dat had ik idd niet voorzien toen ik pedoposters van mijn buurman door de buurt heb opgehangen nadat ie mijn weedkwekerijtje door had gegeven aan de politie.quote:Op woensdag 11 mei 2005 15:20 schreef LibertarianX het volgende:
[..]
Moet je eens zien hoe mensen reageren als iemand wordt beschuldigt van kindermisbruik..
Alleen de beschuldiging is voldoende voor een lynchmob..
ik heb het niet over die verdunde troep maar over 1 M dat schiet op en dat is een brandend gevoel wat niet weggaatquote:Op woensdag 11 mei 2005 08:50 schreef Forau_Diavolina het volgende:
[..]
Valt wel mee, zoutzuur is zwaar overrated.
Maar dan nog, dan zou je een dode gemartelde hebben zonder de informatie die je nodig hebt, lijkt mij zonde.
quote:Op woensdag 11 mei 2005 15:22 schreef zoalshetis het volgende:
[..]
dat had ik idd niet voorzien toen ik pedoposters van mijn buurman door de buurt heb opgehangen nadat ie mijn weedkwekerijtje door had gegeven aan de politie.
niks mis met een beetje modern martelen.quote:
Nou dat is mooi denk je dan. Een uitvinding om het leven aangenamer te maken, een goed gebit is wat waard tenslotte.quote:
Drill, dental: A device that dentists use to drill into teeth.
Primitive dental drills were used in the 18th and early 19th centuries. In 1868, American dentist George F. Green added power to the drill with a pneumatic version run by a pedal-powered bellows. In 1871, dentist James B. Morrison added pedal power to a bur drill. And in 1875, Dr. Green patented an electrified dental drill. This development revolutionized dentistry.
Dr. Green's pioneering electric drill used an electromagnetic motor. It worked well but was quite cumbersome. Just after the turn of the 20th century, most dentists' offices came to be wired for electricity. Plug-in electric drills were invented and became standard.
MedicineNet
quote:
in 1875, George F. Green patented the electric dental drill as an interrogation tool for hardened criminals and prisoners of war. It was later banned by the Geneva Conventions.
Today in History
He, getverquote:Op donderdag 12 mei 2005 08:45 schreef sexylexy het volgende:
en het Spaanse Paard? was volgens mij geen martelmethode maar best gruwelijk... werd je van een hoge plek op een houten paard gegleden als een glijbaan ofzo, en dat paard had een puntdak dat je in 2en ging.
wat voor saddist ben je danquote:Op donderdag 12 mei 2005 12:16 schreef Dynia het volgende:
Gisteren was iets op Discoverychannel over Elizabeth bathory...over martelen gesproken...totaal 650 slachtoffers. Ze wild graag in bloed van jonge meisjes badderen omdat haar huid dan jong bleef...
Andere martelingen:
- de Iron Maiden
-Een net iets te kleine doos om in te zitten of staan, en dan met allemaal punten aan de binnenkant
-Vingers afsnijden,
-Slachtoffer stukken vlees afbijten tot de dood volgt...
google maar eens op "Bloodcountess"
even een copy paste uit een verhaaltje:
"When back in the castle, each batch of young girls would be hung, alive and naked, upside-down by chains wrapped around their ankles. Their throats would be slit and all of their blood drained for Elizabeth's bath, to be taken while the heat of their young bodies still remained in the thickening and sticky crimson pool."
Zo dat is wel erg de dood verkiezen om van de martelingen af te zijnquote:Op woensdag 11 mei 2005 14:48 schreef Gert het volgende:
[..]
Dit gebeurde ergens in een flat, op vier hoog. De geïnterviewde verklaarde dat, als hij op dat moment ook maar even de kans had gehad, hij direct naar het balkon was gelopen om zich eraf te werpen. De pijn was zo ondraaglijk dat hij onmiddelijk voor de dood zou hebben gekozen.
quote:Op vrijdag 13 mei 2005 14:35 schreef LunaticLaUrA het volgende:
Een docent bij mij op de middelbare school kon altijd smakelijk vertellen over een bepaalde martelmethode.
Persoon werd vastgebonden en op zijn voeten werd veel zout gestrooid. Vervolgens zetten ze een stel geiten (of ander vee) bij de voeten neer die daar natuurlijk aan gaan likken (de zoute smaak schijnen ze erg erg lekker te vinden). Die beesten hebben een vreselijk ruwe tong dus je kan al enigszins raden wat het verolg van het verhaal is. De ruwe tong schraapte de voeten op een gegeven moment helemaal open, en er werd uiteraard nog meer zout gestrooid om die beesten maar te laten likken...
marquis de sade.quote:Op donderdag 12 mei 2005 16:38 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
![]()
![]()
[..]
wat voor saddist ben je dan![]()
![]()
![]()
![]()
Die eigenlijk een comte(graaf) was.quote:
kloptquote:Op vrijdag 13 mei 2005 16:01 schreef Forau_Diavolina het volgende:
[..]
Die eigenlijk een comte(graaf) was.
dat je kapot bent is hun doel. dat er onschuldigen tussen zouden zitten is ook waar, en schrijnend, maar dat gebeurt ook in nederland. ik concentreer me liever op de vele schuldigen die in afganistan vrouwen, kinderen en mannen hebben vermoord.quote:Op maandag 16 mei 2005 13:59 schreef __Saviour__ het volgende:
Je zou het als ontgroening kunnen zien, als het voor een korte periode is. Maar als je dagen en weken achtereen eraan blootgesteld wordt, ben je echt helemaal kapot hoor.
Nou mogen ze van mij de echte terroristen kapot maken zoveel ze willen, maar er zitten vast ook onschuldigen op Guantánamo Bay. Voor hen moet het echt een hel zijn
Maar hoe weet je of je echte terroristen te pakken hebt of dat het slechts armoedzaaiers zijn die alleen maar geronseld zijn destijds als huurling? Daar proberen ze achter te komen door iedereen aan martelingen bloot te stellen. Want zo mogen we het toch wel noemen, martelingen? Er wordt geslagen, mensen moeten langdurig in een bepaalde houding staan of zitten, oververhitting en onderkoeling wordt toegepast...quote:Op maandag 16 mei 2005 13:59 schreef __Saviour__ het volgende:
Je zou het als ontgroening kunnen zien, als het voor een korte periode is. Maar als je dagen en weken achtereen eraan blootgesteld wordt, ben je echt helemaal kapot hoor.
Nou mogen ze van mij de echte terroristen kapot maken zoveel ze willen, maar er zitten vast ook onschuldigen op Guantánamo Bay. Voor hen moet het echt een hel zijn
maatschappelijk verantwoord ondervragen, bestaat dat?quote:Op maandag 16 mei 2005 14:08 schreef Gert het volgende:
[..]
Maar hoe weet je of je echte terroristen te pakken hebt of dat het slechts armoedzaaiers zijn die alleen maar geronseld zijn destijds als huurling? Daar proberen ze achter te komen door iedereen aan martelingen bloot te stellen. Want zo mogen we het toch wel noemen, martelingen? Er wordt geslagen, mensen moeten langdurig in een bepaalde houding staan of zitten, oververhitting en onderkoeling wordt toegepast...
Vlak ook niet uit dat de mensen die vast zitten op Guantanamobay geen flauw idee hebben óf ze ooit en zo ja wanneer ze weer vrij komen. Dat is óók een vreselijke psychische marteling.
Die conventie van Geneve is een tastbaar iets. Het recht op een eerlijk proces ook. Maar het feit dat ze een kamp op Cuba hebben ingericht, zegt al genoeg.quote:Op maandag 16 mei 2005 14:14 schreef zoalshetis het volgende:
[..]
maatschappelijk verantwoord ondervragen, bestaat dat?
geeft aan met welk fanatiek tuig de amerikanen ruzie hebben gekregen. mensen die sterven voor allah zijn nogal lastig over te halen door stervelingen.quote:Op maandag 16 mei 2005 14:18 schreef Gert het volgende:
[..]
Die conventie van Geneve is een tastbaar iets. Het recht op een eerlijk proces ook. Maar het feit dat ze een kamp op Cuba hebben ingericht, zegt al genoeg.
Zoals ik al eerder opmerkte, dat is maar de vraag wat de maatschappij wil. In Israel ging met tot voor kort tamelijk ver, en in de UK in de jaren dat de IRA oppermachtig was ook. Je kan als maatschappij veel druk uitoefenen op verdachten na laten, maar je kan je ook afvragen wanneer dat niet meer maatschappelijk verantwoordelijk is. Als er iedere keer weer iemand met een bom in de bus stapt, of metro stations opgeblazen worden, dien je dan het maatschappelijk belang door heel terughoudend te zijn met terrorisme verdachten...quote:Op maandag 16 mei 2005 14:14 schreef zoalshetis het volgende:
[..]
maatschappelijk verantwoord ondervragen, bestaat dat?
ik denk dat de hele wereld, inclusief amerika, enorme vraagtekens heeft.quote:Op maandag 16 mei 2005 14:23 schreef alwaysthebest het volgende:
Zoals ik het begreep is de Amerikaanse wet over martelen zelfs veranderd zodat de handelingen die daar verricht worden niet als marteling bestempeld kunnen worden. Als die handelingen ervoor wel als martelen gezien werden, dan heb ik er mijn vraagtekens toch bij.
Ik ben ook "tegen" terroristen. Maar je kunt niet, als het je zo uitkomt, de regels aan je laars lappen, wetten aanpassen en een kamp op Cuba inrichten zodat er geen rechtsgang hoeft plaats te vinden. Dat kun je wel doén, maar dan verlies je je morele gezag. Je kunt geen jongetjes van 17 jaar oud anderhalf jaar zonder aanklacht vasthouden en verwachten dat de wereld dat allemaal maar normaal vindt. De VS hebben veel goodwill verloren hierdoor.quote:Op maandag 16 mei 2005 14:21 schreef zoalshetis het volgende:
[..]
geeft aan met welk fanatiek tuig de amerikanen ruzie hebben gekregen. mensen die sterven voor allah zijn nogal lastig over te halen door stervelingen.
Sorry, maar heb je wel eens een docu gezien hoe het in veel normale US gevangenissen toegaat? Echt, daar bij is Abu hatseflats in Irak en Guantanamo Bay een zomerkamp bij.quote:Op maandag 16 mei 2005 14:23 schreef alwaysthebest het volgende:
Zoals ik het begreep is de Amerikaanse wet over martelen zelfs veranderd zodat de handelingen die daar verricht worden niet als marteling bestempeld kunnen worden. Als die handelingen ervoor wel als martelen gezien werden, dan heb ik er mijn vraagtekens toch bij.
in nederland gebeuren ook best wel wat dingen achter gesloten deuren en is fysiek contact zeker niet uitgesloten. hoe kan je anders als onschuldige toch schuld bekennen?quote:Op maandag 16 mei 2005 14:30 schreef LibertarianX het volgende:
[..]
Sorry, maar heb je wel eens een docu gezien hoe het in veel normale US gevangenissen toegaat? Echt, daar bij is Abu hatseflats in Irak en Guantanamo Bay een zomerkamp bij.
Zoals ik al zei, dat is maar net wat het maatschappelijk belang is.quote:Op maandag 16 mei 2005 14:29 schreef Gert het volgende:
[..]
Ik ben ook "tegen" terroristen. Maar je kunt niet, als het je zo uitkomt, de regels aan je laars lappen, wetten aanpassen en een kamp op Cuba inrichten zodat er geen rechtsgang hoeft plaats te vinden. Dat kun je wel doén, maar dan verlies je je morele gezag. Je kunt geen jongetjes van 17 jaar oud anderhalf jaar zonder aanklacht vasthouden en verwachten dat de wereld dat allemaal maar normaal vindt. De VS hebben veel goodwill verloren hierdoor.
En waarom? Waren ze met iéts meer respect voor de menselijke waardigheid nou zóveel minder te weten gekomen? Ik vraag het me af.
Jemig....quote:Op maandag 16 mei 2005 14:31 schreef zoalshetis het volgende:
[..]
in nederland gebeuren ook best wel wat dingen achter gesloten deuren en is fysiek contact zeker niet uitgesloten. hoe kan je anders als onschuldige toch schuld bekennen?
dat denken we juist niet, vandaar die technieken.quote:Op maandag 16 mei 2005 14:33 schreef Gert het volgende:
[..]
Jemig....
Waarom denken mensen toch altijd dat psychisch onder druk zitten niets voorstelt?
Ja dat heb ik. En ja, daar is het in sommige gevangenissen ook vreselijk. En nee, dat keur ik ook niet goed. Maar omdat het ergens anders ook vreselijk is wil niet zeggen dat ze hier wel vermeende terroristen zo mogen behandelen.quote:Op maandag 16 mei 2005 14:30 schreef LibertarianX het volgende:
[..]
Sorry, maar heb je wel eens een docu gezien hoe het in veel normale US gevangenissen toegaat? Echt, daar bij is Abu hatseflats in Irak en Guantanamo Bay een zomerkamp bij.
Volgens jou is het uitgesloten dat je zonder fysiek contact schuld bekent.Ik vertaal dat naar een onderschatting van wat pyschische druk met mensen kan doen.quote:Op maandag 16 mei 2005 14:34 schreef zoalshetis het volgende:
[..]
dat denken we juist niet, vandaar die technieken.
ik vind het dilemma ook te groot, maar ik heb zelf niet zo gek veel tegen de technieken die ze op g-bay hanteren. het is hard, en er zullen ook onschuldigen genageld worden. mijn dilemma is dat het voor de onschuldugen te hard is en voor de schuldigen te soft.quote:Op maandag 16 mei 2005 14:24 schreef LibertarianX het volgende:
[..]
Zoals ik al eerder opmerkte, dat is maar de vraag wat de maatschappij wil. In Israel ging met tot voor kort tamelijk ver, en in de UK in de jaren dat de IRA oppermachtig was ook. Je kan als maatschappij veel druk uitoefenen op verdachten na laten, maar je kan je ook afvragen wanneer dat niet meer maatschappelijk verantwoordelijk is. Als er iedere keer weer iemand met een bom in de bus stapt, of metro stations opgeblazen worden, dien je dan het maatschappelijk belang door heel terughoudend te zijn met terrorisme verdachten...
Ja dat is een dilemma, en nee, ik weet ook niet wat ik daar van moet vinden.
nee dat heb ik nooit beweerd. ik zeg dat ze óók fysiek contact niet schuwen.quote:Op maandag 16 mei 2005 14:36 schreef Gert het volgende:
[..]
Volgens jou is het uitgesloten dat je zonder fysiek contact schuld bekent.Ik vertaal dat naar een onderschatting van wat pyschische druk met mensen kan doen.
Dan heb ik je verkeerd begrepen.quote:Op maandag 16 mei 2005 14:38 schreef zoalshetis het volgende:
[..]
nee dat heb ik nooit beweerd. ik zeg dat ze óók fysiek contact niet schuwen.
het is idd eerder uitzondering dan regel, maar het staat vast dat het gebeurt. wat ook leuk is, is als je een politieagent slaat, moet jij eens kijken wat er gebeurt als je in je poiliticel zit! overigens zijn dit ook uitzonderingen en kan je het slecht treffen.quote:Op maandag 16 mei 2005 14:41 schreef Gert het volgende:
[..]
Dan heb ik je verkeerd begrepen.
Overigens geloof ik niet dat er in Nederland geslagen wordt bij verhoren. Wat intimiderend hardhandig duw- en trekwerk zal voorkomen, maar echt iemand fysiek pijn doen als verhoortechniek, ik geloof niet dat dit in Nederland gebeurt. Tenminste: niet systematisch, al zal er zo nu en dan best wel eens een onprofessionele ondervrager te ver gaan.
Ga dan ook eens de andere discussie aan, hoe moet een overheid handelen als het terrorisme compleet de maatschappij begint te schaden, er onploft wéér een bus met schoolkinderen en forenzen, en boem, je studentenkroeg aan flarden tijdens het drukbezochte happy hour.quote:Op maandag 16 mei 2005 14:34 schreef alwaysthebest het volgende:
[..]
Ja dat heb ik. En ja, daar is het in sommige gevangenissen ook vreselijk. En nee, dat keur ik ook niet goed. Maar omdat het ergens anders ook vreselijk is wil niet zeggen dat ze hier wel vermeende terroristen zo mogen behandelen.
Ik snap dat men soms ver zal moeten gaan om anderen te beschermen. Om informatie te krijgen is iemand onder druk zetten vaak nuttig. Een overheid kan echter ook te ver gaan, en daar moet op gepast worden.quote:Op maandag 16 mei 2005 14:48 schreef LibertarianX het volgende:
[..]
Ga dan ook eens de andere discussie aan, hoe moet een overheid handelen als het terrorisme compleet de maatschappij begint te schaden, er onploft wéér een bus met schoolkinderen en forenzen, en boem, je studentenkroeg aan flarden tijdens het drukbezochte happy hour.
't Wordt soms onderschat hoeveel schade je daarmee aan kan richten inderdaad. Denk dat het vaak iin combinatie met de fysieke kant gaat. Het lijkt me dat je daardoor iemand helemaal 'klem' kan zetten.quote:Op maandag 16 mei 2005 14:33 schreef Gert het volgende:
Jemig....
Waarom denken mensen toch altijd dat psychisch onder druk zitten niets voorstelt?
Het geeft wel een antwoord op de vraag waarom ze zo worden behandeld. Of althans, hoe het kan gebeuren dat een land dat geacht wordt beschaafd te zijn op zo'n beestachtige manier met gevangenen omgaat.quote:Op maandag 16 mei 2005 14:34 schreef alwaysthebest het volgende:
[..]
Ja dat heb ik. En ja, daar is het in sommige gevangenissen ook vreselijk. En nee, dat keur ik ook niet goed. Maar omdat het ergens anders ook vreselijk is wil niet zeggen dat ze hier wel vermeende terroristen zo mogen behandelen.
Jeps. Maar wát is onmenselijk en wat is onterend? Wat is de definitie daarvan?quote:Op woensdag 18 mei 2005 16:10 schreef NorthernStar het volgende:
Universele Verklaring van de Rechten van de Mens
Artikel 5
Niemand zal onderworpen worden aan folteringen, noch aan een wrede, onmenselijke of onterende behandeling of bestraffing.
dat is inderdaad het probleem. Een land vult zelf in wat ze eronder verstaan.quote:Op woensdag 18 mei 2005 16:17 schreef Natalie het volgende:
[..]
Jeps. Maar wát is onmenselijk en wat is onterend? Wat is de definitie daarvan?
Wat ik onmenselijk vindt, dat vindt de buurman misschien prima kunnen.
en zolang amerika te maken heeft met de meest verachtelijke soort mensen (taliban) lijkt het me zeer menselijk (en wenselijk) wat ze doen op g-bay.quote:Op woensdag 18 mei 2005 18:39 schreef alwaysthebest het volgende:
[..]
dat is inderdaad het probleem. Een land vult zelf in wat ze eronder verstaan.
Dit is een van de moeilijkste rechtsvragen, en het is ook te zien dat het antwoord op die vraag evolueert naarmate de samenleving evolueert.quote:Op woensdag 18 mei 2005 16:17 schreef Natalie het volgende:
[..]
Jeps. Maar wát is onmenselijk en wat is onterend? Wat is de definitie daarvan?
Wat ik onmenselijk vindt, dat vindt de buurman misschien prima kunnen.
In een topic lang geleden is het al eens kort besproken geloof ik. Maar bevredigend vond ik dat antwoord toen niet.quote:Op woensdag 18 mei 2005 19:03 schreef Alicey het volgende:
Dit is een van de moeilijkste rechtsvragen, en het is ook te zien dat het antwoord op die vraag evolueert naarmate de samenleving evolueert.
Het gaat in tegen het recht op eerbiediging van de lichamelijke integriteit.quote:Op woensdag 18 mei 2005 19:10 schreef DennisMoore het volgende:
[..]
In een topic lang geleden is het al eens kort besproken geloof ik. Maar bevredigend vond ik dat antwoord toen niet.
Wat is er fundamenteel verkeerd aan een lijfstraf?
Zo redeneren de Amerikanen ook. Zolang het maar geen blijvende schade veroorzaakt mag het volgens hen, cq. is het geen martelen.quote:Op woensdag 18 mei 2005 19:10 schreef DennisMoore het volgende:
Wat is er fundamenteel verkeerd aan een lijfstraf?
Dat vind ik een dooddoener.quote:Op woensdag 18 mei 2005 19:16 schreef Alicey het volgende:
Het gaat in tegen het recht op eerbiediging van de lichamelijke integriteit.
Dat lukt ook niet meer met nog 17 posts te gaan.quote:Op woensdag 18 mei 2005 19:23 schreef NorthernStar het volgende:
Het was trouwens niet de bedoeling van dit topic er een politieke discussie van te maken.
Gevangenis straf ookquote:Op woensdag 18 mei 2005 19:16 schreef Alicey het volgende:
[..]
Het gaat in tegen het recht op eerbiediging van de lichamelijke integriteit.
de film Das Experiment is daarop gebaseerd. En het programma mirror mission van bnn gedeeltelijk ookquote:Op woensdag 18 mei 2005 19:32 schreef MaLo het volgende:
Voor de mensen die geïnteresseerd zijn in waarom het in gevangenissen uit de hand kan lopen en bewakers gruwelijke praktijken toe gaan passen, lees eens op http://www.prisonexp.org/
Dit gaat over het Zimbardo - experiment uit 1971, maar is heel actueel n.a.v. de gebeurtenissen in Guantanamo en Abu Grahib.
Ook dat is iets wat bedacht is door mensen, en wat onderhevig is aan verandering.quote:Op woensdag 18 mei 2005 19:20 schreef DennisMoore het volgende:
En wat is 'lichamelijke integriteit'?
De consensus is dat bij wijze van straf het recht op vrijheid tijdelijk ontnomen mag worden. De consensus is dat gevangenisstraf minder mens-onwaardig is dan marteling. Dit is denk ik de mening van de meerderheid. Ikzelf ben het daar ook niet geheel mee eens.quote:
Mensen veroordelen op basis van bekentenissen of getuigenissen die dmv marteling zijn verkregen doet wel erg middeleeuws aan.quote:
Revealed: UK wartime torture camp
The British government operated a secret torture centre during the second world war to extract information and confessions from German prisoners, according to official papers which have been unearthed by the Guardian.
More than 3,000 prisoners passed through the centre, where many were systematically beaten, deprived of sleep, forced to stand still for more than 24 hours at a time and threatened with execution or unnecessary surgery.
Some are also alleged to have been starved and subjected to extremes of temperature in specially built showers, while others later complained that they had been threatened with electric shock torture or menaced by interrogators brandishing red-hot pokers.
The centre, which was housed in a row of mansions in one of London's most affluent neighbourhoods, was carefully concealed from the Red Cross, the papers show. It continued to operate for three years after the war, during which time a number of German civilians were also tortured.
A subsequent assessment by MI5, the Security Service, concluded that the commanding officer had been guilty of "clear breaches" of the Geneva convention and that some interrogation methods "completely contradicted" international law.
On at least one occasion, an MI5 officer noted in a newly declassified report, a German prisoner was convicted of war crimes and hanged on the basis of a confession which he had signed after he was, at the very least, "worked on psychologically". A number of people who appeared as prosecution witnesses at war crimes trials are also alleged to have been tortured.
The official papers, discovered in the National Archives, depict the centre as a dark, brutal place which caused great unease among senior British officers. They appear to have turned a blind eye partly because of the usefulness of the information extracted, and partly because the detainees were thought to deserve ill treatment.
Not all the torture centre's secrets have yet emerged, however: the Ministry of Defence is continuing to withhold some of the papers almost 60 years after it was closed down.
bron: The Guardian
Dat martelen al zo lang en door zoveel landen gedaan wordt doet vermoeden dat het vaak toch wel werkt. Engeland in WO2 was niet een land dat veel had aan een operatie die zoveel jaren lang alleen maar valse info oplevert.quote:Op dinsdag 15 november 2005 07:54 schreef NorthernStar het volgende:
Iets recenter dan Balthasar Gerards
[..]
Mensen veroordelen op basis van bekentenissen of getuigenissen die dmv marteling zijn verkregen doet wel erg middeleeuws aan.
Als je martelt zijn mensen immers zelfs bereid om te bekennen dat ze met de duivel gedanst hebben.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |