Dat is dat gouden geweld uit Mull toch? Nooit gedronken!quote:Op dinsdag 9 augustus 2005 02:07 schreef Tweek het volgende:
[..]
Als je Highland Park lekker vind dan moet je zeker een Tobermory proberen een volgens mij single malt van 10 jaar die ook erg zacht is, zeer lekker.
Dat zal ik doenquote:Op dinsdag 9 augustus 2005 02:14 schreef SHE het volgende:
[..]
Weet je, voor een goede wij tel je ook gauw 50 euro neer...champagne hetzelfde..zelfs nog meer, maar geen enkele druivensap kan vergeleken worden met de godendrank whisky .
Echt, ik weet zeker dat je ervan uit je dak gaat.
Laat weten hoe je het vond!!
Lees nu pas dat je livet noemt........Woeiiiii!quote:Op dinsdag 9 augustus 2005 02:00 schreef Tweek het volgende:
Mijn favoriete zijn wel macallan 12 jaar, lagavulin 16 jaar.
Maar ook de macallan reconstrutie serie is erg aan te raden, enigsinds prijzig. De 18 jarige doet het ook erg goed.|
Voor de rest nog glenlivet 18 jaar ook prima te doen.
Qua blends gooi ik het toch op famous grouse en jack voor door de cola.
Absoluut niet J&B en Johnny Walker.
ik neem aan dat je doelt op JW Red Label, die is idd. niet bijster goed, Black Label is al wat beter... Blue Label vind ik persoonlijk erg lekker (maar die is absoluut zijn prijs niet waard, maar dat maakt weer niet uit als je een fles krijgt)quote:Op dinsdag 9 augustus 2005 01:32 schreef SHE het volgende:
Ai...persoonlijk vind ik dat de meest beroerde whisky's
jack is al helemaal overrated![]()
4 real, haal eens een flesje bushmills..ik weet zeker dat je lyrisch zult zijn en het verschil ook proeft.
Overigens doelde ik niet op jou vwb het pimpen, maar op je voorganger![]()
Dat getroll van mij moet je niet serieus nemen hoorquote:Op dinsdag 9 augustus 2005 02:33 schreef SHE het volgende:
Onder die grote bek zit ook vast een held, cult![]()
Ik vind het leuk dat je zo geinteresseerd bent. Ikzelf ben echt een whisky adapt..heritage van mijn pappie. En in mijn omgeving interesseert het slechts weinig mensen wat ze naar binnen gooien...dat is best een gemis.
Thank god for Fok!
Jij snapt het !!quote:Op dinsdag 9 augustus 2005 02:38 schreef cultheld het volgende:
[..]
Whisky is niet alleen een tongstreling, maar brengt eigenlijk al je waarnemende zintuigen in hogere sferen, mits je de juiste dosering tot je neemt.
beter toch?quote:Op dinsdag 9 augustus 2005 14:03 schreef parterrepact het volgende:
zojuist gescoord bij de supermarktslijter (ja sorry.., de echte is op vakantie) : een flesje Jameson met gratis 12yrs miniatuur erbij.
Even nakijken op gall.nl blijkt dat ik er met mijn ¤16,19 ook nog 2,50 minder voor gelapt heb dan bij de gallengall+ miniatuur op de mats!
Vaker naar die supermarktslijter dacht ik zo!
De gall en gall is trouwens niet die echte slijter.., da's een bijzonder vriendelijke onafhankelijke slijter. Een flesje whisky kopen kost je daar minstens een half uur met hem over van alles en nog wat praten
je zou een "Glenmorangie 10 Year Old" kunnen proberen.quote:Op woensdag 10 augustus 2005 00:36 schreef FokLex het volgende:
Kan iemand mij vertellen wat een aanrader is in de prijsklasse van 20 tot 40 euro euro. Ik wil eerst een zachte frisse proberen, dus als iemand tips heeft dan hoor ik het graag![]()
Leuk om te lezen ditquote:Op woensdag 10 augustus 2005 00:42 schreef bas-beest het volgende:
[..]
je zou een "Glenmorangie 10 Year Old" kunnen proberen.
Info van de site:
It has been called ‘the perfect ten’ and most Glenmorangie drinkers will readily drink to that! After 10 years in ex-Bourbon casks, the Glenmorangie spirit has had enough time to mature and mellow into a beautifully balanced yet marvellously complex malt whisky. Enjoyed by newcomers and connoisseurs alike, it’s Scotland’s favourite malt whisky, hand-crafted with pride by the Sixteen Men of Tain.
En eentje die ik vond na kort Googlen
Heerlijke frisse whisky; moest het eerst afleggen tegen veel van zijn special edition broertjes maar daar kom ik sinds de nieuwe bottelingen van de woodfinishes langzaam op terug. Een perfecte starterswhisky voor blended drinkers die eens een single malt willen proberen. Heerlijke frisse geur met citrus en clean bourbonhoutkarakter. Mooie maltsmaak, fruitig (citrus, banaan), licht kruidig en zilt. Prettige droge en zoete afdronk. Genieten voor minder dan 30 euro.
tnxquote:Op woensdag 10 augustus 2005 00:42 schreef bas-beest het volgende:
[..]
je zou een "Glenmorangie 10 Year Old" kunnen proberen.
Info van de site:
It has been called ‘the perfect ten’ and most Glenmorangie drinkers will readily drink to that! After 10 years in ex-Bourbon casks, the Glenmorangie spirit has had enough time to mature and mellow into a beautifully balanced yet marvellously complex malt whisky. Enjoyed by newcomers and connoisseurs alike, it’s Scotland’s favourite malt whisky, hand-crafted with pride by the Sixteen Men of Tain.
En eentje die ik vond na kort Googlen
Heerlijke frisse whisky; moest het eerst afleggen tegen veel van zijn special edition broertjes maar daar kom ik sinds de nieuwe bottelingen van de woodfinishes langzaam op terug. Een perfecte starterswhisky voor blended drinkers die eens een single malt willen proberen. Heerlijke frisse geur met citrus en clean bourbonhoutkarakter. Mooie maltsmaak, fruitig (citrus, banaan), licht kruidig en zilt. Prettige droge en zoete afdronk. Genieten voor minder dan 30 euro.
dezelfde, alleen dan in een Nederlandstalige omschrijvingquote:Op woensdag 10 augustus 2005 01:00 schreef FokLex het volgende:
[..]
Welke bedoelde je met die laatste omschrijving (die je op google had gevonden)?
okquote:Op woensdag 10 augustus 2005 01:21 schreef bas-beest het volgende:
[..]
dezelfde, alleen dan in een Nederlandstalige omschrijving
En als je eens voor niet alteveel geld dé Schotse whisky's wilt proberen, moet je eens kijken of je ergens de box van 'Classic Malts of Scotland' kunt vinden
eigenlijk geen idee of dat van die prijs klopt (< ¤30), maar ook die jij net neerzet, valt nog steeds in de door jou geplaatste margequote:Op woensdag 10 augustus 2005 01:37 schreef FokLex het volgende:
[..]
ok, ik ga hem morgen kopen, maar waar is die voor onder de 30 euro te krijgen? want op albert.nl kost deze 36 euro......
ik weet alleen niet meer wat ik ervoor betaald heb.quote:Als ik bij de slijter kom zal ik meteen even informeren naar zo'n box![]()
Dat is ook weer waar, iig bedankt voor de info. Morgen maar even langs de slijterquote:Op woensdag 10 augustus 2005 01:47 schreef bas-beest het volgende:
[..]
eigenlijk geen idee of dat van die prijs klopt (< ¤30), maar ook die jij net neerzet, valt nog steeds in de door jou geplaatste marge
In de drie voorgaande topics is ook al een schat aan informatie te vindenquote:Op woensdag 10 augustus 2005 00:50 schreef cultheld het volgende:
Leuk om te lezen ditDit topic gaat naar mijn bookmarks
tnxquote:Op woensdag 10 augustus 2005 18:21 schreef Doffy het volgende:
Dat staat ook eerder behandeld. Maar een geopende fles gaat wel een tijdje mee, maar wordt wel minder na verloop van tijd. Dat heeft mn. te maken met de inwerking van zuurstof op de drank. Sommige whiskies worden er (tijdelijk) beter van (!), maar de meesten worden minder. Vuistregel is: geopende fles binnen een half jaar leegdrinken. Al moet ik zeggen dat ik die vuistregel regelmatig met voeten treedt
Misschien kun je wel een vacu-vin in een whiskeyfles proppenquote:Op woensdag 10 augustus 2005 18:21 schreef Doffy het volgende:
Dat staat ook eerder behandeld. Maar een geopende fles gaat wel een tijdje mee, maar wordt wel minder na verloop van tijd. Dat heeft mn. te maken met de inwerking van zuurstof op de drank. Sommige whiskies worden er (tijdelijk) beter van (!), maar de meesten worden minder. Vuistregel is: geopende fles binnen een half jaar leegdrinken. Al moet ik zeggen dat ik die vuistregel regelmatig met voeten treedt
Het zal een combinatie zijn denk ikquote:Op woensdag 10 augustus 2005 21:58 schreef Lexie het volgende:
[..]
Dat langzame laden van de pagina's ligt trouwens niet aan je laptop FokLex. Fok is een beetje stuk atm, ik weet niet of het nog steeds de gevolgen zijn van de ddos-aanval van gisteren maar aan je laptop ligt het ws niet (alleen).
Eehm... wat ben ik dan?quote:Op vrijdag 12 augustus 2005 21:45 schreef Doffy het volgende:
Als je de fase van beginner voorbij bent, dan ga je je wagen aan de finishes... waaronder indd de Glenmorangie Portwood. Als je daarna echter promoveert tot échte whisky-liefhebber, laat je ook die in de schappen staan
Zo dat was even wennen zegquote:Op vrijdag 12 augustus 2005 21:10 schreef FokLex het volgende:
Vandaag eindelijk tijd gehad om een fles Glenmorangie 10yr te kunnen kopen en straks lekker proeven. Overigens hadden ze ook nog een Port Wood finish staan als ik het goed heb, maar ik heb het maar even bij de normale gehouden (was beter voor een beginner volgens de verkopen).
De duurste fles die ik heb staan kostte EUR 94,-. Het betreft een Cadenhead's Lochside 23yr, 55.1%. En ja, die was z'n geld waard ja. Dubbel en dwars. Ik proef er zelden van, maar als ik het doe, dan heb je ook aan 2cl genoeg voor een halve avond.quote:Op vrijdag 12 augustus 2005 22:25 schreef parterrepact het volgende:
vraagje he, wat is de duurste fles whisky die jullie ooit gekocht hebben, wat koste die en was die het geld ook daadwerkelijk waard???
Fijne winkel he? Ik ken de Londonse editie niet, maar als ie net zo leuk is als A'dam, dan zou ik er uren blijven hangenquote:Op vrijdag 12 augustus 2005 23:04 schreef wonderer het volgende:
Liep in London zomaar tegen Cadenhead's aan
Wel met lege handen naar buiten gegaan, maar tjonge, leuk hoor!
quote:Op zondag 14 augustus 2005 22:14 schreef parterrepact het volgende:
vanmiddag een fles Eddu gekregen, net maar meteen even geproeft, maar kan er niet echt wild van worden.
Binnenkort eens goed voor gaan zitten om goed te proeven.
Iemand ervaring met deze whisky?
3 jaar? Ik geloof minimaal 12 jaar.quote:Op zondag 14 augustus 2005 23:12 schreef Doffy het volgende:
Tsja, heel apart. Iets mag volgens de Europese normen whisky heten als het gemaakt uit is 100% granen en tenminste 3 jaar op gebruikte eikenhouten vaten is gerijpt. Daar kan je natuurlijk een boel kanten mee op; inclusief spul stoken uit boekweit.
Nee. Na 3 jaar mag het whisky heten. Niet dat het dan te zuipen is, maar daar heeft het niets mee te makenquote:Op zondag 14 augustus 2005 23:19 schreef MarkzMan_X het volgende:
3 jaar? Ik geloof minimaal 12 jaar.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |