quote:Legerpiloot gebruikt heli om pizza te bezorgen
Een helikopterpiloot uit het Britse leger heeft zich een reprimande op de hals gehaald door zijn helikopter op een wel heel bijzondere manier voor eigen doeleinden te gebruiken. De man gebruikte de Lynx-helikopter namelijk om een pizza naar zijn vriendin te brengen. Het incident vond al op 20 januari plaats, maar is vandaag pas bekendgemaakt.
De 25-jarige piloot maakte deel uit van een eenheid gestationeerd in Suffolk. Hij was bezig met een kaartleesoefening toen hij besloot de pizza bij zijn vriendin af te geven, die 50 kilometer verderop bezig was met een andere legeroefening.
De betrokken personen hebben allen disciplinaire straffen gekregen, maar het leger wilde niet zeggen om wat voor straffen het gaat.
Als ik me goed herinner komt deze plaat uit de NF-5 tijd, eind 80er, begin 90er jaren. Dit was een wraakactie voor een soortgelijke actie van de Duitsers op NF-5 op bezoek in Hopsten.quote:Op dinsdag 8 februari 2005 12:33 schreef M5 het volgende:
check dit:
[afbeelding]
Een F-4F Phantom II met NL registratie.is geen fake btw.
Komt van Airliners.net
Een schutter hoeft geen piloot te zijn, maar kan (kon?) in de VS ook simpelweg schutter zijn. Ik was in de veronderstelling dat we hier een soortgelijke setup hadden, zo is het ooit bij de eerste AH-64s wel ingevoerd iig, omdat de landmacht geen piloten in dienst had.quote:Op dinsdag 8 februari 2005 14:54 schreef M5 het volgende:
[..]
Luchtvaarttechnisch gezien is alles wat een vliegbrevet heeft een piloot. De gezagvoerder heeft het bevel over de kist. Dat is de enige meerwaarde aan zijn functie.
Zie voorgaande.quote:Zoals jij het stelt zou de backseater die de kist vliegt geen piloot zijn?
Een Mission Commander is degene die de leiding van de hele missie op zijn naam heeft, maar dit hoeft niet de gezagvoerder te zijn. Bij AWACS bijvoorbeeld zit de Mission Commander op het Operations deck, en de gezagvoerder op het flightdeck. Een schutter kan mission commander zijn, terwijl de vlieger de gezagvoerder is. Een gezagvoerder is alleen verantwoordelijk voor de kist, een mission commander (het woord zegt het al) voor de uitvoering van de missie.quote:In een Apache zit in NL de meest ervaren vlieger (heet geen piloot bij de KLu) in de frontseat. In de US Army zit de meest ervaren vlieger in de backseat. De technische functie blijft gelijk, de frontseater is de gunner, de backseater is de piloot. De meest ervaren piloot aanboord is dan de gezagvoerder die het bevel over de kist heeft.
De functies kunnen wel gewisseld worden. Dan vliegt de front seater en concentreerd de back seater zich op de wapen systemen/radios. Wie wat doet mogen ze gezellig samen uitzoeken, maar de gezagvoerder heeft het laatste woord.
Zoals ik al zei: het was niet altijd zo dat schutters ook piloot waren. Denk dan vooral aan de begin jaren waarbij luchtmacht-piloten vlogen, en landmacht-schutters schoten. En ja, ik gebruik express de kreet piloot, om verwarring met de schutter te vermijden. Uit ervaring weet ik dat niet iedereen het onderscheid tussen vlieger en vliegend personeel kan maken, zelfs binnen de KLu.quote:Voorlopig blijft de Nederlandse situatie anders dan de Amerikaanse, maar dat zou in de toekomst wel eens kunnen veranderen.
Speaking of which: Een commandant van mij is ooit eens heel erg boos geworden op een Squadron, omdat de piloten -die opdracht hadden om klaar te zitten in hun kist met draaienede motor- hadden besloten dat ze na een half uur wel lang genoeg hadden gezeten. Ze zetten hun kisten uit, stapten uit, en gingen koffie halen in de crewroom.quote:Op dinsdag 8 februari 2005 15:40 schreef sp3c het volgende:
het is gewoon een piloot, die gasten moeten niet zo zeiken, anders wordt het te ingewikkeld en moet ik teveel nadenken.
dus vliegtuigpiloot, helikopterpiloot, tankpiloot, bootpiloot, idioot, vrachtwagenpiloot etc.
D'OH!!!quote:Op dinsdag 8 februari 2005 16:38 schreef RonaldV het volgende:
HELicopter LaserguidedFIRE-and-forget missile (tel de hoofdletters bij elkaar op. Overigens postte ik geen reactie wegens druk
Waar het me alleen maar om ging is dat in het artikel de fout werkt gemaakt dat de gunner positie in de Apache de back seat is. Dat is niet zo.quote:Op dinsdag 8 februari 2005 16:52 schreef RonaldV het volgende:
een heel verhaal
hier het zelfdequote:Op dinsdag 8 februari 2005 19:05 schreef SHERMAN het volgende:
Is defensie bezig met een training ofzo
Laatste dagen vliegen er hier nogal wat Chinooks over
hier = betuwe
Het zijn er de laatste dagen extreem veel jaquote:Op dinsdag 8 februari 2005 21:02 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
hier het zelfde
omgeving tilburg komen altijd wel veel heli`s lang maar nu echt absuurt veel en laag
en wat betekend dat cijfer in je avatar
Betuwe is halverwege Soesterberg en Gilze. Beiden zijn helivelden. Soesterberg gaat dicht. Gilze wordt nieuwe homeplate. Veel oefenen in lokale procedures.quote:Op dinsdag 8 februari 2005 19:05 schreef SHERMAN het volgende:
Is defensie bezig met een training ofzo
Laatste dagen vliegen er hier nogal wat Chinooks over
hier = betuwe
Het is de laatste 2 dagen lekker bezig anders, de heli's zullen toch ook overgebracht worden neem ik aan, of zou het goedkoper zijn om ze uit elkaar te halen en ze op vrachtwagens te dumpenquote:Op dinsdag 8 februari 2005 23:04 schreef M5 het volgende:
Er wordt op Gilze idd regelmatig geoefend door Chinooks/Cougars, maar niet overdreven veel. Misschien dat ze een oefening gepland hebben ja. En ze zijn echt niet aan het verhuizen per heli naar GilzeZo gek is de KLu ook weer niet. De gebouwen voor 300sqn en 298sqn zijn op Gilze ook nog niet af denk ik.
De heli's worden met de verhuizing uiteraard overgevlogen. Maar de rest niet en voor zover ik weet is de verhuizing nog niet begonnen, dat is pas ergens in 2007. Ik denk dat het hier gewoon om een oefening gaat, ook die duren wel eens langer dan 1 dag.quote:Op dinsdag 8 februari 2005 23:25 schreef SHERMAN het volgende:
[..]
Het is de laatste 2 dagen lekker bezig anders, de heli's zullen toch ook overgebracht worden neem ik aan, of zou het goedkoper zijn om ze uit elkaar te halen en ze op vrachtwagens te dumpen![]()
Dag defensie topicquote:Op woensdag 9 februari 2005 00:02 schreef RonaldV het volgende:
Ik heb het toch helemaal nergens over verhuizen per helicopterIk zei oefenen in lokale procedures.
![]()
t gaat lekker op Fok de laatste tijd. Nog even en ik ga bij Piro op de reservebank zitten![]()
Het topic hangt toch hopelijk niet op mij en Piroquote:
Volgens mij zijn er nog geen klanten gevonden. Maar de kans is groot de US Army ze terug neemt. Of anders worden ze waarschijnlijk op gekocht door een land wat al een aantal Apache's heeft staan, of gaat kopen.quote:Op woensdag 9 februari 2005 00:39 schreef HarigeKerel het volgende:
Is het al bekend wie onze Apache heli's gaat kopen?
Volgens mij is het CDA al terug aan het krabbelen, zij willen die 6 apaches liever houden ipv verkopen.quote:Op woensdag 9 februari 2005 00:39 schreef HarigeKerel het volgende:
Is het al bekend wie onze Apache heli's gaat kopen?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |