbegaafd ben.
Ja, ben je origineel?quote:Op woensdag 11 mei 2005 02:40 schreef De-oneven-2 het volgende:
[..]
Daarvoor moet je bij Nick zijn. Die kan dat zo voor je beantwoorden.
Bewijs het.quote:
Ga jezelf even krassen, want jouw opmerking getuigt van meer kras-gehalte dan de mijne.quote:Op woensdag 11 mei 2005 02:36 schreef donald_dick het volgende:
lieverd, wat zeg je dat toch weer bescheiden.
Is er ook een topic waarbij men iets anders op zijn hoofd zet? zoals theemutsen?quote:Op woensdag 11 mei 2005 02:48 schreef I.R.Baboon het volgende:
Zoek m'n foto'smetvergietopjehoofdtopic maar na.
quote:Op woensdag 11 mei 2005 11:06 schreef thaleia het volgende:
En inderdaad. Bijna tot drie uur. Ga zo door, hoogbegaafde knulletjes van me!
Maar als je dat inzicht en die ervaring hebt, dan moet je toch ook die puzzels wel kunnen oplossen?quote:Op woensdag 11 mei 2005 12:49 schreef Weizz het volgende:
Inzicht en ervaring maakt je een goede schaker... Gebrek aan een van beiden hakt er flink in
een puzzel is cryptisch, wat jj gaat doen bij je volgende zet is gewoon een kansberekening, of je moet echt als een zotte spelenquote:Op woensdag 11 mei 2005 13:37 schreef thabit het volgende:
[..]
Maar als je dat inzicht en die ervaring hebt, dan moet je toch ook die puzzels wel kunnen oplossen?
Ja, bij puzzels mag je een schaakspel gebruiken, alwaar je net zolang mee mag pielen totdat je het hebt opgelost.quote:Op woensdag 11 mei 2005 13:42 schreef Weizz het volgende:
Weet het niet... Iets op papier is natuurlijk wel anders dan dat het voor je staat en je kunt anticiperen. Misschien dat een stilleven voor sommige mensen moeilijk is om in te schatten, omdat ze er niet in zien...
De logische vraag wordt dan of ze het wel zoudenl kunnen als ze een schaakbord naast het puzzeltje hebben staan waarop ze de situatie kunnen opzetten?
Denk niet dat een schaker kansbereking gebruikt bij het zetten van een stuk. Meer inschatten wat er gaat gebeuren, dus hij zal een kansberekening gebruiken bij het kiezen van een strategie, maar niet bij een zet... Die moeten juist flexibel zijn om te kunnen reageren op de strategie van de andere kant...quote:Op woensdag 11 mei 2005 13:42 schreef donald_dick het volgende:
een puzzel is cryptisch, wat jj gaat doen bij je volgende zet is gewoon een kansberekening, of je moet echt als een zotte spelen
Het lijkt me beter dat je deze vraag vertaalt in een wiskundige vraagstuk en hem vervolgens voorlegt aan een wiskundige.quote:Op woensdag 11 mei 2005 11:48 schreef thabit het volgende:
Gisteravond was ik op de schaakclub en daar kreeg ik een vreemde gewaarwording.
Zelf ben ik geen heel sterke schaker; er zijn zat mensen die mij met de ogen dicht van het bord vegen. Het opmerkelijke is dat zulke mensen helemaal niet beter dan ik blijken te zijn in het oplossen van schaakpuzzels. Denk hierbij aan dingen als "Verzin een stelling die daar en daar aan voldoet." of "Is het mogelijk om deze stelling vanuit de beginstand te bereiken en zo ja, hoe?". Veel van zulke puzzels los ik binnen enkele minuten op, terwijl er hele sterke schakers zijn, wiens niveau ik nooit zal bereiken, hoe hard ik ook zal oefenen, die daar gewoon niet uitkomen.
Is er een psycholoog in de zaal die bovenstaande discrepantie kan verklaren?
Dat is inderdaad een goed punt. Dus een psycholoog die deze vertaling kan uitvoeren is zeer welkom.quote:Op woensdag 11 mei 2005 14:01 schreef OllieA het volgende:
[..]
Het lijkt me beter dat je deze vraag vertaalt in een wiskundige vraagstuk en hem vervolgens voorlegt aan een wiskundige.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |