Je bedoelt terug naar de jaren 60?quote:Op zaterdag 16 april 2005 10:46 schreef DennisMoore het volgende:
Het is juist progressiviteit, geen conservatisme..
Je bedoelt dat het terugkeren van enkele beleefdheidsvormen automatisch een terugkeren naar de jaren '60 betekent?quote:
Deze roep voor kunstmatige autoriteit past wel in het conservatisme van de jaren 60 ja.quote:Op zaterdag 16 april 2005 13:47 schreef DennisMoore het volgende:
[..]
Je bedoelt dat het terugkeren van enkele beleefdheidsvormen automatisch een terugkeren naar de jaren '60 betekent?
DIt zijn geen beleefheidsnormen dit is het terugkeren naar autoriteit en meer afstand creeeren tussen de politiek en de burgerquote:Op zaterdag 16 april 2005 13:47 schreef DennisMoore het volgende:
[..]
Je bedoelt dat het terugkeren van enkele beleefdheidsvormen automatisch een terugkeren naar de jaren '60 betekent?
Geen autoriteit, maar beleefdheid.quote:Op zaterdag 16 april 2005 13:49 schreef Sidekick het volgende:
Deze roep voor kunstmatige autoriteit past wel in het conservatisme van de jaren 60 ja.
Ceesie heeft het duidelijk ook over autoriteit, zoals valt te lezen.quote:Op zaterdag 16 april 2005 14:03 schreef DennisMoore het volgende:
[..]
Geen autoriteit, maar beleefdheid.
Beleefdheid en respect zijn zeker verbonden.
In hoeverre kan je daadwerkelijk van respect spreken als je aanspreektitels als excellentie eist? Het is kunstmatig.quote:Uiteraard moet het uiteindelijke 'respect' (beter woord: waardering) verdiend worden. Maar dat neemt niet weg dat beleefdheid, en etiquette zelfs, zeker invloed op de mate van respect hebben. En daarmee denk ik ook op de wijze waarop iemand zal functioneren.
quote:Op zaterdag 16 april 2005 14:17 schreef lucida het volgende:
Zijne doorluchtigheid Wouter Bos - het heeft wel wat!
Och, zal ook wel deels. Autoriteit is niet per definitie fout natuurlijk.quote:Op zaterdag 16 april 2005 14:11 schreef Sidekick het volgende:
Ceesie heeft het duidelijk ook over autoriteit, zoals valt te lezen.
Ik lees eerder een oproepen tot, geen eisen.quote:In hoeverre kan je daadwerkelijk van respect spreken als je aanspreektitels als excellentie eist? Het is kunstmatig.
Bedoel je hiermee dat ie een windbuil is?quote:Op zaterdag 16 april 2005 14:17 schreef lucida het volgende:
Zijne doorluchtigheid Wouter Bos - het heeft wel wat!
Natuurlijk niet, maar met het oproepen tot dit soort aanspreektitels als excellentie bereik je enkel kunstmatige autoriteit.quote:Op zaterdag 16 april 2005 14:20 schreef DennisMoore het volgende:
[..]
Och, zal ook wel deels. Autoriteit is niet per definitie fout natuurlijk.
Laten we het erop houden dat het in elkaars verlengde ligt!...quote:Op zaterdag 16 april 2005 14:21 schreef DennisMoore het volgende:
[..]
Bedoel je hiermee dat ie een windbuil is?
Riepen de mensen in koor toen ze Wouter Bos hoorden (s)preken!...quote:Op zaterdag 16 april 2005 14:40 schreef Peter-de-Grote het volgende:
Arrogant KNAAPje. :
ik vond je woordspeling oergeestig trouwens.quote:Op zaterdag 16 april 2005 15:21 schreef Peter-de-Grote het volgende:
We hebben het hier over Van der Knaap (die overigens nooit in het nieuws komt) en voor het kankeren op Bos moet je naar je eigen topic gaan!
Misschien bereikt hij er wel mee dat collega's en journalisten etc eens gaan nadenken over etiquette en het nut ervan.quote:Op zaterdag 16 april 2005 14:29 schreef Sidekick het volgende:
Natuurlijk niet, maar met het oproepen tot dit soort aanspreektitels als excellentie bereik je enkel kunstmatige autoriteit.
Excellentie is m.i. te gedateerd en overdreven in 't publieke domein. Maar ik pleit voor 't afschaffen van het te makkelijk gebruiken van voornamen. Al dat jij'en en jou'en.quote:Hoelang gaat het duren voordat excellentie net zo ingeburgerd is als meneer ("mijn heer"), en er weer een nieuwe poging nodig is om autoriteit af te dwingen via nieuwe aanspreektitels?
Lees de OP er nog eens op na zou ik zo zeggen. Het is inderdaad Van der Knaap die in het artikel wordt opgevoerd - vandaar ook jou grappige woordspeling - maar de strekking van het artikel gaat natuurlijk over meer dan alleen Van der Knaap.quote:Op zaterdag 16 april 2005 15:21 schreef Peter-de-Grote het volgende:
We hebben het hier over Van der Knaap (die overigens nooit in het nieuws komt) en voor het kankeren op Bos moet je naar je eigen topic gaan!
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |