quote:UTRECHT - FNV Bondgenoten heeft maandagochtend de toegang tot de kantoren van twee pensioenfondsen in Utrecht geblokkeerd. De vakbond eist een gesprek met de directie over de kabinetsplannen voor het prepensioen.
"Niemand kan de gebouwen in", meldde een woordvoerster van de bond. Het gaat om de pensioenfondsen Interpolis Relan en SPF, dat de pensioenen voor de werknemers in het spoor- en streekvervoer beheert.
FNV wil vooral weten wat de pensioenfondsen vinden van het individuele karakter dat het prepensioen krijgt. Ook rept de bond van "slechte overgangsregelingen".
quote:Bonden rekenen op tenminste 100.000 actievoerders
HILVERSUM - De vakbonden rekenen op circa 100.000 actievoerders tijdens hun demonstratie zaterdag 2 oktober in Amsterdam tegen het kabinetsbeleid. "Als het er minder zijn, moeten we tenminste gaan nadenken of we nog wel voldoende steun hebben in Nederlandse samenleving", aldus voorzitter H van der Kolk van FNV Bondgenoten zondag in het televisieprogramma Buitenhof.
Van der Kolk erkende dat de Nederlandse vakbeweging geen lange traditie kent van massale manifestaties, zoals in Duitsland, Frankrijk en Italië. Maar volgens hem blijkt uit ledenraadplegingen en onderzoek dat veel mensen in protest willen komen tegen de wijze waarop het kabinet "het matje onder de sociale zekerheid uittrekt".
Een clubje dat meent bij gebrek aan politiek mandaat de democratische rechtstaat te moeten verlammen. De Waal overspeelt zijn hand en dit gaat helaas ten koste van de werknemers wier vertegenwoordiging hierdoor al vlot buiten de actuele discussie rondom vraag en aanbod van werk en beloning geplaatst wordt.quote:Op maandag 13 september 2004 09:10 schreef Meki het volgende:
[..]
FNV
De regering balken-ellende moordt Nederland uit , met respectloze maatregelen die niet nodig zijn
wat vinden jullie van FNV![]()
Och, dan tellen ze gewoon (weer) het winkelend publiek mee en komen ze wel aan die 100.000.quote:De vakbonden rekenen op circa 100.000 actievoerders tijdens hun demonstratie zaterdag 2 oktober in Amsterdam tegen het kabinetsbeleid. "Als het er minder zijn, moeten we tenminste gaan nadenken of we nog wel voldoende steun hebben in Nederlandse samenleving",
quote:Op maandag 13 september 2004 09:28 schreef Strolie75 het volgende:
[..]
Och, dan tellen ze gewoon (weer) het winkelend publiek mee en komen ze wel aan die 100.000.
Die vorige "Keer het tij"-demonstratie met 25.000 demonstranten was toch ook al 'zo'n grandioos succes'. Ik vind het wel logisch: als je de verwachtingen laag stelt (op bv. 10.000) kan het altijd meevallen. Maar van 25.000 mensen (die en passant tegen Israël, tegen Irak, tegen god-mag-weten-wat) op het Museumplein ligt het kabinet niet wakker. Het is nog geen 1% van de Nederlandse bevolking!quote:Op maandag 13 september 2004 09:28 schreef Strolie75 het volgende:
[..]
Och, dan tellen ze gewoon (weer) het winkelend publiek mee en komen ze wel aan die 100.000.
Wordt lastig lidmaatschapsgeld incasseren dan, zonder bankrekeningquote:Op maandag 13 september 2004 09:55 schreef Strolie75 het volgende:
Mensen als Lodewijk proberen nu uit alle macht meer leden te trekken, zoals met hun plan om illegalen ook lid te laten worden van een vakbond.:
niet optiefenquote:Op maandag 13 september 2004 09:54 schreef indahnesia.com het volgende:
gewoon optyfen bij die kantoren. Wellicht willen die mensen gewoon werken, en kunnen dat nu niet eens.
quote:Op maandag 13 september 2004 10:00 schreef Meki het volgende:
[..]
FNV kan Moordenaar Jan Peter Balken-ellende stoppen![]()
quote:Op maandag 13 september 2004 09:24 schreef sjun het volgende:
Fnuikende Nationale Verlamming?
Verder verwachten ze 100.000 betogers tewrijl iedereen natuurlijk het idee heeft dat het wel weer bij verwachten zal blijven. Er is dus nog helemaal geen sprake van massa demonstraties.quote:Op maandag 13 september 2004 09:19 schreef Strolie75 het volgende:
Poe hé, twee ingangen van kantoren blokkeren. Lekker massaal hoor. En weer volstrekt nutteloos (zoals elke FNV actie).
Maar wat maakt het nou uit hoeveel mensen er komen. Voor mij is het belangrijker dat heel veel mensen die er echt verstand van hebben deze plannen afkeuren. Niet vanuit emotie, maar vanuit hun kennis en kunde.quote:Op maandag 13 september 2004 11:32 schreef ThE_ED het volgende:
[..]
Verder verwachten ze 100.000 betogers tewrijl iedereen natuurlijk het idee heeft dat het wel weer bij verwachten zal blijven. Er is dus nog helemaal geen sprake van massa demonstraties.
Zou MHP misschien een uitdaging vormen?quote:Op maandag 13 september 2004 11:31 schreef SCH het volgende:
[..]
![]()
Het CNV voert net zo goed actie trouwens, heb je daar ook zo'n briljantje voor? Ik gok op chronisch.![]()
Wie dan? Die kortzichtige beroepsdemonstranten, de oppositie die hier een slaatje uit wil slaan maar stiekem blij is dat zij deze noodzakelijke maatregelen niet hoeven door te voeren of egotrippers als de Waal?quote:Op maandag 13 september 2004 11:36 schreef SCH het volgende:
Voor mij is het belangrijker dat heel veel mensen die er echt verstand van hebben deze plannen afkeuren.
Tja, enorm ondemocratisch die vakbonden en demonstratiesquote:Op maandag 13 september 2004 09:16 schreef sjun het volgende:
[..]
Een clubje dat meent bij gebrek aan politiek mandaat de democratische rechtstaat te moeten verlammen.
Het gaat erom dat de FNV of iig TS weer eens doet alsof heel Nederland het met de FNV eens is en zich opmaakt voor massale demonstraties tegen de kabinetsplannen. Terwijl ik denk dat Nederland zich liever blut koopt op de meubelboulevard of bij de Media Markt.quote:Op maandag 13 september 2004 11:36 schreef SCH het volgende:
[..]
Maar wat maakt het nou uit hoeveel mensen er komen. Voor mij is het belangrijker dat heel veel mensen die er echt verstand van hebben deze plannen afkeuren. Niet vanuit emotie, maar vanuit hun kennis en kunde.
Economen, directeuren van pensioenfondsen, bankdirecteuren enz. Ze vinden niet alle maatregelen slecht maar wel de snelheid en veelheid.quote:Op maandag 13 september 2004 11:39 schreef Strolie75 het volgende:
[..]
Wie dan?
Speelt ook heel veel eigen belang mee. Ik zeg niet dat ik alle maatregelen van het kabinet goedkeur. Maar de ingrepen in de sociale zekerheid zijn gewoon noodzakelijk, zeker met de toenemende vergrijzing. En iedereen laten meebetalen aan een regeling als het pre-pensioen die maar een paar mensen ten goede komt is pas a-sociaal. Als we over 2 jaar inderdaad een linkse regering krijgen zal het mij benieuwen hoeveel maatregelen er worden teruggedraaid. Ik gok nul. Oppositie speelt nu mooi weer bij de kortzichtige kiezers maar weet verdomd goed dat deze ingrepen nodig zijn.quote:Op maandag 13 september 2004 11:40 schreef SCH het volgende:
Economen, directeuren van pensioenfondsen, bankdirecteuren enz. Ze vinden niet alle maatregelen slecht maar wel de snelheid en veelheid.
Richtte de FNV zich maar meer naar de arbeider die zij pretendeert te vertegenwoordigen. Een gewone werknemer maakt zich echter niet of nauwelijks druk over vroegpensioen als ze door hun pensioenfonds voorgerekend krijgen wat de financiële gevolgen zijn van een vervroegd pensioen. Op 60-jarige leeftijd pensioeneren betekent 5 jaar minder opbouw van het ouderdomspensioen. Gezien Jan de arbeider geen topsalaris met bonusregelingen heeft, wordt het voor Jan de arbeider eigenlijk nooit mogelijk om een pensioengat van 5 jaar te dichten, Vijf jaar is immers 12,5% van het aantal van 40 jaren waarin het pensioen moest worden opgebouwd, gerekend vanaf het 25e jaar.quote:FNV wil vooral weten wat de pensioenfondsen vinden van het individuele karakter dat het prepensioen krijgt. Ook rept de bond van "slechte overgangsregelingen".
Wel als zij werkwilligen verhinderen aan het werk te gaan. Verder doet de FNV actie waarschijnlijk vanwege de geringe opkomst nauwelijks schade. Het wordt zo langzamerhand eens tijd dat de FNV zich afvraagt wat haar nu precies legitimeert tot het aantrekken van de wel erg grote broek waarop Lodewijk de Waal zich laat voorstaan.quote:Op maandag 13 september 2004 11:39 schreef Posdnous het volgende:
[..]
Tja, enorm ondemocratisch die vakbonden en demonstraties
Daar zit wat in.quote:Op maandag 13 september 2004 11:53 schreef sjun het volgende:
[..]
Wel als zij werkwilligen verhinderen aan het werk te gaan. Verder doet de FNV actie waarschijnlijk vanwege de geringe opkomst nauwelijks schade. Het wordt zo langzamerhand eens tijd dat de FNV zich afvraagt wat haar nu precies legitimeert tot het aantrekken van de wel erg grote broek waarop Lodewijk de Waal zich laat voorstaan.
Nouw , daar kunnen wij best wel eens over gaan nadenkenquote:Op maandag 13 september 2004 11:39 schreef Posdnous het volgende:
[..]
Tja, enorm ondemocratisch die vakbonden en demonstraties
Neehquote:Op maandag 13 september 2004 10:43 schreef UnderWorld_ het volgende:
Ga jij ook demonstreren Meki?
Waarom niet? Je juicht het protesteren van de vakbonden toe, en je gaat op 2 oktober - Amsterdam niet demonstreren?quote:Op maandag 13 september 2004 12:20 schreef Meki het volgende:
[..]
Neeh
![]()
ik ben nog te jongquote:Op maandag 13 september 2004 12:42 schreef UnderWorld_ het volgende:
[..]
Waarom niet? Je juicht het toe van de vakbonden, en je gaat op 2 oktober - Amsterdam niet demonstreren?
quote:Op maandag 13 september 2004 12:44 schreef Meki het volgende:
[..]
ik ben nog te jong
![]()
Je gaat dus demonstreren?quote:Op maandag 13 september 2004 12:49 schreef Zebraman het volgende:
Je kunt je natuurlijk ook afvragen of de afname van actiebereidheid ook daadwerkelijk synchroon loopt aan een mindere noodzaak tot actie. Er is nu ook minder een cultuur van (harde) actie voeren. Van de andere kant kun je denken dat zoalng deze cultuur heerst het wel los zal lopen.
Zelf ben ik meer een man van daden, ik spring gauw ergens tussen.
Zo te zien aan de reacties en bepaalde icons hier zijn we weer dichtbij die 'goude oude tijden' van pakweg 60 jaar geleden.quote:Op maandag 13 september 2004 11:44 schreef Posdnous het volgende:
Waar zijn de tijden gebleven dat demonstraties en een eigen mening verboden waren en je gewoon moest luisteren naar de grote leiders?
![]()
Volgens mij is het anders, het poldermodel zorgt ervoor dat de vakbonden haar macht niet meer gebruikt (grote stakingen, etc), met het gevolg dat mensen het verleren. De regering hoeft zich nu niks meer van de vakbonden aan te trekken omdat ze geen macht meer hebben.quote:Op maandag 13 september 2004 13:00 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Da's nou de reden dat zoveel andere landen zo gecharmeerd waren van het poldermodel, het haalt de onrust weg en het antagonisme tussen overheid, werknemers en werkgevers.
De resultaten van dat poldermodel zien we nu…halfbakken compromissen en moeilijke besluiten heeft men jarenlang voor zich uitgeschoven. Zo geweldig wat het dus niet.quote:Op maandag 13 september 2004 13:00 schreef Tijger_m het volgende:
Da's nou de reden dat zoveel andere landen zo gecharmeerd waren van het poldermodel, het haalt de onrust weg en het antagonisme tussen overheid, werknemers en werkgevers.
Ik ben dan voor vrijwilligerswerk al actief in de stad.quote:Op maandag 13 september 2004 12:55 schreef UnderWorld_ het volgende:
[..]
Je gaat dus demonstreren?
En wat zijn jouw oplossingen dan, want een compromis wordt het altijd namelijk.quote:Op maandag 13 september 2004 13:05 schreef Strolie75 het volgende:
De resultaten van dat poldermodel zien we nu…halfbakken compromissen en moeilijke besluiten heeft men jarenlang voor zich uitgeschoven. Zo geweldig wat het dus niet.
dan hebben ze nu tenminste wat te verdienen, nietwaar?quote:Op maandag 13 september 2004 14:20 schreef PJORourke het volgende:
Volgens mij spelen ze allemaal een rollenspel. Die vakbondslui zijn allemaal zo rekkelijk en wendbaar als ze in het kabinet komen, al hun idealen gaan meteen overboord.
Een beetje zoals ministers die het Euro-parlement of internationale organisaties ingaan.quote:Op maandag 13 september 2004 14:20 schreef PJORourke het volgende:
Volgens mij spelen ze allemaal een rollenspel. Die vakbondslui zijn allemaal zo rekkelijk en wendbaar als ze in het kabinet komen, al hun idealen gaan meteen overboord.
Ja, exorbitante zelfverrijking is kennelijk alleen erg als je zelf niet in de positie bent om mee te doen.quote:Op maandag 13 september 2004 14:26 schreef Harry_Sack het volgende:
dan hebben ze nu tenminste wat te verdienen, nietwaar?
Voel eens aan je voorhoofd.. exorbitante zelfverrijking is synoniem met dit kabinet..quote:Op maandag 13 september 2004 14:49 schreef PJORourke het volgende:
[..]
Ja, exorbitante zelfverrijking is kennelijk alleen erg als je zelf niet in de positie bent om mee te doen.
Zou ik niet zo in z'n algemeenheid kunnen zeggen. Ik denk niet dat Neelie Kroes nu anders over de vrije markt denkt, om maar eens iemand te noemen.quote:Op maandag 13 september 2004 14:29 schreef Posdnous het volgende:
Een beetje zoals ministers die het Euro-parlement of internationale organisaties ingaan.
Hoe dan? Ze verdienen gewoon hun ministerssalarisje. Kok vind ik veel kwalijker.quote:Op maandag 13 september 2004 14:50 schreef Harry_Sack het volgende:
Voel eens aan je voorhoofd.. exorbitante zelfverrijking is synoniem met dit kabinet..![]()
Die is door links toch heilig verklaard?quote:Op maandag 13 september 2004 14:51 schreef PJORourke het volgende:
[..]
Hoe dan? Ze verdienen gewoon hun ministerssalarisje. Kok vind ik veel kwalijker.
Zal tijd worden dat die psychotische megalomaan eens flink door het ijs zakt. Zijn persoonlijke kruistocht heeft nu wel lang genoeg geduurt. Het FNV overschat zijn gewicht in sociaal maatschappelijke kwesties op groteske wijze. Het kabinet maakt het beleid en niet De Waal en zijn 40 rovers. Stelletje malloten.quote:Op maandag 13 september 2004 14:11 schreef PJORourke het volgende:
Lodewijkje gaat lekker op zijn smoel...de vakbond is voor conservatieve ouwe zakken met een versleten jaren zeventig gedachtegoed. Voor jongeren doen ze niks, die willen ze alleen om voor alles te dokken. Tieft op met dat prepensioen.
Voorstel: meeting voor linkse users.quote:Op maandag 13 september 2004 17:19 schreef NightH4wk het volgende:
Kunnen wel een meet houden en hippies gaan spotten.
Ze willen atm gewoon nog ff patsen omdat het over een tijd niet meer kan.quote:Op maandag 13 september 2004 17:25 schreef PJORourke het volgende:
Ik dacht ooit dat het de vakbonden om de werkgelegenheid ging. Kennelijk was dat wat te naief. Het zijn gewoon een stelletje babyboomers bij elkaar, onder het motto ikke, ikke en de volgende generatie kan stikken.
Dat ze niet het gros van de beroepsbevolking vertegenwoordigt, maakt ze nog niet nutteloos. Qua machtsfactor zijn ze dan natuurlijk wel minder belangrijk. En je ziet dat het kabinet ook minder van de vakbonden aantrekken.quote:Op maandag 13 september 2004 09:55 schreef Strolie75 het volgende:
Bij Lodewijkje staat maar een ding voorop: zijn Ego.
Vakbonden hebben in Nederland hun langste tijd gehad. Merendeel van de werknemers is niet eens aangesloten en degene die wel lid zijn, zijn allemaal 40+. Het is dus de vertegenwoordiging van een select groepje werknemers en zeker niet de mening van het gros van de werknemers.
Kunnen we niet de schade verhalen op die vakbonden? I mean, ik wil die demonstraties niet maar wij zitten wel met de gebakken bananen.quote:Op maandag 13 september 2004 17:42 schreef CherrymoonTraxx het volgende:
Nutteloze actie. Dat ze gewoon aan het werk gaan, dan is gunstiger voor de economie.
FNV probeert de democratie te verlammen door steeds hun eigen willetje er door proberen te drukken. Een beetje zielig, zeker omdat de immer onbeschofte en populistische De Waal weet hoe hij het klapvee moet bespelen.
Ik wou dat dat kon, vrees er voor dat het helaas niet kan.quote:Op maandag 13 september 2004 17:44 schreef NightH4wk het volgende:
[..]
Kunnen we niet de schade verhalen op die vakbonden? I mean, ik wil die demonstraties niet maar wij zitten wel met de gebakken bananen.
Nee, integendeel, ze maken gebruik van democratische beginselen zoals vrijheid om te staken en te demonstreren.quote:Op maandag 13 september 2004 17:42 schreef CherrymoonTraxx het volgende:
FNV probeert de democratie te verlammen
FNV maakt misbruik van de democratische beginselen. Met wat oneliners klapvee achter zich aan laten huppelen, mensen die het vooral zien als een dagje niet werken en de mensen die wel willen werken of zich willen verplaatsen belemmeren. Dat vind ik niet erg democratisch.quote:Op maandag 13 september 2004 17:50 schreef Sidekick het volgende:
[..]
Nee, integendeel, ze maken gebruik van democratische beginselen zoals vrijheid om te staken en te demonstreren.
Het zou zeer fascistisch en dictatoriaal zijn om kritiek op de overheid te verbieden.
Waar, maar het gaat me te ver om derden te weerhouden van hun werk; zoals in de OP stond:quote:Op maandag 13 september 2004 17:50 schreef Sidekick het volgende:
[..]
Nee, integendeel, ze maken gebruik van democratische beginselen zoals vrijheid om te staken en te demonstreren.
Het zou zeer fascistisch en dictatoriaal zijn om kritiek op de overheid te verbieden.
De eventuele schade daarvan zou wat mij betreft best op ze verhaald mogen worden.quote:FNV Bondgenoten heeft maandagochtend de toegang tot de kantoren van twee pensioenfondsen in Utrecht geblokkeerd.
Nou, doe je best joh. Tsjongejonge, ga je ergens druk om maken.quote:Op maandag 13 september 2004 17:53 schreef ExtraWaskracht het volgende:
De eventuele schade daarvan zou wat mij betreft best op ze verhaald mogen worden.
Beetje subjectieve mening, vind je niet?quote:Op maandag 13 september 2004 17:52 schreef CherrymoonTraxx het volgende:
[..]
FNV maakt misbruik van de democratische beginselen. Met wat oneliners klapvee achter zich aan laten huppelen, mensen die het vooral zien als een dagje niet werken en de mensen die wel willen werken of zich willen verplaatsen belemmeren. Dat vind ik niet erg democratisch.
Idd, vakbonden moeten niet ook al gaan bepalen hoe mensen hun geld moeten uitgeven.quote:Op maandag 13 september 2004 20:50 schreef hace_x het volgende:
Een vakbond moet demonstreren voor goede ARBEIDSvoorwaarden, niet voor goede pensioensvoorwaarden. Laat mensen lekker zelf weten hoe ze hun pensioen regelen.
Bestaan er objectieve meningen dan?quote:Op maandag 13 september 2004 18:52 schreef Posdnous het volgende:
[..]
Beetje subjectieve mening, vind je niet?
Was dat nu een pleonasme of een homoniem?quote:Op maandag 13 september 2004 18:52 schreef Posdnous het volgende:
[..]
Beetje subjectieve mening, vind je niet?
Laat ik het zo zeggen: nogal erg ongefundeerd.quote:Op maandag 13 september 2004 21:01 schreef CherrymoonTraxx het volgende:
[..]
Bestaan er objectieve meningen dan?
Ik vind het nogal typisch dat de vakbonden zich ook druk maken om regelingen waar vooral inactieven gebruik van maken en waarvan de actieven, werknemers dus, de premie van moeten betalen. Je zou zeggen dat een vakbond de belangen behartigt van werknemers en die hebben baat bij lage premies/belastingen en dat de vakbond een gemeenschappelijk belang heeft om oneigenlijk gebruik van regelingen te ontmoedigen.quote:Op maandag 13 september 2004 17:25 schreef PJORourke het volgende:
Ik dacht ooit dat het de vakbonden om de werkgelegenheid ging. Kennelijk was dat wat te naief. Het zijn gewoon een stelletje babyboomers bij elkaar, onder het motto ikke, ikke en de volgende generatie kan stikken.
En niet te vergeten Wim Kok, Marcel van Dam, Paul Witteman,...quote:Op maandag 13 september 2004 14:50 schreef Harry_Sack het volgende:
[..]
Voel eens aan je voorhoofd.. exorbitante zelfverrijking is synoniem met dit kabinet..![]()
Met Doekle Terpstra noem je iemand op die ik even wat serieuzer neem als zijn FNV-collega Lodewijk de Waal. Ik begrijo niet zo goed dat men Doekle Terpstra niet naar voren schuift als actie en overlegcoördinator? Die lijkt mij meer voor rede en minder voor ego vatbaar gezien zijn doorgaans meer genuanceerde bijdragen aan conflictoplossing dan zijn collega's van het FNV.quote:Op maandag 13 september 2004 14:15 schreef SCH het volgende:
Ik vind het trouwens nogal dom van de vakbonden om zo hoog van de toren te blazen over de opkomst. Ik denk dat het middel van demonstratie niet meer zo werkt, wellicht. Maar dat zegt niks over de weerstand en het verzet tegen deze maatregelen.
Ik voel meer voor een wat intelligentere benadering. Het is niet zo moeiljk om aan te tonen dat deze plannen echt foutief zullen uitpakken. Daar zou meer werk van gemaakt kunnen worden.
Aan de andere kant: ik kan me voorstellen dat Doekle Terpstra daar zo langzamerhand ook geen zin meer in heeft. Die is zo lang redeiljk gebleven, is zo lang meegegaan met het kabinet en De Geus...
quote:Op maandag 13 september 2004 20:50 schreef hace_x het volgende:
Een vakbond moet demonstreren voor goede ARBEIDSvoorwaarden, niet voor goede pensioensvoorwaarden. Laat mensen lekker zelf weten hoe ze hun pensioen regelen.
67 jaar? Zelf beslissen wanneer je met pensioen gaat? Hebben we het over hetzelfde landquote:Op maandag 13 september 2004 23:13 schreef Meki het volgende:
De mensen hebben hier in Nederland al Tientallen jaren gewerkt , ze hebben hun Pensioen bijgespraard - en ze mogen niet eens met PENSIOEN ze MOETEN werken tot 67 jaar
Mensen die al Tientallen jaren werken hebben hun recht op een pensioen en het is aan hun de wil wanneer ze aan de PENSIOEN Kunnen beginnen![]()
Jah Nederlandquote:Op maandag 13 september 2004 23:16 schreef PJORourke het volgende:
[..]
67 jaar? Zelf beslissen wanneer je met pensioen gaat? Hebben we het over hetzelfde land![]()
Waar staan die ook alweer in dit plaatje?quote:Op maandag 13 september 2004 22:29 schreef sjun het volgende:
[..]
En niet te vergeten Wim Kok, Marcel van Dam, Paul Witteman,...![]()
Pensioen is een integraal onderdeel van je arbeidsvoorwaarden, hoe een bedrijf dat invult is binnen grenzen vrij regelbaar dus mischien moet jij toch je kennis op dat gebied eens opvijzelen.quote:Op maandag 13 september 2004 20:50 schreef hace_x het volgende:
Een vakbond moet demonstreren voor goede ARBEIDSvoorwaarden, niet voor goede pensioensvoorwaarden. Laat mensen lekker zelf weten hoe ze hun pensioen regelen.
De link tussen FNV's Wim Kok, PvdA's ex-kroonprins en VARA!-coryfee Marcel Van Dam en zijn mede Huize Avondrood-programmamaker Paul Witteman is natuurlijk vlot gelegd als het om kapitalistische zelfverrijkers gaat. Bovengenoemde heren doen het aardig in het schnabbelcirquit.quote:Op maandag 13 september 2004 23:20 schreef Harry_Sack het volgende:
[..]
Waar staan die ook alweer in dit plaatje?
Ik mis het natuurlijke verloop een beetje eigenlijk. Waar staat Paul Witteman tussen de vakbonden en dit kabinet?quote:Op dinsdag 14 september 2004 01:20 schreef sjun het volgende:
[..]
De link tussen FNV's Wim Kok, PvdA's ex-kroonprins en VARA!-coryfee Marcel Van Dam en zijn mede Huize Avondrood-programmamaker Paul Witteman is natuurlijk vlot gelegd als het om kapitalistische zelfverrijkers gaat. Bovengenoemde heren doen het aardig in het schnabbelcirquit.
Leid me de weg, oh, Grote.quote:Op maandag 13 september 2004 18:50 schreef SCH het volgende:
[..]
Nou, doe je best joh. Tsjongejonge, ga je ergens druk om maken.
De pensioenfondsen hadden geen moeite met de blokkade. Ze zijn namelijk ook tegen de kabinetsplannen.quote:Op dinsdag 14 september 2004 10:31 schreef ExtraWaskracht het volgende:
[..]
Leid me de weg, oh, Grote.![]()
Dat wist ik op het moment van posten niet. Maar ach, zo verwonderlijk is het niet, iedereen wil op zijn product/dienst een belastingkorting hebben.quote:Op dinsdag 14 september 2004 10:39 schreef SCH het volgende:
[..]
De pensioenfondsen hadden geen moeite met de blokkade. Ze zijn namelijk ook tegen de kabinetsplannen.
Exact, informeer je dan even wat beter voordat je zulke onzin post.quote:Op dinsdag 14 september 2004 10:41 schreef ExtraWaskracht het volgende:
[..]
Dat wist ik op het moment van posten niet.
Had ik moeten doen, maar dat lukt niet altijd he?! Trouwens, vanwaar dat verontwaardigde toontje?quote:Op dinsdag 14 september 2004 10:42 schreef SCH het volgende:
[..]
Exact, informeer je dan even wat beter voordat je zulke onzin post.
Met dat toontje ben ik geborenquote:Op dinsdag 14 september 2004 10:49 schreef ExtraWaskracht het volgende:
[..]
Had ik moeten doen, maar dat lukt niet altijd he?! Trouwens, vanwaar dat verontwaardigde toontje?
Het was geenszins mijn bedoeling de discussie af te leiden van de inhoud. Ik wilde slechts aanstippen dat bepaalde manieren van actievoeren, waar derden onbehoorlijk door geraakt zouden worden, wat mij betreft niet zou moeten mogen. Naar nu blijkt vonden de pensioenfondsen het helemaal niet erg, sterker nog, ze steunde de actie en zijn dus geen "derde die onbehoorlijk geraakt zijn".quote:Op dinsdag 14 september 2004 11:17 schreef SCH het volgende:
[..]
Met dat toontje ben ik geboren
Oh ik heb zo'n hekel aan dat makkelijjke geroep bij acties zonder dat er goed gekeken wordt waarom mensen actie voeren. Actie voeren is een recht en dat daar wat overlast bij wordt veroorzaakt, is daaraan inherent. En het zorgt ervoor dat de aandacht van de inhoud wordt afgeleid, dat stoort me.
Benieuwd of iemand het lef heeft om aan Woutertje “laten we meer moskeeën bouwen” Bos te vragen of de PvdA de maatregelen van het huidige kabinet zal terugdraaien als zij de grootste partij worden. Lijkt me wel lekker om hem met zijn mond vol tanden te zien staan.quote:Op dinsdag 14 september 2004 12:24 schreef Sniper het volgende:
Wellicht omdat megalomaan De Waal de bui al ziet hangen (een geringe opkomst) heeft hij zich verzekerd van de diensten van zijn ideologische inspirator Wouter 'Kontje' Bos. Die het heel logisch vindt dat je als politieke partij in een democratisch bestel je "gelijk" desnoods op straat haalt. Goed om te weten als Bos en de zijnen straks de scepter zwaaien.
Vergeet je niet af en toe naar adem te happen? met je beroepsdemonstranten die werkloos zijn en ook nog eens volgens linkse principes culturele antropologie over jouw rug studerenquote:Op dinsdag 14 september 2004 12:52 schreef Strolie75 het volgende:
Keer Het Tij, lachwekkende samenwerking van zwaar gesubsidieerde beroepsdemonstranten die tegen alles demonstreren zolang de woorden “kabinet”, “Israel” of “Irak” maar in de slogan voorkomen.Ik snap sowieso niet waar die zich druk om maken, dat werkloos links tuig zit al sinds hun studie culturele antropologie op kosten van de samenleving in een pre-pensioen regeling.
Ach het is nog niet zo lang geleden dat Marcel van Dam via zijjn latere Zakkenvullerkatalisator , de Vara , liet verkonden dat het nu tijd was voor Burgelijke ongehoorzaamheid.quote:Op dinsdag 14 september 2004 12:24 schreef Sniper het volgende:
Wellicht omdat megalomaan De Waal de bui al ziet hangen (een geringe opkomst) heeft hij zich verzekerd van de diensten van zijn ideologische inspirator Wouter 'Kontje' Bos. Die het heel logisch vindt dat je als politieke partij in een democratisch bestel je "gelijk" desnoods op straat haalt. Goed om te weten als Bos en de zijnen straks de scepter zwaaien.
Want?quote:Op maandag 13 september 2004 21:34 schreef Posdnous het volgende:
[..]
Laat ik het zo zeggen: nogal erg ongefundeerd.
quote:Op dinsdag 14 september 2004 14:34 schreef CherrymoonTraxx het volgende:
[..]
Want?
Omdat dit werkelijk nergens op slaat. Tenzij jij een fantastisch inzicht kan geven in de geest van 'de staker'.quote:FNV maakt misbruik van de democratische beginselen. Met wat oneliners klapvee achter zich aan laten huppelen, mensen die het vooral zien als een dagje niet werken en de mensen die wel willen werken of zich willen verplaatsen belemmeren. Dat vind ik niet erg democratisch.
Het slaat wel degelijk ergens op. Bij die demonstratie zie je dat klapvee nooit verder komen dan wat onelinertjes die worden voorgekauwd door Lodewijk de Waal of Jan Maorijnissen.quote:Op dinsdag 14 september 2004 14:37 schreef Posdnous het volgende:
[..]
[..]
Omdat dit werkelijk nergens op slaat. Tenzij jij een fantastisch inzicht kan geven in de geest van 'de staker'.
Ik zal me daar dan vast niet thuis voelen. Niet gesubsidieerd. Geen tuigje. Geen studie culturele antroplogie. Wel docent. De generatie opleidend die over tien jaar (een del van) het geld moet verdienen. Niet werkloos. Hmm...thuisblijvers: kortzichtige crypto-kapitalisten die door hun "eigen noeste arbeid" maar tegelijkertijd over de ruggen van anderen hun felbegeerde Mini Cooper S works cabrio bij elkaar gesprokkeld hebben.quote:Op dinsdag 14 september 2004 12:52 schreef Strolie75 het volgende:
Keer Het Tij, lachwekkende samenwerking van zwaar gesubsidieerde beroepsdemonstranten die tegen alles demonstreren zolang de woorden “kabinet”, “Israel” of “Irak” maar in de slogan voorkomen.Ik snap sowieso niet waar die zich druk om maken, dat werkloos links tuig zit al sinds hun studie culturele antropologie op kosten van de samenleving in een pre-pensioen regeling.
Zo wordt telkens weer de "misbruik van de democratie" kaart gespeeld als gedrag onwelgevallig. Je btn duidelijk tegen democratie, je ziet het liefst een democratisch gekozen elite bepalen of kritisch geluid toegestaan is. Jij wilt blijkbaar democratie bevorderen door vrijheid in te perken.quote:Op maandag 13 september 2004 17:52 schreef CherrymoonTraxx het volgende:
FNV maakt misbruik van de democratische beginselen. Met wat oneliners klapvee achter zich aan laten huppelen, mensen die het vooral zien als een dagje niet werken en de mensen die wel willen werken of zich willen verplaatsen belemmeren. Dat vind ik niet erg democratisch.
Dan levert het vast mogelijke stemmen op. Sneu voor Jan en Femke als de beperkte links electorale vijver weer door de PvdA wordt leeggevist.quote:Op dinsdag 14 september 2004 12:46 schreef Harry_Sack het volgende:
huillies![]()
Het is de eerste keer dat de Partij van de Arbeid meedoet aan platform Keer Het Tij...
idd..quote:Op dinsdag 14 september 2004 12:52 schreef Strolie75 het volgende:
Keer Het Tij, lachwekkende samenwerking van zwaar gesubsidieerde beroepsdemonstranten die tegen alles demonstreren zolang de woorden “kabinet”, “Israel” of “Irak” maar in de slogan voorkomen.Ik snap sowieso niet waar die zich druk om maken, dat werkloos links tuig zit al sinds hun studie culturele antropologie op kosten van de samenleving in een pre-pensioen regeling.
Dat we dat pikken he?quote:Op dinsdag 14 september 2004 17:15 schreef sjun het volgende:
[..]
Dan levert het vast mogelijke stemmen op. Sneu voor Jan en Femke als de beperkte links electorale vijver weer door de PvdA wordt leeggevist.
Loop jij mee? Of is dat te laag voor de elite van GL?quote:Op dinsdag 14 september 2004 20:40 schreef SCH het volgende:
Loopt er nog een Fok-groepje mee?
Vandaag staat er in de Volkskrant een interview met Wouter Bos (ook te vinden op de website, na in te loggen). Klein stukje hieruit:quote:Op dinsdag 14 september 2004 12:43 schreef Strolie75 het volgende:
[..]
Benieuwd of iemand het lef heeft om aan Woutertje “laten we meer moskeeën bouwen” Bos te vragen of de PvdA de maatregelen van het huidige kabinet zal terugdraaien als zij de grootste partij worden. Lijkt me wel lekker om hem met zijn mond vol tanden te zien staan.
Zoals gewoonlijk zijn de linkse partijen weer lekker opportunistisch bezig door mee te bleren, maar ondertussen hebben ze het wel (weer) voor elkaar dat andere partijen noodzakelijke maar impopulaire maatregelen nemen.![]()
![]()
Niets terugdraaien dus!quote:U protesteert tegen de sociale hervormingen. Gaat de PvdA alle bezuinigingen terugdraaien als ze over drie jaar in de regering komt?
'Tegen die tijd moeten we stap voor stap bekijken wat we kunnen herstellen. Zeker is dat we niet alles kunnen herstellen wat dit kabinet kapotmaakt. Dat kost zulke bakken met geld dat je niets overhoudt voor nieuwe dingen. Als je de grootste bezuinigingsoperatie van de Nederlandse geschiedenis wilt terugdraaien, betekent dat dat je voor de grootste uitgavenexpeditie in de Nederlandse geschiedenis tekent. Dat lijkt me geen prudent financieel beleid, dat je van de PvdA mag verwachten.
Inderdaad, de PvdA is blij dat deze hervormingen nu worden genomen. Dan kunnen zij -met de moeilijke keuzes achter de rug- de goede economische tijden invullen.quote:Op woensdag 15 september 2004 08:41 schreef RubberenRobbie het volgende:
[..]
Niets terugdraaien dus!
Als de PvdA gewoon meedenkt met vervelende doch noodzakelijke maatregelen om het uitgavenpatroon zo op de rails te krijgen dat we niet jaarlijks x% aan rente en aflossing kwijt zijn dan kan het maar zo gebeuren dat deze partij nieuwe electorale bronnen aanboort. Vanuit die positie kan met oog voor realiseerbaarheid voor de lange termijn zeker door middel van alternatieve voorstellen worden meegedacht en meegedaan aan het op leefbare koers houden van de nederlandse samwenleving.quote:Op woensdag 15 september 2004 12:15 schreef UnderWorld_ het volgende:
[..]
Inderdaad, de PvdA is blij dat deze hervormingen nu worden genomen. Dan kunnen zij -met de moeilijke keuzes achter de rug- de goede economische tijden invullen.
Wat weet hij er weer mooi omheen te (kont)draaien.quote:Op woensdag 15 september 2004 08:41 schreef RubberenRobbie het volgende:
Vandaag staat er in de Volkskrant een interview met Wouter Bos (ook te vinden op de website, na in te loggen). Klein stukje hieruit:
[..]
Niets terugdraaien dus!
Knap van hem dat hij zaken zo weet te verwoorden dan hij vertrouwen van zijn achterban blijft winnen.quote:Op woensdag 15 september 2004 12:54 schreef Strolie75 het volgende:
[..]
Wat weet hij er weer mooi omheen te (kont)draaien.
Dat zegt meer iets over de intelligentie van die achterban.quote:Op woensdag 15 september 2004 12:57 schreef sjun het volgende:
Knap van hem dat hij zaken zo weet te verwoorden dan hij vertrouwen van zijn achterban blijft winnen.
quote:Op woensdag 15 september 2004 12:58 schreef Strolie75 het volgende:
[..]
Dat zegt meer iets over de intelligentie van die achterban.
Lijkt me niet dat zoiets in het landsbelang is. Ten eerste zal je massale demonstraties krijgen en ligt de economie een tijd op zijn gat, mensen pikken dat niet. Ten tweede zal het socialisme een enorme impuls krijgen.quote:Op woensdag 15 september 2004 13:55 schreef PJORourke het volgende:
Een verbod op vakbonden is weinig democratisch. Ik ben daar dan ook tegen, maar het zou best wel eens in landsbelang kunnen zijn.
Je zou best gelijk kunnen hebben. Aan de andere kant ben je er met een keer flink doorbijten van af.quote:Op woensdag 15 september 2004 13:59 schreef ExtraWaskracht het volgende:
Lijkt me niet dat zoiets in het landsbelang is. Ten eerste zal je massale demonstraties krijgen en ligt de economie een tijd op zijn gat, mensen pikken dat niet. Ten tweede zal het socialisme een enorme impuls krijgen.
Ik blijf een voorstander van de vrijheid van meningsuiting. Dus ook voor vakbonden die hun positie nog wel eens zouden kunnen misbruiken vanuit politiek belang van de hen sympathieke partij. Als een vakbond overageert of overvraagt zet zij zichzelf buitenspel. Laat maar op hoe het de FNV onder Lodewijk de Waal tot op heden vergaan is.quote:Op woensdag 15 september 2004 14:03 schreef PJORourke het volgende:
[..]
Je zou best gelijk kunnen hebben. Aan de andere kant ben je er met een keer flink doorbijten van af.
Ik ben daar dan ook geen voorstander van. Het is meer een soort wensdenken van: "wat zou het mooi zijn zonder die lui".quote:Op woensdag 15 september 2004 14:09 schreef sjun het volgende:
Ik blijf een voorstander van de vrijheid van meningsuiting. Dus ook voor vakbonden die hun positie nog wel eens zouden kunnen misbruiken vanuit politiek belang van de hen sympathieke partij. Als een vakbond overageert of overvraagt zet zij zichzelf buitenspel. Laat maar op hoe het de FNV onder Lodewijk de Waal tot op heden vergaan is.
Je hebt helemaal gelijk.quote:Op woensdag 15 september 2004 14:17 schreef ExtraWaskracht het volgende:
De vrijheid van vereniging lijkt me naast de vrijheid van meningsuiting, waarover sjun spreekt, ook zeer belangrijk.
FNV zelf neemt het er anders niet zo nauw mee.quote:Op woensdag 15 september 2004 14:17 schreef ExtraWaskracht het volgende:
De vrijheid van vereniging lijkt me naast de vrijheid van meningsuiting, waarover sjun spreekt, ook zeer belangrijk.
quote:FNV Bondgenoten blokkeert VNO-NCW
***************************************
DEN HAAG Leden van FNV Bondgenoten
hebben de toegang geblokkeerd van de
werkgeversorganisatie VNO-NCW in Den
Haag.De actievoerders protesteren met
de actie tegen de verslechteringen in
sociale voorzieningen en prepensioen.
De FNV-vakbond zegt VNO-NCW voor de
actie te hebben uitgekozen omdat deze
organisatie heeft meegewerkt aan "alle
ellende".De actievoerders laten niemand
tot het hoofdkantoor toe.Hoe lang de
blokkade duurt,is niet bekend.
De vakbeweging organiseert momenteel
tal van acties tegen de voor werknemers
minder gunstige regelingen voor de vut,
het prepensioen,de WAO en WW.
Een beetje pepernevel, mest of chloor doet wonderen als je erlangs wilt en de lokale overheid om haar moverende redenen geen gebruik maakt van haar mandaat tot bewaren van de orde in de openbare ruimte.quote:Op donderdag 16 september 2004 08:17 schreef Strolie75 het volgende:
[..]
FNV zelf neemt het er anders niet zo nauw mee.
[..]
Dat niveauquote:De plaatselijke afdeling van de FNV in het Brabantse Boxtel gaat komend weekend een protestdag houden tegen het kabintsbeleid. De vakbond heeft hiervoor de kermisattractie 'de kop van Jut' ingehuurd en was van plan om het hoofd van Balkenende als kop van Jut te gebruiken.
Maar de burgemeester (toevallig ook een CDA'er) heeft het verboden, want als mensen tegen een foto gaan slaan is het ook een uiting van aggressie.quote:De plaatselijke afdeling van de FNV in het Brabantse Boxtel gaat komend weekend een protestdag houden tegen het kabintsbeleid. De vakbond heeft hiervoor de kermisattractie 'de kop van Jut' ingehuurd en was van plan om het hoofd van Balkenende als kop van Jut te gebruiken.
Zonder verzet...jammer...quote:Politie maakt eind aan FNV-blokkade
***************************************
DEN HAAG De Haagse politie heeft een
einde gemaakt aan een blokkadeactie bij
de werkgeversorganisatie VNO-NCW.Zestig
leden van FNV Bondgenoten werden zonder
verzet bij de hoofdingang weggehaald.
Ze zjin er dus voor jan joker gaan zitten en de gangbare werkzaamheden konden weer gewoon aanvangen. Wat heeft de FNV nu bereikt met deze actie?quote:Op donderdag 16 september 2004 11:02 schreef Strolie75 het volgende:
[..]
Zonder verzet...jammer...
o.a. zetelwinst voor de SP ?quote:Op donderdag 16 september 2004 11:14 schreef sjun het volgende:
[..]
Ze zjin er dus voor jan joker gaan zitten en de gangbare werkzaamheden konden weer gewoon aanvangen. Wat heeft de FNV nu bereikt met deze actie?
- Er zijn wat kosten gemaakt door het FNV, het belaagde VNO-NCW en niet te vergeten het lokale gezag.
- Activisten hebben hun uitje gehad.
- Werkende mensen is weer wat ergernis bezorgd.
- Gezien wat maatschappelijke kosten gemaakt zijn om de FNV-ers te verwijderen moeten er nog wat rekeningen voor gemaakte onkosten aan voorrijkosten en uurloon van dienders worden verstuurd naar de verwijderde actievoerders. Tenslotte gaat het hier om aandacht voor hun persoonlijke subjectieve probleembeleving en dat hoeft niet voor rekening van de maatschappij te komen.
We kunnen weer over tot de orde van de dag...
Geert Wilders vist in dezelfde vijver dus dat zit er niet in Harryquote:Op donderdag 16 september 2004 11:18 schreef Harry_Sack het volgende:
[..]
o.a. zetelwinst voor de SP ?![]()
Geert Wilders staat die sindskort ook achter de vakbonden ??quote:Op donderdag 16 september 2004 11:23 schreef sjun het volgende:
[..]
Geert Wilders vist in dezelfde vijver dus dat zit er niet in Harry
Hij zal een gemediacratiseerd verslag doen van het geheel voor de sociaaldemocratische omroep VARA!quote:Op dinsdag 14 september 2004 06:37 schreef Harry_Sack het volgende:
[..]
Ik mis het natuurlijke verloop een beetje eigenlijk. Waar staat Paul Witteman tussen de vakbonden en dit kabinet?
Hij staat achter de mensen die met maatschappelijke problemen worden geconfronteerd waarover jarenlang een taboe op benoeming heerste. De strijd van de vakbonden is niet hun strijd omdat juist deze mensen toch nooit toekomen aan het vroegpensioen (zoals ik al eerder in deze draad probeerde te verhelderen voor de wat meer oplettende lezer).quote:Op donderdag 16 september 2004 11:33 schreef Harry_Sack het volgende:
[..]
Geert Wilders staat die sindskort ook achter de vakbonden ??
Dat wordt lastig als ik ineens voor je sta.. maar goed, ik dien een klacht in en wacht de reakties van de heren mods af.quote:Op donderdag 16 september 2004 11:58 schreef SCH het volgende:
[..]
Ik heb geen enkele behoefte je te ontmoeten.
Massale opkomst ook. Gelukkig zijn ze van het terrein afgeknuppeld door de politie zodat iedereen gewoon aan het werk kon.quote:Op donderdag 16 september 2004 12:13 schreef Strolie75 het volgende:
[afbeelding]
Die slogan ook...werkelijk geen idee waar ze het over hebben.
wat een panoptische gedachtequote:Op donderdag 16 september 2004 11:40 schreef sjun het volgende:
[..]
Hij zal een gemediacratiseerd verslag doen van het geheel voor de sociaaldemocratische omroep VARA!
Net zoals Kok, dan een paar jaar de politiek in, en dan een topbaan bij ING en leuk mee doen met de graai cultuur.quote:Op maandag 13 september 2004 09:51 schreef Spideyman het volgende:
Lodewijk![]()
wil hij zich wel opwerpen als de nieuwe jezus die staat voor de hulpbehoeftigen. *zucht*
In socialisme hangt alles met alles samen om uiteindelijk uit te komen in die ene waarheid, dat ene evangelie van de sterke leider die gevolgd moet worden (ongeacht de vorm van het socialisme zie je overal een hang naar een sterke leider... neem bijvoorbeeld de SP)quote:Op donderdag 16 september 2004 17:06 schreef Harry_Sack het volgende:
[..]
wat een panoptische gedachte
Met als voordeel dat de SP als een ballon leegloopt mocht Marinissen iets overkomen.quote:Op donderdag 16 september 2004 17:39 schreef sjun het volgende:
In socialisme hangt alles met alles samen om uiteindelijk uit te komen in die ene waarheid, dat ene evangelie van de sterke leider die gevolgd moet worden (ongeacht de vorm van het socialisme zie je overal een hang naar een sterke leider... neem bijvoorbeeld de SP)
Dat had Hayek in 1944 ook aardig door, lekker makkelijk: The road to serfdom in cartoonsquote:Op donderdag 16 september 2004 17:39 schreef sjun het volgende:
[..]
In socialisme hangt alles met alles samen om uiteindelijk uit te komen in die ene waarheid, dat ene evangelie van de sterke leider die gevolgd moet worden (ongeacht de vorm van het socialisme zie je overal een hang naar een sterke leider... neem bijvoorbeeld de SP)
Waarom wil dat dan toch niet bij het CDA lukken, ik bedoel Balkenende komt in het nieuws omdat hij een ontstoken voet heeft. De man zit thuis en laat zijn algemene zaakjes over aan de vice-premier.quote:Op donderdag 16 september 2004 17:39 schreef sjun het volgende:
[..]
In socialisme hangt alles met alles samen om uiteindelijk uit te komen in die ene waarheid, dat ene evangelie van de sterke leider die gevolgd moet worden (ongeacht de vorm van het socialisme zie je overal een hang naar een sterke leider... neem bijvoorbeeld de SP)
quote:Amidst the turbulence and disorder of faction, a certain spirit of system is apt to mix itself with that public spirit which is founded upon the love of humanity, upon a real fellow-feeling with the inconveniencies and distresses to which some of our fellow-citizens may be exposed. This spirit of system commonly takes the direction of that more gentle public spirit; always animates it, and often inflames it even to the madness of fanaticism. The leaders of the discontented party seldom fail to hold out some plausible plan of reformation which, they pretend, will not only remove the inconveniencies and relieve the distresses immediately complained of, but will prevent, in all time coming, any return of the like inconveniencies and distresses. They often propose, upon this account, to new-model the constitution, and to alter, in some of its most essential parts, that system of government under which the subjects of a great empire have enjoyed, perhaps, peace, security, and even glory, during the course of several centuries together. The great body of the party are commonly intoxicated with the imaginary beauty of this ideal system, of which they have no experience, but which has been represented to them in all the most dazzling colours in which the eloquence of their leaders could paint it. Those leaders themselves, though they originally may have meant nothing but their own aggrandisement, become many of them in time the dupes of their own sophistry, and are as eager for this great reformation as the weakest and foolishest of theirfollowers. Even though the leaders should have preserved their own heads, as indeed they commonly do, free from this fanaticism, yet they dare not always disappoint the expectation of their followers; but are often obliged, though contrary to their principle and their conscience, to act as if they were under the common delusion. The violence of the party, refusing all palliatives, all temperaments, all reasonable accommodations, by requiring too much frequently obtains nothing; and those inconveniencies and distresses which, with a little moderation, might in a great measure have been removed and relieved, are left altogether without the hope of a remedy.
De man heeft het niet nodig voor zijn ego om zichzelf onmisbaar te maken en biedt cvoldoende ruimte voor zelfredzame mensen om zich heen. Verder verspreidt de man geen socialistisch heilsevangelie.quote:Op donderdag 16 september 2004 17:51 schreef Harry_Sack het volgende:
[..]
Waarom wil dat dan toch niet bij het CDA lukken, ik bedoel Balkenende komt in het nieuws omdat hij een ontstoken voet heeft. De man zit thuis en laat zijn algemene zaakjes over aan de vice-premier.
Mooi verwoordt. Alleen jammer dat het wensen van een een sterke leider geenszins een slechte eigenschap is. Uiteraard wordt maar al te graag verwezen naar enkele zwarte -immer als socialistisch bestempelde- vlekken in de wereldgeschiedenis. Echter, gebrek aan leiding levert situaties als bij de LPF op. Of anderszins een strijd om "wie de grootste heeft". Dat is de aard van het mensje. Kapitalisme, Boedhisme, Liberalisme , ze kennen allemaal hun eigen leiders..Greenspan, de Dalai Lama, zeg het maar...quote:Op donderdag 16 september 2004 17:39 schreef sjun het volgende:
In socialisme hangt alles met alles samen om uiteindelijk uit te komen in die ene waarheid, dat ene evangelie van de sterke leider die gevolgd moet worden (ongeacht de vorm van het socialisme zie je overal een hang naar een sterke leider... neem bijvoorbeeld de SP)
In Zwitserland zien we zo'n horrorscenario niet... Het lijkt mij daarom beter bevordering van de rede dan een sterke leider te wensen.quote:Op vrijdag 17 september 2004 00:29 schreef Tup het volgende:
[..]
Mooi verwoordt. Alleen jammer dat het wensen van een een sterke leider geenszins een slechte eigenschap is. Uiteraard wordt maar al te graag verwezen naar enkele zwarte -immer als socialistisch bestempelde- vlekken in de wereldgeschiedenis. Echter, gebrek aan leiding levert situaties als bij de LPF op. Of anderszins een strijd om "wie de grootste heeft". Dat is de aard van het mensje. Kapitalisme, Boedhisme, Liberalisme , ze kennen allemaal hun eigen leiders..Greenspan, de Dalai Lama, zeg het maar...
Het is maar de vraag wat je onder een horrorscenario verstaat maar ik zie Zwitserland in geen geval als voorbeeld voor hoe we hier met mensen om moeten gaan.quote:Op vrijdag 17 september 2004 03:56 schreef sjun het volgende:
[..]
In Zwitserland zien we zo'n horrorscenario niet... Het lijkt mij daarom beter bevordering van de rede dan een sterke leider te wensen.
Noem je nu één land als overtuigende reden waarom leiders iha. niet wenselijk zijn?quote:Op vrijdag 17 september 2004 03:56 schreef sjun het volgende:
In Zwitserland zien we zo'n horrorscenario niet...
oow jahquote:Op maandag 20 september 2004 09:28 schreef NightH4wk het volgende:
Ik wens de ME veel mepplezier toe. [afbeelding]
quote:Rotterdam plat door vakbondsacties
Uitgegeven: 20 september 2004 07:18
ROTTERDAM - Het centrum van Rotterdam gaat maandag vanaf halverwege de ochtend plat door acties van de gezamenlijke vakbonden tegen het kabinetsbeleid. Het openbaar vervoer, gemeenteambtenaren en havenpersoneel gaan staken en de binnenring van de Maasstad wordt afgesloten voor verkeer.
In de middag organiseren de vakcentrales FNV, CNV en MHP een demonstratie op de Coolsingel voor het stadhuis van Rotterdam. Zij verwachten daar van 13.00 tot 15.00 uur minimaal 20.000 mensen op de been te brengen om actie te voeren tegen de ingrepen van het kabinet in de sociale zekerheid en de gezondheidszorg.
Behalve rond Rotterdam zullen ook de trams en bussen in Den Haag tussen 09.00 en 16.00 uur niet rijden. Verder leggen havenwerkers niet alleen de haven van Rotterdam plat maar ook die van Hoek van Holland en Zeeland. Daarnaast zullen veel leraren in het voortgezet en hoger onderwijs in Rotterdam, Den Haag en Leiden niet voor de klas verschijnen.
Werknemers van meer dan honderd bedrijven en medewerkers van de brandweer, musea in Rotterdam en het Erasmus Medisch Centrum hebben toegezegd dat zij mee gaan demonstreren. Verder staken werknemers bij enkele bouwbedrijven.
Bron
Mjah, wat een idiotie, protesteren tegen een kabinetsbeleid wat werknemers in hun portemonnee raakt, da's nog nooit voorgekomen tenslotte.quote:Op maandag 20 september 2004 10:58 schreef ZZtopSpeed het volgende:
Het lijkt erop dat de vakbonden zich steeds meer als politieke partij gaan profileren ipv hetgeen ze voor zijn opggerciht.
Tegen die lonen kunnen wij ook met 10% minder niet op concurreren dus da's dom geblaat, gemiddelde productie mederwerker in de Oekraine heeft nog geen 100 euro per maand en daar is in dat land van te leven, in Nederland niet.quote:Nederland is een land van zeikers.. het is ook nooit goed. Als we in 1 ding goed zijn geworden is het wel schoppen tegen de zittende macht, ookal is die door het volk zelf gekozen. Met onze lonen concurreren we onzelf gewoon de markt uit. Productie wordt verplaatst naar Polen, India, Oekraïne en China. Daarna volgen ook hogere beroepen, enkel en alleen vanwege de loonkosten in Nederland.
Wat doe jij dan hier en waarom ben jij niet bezig met jouw advies? Kop houden en werken.quote:We moeten ons een beseffen hoe goed we het hier wel niet hebben, onze kop houden en aan het werk gaan.
jij zeikt nu toch ook?quote:Op maandag 20 september 2004 10:58 schreef ZZtopSpeed het volgende:
Het lijkt erop dat de vakbonden zich steeds meer als politieke partij gaan profileren ipv hetgeen ze voor zijn opggerciht.
Nederland is een land van zeikers.. het is ook nooit goed. Als we in 1 ding goed zijn geworden is het wel schoppen tegen de zittende macht, ookal is die door het volk zelf gekozen. Met onze lonen concurreren we onzelf gewoon de markt uit. Productie wordt verplaatst naar Polen, India, Oekraïne en China. Daarna volgen ook hogere beroepen, enkel en alleen vanwege de loonkosten in Nederland.
We moeten ons een beseffen hoe goed we het hier wel niet hebben, onze kop houden en aan het werk gaan.
Oh lekker is dat, ik wilde juist weer eens een beetje actief werk gaan zoeken. Op de fietsch dan maar...quote:Op maandag 20 september 2004 11:53 schreef Mutant01 het volgende:
Yeey, kan nu niet naar de UNI door de demonstratie....alles ligt plat.
De vakbonden zijn opgericht om de belangen van de werknemers te behartigen, hetgeen ze nu ook doen (denk aan arbeidsvoorwaarden als bijv. het pre-pensioen) Dat de zittende macht door het volk gekozen is valt in dit geval te betwijfelen, twee van de grootste verliezers van afeglopen verkiezingen zitten nu keurig weer in de regering. Het loonpeil van de "lage-lonenlanden" kun je hier in NL niet realiseren, onze goede concurrentiepositie moeten we ontlenen aan de kwaliteit die we kunnen bieden. Gezien de bezuinigingen (alweer) in het onderwijs gaan we inleveren op dit waardevolle aspect van onze economie. In landen om ons heen worden alle zeilen bijgezet om de economie weer op gang te helpen, hier worden alle zeilen bijgezet om dat vervloekte begrotingstekort onder de 3 % te houden, hierbij de menselijkheid én de economie uit het oog verliezend. Het feit dat we het hier goed hebben, de scociale zekerheid die is opgebouwd heb je te danken aan de linkse invloeden in de politiek. De huidige centrumrechtse regering breekt alle opgebouwde voordelen van het leven in Nederland af. Dan is het erop wachten dat mensen (waaronder vooral de intellectuele elite) inderdaad naar het buitenland vluchten vanwege het gebrek aan sociale voorzieningen en dergelijke.quote:Op maandag 20 september 2004 10:58 schreef ZZtopSpeed het volgende:
Het lijkt erop dat de vakbonden zich steeds meer als politieke partij gaan profileren ipv hetgeen ze voor zijn opggerciht.
Nederland is een land van zeikers.. het is ook nooit goed. Als we in 1 ding goed zijn geworden is het wel schoppen tegen de zittende macht, ookal is die door het volk zelf gekozen. Met onze lonen concurreren we onzelf gewoon de markt uit. Productie wordt verplaatst naar Polen, India, Oekraïne en China. Daarna volgen ook hogere beroepen, enkel en alleen vanwege de loonkosten in Nederland.
We moeten ons een beseffen hoe goed we het hier wel niet hebben, onze kop houden en aan het werk gaan.
Ik heb vakantie, dus het mag.quote:Op maandag 20 september 2004 11:42 schreef Tijger_m het volgende:
Wat doe jij dan hier en waarom ben jij niet bezig met jouw advies? Kop houden en werken.
Ja, logisch. Tis Carrie die dat uitbraakt! Maar goed, de boompjes zijn ook vol met mensen vanaf de willemsbrug.quote:Op maandag 20 september 2004 12:49 schreef Chewie het volgende:
Het valt me op dat de opkomst goed te noemen is, zag net vanuit het raam op het werk een stoet aankomen van de Erasmusbrug en zo te zien gaan ze makkelijk over de 20000 heen (de eersten waren al bij het Robecohuis en einde was nog niet te zien op de Erasmusbrug). Er werd alleen net wel (ongeveer 12:15) omgeroepen door Carrie voor het Stadhuis dat er al 35000 demonstranten op de Coolsingel stonden maar dat was bijhoorlijk overdreven, rond die tijd stonden er nog geen 10.000 mensen gok ik.
Vakantie? verwennerij, dat hebben ze niet in Polen of de Oekraine dus gauw aan het werk en mond houdenquote:Op maandag 20 september 2004 12:42 schreef ZZtopSpeed het volgende:
Ik heb vakantie, dus het mag.
Dat hangt af van het uitgangspunt, dat er bezuinigd moet worden is duidelijk maar er zijn meerdere manieren waarop dat kan, Balkenende lijkt te kiezen voor een confrontationele koers en daar zijn deze acties een uitvloeisel van.quote:Maar goed, ik natuurlijk zijn de vakbonden er om de werknemersbelangen te vertegenwoordigenHet is echter wel zo dat we in een dermate lastige situatie zitten, waarin we niet zomaar in kunnen gaan op de eisen van de vakbonden. Ik ben het wel eens dat het kabinet een dialoog moet blijven houden met de bonden.
Niet alleen de bonden, 80% van de Nederlanders ziet dat zo, PC prive is een bijzaak in het grote geheel, wat heel duidelijk wordt is dat de Nederlanders dit beleid niet goed vinden.quote:Verder spelen de bonden erg makkelijk in op het "schop Balkende II" klimaat in Nederland. Ik vind dat zij meer naar de lange termijn moeten kijken. Reaties als "werknemertje pesten" bij het afschaffen van de PC-privé regeling, zijn in mijn ogen echt triest. Die regeling heeft zijn doel al lang bereikt en is terecht afgeschaft.
quote:Wij moeten nu maatregelen nemen die niet leuk zijn, maar wel noodzakelijk zijn. Willen we ons zorgstelsel en pensioenen in de toekomst nog kunnen betalen, dan moet er nu worden ingegrepen. De vergrijzing hadden we natuurlijk al lang moeten zien aankomen, maar nu pas wordt er iets aan gedaan.
Wat een onzin, als er ergens juist totaal niet geageerd wordt tegen de zittende macht is het wel in Nederland.quote:Op maandag 20 september 2004 10:58 schreef ZZtopSpeed het volgende:
Nederland is een land van zeikers.. het is ook nooit goed. Als we in 1 ding goed zijn geworden is het wel schoppen tegen de zittende macht, ookal is die door het volk zelf gekozen.
Hoorde die heks (pooier van heroinehoertjes) net zingenquote:Op maandag 20 september 2004 12:57 schreef Disciple_of_Guinness het volgende:
[..]
Ja, logisch. Tis Carrie die dat uitbraakt! Maar goed, de boompjes zijn ook vol met mensen vanaf de willemsbrug.
Ja, de kroegen in het stadhuispleingebied waren al heel erg blij met deze extra "evenement". Ken er een paar die extra hebben ingeslagen.quote:Op maandag 20 september 2004 12:58 schreef ThE_ED het volgende:
Op de TV zag ik mensen staan babbelen, biertje erbij, lijkt meer een dagje uit...
Moesten ze vaker doen dus :pquote:Op maandag 20 september 2004 13:00 schreef Disciple_of_Guinness het volgende:
[..]
Ja, de kroegen in het stadhuispleingebied waren al heel erg blij met deze extra "evenement". Ken er een paar die extra hebben ingeslagen.
Ageren is wel iets anders dan zeiken en Nederlanders zeiken inderdaad wel erg veel maar dat doen ze voornamelijk tegen de verkeerde mensen.quote:Op maandag 20 september 2004 13:00 schreef Posdnous het volgende:
[..]
Wat een onzin, als er ergens juist totaal niet geageerd wordt tegen de zittende macht is het wel in Nederland.
In ben net terug uit Polen, en ja, ik heb Poolse en Slowaakse vakantiegangers gezien.quote:Op maandag 20 september 2004 12:57 schreef Tijger_m het volgende:
Vakantie? verwennerij, dat hebben ze niet in Polen of de Oekraine dus gauw aan het werk en mond houden![]()
Als je niets anders kunt doen dan de bekende anti-kabinet geluiden napraten, zonder zelf enige blijk van kritisch denken of beargumenteren te geven dan hoef ik je niet serieus te nemen. Maar goed, voor deze keer:quote:Op maandag 20 september 2004 12:13 schreef DivineJester het volgende:
[..]
De vakbonden zijn opgericht om de belangen van de werknemers te behartigen, hetgeen ze nu ook doen (denk aan arbeidsvoorwaarden als bijv. het pre-pensioen) Dat de zittende macht door het volk gekozen is valt in dit geval te betwijfelen, twee van de grootste verliezers van afeglopen verkiezingen zitten nu keurig weer in de regering. Het loonpeil van de "lage-lonenlanden" kun je hier in NL niet realiseren, onze goede concurrentiepositie moeten we ontlenen aan de kwaliteit die we kunnen bieden. Gezien de bezuinigingen (alweer) in het onderwijs gaan we inleveren op dit waardevolle aspect van onze economie. In landen om ons heen worden alle zeilen bijgezet om de economie weer op gang te helpen, hier worden alle zeilen bijgezet om dat vervloekte begrotingstekort onder de 3 % te houden, hierbij de menselijkheid én de economie uit het oog verliezend. Het feit dat we het hier goed hebben, de scociale zekerheid die is opgebouwd heb je te danken aan de linkse invloeden in de politiek. De huidige centrumrechtse regering breekt alle opgebouwde voordelen van het leven in Nederland af. Dan is het erop wachten dat mensen (waaronder vooral de intellectuele elite) inderdaad naar het buitenland vluchten vanwege het gebrek aan sociale voorzieningen en dergelijke.
En mensen die ziek thuiszitten. Hoewel ik er niet echt meer last van heb sinds ze allen op de Coolsingel zijn beland.quote:Op maandag 20 september 2004 13:22 schreef Chewie het volgende:
-knip-
Maar het zou wel wat zachter mogen, er zijn ook nog mensen die zorgen dat de economie draaiende blijft![]()
![]()
"De stemming was uitgelaten" las ik ergens. Leuk zo'n dagje vrij op kosten van je werkgeve, de nederlandse economie, je medeburger r en het stakingsfonds.quote:Op maandag 20 september 2004 12:58 schreef ThE_ED het volgende:
Op de TV zag ik mensen staan babbelen, biertje erbij, lijkt meer een dagje uit...
Een triest resultaat van de paarse eenpartijstaat waarin nagenoeg elke kritiek weggewoven, weggepolderd en via een mediacratisch offensief weggeïndoctrineerd werd.quote:Op maandag 20 september 2004 13:00 schreef Posdnous het volgende:
[..]
Wat een onzin, als er ergens juist totaal niet geageerd wordt tegen de zittende macht is het wel in Nederland.
ach.. dan wordt er een keer niet schoongemaaktquote:Op maandag 20 september 2004 11:53 schreef Mutant01 het volgende:
Yeey, kan nu niet naar de UNI door de demonstratie....alles ligt plat.
Wordt leuk later als ik jou moet veroordelenquote:Op maandag 20 september 2004 13:43 schreef Koos Voos het volgende:
[..]
ach.. dan wordt er een keer niet schoongemaakt![]()
Gaarne een bronvermelding met wat achterliggend onderzoek voor de drieste uitspraak dat 80 procent van de nederlanders jouw mening is toegedaan in deze kwestie.quote:Op maandag 20 september 2004 12:57 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Vakantie? verwennerij, dat hebben ze niet in Polen of de Oekraine dus gauw aan het werk en mond houden![]()
[..]
Dat hangt af van het uitgangspunt, dat er bezuinigd moet worden is duidelijk maar er zijn meerdere manieren waarop dat kan, Balkenende lijkt te kiezen voor een confrontationele koers en daar zijn deze acties een uitvloeisel van.
[..]
Niet alleen de bonden, 80% van de Nederlanders ziet dat zo, PC prive is een bijzaak in het grote geheel, wat heel duidelijk wordt is dat de Nederlanders dit beleid niet goed vinden.
[..]
Het is niet verwonderlijk dat een vakbond meent zich over de rug van een kabinet en tot overlast van een deel van de werkende natie te moeten profileren. Beroepscritici als Lodewijk de Waal en consorten zijn slechts van de achterkant van hun eigen gelijk overtuigd. Alle andere informatie kan (in ruil voor wat contributie, een toelage en/of socialiserende activiteiten) via een grote bek ter zelfprofilering altijd worden betwijfeld.quote:Wat rest is de vraag welke maatregelen daarvoor nodig zijn, de vakbonden zijn duidelijk niet overtuigd van de validiteit van de maatregelen zoals de overheid die voorstelt.
lekker handig voor een voorzitter van een bond.quote:Op maandag 20 september 2004 13:52 schreef Koos Voos het volgende:
ROTTERDAM - Ongeveer 30.000 demonstranten voeren maandag actie op de Coolsingel in Rotterdam tegen het kabinetsbeleid. Dat hebben politieagenten bij de demonstratie gezegd. Volgens FNV-voorzitter L. de Waal zijn er meer dan 60.000 mensen op de been, maar hij is ' slecht in rekenen' aldus zijn woordvoerder.
60.000 is inderdaad onzin, dan zou ik hier op mijn werk de demonstranten moeten kunnen zien zit zover zit ik niet van het stadhuis af (hoek Coolsingel, blaak). Sinds het hier een beetje regent zie je ook steeds meer groepjes afdruipen.quote:Op maandag 20 september 2004 13:52 schreef Koos Voos het volgende:
[afbeelding]
[afbeelding]
ROTTERDAM - Ongeveer 30.000 demonstranten voeren maandag actie op de Coolsingel in Rotterdam tegen het kabinetsbeleid. Dat hebben politieagenten bij de demonstratie gezegd. Volgens FNV-voorzitter L. de Waal zijn er meer dan 60.000 mensen op de been, maar hij is ' slecht in rekenen' aldus zijn woordvoerder.
Het in standhouden van een goede pensioensregeling in Nederland zorgt ervoor dat oudere mensen ook na hun pensioen nog geld uit kunnen geven aan zaken die net even iets verder gaan dan het levensonderhoud en op die manier ook hun steentje bijdrage aan de omzet in NL. Het is waar dat er het een en ander moet veranderen, maar argumenten als "in mijn tijd is dat er toch niet meer" getuigen niet alleen van een egoistische instelling, maar hiermee creeer je een self-fulfilling prophecy, laten we de boel maar afbreken, dat gaat toch wel gebeuren.quote:Op maandag 20 september 2004 13:15 schreef drexciya het volgende:
[Werknemers belangen]
Pre-pensioen, wat heb ik daar als "jonge" werknemer aan? Tegen de tijd dat ik daarvoor in aanmerking zou kunnen komen is dat er sowieso al niet meer. Waarom zou ik er nu dan aan bij willen dragen? Er moet wat dat aangaat een verandering in het stelsel komen, dus geen omslagstelsel meer, maar een opzet waarin die onzekerheid wordt uitgebannen ten aanzien van de toekomst.
Theoretisch ga je een uitzendcontract voor een bepaalde tijd aan. Is dat voor meerdere jaren, dan teken je met je volle verstand. Zijn het tijdelijke contracten, dan heb je na drie contracten recht op een vaste betrekking, dit is wel iets waar je zelf voor op moet komen natuurlijk.quote:Wat speelt er wel, waar iets mee gedaan zou moeten worden?
- Uitzend en detacheringstoestanden. Het is algemeen bekend dat veel mensen werkzaam zijn via een uitzendbureau of detacheringsbedrijf (is alleen een iets nettere naam). Maar sommige bedrijven hebben een en dezelfde persoon jaren in dienst via zo'n constructie, hoe is dat mogelijk? Zowel werknemer als werkgever worden er, mijns inziens, beter van wanneer je iemand rechtstreeks in dienst neemt of desnoods m.b.v. payrolling.
- Ontslagrecht. Het is merkwaardig dat mensen moedwillig kunnen vluchten in de ziektewet en allerlei andere fratsen uit mogen halen zonder er uit te kunnen worden geschopt aan de ene kant en aan de andere kant, dat je geen vergoeding krijgt voor juridische kosten wanneer je een ontslag aanvecht.
De ambtenarenscahlen zijn ondermeer van toepassing in het onderwijs waar je niet zomaar een vermeerdering van je productiviteit kunt neerzetten om een hoger salaris af te dwingen, en zo zijn er legio sectoren waarin dat moeilijk of niet aantoonbaar is. Verder dient de jaarlijkse loonsverhoging tevens als inflatiecorrectie. De kennis en vaardigheden van oudere werknemers zorgen voor een netwerk binnen bedrijven dat moeilijk te meten valt. Hebben ze dan geen nut meer? Verder is een hoog loon beter voor de overheid, namelijk meer belasting, meer geld om uit te geven aan BTW, etc.quote:[lage lonen land]
Natuurlijk horen wij een kennis/diensten economie te zijn, maar er is niks mis mee wanneer dat ook uit de mensen zelf komt. Zomaar een loonsverhoging krijgen is stompzinnig (a la de ambtenaren loonschalen), er moet wel wat tegenover staan. Wat ik mis is de inspanning van de werknemer zelf om zich beter inzetbaar te maken op de arbeidsmarkt. Als je er zelf niets aan doet, dan is het je eigen schuld wanneer je niet erg ver komt. Daar zal een vakbond ook niets aan kunnen veranderen.
Nu zal demotie wel een heel vies woord zijn, maar laten we eerlijk zijn, zijn oudere werknemers wel zo produktief? Ze krijgen een relatief hoog salaris, maar maken ze dat waar? In de huidige situatie krijg je daardoor geen oudere werkloze meer aan het werk.
Dat de zorg aan reorganisatie toe is zal niemand ontkennen, zeker niet het personeel op de arbeidsvloer. Op het onderwijs is echter de afgelopen jaren alleen maar bezuinigd, en het geld daarvoor wordt bij de universiteiten en de studenten weggetrokken. Mogelijkheden om in de avonduren opleidingen op niveau te volgen zijn er nauwelijks, studenten moeten gigantisch veel werken om aan de vaste lasten te voldoen en zitten dan vaak nog met een studieschuld opgescheept die hun uitgave patroon na de opleiding negatief beinvloedt. Met de opkomst van India (en in een later stadium China) als kenniseconomieen beginnen we onze goede positie te verliezen. Enige reorganisatie op overheidsniveau inzake het onderwijs is gewenst, maar als ik zie wat de werkdruk van docenten in het HBO en op de Universiteit is, omdat er geen geld is meer mensen aan te stellen, dan denk ik dat het geld uit de verkeerde portemonnee wordt getrokken.quote:
Investeren in onderwijs is een goed idee op zich, maar wat hebben we gezien? Dat er, net zoals in de zorg, veel geld verdwijnt wat niet nuttig wordt besteedt. Doe daar eerst eens iets aan, bijvoorbeeld door overtollig management en een groot gedeelte van het ministerie weg te werken.
Eens, maar ik vindt niet dat het ten koste van alles moet gaan, zeker niet aangezien er studies zijn die aantonen dat een gematigd investeren door de overheid zal leiden tot een veel sterkere groei van de economie.quote:[3% Norm]
Ja daar valt aan de ene kant op af te dingen, aan de andere kant is het duidelijk (Paars 2) dat men in goede tijden het heel erg moeilijk vindt om dan juist de hand op de knip te houden. Daarom doet men dat nu, om te voorkomen dat we latere generaties met een grote schuld op zadelen. Ik zou het met je eens zijn als men wel in goede tijden kan bezuinigen, maar dat werkt gewoon niet.
Als het gaat on sociale onverantwoordelijkheid zal ik de laatste zijn die zegt dat je dat niet moet aanpakken. Maar de bezuinigingen raken op alle mogelijke wijzen de mensen die het mionder getroffen hebben, maar ook de mensen die met een minimumloon door het leven moeten, en dus wel werken voor hun geld. Het lijkt deze overheid aan besef te ontbreken dat deze groepen financieel gezien geen grammetje vet op het lichaam hebben. Een meer gefocuste aanpak van misbruik is natuurlijk moeilijker te implementeren en daarom kiest men voor de botte bijl met algemene maatregelen. Bezuinigingen op maat zou misschien een mooie optie zijn.quote:[Sociale onrechtvaardigheid bla]
Volgens mij is de focus van het kabinet om juist deze mensen hard aan te pakken omdat ze zelf geen verantwoordelijkheid willen nemen voor hun situatie. Pas wanneer je zelf actief je best doet om je situatie te verbeteren of je kunt er echt niets aan doen, dan pas wordt je geholpen.
Juist dat aspect is door linkse invloeden volledig uit de hand gelopen, als je je maar als ziek, zwak of misselijk kon profileren kon je in aanmerking komen voor een uitkering.
Ik zeg alleen dat de verzorgingsstaat waar NL ooit zo trots op was wordt afgebroken. Natuurlijk hebben we het niet slecht, ik ben zelfs gestopt met werken om weer een voltijd studie te gaan doen, maar de bezuinigingen die nu worden door gevoerd zie ik niet leiden tot een betere langeterminsinstelling bij de diverse instituten (ziekenhuizen, overheid). Het is op korte termijn proberen ons land er doorheen te slepen (opzich lovenswaardig) en vooral bij niemand in de EU op de zere tenen te gaan staan. Natuurlijk moet het begrotingstekort omlaag, natuurlijk scheelt dat enorm veel geld, maar dan wel een salarisverhoging van de ambtenaren? Klagen over de uitgavenpatronen van Paars terwijl jezelf verantwoordelijk was voor de financien? Zeggen dat je de verantwoordelijkheid neemt? Dat doen ze ook alleen maar omdat het niet anders kan en ze schieten er in door. Er is een verschil tussen boekhouden en het besturen van een land, maar dat schijnt er in Den haag niet in te willen.quote:[Afbreken enzo]
bull
En bijv. Zalm zit er dus nog steedsquote:Op maandag 20 september 2004 13:37 schreef sjun het volgende:
[..]
Een triest resultaat van de paarse eenpartijstaat waarin nagenoeg elke kritiek weggewoven, weggepolderd en via een mediacratisch offensief weggeïndoctrineerd werd.
Door middel van een sentimentaliserende sorry-, taboe- en schaamtecultuur behielden zittende politici tijdens de paarse eenpartijstaathun plek op het pluche.
Haha...quote:Op maandag 20 september 2004 13:52 schreef Koos Voos het volgende:
[afbeelding]
[afbeelding]
ROTTERDAM - Ongeveer 30.000 demonstranten voeren maandag actie op de Coolsingel in Rotterdam tegen het kabinetsbeleid. Dat hebben politieagenten bij de demonstratie gezegd. Volgens FNV-voorzitter L. de Waal zijn er meer dan 60.000 mensen op de been, maar hij is ' slecht in rekenen' aldus zijn woordvoerder.
Wat doet dat tuig in het stadhuis? anarchie?quote:Op maandag 20 september 2004 14:33 schreef Harry_Sack het volgende:
[afbeelding]
vuurwerk afsteken en grimmig zijnquote:Op maandag 20 september 2004 14:35 schreef Chewie het volgende:
[..]
Wat doet dat tuig in het stadhuis? anarchie?
Die jongens heben de hele dag de tijd om bij elk verzetje te komen opdraven met wat vlagvertoon. Zouden er meer connecties zijn tussen deze en andere vaandelzwaaiers tijdens maatschappelijke verzetjes?.quote:Op maandag 20 september 2004 14:35 schreef Chewie het volgende:
[..]
Wat doet dat tuig in het stadhuis? anarchie?
Tevens help je de vrije arbeidsmarkt om zeep. Vakbonden zijn daarin noodzakelijk.quote:Op woensdag 15 september 2004 13:55 schreef PJORourke het volgende:
Een verbod op vakbonden is weinig democratisch. Ik ben daar dan ook tegen, maar het zou best wel eens in landsbelang kunnen zijn.
Denk het niet, VVD'ers lopen niet zo achter een fuhrer aan.quote:Op maandag 20 september 2004 14:50 schreef Steijn het volgende:
Gaat de VVD nog een tegendemonstratie houden?
Ik vermoed dat het gaat om de gedachten die zijn geënt op het nagelaten schriftelijke meesterwerk van de grote staatsman Wim Kok waarin deze zijn visie op de hedendaagse nederlandse maatschappij omschrijft en waar het volgens hem in de komende twintig jaar europees om zal draaien.quote:Op maandag 20 september 2004 15:02 schreef lucrator het volgende:
--een herkenbare gedachtengang--
En van Lodewijk en Wouter word ik helemaal verdrietig: "Meneer Bos, heeft u een antwoord voor al deze mensen?" - "Ja, we moeten zorgen dat het kabinet op andere gedachten komt!". WELKE GEDACHTEN DAN, ONWIJZE DROPLUL.
Moet er even uit.
Inderdaad, daar erger ik me ook aan. Veel mensen weten niet eens wat de plannen van het kabinet inhouden maar staan wel al klaar met hun oordeel. Ze baseren hun mening op de sterk gekleurde actieoproepen van het de diverse vakbonden. De vakbonden flikkeren alles maar op een hoop om hun eigen groepering in stand te houden. Walgelijk, en dat terwijl iedereen er op achteruit gaat, zoals dat ook hoort in een recessie.quote:Op maandag 20 september 2004 15:02 schreef lucrator het volgende:
Er staat een vent van dik in de 40 te roepen dat "alles wordt afgepakt door de regering en we krijgen niks terug. Ziekenfonds is omhoog en alles in de winkel door die euro enzo".
Ik wil wel mee doen met die rellen. Leidt de aandacht tenminste een beetje af van deze onzinnige demonstraties.quote:Op maandag 20 september 2004 15:08 schreef Falco het volgende:
Ha leuk zo'n dagje uit en tot slot als toetje rellen in het stadhuis.
Gelukkig kan de rest blijven fok!kenquote:Op maandag 20 september 2004 14:50 schreef sjun het volgende:
[..]
Die jongens heben de hele dag de tijd om bij elk verzetje te komen opdraven met wat vlagvertoon. Zouden er meer connecties zijn tussen deze en andere vaandelzwaaiers tijdens maatschappelijke verzetjes?.
![]()
was die knal van 1 minuut geleden nu echt nodig Steijnquote:Op maandag 20 september 2004 15:11 schreef Steijn het volgende:
[..]
Ik wil wel mee doen met die rellen. Leidt de aandacht tenminste een beetje af van deze onzinnige demonstraties.
Mwa, ik denk dat die zich wel vermaken in Wassenaar.quote:Op maandag 20 september 2004 15:01 schreef Koos Voos het volgende:
[..]
Denk het niet, VVD'ers lopen niet zo achter een fuhrer aan.
Precies, of even een middagje gezellig staken, of weer de sleur van het tien keer datzelfde trajectje in een metro rijden. De keus is heel snel gemaakt.quote:Op maandag 20 september 2004 14:24 schreef Sniper het volgende:
Haha...Megalomaan De Waal rekent zich rijk. Dus 30000 mensen zagen wel wat in een vrije maandag. Indrukwekkend hoor. Nu weer over tot de orde van de dag.
![]()
Liggen je ramen eruit? Sorry, in dat geval.quote:Op maandag 20 september 2004 15:52 schreef Chewie het volgende:
[..]
was die knal van 1 minuut geleden nu echt nodig Steijn![]()
Stuur de rekening wel naar Lodewijk en Carrie.quote:Op maandag 20 september 2004 15:55 schreef Steijn het volgende:
[..]
Liggen je ramen eruit? Sorry, in dat geval.
Ze compenseren de misgelopen vrij dagen bij Kerst door te gaan staken ofzo denk ik.quote:Op maandag 20 september 2004 16:01 schreef Chewie het volgende:
[..]
Staken is carnaval voor mensen van boven de rivieren?
Dan hebben ze nu nog 2 dagen tegoedquote:Op maandag 20 september 2004 16:04 schreef NightH4wk het volgende:
[..]
Ze compenseren de misgelopen vrij dagen bij Kerst door te gaan staken ofzo denk ik.
Hebben ze al een sponsor voor het bier?quote:Op maandag 20 september 2004 16:07 schreef Chewie het volgende:
[..]
Dan hebben ze nu nog 2 dagen tegoed![]()
Dat doen wij dus ook hier.quote:Op maandag 20 september 2004 16:10 schreef Posdnous het volgende:
Niks mis met ongenoegen uiten.
Ik hoop het niet.quote:Hoop dat het wat effect heeft gehad![]()
Liefst 0,1875% van de bevolking waarde onder voorbehoud, de kans dat winkelend publiek wordt meegeteld is wederom levensgroot gaat demonstreren. Wat een chaos.quote:Op maandag 20 september 2004 14:24 schreef Sniper het volgende:
[..]
Haha...Megalomaan De Waal rekent zich rijk. Dus 30000 mensen zagen wel wat in een vrije maandag. Indrukwekkend hoor. Nu weer over tot de orde van de dag.
![]()
Geloof dat Euroshopper wel interesse heeft.quote:Op maandag 20 september 2004 16:09 schreef NightH4wk het volgende:
[..]
Hebben ze al een sponsor voor het bier?
Het gaat er natuurlijk ook om wat het draagvlak is voor deze demonstraties.quote:Op maandag 20 september 2004 16:16 schreef Posdnous het volgende:
Lekker belangrijk hoeveel duizend mensen er warenCijfertjesjournalistiek.
Het gaat om de intentie.
En als ze een biertje drinken, wat dan nog? Rechtse demonstranten zouden zeker allemaal lijnrecht en in formaties van 10 in militaire pas demonstreren.![]()
Die cijfers zijn wel belangrijk. Ze geven weer hoeveel draagvlak er werkelijk is voor deze demonstraties.quote:Op maandag 20 september 2004 16:16 schreef Posdnous het volgende:
Lekker belangrijk hoeveel duizend mensen er warenCijfertjesjournalistiek.
Het gaat om de intentie.
Nou, als je langsmarcheert in de eigenfrequentie van het stadhuis ofzo dan wil er nogal eens een leuk bijeffect optreden. Is dus in ieder geval effectiever dan het hijsen van bier.quote:En als ze een biertje drinken, wat dan nog? Rechtse demonstranten zouden zeker allemaal lijnrecht en in formaties van 10 in militaire pas demonstreren.![]()
Grappig dat links het altijd heeft over het ' lpf niveau ' .. dit is idd wel heel erg triest.quote:Op maandag 20 september 2004 15:02 schreef lucrator het volgende:
Ik zag net een itempje in het journaal. De enige reactie die ik daarop kan geven is "ach ach ach".
Er staat een vent van dik in de 40 te roepen dat "alles wordt afgepakt door de regering en we krijgen niks terug. Ziekenfonds is omhoog en alles in de winkel door die euro enzo".
Ja, want als je het ergens niet mee eens bent ga je je natuurlijk lekker aanpassen aan de situatiequote:Op maandag 20 september 2004 16:21 schreef Avani het volgende:
Wanneer gaan mensen zich nou eens aanpassen aan de situatie.
Je lijkt Thatcher wel.quote:Op maandag 20 september 2004 16:21 schreef Avani het volgende:
Zinloos dit soort acties weer. Wanneer gaan mensen zich nou eens aanpassen aan de situatie. Ze schieten helemaal niks op met zo'n actie als deze, alleen maar extra onrust stoken.
Dat zal wel meevallen.quote:Op maandag 20 september 2004 16:21 schreef Chewie het volgende:
[..]
Het gaat er natuurlijk ook om wat het draagvlak is voor deze demonstraties.
Met bier drinken is niks mis, maar de boodschap van de demonstranten verwaterd zo een beetje als ze lallend over straat lopen te roepen "Balkenende weg er mee" met in 1 hand een halve liter blik bier en de andere een protestbord.
Misschien heeft rechts betere toegang tot effectievere manieren om hun ongenoegen te uiten.quote:Rechts demonstreert over het algemeen niet
Nee, alleen maar zeiken over de situatie heeft lekker zin zeg. Het gaat mij vooral op de manier waarop ze zoiets doen. Stelletje kleine kinderen af en toequote:Op maandag 20 september 2004 16:22 schreef Posdnous het volgende:
[..]
Ja, want als je het ergens niet mee eens bent ga je je natuurlijk lekker aanpassen aan de situatie![]()
De verliezers op de OS zeggen ook altijd dat 'meedoen belangrijker is dan winnen', of de lelijke moeder die aan haar dochter vertelt dat 'echte schoonheid van binnen zit'.quote:Op maandag 20 september 2004 16:16 schreef Posdnous het volgende:
Lekker belangrijk hoeveel duizend mensen er warenCijfertjesjournalistiek.
Het gaat om de intentie.
Indien je een poging doet om te sentimentaliseren, doe het dan meteen goed en haal de Kritallnacht erbij:quote:En als ze een biertje drinken, wat dan nog? Rechtse demonstranten zouden zeker allemaal lijnrecht en in formaties van 10 in militaire pas demonstreren.![]()
Niet d'r uiterlijk mag ik hopenquote:Op maandag 20 september 2004 16:23 schreef Steijn het volgende:
[..]
Je lijkt Thatcher wel.![]()
Ik werk aan de Coolsingel, ben in de pauze nog even langs het stadhuis gelopen en de mensen gedroegen zich weinig anders dan met carnaval en er lagen meer blikken en flesjes op straat dan met zomercarnaval of danceparade.quote:Op maandag 20 september 2004 16:24 schreef Posdnous het volgende:
[..]
Dat zal wel meevallen.
Zou kunnenquote:Misschien heeft rechts betere toegang tot effectievere manieren om hun ongenoegen te uiten.
Nou nou, het was meer een flauwe reactie op al dat suffe 'het is een gezellige vrije dag, ze lopen maar bier te zuipen en ze kunnen beter naar six flags gaan' geneuzel.quote:Op maandag 20 september 2004 16:26 schreef Kaalhei het volgende:
Indien je een poging doet om te sentimentaliseren, doe het dan meteen goed en haal de Kritallnacht erbij:
[afbeelding]
Op het punt van onzinnigheid zijn we het dus eens?quote:Op maandag 20 september 2004 16:24 schreef Posdnous het volgende:
Misschien heeft rechts betere toegang tot effectievere manieren om hun ongenoegen te uiten.
Dan haal ik mijn sjovel vast uit de schuur.quote:Op maandag 20 september 2004 16:33 schreef Posdnous het volgende:
Als er niets verandert aan of het beleid of het duidelijk maken aan de mensen die in hun portemonnee getroffen worden, waarom dit zo is, zal dit nog maar het begin van de acties zijn.![]()
ik vind dat je best actie mag voeren... maar we hebben het nog goed hier! erg goed...Het enigste vind ik de huisprijzen gewoonweg te hoog voor starters...quote:Op maandag 20 september 2004 16:21 schreef Avani het volgende:
Zinloos dit soort acties weer. Wanneer gaan mensen zich nou eens aanpassen aan de situatie. Ze schieten helemaal niks op met zo'n actie als deze, alleen maar extra onrust stoken.
De huizen zijn voor iedereen duur in Nederland. Een huis dat hier 6 ton kost, heb je in Duitsland voor 1,5 ton staan.quote:Op maandag 20 september 2004 16:37 schreef blablasjit het volgende:
ik vind dat je best actie mag voeren... maar we hebben het nog goed hier! erg goed...Het enigste vind ik de huisprijzen gewoonweg te hoog voor starters...
die indruk kreeg ikook toen ze over het noordereiland marcheerde en ik daar liep om eten/boodschappen te halenquote:Op maandag 20 september 2004 16:29 schreef Chewie het volgende:
[..]
Ik werk aan de Coolsingel, ben in de pauze nog even langs het stadhuis gelopen en de mensen gedroegen zich weinig anders dan met carnaval en er lagen meer blikken en flesjes op straat dan met zomercarnaval of danceparade.
[..]
[..]
Zou kunnen
Wat zijn je verwachtingen?quote:Op maandag 20 september 2004 16:42 schreef NightH4wk het volgende:
Ik ben beniewd naar de NOS vanavond.
Is het je ook opgevallen dat ze consequent niet het RTL nieuws tonen op de teletekst pagina van de programmering van RTL4?quote:Op maandag 20 september 2004 16:42 schreef NightH4wk het volgende:
Ik ben beniewd naar de NOS vanavond.
Dramatische muziek er onder, liefst met slow-motion beelden van getekende gezichten, en beelden die de grootte en impact van de demonstratie vertienvoudigen . En wat beelden van politici die geniepig staan te lachen onder elkaar bij het aanschouwen van het tafereel.quote:Op maandag 20 september 2004 16:43 schreef Steijn het volgende:
[..]
Wat zijn je verwachtingen?
Dat is wel heel erg bekrompen van de NOS.quote:Op maandag 20 september 2004 16:44 schreef ExtraWaskracht het volgende:
[..]
Is het je ook opgevallen dat ze consequent niet het RTL nieuws tonen op de teletekst pagina van de programmering van RTL4?
http://teletekst.nos.nl/all/214.html
Ja, het is democratisch om actie te voeren, maar eigenlijk vind ik dat je maar gewoon door moet gaan met werken en het maar accepteren. Het is nou eenmaal niet altjid feest, alhoewel dat bij deze actie geloof ik wel anders wasquote:Op maandag 20 september 2004 16:37 schreef blablasjit het volgende:
[..]
ik vind dat je best actie mag voeren... maar we hebben het nog goed hier! erg goed...Het enigste vind ik de huisprijzen gewoonweg te hoog voor starters...
Maar tot hoever moet je de bezuinigingen door laten gaan? Ik gelof niet dat in een land zoals nederland het zover en onderdrukkend word doorgevoerd als in vele andere landen. Zolang dat het geval is ga ik de straat niet op!
Ik had eigelijk een live verslag verwacht vandaag, maar is er niet geweest.quote:Op maandag 20 september 2004 16:43 schreef Steijn het volgende:
[..]
Wat zijn je verwachtingen?
Tikkeltje. Al zegt het misschien ook wel wat over mijn gemoedstoestand dat het me opvaltquote:Op maandag 20 september 2004 16:47 schreef Steijn het volgende:
[..]
Dat is wel heel erg bekrompen van de NOS.
Lol, en naar al die onzin gaat ons belastinggeld.quote:Op maandag 20 september 2004 16:44 schreef ExtraWaskracht het volgende:
[..]
Is het je ook opgevallen dat ze consequent niet het RTL nieuws tonen op de teletekst pagina van de programmering van RTL4?
http://teletekst.nos.nl/all/214.html
Lekker makkelijk praten voor een minderjarige scholier zonder kinderen, enige verantwoordelijkheid of uitgestippelde pensioenplannen. Als een 55-jarige havenwerker die vanaf z'n 15e gewerkt heeft zulke uitspraken zou doen zou ik er iets meer respect voor hebben.quote:Op maandag 20 september 2004 16:48 schreef Avani het volgende:
[..]
Ja, het is democratisch om actie te voeren, maar eigenlijk vind ik dat je maar gewoon door moet gaan met werken en het maar accepteren. Het is nou eenmaal niet altjid feest, alhoewel dat bij deze actie geloof ik wel anders was :')
Actie voeren heeft weinig met democratie te maken. Actie voeren, vakbonden etc. hebben met het grondrecht van vrijheid van vereniging en vrijheid van meningsuiting te maken.quote:Op maandag 20 september 2004 16:48 schreef Avani het volgende:
Ja, het is democratisch om actie te voeren, maar eigenlijk vind ik dat je maar gewoon door moet gaan met werken en het maar accepteren.
Dat is meestal het probleem hierquote:Op maandag 20 september 2004 16:51 schreef Hephaistos. het volgende:
[..]
Lekker makkelijk praten voor een minderjarige scholier zonder kinderen, enige verantwoordelijkheid of uitgestippelde pensioenplannen. Als een 55-jarige havenwerker die vanaf z'n 15e gewerkt heeft zulke uitspraken zou doen zou ik er iets meer respect voor hebben.
Wat ben jij dan volwassen zeg.quote:Op maandag 20 september 2004 16:52 schreef Posdnous het volgende:
[..]
Dat is meestal het probleem hier![]()
Laat maar komen, zal men in Den Haag denken. Ik denk niet dat men zich wat aantrekt van Lodewijk en zijn bende bierzuipende brandstichtende vandalen.quote:Op maandag 20 september 2004 16:33 schreef Posdnous het volgende:
Ach jongens, bagatelliseer het allemaal maar weer.
Als er niets verandert aan of het beleid of het duidelijk maken aan de mensen die in hun portemonnee getroffen worden, waarom dit zo is, zal dit nog maar het begin van de acties zijn.![]()
quote:Op maandag 20 september 2004 16:52 schreef Steijn het volgende:
[..]
Actie voeren heeft weinig met democratie te maken. Actie voeren, vakbonden etc. hebben met het grondrecht van vrijheid van vereniging en vrijheid van meningsuiting te maken.
quote:People demand freedom of speech as a compensation for the freedom of thought which they seldom use.
quote:It is by the goodness of God that in our country we have those three unspeakably precious things: freedom of speech, freedom of conscience, and the prudence never to practice either of them.
Ik zeg ook niet dat ik in een moeilijke situatie zit. Maar er zijn tijden geweest dat het wel een stukje erger was met de economie. Vergeleken met sommige landen heeft Nederland het gewoon érg goed, dus waar hebben we het dan over. Wees blij dat je hier woont ipv er op te kotsen.quote:Op maandag 20 september 2004 16:51 schreef Hephaistos. het volgende:
[..]
Lekker makkelijk praten voor een minderjarige scholier zonder kinderen, enige verantwoordelijkheid of uitgestippelde pensioenplannen. Als een 55-jarige havenwerker die vanaf z'n 15e gewerkt heeft zulke uitspraken zou doen zou ik er iets meer respect voor hebben.
Dat ik jong ben en niet al een halve eeuw heb gewerkt, betekend niet dat ik geen mening mag hebben over bepaalde zaken.quote:Op maandag 20 september 2004 16:52 schreef Posdnous het volgende:
[..]
Dat is meestal het probleem hier![]()
Ik vind het juist goed dat iedereen voor zich opkomt. Dat is noodzakelijk het goed functioneren van het liberaal systeem, actievoeren moeten ze dus zeker doen als ze dat noodzakelijk en zinvol achten.quote:Op maandag 20 september 2004 16:55 schreef Avani het volgende:
Ik zeg ook niet dat ik in een moeilijke situatie zit. Maar er zijn tijden geweest dat het wel een stukje erger was met de economie. Vergeleken met sommige landen heeft Nederland het gewoon érg goed, dus waar hebben we het dan over. Wees blij dat je hier woont ipv er op te kotsen.
Ach, het waren spuitgasten. Laat hen, zij worden tenslotte genaaid. En doen normaal gesproken hun werk zonder morren en krijgen er dit voor terug. Best wel jammer.quote:Op maandag 20 september 2004 16:45 schreef Sniper het volgende:
LOL Zag net een stel ladderzatte OLLEE OLLEE types het stadhuis binnendringen en daar brand stichten. 's Neerlands Finest op de BarrikadenDaar zal men in Den Haag echt van onder de indruk zijn. Kon de Waal nou niet wat minder hersendode types ronselen voor zijn persoonlijke kruistocht? 't maakt nu een beetje een voetbal-vandalen indruk.
![]()
Het schijnt dat naarmate de discussie vordert, de kans dat de Tweede Wereldoorlog er bijgehaald wordt groter is, laat ik dit dus maar doen.quote:Op maandag 20 september 2004 16:12 schreef Kaalhei het volgende:
[..]
Liefst 0,1875% van de bevolking waarde onder voorbehoud, de kans dat winkelend publiek wordt meegeteld is wederom levensgroot gaat demonstreren. Wat een chaos.
Je hebt het inderdaad niet moeilijk. Daarom is het ook ongepast om tegenover anderen die het wel moeilijk hebben te zeggen dat ze het maar gewoon moeten accepteren en doorwerken.quote:Op maandag 20 september 2004 16:55 schreef Avani het volgende:
[..]
Ik zeg ook niet dat ik in een moeilijke situatie zit. Maar er zijn tijden geweest dat het wel een stukje erger was met de economie. Vergeleken met sommige landen heeft Nederland het gewoon érg goed, dus waar hebben we het dan over. Wees blij dat je hier woont ipv er op te kotsen.
Als jij 17 bent dan mag je praten wat jij wilt maar een stem heb jij niet.quote:Op maandag 20 september 2004 16:56 schreef Avani het volgende:
Dat ik jong ben en niet al een halve eeuw heb gewerkt, betekend niet dat ik geen mening mag hebben over bepaalde zaken.![]()
Inderdaad, ik heb die aandacht voor Hitler altijd al overdreven gevonden.quote:Op maandag 20 september 2004 16:58 schreef RichardQuest het volgende:
Moet ik nu vertellen dat 6 miljoen doden slechts 0,26% van de wereldbevolking systematisch is gedood?
En wat wil je daar mee zeggen.quote:Op maandag 20 september 2004 16:59 schreef Tijger_m het volgende:
Als jij 17 bent dan mag je praten wat jij wilt maar een stem heb jij niet.
Als het nut heeft, kan ik er zeker begrip voor hebben. Anders hadden de vrouwen ook geen stemrecht gekregen. Maar deze actie van vandaag was gewoon minder succesvolquote:Op maandag 20 september 2004 16:57 schreef Steijn het volgende:
[..]
Ik vind het juist goed dat iedereen voor zich opkomt. Dat is noodzakelijk het goed functioneren van het liberaal systeem, actievoeren moeten ze dus zeker doen als ze dat noodzakelijk en zinvol achten.
Kom op zeg, net of die mensen gelijk met droog brood komen te staan. Daar geloof ik dus helemaal niks van.quote:Op maandag 20 september 2004 16:58 schreef Hephaistos. het volgende:
[..]
Je hebt het inderdaad niet moeilijk. Daarom is het ook ongepast om tegenover anderen die het wel moeilijk hebben te zeggen dat ze het maar gewoon moeten accepteren en doorwerken.
Dat Nederlanders het goed hebben in vergelijking met andere landen doet daar niets aan af. In Afrika sterven jaarlijks duizenden mensen aan de honger, maar dat betekent nog niet dat ik genoegen neem met elke dag droog brood.
Zolang ik hier op dit forum gewoon mag blijven praten en geen stemformulier hoef in te vullen, is dit dus gewoon een kansloze opmerking.quote:Op maandag 20 september 2004 16:59 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Als jij 17 bent dan mag je praten wat jij wilt maar een stem heb jij niet.
Ze kunnen ook niks doen, en dan gebeurd er helemaal niets om hun ongenoegen te verminderen. Dan gaan alle plannetjes fijn door. En het is niet alleen de staking/demonstratie vandaag die effectief is, maar het totaal van acties (hopelijk).quote:Op maandag 20 september 2004 17:03 schreef Avani het volgende:
[..]
Als het nut heeft, kan ik er zeker begrip voor hebben. Anders hadden de vrouwen ook geen stemrecht gekregen. Maar deze actie van vandaag was gewoon minder succesvol
Daar was het dan ook een vergelijking voorquote:Op maandag 20 september 2004 17:05 schreef Avani het volgende:
[..]
Kom op zeg, net of die mensen gelijk met droog brood komen te staan. Daar geloof ik dus helemaal niks van.
Schaf het protectionisme af dan (is onzin om het direct te doen, I know =)), maar dan gaan die boeren weer lopen demonstreren.quote:Op maandag 20 september 2004 17:07 schreef Brainstorm4ever het volgende:
dat hij geen idee heeft hoe duur het leven eigenlijk wel niet is?
FNV & CNV![]()
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |