quote:
Op woensdag 13 april 2005 11:25 schreef Vampess het volgende:* Vampess trotse Wanadoo-gebruiker is
Maar eigenlijk vind ik het vreeemd dat niet alle providers hun klantenbestand voor zich houden..
Geen enkele provider heeft toegezegd zondermeer NAW gegevens te verstrekken, sommige providers sturen de email van Brein door zonder de NAW gegevens van de betreffende klant door te spelen. Wanadoo speelt het publicitair leuk maar het is eigenlijk vrij inhoudsloos, de XS4All toer dus.
Het is sowieso (nog) een grijs gebied in hoeverre een ISP aansprakelijk gesteld kan worden. Normaal gesproken is een provider redelijk veilig maar als een provider eenmaal op de hoogte is gesteld dat er illegale zaken plaatsvinden vanaf hun netwerk met een tijd, IP adres en de aard van de overtreding en ze ondernemen geen actie tegen de betreffende gebruiker wordt het verhaal anders.
Hou er ook even rekening mee dat dit een civiele procedure betreft, er is recentelijk een uitspraak geweest tegen Lycos die weigerde gegevens te verstrekken aan de klager in een civiele procedure, de rechter verplichtte Lycos die gegevens te openbaren. Als Brein dat precedent aanhaalt is de provider wel degelijk te verplichten gegevens van een klant te overleggen.
Er is overigens nog een hoger beroep onder de rechter in de Lycos zaak, als echter dat vonnis wordt bekrachtigd heeft Brein het volste recht om NAW gegevens op te vragen mits het om een civiel rechterelijke procedure gaat.
[ Bericht 5% gewijzigd door #ANONIEM op 13-04-2005 12:06:36 ]