Dit was toch niet waar?quote:5. Door een slecht gesoldeerd stoomketeltje (bedoeld als verlichting van de ademnood bij bronchitis) spuiten soldeer, heet water en stoom tegen zijn slaap als hij een half jaar is; gevolg: blijvend litteken.
Hm, wat goedkoop eigenlijk...quote:Op zaterdag 12 maart 2005 17:23 schreef Steven184 het volgende:
Joehoe, ik was vandaag als eerste aan de beurt bij het signeren van Jan Wolkers. Jammer dat hij stempelde en geen krabbeltje neerzette, maarja het is niet anders.
Bron: www.telegraaf.nlquote:WOLKERS: LITERAIRE WERELD IS EEN HOOP GEZWETS
AMSTERDAM - De belangstelling van pers, publiek, bibliotheken en boekhandels voor Jan Wolkers, de onbetwiste ster van de Boekenweek, is niet te overzien sinds bekend werd dat de bijna 80-jarige het Boekenweekgeschenk Zomerhitte zou leveren.
Daarom besloot de organisator van de Boekenweek, de Stichting Collectieve Propaganda van het Nederlandse Boek (CPNB), tot een publiek interview door Paul Witteman. Daarnaast een lezing gehouden door de schrijver, zondagochtend in theater Carré in Amsterdam. \"Je hebt ze toch wel verteld dat ik eerst een bad van ezelinnenmelk heb genomen, voordat ik hier naartoe kwam?\", aldus de auteur bij aanvang tot zijn interviewer voor een bijna vol Carré.
De toon is meteen gezet voor de ongecompliceerde bijeenkomst. Wolkers houdt niet zo van de literaire wereld: \"Een hoop gezwets.\"
De recensenten zijn niet allemaal onder de indruk van het boek, probeert Witteman. Wel van de stijl en van het beeldend vermogen van de auteur, maar ze missen diepte. \"Bij diepte zak je in de modder. En de beelden hebben vaak een tragische kracht\", vindt Wolkers, die zich verbaast dat er dus ook wel recensenten zijn die zijn boek wèl mooi vinden. \"Dat heb ik nog nooit meegemaakt, haha! Ach kritiek, ik bemoei me er niet zoveel mee, anders had ik na mijn eerste boek al geen pen meer aangeraakt.\"
Het boek gaat over liefde, geweld en schoonheid. Die schoonheid staat ook op de omslag, in de vorm van de naakte achterkant van mevrouw Wolkers. \" Dat vindt ze verschrikkelijk... leuk. Schoonheid moet je delen\", aldus Wolkers. Hij laat de zaal echter wel weten dat hij nou niet meteen alle heren tot nadere stappen wil inviteren. Volgens Wolkers hoopt men al op een tweede boek, met de blote voorkant van zijn echtgenote Karina.
Witteman probeert achter het \'werkproces\' van Wolkers te komen. Hardnekkig. \" Ik denk dat jij in staat bent de Maginotlinie te slechten\", grapt Wolkers, maar een helder beeld geeft hij niet. \"Ik herschrijf heel weinig. Karina zegt dat ik mijn werk droom.\" Vervolgens volgt een verhaal over een droom: een dokter vertelde Wolkers dat hij zijn ogen moest missen, maar dat hij nog een middeltje had om die ogen te redden. Het was rond 1900 in Parijs gemaakt. Wolkers had na de behandeling weer goede ogen en zag bij het weggaan op een van de flesjes staan: Monet.
Wolkers maakt echter ook weleens een schema, vertelt hij, voor de meer gecompliceerde boeken. \"Ik heb nou net het schema voor De Walgvogel aan het Letterkundig Museum verkocht. Met een foto van Harry Mulisch erop.\"
In opdracht schrijven kan hij niet. Het was dat Zomerhitte al zo\'n beetje klaar lag toen het verzoek om het Boekenweekgeschenk kwam. Omdat hij kampt met zwakke handen, heeft hij een stempeltje met zijn handtekening voor de schaarse signeersessies die hij ter gelegenheid van deze uitgave toch geeft. \"Heel mooi, met een haantje erbij, want het is het jaar van de haan\" , zegt hij verwijzend naar de Chinese astrologie.
Op 26 oktober wordt Wolkers tachtig jaar. Hij weet niet wat hij doen zal: \" Misschien lekker met mijn jongens naar Parijs\", doelend op zijn twee zonen.
Hij heeft de \'deksel van de doodskist ongeveer in de hand\', maar zit er niet mee: \"De dood is een natuurlijk proces. Stel je voor dat ik we hier als 200-jarigen nog zouden staan, met de kinderen al 120 jaar in de AOW. De dood zit je op de hielen, het is daardoor een motor en een zegen\", vindt de auteur.
Zondag was Wolkers-dag in Amsterdam: zo werd het Leidseplein tijdelijk het Jan Wolkersplein en verklaarden fans als Hans van Willigenburg en Nico ter Linden zich graag bereid uit Wolkers\' werk voor te dragen. Wie goedkoop naar Amsteram wilde, kon met de trein: gratis op vertoon van Zomerhitte.
Euh nou....quote:
Hij zei zelf ook dat ie niks speciaals had geschreven maar een manuscript had ingeleverd dat ie toch had liggenquote:Op donderdag 17 maart 2005 20:38 schreef Kiegie het volgende:
Zomerhitte viel me erg tegen, eerlijk gezegd.
Leek meer op een persiflage van een Wolkers dan een echte Jan.
Maar ja, genieën kun je veel vergeven.
mooi dan ligt het dus niet aan mij dat ik het een dom boek vindquote:Op donderdag 17 maart 2005 22:27 schreef Yosomite het volgende:
Zomerhitte,:
De voorliefde voor de geweld, dood, en sex komen weer aan bod.
blz 6
Slierten darmen werden als elastiek naar buiten getrokken en het levende kadaver verdween in een wolk van klapperende vleugels en gekrijs.
Sinds die eerste keer ben ik zo van het eiland gaan houden ....
blz 7
Ik zag de korrels zand op haar billen en rug zitten, alsof ze van wellustig schuurpapier gevouwen was.
"Wellustig schuurpapier" , een nieuwe vorm van een sexuele relatie?
De oude baas die zichzelf dood schiet, heel ongeloofwaardig en draagt op geen enkele manier bij aan het verhaal. Misschien om een motief erin te stoppen (geweldadige dood), op deze manier is het mislukt.
Al met al, "Zomerhitte" stelt niet zoveel voor.
Vindquote:Op vrijdag 18 maart 2005 11:31 schreef appelsientje het volgende:
[..]
mooi dan ligt het dus niet aan mij dat ik het een dom boek vindt
En zo zie ik dit boek ook. Ik vond het niet bijster goed of slecht, het las gewoon lekker weg.quote:Wolkers wist voor wie hij z’n verhaal moest schrijven: niet alleen voor z’n fans, maar ook voor een veel breder lezerspubliek dat niet elke week met literatuur in aanraking komt. Daarom heeft hij er een spannend verhaal van gemaakt met een enigszins goedkope ontknoping. Geen literair hoogstandje dus, maar wel zeer lezenswaard als tussendoortje.
zo, net gezien en..prachtig verfilmd, heel fragmentarisch zoals van Gogh dat altijd deed.quote:Op donderdag 10 maart 2005 22:52 schreef tong80 het volgende:
Nog mooier Milagro.
Ken je de film Terug naar Oestgeest van Theo van Gogh naar het boek van Wolkers ?
Is een klein vergeten meesterwerkje. Met Leen Jongewaard in een glansrol als leuke oom.
Heb jij dat ook altijd na een mooie of indrukwekkende film?quote:Op zaterdag 26 maart 2005 13:55 schreef milagro het volgende:
ik ben wel een beetje droef nu, maar op een mooie manier![]()
Als man zijnde ben ik ook een film-jankerquote:Op zaterdag 26 maart 2005 20:44 schreef MadGuy het volgende:
[..]
Heb jij dat ook altijd na een mooie of indrukwekkende film?
Je bedoelt met Godfried ?quote:Op vrijdag 19 oktober 2007 21:15 schreef Kiegie het volgende:
Gotsamme.
Dat de dood van die ouwe reus me toch zo aangrijpt.
![]()
Had juist de afgelopen dagen de 'Alleen op een eiland'-cd's weer eens beluisterd. Wat was die Jan toch een prachtig mens.
![]()
![]()
![]()
Juist em.quote:
Terug naar Oegstgeest natuurlijk. Jan Wolkers bij uitstek.quote:Op zondag 21 oktober 2007 03:17 schreef renzell het volgende:
En dan meteen de vraag: wat gaan we als eerste uit de kast trekken? Want dat Jan Wolkers weer gelezen moet worden, zo vlak na zijn, dood, is natuurlijk duidelijk.
quote:Op zondag 21 oktober 2007 22:06 schreef tong80 het volgende:
Is idd een kwestie van smaak. Neem je ook niet kwalijk dat je die niet hebt. Jij leest liever over een biologieleraar die regenwormen in een buis stopt en verder niks te melden heeft.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |