Politiek is een en al gevoel. Bovendien is een goed ontwikkeld national besef en gezonde nationale gevoelens de basis voor echte solidariteit.quote:Op woensdag 16 maart 2005 23:19 schreef Speth het volgende:
[..]
Dat het gevoelens zijn. Gevoelens en economie horen niet samen te gaan, gevoelens en politiek trouwens ook niet.
Waarom zou je zonder nationaal gevoel ook maar IETS willen geven voor je mede-Nederlanders in lets say Drenthe?quote:Op donderdag 17 maart 2005 09:47 schreef Tikorev het volgende:
[..]
Politiek is een en al gevoel. Bovendien is een goed ontwikkeld national besef en gezonde nationale gevoelens de basis voor echte solidariteit.
Weer zo'n typisch linkse reactie. Iets wordt zelf niet begrepen dus moet het wel voor de domme, onderontwikkelde, laagopgeleide en intellectueel minder bedeelde mens zijn. Want alleen de eigen begrepen progressieve gedachten maken je moreel verheven boven de opvattingen van anderen...quote:Op donderdag 17 maart 2005 09:07 schreef Ringo het volgende:
[..]
Maar voor intellectueel minder bedeelden kunnen dergelijke sentimenten een uitkomst zijn.
En ook toevallig een reactie op Ringo. Sterken nog, zijn bijdragen gaan niet verder dan te verklaren dat iedereen die niet denkt zoals hij dom is...quote:Op dinsdag 15 maart 2005 16:44 schreef Tikorev het volgende:
[..]
Ach ja, iemand heeft een opvatting die door de Progressief niet begrepen wordt en dus is de ander meteen dom, achterlijk of snapt hij er gewoon niets van...
Typisch links trekje...![]()
![]()
quote:Op dinsdag 15 maart 2005 16:16 schreef Ringo het volgende:
De intelligentie van Wilders zit hem in het feit dat hij de domheid een gezicht geeft. En aangezien er een hoop domheid in dit land is, zullen we zijn uitgestreken smoelwerk nog vaak kunnen bekijken.
Wat een ego moet die jongen hebbenquote:Op donderdag 17 maart 2005 09:07 schreef Ringo het volgende:
[..]
Een hoop.
Maar voor intellectueel minder bedeelden kunnen dergelijke sentimenten een uitkomst zijn. Dat dan weer wel.
Je omschrijft het best goed eigenlijkquote:Op donderdag 17 maart 2005 09:53 schreef Tikorev het volgende:
[..]
Weer zo'n typisch linkse reactie. Iets wordt zelf niet begrepen dus moet het wel voor de domme, onderontwikkelde, laagopgeleide en intellectueel minder bedeelde mens zijn. Want alleen de eigen begrepen progressieve gedachten maken je moreel verheven boven de opvattingen van anderen...
Dat denk ik wel. Nationalisme is de basis voor de natie-staat en alle voordelen die die constructie ons al eeuwen bied. Maar misschien heb je een leuk alternatief of zo? Op het moment dat mensen zich niet meer een eenheid voelen krijg je burgeroorlogen.quote:Op donderdag 17 maart 2005 09:53 schreef SCH het volgende:
Nationalisme is gevaarlijk - ik denk niet dat we daar veel discussie over hoeven te voeren.
Dat is anders wel een logisch gevolg.quote:En dat betekent niet dat je tegen Nederland bent ofzo
Nationalisme KAN gevaarlijk zijn, dat is iets anders.quote:Op donderdag 17 maart 2005 09:53 schreef SCH het volgende:
Nationalisme is gevaarlijk - ik denk niet dat we daar veel discussie over hoeven te voeren.
En dat betekent niet dat je tegen Nederland bent ofzo
Misschien moet je even opzoeken waar nationalisme voor staat. Het is zeker niet de basis van de natie-staat.quote:Op donderdag 17 maart 2005 09:55 schreef Mea_Culpa het volgende:
[..]
Dat denk ik wel. Nationalisme is de basis voor de natie-staat en alle voordelen die die constructie ons al eeuwen bied. Maar misschien heb je een leuk alternatief of zo? Op het moment dat mensen zich niet meer een eenheid voelen krijg je burgeroorlogen.
[..]
Dat is anders wel een logisch gevolg.
En kap jij dan maar per direct met aan zwaaien met die pompeblaren (of hoe die rooie shit dan ook heet).
Wat is er gevaarlijk aan nationalisme dat immers ook saamhorigheid bewerkt? Het is niet gevaarlijker dan om het even welke religieuze/politieke overtuiging die volgelingen doet besluiten kritiekloos een leider voor zich te laten denken zodat zij kunnen worden aangezet zonder scrupules anderen iets aan te doen.quote:Op donderdag 17 maart 2005 09:53 schreef SCH het volgende:
Nationalisme is gevaarlijk - ik denk niet dat we daar veel discussie over hoeven te voeren.
En dat betekent niet dat je tegen Nederland bent ofzo
Dat is het zeker wel.quote:Op donderdag 17 maart 2005 10:01 schreef SCH het volgende:
[..]
Misschien moet je even opzoeken waar nationalisme voor staat. Het is zeker niet de basis van de natie-staat.
Zoals je ook in die studie kunt lezen:quote:Op donderdag 17 maart 2005 09:11 schreef Mea_Culpa het volgende:
[..]
Onzin. Immigratie is GEEN oplossing voor de vergrijzing. Sterker nog, het heeft de situatie alleen maar erger gemaakt: http://www.cpb.nl/nl/news/2003_24.html
Zo, even geknipt zodat het toch in je straatje uitkwam?quote:Op donderdag 17 maart 2005 10:02 schreef Vhiper het volgende:
[..]
Zoals je ook in die studie kunt lezen:
"Niettemin kan de voorkeur worden gegeven aan tijdelijke arbeidsmigratie boven het langdurig openstaan van vacatures."
Als het aantal vacatures gaat toenemen (En dat gaat het, als we willen groeien en de oudjes massaal met pensioen gaan), pleit zelfs deze studie voor arbeidsmigratie.
Je spreekt jezelf tegen. Of vind je het kritiekloos volgen van een leider goed?quote:Op donderdag 17 maart 2005 10:02 schreef sjun het volgende:
[..]
Wat is er gevaarlijk aan nationalisme dat immers ook saamhorigheid bewerkt? Het is niet gevaarlijker dan om het even welke religieuze/politieke overtuiging die volgelingen doet besluiten kritiekloos een leider voor zich te laten denken zodat zij kunnen worden aangezet zonder scrupules anderen iets aan te doen.
Niet zozeer een begeestering maar cultivering van onverstand en/of onderdrukking van kritisch geluid bewerkt een stress die sommigen doet doorslaan.
Nee - dat is het niet. Je bent niet op de hoogte. Dat blijkt telkens trouwens.quote:Op donderdag 17 maart 2005 10:02 schreef Mea_Culpa het volgende:
[..]
Dat is het zeker wel.
Neem dus vooral je eigen advies eens ter harte.
En waar in jouw hersenkronkel komt het vandaan dat nationalisme gelijk staat aan het kritiekloos volgen van een leider?quote:Op donderdag 17 maart 2005 10:05 schreef SCH het volgende:
[..]
Je spreekt jezelf tegen. Of vind je het kritiekloos volgen van een leider goed?
Ja, dat is het wel. Je beweert weer eens wat zonder er wat van af te weten en zal vanaf dit punt ook nooit meer je ongelijk toegeven ook al komt god zelf je vertellen dat je fout zit. Zoals gewoonlijk.quote:Op donderdag 17 maart 2005 10:06 schreef SCH het volgende:
[..]
Nee - dat is het niet. Je bent niet op de hoogte. Dat blijkt telkens trouwens.
Ook het argument, dat de progressief zo goed kan verwoorden door wijdgebarend en geëmotioneerd te roepen: "maar wie moet er dan straks voor de ouderen zorgen", lijkt al te zijn ontkracht:quote:Op donderdag 17 maart 2005 10:04 schreef Mea_Culpa het volgende:
[..]
"Arbeidsmigratie op grote schaal is geen effectief middel om de financiële gevolgen van de vergrijzing te verlichten.
Ik denk dat je het allemaal wat te zwart wit ziet:quote:Op donderdag 17 maart 2005 10:13 schreef Don_Gurgen het volgende:
Nationalisme impliceert namelijk een vorm van superioriteit van cultuur of etniciteit.
Wat zou er dan goed kunnen zijn aan nationalisme. Er zijn geen geslaagde voorbeelden van.quote:Op donderdag 17 maart 2005 10:29 schreef Tikorev het volgende:
[..]
Ik denk dat je het allemaal wat te zwart wit ziet:
na•ti•o•na•lis•me (het ~)
1 voorliefde voor het nationale => chauvinisme
Volgens mij staat niemand een nationalisme voor dat naar buiten is gericht en de superioriteit van Nederland tenopzichte van andere landen bepleit. Culturele superioriteit in eigen land uiteraad wel, maar dat lijkt mij ook hard nodig.
Jij zoekt voorbeeldjes waar het mis gegaan is, kijkt geen meter verder en concludeert dan dat nationalisme alleen maar slecht is. Dat is alsof je kijkt naar het socialisme van Hitler en Stalin en dan concludeert dat socialisme als stroming gevaarlijk is, verbannen zou moeten worden en dat daardoor Wouter Bos nu een gevaarlijk man is...
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |