FOK!forum / Travel / Ervaringen met Lonely Planet Reisgidsen
Razervrijdag 29 oktober 2004 @ 12:28
Ik ga komend jaar op vakantie naar San Francisco, nu wilde ik een goede reisgids hiervoor aanschaffen. Ik had gehoord dat de Lonely Planter reisgidsen goed zijn. Heeft iemand hier ervaring met Lonely Planet reisgidsen? Of misschien tips voor een reisgids van San Francisco?
DutchTrainvrijdag 29 oktober 2004 @ 12:50
De lonely planets zijn natuurlijk erg bekend onder de backpackers. Het ligt er een beetje aan wat voor reiziger je bent; wil je graag van alles weten en je reis goed plannen en de leukste restaurants en café's niet missen dan is de LP onmisbaar. Je komt dan vaak wel op plekken waar je ook mensen met de LP tegenkomt. Dat kan natuurlijk leuk zijn.

Anderzijds gaat er dan wel wat van de charme van het zelf een stad ontdekken verloren, vind ik.
Zelf hou ik het bij grote steden op een klein boekje dat je makkelijk meeneemt en waar een eenvoudig kaartje inzit van de stad en het OV. Van te voren zoek ik dan op wat ik in ieder geval gezien moet / wil hebben en de rest zie ik dan ter plekke wel, afhankelijk van de mensen die ik er ken, het weer enzovoort.

Kijk ook eens bij De Slegte voor wat reisgidsen en koop degene die aan je eigen wensen / eisen voldoet. Soms is dat de Berlitz Pocket van EUR 1,95, soms is dat een Capitool gids van een tientje (oude drukken bij De Slegte) en een andere keer zal een boek van 30 euro beter voor je zijn.
Byte_Mevrijdag 29 oktober 2004 @ 12:53
voor 1 stad heb je echt geen lonely planet nodig
Lucillevrijdag 29 oktober 2004 @ 12:59
Ik gebruik LP gidsen vooral als ik door een land heen ga reizen en niet voor een bezoek aan een stad. Voordeel van de serie is dat elke gids op dezelfde manier is opgezet, dus als je weet hoe de gids een beetje in elkaar zit dat je heel snel kan zoeken. De laatste jaren ligt LP een beetje onder vuur mbt de kwaliteit van de gidsen. Niet elke gids schijnt netjes up-to-date te zijn, maar ik heb zelf tot nu toe nog geen slechte ervaringen gehad. In de gids van Marokko waren bijvoorbeeld de prijzen van hotels vrijwel exact goed, iets dat best lastig is aangezien die prijzen jaarlijks veranderen.
DutchTrainvrijdag 29 oktober 2004 @ 13:00
http://nl.wikipedia.org/wiki/San_Francisco kan natuurlijk ook genoeg zijn, maar je hebt het hier wel over een gebied met 12 miljoen inwoners als je de omliggende - ook interessante steden - meetelt
UIO_AMSvrijdag 29 oktober 2004 @ 13:46
Ze zijn natuurlijk duur vergeleken met de Berlitz Pockets, maar ik vind de LP naast bijzonder goed ook altijd wel leuk als een soort tastbare herinnering aan een reis. Het ligt er dus maar net aan hoe lang je naar een bepaalde bestemming gaat en hoe tastbaar je de reis wilt houden. Van bepaalde steden die ik heb bezocht, heb ik ze dus wel en van andere weer net niet.
ultra_ivovrijdag 29 oktober 2004 @ 15:34
Ik heb verschillende Lonely Planet gidsen gebruikt. Eigenlijk viel me alleen de algemene Oost-Europa gids bar tegen. Voor de rest behoorlijk goed, de Rusladgids heb ik al voor de 3e keer gekocht!. De Balticum gids had ik zelfs wat aan terwijl ik in in Vilnius gewoond heb.

Ivo
#ANONIEMvrijdag 29 oktober 2004 @ 18:21
Hier nog meer info: Reisgidsen.
#ANONIEMvrijdag 29 oktober 2004 @ 18:23
quote:
Op vrijdag 29 oktober 2004 12:59 schreef Lucille het volgende:
Ik gebruik LP gidsen vooral als ik door een land heen ga reizen en niet voor een bezoek aan een stad.
Ik heb de LP van Parijs en Londen en die vond ik eigenlijk best handig.

Vooral de goede kaartjes trouwens, met tips voor restaurantjes en hotels enzo, doe ik eigenlijk nooit iets.
Ginirovervrijdag 29 oktober 2004 @ 19:56
Dit jaar voor de eerste keer een LP meehad op reis (naar Zuid Afrika dan wel) en vergeleken met de Rough Guide (die we ook hadden voor ZA) en de Moonguide (die we in de US en Canada altijd hebben) vond ik 'm eigenlijk toch wat tegenvallen... LP heeft zonder twijfel goei tips voor goedkope accomodatie en eten enz, maar ik vind 'm een beetje beperkt in de algemene info over een stad....
Hikzaterdag 30 oktober 2004 @ 12:50
Ik gebruik 'm al jaren. Afhankelijk van waar ik heenga gebruik ik 'm meer of minder intensief. Ik ben zelf altijd erg geïnteresseerd in de achtergronden van een bepaald(e) land/gebied/stad en wat dat betreft word ik eigenlijk nooit teleurgesteld: de stukken over geschiedenis, politiek etc. zijn vrijwel altijd zeer bruikbaar. Kaarten zijn ook zonder uitzondering zeer goed. En zoals hierboven al staat: met alle ezelsoren, aantekeningen en vlekken zijn het altijd mooie souvenirs!

De enige gisden die ik altijd vind tegenvallen zijn die over een geheel gebied (South America bijvoorbeeld), maar dat komt met name omdat die achtergronden waar ik het eerder over had dan naar mijn smaak te beknopt zijn. Maar das logisch in verband met de dikte natuurlijk.
En nog een open deur: vanzelfsprekend niet blindelings de restaurants en wandelroutes volgen, maar zo nu en dan ook heel lekker op jezelf verdwalen!

Overigens kun je je LP altijd 'terugverdienen' door na afloop je updates, commentaar en aanbevelingen op te sturen. Ik vind het vaak wel leuk om mijn eigen dingen terug te zien in print en heb daarbij al een stuk of 3 'bedank-LP's' in de kast staan!
Calayugazaterdag 30 oktober 2004 @ 13:15
quote:
Op vrijdag 29 oktober 2004 15:34 schreef ultra_ivo het volgende:
Eigenlijk viel me alleen de algemene Oost-Europa gids bar tegen.
mee eens. normaal koop ik ze per land maar afgelopen zomer ging ik door oost europa treinen en omdat ik niet precies wist hoe ik ging reizen, heb ik de oost-europa gids maar gekocht. heel jammer vond ik dat de landen die al een beetje naam hebben als vakantieland(kroatie, tsjechie) redelijk uitgebreid behandeld worden, terwijl landen die juíst interessant zijn(bosnie, albanie) nauwelijks worden behandeld.

prijzen moet je eigenlijk niet op af gaan, ze geven een indicatie maar meestal zijn ze alweer gestegen. wat ik vooral heel goed vind aan LP is de achtergrond info over landen of steden, en getting there and away. scheelt een hoop gedoe als je al kunt lezen wat voor verbindingen een bepaald gebied heeft.
LennyKravitzmaandag 1 november 2004 @ 23:35
LP's zijn erg handig, maar ik gebruikte ze voor Maleisie/Singapore, niet voor Amerika...
twistednervevrijdag 5 november 2004 @ 14:41
Ik ben zelf vorig jaar naar NY geweest, heb toen ook op advies van een kennis van mij een LP aangeschaft, maar ik kan je deze absoluut aanbevelen, samen met mijn reisgenoot hadden we een 4 tal reisgidsen mee, maar na 2 dagen hebben we die andere 3 in de koffers achter gelaten

Ik heb echter alleen de NY editie gehad, verder heb ik geen ervaringen, maar ik was erg tevreden en blij dat ik hem aangeschaft had!
TheHolyOnevrijdag 5 november 2004 @ 19:15
Ik heb de LP van Barcelona, Marokko en Zuid-Afrika, en ik had ze daar niet willen missen. Er staan altijd goede adressen in, en leuke plekjes waar je anders niet snel zal komen. Ik heb er net éen van Dublin gekocht omdat ik daar over 2 weken heen ga, ik denk dat ik hem daar ook weer goed zal benutten!
granuailevrijdag 5 november 2004 @ 21:12
hier heb je een linkje naar misschien wel alle gidsen over SF. kies maar uit

deze gids heb ik gebruikt voor NYC. was ontzettend makkelijk! ze maken lijstjes voor je: de top 10 van parken, winkelstraten, musea, noem het maar op! ontzettend handig! *aanrader!*

een LP is vooral handig als je rond trekt. ik zou een andere (en goedkopere) gids nemen. als je naar een backpackersplace gaat hebben er meerdere een LP en hoef je hem zelf niet te kopen. en je kan natuurlijk ook zo'n gids ter plekke aanschaffen!

oja, mn ervaring met LP: Italie. dat was wel prettig. maar LP is niet makkelijk overal. iedere gids is zo gespecialiseerd in verschillende locaties. (Footprint in midden en zuid amerika) maar cityguides zijn niet de specialiteit van LP....

[ Bericht 14% gewijzigd door granuaile op 05-11-2004 21:20:25 (incl) ]
#ANONIEMvrijdag 5 november 2004 @ 21:14
quote:
Op vrijdag 5 november 2004 21:12 schreef granuaile het volgende:
hier heb je een linkje naar misschien wel alle gidsen over SF. kies maar uit
De Engelstalige dan.
granuailevrijdag 5 november 2004 @ 21:21
quote:
Op vrijdag 5 november 2004 21:14 schreef k_man het volgende:

[..]

De Engelstalige dan.
hehe. Engels ja.
aatje88zaterdag 6 november 2004 @ 03:39
Toen ik vorige week in Vancouver was met mijn British Columbia LP gids, had ik er niet heel veel aan, omdat de algemene info beperkt is, er staan vooral heel veel hotels en restaurants in. Een van de weinige dingen die erin stonden, namelijk over een oud stadsdeel dat zo mooi en gezellig zou zijn, leidde me rechtstreeks East-Hastings (het ergste ghetto van heel Vancouver) in.
Liejannuhzondag 7 november 2004 @ 00:44
Mijn ervaringen zijn heel verschillend. De kaartjes vind ik over het algemeen vrij goed te doen (behalve in Rome, maar daar kwam ik er met 3 kaarten nog niet uit) en wat ik zelf altijd erg prettig vind van de LP is dat er altijd een prijs bijstaat.

Ik heb nu van Mexico City een Deltas gids (geloof ik) en dat is mij echt veel te beknopt. Er staan geen prijzen bij, en ik mis een fatsoenlijke kaart. Maar er is geen LP van Mexico City meer, dus dan houdt het op.

Verder reizen we op dit moment met een 3 jaar oude LP en dat is ook niet handig. Je info is gewoon heel erg gedateerd en dat kun je soms best wel merken. Dingen die niet meer bestaan enzo.

Verder ben ik een tevreden LP gebruiker hoor!
LennyKravitzmaandag 8 november 2004 @ 22:58
quote:
Op zondag 7 november 2004 00:44 schreef Liejannuh het volgende:
Mijn ervaringen zijn heel verschillend. De kaartjes vind ik over het algemeen vrij goed te doen (behalve in Rome, maar daar kwam ik er met 3 kaarten nog niet uit)
...
Haha... de kaartjes uit de LP zijn simpel, maar goed...

Aan de hand van zo'n kaartje heb ik in Kota Baru (een plaats in Maleisië) zelfs een chauffeur de weg in zijn eigen stad gewezen...
TastyMushroomwoensdag 10 november 2004 @ 00:01
Ik zou wel zo'n boek over Nederland willen hebben.
Erg benieuwd wat daar dan in staat!
weerdowoensdag 10 november 2004 @ 00:06
quote:
Op woensdag 10 november 2004 00:01 schreef TastyMushroom het volgende:
Ik zou wel zo'n boek over Nederland willen hebben.
Erg benieuwd wat daar dan in staat!
Waarschijnlijk ben je dan met "the Undutchables" (ook in het Nederlands verkrijgbaar) beter af. In plaats van de (uitgekauwde) touristische info gaat dit boek volledig over de Nederlandse cultuur en zijn eigenaardigheden.

Aanrader!
TastyMushroomwoensdag 10 november 2004 @ 00:20
quote:
Op woensdag 10 november 2004 00:06 schreef weerdo het volgende:

[..]

Waarschijnlijk ben je dan met "the Undutchables" (ook in het Nederlands verkrijgbaar) beter af. In plaats van de (uitgekauwde) touristische info gaat dit boek volledig over de Nederlandse cultuur en zijn eigenaardigheden.

Aanrader!
Die zag ik toevallig vorige week staan en lijkt me inderdaad erg leuk om te lezen! Maar ik doelde eigenlijk meer op welke restaurantjes, cafeetjes en dergelijke ze erin zouden vermelden! (De LP dus)
LennyKravitzwoensdag 10 november 2004 @ 00:33
quote:
Op woensdag 10 november 2004 00:01 schreef TastyMushroom het volgende:
Ik zou wel zo'n boek over Nederland willen hebben.
Erg benieuwd wat daar dan in staat!
In Melaka ontdekten we een café ( http://www.emp.com.my/MelakaNewChinatown/DiscoveryCafe.html ) met reisgidsenbibiliotheek... en toen vonden we een gids over Nederland. Hier een citaat uit mijn reisverslag (zie sig)...:

" Na het eten gaan we naar het nabij gelegen Discovery Café voor een lekker Tiger biertje. Eén fles van 0,66 liter is voor mij toch wel weer genoeg, het zal de warmte wel zijn.
In het Discovery Café heeft men een kleine reisgidsenbibliotheek die zonder veel moeite te raadplegen is. Ondanks dat we een Lonely Planet hebben, kijken we ook in andere reisgidsen over Maleisië naar informatie over toekomstige Maleisische bestemmingen. Peter vindt ook een reisgids over Nederland, tijd om te kijken wat “men” over ons land schrijft. Het is enerzijds lachen, en anderzijds zelfs een beetje triest, als blijkt dat het idee dat men in Nederland nog in klederdracht loopt niet wordt ontkracht. Ook het hoofdstuk Amsterdam neemt een nogal onevenredig groot gedeelte van de gids in, tja, voor het buitenland geldt waarschijnlijk nog steeds dat Amsterdam en Nederland één en hetzelfde zijn. Ook de tegenstellingen in seks-, drugs- en euthanasiebeleid blijven niet onderbelicht, en worden zelfs ietwat overdreven aangestipt. "
marsterretjewoensdag 10 november 2004 @ 09:28
quote:
Op woensdag 10 november 2004 00:20 schreef TastyMushroom het volgende:

[..]

Die zag ik toevallig vorige week staan en lijkt me inderdaad erg leuk om te lezen! Maar ik doelde eigenlijk meer op welke restaurantjes, cafeetjes en dergelijke ze erin zouden vermelden! (De LP dus)
Ik heb hier thuis de LP Ëurope on a shoestring staan (een pil van 10 cm dik!!) en de horece gelegenheden erin zijn meestal de dingen die a. goedkoop b. vegetarisch of c. hip onder jongeren staan. LP krijgt de info natuurlijk ook van gebruikers, dus bij Amsterdam kwam je dan geloof ik uit op : de Bolhoed (vego) Diep en Bep geloof ik (hip) en natuurlijk Melkweg en Paradiso (jongeren).

Meestal kun je dus een aardig eind komen zonder na te denken. En daarmee kom je ook meteen op het nadeel van LP, dat veel reizigers met LP naar deze plekken gaan, omdat ze geen zin/tijd/interesse hebben om zelf een plek te ontdekken. En soms is dat best jammer.

Desalniettemin ben ik zelf ook een trouwe LPér, vooral omdat ze gewoon prima en betrouwbare info hebben, zeker als je buiten de hoofdsteden van landen komt.
#ANONIEMwoensdag 10 november 2004 @ 17:57
quote:
Op woensdag 10 november 2004 00:01 schreef TastyMushroom het volgende:
Ik zou wel zo'n boek over Nederland willen hebben.
Erg benieuwd wat daar dan in staat!
Nou, wat houdt je tegen om die te kopen?
Hikdonderdag 11 november 2004 @ 09:14
quote:
Op woensdag 10 november 2004 17:57 schreef k_man het volgende:

[..]

Nou, wat houdt je tegen om die te kopen?
Wie heeft de Lonely planet guide van Nederland?
mechatronicswoensdag 2 maart 2005 @ 18:58
Ik heb trouwens goede ervaringen met
  • Let's Go reisgidsen, USA made, niet zoals de LP dus, en misschien dus net ff beter, ook een andere betere opzet, ik haat eerlijk gezegd een beetje LP, uitleg volgt.
  • National Geogrpahic

    uitleg wat ik zou bout vind aan die LP
    Het is een beetje van elke stad je móet dit gedaan hebben en je móet dat gedaan hebben.,,...
    ik lees daar wel doorheen, maar een beetje jammer dat als je in de backpackerhostels zit, dat iedereen ongeveer dezelfde route volgt van
    : sochtends de zonsopgang daar zien
    dan daar ontbijten, want dat is geweldig
    dan daar naar dat museum want dat is top
    dan daar lunchen, want dat is hip
    dan daar naar die en die, want dat is leuk
    dan daar avondeten want die pasta daar is de beste ter wereld
    dan daar dat en dat doen
    dan daar zonsondergang zien

    ik weet niet hoor, maar ik vond het niet plezierig lezen
    Ik gebruikte het alleen voor de kaarten, en waar ik voor onder 3 euro goedkoop kon snacken, de rest haalde ik eigenlijk uit het praten met de locals, maar voor sommigen is dat misschien te lastig.

    Let's Go, een wat minder opdringerige gids, maar zeker handig: http://www.letsgo.com/
    National Geographic, een beetje sjiek, ook een redelijk prijzig boekje, maar voor de stad Sydney vond ik het een geweldig boek. Waar de parken zijn, een beetje geschiedenis e.d., zeer intressant en boeiend.
    http://www.nationalgeogra(...)anyon_National_Park/
    en
    http://www.nationalgeographic.com/adventure/0203/guatemala.html

    Het is soms gewoon triest raar om mensen helemaal die LP te zien volgen en eigenlijk niet echt de cultuur opsnuiven door zelf eens te gaan waar ze willen.
    Och...
  • Hikdonderdag 3 maart 2005 @ 10:25
    quote:
    Op woensdag 2 maart 2005 18:58 schreef mechatronics het volgende:
    Het is soms gewoon triest raar om mensen helemaal die LP te zien volgen en eigenlijk niet echt de cultuur opsnuiven door zelf eens te gaan waar ze willen.
    Och...
    Dat ligt aan de mensen, niet aan de gids.

    Overigens vind ik het voordeel van de LP boven heel veel gidsen de vrij goede info die je er in vindt over Politiek en Geschiedenis (dat schreef ik al eerder volgens mij). Voor bepaalde gebieden (bijvoorbeeld Latijns Amerika) zou ik daarom niet snel een Amerikaanse gids als Let's Go kopen. Hun betrokkenheid bij zo'n regio is dan zo groot dat ik daar qua objectiviteit weinig van verwacht...

    Overigens heeft Let's Go voor mij sowieso een beetje het imago van "1st time Eurpe"-Amerikanen- op- Eurrail en National Geographic dat van Amerikaanse-bejaarden-in-safarikleding-op-dure-rondreis... But that's just me!