Henny echt niet hoor ::)quote:Op maandag 15 mei 2006 16:33 schreef Haaibaaike het volgende:
[..]
Henny, Ernst en Jan spelen al jaren bij Boudewijn.
En idd, ze hebben bij Doe Maar gespeeld.
Niet meer in de live-band, nee, in tegenstelling tot Ernst Jansz en Jan Hendrix. Ooit speelden ze er wel allemaal in, Henny echter als gitarist, Piet Dekker (ook oud-Doe Maar) als bassist. Toen Dekker opstapte kwamen ze zo bij Henny Vrienten.quote:Op woensdag 17 mei 2006 17:07 schreef Tijntjes het volgende:
[..]
Henny echt niet hoor ::)
dan bedoel ik dat henny niet bij boudwijn speelt
Ook Jan Pijnenburg speelt bij Boudewijn de Groot.quote:Op woensdag 17 mei 2006 17:19 schreef belsen het volgende:
[..]
Niet meer in de live-band, nee, in tegenstelling tot Ernst Jansz en Jan Hendrix. Ooit speelden ze er wel allemaal in, Henny echter als gitarist, Piet Dekker (ook oud-Doe Maar) als bassist. Toen Dekker opstapte kwamen ze zo bij Henny Vrienten.
Op de laatste plaat staat echter het nummer Eiland in de verte, waarop ze wel alle drie horen zijn.
Over Jan Pijnenburg weet ik niets, maar Piet Dekker was de eerste bassist van Doe Maar op het geflopte eerste album (met Anita en Er verandert niets). Toen hij eruit gezet was, werd zijn plek uiteindelijk ingenomen door Henny Vrienten, waarna de hits begonnen te komen.quote:Op woensdag 17 mei 2006 20:40 schreef Haaibaaike het volgende:
[..]
Ook Jan Pijnenburg speelt bij Boudewijn de Groot.
Piet Dekker (Oud Doe-Maar) zeg mij niks ?
Interessanter dan natuurlijk, welke vind je om te huilen.quote:Op donderdag 18 mei 2006 21:46 schreef J0hos het volgende:
Heb me pas recentelijk in de muziek van Boudewijn verdiept en kan sommige nummers van hem erg waarderen maar sommige vind ik ook echt om te huilen.
Mijn favorieten:
Testament
Jimmy
Zonder vrienden kan ik niet
Cinderella
Beneden alle peil
Ik heb de nummers die me niet aanstonden verwijderd van m'n computer en kan me dus zo gauw niet meer alle titels voor de geest halen. Wat ik me wel herinner is dat ik "Het land van Maas en Waal" en "Als de rook om je hoofd is verdwenen" erg slecht vond.quote:Interessanter dan natuurlijk, welke vind je om te huilen.
Als de rook...quote:Op donderdag 18 mei 2006 22:29 schreef J0hos het volgende:
[..]
Ik heb de nummers die me niet aanstonden verwijderd van m'n computer en kan me dus zo gauw niet meer alle titels voor de geest halen. Wat ik me wel herinner is dat ik "Het land van Maas en Waal" en "Als de rook om je hoofd is verdwenen" erg slecht vond.
Ik vind 'als de rook' ook een van de mindere nummers van Boudewijn. Dat ligt voor een grotendeel bij mij aan de melodie en de voor mij onbegrijpelijke tekst. De tekst pakt met niet snel.quote:Op vrijdag 19 mei 2006 08:57 schreef belsen het volgende:
[..]
Als de rook...
Een van de betere nummers in mijn oren. Het land van Maas en Waal is voor op Voor de overlevenden een redelijke albumtrack, als los nummer vind ik het zwak.
Tip van de sluier is geniaal in mijn ogen. Dat nummer verwoordt sommige gevoelens die je bij bepaalde mensen hebt voor mij heel goed.quote:Op donderdag 18 mei 2006 22:13 schreef belsen het volgende:
[..]
Interessanter dan natuurlijk, welke vind je om te huilen.
Persoonlijk ben ik totaal geen fan van het nummer Tip van de sluier, ik snap niet dat dat nummer zo gewaardeerd wordt.
Als je Cinderella leuk vindt ben ik benieuwd wat je vindt van Apocalypsquote:Op donderdag 18 mei 2006 21:46 schreef J0hos het volgende:
Heb me pas recentelijk in de muziek van Boudewijn verdiept en kan sommige nummers van hem erg waarderen maar sommige vind ik ook echt om te huilen.
Mijn favorieten:
Testament
Jimmy
Zonder vrienden kan ik niet
Cinderella
Beneden alle peil
Maar dan wel de versie zonder orkest!quote:Op dinsdag 23 mei 2006 00:20 schreef Izith het volgende:
[..]
Als je Cinderella leuk vindt ben ik benieuwd wat je vindt van Apocalyps![]()
Dat is een van de nummers van Picknick.quote:
Dan moet ik hem kennen.quote:Op dinsdag 23 mei 2006 10:23 schreef belsen het volgende:
[..]
Dat is een van de nummers van Picknick.
Niet een van de beste, in mijn oren...
Maar dan wel de versie zonder orkest!quote:Op dinsdag 23 mei 2006 10:32 schreef Izith het volgende:
Allebei dan misschien
Cinderella vind ik ook niet geniaal. Apocalyps dan weer wel
Volgens mij heeft ie ooit verteld dat het geschreven is met een soort creatief associeren, net als Wie Kan Me Nog Vertellen.quote:Op dinsdag 23 mei 2006 00:19 schreef Izith het volgende:
[..]
Ik vind 'als de rook' ook een van de mindere nummers van Boudewijn. Dat ligt voor een grotendeel bij mij aan de melodie en de voor mij onbegrijpelijke tekst. De tekst pakt met niet snel.
Ik vind zowel als de rook... als Wie kan me nog vertellen? geniaal kwa tekst. Je hoeft het niet allemaal te begrijpen......quote:Op dinsdag 23 mei 2006 13:15 schreef I.R.Baboon het volgende:
[..]
Volgens mij heeft ie ooit verteld dat het geschreven is met een soort creatief associeren, net als Wie Kan Me Nog Vertellen.
Die truc heeft John Lennon ook gebruikt.
Boudewijn de Grootstequote:Op dinsdag 23 mei 2006 13:51 schreef YellowLedbetter het volgende:
Boudewijn the Big
Ik sluit me helemaal aan met jou.quote:Op woensdag 24 mei 2006 10:41 schreef loehoes het volgende:
Boudewijn!![]()
Avond!![]()
Verdronken vlinder![]()
De vondeling van ameland![]()
Ja, dat kloptquote:Op woensdag 24 mei 2006 10:43 schreef Haaibaaike het volgende:
[..]
Ik sluit me helemaal aan met jou.
Maar er zijn wel zoveel mooie liedjes van Boudewijn![]()
En Picknick is het beste album van Boudewijnquote:Op dinsdag 23 mei 2006 10:23 schreef belsen het volgende:
[..]
Dat is een van de nummers van Picknick.
Niet een van de beste, in mijn oren...
Ook niet in mijn oren.quote:Op woensdag 24 mei 2006 11:21 schreef Dogbreath het volgende:
[..]
En Picknick is het beste album van Boudewijn![]()
Is idd ook een mooi nummer!quote:Op dinsdag 23 mei 2006 00:20 schreef Izith het volgende:
[..]
Als je Cinderella leuk vindt ben ik benieuwd wat je vindt van Apocalyps![]()
Maar dan wel de versie zonder orkest!quote:
Dat zijn 2 regels van een kinderliedje. En verder denk ik nooit zo na over die tekst, ik vind het allemaal nogal LSD'erig.quote:Op zaterdag 27 mei 2006 02:33 schreef Skazminko het volgende:
Vraag [afbeelding]
Iemand enig idee of er een diepere betekenis achter het nummer Mensen om me heen zit?
De lyrics zit barstensvol met metaforen, die misschien een diepere betekenis hebben?
En wat wordt hiermee bedoelt?
Dat gaat naar Den Bosch toe,
zoete lieve Gerritje.
Die versie staat op Grootste hits, uitgegeven na Hoe sterk is de eenzame fietser in de jaren 70. Ook gewoon op CD uitgegeven, trouwens:quote:Op zaterdag 27 mei 2006 02:25 schreef Izith het volgende:
@ Belsen: die ken ik helemaal niet; ik ken alleen maar de cd versie
Dat is een van mijn favorieten. Sowieso vind ik dat album erg sterk (samen met Voor de overlevenden), alleen een opmerkelijke keuze voor de singles van dat album: Jimmy en Tante Julia. Naast deze nummers bevat het album echt een paar juweeltjes, maar ja, niet alles van Lennaerd Nijgh, maar wel zijn beste werk.quote:@ everybody: wat vind men van 'terug van weggeweest'?
En boudewijn.. ach... laat dit topic niet verdwijnen..
Ik ben het met Belsen eens, de muziek van dit liedje is ook vrij LSD-achtig.quote:Op zaterdag 27 mei 2006 02:33 schreef Skazminko het volgende:
Vraag [afbeelding]
Iemand enig idee of er een diepere betekenis achter het nummer Mensen om me heen zit?
De lyrics zit barstensvol met metaforen, die misschien een diepere betekenis hebben?
En wat wordt hiermee bedoeld?
Dat gaat naar Den Bosch toe,
zoete lieve Gerritje.
quote:* Terug naar de basis met Boudewijn
Door ARNO GELDER RENÉ POLDERVAART
In Nashville zocht hij naar de wortels van de folk en countrymuziek. Boudewijn de Groot is na drie jaar terug.Hij komt met een nieuw album, Lage Landen, en een concerttournee.
Zijn haar is, hoewel grijs, weelderig. Zijn gezicht vertoont nog altijd sporen van een jeugdige wereldreiziger.
Boudewijn de Groot is 62 en grootvader van vier kleinkinderen. De vijfde is op komst. Die houden hem naar eigen zeggen ‘jong en geïnspireerd’.
,,Het zijn meesterlijke kinderen,’’ zegt hij trots. ,,Toch ben ik niet snel iemand die in zijn eentje iets met hen onderneemt. Ik ben geen sleetjetrekkende opa. Als ze groter zijn, ga ik vast dingen met ze doen. Al vind ik het nu al prachtig te zien hoe totaal verschillende persoonlijkheden tóch met elkaar overweg kunnen.’’
Geen spelende opa in de sneeuw derhalve, maar zijn nieuwe cd Lage Landen draagt hij wel op aan zijn kleinkinderen. Op het album staat het nummer Spelende meisjes, dat over de culturele verschillen in de Nederlandse samenleving gaat. Autochtone en allochtone kinderen zijn ongevoelig voor kleur en afkomst en spelen gewoon met elkaar.
Lang zag De Groot niets in het nummer, maar misschien heeft de zanger zich onbewust laten inspireren door de verschillende karakters van zijn kleinkinderen. Hij voegde twee regels toe aan de tekst van de hand van Willem Wilmink, maakte er muziek op en het nummer geldt nu als een van de pareltjes op de cd.
Een van zijn eigen kinderen maakte de avontuurlijke muzikant in hem los. Zoon Marcel gaf zijn vader de nieuwe plaat (Folk is the new black) van de Amerikaanse folkzangeres Janis Ian, bekend in de jaren zeventig van hits als Fly too high en At seventeen. ,,Die plaat had ik niet - ik wist zelfs niet van het bestaan. Na beluistering vond ik hem prachtig en heel inspirerend.
Het leek Boudewijn de Groot ‘een uitdaging’ OM richting folk en country te gaan. Want: ,,Ik heb de afgelopen veertig jaar steeds verschillende genres bestreken. Alleen Een nieuwe herfst (1996) en Eiland in de verte (2004) lijken enigszins op elkaar.
Op zoek naar ongerepte folk en country kwam De Groot bijna vanzelfsprekend op Nashville uit, de bakermat van de Amerikaanse volksmuziek. Aanvankelijk twijfelde hij nog, maar radiopresentator Sjors Fröhlich (bekend van Standpunt.nl) trok hem over de streep. ,,Ik had geen telefoonnummer, geen e-mailadres. Sjors regelde het contact met Nashville.
Ook met zijn begeleidingsgroep, waarvan onder anderen Ernst Jansz en Jan Hendriks deel uitmaken, keerde De Groot in de studio terug naar de wortels van de muziek. Met het resultaat toog hij naar Nashville (thuishaven van Janis Ian) om de plaat in de Masterlink Studio af te mixen met producer Chad Haily.
Boudewijn de Groot: ,,Chad was erg oprecht over de nummers. Na mijn eerdere ervaring in de Verenigde Staten was ik wat achterdochtig. Destijds liet ik in Los Angeles mijn muziek produceren en als buitenlander gold ik toen als nobody. Tot ik vertelde dat ik een aantal gouden platen op zak had. Voor die status zijn Amerikanen gevoelig.
Lage Landen heeft het folkgeluid gekregen dat hem voor ogen stond, maar ook in tekstuele zin is De Groot nadrukkelijk aanwezig. Vaste schrijfpartner Lennaert Nijgh overleed in 2002. Vervolgens was de zanger op zichzelf en op ongebruikte teksten van Nijgh aangewezen.
,,Van Lennaert staan drie teksten op Lage Landen. Een daarvan is nog helemaal van zijn hand, de twee andere waren aanzetten die ik heb vormgegeven en afgemaakt. Het zijn de laatste teksten van Lennaert die ik gebruik. Wellicht dat ik nog de drie sonnetten (op de cd staat Sonnet IV) gebruik, of iets heel erg moois als we dat in de archieven tegenkomen.
Van tekstdichten, zegt hij, heeft hij de smaak te pakken gekregen. Tegelijk met de cd verschijnt het boek Hoogtevrees in Babylon?, waarin de teksten van Boudewijn de Groot zijn verzameld. ,,Nee, tijdens het proces van schrijven denk ik niet aan Lennaert. Ik zou nooit in zijn stijl kunnen schrijven.
Toch is, zegt hij, zijn boezemvriend soms nog voelbaar. ,,Als ik de hond uitlaat, kijk ik wel eens omhoog en denk ik: waar zou hij nu zijn? Zijn leven was nog niet af. Ik weet zeker dat we samen nog heel veel moois hadden kunnen maken.'Lage Landen' verschijnt 19 januari. Vanaf 25 januari tournee door Nederland.
Bron
En ook weer twee teksten van Freek de Jonge.quote:Op dinsdag 16 januari 2007 16:26 schreef I.R.Baboon het volgende:
Raar dat er nog niet veel meer aandacht voor is, maar over 3 dagen verschijnt De Lage Landen, het nieuwe album van Boudewijn. Het heeft een americana geluid. Er zijn nog 3 teksten van Lennart Nijgh, maar de meerderheid heeft ie zelf geschreven.
Ik ben benieuwd.
Gisteren weer opgelegd en nog altijd een kippevel nummerquote:Op donderdag 14 april 2005 15:50 schreef Claudia_x het volgende:
Al ben ik meer dan eens de weg kwijt, al rijd ik hele einden om. Al zou ik niet weten waar je woont, ik ben op weg om je te vinden, dus wees gerust vannacht, ik kom.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |