Dat klopt, de bak is nieuw en moet dus helemaal opnieuw ingericht worden. De maanvissen waren in de vorige bak ook al actief, maar inderdaad, ze reageren op een temperatuurswisseling.quote:Op woensdag 11 mei 2005 18:05 schreef idiotforaliving het volgende:
Je hebt je bak ook nog niet zo heel lang ingericht of niet? Maanvissen reageren er in elk geval heel sterk op zeg maar
Ik heb ook een 120 en heb er wel een achterwand in gezet, vond de tegeltjes een beetje uit de toon vallen bij mn visjesTrouwens, @ Dirkh, hoeveel water gaat er in je bak?
Ik las dat ze zelfs tot 30 cm kunnen worden, maar ik weet niet hoe ze dat meten. Als ik de voelsprieten mee zou meten komen ze daar nu wel overheen.quote:Op vrijdag 13 mei 2005 16:48 schreef idiotforaliving het volgende:
Ze zijn vet, worden ze nog groter?
Had ook een keer zo een kreeftje... heel mijn planten collectie naar de knoppenquote:Op vrijdag 13 mei 2005 16:50 schreef Dirkh het volgende:
[..]
Ik las dat ze zelfs tot 30 cm kunnen worden, maar ik weet niet hoe ze dat meten. Als ik de voelsprieten mee zou meten komen ze daar nu wel overheen.
Maar het zijn inderdaad leuke beesten om naar te kijken. Ze zijn altijd wel ergens mee bezig. Als ze niet aan het graven, wassen of klimmen zijn, zijn ze wel aan het schijnvechten. Hoewel dat schijnvechten soms wel eens op echt vechten lijkt.
Ja, alle hobby's kosten geld. Als je kijkt wat je het uiteindelijk per dag kost, valt het wel weer mee.quote:Op zondag 22 mei 2005 21:15 schreef kwib het volgende:
Net de downside van een aquarium ondervonden dankzij Eneco. Mijn energieverbruik is met 20% gestegen. Of ik met mijn uitzendbaantje even een kleine 300 euro op mijn jaarnota wil leggen en komende boekjaar mijn maandtermijn met 25% wil verhogen. In één keer is de complete charme van die bak verdwenen.
Iemand interesse in een bak van 300 liter?
ja het is dom en naief om te verwachten dat zo'n grote bak weinig invloed heeft op mijn energierekening zou hebben maar om die guppen zijn me echt niet zoveel waard zeg![]()
Dat vroeg ik me dus af. Wie heeft er hier enige idee wat een aquarium (geschat) aan energie verbruikt als de kamer waar ie instaat zeg standaard 20 graden is. Ik ben dus naar schatting 15 euro per maand kwijt aan energie voor een bak van 300 liter op 27 graden.quote:Op maandag 23 mei 2005 19:56 schreef Dirkh het volgende:
[..]
Ja, alle hobby's kosten geld. Als je kijkt wat je het uiteindelijk per dag kost, valt het wel weer mee.
Maar ja, je moet het er voor over hebben.
Tja, ik heb geen idee, ik heb 2 aquaria een 240L en een 60L, beide op 25/26 graden. Ik heb het idee dat die aquaria niet zoveel energie trekkken, de computers en de combimagnetron trekken iig veel meer en worden dan ook regelmatig gebruikt. maar goed wij moeten ook maandelijks ¤ 151 betalen, neem aan dat je nog student bent dus dan zal dat minder moeten zijnquote:Op woensdag 25 mei 2005 19:13 schreef kwib het volgende:
Dat vroeg ik me dus af. Wie heeft er hier enige idee wat een aquarium (geschat) aan energie verbruikt als de kamer waar ie instaat zeg standaard 20 graden is. Ik ben dus naar schatting 15 euro per maand kwijt aan energie voor een bak van 300 liter op 27 graden.
Ligt het aan mij of is dat veel?
Persoonlijk geen ervaring met hun, maar wel veel goede berichten over hun gelezen. De prijs is goed en de levering/kwaliteit schijnt ook goed te zijn.quote:Op zondag 29 mei 2005 00:20 schreef merry77 het volgende:
Iemand hier trouwens ervaring met bestellen bij: aquarium-planten.com?
Ik kocht ze altijd in de winkel, maar als je ze online bestelt kan je twee keer zoveel planten krijgen voor hetzelfde geld. Ze verzenden al langer, dus ik neem aan dat het wel goed moet gaan met de planten. Ook al blijven die dan een dag in een zakje zitten.
Als er mensen zijn met ervaringen hoor ik dat graag voordat ik begin volgende week ga bestellen.
quote:Op zondag 29 mei 2005 09:29 schreef DrukVout het volgende:
aquarium-planten.com
Ja ik heb er een keer besteld. En het was gewoon goed. niks op aan te merken. Mijn nieuw aquarium ga ik daar ook mee vol zetten.
ik heb echt geen idee, maar blijkbaar hebben die dan wat anders gevonden op die condensvorming? (een kap die beter aansluit op de bak misschien?) Als die bakken hetzelfde probleem hebben werden ze niet zoveel verkocht zou ik zeggen...quote:Op woensdag 1 juni 2005 12:52 schreef moussy het volgende:
Maar Juwel heeft toch ook geen glasplaat tussen bak en kap? Volgens mij niet 1 meer tegenwoordig.
Heeeejquote:Op vrijdag 13 mei 2005 16:09 schreef Dirkh het volgende:
Zo, mijn kreeftjes zijn weer een beetje gewend geraakt aan de bak en ik ook wat aan hun. Stomme beesten. Maar erg vermakelijk om naar te kijken en ze zijn loeiend brutaal.
Als ik ze een stukje appel geef, dan moeten de die aanpakken, omdat de appel blijft drijven. Vooral het mannetje komt de appel dan gewoon halen.
Ik had vandeweek wat drijfplanten gekocht voor de bak, maar die hebben ze ook te pakken gehad, en de steeltjes opgegeten. Ondankbare hufters.
Maar goed, dit zijn ze. Nu nog namen voor ze verzinnen.
[afbeelding]
[afbeelding]
Het zijn Cherax quadricarinatus (redclaw) kreeften en hun lijf is ongeveer 11 centimeter, zonder scharen.
Toen geloofde ik nog in de adviezen van het tuincentrumquote:Op woensdag 22 juni 2005 20:41 schreef DrukVout het volgende:
Das niet echt vriendelijk nee. En waarom lezen een hoop mensen zich toch niet in kwa dieren die ze in een aquarium stoppen. Je leest toch eerst ook over honden wat het ras is, de kenmerken de eigenschappen...
Een simpele zoekopdracht van google had je binnen 5minuten kunnen uitleggen dat kreeften al je planten slopen, je vissen te pakken neemt en dat je alle gaten dicht moet stoppen anders lopen ze eruit.
Het is onzin om te stellen dat alle kreeften de vissen opeten. Maar goed.quote:Op woensdag 22 juni 2005 20:41 schreef DrukVout het volgende:
Das niet echt vriendelijk nee. En waarom lezen een hoop mensen zich toch niet in kwa dieren die ze in een aquarium stoppen. Je leest toch eerst ook over honden wat het ras is, de kenmerken de eigenschappen...
Een simpele zoekopdracht van google had je binnen 5minuten kunnen uitleggen dat kreeften al je planten slopen, je vissen te pakken neemt en dat je alle gaten dicht moet stoppen anders lopen ze eruit.
Sorry dat ik dit zeg maar mopanihout kan soms wel een jaar afgeven. Ik verkoop die troep niet eens meer.quote:Op woensdag 1 juni 2005 14:23 schreef moussy het volgende:
jawel hoor, kan best gewoon kienhout zijn. Sommige stukken blijven echt heel lang afgeven. Mopanihout geeft veel minder kleur af, is ook een stuk duurder.
Nog een tip als je het org. filter er in laat. Vergeet vooral niet iedere 2 maand de koolstofplaat te vervangen anders wordt het huilen wat betreft algengroei. Juwel filters hebben die koolstofplaten echt nodig anders werken ze een stuk slechter. veel succesquote:Op donderdag 16 juni 2005 12:21 schreef TearSong het volgende:
ja, donkerbruin zand gevonden, nu nog netjes afgezet maar ik denk dat de corydora's als ze er eenmaal inzitten toch alles weer door elkaar gooienPlanten lijken het ook nog steeds goed te doen, dus het is nu afwachten wanneer ik de vissen erin kan doen. Binnenkort maar even de waterwaardes meten, maar ik ga uit van ongeveer 3 weken vanaf het opstarten. En tot die tijd blijven de handdoeken naast het oude aquarium, al lijkt het lekken minder te worden...
mwoah, ik heb ze nooit gebruikt. na een tijdje heb ik zelfs alle juwel sponzen eruit gehaald en het filter gevuld met keramische buisjes. veel minder onderhoud, geen terugkerende kosten, en het werkt nog beter ook. uiteindelijk heb ik toch maar een eheim buitenfilter gekocht, omdat dat je dan geen lelijk filter in je bak hebt.quote:Op vrijdag 29 juli 2005 22:48 schreef KForce het volgende:
[..]
Nog een tip als je het org. filter er in laat. Vergeet vooral niet iedere 2 maand de koolstofplaat te vervangen anders wordt het huilen wat betreft algengroei. Juwel filters hebben die koolstofplaten echt nodig anders werken ze een stuk slechter. veel succes![]()
Een goede site is bijvoorbeeld www.punkyfish.nl of www.aquaforum.nl Het zijn beide fora waar ervaren aquarium mensen rondlopen.quote:Op zondag 14 augustus 2005 19:52 schreef Rakker71 het volgende:
Ik heb onlangs een aquarium aangeschaft als groentje, ik heb op internet al het een en ander gelezen m.b.t. het onderhoud enz. maar steeds lees ik verschillende adviezen. Wie kan mij helpen aan een goede site waar veel informatie te vinden is over deze nieuwe zeer boeiende hobby.
Alvast bedankt,
Groetjuzzz van Rakker71
http://www.aquarium-planten.com/quote:Op dinsdag 16 augustus 2005 01:01 schreef mrkanarie het volgende:
heb vandaag mijn bak helemaal schoon gemaakt. wat een werk mensen! en wat zijn die planten duur ofniet? Ik betaalde voor 2 bosjes valisneria al iets van 12 euro.
Maar ik heb het gelukkig achter de rug, foto's volgen nog!
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |