Okey, ik ga hier even serieus op in.
Ik vind dit pure symptoombestrijding, en hier ben ik altijd al tegen geweest, tenzij er geen andere oplossing is.
Het probleem is hier namelijk dat er mensen onder de 16 jaar teveel alcohol nuttigen.
Ik sleep dit even naar een ander probleem.
Teveel mensen onder de 16 rijden brommer. Wat kan de oplossing zijn? Strengere controle, betere voorlichting, dat soort dingen.
Wat wordt er in dit geval gedaan? Prijsverhoging benzine. Dat zal die kleine kindjes afschrikken benzine te kopen.
Verder wordt er niet gekeken.
Net zoals een goede post van xFriendx hierboven, ben ik inderdaad ook voor een strengere controle.
Hier kan ik weer fijn een ervaring vanuit NieuwZeeland halen.
Zo hangt er in elke supermarkt dit pamflet. Ik vertaal het even vrij
Als wij alcohol verkopen aan iemand beneden de 16 jaar (het kan ook 18 geweest zijn, boeie, ik was 19) dan krijgen wij een boete van 20.000 dollar. Daarom vragen wij bij twijfel ID.
Dit werd dan ook met regelmaat gecontroleerd. Ik zou niet precies weten hoe, misschien dat ze een vrijwilleger zochten, een zoontje van een inspecteur ofzo, die ze vroegen van hey loop jij die supermarkt of drankwinkel eens in, en probeer eens bier mee te krijgen.
Ikzelf werd meer dan de helft van de keren om ID gevraagd. De eerste keer dacht ik echt van wat?
Totdat ze wees naar de poster.
Verder hangt er in clubs / restaurants ook een poster. Als wij alcohol serveren aan iemand onder de 18 dan krijgen wij een boeten van (jawel) 10.000 dollar.
Als jij alcohol koopt voor een minderjarige krijg je ook 10.000 dollar.
Kijk, dat is aanpakken.
Je komt onder de 16 gewoon géén club binnen. En onder de 18 krijg je geen druppel mee.
De leeftijden kunnen anders zijn, waar 18 staat kon ook 16 zijn, maar ik dacht het niet.
De bedragen waren in ieder geval bóven de 10.000 dollar, ongeveer 5000 euro.
Niet niks, en daarom zal je het ook nooit in je hoofd halen.
Zo wordt er ook wel eens door mensen gezegd dat anderen dan alcohol gaan halen.
Ik verwacht niet dat elke moeder graag voor zijn zoontje / dochtertje elke week 6 flesjes breezer / 6 blikjes bier haalt bij de supermarkt, voor hun kind van 13.
Maar dat ligt misschien aan mij.
Mijn standpunt is dus duidelijk, prijsverhoging als symptoombestrijding, daar ben ik pertinent tegen!
Ga liever kijken waar het probleem is. Waarom drinken jongeren zoveel? En hoe komen ze eraan?
Veelal tijdens het stappen? Of via de supermarkt om de hoek? Of via de ouders?
Wellicht een reclame campagne inzetten?
Kan je wel zeggen, die boete's zijn onzinnig hoog. Zeker, maar Nieuw Zeeland is nou niet echt een politiestaat te noemen hoor. Hou je gewoon aan die paar regels die er zijn en klaar.
Er is zelfs legaal een soort XTC te koop. En marihuana groeit daar in het wild.
Dat zegt genoeg denk ik...
-