De onderliggende lijn dat op gehoor dingen leren uitzoeken goed voor je spel is vind ik eerlijk gezegd wél de moeite om te onderstrepen. Maar wederom, in eerste instantie wat dingen spelen van tab zodat je materiaal hebt wat je motiveert helpt vermoedelijk meer dan continu bergopwaarts gaan voor slechts een uiteindelijke beloningquote:Op zondag 17 juli 2005 15:55 schreef Off-ShoRe het volgende:
Dat bullshit verhaal over dat tabs lui maken moet iedereen trouwens maar gewoon negeren![]()
Als je zoals ik gitaar hebt leren spelen dmv tabs,veel geduld, mentaliteit en discipline, dan kom je best een heel eind. Tabs opvragen doe ik nu enkel om de reden zoals je zei: omdat ik er zelf niet meer uitkom of om een begin te maken. Maar vaak kloppen deze op internet niet nee, en ga ik zelf op gehoor verder.quote:Op zondag 17 juli 2005 16:37 schreef MidnightRambler het volgende:
Ik zeg niet dat tabs not-done zijn, alleen je hebt van die mensen die de tabs van de intro van Satisfaction van de Stones gaan vragen ofzo? Dat vind ik nogal amuzikaal. Als je nou bijv. een liedje van Steve Vai wilt spelen en je komt er echt niet uit dan kan je de tabs altijd nog raadplegen, alleen vind ik het raar als mensen zeggen "Zo, ik ga dit spelen. Even de tabs opzoeken." Dan ben je geen echte gitarist maar een kopie van een ander.
Trouwens, als je dan al tabs gebruikt koop/leen alsjeblieft een boek want 50% wat op internet staat klopt voor het meerendeel voor geen hol.
En waarom zou je tabs willen maken?
Ik ben ook links maar speel gewoon rechts.quote:Op maandag 13 juni 2005 23:24 schreef MaRySe het volgende:
Ik ben linkshandig.. Is het beter de snaren om te draaien of proberen die gitaar rechts te spelen
Hehe ja in begin lijken vooral de grepen onwaarschijnlijk moeilijk maar na een hele tijd ga je merken dat een goede slaghand hebben minstens net zo lastig isquote:Op zondag 17 juli 2005 16:47 schreef D.Rose het volgende:
[..]
Ik ben ook links maar speel gewoon rechts.
Eigenlijk ook een voordeel omdat je dan met links alle ingewikkelde grepen moet doen
Kan zijn, maar als je ritmisch bent ben je dat met beide handen wel.quote:Op zondag 17 juli 2005 16:56 schreef Off-ShoRe het volgende:
[..]
Hehe ja in begin lijken vooral de grepen onwaarschijnlijk moeilijk maar na een hele tijd ga je merken dat een goede slaghand hebben minstens net zo lastig is![]()
Je moet proberen alles zelf uit te zoeken. Tabs moet echt je laatste redmiddel zijn want je leert er echt nix van. Je leer veel sneller als je het zelf probeert. Ik heb dan geluk dat ik een gitaarleraar hebt die alles binnen 10 minuten uitgezocht heeft en ook goed, dus die helpt mij daar erg goed meequote:Op zondag 17 juli 2005 16:15 schreef Off-ShoRe het volgende:
Ja, natuurlijk. Maar als je veel gebruikt maakt van tabs, is een volgende logische stap om zelf ook tabs te gaan maken. Daarnaast is het ook gewoon een kwestie van mentaliteit. De één wil meer kunnen dan de ander. Als je veel wilt kunnen, doe je daar ook moeite voor. Tabs hebben niets te maken met lui worden an sich, ik ben er van overtuigd dat het altijd de gitarist zelf is die bepaalt wat hij/zij wel en niet wil kunnen. Het is net zo goed ook niet zo dat een capo lui maakt; het is gewoon een hulp middel dat op zichzelf staat.
Door alleen tabs te gebruiken train je trouwens je gehoor ook wel hoor. Of het niet zo snel gaat als wanneer je het allemaal zelf uit zou zoeken is een tweede, dat durf ik niet te zeggen maar als je veelvuldig nummers van tabs naspeelt gaat je brein na verloop van tijd (lees jaren) logica ontdekken in hoe akkoorden klinken en hoe ze gebruikt worden, waardoor tabben en op gehoor nummers uitzoeken steeds makkelijker wordt.
Met andere woorden zolang je actief met muziek bezig bent komt het allemaal wel goed![]()
Owkee... Ik maak al meer dan vier jaar lang alleen maar gebruik van tabs, tab zelf ook en geef theorie en praktijkles (niet professioneelquote:Je moet proberen alles zelf uit te zoeken. Tabs moet echt je laatste redmiddel zijn want je leert er echt nix van.
Al is het niet alleen om de noten te kunnen lezen in notenschrift,het is ook nog eens heel makkelijk om een RITME patroon te kunnen lezen.quote:Op zondag 17 juli 2005 18:32 schreef -Dries- het volgende:
Heb je er veel aan als je notenschrift leert?
Nee. Daar moet ik dan wel bijmelden dat ik die behoefte ook nooit gehad heb aangezien ik geen fan ben van de beste man.quote:Op zondag 17 juli 2005 19:20 schreef UncleScorp het volgende:
En maar kakken op tabs ...![]()
Ooit al es een nummer van Joe Satriani proberen naspelen ... zonder tabs![]()
Wat een slap geouwehoer zegquote:Op zondag 17 juli 2005 07:28 schreef MidnightRambler het volgende:
Mijn tips voor beginners:
Begin elektrisch; dit kost wat meer geld en moeite maar een elektrische gitaar vind ik gemakkelijker spelen.
Als je nog geen noten kan lezen begin daar dan ook niet mee; het is tijdverspilling en tabs werken prima.
Zie tabs als een hulpmiddeltje; probeer het nummer eerst zelf uit te vogelen. Dit hebben de meeste mensen op internet ook gedaan, dus ga ervan uit dat de echte gitaristen het waarschijnlijk ook niet zo spelen. Als je alleen maar tabs gebruikt word je lui en je krijgt geen gevoel in je spel.
Probeer niet al te veel aan vibrato te denken; leer eerst een beetje spelen, dan komt het vanzelf wel.
Als je niet muzikaal bent, kom niet op Fok! zeuren.![]()
En die zin klopt voor geen hol.quote:Op zondag 17 juli 2005 16:37 schreef MidnightRambler het volgende:
[--knip--]
Trouwens, als je dan al tabs gebruikt koop/leen alsjeblieft een boek want 50% wat op internet staat klopt voor het meerendeel voor geen hol.
Whehehe, wat een lompe drog-reden man! Omdat wij jou mening niet delen, zijn we van lager niveau? Want dat suggereer je namelijk wel.quote:En waarom zou je tabs willen maken?![]()
Ik blijf desondanks bij mijn eerder genoemde standpunten. Ze ogen voor de standaard huis-tuin-en-keuken-gitarist(die er hier blijkbaar genoeg zitten) misschien als onzin, maar vertrouw me, it works.
Ja! en dat viel niet mee,maar ook niet tegen !quote:Op zondag 17 juli 2005 19:20 schreef UncleScorp het volgende:
En maar kakken op tabs ...![]()
Ooit al es een nummer van Joe Satriani proberen naspelen ... zonder tabs![]()
De snaar niet indrukken maar dempen met een van je vingers. Gewoon lichtjes je vingertop er tegen aan houden does the trick.quote:Op zondag 17 juli 2005 21:54 schreef MrData het volgende:
Ff een vraagje. Ik kom af en toe dit soort tabs tegen:
[afbeelding]
Ik begrijp dat ik hier de G-snaar niet aan mag slaan (klinkt ook niet goed als ie wel klinkt), maar hoe krijg ik dat voor elkaar?
Je leert misschien wel theorie maar leer je dan ook nummers uitzoeken? Et mooie van nummers uitzoeken is dat je zo ook leert wat andere gitaristen voor trucjes toepassen. Dat is veel beter dan alleen maar klakkeloos kopieren.quote:Op zondag 17 juli 2005 18:33 schreef Off-ShoRe het volgende:
[..]
Owkee... Ik maak al meer dan vier jaar lang alleen maar gebruik van tabs, tab zelf ook en geef theorie en praktijkles (niet professioneel). Ik zie niet in hoe ik 'niets geleerd' zou hebben.
Die rigide verweerde logica van "tabs zijn al premade DUS je leert er niks van" is wel erg leuk om als stoplap te gebruiken, akkoord, maar keer op keer blijkt het dus weer onzin. Het ligt gewoon totaal aan de persoon of er niks geleerd wordt. Als jij nummers wil kunnen uitzoeken dan ga je zorgen dat je in je vrije tijd nummers beluisterd en het akkoordenschema stap voor stap uiteenzetten. Daarvoor zorg je dat je de theorie kent, want dan is dat makkelijker.
Als iemand die dat doet dan vervolgens een tab download om een nummer lekker mee te spelen ga jij hem dus vertellen dat die gast niks leert omdat hij gebruikt maakt van tabRight
![]()
Tabs hebben geen zak te maken met wel of niet iets leren. Het is de persoon zelf die bepaalt óf hij iets wil leren.
Tuurlijk. Als je een tab leest kan je die alleen maar slaafs naspelen. Het is dan biologisch onmogelijk om ook maar een nootje aan te passen. Jij snapt hetquote:Op zondag 17 juli 2005 23:13 schreef DuranK het volgende:
[..]
Je leert misschien wel theorie maar leer je dan ook nummers uitzoeken? Et mooie van nummers uitzoeken is dat je zo ook leert wat andere gitaristen voor trucjes toepassen. Dat is veel beter dan alleen maar klakkeloos kopieren.
Dat staat hier een heel klein stukje boven.quote:Op zondag 17 juli 2005 23:29 schreef cappp het volgende:
Als er een x in de tab staat, hoe moet ik dat dan spelen?
dus hetzelfde als dat plaatje wat mr.data postte?quote:Op zondag 17 juli 2005 23:34 schreef NiteSpeed het volgende:
[..]
Dat staat hier een heel klein stukje boven.
Wat ben jij toch een verbitterd mannetje geworden sinds je niet bent toegelaten op het conservatoriumquote:Op maandag 18 juli 2005 00:47 schreef JAM het volgende:
Vroeger kon ik goed gitaar spelen en had ik jullie er alles over kunnen vertellen, maar sinds ik lepra heb maak ik er maar een potje van.
Dank je, NS, dank je.quote:Op maandag 18 juli 2005 00:47 schreef NiteSpeed het volgende:
[..]
Wat ben jij toch een verbitterd mannetje geworden sinds je niet bent toegelaten op het conservatorium!
Verder alles goed?quote:Op maandag 18 juli 2005 01:03 schreef JAM het volgende:
OVERIGENS WIL IK NOG EVEN OPMERKEN DAT IK NIET BEN TOEGELATEN OMDAT ER 14 AANMELDINGEN WAREN EN 3 PLAATSTEN TE VERGEVEN EN DAT ZE TOCH VOOR ANDEREN KOZEN OMDAT DIE NET IETS BETER WAREN OF IETS JONGER WANT PACO PENA IS EEN GORE PEDOFIEL EN EEN LELIJKE KUTSPAJOOL DIE IK VOL OP ZIJN BEK HAD MOETEN ROSSEN MAAR ALS ER MEER GELD WAS OM KUTFLAMENCOGITARISTEN OP TE LEIDEN WAS IK WEL AANGENOMEN WANT DAT ZEI DIE VENT DIE ME OPBELDE OP HET 'SLECHTE' NIEUWS TE VERTELLEN WANT IK KON WEL MOOI GITAAR SPELEN EN IK WAS VRIENDELIJK EN SERIEUS EN MEER VAN DAT SOORT KLINKLAREKUTONZIN WAAR JE IN THE LONG RUN TOCH NEITS AAN HEBT EN HIJ ZEI DUS DAT IK MAAR BIJ DE REGERING MOEST GAAN KLAGEN WANT DIE GAAN OVER DE CENTEN DUS DAT STELLETJE KUTBOURGEOISIE DUS ROEP IK MAAR LANG LEVE DE REVOLUTIE EN HASTA LA VICTORIA, SIEEEEEEEEEEEEEMPMPREEEEEEEEEEE!!!
Niet.quote:Op zondag 17 juli 2005 23:29 schreef cappp het volgende:
Als er een x in de tab staat, hoe moet ik dat dan spelen?
quote:Op zondag 17 juli 2005 21:21 schreef daisy_ducky het volgende:
Ja! en dat viel niet mee,maar ook niet tegen !
![]()
En dit dan:quote:
Nirvana - rape me begint met die kruisjesquote:
Je moet hem dus niet door laten klinken tot de volgende aanslag, dat is wat er staat.quote:Op maandag 18 juli 2005 09:17 schreef Orcaman1984 het volgende:
[..]
En dit dan:
----------9.-8.--x-7.-10-----
------------------------10-----
--------------------------------
--------------------------------
-------------------------------
-------------------------------
Waarom staat de x ertussen terwijl ik de snaar toch niet op dat moment moet aanslaan?
En hoe doe ik eigenlijk staccato (die puntjes achter de 9 en 8)... gewoon aanslaan en gelijk dempen?
Ik vindquote:Op maandag 18 juli 2005 18:35 schreef UncleScorp het volgende:
Ow ik ben hier bijkbaar de enige die Satriani ingewikkeld vindt ...![]()
* denkt *quote:Op maandag 18 juli 2005 19:37 schreef Toet het volgende:
[..]
"De enige die Satriani ingewikkeld vindt."
Ik ben de enige die hier Satriani loop?quote:
You're oh so right.quote:Op maandag 18 juli 2005 20:41 schreef NASDAQbastardo het volgende:
[..]
Ik ben de enige die hier Satriani loop?![]()
... er staat "ik ben" ... de enige (persoon) die vindt ... denk nog maar ff verder ...quote:
Volgens mij had NiteSpeed z'n fout wel door hoor . . .quote:Op maandag 18 juli 2005 21:06 schreef UncleScorp het volgende:
[..]
... er staat "ik ben" ... de enige (persoon) die vindt ... denk nog maar ff verder ...
Zegt genoeg over het niveau hier ...
![]()
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |