Poetin aan het woord! Altijd goed voor wat vuurwerk.
quote:
Poetin: Westen wil Rusland isoleren
MOSKOU, 24 DEC. De Russische president Vladimir Poetin heeft het Westen gisteren verweten Rusland te willen isoleren. Hij laakte de Poolse president Aleksander Kwasniewski wegens diens rol in de Oekraïense crisis en waarschuwde de Oekraïense presidentskandidaat Joesjtsjenko voor ,,anti-Russische en zionistische slogans van zijn entourage''.
Tijdens een drie uur durende persconferentie werd Poetin gevraagd naar zijn reactie op een uitlating van Kwasniewski in een recent vraaggesprek. Daarin had de Poolse leider gezegd dat ,,een Rusland zonder Oekraïne voor elke supermacht beter is dan een Rusland met Oekraïne''. Poetin maakte zich daar boos over: ,,Als we [deze verklaring] interpreteren als een streven naar het beperken van Ruslands vermogen relaties met zijn buren te ontwikkelen, komt ze neer op de wens de Russische Federatie te isoleren'', zo zei hij. ,,Ik denk niet dat dat het doel is van het Amerikaanse beleid'', aldus Poetin, die daaraan toevoegde de kwestie in februari aan zijn Amerikaanse ambtgenoot Bush te zullen voorleggen als hij hem in Slowakije ontmoet. Poetin zei ,,extreem verbaasd'' te zijn over Kwasniewski. ,,We hadden heel goede relaties met Aleksander, hij is een ervaren man en hij is in Rusland bekend om zijn Komsomol-werk.'' [Kwasniewski was in de jaren tachtig minister van Jeugd en Sport en leider van de communistische jeugdorganisatie die de Russen kennen als de Komsomol, red.]. Poetin zinspeelde op Kwasniewski's naderende afscheid als president: ,,Ik had het gevoel dat deze verklaring niet werd afgelegd door een zittende president, maar eerder door iemand die een nieuwe baan zoekt als zijn termijn afloopt.''
Poetin hekelde Amerikaanse kritiek op Ruslands beleid in Tsjetsjenië en laakte op zijn beurt het Amerikaanse beleid in Irak. Hij vroeg zich af hoe de VS kunnen zeggen dat Tsjetsjenië niet klaar is voor verkiezingen en tegelijkertijd zeggen in Irak verkiezingen te kunnen organiseren als ,,het hele grondgebied van Irak door buitenlandse troepen wordt bezet''. Het plan van de OVSE (Organisatie voor Veiligheid en Samenwerking in Europa) om toe te zien op de verkiezingen in Irak is ,,een farce'', aldus Poetin.
Poetin gaf ook uiting aan zijn overtuiging dat de VS - via Polen - probeert de uitslag van de presidentsverkiezingen in Oekraïne, komende zondag, te beïnvloeden. Hij herhaalde dat de pro-westerse kandidaat - en favoriet - Viktor Joesjtsjenko te kunnen samenwerken, maar waarschuwde hem in één adem door voor ,,zijn omgeving'': ,,We hopen dat in de entourage van Joesjtsjenko geen mensen rondlopen die hun politieke ambities bouwen op anti-Russische en - laten we zeggen - zionistische slogans. Dat is absoluut onaanvaardbaar'', aldus Poetin.
De president weersprak uit te zijn op herstel van een autoritair bewind in Rusland, door - bijvoorbeeld - de afschaffing van directe gouverneursverkiezingen en de ontmanteling van oliegigant Yukos. ,,Ik geloof niet dat we de kant van de autoritaire staat op moeten, vooral niet naar een autoritaire staat in sovjetstijl. Dat zou geen gunstige voorwaarden voor economische ontwikkeling scheppen en het zou het vermogen van de samenleving om de regering te controleren beperken. Het zou excessief zijn'', zo zei hij. President Kwasniewski uitte zich verbaasd over de scherpe kritiek van Poetin. ,,Zijn woorden zijn volgens mij oneerlijk. Die prijs moet Polen betalen voor onze pogingen de politieke crisis in Oekraïne op te lossen.''
60% of what you say is crap.
Donner 1 Donner 2 Streng!