abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  zaterdag 12 maart 2005 @ 20:10:05 #51
72347 Bupatih
Meet me in Montauk.
pi_25493843
quote:
5. Door een slecht gesoldeerd stoomketeltje (bedoeld als verlichting van de ademnood bij bronchitis) spuiten soldeer, heet water en stoom tegen zijn slaap als hij een half jaar is; gevolg: blijvend litteken.
Dit was toch niet waar? Het stoomketeltje bleek toch helemaal nooit gesoldeerd te zijn?
Clementine: Are you nuts?
Joel: It's been suggested...
pi_25493950
Turks Fruit
  zondag 13 maart 2005 @ 08:45:41 #53
105888 renzell
Ik wil alleen maar zwemmen.
pi_25502247
Was er pas niet ook al een topic over Wolkers?
Niet dat dat erg is, want Wolkers is één van de weinige schrijvers waar ik echt heel enthousiast van wordt. Overigens... dat programma bij de vpro: echt te gek! Wat kan die man mooi vertellen hè?!
Het is kant en klare poëzie die hij produceert terwijl zo'n spuugdiertje op zijn hand heeft rondkruipen (hij wéét dit overigens maar al te goed, en toch komt hij volstrekt authentiek over.... ook knap!). Tja... Wolkers; ja!
  zondag 13 maart 2005 @ 13:15:49 #54
69950 MadGuy
Fever Ray
pi_25506000
quote:
Op zaterdag 12 maart 2005 17:23 schreef Steven184 het volgende:
Joehoe, ik was vandaag als eerste aan de beurt bij het signeren van Jan Wolkers. Jammer dat hij stempelde en geen krabbeltje neerzette, maarja het is niet anders.
Hm, wat goedkoop eigenlijk...

En ik wil ook wel eens weten of Zomerhitte wat is. Volgens mij leest iedereen eerst de boeken die ze gekocht hebben, waarbij ze het boekenweekgeschenk kregen!
  zondag 13 maart 2005 @ 17:59:01 #55
69950 MadGuy
Fever Ray
pi_25508099
Overigens
quote:
WOLKERS: LITERAIRE WERELD IS EEN HOOP GEZWETS

AMSTERDAM - De belangstelling van pers, publiek, bibliotheken en boekhandels voor Jan Wolkers, de onbetwiste ster van de Boekenweek, is niet te overzien sinds bekend werd dat de bijna 80-jarige het Boekenweekgeschenk Zomerhitte zou leveren.



Daarom besloot de organisator van de Boekenweek, de Stichting Collectieve Propaganda van het Nederlandse Boek (CPNB), tot een publiek interview door Paul Witteman. Daarnaast een lezing gehouden door de schrijver, zondagochtend in theater Carré in Amsterdam. \"Je hebt ze toch wel verteld dat ik eerst een bad van ezelinnenmelk heb genomen, voordat ik hier naartoe kwam?\", aldus de auteur bij aanvang tot zijn interviewer voor een bijna vol Carré.

De toon is meteen gezet voor de ongecompliceerde bijeenkomst. Wolkers houdt niet zo van de literaire wereld: \"Een hoop gezwets.\"

De recensenten zijn niet allemaal onder de indruk van het boek, probeert Witteman. Wel van de stijl en van het beeldend vermogen van de auteur, maar ze missen diepte. \"Bij diepte zak je in de modder. En de beelden hebben vaak een tragische kracht\", vindt Wolkers, die zich verbaast dat er dus ook wel recensenten zijn die zijn boek wèl mooi vinden. \"Dat heb ik nog nooit meegemaakt, haha! Ach kritiek, ik bemoei me er niet zoveel mee, anders had ik na mijn eerste boek al geen pen meer aangeraakt.\"

Het boek gaat over liefde, geweld en schoonheid. Die schoonheid staat ook op de omslag, in de vorm van de naakte achterkant van mevrouw Wolkers. \" Dat vindt ze verschrikkelijk... leuk. Schoonheid moet je delen\", aldus Wolkers. Hij laat de zaal echter wel weten dat hij nou niet meteen alle heren tot nadere stappen wil inviteren. Volgens Wolkers hoopt men al op een tweede boek, met de blote voorkant van zijn echtgenote Karina.

Witteman probeert achter het \'werkproces\' van Wolkers te komen. Hardnekkig. \" Ik denk dat jij in staat bent de Maginotlinie te slechten\", grapt Wolkers, maar een helder beeld geeft hij niet. \"Ik herschrijf heel weinig. Karina zegt dat ik mijn werk droom.\" Vervolgens volgt een verhaal over een droom: een dokter vertelde Wolkers dat hij zijn ogen moest missen, maar dat hij nog een middeltje had om die ogen te redden. Het was rond 1900 in Parijs gemaakt. Wolkers had na de behandeling weer goede ogen en zag bij het weggaan op een van de flesjes staan: Monet.

Wolkers maakt echter ook weleens een schema, vertelt hij, voor de meer gecompliceerde boeken. \"Ik heb nou net het schema voor De Walgvogel aan het Letterkundig Museum verkocht. Met een foto van Harry Mulisch erop.\"

In opdracht schrijven kan hij niet. Het was dat Zomerhitte al zo\'n beetje klaar lag toen het verzoek om het Boekenweekgeschenk kwam. Omdat hij kampt met zwakke handen, heeft hij een stempeltje met zijn handtekening voor de schaarse signeersessies die hij ter gelegenheid van deze uitgave toch geeft. \"Heel mooi, met een haantje erbij, want het is het jaar van de haan\" , zegt hij verwijzend naar de Chinese astrologie.

Op 26 oktober wordt Wolkers tachtig jaar. Hij weet niet wat hij doen zal: \" Misschien lekker met mijn jongens naar Parijs\", doelend op zijn twee zonen.

Hij heeft de \'deksel van de doodskist ongeveer in de hand\', maar zit er niet mee: \"De dood is een natuurlijk proces. Stel je voor dat ik we hier als 200-jarigen nog zouden staan, met de kinderen al 120 jaar in de AOW. De dood zit je op de hielen, het is daardoor een motor en een zegen\", vindt de auteur.

Zondag was Wolkers-dag in Amsterdam: zo werd het Leidseplein tijdelijk het Jan Wolkersplein en verklaarden fans als Hans van Willigenburg en Nico ter Linden zich graag bereid uit Wolkers\' werk voor te dragen. Wie goedkoop naar Amsteram wilde, kon met de trein: gratis op vertoon van Zomerhitte.
Bron: www.telegraaf.nl
  Trouwste user 2022 maandag 14 maart 2005 @ 08:47:06 #56
7889 tong80
Spleenheup
pi_25511696
80 jaar en nog zo scherp als een mes

Ik noem een Tony van Heemschut,een Loeki Knol,een Brammetje Biesterveld en natuurlijk een Japie Stobbe !
pi_25516635
Turks Fruit is een van de beste boeken die ik ooit gelezen heb. Een rollercoaster. Ongelooflijk wat een stijl die Wolkers heeft. Voor je het goed en wel doorhebt, heb je het boek uit. En het is ongelooflijk krachtig geschreven. Ik denk dat hij de schrijver is die voor mij het best weet te verwoorden op welke manier een man tegenover liefde en het leven staat, echt waar.

De film heb ik dus nog nooit gezien (ik ben uit het Vlaanderenland).
  Trouwste user 2022 dinsdag 15 maart 2005 @ 10:13:23 #58
7889 tong80
Spleenheup
pi_25518220
Je zou die film echt moeten zien. Erg jaren 70. Maar zeer de moeite waard door Rutger Hauer en Monique van der Ven.

Ik noem een Tony van Heemschut,een Loeki Knol,een Brammetje Biesterveld en natuurlijk een Japie Stobbe !
  donderdag 17 maart 2005 @ 20:38:42 #59
705 Kiegie
Nu niet meer gehackt
pi_25551477
Zomerhitte viel me erg tegen, eerlijk gezegd.
Leek meer op een persiflage van een Wolkers dan een echte Jan.

Maar ja, genieën kun je veel vergeven.
Dat verandert alles
pi_25551655
quote:
Op maandag 14 maart 2005 08:47 schreef tong80 het volgende:
80 jaar en nog zo scherp als een mes

Euh nou.... .

Jan was samen met 44 anderen gevraagd om een schilderij te maken voor YIP (Zie ook http://www.yipart2004.nl/) De doeken zouden geveild worden en de opbrengst ging naar YIP. Iedereen kreeg een doek persoonlijk thuis gebracht en Jan kreeg ook mooi zijn doekje op Texel afgeleverd. Meneer is meteen aan de slag gegaan.

Alleen snapte Jan het niet helemaal....

Een tijdje later kwamen er namelijk kinderen aan de deur met kinderpostzegels en toen heeft Jan dat doek aan die kinderen meegegeven. Weg doek en iemand heeft nu dus een originele Jan Wolkers in huis hangen. .

YIP heeft een kopie van een zeefdruk geveild en Jan schaamde zich diep. .
Oi!
Op maandag 5 april 2004 21:27 schreef Lorax het volgende:
Ik had die kop van SC wel willen zien toen MUUS 'm in z'n bek scheet
  Trouwste user 2022 donderdag 17 maart 2005 @ 21:00:17 #61
7889 tong80
Spleenheup
pi_25552107
Geweldig.

Wat een held

Ik noem een Tony van Heemschut,een Loeki Knol,een Brammetje Biesterveld en natuurlijk een Japie Stobbe !
  Trouwste user 2022 donderdag 17 maart 2005 @ 21:01:43 #62
7889 tong80
Spleenheup
pi_25552143
quote:
Op donderdag 17 maart 2005 20:38 schreef Kiegie het volgende:
Zomerhitte viel me erg tegen, eerlijk gezegd.
Leek meer op een persiflage van een Wolkers dan een echte Jan.

Maar ja, genieën kun je veel vergeven.
Hij zei zelf ook dat ie niks speciaals had geschreven maar een manuscript had ingeleverd dat ie toch had liggen

Ik noem een Tony van Heemschut,een Loeki Knol,een Brammetje Biesterveld en natuurlijk een Japie Stobbe !
pi_25554385
Zomerhitte,:
De voorliefde voor de geweld, dood, en sex komen weer aan bod.

blz 6
Slierten darmen werden als elastiek naar buiten getrokken en het levende kadaver verdween in een wolk van klapperende vleugels en gekrijs.
Sinds die eerste keer ben ik zo van het eiland gaan houden ....
blz 7
Ik zag de korrels zand op haar billen en rug zitten, alsof ze van wellustig schuurpapier gevouwen was.

"Wellustig schuurpapier" , een nieuwe vorm van een sexuele relatie?

De oude baas die zichzelf dood schiet, heel ongeloofwaardig en draagt op geen enkele manier bij aan het verhaal. Misschien om een motief erin te stoppen (geweldadige dood), op deze manier is het mislukt.

Al met al, "Zomerhitte" stelt niet zoveel voor.
  vrijdag 18 maart 2005 @ 11:31:16 #64
10119 appelsientje
Het beste onder de zon
pi_25561959
quote:
Op donderdag 17 maart 2005 22:27 schreef Yosomite het volgende:
Zomerhitte,:
De voorliefde voor de geweld, dood, en sex komen weer aan bod.

blz 6
Slierten darmen werden als elastiek naar buiten getrokken en het levende kadaver verdween in een wolk van klapperende vleugels en gekrijs.
Sinds die eerste keer ben ik zo van het eiland gaan houden ....
blz 7
Ik zag de korrels zand op haar billen en rug zitten, alsof ze van wellustig schuurpapier gevouwen was.

"Wellustig schuurpapier" , een nieuwe vorm van een sexuele relatie?

De oude baas die zichzelf dood schiet, heel ongeloofwaardig en draagt op geen enkele manier bij aan het verhaal. Misschien om een motief erin te stoppen (geweldadige dood), op deze manier is het mislukt.

Al met al, "Zomerhitte" stelt niet zoveel voor.
mooi dan ligt het dus niet aan mij dat ik het een dom boek vind

typo..

[ Bericht 1% gewijzigd door appelsientje op 18-03-2005 11:54:45 ]
To deny our impulses would deny the very thing that make us human.
  vrijdag 18 maart 2005 @ 11:32:16 #65
50634 Houniet
ik ruik vet lekker
pi_25561974
wie is jan wolken
Op zaterdag 10 juni 2023 14:52 schreef GGMM het volgende:
Eigenlijk is elke prijs die in het voetbal gewonnen wordt terug te leiden naar het Ajax-DNA
  Trouwste user 2022 vrijdag 18 maart 2005 @ 11:32:32 #66
7889 tong80
Spleenheup
pi_25561981
quote:
Op vrijdag 18 maart 2005 11:31 schreef appelsientje het volgende:

[..]

mooi dan ligt het dus niet aan mij dat ik het een dom boek vindt
Vind


Ik noem een Tony van Heemschut,een Loeki Knol,een Brammetje Biesterveld en natuurlijk een Japie Stobbe !
  vrijdag 18 maart 2005 @ 11:54:18 #67
10119 appelsientje
Het beste onder de zon
pi_25562482
quote:
Op vrijdag 18 maart 2005 11:32 schreef tong80 het volgende:

[..]

Vind


oeps
To deny our impulses would deny the very thing that make us human.
pi_25628293
Volgens mij is het weer zo'n bijzonder slechte. . Maar ach, Jan Wolkers kan ik makkelijk vergeven.
god i want to get you out of here
you can ride in a pink mustang
pi_25650752
quote:
Wolkers wist voor wie hij z’n verhaal moest schrijven: niet alleen voor z’n fans, maar ook voor een veel breder lezerspubliek dat niet elke week met literatuur in aanraking komt. Daarom heeft hij er een spannend verhaal van gemaakt met een enigszins goedkope ontknoping. Geen literair hoogstandje dus, maar wel zeer lezenswaard als tussendoortje.
En zo zie ik dit boek ook. Ik vond het niet bijster goed of slecht, het las gewoon lekker weg.
En dat kwam mij zeer goed uit toen ik 1,5 week geleden door een hevige griep was geveld. (precies op de dag dat hij signeerde, verdorie)
Heb 'm in 1 keer uitgelezen. Heerlijk!

[ Bericht 0% gewijzigd door Lucyfurr op 22-03-2005 00:20:15 ]
  Trouwste user 2022 dinsdag 22 maart 2005 @ 00:37:17 #70
7889 tong80
Spleenheup
pi_25651231
Ah eindelijk positief nieuws

Ik noem een Tony van Heemschut,een Loeki Knol,een Brammetje Biesterveld en natuurlijk een Japie Stobbe !
pi_25651562
Ze hadden de vrouw op de voorkant echter wel wat meer op Kathleen kunnen laten lijken.
Dus slank, blond en met een toefje okselhaar.
  Trouwste user 2022 dinsdag 22 maart 2005 @ 16:10:46 #72
7889 tong80
Spleenheup
pi_25661461
Ja vooral dat Okselhaar

Ik noem een Tony van Heemschut,een Loeki Knol,een Brammetje Biesterveld en natuurlijk een Japie Stobbe !
pi_25666043
"Ga maar het water in." Ik kan niet meer normaal aan die man denken door die imitatie bij Kopspijkers. .
  woensdag 23 maart 2005 @ 15:41:38 #74
6845 Ringo
als een rollende steen
pi_25685329
Het is toch ook wel een vreemd verhaalke, dat 'Zomerhitte'. Dialogen als Reve-pastiche, een plot als in een Donald Duck verhaal, vreemde ouwe mannekes die met elkaar bakkeleien over meisjesnavels en gevingerde orgasmes, sekspassages-in-witlicht, en verder een hoop natuur-natuur-natuur - wondermooi en geïnspireerd beschreven, liefdevol, wijs.

Geen meesterwerk maar bijzonder onderhoudend en bovendien van de coolste schrijver van Nederland.
He's simple, he's dumb, he's the pilot.
pi_25756074
quote:
Op donderdag 10 maart 2005 22:52 schreef tong80 het volgende:
Nog mooier Milagro.

Ken je de film Terug naar Oestgeest van Theo van Gogh naar het boek van Wolkers ?

Is een klein vergeten meesterwerkje. Met Leen Jongewaard in een glansrol als leuke oom.

zo, net gezien en..prachtig verfilmd, heel fragmentarisch zoals van Gogh dat altijd deed.

er zat ook een stukje Serpentina's Petticoat in trouwens

qua sfeer deed het me denken aan Fanny og Alexander.
[i]"you left me standing here, a long long time ago"[/i]
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')