Wanneer is iets rechtvaardig? Vanuit die tijdsgeest was dat standpunt te verdedigen. Vanuit het onze absoluut niet. Maar wie zegt dat wij gelijk hebben? Waarschijnlijk denken we er over 50 jaar heel anders over dan wij nu.quote:Op zondag 5 december 2004 00:39 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Welke basisgedachten zijn dan rechtvaardig ?
Toch niet die in onderstaande quote?
Het heeft wel degelijk met biologie te maken. Door de jaren heen is ieder ras geevolueerd tot het optimale binnen de omstandigheden. Ieder ras is zuiver sterker. Daar hangt totaal geen waardeoordeel aan. Jij neemt meteen aan dat ik het blanke ras superieur noem, maar dat is onzin. De rassen zijn volledig gelijkwaardig, en zuiver sterker dan gemengd. Dat is biologisch te verdedigen. Maatschappelijk niet, biologisch wel.quote:[..]
Dat heeft niks met biologie te maken... het heeft wel te maken met racisme.
Het valt niet biologisch te verdedigen...tenzij men een racistisch waardeoordeel, vermomd als biologisch feit, laat meewegen.
Voor zover het al mogelijk is; waarom?quote:Op zondag 5 december 2004 15:45 schreef Xtreem het volgende:
ras is zuiver sterker.
Ik ken geen bioloog die dit zou verdedigen.quote:Op zondag 5 december 2004 15:45 schreef Xtreem het volgende:
Het heeft wel degelijk met biologie te maken. Door de jaren heen is ieder ras geevolueerd tot het optimale binnen de omstandigheden. Ieder ras is zuiver sterker. Daar hangt totaal geen waardeoordeel aan. Jij neemt meteen aan dat ik het blanke ras superieur noem, maar dat is onzin. De rassen zijn volledig gelijkwaardig, en zuiver sterker dan gemengd. Dat is biologisch te verdedigen. Maatschappelijk niet, biologisch wel.
Voor een echt goede argumentatie moet je bij een bioloog zijn, maar ik zal een poging wagen.quote:Op zondag 5 december 2004 15:51 schreef Johan_de_With het volgende:
[..]
Voor zover het al mogelijk is; waarom?
racistisch houdt in dat je het ene ras superieur acht aan het andere. Dat is absoluut niet aan de orde.quote:Op zondag 5 december 2004 16:01 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Die opvatting is een racistisch vooroordeel en word verworpen door biologen, medici, dna-specialisten ..you name it..
Als je die 'gemengde rassen' 'niet optimaal' noemt, dan is dat toch het superieur achten van andere 'rassen'?quote:Op zondag 5 december 2004 16:03 schreef Xtreem het volgende:
[..]
racistisch houdt in dat je het ene ras superieur acht aan het andere. Dat is absoluut niet aan de orde.
Het hele germaanse ras waaran Hitler zich zo graag wilde spiegelen bestaat geschiedkundig gezien helemaal niet. De term 'Germanen' is een romeinse uitvinding en is in de loop der jaren over genomen door de bewonders van die streek. Er is sud uberhaupt nooit een 'genetisch uniforme' groep germanen geweest omdat het dus van oorsprong geen volk is. Het is een volk ontstaan door etthnogenese en niet door 'biologische selectie'. Die selectie staat namelijk voor de mensheid al zo'n 100.000 jaar stil. Dus waar jij vandaan haalt dat rassen evolueren?quote:Op zondag 5 december 2004 15:45 schreef Xtreem het volgende:
Het heeft wel degelijk met biologie te maken. Door de jaren heen is ieder ras geevolueerd tot het optimale binnen de omstandigheden. Ieder ras is zuiver sterker. Daar hangt totaal geen waardeoordeel aan. Jij neemt meteen aan dat ik het blanke ras superieur noem, maar dat is onzin. De rassen zijn volledig gelijkwaardig, en zuiver sterker dan gemengd. Dat is biologisch te verdedigen. Maatschappelijk niet, biologisch wel.
Vooral uit de fysieke verschillen tussen, ik noem een paar uitersten, afrikanen, chinezen en scandinaviers.quote:Op zondag 5 december 2004 16:12 schreef Sjoewe het volgende:
[..]
Dus waar jij vandaan haalt dat rassen evolueren?
Ook dit is niet bewezenquote:Op zondag 5 december 2004 16:02 schreef Xtreem het volgende:
Als je 2 rassen kruist (klinkt nogal dierlijk, zo bedoel ik het niet) krijg je zo'n middenweg, die in geen enkele situatie (klimatologisch) optimaal is.
Nogmaals, dit is niet mijn mening, maar puur ter "verklaring" van een aantal standpunten van het nazisme.quote:Op zondag 5 december 2004 16:22 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
In ieder geval.... die adaptieproblemen zijn te onbenullig om tegen rassenvermenging te zijn.
En zeker ... te lullig om mensen van gemengde afkomst 'minder sterk' te noemen.
Okee.. jouw mening is dat de superioriteit van raszuiverheid niet te verdedigen is.quote:Op zondag 5 december 2004 16:25 schreef Xtreem het volgende:
[..]
Nogmaals, dit is niet mijn mening, maar puur ter "verklaring" van een aantal standpunten van het nazisme.
Mijn mening is dat op heel lange termijn en puur biologisch het wel te verdedigen is. Maar gezien onze maatschappij (grofweg: alles wat ons onderscheid van dieren: kleding, huizen, mobiliteit e.d.) is het totaal niet relevant.quote:Op zondag 5 december 2004 16:27 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Okee.. jouw mening is dat de superioriteit van raszuiverheid niet te verdedigen is.
Dan zijn we het eens![]()
Maar waarom is het streven naar raszuiverheid dan wel een goede zaak voor de heel lange termijn?quote:Op zondag 5 december 2004 16:29 schreef Xtreem het volgende:
Mijn mening is dat op heel lange termijn en puur biologisch het wel te verdedigen is. Maar gezien onze maatschappij (grofweg: alles wat ons onderscheid van dieren: kleding, huizen, mobiliteit e.d.) is het totaal niet relevant.
Voor mensen is het, gezien onze ontwikkeling niet relevant. Voor dieren hangt hun voortbestaan wel af van evolutie. Heel lang is inderdaad 50 a 100 duizend jaar en langer...quote:Op zondag 5 december 2004 16:50 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Maar waarom is het streven naar raszuiverheid dan wel een goede zaak voor de heel lange termijn?
En wat is 'heel lang' ? 50.000 jaar en langer ?
Als het niet relevant is.....dan valt het niet te verdedigen..quote:Op zondag 5 december 2004 16:53 schreef Xtreem het volgende:
[..]
Voor mensen is het, gezien onze ontwikkeling niet relevant.
Ik heb hierboven al uitgelegd waarom het puur biologisch te verdedigen is.quote:Op zondag 5 december 2004 16:55 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Als het niet relevant is.....dan valt het niet te verdedigen..
Waarom denk je dat het wel te verdedigen is, afgezien van de nonrelevantie ?
Jawel..maar toen zei je dat het niet jouw mening was...quote:Op zondag 5 december 2004 16:58 schreef Xtreem het volgende:
[..]
Ik heb hierboven al uitgelegd waarom het puur biologisch te verdedigen is.
Nou...quote:Op zondag 5 december 2004 12:57 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Goedendag Snik... je lijkt wel een hongerig wolffje... zeer eager mij op de persoon aan te vallen.
Dat topic is slowchat....en lullen uit je nek is daar de bedoeling.
En dat weet je heel goed...!!
Schitterende posting van mij...dank je wel voor de link..
Komt er nog iets inhoudelijks van je in dit topic ?
Mee eens. Maar dat verschil schuif ik vooral op verschil in ontwikkeling en tijdsgeest. Over 50 a 100 jaar zal men daar misschien wel heel anders over denken.quote:Op zondag 5 december 2004 17:03 schreef Monidique het volgende:
Dan nog is het een, in mijn ogen, bizarre visie op het menselijk leven. We leven toch vooral voor onszelf en, mocht dat bestreden worden, dan toch zeker niet voor het voortbestaan van zoiets abstracts als ons ras?
Je hinkt op 2 gedachten...quote:Op zondag 5 december 2004 17:04 schreef Xtreem het volgende:
Niet alles wat ik te verdedigen vind, is mijn mening. De standpunten van de SP zijn goed te verdedigen, maar ik ben het er volstrekt mee oneens, om maar een ander voorbeeld aan te halen.
Nogmaals, voor de mensheid is het door dingen als kleding, huisvesting en mobiliteit totaal niet relevant.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |