nou brainy, die stond in NL, toevallig had die woningscorporatie net wel geld voor een schoonmaker maar die andere corporatie had geen geld meer, net als ik geen geld had om te verhuizen (= een verhuizer in te huren).quote:Op vrijdag 8 april 2005 21:22 schreef Sidekick het volgende:
In welk land stond die superdeluxe flat? Volgens je redenering was die flat luxer vanwege lagere belastingen.
...
En misschien samen met andere bewoners de tiefus zooi opruimen en schoonhouden is zeker geen optie?quote:Op vrijdag 8 april 2005 21:23 schreef Landmass het volgende:
[..]
nou brainy, die stond in NL, toevallig had die woningscorporatie net wel geld voor een schoonmaker maar die andere corporatie had geen geld meer, net als ik geen geld had om te verhuizen.
daar gaat het hier niet om in dit topicquote:Op vrijdag 8 april 2005 21:27 schreef Disciple_of_Guinness het volgende:
[..]
En misschien samen met andere bewoners de tiefus zooi opruimen en schoonhouden is zeker geen optie?
Nee man, dat is eigen verantwoordelijkheid. Dat kan je niet maken. Je gaat naar een goedkopere flat verhuizen om nog steeds dezelfde service te eisen.quote:Op vrijdag 8 april 2005 21:27 schreef Disciple_of_Guinness het volgende:
[..]
En misschien samen met andere bewoners de tiefus zooi opruimen en schoonhouden is zeker geen optie?
Je begint in je openingsalinea met deze klaagzang.quote:Op vrijdag 8 april 2005 21:30 schreef Landmass het volgende:
[..]
daar gaat het hier niet om in dit topic
quote:Op vrijdag 8 april 2005 22:38 schreef speedfreak1 het volgende:
Wij hebben hier anders een letterlijk en figuurlijk zwarte werkster, die zouden we niet kunnen betalen als we dat netjes volgens de regels deden. Nu verdient de mevrouw een heel aardig bedrag, wat ze bij een schoonmaakbedrijf nooit zou verdienen. Het gevolg is dat zij een hoger te besteden bedrag heeft, waar ze allerlei leuks voor kan doen. Als zodanig is het voor beide partijen dus lucratief om het op minder nette manier te doen. Uiteraard kan dit niet door de hele maatschappij, er zullen altijd belastinginkomsten moeten zijn. Maar feit is dat nu zelfs de eenvoudigste arbeid zo duur is geworden dat men nog wel drie keer uitkijkt om iemand daarvoor in te huren. Gevolg is genoegzaam bekend, werkloosheid alom in vooral de groep die het eenvoudige werk moet verrichten. Heel gewoon zijn die mensen te duur geworden voor wat ze doen. Oplossing? Draconische belastingverlaging, over de hele linie. Personeel wordt weer betaalbaar, en kan meer verdienen, pure win win dus.
Als je nou in plaats van die kutsmiley neerzetten had gelezen waar het echt over gaat, dat een witte werkster niet te betalen is, en dat als iemand al in staat is er één te nemen de witte werkster met een schijntje het bos in wordt gestuurd, en dat een zwarte werkster beduidend meer verdient dan een witte werkster, dan had je misschien heel eventueel begrepen waar het over gaat, uit de hand lopende loonkostenquote:Op vrijdag 8 april 2005 22:49 schreef Disciple_of_Guinness het volgende:
[..]
Alsof een werkster die wit werkt dat gaat merken daar die waarschijnijk toch al in het laagste belastingtarief zit. Of wil je die ook omlaag trekken?
Maakt me geen flikker uit of ik het nou wel of niet begrijp, wat ik wel begrijp is dat er veel mensen zijn die te lui zijn om hun eigen zooi op te ruimen.quote:Op vrijdag 8 april 2005 22:54 schreef speedfreak1 het volgende:
[..]
Als je nou in plaats van die kutsmiley neerzetten had gelezen waar het echt over gaat, dat een witte werkster niet te betalen is, en dat als iemand al in staat is er één te nemen de witte werkster met een schijntje het bos in wordt gestuurd, en dat een zwarte werkster beduidend meer verdient dan een witte werkster, dan had je misschien heel eventueel begrepen waar het over gaat, uit de hand lopende loonkosten
Op het eerste gezicht leuk, maar je verwaarloost de tijdsdimensie en daarmee ook het kernpunt: de omloopsnelheid van geld. Deze verkeersvergelijking van Fisher ken je vast wel:quote:Op vrijdag 8 april 2005 21:16 schreef Landmass het volgende:
Laten we eens een voorbeeld bekijken. In het ene land is een gemiddelde druk van 40%, in het andere slechts 25%. Transcactie ketens kunnen in het ene land dus veel langer zijn dan in het andere land, er is dus ook veel meer mogelijkheid om waarde toe te voegen.
40% tax: 0.60 * 0.60 * 0.60 * 0.60 = 0.13 hou je over
25% tax: 0.75 * 0.75 * 0.75 * 0.75 * 0.75 * 0.75 * 0.75 = 0.13 hou je over
Het frapante is dat de overheid in beide gevallen 0.87 belastingopbrengst heeft gekregen.
Niets verslaat de berekeningen dus ik ben benieuwd hoe de lefties zich hier nou weer uit lullen.
Euhm, Nederland heeft toch BTW (belasting op toegevoegde waarde)? Of begrijp ik het voorbeeld niet zo goed?quote:Op vrijdag 8 april 2005 21:16 schreef Landmass het volgende:
Laten we eens een voorbeeld bekijken. In het ene land is een gemiddelde druk van 40%, in het andere slechts 25%. Transcactie ketens kunnen in het ene land dus veel langer zijn dan in het andere land, er is dus ook veel meer mogelijkheid om waarde toe te voegen.
40% tax: 0.60 * 0.60 * 0.60 * 0.60 = 0.13 hou je over
25% tax: 0.75 * 0.75 * 0.75 * 0.75 * 0.75 * 0.75 * 0.75 = 0.13 hou je over
Vergelijk het met computerbedrijven die allemaal waarde toevoegen aan een computer, je begint bij moederboord en eindigt bij werkende PC. In het ene land is het halffabrikaat langs meerdere bedrijven kunnen gaan die meer waarde hebben kunnen toevoegen waardoor je eindigt met een waardevollere PC (denk aan extra gadgets + printer).
Bij het tweede voorbeeld (25% inkomensbelasting) zijn 3 meer mensen aan het werk.quote:Op vrijdag 8 april 2005 23:35 schreef gorgg het volgende:
En wat wil je eigenlijk aantonen hiermee? Dat ongeacht het belastingpercentage de overheid altijd evenveel inkomsten heeft?
haha. Er is geen corporatie die niet een paar tiental miljoenen op de bank heeft staan. Je hebt gewoon een verkeerde corporatie gekozen, namelijk één die de centjes liever op de bank houdt dan aan het welzijn van de huurders te bestedenquote:Op vrijdag 8 april 2005 21:23 schreef Landmass het volgende:
[..]
nou brainy, die stond in NL, toevallig had die woningscorporatie net wel geld voor een schoonmaker maar die andere corporatie had geen geld meer, net als ik geen geld had om te verhuizen (= een verhuizer in te huren).
je kan niet lezen ook he, ik heb net laten zien dat de overheid evenveel inkomsten krijgt bij 25%.quote:Op vrijdag 8 april 2005 22:25 schreef hmmmmmmmmm het volgende:
Besef je wel dat als de belasting van 40% naar 25%gaat, dat je dan wel zelf je studie kunt betalen.
dit claim ik allemaal niet in mijn OPquote:Op zaterdag 9 april 2005 10:45 schreef Keksi het volgende:
Apert mee oneens. Kijk naar de scandinavische landen, de hoogste belastingdruk ter wereld.
En toch: goede werkgelegenheid, een uitermate hoog opgeleide bevolking (immers is onderwijs hier nog gratis), een betere georganiseerde zorgstaat dan in Nederland (denk aan het CPR-nr principe, en een wachtlijst van wel 4 weken bij niet kritische operaties, bij kritische is er accuut plek).
ook maar in de eerste plaats dat hoge belastingen arbeidsspecialisatie in de weg staan en dus slecht zijn voor de welvaart.quote:Op vrijdag 8 april 2005 23:35 schreef gorgg het volgende:
[..]
En wat wil je eigenlijk aantonen hiermee? Dat ongeacht het belastingpercentage de overheid altijd evenveel inkomsten heeft?
Als dat werk er is en als dat werk wit gedaan wordt. Nogal wat aannames in dat verhaal.quote:Op vrijdag 8 april 2005 23:55 schreef Davitamon het volgende:
Bij het tweede voorbeeld (25% inkomensbelasting) zijn 3 meer mensen aan het werk.
het gaat natuurlijk uit van een vraag economie, het gaat dus over bestaande ketens want er is vraag naar,quote:Op zaterdag 9 april 2005 12:04 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Als dat werk er is en als dat werk wit gedaan wordt. Nogal wat aannames in dat verhaal.
Zij heeft geen uitkering. Leuk hè, zij is daardoor financieel onafhankelijk.quote:Op zaterdag 9 april 2005 10:45 schreef Keksi het volgende:
Aan de meneer die zijn schoonmaakster zwart betaald: ik weet niet wie je er over de lange periode mee hebt maar ik denk eerder jezelf en haar dan de overheid. Er is een stevige controle op uitkeringstrekkers en één keer een verspreking bezorgt jou een heel hoge boete!
Inderdaad betaal ik veel belasting, nog veel sterker, ik ben belastininner via de BTW-afdracht. Zij geniet niet van de staat, want zij heeft dus geen uitkering. Maar het oordeelt natuurlijk lekker gemakkelijk als je de feiten niet kent. Daarnaast kun je misschien snappen dat een zeer grote meerderheid van de werksters in Nederland zwart werkt. Verder heb je kennelijk niet in de gaten dat ik betoog dat de oplossing voor dat probleem een draconische verlaging van de loonkosten zou zijn.quote:Daarnaast: iedereen betaalt belasting, sorry maar vind het asociaal ten opzichte van de rest van Nederland om haar wel van de staat te genieten maar niet daarvoor iets terug te doen in het afdragen van belasting.
Ik zie het heel gewoon als een zakelijke overeenkomst, zij heeft in feite de klus pand schoonmaken aangenomen voor een vast bedrag in de week. Het is hier de enige mogelijkheid om dat betaalbaar te realiseren. Via een arbeidsovereenkomst zou het meer dan het dubbele kosten, met als resultaat een laag netto-inkomen voor de mevrouw. Dat is wat er niet klopt ja, de enorme wig tussen loonkosten en feitelijke betaling van de werknemer.quote:Het is leuk voor haar dat ze zoveel geld krijgt; maar kloppen vind ik het absoluut niet.![]()
Jij geeft niet aan waaraan de overheid zijn inkomsten aan uitgeeft, mischien is dat wel aan uitkeringen.quote:Op zaterdag 9 april 2005 12:20 schreef Landmass het volgende:
het gaat natuurlijk uit van een vraag economie, het gaat dus over bestaande ketens want er is vraag naar,
in het land met de 25% tax zijn er uiteraard mensen die dat werk willen doen, anders hebben ze nl geen brood op de plank, ITT tot het land van de 40%, die 40% is nl nodig om mensen die niet willen werken een uitkering te geven.
zuur he
Belastingen staan inderdaad arbeidsspecialisatie in de weg. Dit geldt wel enkel voor de dingen die personen(geen bedrijven oid) bij hogere belastingen zelf doen en bij lagere belastingen zullen uitbesteden. Zoals bv. idd. poetsvrouwen, verhuizers, tuiniers, klusjesmannen, ed.quote:Op zaterdag 9 april 2005 11:54 schreef Landmass het volgende:
ook maar in de eerste plaats dat hoge belastingen arbeidsspecialisatie in de weg staan en dus slecht zijn voor de welvaart.
Nee. Zij kan geen huis kopen, ze heeft nergens recht op, geen aantoonbare inkomsten en zij ontrekt inkomsten aan de maatschappij. Financieel onafhankelijk is zij ook niet, als zij niet kan werken wegens ziekte of een bedrijfsongeval dan krijgt zij geen inkomstenquote:Op zaterdag 9 april 2005 13:29 schreef speedfreak1 het volgende:
Zij heeft geen uitkering. Leuk hè, zij is daardoor financieel onafhankelijk.
Je kunt het proberen te draaien maar jij profiteert van illegale arbeid en ontrekt inkomsten aan de maatschappij, dat noemen wij asociaal. Ik zit in de een na hoogste belastingschaal en ik betaal onze werkster wel legaal en wit.quote:Inderdaad betaal ik veel belasting, nog veel sterker, ik ben belastininner via de BTW-afdracht. Zij geniet niet van de staat, want zij heeft dus geen uitkering. Maar het oordeelt natuurlijk lekker gemakkelijk als je de feiten niet kent. Daarnaast kun je misschien snappen dat een zeer grote meerderheid van de werksters in Nederland zwart werkt. Verder heb je kennelijk niet in de gaten dat ik betoog dat de oplossing voor dat probleem een draconische verlaging van de loonkosten zou zijn.
Nee, wat er niet klopt is jouw mentaliteit en asocialiteit. Stemt Wilders zeker? Dacht ik al.quote:Ik zie het heel gewoon als een zakelijke overeenkomst, zij heeft in feite de klus pand schoonmaken aangenomen voor een vast bedrag in de week. Het is hier de enige mogelijkheid om dat betaalbaar te realiseren. Via een arbeidsovereenkomst zou het meer dan het dubbele kosten, met als resultaat een laag netto-inkomen voor de mevrouw. Dat is wat er niet klopt ja, de enorme wig tussen loonkosten en feitelijke betaling van de werknemer.
Daarom is bijvoorbeeld Finland reeds tientallen jaren een waar emigratieland, de jongeren trekken weg omdat er geen werk is.quote:Op zaterdag 9 april 2005 10:45 schreef Keksi het volgende:
Apert mee oneens. Kijk naar de scandinavische landen, de hoogste belastingdruk ter wereld.
En toch: goede werkgelegenheid,
Uh...waar haal jij dat vandaan?quote:Op zaterdag 9 april 2005 13:52 schreef speedfreak1 het volgende:
Daarom is bijvoorbeeld Finland reeds tientallen jaren een waar emigratieland, de jongeren trekken weg omdat er geen werk is.
Je vergist je zwaar, maar dat is logisch, je kent de feiten niet, die ik jou ook echt niet ga mededelen.quote:Op zaterdag 9 april 2005 13:44 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Nee. Zij kan geen huis kopen, ze heeft nergens recht op, geen aantoonbare inkomsten en zij ontrekt inkomsten aan de maatschappij. Financieel onafhankelijk is zij ook niet, als zij niet kan werken wegens ziekte of een bedrijfsongeval dan krijgt zij geen inkomsten
Leuk voor je, waarschijnlijk verdient jouw werkster dus minder dan de mijne. Verder werkt die van mij waarschijnlijk ook langer dan de jouwe. Verder onttrek ik helemaal geen inkomsten aan de maatschappij, als ik niet in staat zou zijn een werkster te betalen zou er geen werkster zijn, gemakkelijk zat. Op deze maniet ben ik wel in staat een werkster te betalen, dus heeft ze werk, dus heeft ze inkomsten, dus komt er juist meer geld in de maatschappij.quote:Je kunt het proberen te draaien maar jij profiteert van illegale arbeid en ontrekt inkomsten aan de maatschappij, dat noemen wij asociaal. Ik zit in de een na hoogste belastingschaal en ik betaal onze werkster wel legaal en wit.
Wat probeer je nu uit te lokken? Of krijg je er een harde van om iemand te beledigen? Of ben je een verrekte gereformeerde bucklerdrinkende moraalridder?quote:Nee, wat er niet klopt is jouw mentaliteit en asocialiteit.
Wat een inhoudelijk argument zeg....................... op de man spelen, zuigen noemen we dat ook wel eens. Niet in staat op inhoudelijke gronden bezig te zijn.quote:Stemt Wilders zeker? Dacht ik al.
De constructie die we hier hanteren is trouwens volledig volgens de regels en goedgekeurd door de accountant. Maar het blaat gemakkelijk als je niet weet wie je voor hebt en hoe de feiten zijn hè.quote:Jij meent jezelf het recht te mogen toeeigenen om jezelf te onttrekken aan de regels van deze samenleving,
Jij dicht mij dingen toe die niet eens waar zijn..................... je bent bevooroordeeld omdat je een avatar en onderschrift ziet........... Zwak hoor, jezelf niet kunnen beperken tot wat je echt weet en behoefte hebben aan smerige insinuaties en laster en smaad.quote:jij die altijd zo ageert tegen moslims als zij niet integreren of zich voegen naar de regels van deze samenleving
De hypocrisie druipt inderdaad van je postings af.....................quote:Dat heet een hypocriet
Ik kan prima lezen.quote:Op zaterdag 9 april 2005 11:48 schreef Landmass het volgende:
[..]
je kan niet lezen ook he, ik heb net laten zien dat de overheid evenveel inkomsten krijgt bij 25%.
Wel eens gehoord van de laffer-curve? Die laat een opimum zien bij een bepaald niet nader gespecificeerd belastingtarief. Zie ook:quote:Op zaterdag 9 april 2005 15:55 schreef hmmmmmmmmm het volgende:
[..]
Ik kan prima lezen.
Je voorbeeld is gewoon uit de lucht gegrepen kul en dat weet je zelf ook wel. Kom eens met wat fatsoenlijks.
En waaruit blijkt nu precies dat jongeren in Finland niet emigreren??quote:Op zaterdag 9 april 2005 13:59 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Uh...waar haal jij dat vandaan?
Finland heeft een positieve immigratie balans en een bevolkingsgroei van 1,9%
http://www.stat.fi/tup/suoluk/taskue_vaesto.html
Dont let the facts get in your way....
Nergens uit. Ik ben in Fins Lapland geweest, daar wonen slechts oude mensen en schoolgaande of studerende jongeren. Dat beeld geldt in mindere mate voor de rest van het land. Maar zo meteen gaat hier iemand natuurlijk verklaren dat het een absoluut normaal demografisch beeld is.quote:Op zaterdag 9 april 2005 16:13 schreef Davitamon het volgende:
[..]
En waaruit blijkt nu precies dat jongeren in Finland niet emigreren??
ze kloppen prima hoor, hoge tax staat gewoon ruilen in de weg.quote:Zoals ik denk dat jouw formules bedoelt zijn, kloppen ze mi van geen kanten.
Hier staan dus belastingen geen arbeidsspecialisatie in de weg.
het ging niet per se om de BTW, het ging om de algehele lastendruk op ruilen (dus o.a. BTW).quote:Denken dat personen bij een lager BTW-tarief in die mate minder zelf gaan doen dat de belastingen hierop de lagere belastingsinkomsten van alle andere producten/diensten zal compenseren, lijkt mij wel erg naïef.
die laffer curve volgt (denk ik) uit mijn OPquote:Op zaterdag 9 april 2005 16:10 schreef speedfreak1 het volgende:
[..]
Wel eens gehoord van de laffer-curve? Die laat een opimum zien bij een bepaald niet nader gespecificeerd belastingtarief. Zie ook:
http://en.wikipedia.org/wiki/Laffer_curve
Nu suggereert het plaatje dat de laffer-curve symetrisch zou zijn, dat lijkt mij stug. Wel staat vast dat verlaging van belasting kan leiden tot hogere belastinginkomsten, mede doordat meer mensen aan werk komen, en doordat de consumptie toeneemt wegens het hoger besteedbare inkomen. Of dat optimum bij 25 % ligt is een gooi, ik verwacht eerder dat het rond de 20 % ligt.
Lage belastingen zijn goed voor de economie, heeeeeeeeeeel simpel gegeven.
Waar dat optimum ligt, ligt aan de spaarquote. Hoe meer mensen sparen, hoe lager de multiplier. Ik heb bij macro-economie geleerd dat het optimum meestal zo bij 60% - 80% zal liggen.quote:Op zaterdag 9 april 2005 16:10 schreef speedfreak1 het volgende:
[..]
Of dat optimum bij 25 % ligt is een gooi, ik verwacht eerder dat het rond de 20 % ligt.
Lijkt me stug. Bij dat soort belastingtarieven verdwijnt de lust om iets extra's te presteren als sneeuw voor de zon.quote:Op zaterdag 9 april 2005 16:41 schreef Pool het volgende:
[..]
Waar dat optimum ligt, ligt aan de spaarquote. Hoe meer mensen sparen, hoe lager de multiplier. Ik heb bij macro-economie geleerd dat het optimum meestal zo bij 60% - 80% zal liggen.
Dat optimum geeft dan ook niet aan wat de optimale situatie is of wat het beste is voor de economie. Het betekent enkel dat de overheid op die manier de meeste poen binnensleept. Bij dat optimum liggen de belastingen dan ook al veel hoger dan goed is. Daarboven wordt het zelfs voor de overheidsinkomsten zelf inefficiënt.quote:Op zaterdag 9 april 2005 16:46 schreef speedfreak1 het volgende:
[..]
Lijkt me stug. Bij dat soort belastingtarieven verdwijnt de lust om iets extra's te presteren als sneeuw voor de zon.
Wanneer iedereen aan die belastingtarieven moet voldoen zou er toch in totaalplaatje niets aan de hand zijn.quote:Op zaterdag 9 april 2005 16:46 schreef speedfreak1 het volgende:
[..]
Lijkt me stug. Bij dat soort belastingtarieven verdwijnt de lust om iets extra's te presteren als sneeuw voor de zon.
Jawel, want de belastingen verstoren de markt. Daardoor worden sommige transacties niet meer afgesloten die anders wel waren afgesloten. Hetzelfde geldt voor de arbeidsmarkt. Dat remt dus de economie.quote:Op zaterdag 9 april 2005 16:55 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Wanneer iedereen aan die belastingtarieven moet voldoen zou er toch in totaalplaatje niets aan de hand zijn.
En heeft de overheid voldoende geld om leuke nieuwe infrastrucurele projecten op te starten , de zorgsector goed te financieren, en nog meer mensen aan het werk te helpen.
Als jij van iedere euro 80 cent aan de overheid mag afdragen ga je calculeren hoe je nog net rond komt. Het gevolg is dat je zo min mogelijk doet, dus dat jouw opbrengst aan belasting daalt. Je zal echt de enige niet zijn, dat zal algemeen gaan gebeuren. Hoge belastingen wurgen een economie. Zie ook de voormalige heilstaten, die waren een economische chaos.quote:Op zaterdag 9 april 2005 16:55 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Wanneer iedereen aan die belastingtarieven moet voldoen zou er toch in totaalplaatje niets aan de hand zijn.
En heeft de overheid voldoende geld om leuke nieuwe infrastrucurele projecten op te starten , de zorgsector goed te financieren, en nog meer mensen aan het werk te helpen.
In de zogenaamde voormalige heilstaten kreeg toch iedereen even veel betaald, of je nu vuilnisman was of doctor. Dus daar werd toch alles door de staat gefinancierd, dan had men toch ook geen belastingen nodigquote:Op zaterdag 9 april 2005 17:07 schreef speedfreak1 het volgende:
Hoge belastingen wurgen een economie. Zie ook de voormalige heilstaten, die waren een economische chaos.
Jaja, in de OP is het ook al wel duidelijk. Maar komt in jouw volgende analyse wel een tijdsschaal? Je hapt steeds wel op de minder inhoudelijke posts, maar op deze heb je nog niet gereageerd:quote:Op zaterdag 9 april 2005 17:09 schreef Landmass het volgende:
Het formuletje dat ik in de OP gebruik om de tax opbrengst te berkenen is
belastingopbrengst = 1 - (1 - t)n met t het belastingtarief en n de lengte van de keten. afleiding mogen jullie zelf doen
Als we t = 20% nemen
0.80 9 = 0.13
Keten van lengte 9 dus de tax opbrengst is weer (!) 0.87.
quote:Op het eerste gezicht leuk, maar je verwaarloost de tijdsdimensie en daarmee ook het kernpunt: de omloopsnelheid van geld. Deze verkeersvergelijking van Fisher ken je vast wel:
Geldhoeveelheid * Omloopsnelheid = Prijspeil * Reëel aantal verhandelde goederen
Nu bepaalt die omloopsnelheid hoeveel ruiltransacties er werkelijk plaatsvinden. Kortom, hoe lang duurt de tussenpauze tussen een "0.60 * 0.60" en hoe lang tussen een "0.75 * 0.75"? Dat blijkt niet uit jouw model, terwijl het de fiscus wel degelijk uitmaakt binnen welk tijdsbestek die 0,87 belastingopbrengst wordt binnengehaald. De fiscus haalt liever elk jaar 0,87 binnen, dan eens in de twee jaar.
Ik zal verder niet betwisten dat de multiplier groter is bij lagere belastingen en dat belastingen de markt verstoren. Maar doe niet alsof het voor de belastinginkomsten niet uitmaakt hoe hoog het tarief is.
Correct, vergaande nivellering. De gevolgen zijn bekend, een bizar opgelopen staatsschuld, een bevolking die uiterst inefficiënt werkt, een algehele verpaupering van de maatschappij, een wijd verbreide armoede, moet ik nog even doorgaan? Je kunt ook eens kijken hoe gelukkig momenteel de mensen in Noord Korea zijn, of in Cuba, dat zijn zo ongeveer de laatste restanten van dat systeem. Door vergaand oplopende belastingen beland een samenleving automatisch in die situatie, gewoon omdat elke stimulans gaat ontbreken. In Zweden hebben ze de vergaande verzorgingsstaat inmiddels doorbroken, omdat daar dit verschijnsel dus gewoon keihard voor de deur stond.quote:Op zaterdag 9 april 2005 17:10 schreef Basp1 het volgende:
[..]
In de zogenaamde voormalige heilstaten kreeg toch iedereen even veel betaald, of je nu vuilnisman was of doctor. Dus daar werd toch alles door de staat gefinancierd, dan had men toch ook geen belastingen nodig![]()
ik weet niet hoe ik de tijd er in verwerk, wordt aan gewerkt.quote:Op zaterdag 9 april 2005 17:14 schreef Pool het volgende:
[..]
Jaja, in de OP is het ook al wel duidelijk. Maar komt in jouw volgende analyse wel een tijdsschaal? Je hapt steeds wel op de minder inhoudelijke posts, maar op deze heb je nog niet gereageerd:
[..]
Hoogstens een korte termijn optimum dus.quote:Op zaterdag 9 april 2005 16:51 schreef Pool het volgende:
[..]
Dat optimum geeft dan ook niet aan wat de optimale situatie is of wat het beste is voor de economie. Het betekent enkel dat de overheid op die manier de meeste poen binnensleept. Bij dat optimum liggen de belastingen dan ook al veel hoger dan goed is.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |