abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  dinsdag 12 april 2005 @ 18:16:19 #76
43493 numero_uno
Dat zei je ja!
pi_26176147
Tja raar is het iig wel maar wat kan je eraan doen zolang er een stel paranoïde Amerikanen de lijsten checken
- I'm buttwalking... is that a crime? -
-Never underestimate the predictability of stupidity-
pi_26176228
quote:
Op dinsdag 12 april 2005 18:16 schreef numero_uno het volgende:
Tja raar is het iig wel maar wat kan je eraan doen zolang er een stel paranoïde Amerikanen de lijsten checken
Zolang er niks bekend is over die 2 lui blijft het speculeren. Misschien blazen ze over een maand een ambassade ergens anders op.
pi_26176694
quote:
Op dinsdag 12 april 2005 18:16 schreef numero_uno het volgende:
een stel paranoïde Amerikanen
Ben je 9/11 vergeten wellicht?
  dinsdag 12 april 2005 @ 18:52:01 #79
43493 numero_uno
Dat zei je ja!
pi_26176939
quote:
Op dinsdag 12 april 2005 18:41 schreef Redux het volgende:

[..]

Ben je 9/11 vergeten wellicht?
Nee.

Maar ik heb het idee dat de Amerikanen achter elke Mohammed een terrorist zien.
- I'm buttwalking... is that a crime? -
-Never underestimate the predictability of stupidity-
  dinsdag 12 april 2005 @ 18:54:05 #80
64670 Dagonet
Radicaal compromist
pi_26177004
quote:
Op dinsdag 12 april 2005 15:59 schreef TheMassive het volgende:

[..]

Gang van zaken is wellicht niet helemaal ok geweest, maar ik vind het verre van triest hoor. De VS hebben hun lesje op 9/11 geleerd en willen simpelweg koste wat het kost geen herhaling. Voor hun, de kans dat personen aan boord van het vliegtuig het vliegtuig kapen met desastreuse gevolgen is gewoon aanwezig. Wat lijkt jou erger, slachtoffers of een vol vliegtuig terugsturen?
Wat dacht je van het toestel op een afgelegen plek tot landen te dwingen? Nu stuur je ze terug onder het motto "als de terroristen hem ergens laten crashen doen ze dat maar lekker in Canada of Europa".
Op woensdag 24 sept. 2008 schreef Danny het volgende:
Dagonet doet onaardig tegen iedereen. Je bent dus helemaal niet zo bijzonder als je denkt...
Mijn grootste bijdrage aan de FP.
  dinsdag 12 april 2005 @ 21:47:25 #81
79262 Dwersdriever
Justified Ancient of MuMu
pi_26181383
De Verenigde Staten mogen natuurlijk hun eigen eisen stellen aan vluchten die door het eigen luchtruim komen. Geen enkel probleem mee. Ik betwijfel of het allemaal erg veel helpt tegen terrorisme, maar als de Amerikaanse bevolking zich hierdoor veiliger voelt, lijkt het me een goede zaak. Ik zal zelf echter niet meer in de Verenigde Staten komen. Dat heb ik al besloten toen die onzin met de vingerafdrukken begon. Om het maar in goed Nederlands te zeggen. 'Aan mijn lijf geen polonaise'. Maar daar zal geen Amerikaan wakker van liggen.
We Came A Long Time Ago
Nine Nine Two - But You Did Not Know
  dinsdag 12 april 2005 @ 22:27:07 #82
41308 SG1
Stargate SG1
pi_26182547
Wij weten niet hoe vaag die banden met terrorisme zijn.

Cat Stevens mocht de VS niet in, omdat hij een donatie had gedaan aan een organisatie die én hulpverlenend is en (dat deel wisten alleen de inlichtingendiensten) terrorisme steunt. Hij wist dus van niks, maar kwam wel op de lijst.

Een paar maanden na de ingebruikname van die lijst kwam senator Kennedy, in de VS toch één van de bekendste senators,. het vliegtuig niet in, omdat iemand met dezelfde naam op de lijst stond.

Met andere woorden, de VS heeft better safe than sorry nogal te ver doorgetrokken.
Counselor Torun,"This jaffa threatend my life".
"I merely informed you that any further attempt to activate the stargate would result in physical injury", Teal'c.
  dinsdag 12 april 2005 @ 22:45:24 #83
79262 Dwersdriever
Justified Ancient of MuMu
pi_26183126
De VS is een land in verwarring. Het stabiliseert zich de komende jaren wel.
We Came A Long Time Ago
Nine Nine Two - But You Did Not Know
pi_26186740
quote:
Op dinsdag 12 april 2005 15:59 schreef TheMassive het volgende:

[..]

Gang van zaken is wellicht niet helemaal ok geweest, maar ik vind het verre van triest hoor. De VS hebben hun lesje op 9/11 geleerd en willen simpelweg koste wat het kost geen herhaling. Voor hun, de kans dat personen aan boord van het vliegtuig het vliegtuig kapen met desastreuse gevolgen is gewoon aanwezig. Wat lijkt jou erger, slachtoffers of een vol vliegtuig terugsturen?
Paranoide politici met hun paranoide denkbeeldjes in de hoop 'het volk' waarover ze regeren ook zo paranoide te krijgen?
Die gasten zijn zo paranoia dat ze denken "als wij het niet meer weten weet niemand het meer"...
Tsja, en dat jouw agenda nog steeds op 911 staat, zegt natuurlijk meer over jezelf dan (kan het mis hebben) de rest die het klaarblijkelijk 'iets anders' zien?
Correct me if i'm wrong!
pi_26188880
quote:
Op dinsdag 12 april 2005 18:52 schreef numero_uno het volgende:

[..]

Nee.

Maar ik heb het idee dat de Amerikanen achter elke Mohammed een terrorist zien.
En waardoor krijg je dat idee??
Het lijkt me toch niet moeilijk te bedenken dat aangezien de vs een lijst met namen heeft opgesteld, men enkel de personen op die lijst weigert, en niet iedere moslim.
  woensdag 13 april 2005 @ 09:44:20 #86
32597 ShaoliN
*BLiNg bLiNG*
pi_26188893
70.000 mensen op 6 miljard valt me nog mee trouwens. Ik heb het idee dat er al minimaal 10x zoveel Mohammeds in NL wonen.
  zondag 17 april 2005 @ 11:11:56 #87
85299 HarigeKerel
Ontvacht dus Tabee
pi_26291202


"Pim Fortuyn was een Cylon" - Theo van Gogh te Amsterdam 5-8-2005
  zondag 17 april 2005 @ 11:16:55 #88
15221 Falco
Afleidingsmanoeuvre
pi_26291278
Ja ik weet ook niet wat ik er van moet denken . Allereerst is het wel terecht dat in dit geval het vliegtuig niet klakkeloos zijn vlucht mocht vervolgen. Aan de andere kant vind ik het wel bizar dat het dan helemaal teruggestuurd wordt naar Nederland. Laat het dan landen in Canada en pak daar die Saudi's op.
<a href="https://www.youtube.com/watch?v=yIl_jGh-LWE" target="_blank" rel="nofollow">Afleidingsmanoeuvre</a>
  zondag 17 april 2005 @ 11:42:46 #89
13804 MouseOver
Cabdriver from Hell
pi_26291830
quote:
Op zondag 17 april 2005 11:16 schreef Falco het volgende:
Ja ik weet ook niet wat ik er van moet denken . Allereerst is het wel terecht dat in dit geval het vliegtuig niet klakkeloos zijn vlucht mocht vervolgen. Aan de andere kant vind ik het wel bizar dat het dan helemaal teruggestuurd wordt naar Nederland. Laat het dan landen in Canada en pak daar die Saudi's op.
Niets aan toe te voegen. Aan de andere kant is de kans ook vrij klein dat er boven de oceaan iets gebeurt. Maartoch. Misschien was het de bedoeling dat ze, als ze iets van plan waren, tijdens de terugvlucht wat meer afgekoeld zouden zijn dan dat ze dat boven canada zouden zijn.
Vampire Romance O+
pi_26292571
De controle op schiphol is gewoon triest.

Ik moest een keer werken op schiphol en aangezien ik niet goed aangemeld was moest er continu iemand met mij meelopen van het holland casino al daar.

Al het gereedschap wat we mee namen hoefde niet door de scanner ( waar messen, schroevendraaiers en allerlei andere moordwapens inzaten) En vervolgends moet ik wel mijn zakken leeg maken

Als de rest van schiphol ook op die manier werkt dan snap ik wel waarom zulke gasten gewoon richting de VS kunnen vliegen.
  zondag 17 april 2005 @ 12:21:54 #91
70154 klez
100 million+ death and countin
pi_26292651
quote:
'KLM-passagiers kenden kaper 9/11'
WASHINGTON - Aan boord van de KLM-vlucht die 8 april de toegang tot het Amerikaanse luchtruim werd geweigerd, bevonden zich twee Saudische broers die op dezelfde vliegschool hebben gezeten als een van de kapers van 11 september 2001. Dat meldde het Amerikaanse tijdschrift Newsweek zondag op basis van anonieme bronnen bij Amerikaanse en Europese veiligheidsdiensten.

Toen bleek dat het duo voorkwam op de passagierslijst van vlucht KL-685 gingen bij de Amerikaanse autoriteiten de alarmbellen af. Zij vreesden volgens een artikel op de website van het weekblad voor een herhaling van de terroristische aanslagen op New York en Washington van 3,5 jaar geleden en namen het zekere voor het onzekere door de KLM-Boeing terug te sturen.

Een Amerikaanse antiterreurfunctionaris betitelt het duo als "slechte kerels" en een bron bij een Europese inlichtingendienst stelt dat de broers "uitgebreide maar secundaire" contacten hebben met het terreurnetwerk al-Qaeda van Osama bin Laden.

Ten minste een van de Saudi's is eerder de Verenigde Staten uitgezet. De man werd enkele weken na de aanslagen van '9/11' opgepakt en zou tijdens zijn verhoor hebben toegegeven dat hij een van de negentien kapers die de zelfmoordaanslagen uitvoerde, Hani Hanjour, kende. De broers volgden op dezelfde vliegschool als de terrorist lessen.

Een week na het incident moeten de onderzoekers echter toegeven dat het waarschijnlijk is dat de verdachte broers niets kwaads in de zin hadden. Het tweetaal vloog naar eigen zeggen naar Mexico om hun zieke vader, een gepensioneerde Saudische diplomaat, te bezoeken. Anderen wijzen er echter op dat al-Qaeda juist in Mexico voet aan de grond probeert te krijgen. Van daaruit zouden terroristen gemakkelijk de poreuze grens met de Verenigde Staten kunnen oversteken.

Het duo vloog na terugkeer op Schiphol door naar Londen. Daar werd hen volgens Newsweek echter de toegang geweigerd, waarop de mannen weer op een vlucht naar Schiphol werden ze gezet. Hier brachten ze onder politietoezicht de tijd door tot een rechtstreekse vlucht hen eindelijk naar hun thuisland bracht. In Saudi-Arabië aangekomen werden ze door de autoriteiten voor verhoor vastgenomen.
Speciaal voor al die ukkeltjes hier die roepen dat de VS zo ver doorgeschoten is enz.

Als je als verantwoordelijke bij de douane/veiligheidsdienst deze types gewoon door laat gaan ben je geen knip voor de neus waard...
"They have invented a myth that Jews were massacred "
Ahmadinejad, leader of Iran
  zondag 17 april 2005 @ 12:28:05 #92
17114 Pistol_Pete
Hard to be a saint in the city
pi_26292769
quote:
Op zondag 17 april 2005 12:17 schreef BaraCuda het volgende:
De controle op schiphol is gewoon triest.

Ik moest een keer werken op schiphol en aangezien ik niet goed aangemeld was moest er continu iemand met mij meelopen van het holland casino al daar.

Al het gereedschap wat we mee namen hoefde niet door de scanner ( waar messen, schroevendraaiers en allerlei andere moordwapens inzaten) En vervolgends moet ik wel mijn zakken leeg maken

Als de rest van schiphol ook op die manier werkt dan snap ik wel waarom zulke gasten gewoon richting de VS kunnen vliegen.
lekker relevant
[b]Stay Hard, Stay Hungry, Stay Alive[/b]
  zondag 17 april 2005 @ 12:39:07 #93
17114 Pistol_Pete
Hard to be a saint in the city
pi_26293026
quote:
Op zondag 17 april 2005 12:21 schreef klez het volgende:

[..]

Speciaal voor al die ukkeltjes hier die roepen dat de VS zo ver doorgeschoten is enz.

Als je als verantwoordelijke bij de douane/veiligheidsdienst deze types gewoon door laat gaan ben je geen knip voor de neus waard...
Aangezien deze gasten uit Saoudi Arabie kwamen dat ze niet echt op Schiphol door de douane zijn gegaan.

BTW de VS kan zoveel roepen. Maar als ze in Nederland niet bekend staan als gelieerd aan een terroristische organisatie, kan justitie er niet veel aan doen. De VS had beter de KLM jumbo gedwongen te landen in de VS om deze "terroristen" al daar te arresteren. Nu lopen ze vrij rond

artikel uit de newsweek
quote:
Mystery Flight
Two passengers trigger alarms—and fresh echoes of 9/11.
Was it a plot? KLM Flight 685 shows it's hard to tell the good guys from the bad

By Mark Hosenball and Michael Hirsh
Newsweek

Arpil 25 issue - It's part of the routine for air travel since 9/11. Fifteen minutes after KLM Flight 685 took off from Amsterdam for Mexico City on April 8, Mexican authorities forwarded the names of all the passengers to the U.S. Department of Homeland Security. The reason: the flight was scheduled to pass through U.S. airspace after making a long swing over Canada. The information was then passed on to the U.S. National Targeting Center, based at a secret address in the Virginia suburbs of Washington, D.C. That's when the routine became extraordinary: by the time the Boeing 747 had finished its three-hour crossing of the Atlantic, Homeland Security screeners were on high alert. The names of two Saudi passengers aboard the KLM flight had begun producing "hits" on the screening center's lists of 70,000 suspect foreigners.

One of these hits—from an FBI database of terror suspects known as TIPOFF—smacked investigators right between the eyes. The two Saudis, the database reported, were brothers and pilots who had attended the same Arizona flight school as 9/11 hijacker Hani Hanjour. Soon the multiplicity of U.S. terror databases started pumping out similar hits. Fearing that Flight 685 might be a 9/11-style plot in the making, U.S. authorities refused the plane overflight rights, and Canada rejected a request to land. Much to the chagrin of its 278 passengers, the KLM jet made an exhausting odyssey back to Amsterdam.

Was it a plot? The KLM 685 incident—which was not widely publicized by the U.S. government—is an illustration of just how hard it has become to tell ordinary guys from bad guys in the war on terror. Washington's concern about the KLM flight seems legitimate: in the past year, U.S. counterterrorism officials have cited intelligence indicating that Al Qaeda might be planning to use foreign-based airliners to launch attacks against the U.S. homeland. One U.S. counterterrorism official told NEWSWEEK that the two passengers were "bad dudes." And a European intelligence official said the two have "extensive but secondary" links to Al Qaeda.

At least one of the two Saudis had previously been deported from the United States, according to Homeland Security sources. A former neighbor in Arizona, who asked to remain anonymous, recalled that federal officials in full body armor rushed the Saudi's empty house several weeks after 9/11 and later arrested him. During FBI questioning, a law-enforcement official told NEWSWEEK, the Saudi acknowledged knowing Hani Hanjour. Upon further questioning, he also conceded that he had known another of the 9/11 hijackers.

Even so, by the end of last week the reasons the Saudi brothers gave for their trip to Mexico appeared to be holding up, U.S. investigators conceded. The men told authorities they were visiting their ill father, a retired Saudi diplomat who is living in Mexico. A Saudi official in Riyadh later told NEWSWEEK that the father was a former "administrative employee" of the Saudi Foreign Ministry, but that he has not worked for the government for 10 years and has a Mexican wife. One counterterrorism official said authorities were aware of the family and had been watching the brothers for some time, adding, "I just don't think this was a plot along the lines of 9/11." Much as some intelligence officials insist that the Saudis have Qaeda links, no Western agency made a move to arrest them. (Because of the ambiguous nature of the case, NEWSWEEK has decided not to publish their names.)

So did the United States overreact? "There are so many people on that watch list that shouldn't be on it," explained a U.S. official privy to the KLM case. "But you have to err on the side of caution in the post-9/11 world. You've got a plane with unknown quantities hurtling towards the U.S. You're going to act first and think later." Unfortunately, some foreign governments now think Washington does too much acting and too little thinking. While the Bush administration has made the case that this is a war without rules, Europeans still tend to see counterterrorism as a law-enforcement problem. That is partly why Dutch and other European authorities, lacking direct proof of a crime or plot, decided not to detain the two Saudis. Yet even the Europeans aren't completely on the same page. Officials with Dutch and U.S. intelligence say that after the two men arrived back in Amsterdam, they flew to London, where they were refused entry. Then they flew back to the Netherlands, where they were under surveillance before returning on their own to Saudi Arabia. British officials were later peeved that Dutch authorities failed to communicate to them the full tale of KLM 685. A Saudi official later told NEWSWEEK the two men had been detained for questioning.

Some counterterrorism officials worry that the Saudi brothers could be living double lives. One of the Saudis lived in the United States for at least 14 years and took an engineering degree at Arizona State University. A former neighbor of his in Tempe remembers him as "really nice." But another former Arizona neighbor recalls that a day or two after 9/11, the normally self-contained Saudi was behaving oddly. "He was wearing a wide grin. He said, 'Hi, Neighbor, isn't it a great day?' It seemed inappropriate." Other intelligence officials say if the two were indeed part of a Qaeda operation, it is no surprise their destination was Mexico City. U.S. officials fear that Latin America, and more particularly Mexico—with its porous U.S. border—may become a staging ground for Al Qaeda. The big question is, wherever the next threat comes from, will authorities be able to spot it in time? The possibilities for mistaken identity are many, but the room for error is very, very narrow.
[b]Stay Hard, Stay Hungry, Stay Alive[/b]
pi_26293373
quote:
Op zondag 17 april 2005 12:39 schreef Pistol_Pete het volgende:

De VS had beter de KLM jumbo gedwongen te landen in de VS om deze "terroristen" al daar te arresteren.
Je kan een vliegtuig niet dwingen te landen. Je kan het volgen, dreigen neer te schieten en neerschieten. Wat er gebeurt wordt bepaald door wie er achter de stuurknuppel zit.
pi_26294695
Dat die mensen zomaar zijn weggelopen. Niet te filmen!
pi_26297246
quote:
Op zondag 17 april 2005 13:45 schreef DrWolffenstein het volgende:
Dat die mensen zomaar zijn weggelopen. Niet te filmen!
Ja, je had ze moeten oppakken wegens het volgen van een vliegcursus.
pi_26297536
quote:
Op zondag 17 april 2005 15:16 schreef Monidique het volgende:
Ja, je had ze moeten oppakken wegens het volgen van een vliegcursus.
Ja voor jou is het dan misschien allemaal heel toevallig, maar als je wat beter nadenkt kan ik me voorstellen dat je dit soort types niet boven je land in een vliegtuig wilt hebben.

Ze hebben toegegeven 2 van de kapers te kennen, ze hebben vlieglessen gehad bij dezelfde vliegschool.

Kun je er dan niet iets bij voorstellen dat de Amerikanen zeggen, "nou liever niet".
pi_26297567
quote:
Op zondag 17 april 2005 15:27 schreef Brammetje het volgende:

[..]

Ja voor jou is het dan misschien allemaal heel toevallig, maar als je wat beter nadenkt kan ik me voorstellen dat je dit soort types niet boven je land in een vliegtuig wilt hebben.

Ze hebben toegegeven 2 van de kapers te kennen, ze hebben vlieglessen gehad bij dezelfde vliegschool.

Kun je er dan niet iets bij voorstellen dat de Amerikanen zeggen, "nou liever niet".
Nee, dat begrijp ik ook wel. Maar waar wil Wolfje ze voor oppakken?

Meer info: http://www.msnbc.msn.com/id/7529185/site/newsweek/
pi_26297941
quote:
Op zondag 17 april 2005 12:28 schreef Pistol_Pete het volgende:

[..]

lekker relevant
zegt iets over schiphol toch
sorry dat ik leef.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')