...is niet mijn strekking.quote:Op donderdag 16 december 2004 10:51 schreef PJORourke het volgende:
De strekking "AHA moet haar bek houden want ze moet het hele volk vertegenwoordigen
Kom maar, hoor. Houd je niet in.quote:Op donderdag 16 december 2004 10:53 schreef PJORourke het volgende:
[..]
Verbal kankert voornamelijk op de Grote Satan.
Het was ook niet tegen jou gericht.quote:
Tegen mijn wat?quote:Op donderdag 16 december 2004 10:56 schreef PJORourke het volgende:
[..]
Het was ook niet tegen jouw gericht.
Dat zeg ik toch.quote:Op donderdag 16 december 2004 10:51 schreef PJORourke het volgende:
AHA is er voor iedereen, maar zij vertegenwoordigt de VVD-kiezer, of diegenen die op haar persoon gestemd hebben.
Pardon. Irritante taalfout waar ik zelf intrapte.quote:
Waarom zou de VVD standpunten en beleid verzinnen voor de minima als zij die toch nooit vertegenwoordigen, Nietgoed??? De VVD heeft een visie op de hele maatschappij en heel het volk/de bevolking en wil met haar standpunten dan ook heel het volk/de bevolking vertegenwoordigen... Het is dus niet alleen formeel staatsrechtelijk zo dat een parlementariėr het volk/de bevolking vertegenwoordigt, ook is iedere partij daarop uit.quote:Op donderdag 16 december 2004 10:04 schreef Snik het volgende:
[..]
Nee, maar wie gekozen wordt vertegenwoordigt zijn achterban en kiezers die door dat stemmen hem die macht hebben gegeven. Ze zullen geen rekening houden met andermans kiezers/standpunten uit eigen beweging. Dat zullen ze alleen doen doordat ze wel samen moeten werken met die andere vertegenwoordigers zolang men geen absolute meerderheid heeft.
Je suggereerd een gehalte aan absoluutheid die je niet kunt waarmaken. Je geeft hierboven toe niet te begrijpen hoe het democratisch proces in de tweede kamer werkt, lijkt mij.quote:Op donderdag 16 december 2004 08:48 schreef Snik het volgende:
En dat is dus een kapitale en hele domme fout: gekozen leden vertegenwoordigen alleen hun achterban en niet die van de tegenpartij.
Om de discussie hierover te beeindigen moet je echt met een betere onderbouwing komen.quote:Punt.
Integendeel, meer een van totale beperking.quote:Op donderdag 16 december 2004 11:25 schreef huggy_bear het volgende:
[..]
Je suggereerd een gehalte aan absoluutheid die je niet kunt waarmaken.
Nee, jouw verhaaltjes kloppen.quote:
Wie had het over verzonnen bullshit?quote:Een politicus vertegenwoordigd ZIJN deel vd kiezers en niet de rest.
Ja, ben blij dat het tot je door begint te dringen.quote:Of ga je nu beweren dat Marijnissen mij vertegenwoordigd?
Het resultaat van beslissingen in de kamer is het resultaat van de gehele kamer. Daarin zitten alle menigen en standpunten verwerkt. Na een stemming of beslissing blijkt welke standpunten, meningen etc het beste vertegenwoordigt waren. Maar als zodanig vertegenwoordigen de kamerleden de gehele bevolking. Het is 1 tweede kamer, die uiteindelijk 1 richting kiest (de genomen besluiten)quote:Je hoeft inderdaad alleen van de door jou gekozen partij (of 1 mans fractie) te verwachten dat ze jouw belangen behartigen. Ik verwacht ook niet van de PvdA, de SP of GL dat ze mijn belangen vergetenwoordigen want dat DOEN ze namelijk niet want hun standpunten zijn de mijnes niet, DUS stem ik niet op ze.
Kijk zo kan het dus ook. Geen user-bashen, gewoon argumenten neerleggen zonder "links" of "rechts" te uiten. En nog gelijk hebben ook.quote:Op donderdag 16 december 2004 10:49 schreef SCH het volgende:
Verbal heeft volkomen gelijk en X-Ray (alias Snik) haalt wat dingen door elkaar.
Een volksvertegenwoordiger is er in principe voor het hele volk en moet in de basis de belangen van dat volk vertegenwoordigen. Uiteraard voelen mensen zich door het ene kamerlid meer vertegenwoordigd dan door de andere en kiezen kamerleden op zich ook weer hun doelgroepjes uit waar ze zich actiever voor inzetten. Maar dat verandert niks aan het principe.
De absolute waarheid in pacht hebben lijdt inderdaad tot totale beperking van je opinies. Thnx V.quote:Op donderdag 16 december 2004 11:32 schreef Verbal het volgende:
[..]
Integendeel, meer een van totale beperking.
V.
dus huggy bear gaat zichzelf (in zijn identiteit als SCH) een complimentje geven. heerlijk!quote:Op donderdag 16 december 2004 11:35 schreef huggy_bear het volgende:
[..]
Kijk zo kan het dus ook. Geen user-bashen, gewoon argumenten neerleggen zonder "links" of "rechts" te uiten. En nog gelijk hebben ook.
Natuurlijk wil ik dat:quote:Op donderdag 16 december 2004 00:14 schreef huggy_bear het volgende:
[..]
Wil je dit letterlijke citaat even aanhalen dan (geen zin om tussen alle posts te gaan zoeken)
Maar had ik al eerder gequote hoor.quote:Fraaie boel zal het zijn daar in Den Haag als het aan jou ligt. Het werk van de kamerleden is heus wel gedefinieerd.
Nee!quote:Op donderdag 16 december 2004 11:34 schreef huggy_bear het volgende:
[..]Het resultaat van beslissingen in de kamer is het resultaat van de gehele kamer.
Je snapt er al geen hol van, maar je consequente gebruik van domme smileys maakt je posts er niet intelligenter op.quote:
Neehee (aan de grondwet mag trouwens niet getoetst worden).quote:Op donderdag 16 december 2004 20:10 schreef Argento het volgende:
[..]
Je snapt er al geen hol van, maar je consequente gebruik van domme smileys maakt je posts er niet intelligenter op.
Nog 1 keer (ik ben in een toeschietelijke bui).
Artikel 50 Grondwet:
De Staten Generaal vertegenwoordigen het gehele Nederlandse volk.
dus ook zij die tot het Nederlandse volk behoren maar niet stemgerechtigd zijn, ook zij die wel stemgerechtigd zijn maar niet gestemd hebben en alleen daaruit volgt al dat een Kamerlid in ieder geval formeel in zijn hoedanigheid van volksvertegenwoordiger het gehele Nederlandse volk vertegenwoordigt, doch dat de invulling van die bevoegdheid gekleurd zal zijn door zijn eigen opvattingen. Dat die opvattingen bepaalde delen van de bevolking meer aanspreken dan andere delen van de bevolking, doet niets af aan de formele hoedanigheid van elk Kamerlid.
Aan de Grondwet mag, nee moet, wel degelijk getoetst worden. Het toetsingsverbod geldt alleen voor de formele wet (en ook dat verbod staat inmiddels wel op de helling), maar ik geloof niet dat we hier onze pijlen op een formele wet richten.quote:Op donderdag 16 december 2004 21:12 schreef Snik het volgende:
[..]
[quote]Neehee (aan de grondwet mag trouwens niet getoetst worden).
Goed zo!quote:De Staten Generaal (wat meervoud is) in zijn geheel vertegenwoordigen het NLe volk ja,
Jammer, maar helaas. Het is pertinent niet zo dat een Kamerlid een verzameling concrete individuen (namelijk de afzonderlijke en onderscheidelijke kiezers die op de betreffende kandidaat hebben gestemd) vertegenwoordigt. De term Kamerlid is niet anders dan de term volksvertegenwoordiger en in die hoedanigheid vertegenwoordigt het Kamerlid het Nederlandse volk, hetgeen integenstelling tot het concrete individu een abstractie is. De grondwet is duidelijk.quote:maar de afzonderlijke kamerleden vertegenwoordigen HUN deel van de kiezers. Dat is de BASIS van onze parlementaire democratie (de naam zegt het al).
Jawel. Op de middelbare school. Met geschiedenis. Later op de universiteit wat serieuzer in de vorm van staatsrecht.quote:Heb je echt nooit staatsinrichting gehad?
Auw!quote:Op donderdag 16 december 2004 21:53 schreef Argento het volgende:
Later op de universiteit wat serieuzer in de vorm van staatsrecht.
Bij de 1e zin ga je al compleet de mist in:quote:Op donderdag 16 december 2004 21:53 schreef Argento het volgende:
[..]
Aan de Grondwet mag, nee moet, wel degelijk getoetst worden. Het toetsingsverbod geldt alleen voor de formele wet (en ook dat verbod staat inmiddels wel op de helling), maar ik geloof niet dat we hier onze pijlen op een formele wet richten.
[..]
Ja, dat bepaalt de grondwet (sinds de herziening in 1983 overigens, het verdient aanbeveling om stukken in zijn geheel te lezen en niet te stoppen bij het -welgetelde- dertiende woord) in artikel 120 Gw. Op grond van dat artikel treedt de rechter niet in de grondwettigheid van wetten en verdragen. Met andere woorden, de rechter is niet bevoegd wetten en verdragen aan de grondwet te toetsen. "Wet" in de zin van artikel 120 Gw ziet echter uitsluitend op een 'wetgevingsprodukt' van onze hoogste wetgever, te weten de formele wetgever en ziet dus uitsluitend op formele wetten. Regelgeving van een lagere soort, zoals ambv's, ministriele regelingen, verordeningen etc. etc. moet wel degelijk aan de grondwet worden getoetst en buiten toepassing worden gelaten indien zij die toets niet doorstaan.quote:Op donderdag 16 december 2004 22:13 schreef Snik het volgende:
[..]
Bij de 1e zin ga je al compleet de mist in:
Sinds 1848 bepaalt de Grondwet dat de rechter wetten niet aan de
Grondwet toetst1. De «wetten zijn onschendbaar» luidt het adagium
waarop in Nederland de staatsrechtelijke verhoudingen zijn gestoeld.
http://www.recht.nl/doc/kst28331-3.pdf?RNLSESSION=
Ik vrees het ergstequote:Op donderdag 16 december 2004 22:39 schreef Argento het volgende:
Ik ga er overigens vanuit dat je de rest van mijn betoog niet onbesproken zult laten.
Applausje lijkt mij op z'n plaats, knappe uiteenzetting Argento!quote:Op donderdag 16 december 2004 21:53 schreef Argento het volgende:
=knip: geweldige uiteenzetting!=
De volksvertegenwoordiging vertegenwoordigt in de zin dat zij middels verkiezingen van het volk de goedkeuring heeft verkregen namens datzelfde volk de regering te controleren en dat betekent dus dat ieder afzonderlijk lid van de bevolking, stemrechthebbend of niet, gestemd of niet, zich vertegenwoordigt weet door de Staten Generaal en zondermeer bevoegd is zich te beklagen over Kamerleden waarvan hij of zij vindt dat deze zijn werk niet goed doet. En dat laatste was geloof ik de aanzet tot deze discussie.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |