quote:
Op vrijdag 3 december 2004 12:16 schreef Posdnous het volgende:Ik weet niet of dit zo'n goed plan is.
Is het wel zeker dat vrijwel alle Nederlanders acht jaar school hebben gehad? Om Nederlanders die hier hun hele leven wonen naar een inburgeringscursus te sturen, puur om dat je anders geen inburgeringscursus voor allochtonen MAG eisen, klinkt mij enorm dom in de oren.
Duidelijk een geval wat niet weten wat discriminatie inhoudt.
Die mensen die inburgeringscursussen krijgen hebben namelijk al een achterstand qua inburgering, er is dus niets gelijks aan wat betreft het inburgeringsproces. Discriminatie roepen is volslagen achterlijk in dit verband
Dit voorstel van de minister verdient inderdaad geen schoonheidsprijs. In de geest van de wet kan ik haar nog wel begrijpen, maar naar de letter laat ze wel wat steekjes vallen. Het is natuurlijk een goede zaak dat nieuwkomers verplicht worden de taal leren. Dit geldt ook voor alle allochtonen die hier al wonen - soms al vele tientallen jaren - en niet of nauwelijks de Nederlandse taal machtig zijn.
De achterliggende motieven voor zo'n wettelijke verplichting zijn legio; doorstroming naar werk, inzicht in de hier geldende waarden en normen; bevorderen van integratie etc. En dat zijn allemaal zinnige voorstellen, waar geen redelijk denkend mens bezwaar tegen zal maken.
Het probleem lijkt te zijn, dat je niet een bepaalde groep op deze wijze kunt verplichten iets te doen, terwijl een willekeurig andere groep (maar met vergelijkbare problemen) daarvan gevrijwaard blijft, zoiets heet met een duur woord discriminatie, althans dat vind het meldpunt tegen discriminatie - een in mijn ogen door en door bezoedeld, en gecorrumpeerd links bolwerk van doorgeschoten politieke correctheid.
Mensen die hier geboren zijn met slechts een nationaliteit, de Nederlandse, en die om uiteenlopende redenen nooit hebben geleerd te lezen en schrijven, die behoor je een taalcursus te geven, maar geen inburgeringcursus. Immers zij spreken de taal van het land zonder problemen, hebben vaak ook al zeer lang een baan en participeren als volwaardige Nederlandse burger binnen onze maatschappij.
Behalve het feit deze groep Nederlanders die niet kan schrijven en lezen maar een bijzonder kleine groep vormt (plusminus 1500 personen) - van een doorgaans al wat oudere generatie -, kun je toch niet blijven volhouden dat deze groep op het terrein van inburgering gelijk moet worden geschakeld met hordes analfabetische, en bovendien
niet onze taal sprekende immigranten, nieuwkomers, asielzoekers, vluchtelingen en alle overige etnische groepen van economische gelukszoekers.
Het zegt iets over de ware betrokkenheid van de Nederlandse politiek bij het eigen volk. Decennia lang zijn de autochtone analfabeten aan hun lot overgelaten. Niemand die zich er ooit om heeft bekommerd zich het lot van deze groep Nederlanders aan te trekken. Mensen die met bloed, zweet en tranen, nochtans een stevig steentje hebben bijgedragen aan het luilekkerlandje dat nu voor veel immigranten als een gouden kalf lonkt. In plaats van deze mensen eens extra in het zonnetje te zetten, en als een voorbeeld voor de vele luie, geslachtofferde knuffelallochtonen naar voren te halen, worden deze Nederlanders eventjes met een achteloos gebaar aan de onderkant van de maatschappelijke participatieladder geplaatst.
Moet het meldpunt tegen discriminatie nu niet zelf voor discriminatie worden aangeklaagd?, in die zin namelijk dat zij discrimineert, waneer zij anderen wil verplichten niet te discrimineren.
We leven in een land van hypocrieten die andere hypocrieten op hun hypocrisie wijzen.
het is zoals het is
freedom from want and fear
non-conforming
link