quote:Op woensdag 26 januari 2005 15:37 schreef Lisl het volgende:
En de grondwet zelf, die een aanvulling op de nationale grondwet is: wat voor een soort dingen worden daar in geregeld?
quote:Hoofdpunten uit de Europese Grondwet in een notendopHet verkleinen van de afstand tussen Brussel en de Burger
Om de kloof tussen Brussel en de Europese burgers te dichten, heeft de Europese Grondwet een belangrijke rol gegeven aan nationale parlementen en aan maatschappelijke organisaties die het EU-wetgevingsproces kunnen beïnvloeden met nieuwe instrumenten, zoals de subsidiariteitstoets en het burger-initiatief.
Verder kan men stellen dat de Europese afspraken voor de burger nu overzichtelijk zijn, omdat de Europese Grondwet alle onderlinge afspraken in één document heeft samengevat. Ook zijn maatregelen genomen om de transparantie van Europese instellingen te verbeteren door vele beleidsstukken openbaar te maken.
Ten slotte vond een grondige herziening plaats van de regelgeving over een Europese aanpak van grensoverschrijdende criminaliteit, terrorisme en het indammen van het aantal asielzoekers, zodat 'Europa' op deze gebieden meer slagkracht heeft.
meer informatieEen flexibel en slagvaardig functioneren van Europese instellingen in een Unie van 25 lidstaten
Om een goed functioneren van Europese instellingen in een Unie van 25 lidstaten te blijven garanderen, is de interne organisatie van deze instellingen op vele punten aangepast. Zo is het aantal leden van de Europese Commissie beperkt, zijn de stemprocedures in de Raad van Ministers herzien, en is de werkwijze van het Europese Hof van Justitie gestroomlijnd. Tevens is het aantal wetsinstrumenten drastisch beperkt.
Ook zijn de spelregels geformuleerd waaraan lidstaten zich moeten houden als zij hun EU-lidmaatschap niet willen verliezen (ze moeten de gemeenschappelijke waarden naleven en doelstellingen onderschrijven). Ten slotte is de mogelijkheid geopend om de Europese Unie vrijwillig te verlaten.
meer informatieEen prominente rol voor de Europese Unie op het wereldtoneel
Om Europa een solide rol op het wereldtoneel te laten spelen, bevat de Europese Grondwet artikelen over de waarden en doelstellingen van de Europese Unie. Belangrijk is dat de EU mensenrechten, vrije marktwerking en duurzame ontwikkeling wereldwijd wil stimuleren. Artikelen over het nabuurschap moeten goede relaties met de directe buren van de Unie blijven garanderen.
Verder zijn er mogelijkheden voorzien voor een gezamenlijk militair optreden onder EU-vlag. Ten slotte heeft de EU rechtspersoonlijkheid gekregen, zodat zij als organisatie vertegenwoordigd kan zijn in internationale instellingen als de VN.
meer informatie
Bron: Grondweteuropa.nl
Je trapt met open ogen in het populisme van Wilders. Dit heeft geen enkele invloed op een eventuele toetreding van Turkije.quote:Op woensdag 26 januari 2005 17:56 schreef Luger het volgende:
Ik ga stemmen, maar dan wel tegen. Dat is helaas de enige manier om het ongenoegen over de eventuele Turkse toetreding tegen te houden en als dat mocht gebeuren te voorkomen dat Turkije ooit invloed krijgt op de NLe wetgeving.
goh.. prachtige pro propaganda..quote:Op woensdag 26 januari 2005 18:41 schreef Sidekick het volgende:
[..]
Je trapt met open ogen in het populisme van Wilders. Dit heeft geen enkele invloed op een eventuele toetreding van Turkije.
En ook zonder Europese grondwet krijgt Turkije invloed op de Nederlandse wetgeving. En zo krijgen wij weer invloed op de Turkse wetgeving. We hebben dus allemaal invloed op elkaar, met of zonder grondwet.
Zoals we allemaal kunnen zien, lappen diverse landen de regels makkelijk aan hun laars zonder consequenties. Deze grondwet is juist een goed instrument om afspraken na te komen. Zoals in het eerdere artikel met een beknopte weergave van de grondwet staat: "Ook zijn de spelregels geformuleerd waaraan lidstaten zich moeten houden als zij hun EU-lidmaatschap niet willen verliezen (ze moeten de gemeenschappelijke waarden naleven en doelstellingen onderschrijven). " Dus met een grondwet wordt de speelruimte van alle landen, ook Turkije, beter bewaakt, en voorkomt daarmee ongewenste invloed vanuit Turkije.
Turkije en de Europese grondwet kan je voorlopig beter niet in 1 zin gebruiken op Fok! .. dan voorkom je veel ellende..... denken en tegenstemmen mag natuurlijk welquote:Op woensdag 26 januari 2005 17:56 schreef Luger het volgende:
Ik ga stemmen, maar dan wel tegen. Dat is helaas de enige manier om het ongenoegen over de eventuele Turkse toetreding tegen te houden en als dat mocht gebeuren te voorkomen dat Turkije ooit invloed krijgt op de NLe wetgeving.
Nee sukkel, dit was ik al van plan voordat hij daarmee kwam, en dat weet je best. Wat verder niet weg neemt dat ik Wilders zijn actie toejuich.quote:Op woensdag 26 januari 2005 18:41 schreef Sidekick het volgende:
[..]
Je trapt met open ogen in het populisme van Wilders.
Dat zeg ik dan ook niet noch is dat de reden dat ik negatief ga stemmen. Het is WEL de enige mogelijkheid om een ongenoegen kenbaar te maken.quote:Dit heeft geen enkele invloed op een eventuele toetreding van Turkije.
Nope, zonder deze grondwet wordt het Veto-recht behouden.quote:En ook zonder Europese grondwet krijgt Turkije invloed op de Nederlandse wetgeving.
Nee, want zoals gezegd, nu is het veto-recht er nog. Straks zal het dan via inwoneraantalverhoudingen gaan, ook al is het hele land tegen. Een afschuwelijke situatie waarin onder meer door Turks conservatisme NLe wetten bv met betrekking tot abortus, soft-drugs, imams die preekverboden krijgen etc de deur uit gegooid kunnen wordenquote:En zo krijgen wij weer invloed op de Turkse wetgeving. We hebben dus allemaal invloed op elkaar, met of zonder grondwet.
Nee, niet als Turkije erbij komt. Komen ze er niet bij, dan zou ik wel voorstander zijn. Helaas word ik dus wel gedwongen tegen te stemmen.quote:Zoals we allemaal kunnen zien, lappen diverse landen de regels makkelijk aan hun laars zonder consequenties. Deze grondwet is juist een goed instrument om afspraken na te komen.
Nee totaal niet. Je begrijpt erecht niets van. De grondwet zal boven de statelijke grondwetten gaan dus als de EU iets (met behulp van het zware gewicht van mongolenstaten zoals Turkije) wil doordrukken dan kan dat.quote:Zoals in het eerdere artikel met een beknopte weergave van de grondwet staat: "Ook zijn de spelregels geformuleerd waaraan lidstaten zich moeten houden als zij hun EU-lidmaatschap niet willen verliezen (ze moeten de gemeenschappelijke waarden naleven en doelstellingen onderschrijven). " Dus met een grondwet wordt de speelruimte van alle landen, ook Turkije, beter bewaakt, en voorkomt daarmee ongewenste invloed vanuit Turkije.
Wat een verbluffende discussiemethode. Het typeert je niveau.quote:
Letterlijk had je het over "de enige manier om het ongenoegen over de eventuele Turkse toetreding tegen te houden". Aangezien je vast het ongenoegen over Turkse deelname niet wilde tegen houden, kon je enkel bedoelen om de toetreding van Turkije tegen te houden. Maar ok, je neemt je woorden terug.quote:[..]
Dat zeg ik dan ook niet noch is dat de reden dat ik negatief ga stemmen. Het is WEL de enige mogelijkheid om een ongenoegen kenbaar te maken.
De ondemocratische veto gaat er idd uit. Maar het is niet Turkije die onze drugswetgeving gedreigd, je bent in de war met Frankrijk. Hoe Turkije een preekverbod in Nederland ongedaan wil maken zie ik niet.quote:[..]
Nope, zonder deze grondwet wordt het Veto-recht behouden.
[..]
Nee, want zoals gezegd, nu is het veto-recht er nog. Straks zal het dan via inwoneraantalverhoudingen gaan, ook al is het hele land tegen. Een afschuwelijke situatie waarin onder meer door Turks conservatisme NLe wetten bv met betrekking tot abortus, soft-drugs, imams die preekverboden krijgen etc de deur uit gegooid kunnen worden
Turkije zou zich net als ieder ander land zich aan de afspraken moeten houden. Die dwang om tegen te stemmen is dus nergens op gebaseerd.quote:[..]
Nee, niet als Turkije erbij komt. Komen ze er niet bij, dan zou ik wel voorstander zijn. Helaas word ik dus wel gedwongen tegen te stemmen.
De grondwet vervangt allerlei andere verdragen die nu ook al boven de nationale grondwetten gaan. Met als echte verandering dat het formeler wordt, en daarmee betere handhaving van afspraken. Afspraken die juist fundamentalistische 'Turks conservatisme' kan weren.quote:[..]
Nee totaal niet. Je begrijpt erecht niets van. De grondwet zal boven de statelijke grondwetten gaan dus als de EU iets (met behulp van het zware gewicht van mongolenstaten zoals Turkije) wil doordrukken dan kan dat.
Delen van het socialisme klinken ook prachtig.quote:Op woensdag 26 januari 2005 21:33 schreef MrBadGuy het volgende:
[..]
Dat klinkt best wel ok, misschien dat ik toch maar ga stemmen![]()
Nietes!quote:Op woensdag 26 januari 2005 21:37 schreef NightH4wk het volgende:
[..]
Delen van het socialisme klinken ook prachtig.
Het verkoopt aardig goed als sprookje.quote:
Hehe, ok.quote:En punt 2 staat er dat ik misschien ga stemmen, en als dat het geval is dan ga ik eerst meer informatie inwinnen.
quote:deel III-171:
De Raad stelt bij Europese wet of kaderwet maatregelen vast betreffende de harmonisatie van de wetgevingen inzake de omzetbelasting, de accijnzen en andere indirecte belastingen, voorzover deze harmonisatie geboden is om de totstandbrenging of de werking van de interne markt te bewerkstelligen en concurrentieverstoringen te voorkomen. De Raad besluit met eenparigheid van stemmen, na raadpleging van het Europees Parlement en van het Economisch en Sociaal Comité.
wordt dat de SP slogan ?quote:Op woensdag 26 januari 2005 22:15 schreef DrWolffenstein het volgende:
Stem voor Nederland en TEGEN deze EU-grondwet.
Ja, het is domme en sensationele SP-achtige propaganda, maar wel voor het juiste doel. Turkije mag nooit via de EU-grondwet invloed krijgen op besluiten de gelden voor Nederland.quote:
quote:Op woensdag 26 januari 2005 22:46 schreef DrWolffenstein het volgende:
[..]
Ja, het is domme en sensationele SP-achtige propaganda, maar wel voor het juiste doel. Turkije mag nooit via de EU-grondwet invloed krijgen op besluiten de gelden voor Nederland.
quote:‘In theorie zou de SP door de grondwet als partij buiten de wet geplaatst kunnen worden. Het streven naar socialistisch gemeenschapsbezit van productiemiddelen wordt straks in ieder geval wél ongrondwettelijk. Rechtse Europarlementariërs zijn daar heel enthousiast over. Deze grondwet lijkt wel op die van de oude Sovjet-Unie: ook daarin werd de economische ordening zó vastgelegd dat zelfs democratische veranderingen daarin onmogelijk worden gemaakt.’
Zie: http://www.sp.nl/nieuws/tribune/200501/grondwet-nee.shtmlquote:Neoliberalisme, verdere militarisering en de vorming van een superstaat zijn ongewenste ontwikkelingen. Dat vindt de SP, die dus aan de slag gaat om te zorgen dat deze grondwet er niet komt.
Door niet van puur overheid of puur vrije markt uit te gaan maar van de mens.quote:Op donderdag 27 januari 2005 00:28 schreef Tup het volgende:
[..]
[..]
Zie: http://www.sp.nl/nieuws/tribune/200501/grondwet-nee.shtml
Hier zal wel weer een overheid versus de vrije markt discussie van gemaakt worde. De uitdagende vraag: hoe voorkomen we dat geschetsts problemen een rol gaan spelen?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |