het is algemeen bekend dat als je de context van een ongeluk kent de gevolgen veel minder zwaar zijn; nauwelijks dodelijke ongelukken ook; maar alleen als je de context kent. Ongelukken zonder context; die zijn pas echt gevaarlijkquote:Op maandag 25 april 2005 00:37 schreef Mikkie het volgende:
[..]
Nee want daar hebben we flitscamera's voor, die doen hun werk wel helemáál zonder de context in acht te nemen.
Ik lees wel. Automobilisten die 's nachts denken veel te hard te kunnen rijden hebben onvoldoende besef van de context.quote:Op maandag 25 april 2005 22:35 schreef Mikkie het volgende:
[..]
Jij leest niet, jij lult alleen maar.
Het ging nu over automobilisten 's nachts op een lege snelweg, die rijden te hard in een context waar het kan, die verdienen sowieso geen boete.
quote:Op maandag 25 april 2005 19:41 schreef manny het volgende:
[..]
het is algemeen bekend dat als je de context van een ongeluk kent de gevolgen veel minder zwaar zijn; nauwelijks dodelijke ongelukken ook; maar alleen als je de context kent. Ongelukken zonder context; die zijn pas echt gevaarlijk
Ik kan in NL bijna altijd te hard rijden en ja in de context is dat veiligquote:Op maandag 25 april 2005 22:35 schreef Mikkie het volgende:
[..]
Jij leest niet, jij lult alleen maar.
Het ging nu over automobilisten 's nachts op een lege snelweg, die rijden te hard in een context waar het kan, die verdienen sowieso geen boete.
En richting de 180 gaan op de snelweg is wel toegestaan zekerquote:Op dinsdag 26 april 2005 08:42 schreef Cliffie het volgende:
Volgens mij is de correctie boven de 170km/u 6km.
Bovendien over die motorrijder, die ging wel terug in snelheid van dik 140 naar 120 ofzo, dat is nog steeds veel te snel, daar je maar 80 mag
If you can't stand the heat, stay out of the kitchen....
Zaterdag, 20.55, SBS6.quote:Op dinsdag 26 april 2005 14:07 schreef Viperdesign het volgende:
Wanneer wordt SpeeTV weer uitgezonden ?
Alsof SBS alles uitzendt wat ze filmen. En die agenten zullen door de camera hooguit gestimuleerd worden zo correct mogelijk op te treden, anders worden ze er natuurlijk constant op aangesproken.quote:Op dinsdag 26 april 2005 10:02 schreef Nevada92 het volgende:
Van die motorrijder vond ik wel heeeeeel erg lullig. Die gast ging daarna netjes 80 rijden, gaf richting aan, haalde prima in. Keurig. Maar zo is SBS nou eenmaal, sensatie voor de kijkcijfers. En die agenten weten dat ze gefilmt worden dus ze moeten die gast wel een vette bekeuring geven.
Zal ik je een geheimpje verklappen? Als dingen die op tv vlak achter elkaar gebeuren, hoeft dat in het echt nog niet zo te zijn.quote:Op dinsdag 26 april 2005 14:03 schreef Super_Six_One het volgende:
[..]
En richting de 180 gaan op de snelweg is wel toegestaan zeker![]()
Bovendien die motorrijder hadden ze niet geklokt op een gemiddelde snelheid, was gewoon hun eigen snelheid. Blijft een gierige actie vind ik t.o.v. van die BMW bestuurder.
Dat weet ik wel wat je zegt. Maar dan denk ik trek dan ergens een lijn? toch. Kijk agenten zijn ook verschillend, maar als je deze twee dingen gewoon naast elkaar zet. Gaat bij mij wel het een en ander rinkelen. DAT wil ik ermee duidelijk makenquote:Op dinsdag 26 april 2005 20:33 schreef k_man het volgende:
[..]
Zal ik je een geheimpje verklappen? Als dingen die op tv vlak achter elkaar gebeuren, hoeft dat in het echt nog niet zo te zijn.
Die twee aanhoudingen waren in verschillende situaties, op verschillende momenten, door verschillende agenten. En agenten zijn geen robots.
Overigens opvallend dat de ene helft hier roept dat ze die kerel z'n rijbewijs hadden moeten afpakken, terwijl de andere helft zich juist zit te ergeren omdat ze denken dat ze die gast net zo lang bleven volgen om z'n rijbewijs af te kunnen pakken.
Het punt waar het om ging. (hoofdpunt dus) is dat die motorrijder weer netjes ging rijden. En het rijgedrag van die BMW werd alleen maar erger (sneller.) Goed lezen waar het mij om gaat. Kijk die motorrijder is ook fout, hij reed te snel omdat hij wilde inhalen. Maar reed die BMW dan ook niet te snel? (en nog voor langere tijd ookquote:Op dinsdag 26 april 2005 20:29 schreef k_man het volgende:
[..]
Alsof SBS alles uitzendt wat ze filmen. En die agenten zullen door de camera hooguit gestimuleerd worden zo correct mogelijk op te treden, anders worden ze er natuurlijk constant op aangesproken.
Die gast ging trouwens helemaal niet netjes 80 rijden, want dan had ie ook niet hoeven inhalen.
Die smoes ga ik volgende keer ook gebruiken. "Ja sorry meneer agent, ik reed 140 op een 80 km weg voor m'n eigen veiligheid."quote:Op woensdag 27 april 2005 09:03 schreef Nevada92 het volgende:
@K_man: Ben ik met je eens dat die motorrijder niet in had mogen/hoeven halen. Het probleem van motorrijden is dat je extra kwetsbaar bent. Die motorrijder heeft die auto's ingehaald voor z'n eigen veiligheid.
Welke minister?quote:Op woensdag 27 april 2005 11:41 schreef PBateman1978 het volgende:
Het mooiste moment van de zaterdagavond is als die gnoom van een presentator gaat praten met die minister.
Gebarentaal anyone ?
Excuus, wat ie dan ook mag zijn dan...quote:Op donderdag 28 april 2005 09:51 schreef Mikkie het volgende:
[..]
Koos Spee is niet echt een minister
Onzin. Juist de kortstondige extremen brengen grotere risico's met zich mee. Structurele problemen los je met andere middelen op.quote:Op zaterdag 16 april 2005 23:26 schreef Mikkie het volgende:
ik vind het zeikerig dat er bekeurd wordt op kortstondige extremen, terwijl een bekeuring voor structureel gedrag eerlijker/beter is.
Het te hard rijden is pertinent niet toegestaan. Dat is niet zozeer mijn mening, dat is de wet. Het naar eigen inzicht bepalen of iets wel of niet toegestaan is is verkeerd. Waar ligt de grens?quote:Op maandag 25 april 2005 22:35 schreef Mikkie het volgende:
[..]
Jij leest niet, jij lult alleen maar.
Het ging nu over automobilisten 's nachts op een lege snelweg, die rijden te hard in een context waar het kan, die verdienen sowieso geen boete.
Onzin. Als ik met 80 tussen 2 Scania's rijd, loop ik beduidend meer risico dan dat ik de voorste Scania inhaal en daarvoor kortstondig de maximum snelheid moet overschrijden.quote:Op maandag 30 mei 2005 15:59 schreef TheMassive het volgende:
[..]
Onzin. Juist de kortstondige extremen brengen grotere risico's met zich mee.
Keywords: kreukelzone (motor), remweg (vrachtwagen), onoplettendheid (vrachtwagenchauffeur).quote:Op maandag 30 mei 2005 16:47 schreef TheMassive het volgende:
Wanneer jij voldoende afstand houdt zie ik niet in waarom jij risico zou lopen tussen 2 vrachtwagens.
Het is niet gezegd dat je automatisch bij het rijden tussen 2 vrachtwagens meteen ook een hoger risico loopt. Jij gaat nu uit van een onoplettendheid van de vrachtwagenchaffeur achter je.quote:Op maandag 30 mei 2005 16:52 schreef r_one het volgende:
[..]
Keywords: kreukelzone (motor), remweg (vrachtwagen), onoplettendheid (vrachtwagenchauffeur).
Ik had het er niet bij gezet, maar zelf rijd ik motor. Bovenstaande is een van de dingen die je leert bij motorrijles.
Echt, als het mis gaat heb je geen schijn van kans.
O jawel!quote:Op maandag 30 mei 2005 16:57 schreef TheMassive het volgende:
[..]
Het is niet gezegd dat je automatisch bij het rijden tussen 2 vrachtwagens meteen ook een hoger risico loopt.
Elke goede motorrijder houdt rekening met eventuele fouten van medeweggebruikers, juist omdat je geen kreukelzone hebt. Anticiperend rijden heet dat.quote:Jij gaat nu uit van een onoplettendheid van de vrachtwagenchaffeur achter je.
"Niet optimaal" is voor een motorrijder genoeg reden om dit soortsituaties te vermijden. Een inhaalactie met een behoorlijk snelheidsverschil is dan legitiem (heeft te maken met dode hoek). Om vervolgens je snelheid terug te laten zakken tot normale proporties. Lijkt me toch echt kortstondig extreem.quote:Vanzelfsprekend is de situatie wanneer je tussen 2 vrachtwagens rijdt niet optimaal, maar dat is voor jezelf bepalen dat je 180 mag op een lege snelweg ook niet. Dat laatste wordt denk ik bij kortstondige extremen bedoeld, niet zozeer het rijden tussen 2 vrachtwagens.
Dat laatste, daar ben ik het dus mee eens. Ik zie het te hard rijden als een structureel probleem, en niet als een kortstondige extreme actie. Dat men denkt in zulke situaties voor zichzelf te kunnen bepalen dat hard rijden toegestaan is, dat is een structureel probleem. En dat heeft inderdaad niks te maken met het vermijden van risico's.quote:Op maandag 30 mei 2005 17:07 schreef r_one het volgende:
[..]
O jawel!![]()
Jij rijdt geen motor, he?!![]()
[..]
Elke goede motorrijder houdt rekening met eventuele fouten van medeweggebruikers, juist omdat je geen kreukelzone hebt. Anticiperend rijden heet dat.
[..]
"Niet optimaal" is voor een motorrijder genoeg reden om dit soortsituaties te vermijden. Een inhaalactie met een behoorlijk snelheidsverschil is dan legitiem (heeft te maken met dode hoek). Om vervolgens je snelheid terug te laten zakken tot normale proporties. Lijkt me toch echt kortstondig extreem.
180 op een lege snelweg racen, dat doe je juist structureel. En dat heeft ook niks meer te maken met het vermijden van risico.
Dat had je in je tweede post al duidelijk gemaakt Hoewel ik me hieraan ook wel eens bezondig, begrijp ik jouw standpunt hierin.quote:Op maandag 30 mei 2005 17:15 schreef TheMassive het volgende:
[..]
Dat laatste, daar ben ik het dus mee eens. Ik zie het te hard rijden als een structureel probleem, en niet als een kortstondige extreme actie. Dat men denkt in zulke situaties voor zichzelf te kunnen bepalen dat hard rijden toegestaan is, dat is een structureel probleem. En dat heeft inderdaad niks te maken met het vermijden van risico's.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |