abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_20636628
Dit is afgelopen zaterdag gebeurd, ik vind het vreemd dat ik verder nog weinig van dit incident in het nieuws heb gezien.
quote:
Van onze verslaggever
Roermond -
De verkrachting van een 14-jarig meisje door vier jongens in Roermond heeft tot beroering geleid. Volgens een Vlaamse wetenschapper spelen sociale motieven daarbij een grotere rol dan seksuele. Kroegeigenaren in Roermond zijn blij dat de mogelijke daders van de groepsverkrachting zaterdagnacht zo snel zijn gepakt. En de politie is te spreken over de assistentie van de portiers bij de arrestaties, dezelfde nacht. Met hulp van printjes van beelden van de permanente camerabewaking konden de jongens één voor één in de kraag worden gegrepen.

Toen de politie na een tip van een toevallige passante bij de plaats delict (een portiekje aan de Godsweerdersingel) arriveerden, vluchtten de vier in verschillende richtingen weg. Een van hen stond niet veel later alweer voor de deur van een van de cafés in de Veldstraat. Hij werd ter plekke aangehouden.

Dat kon omdat de stappende jongens van 15, 17 en 18 jaar, net als het slachtoffer, bij de portiers bekend van gezicht waren. Het zou gaan om drie Marokkanen en een Turkse jongen. De politie wil dat 'in belang van het onderzoek' niet bevestigen of ontkennen. De woordvoerster: ,,We melden alleen de afkomst als er een relatie is tussen incident en betrokkenen. Die relatie zijn wij in dit geval niet.''

Daar valt over te twisten. Uit vergelijkbare incidenten elders in het land én uit wetenschappelijk onderzoek blijkt dat groepsverkrachtingen een groeiend fenomeen zijn waarbij de daders vaak jong, allochtoon en sociaal gemarginaliseerd zijn. Ze zouden verkrachten om bewondering en respect af te dwingen bij hun kameraden. Seksuele motieven blijken veel minder een rol ter spelen dan gedacht. Dat blijkt uit onderzoek van een Belgische criminologe van de Universiteit Gent. Zij bracht het daderprofiel van groepsverkrachters in kaart.

,,Of er al dan niet een groepsverkrachting zal plaatsvinden, hangt vooral af van toevallige omstandigheden. Alleen al de aanwezigheid van enkele geschikte mededaders is vaak voldoende om tot verkrachting over te gaan'', zegt Eveline De Wree van de Vakgroep Strafrecht en Criminologie van de Faculteit Rechtsgeleerdheid van de Universiteit Gent.

Volgens De Wree zijn groepsverkrachters meestal geen gestoorde persoonlijkheden, wat bij soloverkrachters wel het geval is. ,,Het seksuele aspect van de verkrachting is bij groepsverkrachting dan ook van minder belang. Het is veeleer een zaak van 'mannelijke kameraadschap en solidariteit' en van 'presteren'.

Mannen ervaren dan een gevoel van dominantie en macht, met het gevolg dat de verkrachting gepaard kan gaan met gewelddadigheid en het vernederen van het slachtoffer''.

Sinds de golf van groepsverkrachtingen in verschillende grote Europese steden vanaf 2001 en de uitvoerige berichtgeving daarover in de media, bestudeert De Wree het daderprofiel van groepsverkrachters. Ze onderzocht daarvoor talrijke dossiers van de Brusselse rechtbank, sprak met rechters, advocaten en sociale werkers en vergeleek vervolgens de manier waarop de media daarover berichtten.

De Wree: ,,De berichtgeving in de media stelt daders van groepsverkrachting meestal voor als de-verkrachter-die-plots-uit-het-bosje-te-voorschijn-springt of als een variant van de date rape waarbij mannen afspreken om bij het uitgaan iemand te verkrachten. In de praktijk blijken zij echter heel wat minder bewust te werk te gaan. Het zijn geen gestructureerde bendes die tot doel hebben verkrachtingen te begaan.''
Bron: Dagblad de Limburger

Ik vraag me af hoe makkelijk de daders er nu weer vanaf zullen komen.
pi_20636659
Komen daders van groepsverkrachting in de regel gemakkelijk vrij?
pi_20636683
quote:
Op donderdag 15 juli 2004 10:41 schreef Monidique het volgende:
Komen daders van groepsverkrachting in de regel gemakkelijk vrij?
Wel als het allochtonen zijn.
pi_20636692
quote:
Op donderdag 15 juli 2004 10:41 schreef Monidique het volgende:
Komen daders van groepsverkrachting in de regel gemakkelijk vrij?
Gezien dat de meeste minderjarig zijn vrees ik van wel.
  donderdag 15 juli 2004 @ 10:44:53 #5
15600 BB-King
Long live the King!
pi_20636710
Best verrassend... de afkomst van de daders.
Ze staan er vaak om bekend netjes en beleefd te zijn.
Wat lees je mijn signature? Heb ik soms wat van je aan?
  donderdag 15 juli 2004 @ 10:47:51 #6
31362 CreativeMind
Wanneer wordt het zomer?
pi_20636769
Dit hoort bij hun geloof, daar moet je respect voor hebben.
pi_20636833
Psies, dat meisje zou straf moeten krijgen voor tegenwerking van geloofstraditities
  donderdag 15 juli 2004 @ 10:52:24 #8
22794 Enchanter
Right you are Ken!!!
pi_20636847
Lang leve de multikul
Ik ben inmiddels overleden
pi_20636864
Jongens, de frontpage is deze kant op, hoor.

.
pi_20636878
Wat doet een meisje van viertien dan ook alleen in de stad?
Supra Groningam Nihil
Postjubilea: 10.000 15.000 20.000 25.000
Sit jou kop in die koei se kont en wag tot die bul jou kom holnaai
Wat niemand je vertelt over de bioindustrie, geen bloed maar feiten
pi_20636965
Ochjee, jeugdstrafrecht.
  donderdag 15 juli 2004 @ 11:00:26 #12
17698 nappel
raar menneke..
pi_20637028
Daarom krijg ik zo weinig respect..
Kopen ze dure kunstmest, maar als de hond in de tuin schijt doen ze moeilijk..
  donderdag 15 juli 2004 @ 11:00:59 #13
91245 Zeverzak
Ik zever teveel
pi_20637045
Sorry dat ik dit zeg hoor maar vind het wederom "toevallig" dat de daders Marokkaanse en Turkse afkomst hebben.

Moeten wij Nederlanders nog meer van dat islamitisch tuig pikken? Eerlijk waar, die mensen weten echt niet wat ze met de vrijheid moeten doen die ze hier hebben. Begin me steeds meer te vinden in de rechtse ideologie...
(__/) This is Bunny,
(='.'=) Bunny Became a Hooker
(.Y.)
(")_(")
pi_20637084
quote:
Op donderdag 15 juli 2004 10:47 schreef CreativeMind het volgende:
Dit hoort bij hun geloof, daar moet je respect voor hebben.
Dit word ze niet bijgebracht in de moskee hoor, het probleem is volgens mij dat ze niet gecorigeerd worden door hun omgeving (ouders bijvoorbeeld, die kunnen vaak geen eens nederlands) en als groep kun je rare dingen doen..
pi_20637089
quote:
Op donderdag 15 juli 2004 11:00 schreef Zeverzak het volgende:
Moeten wij Nederlanders nog meer van dat islamitisch tuig pikken?
Nederlanders kunnen ook islamitisch zijn, hoor. Het zou mij niets verbazen als dit Nederlanders zijn, grote kans dat ze het inderdaad zijn. Overigens lees ik nergens in het artikel dat ze islamitisch zijn.
  Moderator donderdag 15 juli 2004 @ 11:05:26 #16
8781 crew  Frutsel
pi_20637141
quote:
Op donderdag 15 juli 2004 10:42 schreef KirmiziBeyaz het volgende:

[..]

Wel als het allochtonen zijn.
ervaring mee zeker...
pi_20637211
quote:
Op donderdag 15 juli 2004 11:00 schreef Zeverzak het volgende:
Moeten wij Nederlanders nog meer van dat islamitisch tuig pikken?
Oh cool dit mag volgens de Koran, als je dat weet kan je me vast ook het vers aanduiden waar dit in staat .
Als het niet wil branden moet je beter stoken.
pi_20637238
NWS = FP?
Het is ongetwijfeld gemakkelijker in blinde onderwerping te leven dan aan je bevrijding te werken: ook de doden zijn beter aangepast aan de aarde dan de levenden
  donderdag 15 juli 2004 @ 11:11:00 #19
10233 Peewee
Introducing 'me'
pi_20637258
Ik las een eerder artikel hiervan in de krant. Meteen gingen mij gedachten door mijn hoofd dat de daders allochtoon zouden kunnen zijn,..

Ik vind het erg dat ik dit al denk.
Bumperklever - nietsnut - af en toe gelukkig
Du Riechst So Gut
pi_20637286
Er is geen eens een goede advocaat nodig, die meid lokte het gewoon uit met d'r strakke kleding, dat snap je toch wel
En ze wist dat ze hun gewoon hun gang moest laten gaan en ze wist ook dat als ze een kaak van 1 van hen zou breken dat er problemen van komen.
Wat er ook gebeurd altijd blijven lachen. :P
  donderdag 15 juli 2004 @ 11:12:39 #21
16625 robh
Lucas & Gea Review Crew ©
pi_20637297
Waar gaad het heen met Nederlandt
Martin Drent, onze profeet.
Vol gas met Burdy!
.
Pimpen met je FOK!-tag
  donderdag 15 juli 2004 @ 11:12:47 #22
16625 robh
Lucas & Gea Review Crew ©
pi_20637301
quote:
Op donderdag 15 juli 2004 11:12 schreef robh het volgende:
Waar gaad het heen met Nederlandt
+2 bijna zonder typfouten.
Martin Drent, onze profeet.
Vol gas met Burdy!
.
Pimpen met je FOK!-tag
pi_20637304
quote:
Op donderdag 15 juli 2004 11:10 schreef RichardQuest het volgende:
NWS = FP?
Oh wacht.... ut zijn ook al-tijd duzellufde hè
Het is ongetwijfeld gemakkelijker in blinde onderwerping te leven dan aan je bevrijding te werken: ook de doden zijn beter aangepast aan de aarde dan de levenden
pi_20637383
Dat wij dit zomaar pikken
Het is ongetwijfeld gemakkelijker in blinde onderwerping te leven dan aan je bevrijding te werken: ook de doden zijn beter aangepast aan de aarde dan de levenden
pi_20637403
quote:
Op donderdag 15 juli 2004 10:54 schreef Deetch het volgende:
Wat doet een meisje van viertien dan ook alleen in de stad?
maakt dat uit?

zelfs al had ze niets of weinig aan dan nog moeten ze hun gore poten er vanaf blijven
♥ ♥ 13-08-2002 ♥ ♥
  donderdag 15 juli 2004 @ 11:17:05 #26
78509 Harry_Sack
bidibidibidibidi
pi_20637420
quote:
Op donderdag 15 juli 2004 11:15 schreef RichardQuest het volgende:
Dat wij dit zomaar pikken
lul
Ingenieur in de ornithologische huisvesting <- Urbanus :P
Good ol' Buck : http://youtube.com/watch?v=VmxXIS2ot8w <- Fun
N.W.O : http://www.youtube.com/watch?v=WOeCpMwZo6o <- Pol
  † In Memoriam † donderdag 15 juli 2004 @ 11:17:09 #27
13819 Loedertje
Trotse GILF.
pi_20637422
quote:
Op donderdag 15 juli 2004 11:00 schreef Zeverzak het volgende:
Sorry dat ik dit zeg hoor maar vind het wederom "toevallig" dat de daders Marokkaanse en Turkse afkomst hebben.

Moeten wij Nederlanders nog meer van dat islamitisch tuig pikken? Eerlijk waar, die mensen weten echt niet wat ze met de vrijheid moeten doen die ze hier hebben. Begin me steeds meer te vinden in de rechtse ideologie...
Taakstraffen voor groepsverkrachting
Flauwekul .
Afkomst heeft er helemaal niets mee te maken.
pi_20637433
quote:
Op donderdag 15 juli 2004 11:16 schreef DarkElf het volgende:

[..]

maakt dat uit?

zelfs al had ze niets of weinig aan dan nog moeten ze hun gore poten er vanaf blijven
Het is ongetwijfeld gemakkelijker in blinde onderwerping te leven dan aan je bevrijding te werken: ook de doden zijn beter aangepast aan de aarde dan de levenden
  donderdag 15 juli 2004 @ 11:19:45 #29
85299 HarigeKerel
Ontvacht dus Tabee
pi_20637488
Daar hebben die kaffer meiden niet van terug
"Pim Fortuyn was een Cylon" - Theo van Gogh te Amsterdam 5-8-2005
  donderdag 15 juli 2004 @ 11:19:58 #30
17283 Cheiron
Ho ho ho...
pi_20637489
Als dat je cultuur is mag je het van mij best een achterlijke cultuur noemen. Wellicht moet je dit soort praktijken maar eens extra hard gaan straffen als afschrikmiddel.
Hoe haal je het verdomme toch in je hoofd? Voor mij zijn dit soort mensen minder dan beesten, wat hun drijfveer ook mogen zijn.
Too lazy to be an evil genius..
PSN ID: Cheironnl
pi_20637510
quote:
Op donderdag 15 juli 2004 11:19 schreef Cheiron het volgende:
Als dat je cultuur is mag je het van mij best een achterlijke cultuur noemen. Wellicht moet je dit soort praktijken maar eens extra hard gaan straffen als afschrikmiddel.
De cultuur van groepsverkrachtende jongeren mag je inderdaad wel achterlijk noemen, ja.
  donderdag 15 juli 2004 @ 11:22:08 #32
78509 Harry_Sack
bidibidibidibidi
pi_20637554
Het bevreemd mij altijd dat er eerder een wetenschapper aanwezig is om het verhaal uit te leggen, dan dat er een motief boven tafel komt. Ook staat de nationaliteit van de daders ineens als belangrijk in het stukje, dat noem ik regelrecht Telegraaf nieuws.
Ik hoop dat dat meisje er geen blijvende schade aan overhoudt.
Ingenieur in de ornithologische huisvesting <- Urbanus :P
Good ol' Buck : http://youtube.com/watch?v=VmxXIS2ot8w <- Fun
N.W.O : http://www.youtube.com/watch?v=WOeCpMwZo6o <- Pol
  † In Memoriam † donderdag 15 juli 2004 @ 11:23:49 #33
13819 Loedertje
Trotse GILF.
  donderdag 15 juli 2004 @ 11:25:00 #34
85299 HarigeKerel
Ontvacht dus Tabee
pi_20637620
quote:
Op donderdag 15 juli 2004 11:23 schreef Loedertje het volgende:
Ik hoop dat het Weer een groepsverkrachting die verzonnen blijkt te zijn is.
Ja, alleen lijkt die kans mij klein aangezien er beelden van deze gasten zijn.
"Pim Fortuyn was een Cylon" - Theo van Gogh te Amsterdam 5-8-2005
  donderdag 15 juli 2004 @ 11:25:57 #35
17698 nappel
raar menneke..
pi_20637645
quote:
Op donderdag 15 juli 2004 11:20 schreef Monidique het volgende:

[..]

De cultuur van groepsverkrachtende jongeren mag je inderdaad wel achterlijk noemen, ja.
En een cultuur die binnen een andere cultuur leidt tot groepsverkrachtende jongeren?
Kopen ze dure kunstmest, maar als de hond in de tuin schijt doen ze moeilijk..
pi_20637649
Het was niet het meisje wat aangifte deed, en de jongens staan op camera, lijkt me niet verzonnen dus.
pi_20637667
quote:
Op donderdag 15 juli 2004 11:25 schreef nappel het volgende:

[..]

En een cultuur die binnen een andere cultuur leidt tot groepsverkrachtende jongeren?
.
pi_20637684
die gasten moeten zelfs eens verkracht worden door een groepje homo's
  donderdag 15 juli 2004 @ 11:27:18 #39
17283 Cheiron
Ho ho ho...
pi_20637689
quote:
Op donderdag 15 juli 2004 11:22 schreef Harry_Sack het volgende:
Het bevreemd mij altijd dat er eerder een wetenschapper aanwezig is om het verhaal uit te leggen, dan dat er een motief boven tafel komt. Ook staat de nationaliteit van de daders ineens als belangrijk in het stukje, dat noem ik regelrecht Telegraaf nieuws.
Ik hoop dat dat meisje er geen blijvende schade aan overhoudt.
Serieus, hoe kun je nou geen blijvende schade overhouden aan een groepsverkrachting? Aan 4 man die je betasten en aanranden?!? Lijkt mij iets dat de rest van dr leven wel in haar hoofd blijft spelen.
Too lazy to be an evil genius..
PSN ID: Cheironnl
pi_20637696
quote:
Op donderdag 15 juli 2004 11:19 schreef Cheiron het volgende:
Als dat je cultuur is mag je het van mij best een achterlijke cultuur noemen. Wellicht moet je dit soort praktijken maar eens extra hard gaan straffen als afschrikmiddel.
Hoe haal je het verdomme toch in je hoofd? Voor mij zijn dit soort mensen minder dan beesten, wat hun drijfveer ook mogen zijn.
Net als een boer die dooie kraaien op hangt in zijn veld............ maar dan zijn we barbaars bezig naar mijn mening moeten we ons niet verlagen tot die cultuur.
Aanpakken moet zeker, dit soort figuren geeft een verkeerd beeld van allochtone mensen. Vinden ze het raar dat ze soms "opeens" een clubcard moeten hebben om een disco (of wat dan ook) binnen te komen.
Wat er ook gebeurd altijd blijven lachen. :P
  donderdag 15 juli 2004 @ 11:27:29 #41
49728 killer_mac
Ik denk dus ik leef
pi_20637701
quote:
Op donderdag 15 juli 2004 11:23 schreef Loedertje het volgende:
Ik hoop dat het Weer een groepsverkrachting die verzonnen blijkt te zijn is.
Ik hoop het met je mee,
maar ik denk van niet gezien dat de politie getipt is door een voorbijgangster
hulde aan deze vrouw/meid die het meteen gemeld heeft
het leven is mooier dan je denkt, dus sta er bij stil en geniet
  donderdag 15 juli 2004 @ 11:27:45 #42
16625 robh
Lucas & Gea Review Crew ©
pi_20637706
Gelukkig gebeurt dit soort zieke dingen niet in Groningen, daar dromen ze er enkel over
Martin Drent, onze profeet.
Vol gas met Burdy!
.
Pimpen met je FOK!-tag
pi_20637727
quote:
Op donderdag 15 juli 2004 11:16 schreef DarkElf het volgende:

[..]

maakt dat uit?

zelfs al had ze niets of weinig aan dan nog moeten ze hun gore poten er vanaf blijven
Natuurlijk maar wie laat z'n kind in hemelsnaam 's nachts in de stad rondhangen .

Zeker wanneer het gaat om een meisje van 14 .
Als het niet wil branden moet je beter stoken.
  donderdag 15 juli 2004 @ 11:28:47 #44
17698 nappel
raar menneke..
pi_20637733
Snap je het echt niet of vind je me te bevooroordeeld?
Voor dat laatste kan ik wel wat redenen aandragen..
(edit; @ Monidique..)
Kopen ze dure kunstmest, maar als de hond in de tuin schijt doen ze moeilijk..
pi_20637752
Even serieus, dit lijkt mij interessantere informatie dan de afkomst van de daders
quote:
De Wree: ,,De berichtgeving in de media stelt daders van groepsverkrachting meestal voor als de-verkrachter-die-plots-uit-het-bosje-te-voorschijn-springt of als een variant van de date rape waarbij mannen afspreken om bij het uitgaan iemand te verkrachten. In de praktijk blijken zij echter heel wat minder bewust te werk te gaan. Het zijn geen gestructureerde bendes die tot doel hebben verkrachtingen te begaan.''
Of ben ik nu een bomenknuffelaar?
Het is ongetwijfeld gemakkelijker in blinde onderwerping te leven dan aan je bevrijding te werken: ook de doden zijn beter aangepast aan de aarde dan de levenden
  donderdag 15 juli 2004 @ 11:29:21 #46
85299 HarigeKerel
Ontvacht dus Tabee
pi_20637754
quote:
Op donderdag 15 juli 2004 11:27 schreef BobRooney het volgende:
die gasten moeten zelfs eens verkracht worden door een groepje homo's
Ik denk dat Pim het zo gewild zou hebben.
"Pim Fortuyn was een Cylon" - Theo van Gogh te Amsterdam 5-8-2005
pi_20637756
quote:
Op donderdag 15 juli 2004 11:28 schreef nappel het volgende:
Snap je het echt niet of vind je me te bevooroordeeld?
Voor dat laatste kan ik wel wat redenen aandragen..
Nee, ik snap niet wat je bedoelt.
pi_20637769
quote:
Op donderdag 15 juli 2004 11:17 schreef Loedertje het volgende:

[..]

Taakstraffen voor groepsverkrachting
Flauwekul .
Afkomst heeft er helemaal niets mee te maken.
Het is misschien wel toevallig dat het geen Maroc of Turks meisje is die verkracht is.?.
eeeh
pi_20637782
quote:
Op donderdag 15 juli 2004 11:22 schreef Harry_Sack het volgende:
Het bevreemd mij altijd dat er eerder een wetenschapper aanwezig is om het verhaal uit te leggen, dan dat er een motief boven tafel komt. Ook staat de nationaliteit van de daders ineens als belangrijk in het stukje, dat noem ik regelrecht Telegraaf nieuws.
Ik hoop dat dat meisje er geen blijvende schade aan overhoudt.
Geen blijvende schade na een (groeps)verkrachting?
pi_20637805
quote:
Op donderdag 15 juli 2004 11:03 schreef Monidique het volgende:

[..]

Nederlanders kunnen ook islamitisch zijn, hoor. Het zou mij niets verbazen als dit Nederlanders zijn, grote kans dat ze het inderdaad zijn. Overigens lees ik nergens in het artikel dat ze islamitisch zijn.
Doe je dit nou om de discussie "op te porren" ?
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')